Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) nagy@gmx.com válasza V/ (#25700) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszi, és bocsi!

(#25702) Menotti válasza V/ (#25696) üzenetére


Menotti
aktív tag

Semmiben nem egyeztünk meg ,a fizetés még dombornyomott bankkártyával történt ,akkor még nem volt Paypal számlám.Hosszas levelezgetés után közölték,hogy a paypalos számlára elküldik a pénzt.Most azt se tudom,hogy még levelezgessek velük(amihez semmi kedvem gyatra angol tudás miatt),hogy az eredeti számlaszámra utalják vissza,vagy haggyjam a fenébe.Sajnos a Paypallal 2 Ebay-es vásárláson kívűl még semmit se csináltam...Elvileg akkor megadom a Paypalos email címem,meg a top Up oldalon lévő transfer Id számsort,és akkor az én számlámon landol a visszautalás?

[ Szerkesztve ]

(#25703) V/ válasza Menotti (#25702) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell mást, csak az Paypalos email címem elküldeni.

Azt amit írtál utána, az két különböző dolog, nincs igazán köze ahhoz, hogy pénzt küldjenek neked.
A TopUp oldalon lévő adatokkal csak te -más nem- töltheti fel a saját bankszámlájáról a saját Paypal egyenlegét, ha máshonnan megy ezzel az adatokkal pénz, azt visszafordítja a rendszer.
A számládon a Paypal egyenlegről történő Withdraw funds menüpont használatával, saját számlára kiküldéssel fog megjelenni.
Leírások az Összefoglalóban

Mivel kártyával fizettél egy kicsit bonyolult lenne ennyi idő után azt oda visszafordítani, jobb és egyszerűbb a Paypal egyenlegre küldés.

[ Szerkesztve ]

(#25704) Menotti válasza V/ (#25703) üzenetére


Menotti
aktív tag

Rendben..köszönöm,így már világosabb

(#25705) mzso


mzso
veterán

A paypal milyen logika alapján gombol le pénzt amikor pénzt kapok?

Vagy 3-szor (1 ali, 2 ebay) olyanom volt hogy csak simán Paypal fizetésen keresztül fizették vissza. De most látom, hogy abból valamennyit legombolt ("fee") a paypal, nem úgy mint rendes refund esetén. Ha ezt tudom akkor nem megyek bele az ilyenekbe.

(#25706) V/ válasza mzso (#25705) üzenetére


V/
Topikgazda

A szerződési feltételek alapján, de ne rájuk legyél dühös, lásd alább.
Úgy kell belemenni, hogy a költséget a küldő fizeti, ha úgy küldi hogy te, akkor bizony a Payapl felszámolja a költséget, ez nem az ő saruk, hanem azé aki küldi.
Ha nekem 100 $-t kell vissza küldenem így valakinek, akkor mivel tisztességes vagyok és én voltam a hibás, mert rossz terméket küldtem, akkor 103,3 $-al kezdeményezem a pénzküldést, be állítom hogy én fizetem és a címzett kerek 100 $-t fog kapni általa fizetendő költségek nélkül.
Nekem ez persze3,3 $-ba kerül, de ez van.

Ha viszont az eBay-s fizetést kell visszaadnom, akkor hülye nem vagyok, megkeresem a vásárlást, annál a refund résznél beírom azt, amit a vevő fizetett és elküldöm.
A vevő megkapja a teljes kifizetett összeget, én visszakapom a vásárlásért felszámított jutalékot az eBay-től és a Paypal-től és nem került semmibe, mivel ez a vásárlói és eladói védelem keretei közt történt.
Semmikép nem sima pénzküldéssel juttatom vissza a pénzt. Főleg nem úgy, hogy a vevő szívja meg.

[ Szerkesztve ]

(#25707) Met


Met
nagyúr

Az mennyire gond ha úgy szüntettem meg a régi pp accom hogy nem választottam le a kártyát róla, pár nap múlva hozzá tudom adni a használható pp accomhoz?
Most jutott eszembe hogy azt elfelejtettem akkor :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25708) V/ válasza Met (#25707) üzenetére


V/
Topikgazda

Kár, mert nem fog menni. Kérni kell a PP ügyfélszolgálat segítségét. Egy kártya egy adott fiókhoz tartozhat egy időben, mivel a fiók törlés nem azonnali így ez probléma. Ezért is írják, írjuk, hogy előtte pénzt felhasználni, kimenteni, számlát, kártyát leválasztani

(#25709) Met válasza V/ (#25708) üzenetére


Met
nagyúr

Idővel sem törlődik? A rendes kártya rajta van az accon azzal nincs gond.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25710) norbi2010


norbi2010
őstag

Írtam paypal-nek, mert egy csaló nagyon sok embert átvágott(100+), köztük engem is, a message center-ben küldtem az üzenetet, elvileg elküldte, írta is hogy 24 órán belül válaszolnak, de nem látom sehol az üzenetemet. Ez normális?

(#25711) V/ válasza norbi2010 (#25710) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd amikor válaszolnak akkor úgyis látod, de alul a Help & Contact, majd a következő képernyőn jobb oldalt Message Center és ott sincs még most?

(#25712) V/ válasza Met (#25709) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd amikor a fiókot törlik, bár most az új jogi szabályozás miatt hogy mikor, azt nem tudom.
De ők letudják választani és az új PP fiókhoz azután hozzá tudod csatolni.

(#25713) norbi2010 válasza V/ (#25711) üzenetére


norbi2010
őstag

:(
"You currently have no messages. "

(#25714) zsupyro


zsupyro
tag

Üdv. Ha aliexpressen van egy vitám és az eladóval megegyeztem részleges refundban ,csak zárjam le a vitát akkor elég neki az e-mail címemet megadni hogy át tudja küldeni az összeget??

(#25715) V/ válasza norbi2010 (#25713) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a hsz első fele, ha kaptál e-mailt a befogadásról akkor oké.
De kellene indítani dispute-t ha nem kaptad meg azt amit kifizettél.

[ Szerkesztve ]

(#25716) V/ válasza zsupyro (#25714) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal azonosító e-mailre gondolsz te is? Mert akkor igen, bár a Ali topicban mindenkinek azt javaslom, hogy csak akkor zárja, ha a pénzt a Paypal jelzi. Mivel nincsenek összekötve, bármikor küldheti, viszont azt írd meg, hogy úgy küldje, hogy ne tőled vonják a költségét, lásd egy kicsit feljebb.

(#25717) zsupyro válasza V/ (#25716) üzenetére


zsupyro
tag

Oké. Köszönöm

(#25718) Met válasza V/ (#25712) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, akkor egyszerűbb szólni nekik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25719) norbi2010 válasza V/ (#25715) üzenetére


norbi2010
őstag

De nem kaptam. Dispute-ot nem tudok indítani, mert friends and family-vel fizettem. :W Most írja, hogy válaszoltak, de nem látok semmit.

(#25720) V/ válasza norbi2010 (#25719) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: a message center-ben küldtem az üzenetet, elvileg elküldte, írta is hogy 24 órán belül válaszolnak,
Írta is :F No ezt értettem akkor félre.

De leírtad a lényeget és azt már annyiszor hangsúlyoztam, hogy vásárlásra ez esetben NINCS VÉDELEM: friends and family-vel fizettem móddal küldöd a pénzt.
Szó szerint kell venni, hogy barátnak vagy családtagnak küldesz pénzt.
Ez esetben tegyél feljelentést a rendőrségen és azt elküldve a Paypal-hez talán -hangsúlyozom talán- segítenek, de az általad elfogadott szerződési feltételék alapján nem kötelezhetők.

Itt is egyértelmű hogy mire vonatkozik a védelem, vastagított kék csík:

Ui: Ha ilyen vásárlásoknál Paypal-t ajánl az illető fizetési eszközként még a sima vásárláskénti pénzküldést sem ajánlom, küldjön az eladó egy pénzbekérőt, számlát és majd arra fizetem.

[ Szerkesztve ]

(#25721) norbi2010 válasza V/ (#25720) üzenetére


norbi2010
őstag

Telefonról látom az üzenetet, bár sokra nem mentem vele, erre mondjuk számítottam. Feljelenteni felesleges szerintem, amerikai az illető, meg a paypalem is az. Na mindegy, lecke megtanulva, csak ne lett volna ennyire drága.

(#25722) V/ válasza norbi2010 (#25721) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment Pü.

(#25723) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, paypal, cucc nem jött meg 60 napon belül se, case-t nyitottam, eladó szokásos sablon szöveget válaszolta, escalate.

dispute --> escalation --> awaiting other party's response --> requiring your action

Ezután megadott egy kamu tracking numbert (nem RSxxxCN formátumú, hanem PBAExxx, egyik oldal se mutat rá adatokat) és most a paypal az én lépésemet kéri.

Status

The seller has responded to our request for tracking information. We haven’t confirmed the tracking information yet but wanted to share it with you.

china post tracking # PBAExxxxx

What happens next

Please review the information and let us know how you would like to proceed.

If you've resolved this problem, you can cancel this claim at any time.

If you received the item but it's not as described by the seller, you can change the reason for your claim.

Na most én nem akarom se törölni a caset, se megváltoztatni az okot, csak válaszolni, hogy a tracking nem valós, de ilyen opció nincs, ha a change reasont.
Hogyan tovább?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25724) V/ válasza Zirowe (#25723) üzenetére


V/
Topikgazda

Elolvastad? persze gondolom igen.

The seller has responded to our request for tracking information. We haven’t confirmed the tracking information yet but wanted to share it with you.

Röviden:
Az eladó megadott nekünk egy nyomkövetési számot, azt mi nem tudtuk leellenőrizni, de megosztjuk Önnel......
Ha megoldott a probléma akkor bármikor törölheti a dispute-t.
Ha nem felel meg a leírásnak a megérkezett tétel akkor váltsa követelésre a dispute-t

Alul a Escalate this dispute to a PavPal claim a következő lépés, nem kell válaszolnod.

[ Szerkesztve ]

(#25725) Zirowe válasza V/ (#25724) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elolvastam, de irtam, hogy en mar ezelott escalate-et nyomtam, nekem meg kifejezetten azt irja, hogy lepnem kell, de a felkinalt ket lehetoseg kozul egyik se megfelelo.

Akkor most varok a pp kovetkezo lepesere?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25726) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Banggood-ról vettem egy hamis kamerát még tavasszal, majd emailben beszéltem velük, leírták, hogy tévedésből tényleg hamisat küldtek, és visszaadnak 20$-t. (46$ a kamera, de mivel hamis kockázatos eredeti frissítéseket rátenni)
Nos belementem, de nem küldték a pénzt, majd megnyitottam paypalon az ügyet, de oda 30$-t írtam, ismét 20-at ajánlanak. Ha nem fogadom el, akkor mik a várható variációk?
Vagy utána is lehet még egyezkedni?
Azért vittem paypalra az ügyet, mert közelgett a határidő, és úgy tűnt, addig akarják húzni, míg kicsúszik.

(#25727) Laza... válasza Hurkafej (#25726) üzenetére


Laza...
addikt

Jobb, ha elfogadod, én gearbesttel jártam hasonlóképpen, a pp végül az ő javukra döntött...

Never give up!

(#25728) V/ válasza Hurkafej (#25726) üzenetére


V/
Topikgazda

Fogadd el.
De ennek nincs értelme: de mivel hamis kockázatos eredeti frissítéseket rátenni
Semmi gond nem lesz vele vagy a frissítés kéri a kamera adatait és nem lehet a szoftverben letiltani az adat visszaküldést? Mert az utóbbi szintén jogszabálysértő
Fordítva talán lenne benne valami, ha igazira hamis frissítést teszel, a garancia ugrik és bűncselekmény, mint a nem megvásárolt Windows X használata a számítógépen.

[ Szerkesztve ]

(#25729) Met


Met
nagyúr

I kindly ask you to upload a card statement where your name and at least the last 4 digits of the card are clearly visible. I also need you to upload your proof of identity ( passport, driving licence or national id card). Once I received this information I can proceed to unlink the card from your previous account.

Régi bezárt accounthoz linkelt kártya unlinkjét kértem.
Ha jól értem akkor a régi accounthoz tartozó kártyáról kér egy képet (az utolsó 4 számjegy előtt számokat töröljem?) és a személyiről (mindkettő oldalról?)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25730) Hurkafej válasza V/ (#25728) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszi a tippet!
A frissítés dolgot félre érted. A lényeg az, hogy az eredeti kamerából is 2 verzió készült, és ha épp nem a jó verziós frissítés megy fel rá, akkor az lcd kijelző nem működik, mert valami hardveres eltérés lehet közöttük.
És ha az elérhető két frissítésből egyik sem lenne jó a fake kamerához, akkor lehet nem tudnám visszaállítani a szoftverét. De még annyira nem mélyedtem bele részletesen, eléggé sokan használják, tehát valaki biztos tudna segíteni reményeim szerint!

(#25731) V/ válasza Met (#25729) üzenetére


V/
Topikgazda

(az utolsó 4 számjegy előtt számokat töröljem?) Minek? Csak ők látják, a pin kódot ne írd rá, ha a cvv, csc kód látszódna azt takard ki, ha kártya képet küldenél.

De ők a bankkártya banki kivonatát, számláját (card statement) kérik, ahol a neved és a kártya utolsó 4 számjegye látszódjon.
No ezt sem szoktam kitakarni, mert minek.
Az utolsó banki kártya számla kivonat pdf-ben, a netbankból letölthető.

és a személyiről (mindkettő oldalról?) Úgy szoktuk, de egy képben hozd össze.

(#25732) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Reklamáció után visszakaptam egy termék árát, mely nem érkezett meg. Jelentkezett is a PP. számlámon, a számlához csatolt bankkártyám e hónapban jár le és a bankszámlámon még nem jelent meg az összeg.
Nem tudom, hogy mivel kártyáról fizettem oda lesz-e tovább utalva?
Szeretném a terméket egy másik vevőtől megvenni.
De nem tudom, a fizetéskor előbb a PP. számláról veszi le az összeget s ha nem elegendő csak akkor nyúl a kártyához vagy választani kell, lehet?
Nem szeretném, hogy a kártyát érintse a tranzakció.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#25733) V/ válasza HoTaZo (#25732) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször volt téma ez a két kérdés, a topic keresővel hamar megtaláltad volna a választ.
Másrészt az Összefoglalóba is be lett írva.
1. A kártyád a hónap végéig érvényes és utána még 30 napig a bankod foglalkozik az esetleges vásárlási dolgokkal.
Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

2. Ha van az egyenlegen annyi pénz, ami elegendő kifizetni, akkor -mivel az az elsődleges- arról történik a fizetés.

(#25734) HoTaZo válasza V/ (#25733) üzenetére


HoTaZo
őstag

Elnézést! :R
Legrosszabb, hogy már le is nyitottam az összefoglalót, amikor belekezdtem volna az utánanézésnek, kérdésnek. De jöttek és egy óra elteltével, már azt se tudtam, hol áll a fejem...

Az lényegtelen akkor, hogy a PP tolta-e már tovább az összeget, a vásárlásba ez nem fog galibát okozni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#25735) V/ válasza HoTaZo (#25734) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel kártyával fizettél ezért csak a lekönyvelést látod a PP számlatörténetben, a pénz azonnal megy a bankod felé.
Nem okoz galibát, de ezt az összeget majd a bankszámládon látod legközelebb, ha netes kártyád van, akkor azt vásárlás előtt fel kell töltened.
Ha az egyenlegre kerülne, akkor a Balance értéke egy kicsivel több lenne mint 0 Ft vagy az előtte lévő összeg és az belépéskor rögtön feltűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#25736) HoTaZo válasza V/ (#25735) üzenetére


HoTaZo
őstag

Már vásároltam.
PP Balance=0, banki számláról levette az összeget, PP aktivity-nél ott a két tranzakció.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#25737) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Szeptember 12.-én vettem TeamViewertől szolgáltatást.

Akkor elvileg PayPalon keresztül ki is fizettem(mint ebayen), kaptam emailt PayPaltól, melyben ez áll:

You authorized a payment of .... HUF to TeamViewer GmbH (sales@teamviewer.com)

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

Thanks for using PayPal. To see the full transaction details, log in to your PayPal account. plussz ugye még ezután az adataim, meg az összeg.

És ma kaptam egy emailt TeamViewertől hogy:

Tisztelt ....!
Honlapunkon megrendelte a TeamViewer programot.
A megrendelés esedékes ellenértéke azonban a mai napig sem érkezett meg.

Ehhez a levélhez csatoltuk a korábban elküldött számla másolatát is arra az esetre, ha az elveszett volna.
Kérem egyenlítse ki a ..... számú számláját melynek teljes összege Ft.... A fizetési lehetőségeket a következő linkre kattintva találja meg: .

Most akkor szerintetek mi van? :F :F :F :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25738) joe-ker


joe-ker
senior tag

Lenne egy kérdésem:
Paypal-hoz csatolt bankszámla/kártya lejárta/visszavonása esetén a paypal fiók meddig él,használható-e így?
Köszönöm!

(#25739) V/ válasza choco01 (#25737) üzenetére


V/
Topikgazda

Küld el nekik a Paypal tranzakció igazolást és kész. Azt amit a Paypal Purchase historyban van.

(#25740) V/ válasza joe-ker (#25738) üzenetére


V/
Topikgazda

Addig él amíg nem választod azt, hogy Close Account. Az egyenlegről azt feltöltve mindig lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#25741) choco01 válasza V/ (#25739) üzenetére


choco01
addikt

Az van benne hogy :
Status:

Canceled

The seller canceled this payment, and the money has been returned to your account.

:Y :Y :Y

Ez akkor az ő hibájuk, nem?

Most újra elkdültem nekik a pénzt most az van hogy:

Status:
Pending

Szerinted így jó lesz? Csak nem akarok bajt belőle hogy sept.24-ig kellett volna fizetni.. :(((

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25742) V/ válasza choco01 (#25741) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez számomra egyértelmű: The seller canceled this payment Az eladó megszakította a fizetést.
Ez nem Paypal hiba, nem akarta fogadni az eladó.
Az ilyen eladótól nem vettem volna semmit.
De mire jó amit megvettél?

[ Szerkesztve ]

(#25743) choco01 válasza V/ (#25742) üzenetére


choco01
addikt

TeamViewer-től lett véve szolgáltatás, nem tudom miért nem fogadták.
Most meg írogatnak hogy kicsúsztam a szeptember 24-ig tartó esedékes befizetésből.. most újra kifizettem a TV honlapján PP-vel, a számlámról már leemelték az összeget, elküldtem nekik emailbe a képeket a tranzakciókról, remélem holnap megoldódik! :((( :K

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25744) V/ válasza choco01 (#25743) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vacakolnak van magyar telefonjuk, felhívnám: 06 1 808 8428

(#25745) choco01 válasza V/ (#25744) üzenetére


choco01
addikt

Próbáltam, 4 menü van, 4-ből kettő a honlaphoz fordít, a másik kettő meg átvált angolra, ahol ha jól értettem azt mondja hogy minden vonal foglalt. :DDD

De köszönöm a segítségeket,szerintem emailbe is magyarok írnak, mert jól van megfogalmazva! :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25746) joe-ker válasza V/ (#25740) üzenetére


joe-ker
senior tag

Köszi a választ.
Tehát nem lesz olyan hogy ellenőrzik a számlát? pl: utaljak ki és vissza? Mivel nincs hova.

[ Szerkesztve ]

(#25747) V/ válasza joe-ker (#25746) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát nem lesz olyan hogy ellenőrzik a számlát? pl: utaljak ki és vissza?
Ilyet sohasem csinált és nem is fog a Paypal. :F

Ha ellenőrzik a fiókot az abból áll, hogy kérnek személyes okmányt, közüzemi számlát, ha van hozzáadva kártya akkor a hozzátartozó bankszámla kivonat fejrésze név, kártyaszám, számlaszám rész és ezeket a PP-n belépve kell pdf vagy kép formában feltölteni.
Ezt is csak akkor amikor a néha esedékes rendszerellenőrzés vagy a pénzmosási törvény előírása miatt szükséges.

(#25748) Met válasza V/ (#25731) üzenetére


Met
nagyúr

Törölték a kártyát a régi accomról, meg is lepődtem hogy ilyen simán ment.
Köszi a segítséget.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25749) V/ válasza Met (#25748) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen. :)

(#25750) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Bocs a láma kérdésért, de hogyan tudok bankkártyáról paypal-re pénzt utalni? Ebayen szeretnék vásárolni egy eladótól, de csak paypalt fogad el.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.