Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) V/ válasza Teodor52 (#46000) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell a 2000 Ft? A hivatalos e-mail címről jött még ha előbb azt nem is emeltem ki.
zichie minek küldte volna oda amikor megkapta ő is a 2000 Ft-ot, akkor csak nem kamu, nem kellene bejelenteni hogy az akciójukat kamunak véli valaki, de a pénz az jó ha megérkezik az egyenlegre.

[ Szerkesztve ]

(#46002) zichie válasza Teodor52 (#46000) üzenetére


zichie
senior tag

Nem küldtem tovább szerencsére, mert ezek szerint valós email, nem adathalász. Sajnos olyan világban élünk, hogy az ember mindig kénytelen gyanakodni...

(#46003) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Amúgy.. a https://www.paypal.com és a https://paypal.com (mint normálisan) külön domain, a www-s például érvényes https tanúsítvánnyal rendelkezik szemben a https://paypal.com-al...

Egy ekkora cégnél ez azért minimum ciki amúgy... :U

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#46004) Teodor52 válasza V/ (#46001) üzenetére


Teodor52
senior tag

Inkább hagyom.. :(
Nem szeretnék okoskodni félreértés ne essék, csak ha ennyire adakozó a Paypal, akkor miért nem ír jóva 2000 Ft-ot a számlán belépéskor, plusz egy közvetlen üzenetet küldve a Paypal fiókunkba miért is vagyunk jogosultak ezen összegre?

zichie #46002:
igen, így van.

[ Szerkesztve ]

(#46005) V/ válasza F.E.K.. (#46003) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs semmi ciki benne. Az Edge nem ír hibát, a Chrome se a PayPal.com címre. A Firefox vacakol és nem csak a PP oldalával.
Régi tanúsítvány van eltárolva, mert ugye ezek lejárnak és újak készülnek. A saját weboldalammal is eljátszotta a Firefox ezt pedig nem volt gond a tanúsítvánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#46006) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán


Hát nálam semmi nincs továbbra sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#46007) V/ válasza Kicsirics77 (#46006) üzenetére


V/
Topikgazda

Az e-mailben ott volt az aktiválási belépési link azon keresztül belépve menne a dolog.

(#46008) Kicsirics77 válasza V/ (#46007) üzenetére


Kicsirics77
veterán

köszi az infót

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#46009) laleeee


laleeee
őstag

Ez mi a ló'asz ? Nem érkezett 1800 euró kifizetés a számlámra.

(#46010) V/ válasza laleeee (#46009) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénzmosás elleni törvény alkalmazása, a törvény szerint ellenőrizni kell a számlatulajdonost. Küld be amit kérnek a személyazonosság, lakcím és esetleg banki adatok.
Ezen felül van egy szabályozásuk, ha a pénzforgalom a számlán megközelíti a 2500 €-ot akkor megint kérik igazolni magad, van amikor 1800 € elérésekor bekérik.

(#46011) laleeee válasza V/ (#46010) üzenetére


laleeee
őstag

Lefotóztam a személyimet, a lakcím kártyámat és csatoltam hozzá egy revolut kártyát ,amin most éppen nincsen pénz, azt írja hogy 2-4 nap múlva elbírálják. Erről jut eszembe; a pépál egyenlegemről fel tudom tölteni a revolut számlámat ?

(#46012) V/ válasza laleeee (#46011) üzenetére


V/
Topikgazda

Lakcímkártya lehet hogy nem lesz jó, a nevedre és címedre szóló közüzemi számla a jobb.
Ha a Revoluton lenne a nevedre szóló forintos bankszámlaszám, nem valami közös számla akkor forinttal tudnád tölteni, de ilyen nincs, így nem lehetséges.

(#46013) laleeee válasza V/ (#46012) üzenetére


laleeee
őstag

A lakás ahol élek az anyám nevén van ezért az ő nevére jönnek a számlák is 🤔

(#46014) V/ válasza laleeee (#46013) üzenetére


V/
Topikgazda

Az oké, de külföldön nincs lakcímkártya, mással van igazolva a lakhatás pl. jogosítvány és azt ismerik jobban akik feldolgozzák az adatokat.
a az sem jó ha 6 hónapon belül járna le az okmány.
De majd írják ha valami más kellene.

(#46015) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Sajna elfelejtettem a Paypal-hoz a belépési kódom.
Két lehetőséget ajánl fel az elfelejtett jelszó gomb után. Egyik a telefonos azonosítás, ott még a régi számom van megadva, ezért az esélytelen.
Másik pedig egy biztonsági kérdésre kell válaszolnom, azt pedig nem fogadja el.
Illetve egészen biztos hogy régi és már lejárt bankártya adataim vannak a rendszerükben, szóval ha azt kérdeznék azzal sem jutnék előbbre.
Pár 1000 Ft-om van ott és nem szeretném veszni hagyni, ha nem muszáj.

Innen hogyan tovább, milyen lehetőségem van?

(#46016) V/ válasza Rendo84 (#46015) üzenetére


V/
Topikgazda

Munkanapon felhívni az ügyfélszolgálatot és telefonszám csere és azután tudsz jelszót is cserélni. A telefonszám most már lényeges hogy mindig az aktuális legyen.
Magyar idő szerint munkanap 09:00-17:30, 00353 1 436 9111 ez Írországi szám.
Ez lenne az ügyfélszolgálati magyar vezetékes telefonszám: 06 1 777 7944, de itt is angolul beszélnek, viszont magyarországi percdíjjal számolnak a telefonszolgáltatók:

(#46017) Rendo84 válasza V/ (#46016) üzenetére


Rendo84
senior tag

Értem köszi.
Valamilyen módon írni nekik, ticketet nyitni valahol, stb...?
Jobban örülnék ennek a módszernek, mert így gördülékenyebben tudnék kommunikálni és küldenék egyúttal személyes adatokat is, amivel igazolhatnám magam.

(#46018) laleeee válasza V/ (#46014) üzenetére


laleeee
őstag

Nem tudok mutatni nekik a nevemre érkező számlát sajnos. Ha felfüggesztik a számlámat akkor mi van, buktam a pénzem ami rajta van ?

(#46019) V/ válasza Rendo84 (#46017) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a PayPal számlára való belépésről van szó, az csak így lehetséges, az ügyfél telefonál és megerősíti a számla feletti jogosultságát.
Ahogy bankoknál itt is előírás az adatok naprakészségének biztosítása, ha az ügyfél nem teszi meg, annak ellenére nem fognak a biztonságon könnyíteni.
Gondolj bele ha bárki kérhetné e-mailben vagy valami üzenetben hogy az X fióknál a megadott adatokra cseréljék le a belépési biztonsági elemeket akkor divat lenne a PayPal fiókok feltörése.

[ Szerkesztve ]

(#46020) V/ válasza laleeee (#46018) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem bukod, hanem későbbi időpontban kiutalják a pénzt egy általad megadott számlára, persze forintos számla lehet. Egyébként ilyen esetben elfogadják a bankszámla tulajdonlás igazolását is, mert a számlakivonaton ott a neved és címed, akkor van gond ha ez sem egyezik.

(#46021) laleeee válasza V/ (#46020) üzenetére


laleeee
őstag

Nincs bankszámlám, esetleg küldjem be az apám Flipes Tv-Telefon-Internet számláját ? őt ugyanúgy hívják mint engem, és egy lakcímre is vagyunk bejelentve. Jó lenne valami megoldás mert nem nagyon akarom elveszíteni ezt a pp számlámat.

(#46022) V/ válasza laleeee (#46021) üzenetére


V/
Topikgazda

Várd meg az első reakciójukat. Ha elfogadják amit most beküldtél akkor rendben van, ha nem fogadják el akkor majd megírják hogy mi kell nekik. Addig nem kell gondolkodni róla.

(#46023) laleeee válasza V/ (#46022) üzenetére


laleeee
őstag

Már nem fogadták el a lakcímkártyámat, ezek közül lehet most választani ,mi az a Címigazolás ?

(#46024) V/ válasza laleeee (#46023) üzenetére


V/
Topikgazda

Közüzemi számla. Jó lesz a Flip, de a legutóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#46025) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Két PayPal fiókom van, vajon miért pont arra küldték a 2000 forintos emailt, amelyik szerintem még használva sem volt? Azt ne kérdezzétek, hogy anno miért regisztráltam, mert már nem emlékszem. :D

Az ott megadott telefonszám persze már nem él, úgyhogy belépni nem tudok, holnap hívhatom őket. :W

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#46026) V/ válasza csuvicsuva (#46025) üzenetére


V/
Topikgazda

A kevésbé aktív felhasználóknak küldték, hogy belépjenek, mert ha nem teszik meg (12 hónapon belüli egy belépés vagy vásárlás), akkor felszámolják az inaktivitás díját és az nem +2000 Ft hanem - 3600,00 HUF

(#46027) csuvicsuva válasza V/ (#46026) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ööö, szerintem már vagy 5 éve nem voltam belépve, erről az inaktivitási díjról még nem is hallottam. Arra sem emlékszem, hogy bankkártyát rendeltem-e hozzá. Ha sikerül bejutni, akkor átküldöm az aktívra (amúgy is ez volt a terv) és ezt igen gyorsan törlöm. Remélem nem várnak rám tízezres tartozások. :O

Mindenesetre köszi az infót, már megérte beírnom ide. :R

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#46028) V/ válasza csuvicsuva (#46027) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar magánszemélyek esetén múlt év novembertől lépett hatályba, előtte csak az üzleti eladókra volt és az is úgy 2,5 éve jött be a magyar viszonylatba.

(#46029) csuvicsuva válasza V/ (#46028) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Köszi. Akkor érthető az időzítés, novemberben jönne a bünti. Legalább kicsit gyakorlom az angolt is.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#46030) laleeee válasza V/ (#46024) üzenetére


laleeee
őstag

:R

(#46031) V/ válasza laleeee (#46030) üzenetére


V/
Topikgazda

Még gyorsak is voltak, mert néha el tudják húzni akár 10-14 napig.

(#46032) ollie válasza zichie (#45993) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a paypaltól kerülnek ki az adataid. Az adathalászok általában vesznek a feketepiacon egy email + név listát, és mindenkinek elküldik az adathalász emailt. Az nem érdekli őket, hogy mindenkinek van-e paypal-a (vagy bármilyen weboldalról legyen is szó), avagy sem.

[ Szerkesztve ]

***

(#46033) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Fú, leizzadtam. Hiába van nyelvvizsgám, ha ritkán használom az angolt, ráadásul az ügyintézőnek nem kis ájriss akcentusa volt, de sikerült bejutni és ott figyel a 2000 forint. :C

Jól tettem, hogy benéztem ide, ráadásul V/-től legalább megtudtam néhány nem elhanyagolható plusz információt is. Köszönöm! :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#46034) ystuc


ystuc
tag

Sziasztok!
Az történt, hogy sikerült kizárni magam az accountomból, mert a telefonomat gyári helyzetbe állítottam vissza, és a hitelesítő alkalmazást sikeresen töröltem. Sajnos enélkül nem tudok belépni. Mit tudok tenni? Jelszót már sikerült változtatnom (azt hittem az segít és bejutok), de továbbra is kellene neki a hitelesítő alkalmazásból a számsor. Van ötletetek?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#46035) OPiiPO válasza ystuc (#46034) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ilyen esetben ha jól tudom csak a telefonos ügyfélszolgálat tud majd segíteni, elérhetőségek szépen benne vannak az összefoglalóban.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46036) V/ válasza ystuc (#46034) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudtommal mindkét hitelesítő alkalmazásnál van már biztonsági helyreállítás 1,5 éve, azt mindenképp aktiválnod kellett volna és akkor nem lenne gond ezzel. Ugyan nem írják hogy gyári helyzetbe való állítás előtt az ilyeneket le kellene állítani, de ahogy a mentésnek az adatokról ennek is természetesnek kell lenni.
Ki kell kapcsoltatni a hitelesítést és ahogy OPiiPO is írja az csak telefonon keresztüli ügyfélszolgálattal lehetséges.
Itt is említettem az elérhetőséget pár napja.

[ Szerkesztve ]

(#46037) germinator66


germinator66
aktív tag

Nem tudom, mi változott, de kiválasztom, hogy pénzt akarok küldeni (fizetni) valakinek, beírom az email címet, és automatikusan "barátinak" jelöli a tranzakciót, és nem is tudom módosítani "kereskedelmire". Tipp?

[ Szerkesztve ]

(#46038) V/ válasza germinator66 (#46037) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik képernyőn? A konkrét küldés előtti képernyő még lehet változtatni.De nem a PayPal.me azonosító vagy Xoom, hanem a normál e-mail cím?
1. e-mail cím beírás, Next gomb
2. összeg megadás, Continue gomb
3. ez lesz ahol választani kell:

4. a következő az összesítő képernyő, még itt is lehet változtatni a módot, a címet és fizetési eszközt és azután megy el a Send Payment Now gombbal ha nem változtatsz.

[ Szerkesztve ]

(#46039) germinator66 válasza V/ (#46038) üzenetére


germinator66
aktív tag

Normál email, és nem jön fel ez az opció sem appban, sem weben!

Ennyit látok csak:

[ Szerkesztve ]

(#46040) V/ válasza germinator66 (#46039) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldd el priviben, bár én most próbáltam olyan címmel akinek nincs PP fiókja és olyannal is akinek van ez utóbbinál az előző küldési állapotot adja fel az összesítő oldallal rögtön, de ott is van Change gomb

(#46041) V/ válasza germinator66 (#46039) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a 2. képernyő írd be a pénzt és Continue, ezt írtam az előbb. Majd a következő oldal a 3-as lesz az ahol választasz. Így megy már vagy 1,5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#46042) germinator66 válasza V/ (#46040) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nincs ott a change!

(#46043) V/ válasza germinator66 (#46042) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, igazad van és válaszoltam is a privire, de akkor hogy a többiek is lássák:
Ha eladásra használja akkor jelenteni kell a PayPal-nak mert csak az lehet fix barát aki semmiféle kereskedést nem végez

(#46044) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok.
Kaptam egy emailt paypal@mail.paypal.com címről, hogy 2000 ft jutalmat tudok igényelni.
A valódi paypal oldalra irányít.
Akkor ez nem átverés?

"
Ha megnyitja ezt az e-mailt, 2000 forintos jutalomra tehet szert. *Az ajánlat további feltételekhez kötött."

(#46045) OPiiPO válasza bikfic1 (#46044) üzenetére


OPiiPO
addikt

olvass vissza légyszi, mostanában volt pont erről szó

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46046) bikfic1 válasza OPiiPO (#46045) üzenetére


bikfic1
tag

Köszi

(#46047) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Ezt írja még mindig a régi PP fiókomra:
"Már nem használhatja a PayPalt
A PayPalnak fontos a biztonságos közösség, melyben ügyfeleink üzleti tevékenységeiket biztonságban folytathatják. Olyan tevékenységet észleltünk a számláján, amely nem fér össze a Felhasználói megállapodással, így már nem tudjuk biztosítani Önnek a PayPal-szolgáltatásokat.
A PayPal-számlához társított betéti vagy hitelkártyák adatait nem szabad törölni vagy új számla létrehozásához használni. Továbbra is bejelentkezhet és megtekintheti számlaadatait, de nem küldhet és nem fogadhat pénzt. Az egyenlegen szereplő minden összeget 180 napig visszatartunk, majd ezután elküldünk Önnek egy e-mailt a pénz átutalására vonatkozó utasításokkal.
Hivatkozás azonosítója: xxxxxxxxxxxx"
Van rajta egy kevés pénz, ezt hogyan tudom kérni, hogy utalják már végre el a számlaszámomra!? Már a fél év bőven letelt még nyár elején. Hová írjak, hogy oldják meg a gondom? Telefon nem lesz jó, mert nem beszélek jól angolul. Köszi aki segít! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#46048) V/ válasza MrTwister (#46047) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig menni szokott az értesítő a lejárat után, nem lehet hogy spam mappába került? Mivel be tudsz lépni ott tudsz üzenni ebben a témában.

(#46049) MrTwister válasza V/ (#46048) üzenetére


MrTwister
őstag

Sajnos nem kaptam semmit sem, spam mappában sem. Pontosan hol tudok üzenni, melyik menüpontban, kérlek segíts mert nem találom! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#46050) V/ válasza MrTwister (#46049) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépés után alul a Contact US

Feedback and formal complaints

Limitation on my account

Alul a If you still need help, we recommend you alatt e-mail küldési lehetőség Email us.
Az űrlapon ami szükséges és tudsz rá válaszolni azt megadod és leírod hogy letelt az idő és nem érkezett meg a megkeresésük a pénz kiküldéssel kapcsolatban.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.