Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49368) stigma válasza parkasz (#49364) üzenetére


stigma
addikt

Hali, 2 megoldásod lehet, mely az alábbi:
1. Mesh hálózat
2. Powerline adapter vagy wifi-s vagy csak kábeles

1. MESH:
Mesh esetén figyelni kell milyen routered van, habár azt is veszel akkor szerintem mindegy.
Mesh lényege, hogy olyan mintha AP-d lenne (Access point) csak nem kell minden egyes AP-hez külön wifihez csatlakoznod, mivel egy wifid lesz és az eszközöd a közelebbihez csatlakozik.
Erről bővebben és egyszerűbben a TP-linkes honlapot tudom ajánlani: Link
TP-link Deco M4
Mesh esetén arra kell figyelni, hogy 1db MESH fixen a routerre van kötve, és ha 2 emeletes a ház akkor szerintem 3db-os csomagot célszerű venni/használni.
Wifi lefedettség tökéletes lesz de ha minden szobába akarsz tökéletes nagy bitrátájú lejátszást NAS-ról (1080p és 4k) akkor oda mélyen a zsebedbe kell nyúlni és inkább kábeles megoldással probóbálkoznék.
Ezeken a MESH eszközökön szokott lenni ethernet is , az általam ajánlott M4-en 2 db ethetnet van, melyet az egyes eszközökre lehet közni amit ahsználsz

2. powerline adapter:
Azokba a szokákba veszel ahol akarod használni konnektorba bedug és 1 gombot kell nyomni és párosodik.
Itt is 1 db-ot a routerhez közel kell csatlakoztatnod kábelen a többi szokűbna meg 1-1-et elhelyezed.
Több megoldás is van, amin nincs wifi, csak ethernet (1-2db) vagy van beépített wifi vagy olyan is ahol a konnektorba bedugra a powerline adaperbe is tudsz 220V-os eszközd tudni, melyben van dugaj, de ilyenem nincs, ezért erről nyilatkozni nem tudok.
Én ilyet használok, de az enyémbe nem tudsz más 200V-os eszközd dugni mert ilyen telia feje :TL-PA9020P KIT
Itt miden szobában van TV és TC box melyen 1080p és 4k-s adást nézek NAS-ról.
távolság minimális (legmesszebbi szoba max 4-5 méter a NAS-tól), viszont 1080p tökéletesen megy, igaz 30GB-os remux néha beakad, de 4k szaggat sajnos, ezért én is kábalezni fogok.
Powerline hátránya mivel az vezetékes hálózatot használja , ha nincs ugyanazon ,,körön" akkor sokkal lassaban éred el, tudsz másolni az egyes eszközökről.
példa: Ha a powerline adaptert más ajzatba dugom, akkor a 30-40mb-os másolás helyett 10-15mbitre csökkentem ezt a másolást.

Ha Mest akarsz venni akkor:
- Tp-Link M4-es Gigabites mes 3dbos kb 50-60k
- Powerline adapterek: 20-30-40k itt apro-n viszont a boltban horror az ára.

Én most fogom a 70nm-es lakást kábelezni, 3 szoba , viszont wifivel gondom nincs, mert elég jó a routerem (Asus RT-AX58U) és az egyes eszközökön ha netezek/youtube-ok akkor nincs gond, csak ha a NAS-ról játszok le minőségi tartalmat, akkor viszont pufferel rendesen.

Bármi kérdésed van keres nyugodtan akár privátban is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.