Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) V/ válasza spae (#26900) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, elfogadja a OTP-s webkártyát, az Összefoglalóban lévő kártya hozzáadás leírást nézd meg, kiderülhet hogy mi a probléma.

(#26902) V/


V/
Topikgazda

Jeleztem én is egy próba oda-vissza pénzküldés után a PayPal-nél a konverziós problémát. Kárpótlásúl az egyenlegre adtak 20 $-t.
És ezt írták: Októbertől nem működött az előre beállított banki konverzió az új fizetési felületen, dolgoznak a hiba kijavításán.

I’ve reviewed your account and can confirm that, in October PayPal have introduced new method of payment and 'Bill me in sellers currency' is not available at the moment.
We are working really hard to bring this back to our customers and our team of engineers are working non-stop to resolve this issue.

Szerintem korrekt volt a reakciójuk.

[ Szerkesztve ]

(#26903) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Rendeltem egy HILTI akkut a havernak az Ebay-ról, Németországból.
Fizetve: november 23.-án
Feladva: november 24.-én.
A kapott nyomkövetési számon ezt látom mind a külföldi, mind a magyar posta oldalán:

A német posta oldala szerint ( én így értelmezem ) 30.-án átvette valaki:

A szállítási határidő november 29-30-a volt, így december 02.-án a vételár visszakérés mellett disputot indítottam az Ebay-n.
Ma a nagy agyammal a PP-n is megindítottam, így az Ebay-es ügy emiatt lezárásra került, ahogy írja az Ebay a kérésemre, mert megindítottam a PP-n is.

Mi várható, mennyire vásárló barát a PP?
Vagy 2-3 éve volt talán 1-2x hogy PP disputot nyitottam, más esetben az Ebay resolution center megoldotta. Nem ismerem a PP rendszerét, nincs benne gyakorlatom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26904) spae válasza V/ (#26901) üzenetére


spae
aktív tag

Elvileg ugyanúgy csináltam, ahogy a leírásban szerepel. Annyi, hogy jelenleg csak kb 800 Ft van rajta, nincs meg az 1000 Ft. Ez lehet az oka?

(#26905) V/ válasza spae (#26904) üzenetére


V/
Topikgazda

AZ 1 $-os az 294 Ft, ha a 400-as konfirmálást is megcsinálod most akkor az 400 Ft, 700-750 Ft elég.
Nem azt írja ki hogy pillanatnyilag nem lehet hozzáadni?
Nem volt még ez a kártya PayPal-hez rendelve? Sokat segítene ha a hibaüzenetet is megadnád.

(#26906) V/ válasza embe (#26903) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha átvette volna akkor a postai nyomkövetésnél látnád.
Én úgy értelmezem, 30-án csak ha express szállítás akkor lenne itt. Kell minimum 7 munkanap, de a Nemzetközi Postai központunkban lassú a feldolgozás mostanában, ott is lehet 1-2 nap +.
A vásárlásnál a PayPal mindig írja, hogy hol kell kezdeményezni a probléma megoldást. De mindenkinek azt javaslom, hogy a PayPal egyen a végső, ha nem tud megegyezni az eladóval.
Nem érkezett meg, akkor eBay, de ha november 30 a végső és december 30-ig van case indítási lehetőséged, miért nem tudtál várni mondjuk egy hetet?
Az eladó mit írt a késedelemre, mert mielőtt case azért fel szoktuk venni a kapcsolatot az eladóval, nem először lövünk és kérdezzük meg, állj ki voltál?

[ Szerkesztve ]

(#26907) spae válasza V/ (#26905) üzenetére


spae
aktív tag

"Sorry, we can’t add this card. Please try adding a different card to your account."

Egyszer elfogadta, de amikor próbáltam megerősíteni eltűnt a kártya is, azóta nem tudom hozzáadni!

(#26908) V/ válasza spae (#26907) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már egyszer hozzáadtad, akkor nem lehet újból. Csak törléssel törlődik, de az is időbe telik. Még a fiókodhoz van rendelve.
Üzenő falon vedd fel a kapcsolatot, kártya hozzáadás probléma, kell a kártya utolsó 4 számjegye és kéred hogy segítsenek hozzáadni.

(#26909) embe válasza V/ (#26906) üzenetére


embe
nagyúr

Mint írtam az Ebay-nál kezdeményeztem én is. Csak egy másik fórumon is úgy értelmezték, hogy ezt 30.-án átvették. Én meg addig vakaróztam, hogy a PP-n is megindítottam, amivel automatikusan lezártam az Ebay ügyet. :W
Így is vártam rá 2 munkanapot a határidőre. Ez a félreértelmezett (??) iromány kis pánikot keltett bennem. A haver akinek áll a gépe, meg rágja a fülem.
Az eladó 2 napja nem reagált semmit.
Azért Németországból pár nap alatt itt volt minden eddig. Igaz azok nem karácsony előtt voltak rendelve.
Remélem 1-2 nap és megérkezik, és zárhatom az ügyet.
Azért az is aggodalommal tölt el, hogy november 25.-ei az utolsó bejegyzés, az hogy célországba elküldve. Azért 1 hét alatt - legalább - az országba csak meg kellene érkeznie.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26910) spae válasza V/ (#26908) üzenetére


spae
aktív tag

Köszi! a segítséget!

Írtam nekik egy emailt, remélem megoldódik!

(#26911) V/ válasza embe (#26909) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem a DHL futár hozza, hanem a normál posta akkor 10-12 nap is lehet simán.
Az a gond, hogy ezeket is a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban érkeztetik, így az EU-n kívüli csomagok feldolgozása is lassíthatja azt, hogy időben megkapjuk az EU-s küldeményt. Valakinek át kell pakolni az Országos Logisztikai Központba menő gépjárműre hogy átvigye Vecsésről Budaörsre.
Az EU.s küldeményeket teljesen logikus lenne eleve oda vinni, hiszen az a "nagy országon" belüli postázás lenne.

(#26912) embe válasza V/ (#26911) üzenetére


embe
nagyúr

Én még vártam volna, csak mint írtam -fülrágás, meg az hogy már átvették, így belecsaptam a lecsóba.
Na majd visszajelzek az eredményről.
Köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26913) zolee80


zolee80
újonc

Sziasztok! Már egy hete mem tudok fizetni a paypal egyenlegemről. Se ebayen, sem a wish-en sem máson. Mindenáron bankkártya adatokat kér a fizetés előtt. Pedig azt nem akarom beregisztrálni, hisz pont ezért használom a paypalt. Azért utalom rá a pénzt amit kell. Írtam az ügyfélszolgálatnak, azt írták, hogy dolgoznak a hibán. De meddig? Pont karácsony előtt?? Nem tudjátok mi lehet a probléma??

[ Szerkesztve ]

(#26914) V/ válasza zolee80 (#26913) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez eddig működött. Ebben nem volt hiba, de most sincs, az eBay-n lehet fizetni. Ma is fizettem. Nincs hiba.
A kártyás konverzióval van annyi hiba, hogy fizetéskor kell neküknk átállítani a banki konverzióra, nem automatikus.
Mi az elsődleges a Currencies-k közt?
Ha nincs elegendő pénz az egyenlegen akkor kér kártyát.
Akkor sem lehet fizetni, ha az eladónak van korlátozása a vevőkre.
Böngészőben süti törlés, felugró ablak engedélyezés?

[ Szerkesztve ]

(#26915) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

paypal-ról szeretnék kiutalni Erste számlára. Azt tudom, hogy a paypal nem von le jattot ezért, de azt nem, hogy az Erste-nél mi ezzel kapcsolatban a helyzet. Nem tudja valaki, hogy von e le jattot az Erste ha külföldi számláról jön pénz ?

(#26916) V/ válasza VinoRosso (#26915) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha magyar a PayPal-d akkor ugye forint az alapdevizája, így forint megy ki róla, és a pénzed a magyar Unicrediten keresztül kerül ki az Erste számlára.
Nincs itt semmi külföldi számla.
Mint ahogy írják a számla hozzárendelésnél: Your bank account in Hungary must contain only Hungarian Forints.
De itt vannak a Erste kondíciói az adott számlára.

[ Szerkesztve ]

(#26917) zolee80 válasza V/ (#26914) üzenetére


zolee80
újonc

Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj. Eddig működött. Nekem mindenhova kéri a bankkátyát. Pedig van rajta pénzem.

(#26918) VinoRosso válasza V/ (#26916) üzenetére


VinoRosso
veterán

Elsődlegesnek a paypalon HUF van de van mellette USD is. A linkelt Erste oldalon mit kéne néznem ?

(#26919) V/ válasza VinoRosso (#26918) üzenetére


V/
Topikgazda

A számládnak megfelelő kondíciókat. A jóváírás ingyenes forintos számláról.
Akkor pontosítom, bármely devizában van a PayPal egyenlegeden pénz, az csak forintra konvertálva mehet ki a bankszámládra. Ezt automatikusan megcsinálja.
Pl. Ha banki € deviza számlára küldöd az € egyenlegen lévő pénzt, akkor ott az adott bank fogja visszakonvertálni forintról €-ra a PayPal-ről jövő pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#26920) V/ válasza zolee80 (#26917) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt írtam, hogy nincs pénzed, hanem ha forintban van akkor a devizás fizetésnél a konvertálási árfolyamon is elegendő-e.
De az eBay-n tudnod kell fizetni, mert ott ha PayPal-t ad meg fizetési eszköznek az eladó, akkor az mehet egyenlegről vagy kártyáról is.
Másrészt megpróbálhatod, hogy ha $-ban van a vételár, akkor az egyenlegen átkonvertálsz annyi forintot a $ egyenlegre amennyit fizetni kell, azután azt teszed meg ($) elsődlegesnek és azután fizetsz.

(#26921) zolee80 válasza V/ (#26920) üzenetére


zolee80
újonc

Köszi, de így is csak a bankkártya adatait kéri, hiába váltottam át annyi eurót és tettem azt elsődlegessé.

(#26922) V/ válasza zolee80 (#26921) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n? Ott az összerendelés rendben?
A linkjét átküldenéd annak amit megakarsz venni? Jöhet privátban, mert akkor az eladó korlátozást is le tudnánk ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#26923) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Nekem nem jó a konverzió, hiába állítottam előtte vissza, majd megint vissza bankos konverzióra. Fizetésnél rámegyek, kiválasztom, leokézom, de mégis visszarakja.

szerk: explorerből jó.

[ Szerkesztve ]

(#26924) V/ válasza RAiN91 (#26923) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a többiek kedvéért eredetileg ugye Chrome-al próbáltad?

(#26925) V/


V/
Topikgazda

Csak szólok, ma az Ersténél némi gond van a kártya rendszerrel. Javítgatják.

(#26926) RAiN91 válasza V/ (#26924) üzenetére


RAiN91
őstag

Operával próbáltam, ADblocker is van benne, illetve "360" internet security-s ingyenes vírusírtóm is van, szerintem valamelyik a kettő közül okozhatja.

(#26927) V/ válasza RAiN91 (#26926) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ADblocker érzékelheti a fizetési felugró ablakot zárolandónak. A Chrome-ra ezért kérdeztem mert pár napja az szórakozott hasonlóan, bár nem nálam, mert a Firefox-ot használom.

(#26928) madle


madle
őstag

Üdv,

olyan problémába ütköztem, hogy megkaptam az új OTP-s Mastercardom és nem tudom linkelni a Paypal fiókomhoz, mert a lejárati dátumnál évnek nem engedi beírni a 20-at, 2-t engedi, de a nullát nem akarja leütni, pedig minden más karaktert tudok utána írni, még betűket is. A 0-t valamiért nem akarja.
Pl a kártyaszámnál engedte, hogy használjam a 0 karaktert....

(#26929) V/ válasza madle (#26928) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen böngésző?
2020 sem megy?
Nekem Firefox alatt így megy:

Menj a klasszikus My Profile-ba, ott a My money és Add my card ha még sem menne.

[ Szerkesztve ]

(#26930) madle válasza V/ (#26929) üzenetére


madle
őstag

Érdekes komolyan, enged 4 karaktert leütni az évre, de a "0"-t nem! :D A kártyaszámhoz veszi a nullát, csak oda nem.
MacOs Sierra böngésző, illetve Chromeon ugyan ez. Mindjárt letesztelem Windows-on.
Elvileg a kártyával nem lehet baja, igaz? Mastercard OTP Paypass-os.

(#26931) madle válasza madle (#26930) üzenetére


madle
őstag

Most a mobilos alkalmazással sikerült beütni a 0-t, de komolyn hihetetlen, hogy miért nem akarta engedni egyik böngészőből sem. Csatlakoztattam a számlaszámomat is a fiókomhoz, elvileg minden adat helyes, akkor így nem kellene hogy büntessenek 1500Ft-ra, ha hívok le a Paypal egyenlegemből belőle, igaz? A bank nevet mindegy hogy írom be?

(#26932) V/ válasza madle (#26931) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előzőhöz a Chrome-nál volt másnak ilyen mizéria.
A számlaszám a lényeg, a bank neve neked tájékoztató, úgy írod ahogy akarod, pl. K&H nem írható be csak K és H átnevezéssel, a számlaszám a lényeg, ami főszámla lehet, nem kártya alszámla.

(#26933) VinoRosso válasza V/ (#26919) üzenetére


VinoRosso
veterán

:R

(#26934) spae válasza V/ (#26908) üzenetére


spae
aktív tag

Írtam nekik, most sikerült hozzáadnom. Rákattintottam a megerősítésre, és kiírta a próbaterhelést, most már csak várnom kell, hogy levonják a kb 400 Ft-ot, és küldjék az értesítőt, ami tartalmazza a 4 jegyű kódot, vagy kell tennem valamit még?

(#26935) V/ válasza spae (#26934) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd a bankodnál a számlatörténetben 1-3 múlva megjelenik kódos bejegyzés, azt várd meg és azután fejezd be a megerősítést. Most még csak zárolva van a 400 Ft.
Vásárolni már most is tudsz vele, pénz kiküldésre -ha lenne az egyenlegen- nem számít már ez a pár nap.

(#26936) spae válasza V/ (#26935) üzenetére


spae
aktív tag

Persze várok, csak azért kérdeztem, hogy kell-e csinálnom valamit, de akkor türelmesen várok...

(#26937) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis help kellene: érkezett a PP számlámra x összeg USD (munkadíj), amit a PP önként és dalolva HUF-ra váltott. Nem kértem és nem kérek belőle. Van USD, HUF és GBP pénznem is.

1. mi a t#&@ért tette :F és még odaírják, hogy remélik, h OK.
2. ha automatikus, akkor hol kell leállítani?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26938) V/ válasza wwhy (#26937) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdjük azzal, hogy a PayPal regisztrációd az magyar lenne-e?
Ha igen, akkor az bizony forintos számla.
Lásd a ma reggeli hsz-ket.
Egyik

Másik

És az eladó küldhette úgy, hogy te forintot kapj.
Ezen képen helyettesítsd a forintot $-ra és az €-t forintra és ezért lett konvertálva.
Szerintem ez lesz az oka.
Ha van a Currencies-k közt $ és $ kapsz, arra megy automatikusan ha $-t küldenek, úgy hogy $-t kapj.
Teszteltem pont ezt is szombaton simán átment a HUF a $ egyenlegre $-ként. Mert akkor HUF-ként kellett volna megérkezni ha az van amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#26939) V/


V/
Topikgazda

Nem a PayPal küldi!

(#26940) wwhy válasza V/ (#26938) üzenetére


wwhy
veterán

Kezdhetjük.
Nem, nem magyar, amikor nyitottam a magyar PP kb. még tervbe se volt véve.
És nem, nem küldte úgy, hogy HUF-ban kapjam meg (miért is tette volna?) mivel eddig is USD-t küldött, és USD íródott jóvá, az adott összeggel nőtt az USD egyenlegem.

Világosan ott van, hogy 24 USD-t küldött, amit a PP konvertált át.
Kérdés, h miért?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26941) V/ válasza wwhy (#26940) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért tette, mert nemrég van ez a pénzküldési lehetőség. Rákérdeztél a küldönél?
És ha nem magyar a regisztrációd -nem magyar lakcím- akkor nem igazán értem a forintos dolgot, vagy $ vagy € vagy font alapúnak kell lenned.
De ez magyar regisztráció, maradjunk annyiban, a fiók tulajdonos országa a szempont.
És a PayPal csak akkor váltja forintra, ha azt az utasítást kapja.
Írd meg privátba a PayPal címedet, küldök 1 $-t megnézzük, hogy konvertálja-e.
Így kiderül, hogy én tudom-e rosszul, bár a hétvégén egyértelmű volt, hogy nem a te általad leírt dolog működik, nem konvertál automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#26942) wwhy válasza V/ (#26941) üzenetére


wwhy
veterán

Meg fogom kérdezni, de kizárt, hogy HUF-ot küldött volna, az meg főleg nem lehet, hogy ő kérje, mint küldő, hogy HUF legyen jóváírva. Több éves ez a munkakapcsolat, mindig USD jött, és az USD egyenlegre került, mint ahogy a küldött GBP a GBP-hez, a SEK a SEK-hez stb. Több pénzemet vettem fel, de sose volt még ilyen.
Én nem kértem a váltást, nálam a beállítások se változtak kb. 2 éve. Köszönöm a segítséget, egyelőre várjuk meg a PP válaszát, nem szeretném a pénzed költeni :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26943) V/ válasza wwhy (#26942) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha küldésnél más országban lévő PayPal fiókra küldök pénzt, az az pénzküldési ablak amit már az idézett hsz-ben láttál A Recipient receives mező devizája az adott fogadó fiók devizáját fogja feladni, (magyar-forint), ha azt nem változtatjuk át arra a devizára amiben szeretnénk, hogy megkapja az illető (magyar-de $), akkor átkonvertálva kapja meg a címzett.
Nálad is ez volt automatikusan nyomta küldő a Continue és Send Payments Now gombokat, elkerülte a figyelmét a deviza átállítás a jobb oldali részen.

Pl: német fiókra küldök pénzt:

USA fiókra küldés:

Angol fiókra küldés:

[ Szerkesztve ]

(#26944) V/


V/
Topikgazda

Járt már valaki úgy, hogy a kártya ott a PayPal kártyák közt, viszont fizetésnél nincs a listában?
Ment ugyan üzenet a PayPalnak, de valami ötlet? Röhej az egészben, hogy ez a kártyaszám 2018-ban kezdi a hetedik évét.

(#26945) wwhy válasza V/ (#26943) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm.
:R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26946) ANOka válasza V/ (#26944) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem ilyen akkor fordult elő, amikor megpróbáltam adott kártyával fizetni, de az limit okok miatt sikertelen volt. Akkor eltünteti a kiválasztható kártyák közül.
Ilyenkor újra ki/be kellett lépnem a PayPal loginnal, hogy ismét megjelenjen.
(Természetesen előtte a megfelelő limiitet/keretet módosítottam netbankon keresztül.)

(#26947) han_lev


han_lev
senior tag

Üdv!
Lehet megint egy bugyuta kérdés?
Ez a 400 ft-os terhelés a hozzáadott kártyán mindig van?
Én ugyanis mikor hozzá adtam a kártyát, nem tapasztaltam semmilyen terhelést a számlán, aztán rá egy napra vásároltam is vagy 98 ezer forintért, ami simán ment.
Remélem később sem lesz semioyeb gond.
Csak azért kérdezem, hogy nehogy elmulasszak valamit, aztán gebasz legyen belőle... :D
:R :R

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26948) V/ válasza ANOka (#26946) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, vagy 3-szor megcsináltam, meg az összes lépést amit szoktam javasolni.
30-án fizettem vele a PayPal-n utoljára, más helyen meg azóta minden nap
7-én estig van rajta pénz, bőven futja az 6 $-t, de fel sem adja, ha nincs rajta fedezet azt csak a Pay gomb lenyomása után derül ki, de kártya sincs.
Belekontárkodtak a saját rendszerükbe és most már tényleg minden rossz.

(#26949) V/ válasza han_lev (#26947) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam, a 400 Ft-os konfirmálás a pénzküldési limitjeid eltörlése, nincs köze a vásárláshoz.

(#26950) wwhy válasza V/ (#26949) üzenetére


wwhy
veterán

Konfirmálás :F wtf :F elég ócón mérik ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.