Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) prokxy válasza ANOka (#25550) üzenetére


prokxy
veterán

Nem kevés plusz pénz, sajnos, ill. nem szoktam annyi mindent és olyan sűrűn vásárolni, h megérje. Cumi ez a KH, szóval ezért kérdezem ezt a Bank acc hozzáadást. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#25552) sz.j válasza V/ (#25531) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Jogilag" igazad van, mert akkor lenne teljesen tiszta a regisztrálás ha cégesen regelnék ...
Ha ez ennyire problémás, akkor lehet, hogy az lenne a jó megoldás ha törölném ezt a reget és egy újat készítenék ...

Ha már itt tartunk, hogy lehet a paypal regisztrálást véglegesen törölni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25553) ANOka válasza prokxy (#25551) üzenetére


ANOka
őstag

Az meg nem fog menni: ld. előző hozzászólások.

Hozzárendelt (magyar) bankszámláról a PayPal sosem von le összeget, mert technikailag nem is tud.

[ Szerkesztve ]

(#25554) V/ válasza prokxy (#25551) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámla kifelé irányuló dolog a PP-n. Azzal nem tudsz fizetni direktbe.
Ha nem akarsz bankkártyát hozzáadni, akkor marad a bankszámládról az egyenlegre utalás, de mivel fejlődtek a bankok, banki munkanapon indítva 24 órán belül az egyenlegen.

[ Szerkesztve ]

(#25555) V/ válasza sz.j (#25552) üzenetére


V/
Topikgazda

A fogaskerék ikon a Logout előtt, baloldalon lent Close your account

(#25556) prokxy válasza V/ (#25554) üzenetére


prokxy
veterán

Rendben, köszönöm Srácok! :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#25557) Pítőr


Pítőr
aktív tag

Ha rendeltem valamit kínai webshopból, de lemondtam a rendelésemet, ők belegyeztek a lemondásba, és azt ígérték, hogy 48órán belül visszautalják a pénzt, de nem utalták vissza, nyitottam egy követelést, hogy nem kaptam meg a terméket, de a közleménybe leírtam, hogy rendelés lemondás miatt kérem vissza a pénzemet, majd most írt a shop, hogy zárjam le a követelésemet, és akkor vissza tudják utalni a pénzt. A kérdés, tényleg csak akkor tudják visszautalni, ha lezárom? Ha lezárom, újra nyithatok egy követelést, amennyiben mégsem fizetnek?

Köszönöm!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#25558) V/ válasza Pítőr (#25557) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lemondtad, akkor meg sem kaphattad :F Nem logikátlan?

Mi a neve?
Mert akkor megtudom nézni a visszamondási feltételeiket. De az hogy ők 48 órán belül kezdeményezik a refund-ot fizikailag képtelenség, hogy 4-5 napnál korábban lásd a bankszámládon.
Ha Paypal-en adják vissza akkor a Paypal-n azonnal látszik a visszatérítés és az 2-3 nap múlva lesz a bankszámládon.

[ Szerkesztve ]

(#25559) Pítőr válasza V/ (#25558) üzenetére


Pítőr
aktív tag

De logikátlan, nem nem az én logikámban van a hiba, egész egyszerűen ez az indok áll a legközelebb a tényekhez! Tudom, hogy időbe telik,de paypalon keresztül küldenék vissza, és a paypal azonnal küld emailt, ha van visszatérítés!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#25560) V/ válasza Pítőr (#25559) üzenetére


V/
Topikgazda

A kérdés, tényleg csak akkor tudják visszautalni, ha lezárom?
Erre még mindig csak akkor tudok válaszolni ha tudom kiről van szó.

(#25561) Pítőr válasza V/ (#25560) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Geekbuying

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#25562) V/ válasza Pítőr (#25561) üzenetére


V/
Topikgazda

Ők nem szoktak trükközni, tényleg visszaadják az árat. Legutóbb a 7. napon a számlámon volt a pénz, itt egyezkedtem velük: support_aftersale@geekbuying.com. Nekem nem írtak ilyet hogy zárjam le, mivel nem a nagy ágyúval a Paypal-l kezdtem a támadást, van nekik vásárlói védelmük, annak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#25563) sz.j válasza V/ (#25555) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam nincs "baloldalon lent Close your account" ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25564) V/ válasza sz.j (#25563) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes, 2 fiókot is megnéztem és ott van a Merchant ID alatt

(#25565) sz.j válasza V/ (#25564) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam is egy az egyben ez van csak az utolsó sor hiányzik ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25566) V/ válasza sz.j (#25565) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg van erősítve az e-mail cím? Ebben az e-mail-ben ezzel a témával Activate your PayPal account és kaptál ezzel a témával Getting Started with your PayPal Account e-mailt?

Az Összefoglalóban a Tippeknél leírt módon belépve a klasszikus My Profile-ba a My Settings-nél az Account type sor végén mindenképp ott a Close Account. Persze élő fióknál.

Még egy apró dolog, van közösségi adószámod? Mert ez év júliustól kötelező az EU-s üzleti Paypal fiókhoz. Ha eddig nem kérték, az első pénzmozgás után azt is és a céges adatokat is meg kell adni, legkésőbb akkor.

[ Szerkesztve ]

(#25567) sz.j válasza V/ (#25566) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az 1-es hsz-ban lévő elérési úton (linken) keresztül sikerült törölni a fiókot.
Egy új üzletit hozok létre.
Köszönöm a segítséget

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25568) Met


Met
nagyúr

Na, nem engedik a név változtatást.
However due banking regulations is not allowed to change the name on personal PayPal account.

Therefore I would kindly advise you to use the funds in your PayPal balance, remove all the financials from your account, close this account, then open a new one

Ha újra regelek, arra az accountra ingyen át tudom küldeni a pénzt és onnan tovább a hozzá adott bankszámlára (itt sem vonnak le)?
Az új accounthoz hozzá tudom adni a meglévő kártyát?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25569) V/ válasza Met (#25568) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezt jelölted: Personal Name Change (incorrect at signup or minor name change)?

Az új accounthoz hozzá tudom adni a meglévő kártyát?
Ha törlöd a régiről és később 1-2 hét próbálod hozzáadni.

Ha újra regelek, arra az accountra ingyen át tudom küldeni a pénzt és onnan tovább a hozzá adott bankszámlára (itt sem vonnak le)?

Egyenlegről egyenlegre nincs díj.
A pénzkiküldés saját számlára nincs díj.

[ Szerkesztve ]

(#25570) Met válasza V/ (#25569) üzenetére


Met
nagyúr

De, azt jelöltem. Szépen leírtam hogy amikor regeltem (2011) csak vásárolni akartam és most szeretném átíratni a rendes nevemre.

Pénzküldésnél mit kell megadni, email vagy valami ID?
Lehet/kell állítani valamit? Giftként küldeni vagy valami ilyesmi, mint a rendes utalásnál a közlemény.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25571) Met válasza Met (#25570) üzenetére


Met
nagyúr

Utolsó kérdésre azt hiszem az összefoglalóban a válasz :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25572) Met


Met
nagyúr

Bankszámla hozzáadásnál a 10 perc várakozás után kijelenthetjük hogy nem fog sikerülni?
Első kattra Sorry blabla try again later, kb. harmadik kattra elkezdett pörgettyűzni. Ez volt 10 perce.

Nem sikerült, lejárt az idő, megkérdezte hogy itt vagyok e és újra be kellett lépnem.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25573) V/ válasza Met (#25572) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár mp szokott lenni. Próbáld meg a normál My Profil My money részhez belépve. És a pénzforgalmi számlád legyen.

(#25574) Met válasza V/ (#25573) üzenetére


Met
nagyúr

Az volt a baj, hogy amikor rákattintottam az add bank account feliratra, egy új fajta ablak jött be ahol be tudtam írni a bank nevét és számlaszámát. Erre kattintgatva nem történt semmi.
Ha ezt az ablakot bezártam (jobb felül X) és kattintottam a + Link a bank account képre (ami az összefoglalóban lévő pdf-be is van) akkor jött be a régi felület (ami az összefoglalóban lévő pdf-be is van) ahol beírva tényleg pár mp volt az egész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25575) ETOM válasza V/ (#25569) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem amúgy nem cserélték meg a nevet. Vissza se jeleztek semmit pedig volt már két hete, hogy ott írtam nekik + csatoltam képet.

[ Szerkesztve ]

(#25576) germinator66 válasza V/ (#25501) üzenetére


germinator66
aktív tag

Hol lehet megnézni, hogy a limithez képest hol tartok? A régi oldalon volt erre menüpont, ahol kiírta az évforduló napját, és megadta az eddigi összeget is, itt nem találom.

(#25577) V/ válasza germinator66 (#25576) üzenetére


V/
Topikgazda

Adtál hozzá kártyát? Ha igen, akkor nem látod. Majd ha megközelíted a 773000 Ft-ot éves szinten, akkor kérni fogják a személyes adatok igazolását. Vagy ha egy alkalommal 300000 Ft-ot kapnál.

(#25578) bippeti


bippeti
tag

Jól értem, hogy paypal-lal való vásárláskor van lehetőség fizetni a paypal számláról is, ill. paypal-on keresztül saját kártyáról is?
Jól sejtem, hogy mindkét verzióra érvényes a visszapostázás esetén a paypal postai költségtérítés visszatérítése?

(#25579) V/ válasza bippeti (#25578) üzenetére


V/
Topikgazda

:F
A Paypal-l fizethetsz a következő módokon:
1. Paypal egyenlegről -Balance-, ehhez a Top Up menüpontban szereplő adatokkal, ha van bankszámlád utalni kell a a megfelelő összeget. Vagy pénztári befizetés egy Uiicredit fiókban a megadott PP bankszámlára.
2. Csatolhatsz a fiókhoz egy bankkártyát és akkor azzal is lehet fizetni.
3. A kettő konbinációja.
A Paypal-n az elsődleges fizetési eszköz az egyenleg, ha van rajta pénz abban a devizában amiben vásárolsz azt használja fel, ha kevesebb akkor kiegészíti a bakkártyáról. Ha nincs az egyenlegen pénz akkor természetesen a bankkártyáról szedi le az összeget.

A visszaküldés költségtérítés a Paypal fiókon keresztül történő fizetéshez van kötve, függetlenül a fizetési módtól.

[ Szerkesztve ]

(#25580) bippeti válasza V/ (#25579) üzenetére


bippeti
tag

Köszi. :R

(#25581) Met


Met
nagyúr

Van 248,82 USD a PP egyenlegen, ezt szeretném átküldeni a másik PP accountra, a fizetésnél még 9 valamennyi USD-t le akar vonni a bankkártyáról. Miért?
A kártyát még nem tudom leválasztani a PP-ről mert úton van egy szállítmány ami ha esetleg refundos akkor gáz van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25582) zzola


zzola
félisten

Üdv!

EVGA EU oldaláról rendeltem egy terméket, de hosszú ideig várakozott (pending), ezért töröltem a rendelést. Ha vissza utalja az EVGA a teljes összeget, akkor a PP balance számlára kerül az összeg? Onnan csak saját (OTP) bankszámlára kérhetem a kifizetést, vagy a PP mögé beállított MasterCard-ra is (jelen esetben egy webkártya) ?
Ha csak számlára, akkor gondolom már most érdemes hozzá adni a bankszámlámat a PP fiókhoz?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25583) V/ válasza Met (#25581) üzenetére


V/
Topikgazda

Miként akarod átküldeni? Van amikor a jutalékot neked kell fizetni, küldj 240-et. De kiírja a képernyőre hogy mi az a díj.

[ Szerkesztve ]

(#25584) V/ válasza zzola (#25582) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban is benne, de akkor idézem, ha kártyával fizettél, akkor a kártyához tartozó bankszámlára kerül vissza a pénz. Máshova nem lehet küldetni. A te esetedben ez lesz.
Egyébként ha egyenlegre megy pénz az pedig a saját bankszámládra küldheted ki, de a folyamat úgy működik, hogy közvetlenül írhatod a számla adatai amikor küldeni akarod, nem muszáj előre beírni, de ha van időd akkor meg is csinálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#25585) zzola válasza V/ (#25584) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!
Pedig belenéztem az összefoglalóba, de átsiklottam felette!

"Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára."

Csak webkártyával vásárolok, szóval az általad említett egyenleges rész most nem érint! Ha nem muszáj, nem adom hozzá a PP-hoz a számlaszámomat. Ha a webkártyára jön vissza a pénz, az jó!

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#25586) Met válasza V/ (#25583) üzenetére


Met
nagyúr

Send money to friends and family, annyit ír hogy fee.
Akkor a fogadó címet állítsam át dollárra vagy mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25587) V/ válasza Met (#25586) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem $-os számlára küldöd akkor díja van, ez lenne.

(#25588) Met válasza V/ (#25587) üzenetére


Met
nagyúr

Merthogy arról volt szó hogy két PP account között nincs jutalék.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25589) V/ válasza Met (#25588) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar forintos egyenlegről forintot küldesz a másik magyar forintos egyenlegre. Ez van?

(#25590) Met válasza V/ (#25589) üzenetére


Met
nagyúr

Hol látom hogy milyen pénznem van beállítva? Keresgéltem de nem találtam:(
Amiről küldeném azon van forint és dollár is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25591) V/ válasza Met (#25590) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy hogy milyen pénznem?
Ha a regisztrációnál országnak Hungary-t adtál meg, akkor magyar fiók és forintos.
Az írtad hogy a 248,82 USD-t akarod az egyenlegről kiküldeni, gondolom ez a $-os egyenlegeden van.
A fogadó személynek is a Currencies-k közt ott kell lenni a $-nak.

(#25592) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Megbolondult a a PayPal.
Új regisztráció után kb. 1 nappal már zárolva van a számla, még pénz sem érkezett rá, de már bankszámlakivonatot kér.

(#25593) V/ válasza nagy@gmx.com (#25592) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi ezzel a gond? Vannak törvények is erre és kérhetik igazolni az általad megadott adatokat valamilyen okmánnyal, igazolással. Ez is benne van a szerződési feltételekben amit a regisztrációval elfogadtál.
Pl csak 18 évet betöltött személy nyithat Paypal fiókot, több fiatalabb emberke készített már fiókot, de sajnos nem jogképes, nem köthet vásárlási szerződéseket általában.

(#25594) V/


V/
Topikgazda

Erstések figyelem!
2016. szeptember 23. péntek 19:00 és 2016. szeptember 24. szombat 03:00 között valamint
2016. szeptember 24. szombat 19:00 és 2016. szeptember 25. vasárnap 14:00 között az Erste Lakossági NetBank ,Vállalati NetBank és Erste MobilBank alkalmazások működése szünetel, valamint az Erste TeleBank és SMS szolgáltatások korlátozottan lesznek elérhetőek.

Ne erre időzítsetek kártya hozzáadást, bankszámla hozzárendelést, PP egyenleg feltöltést.
Vásárolni lehet kártyával, legfeljebb az sms-t nem kapod meg.

[ Szerkesztve ]

(#25595) Met válasza V/ (#25591) üzenetére


Met
nagyúr

Most a fogadó accounton átraktam primary-re az USD-t.
Így már jó lehet? A pénzes accra most nem tudok belépni hogy kipróbáljam. :U
Ha így sem lesz jó akkor hogy tudom úgy átküldeni a pénzt a bankszámlás PP accountra hogy a lehető leg kevesebbet vonjanak le belőle.? Vagy semmit.
A pénzes accon van USD (termék ára) és forint (még amit a kártya hozzá adásakor terheltek rá), a CIB-es internet kártya van hozzárendelve.
A fogadó accon nincs pénz és csak a bankszámla van hozzárendelve (a rendes pénzforgalmi).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25596) V/ válasza Met (#25595) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem érted. A fogadó-n tök mindegy hogy mi az elsődleges.
Van 2 Paypal fiókom, mindkettő magyar, mert Hungary-t választottam a regisztrációkor.
Van az egyik Paypal egyenlegén a Forint Balance-n pénz, azt ha a barátként küldöm a másikra akkor nincs semmi költsége.
Kipróbáltam a $-os küldést barátként nálam arra sem számolt fel költséget. Kérdés hogy akkor a te két fiókod ha magyarok miért kér pénzt.

A mostani képernyőn ezt választva lehet barátként küldeni

[ Szerkesztve ]

(#25597) Met válasza V/ (#25596) üzenetére


Met
nagyúr

Amit linkeltél képet hogy hova kell kattintani, az máshova visz mint ha a felső menübe a Send & Request Payments-re kattintok? Mert azzal próbálkoztam és utána a Send money to friends and family.
Csak azért kérdezem mert ahogy a kártya hozzáadásnál is szopt@m mert más felületre vitt a link.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25598) nagy@gmx.com válasza V/ (#25593) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Nem értem, minek ez a sok biztonsági hercehurca.
Valószínű, hogy más nem fog regisztrálni az én adataimmal.
A Barion sokkal jobb ebből a szempontból, csak hát azzal nem sokra megyek külföldi vásárlás esetén.

(#25599) Elar


Elar
senior tag

sziasztok

Gyakran vásárolok Paypallal külföldről.
Melyik kártyával lenne olcsóbb a bankkártyás fizetés? (Gondolom ez számít az átváltásnál?)
Mastercard? Visa? Cirrus maestro?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#25600) V/ válasza Elar (#25599) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy a bankod miként számolja el a devizás kártyás vásárlásokat.
Pl. Ersté-nél van mindhárom, de a Visa elszámolása kedvezőbb mint a MC és Maestro.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.