Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) ImACeltic válasza Pro Koryak (#73850) üzenetére


ImACeltic
őstag

Utolsó két sorod eléggé spoileres, én elrejteném.

Amúgy nekem is, szerintem túlzásba is vitték kicsit.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#73852) salapp válasza Pro Koryak (#73850) üzenetére


salapp
addikt

Érdekes dolgok ezek. Ugyanez a jelenet az esti megtekintés során a 65A80J-n is majd kiégeti a szemet.
Ez a nithuszárkodás engem biztosan nem érint, a kis tévéző szobán két nagy ablak és egy ajtó is van. Nyilván a tévével (55A8) szemben levő ablakot le szoktam sötétíteni (azt is csak a glossy felület miatt), de 20-ason is bőségesen elegendő a legnagyobb verőfényben is, amit nyújt a készülék.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73853) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Hüle Samsung Vincentnek köszönhetően:
Samsung caught cheating in TV benchmarks
Miért kell ezt? Úgy is kiderül. :B
Arról nem is beszélve, hogy károsítja a panelt(qlednél), az oled panelre meg hosszútávon milyen hatása lesz/lenne, hogy pl. 900nit helyett fellövi ~1100-ra a fényerőt....
Köszönjük Samsung. persze, kell a minél látványosabb, szem szétcsesző kép :W

[ Szerkesztve ]

(#73854) alaves válasza Pro Koryak (#73848) üzenetére


alaves
addikt

"Az 500ó meg valószínű nem véletlen lett ennyi, mivel C2-ben semmi plusz hűtés nincs."
Évek óta ezt mondom, hogy a 2000 óránkénti JB komp. lefutása gyakran kevés lehet, tekintettel a napi nagy óraszámra, a nagy fényerőre és a sok statikus elemre. Talán viszonylag sok lehetett a beégés miatti csere és ezért vették le 500 órára.
(...vagy a mérnökök olvasták a kommentjeimet :)) )

Megj.: a mai napon frissült a C1 03.30.06-ra, eddig nincs probléma.
Új opció:
- 'Minimális fényerő' 0-10-ig ha az 'Energiatakarékossági lépés: Automatikus'
korrekt, ha valaki esetleg TV adásokhoz használja

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73855) zsozsa74 válasza anrab (#73840) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Most csekkoltam a 806-osomon és már nem elérhető a Bit torrent... :U

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#73856) salapp válasza zsozsa74 (#73855) üzenetére


salapp
addikt

És másik? Utorrent pl.?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73857) anrab válasza zsozsa74 (#73855) üzenetére


anrab
addikt

Nem is volt fent a tv play áruházában.
APK-t kell letölteni és pendrive-ról telepíteni.
Úgy látom nem értesz hozzá. (Nem lenézoen)
Keress rá a hozzászólásaim között. Ott le van írva minden.
Ha nem jön össze, segítek.

salapp:
Ilyenek nincsenek fent.

[ Szerkesztve ]

(#73858) salapp válasza Pro Koryak (#73853) üzenetére


salapp
addikt

Na ezt mondom én is. Kell ez? Azért, hogy mrwhostheboss meg mittomki ajnározhassa és az amcsi gémer hülyegyerekek rohanjanak bevásárolni belőle, majd saját videóikban szopkodhassák egymást napszemüvegben bámulva 5%-os területen csúcsfényeket? Legalábbis nekem kb. ennyire erőltetett fäszkodásnak tűnik. Ugyanakkor Samsungtól nem vártam mást. Sőt, már vártam, mikor bukik ki a QD-OLED kapcsán valami disznóság, trükk.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73859) ricsip válasza alaves (#73854) üzenetére


ricsip
addikt

[03.30.06]
1. The voice recognition performance has been improved
2. Automatically switches to Game Optimizer mode when playing Dolby Vision games.

3. The usability of the Accessibility menu has been improved to help people with disabilities.

-

(#73860) Pro Koryak válasza salapp (#73858) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, ha csak ezek az agyhalott YT taknjok tesztelgetnék, sosem derült volna ki.
Elvileg fw frissítéssel megoldódik, Vincent amit tesztelt Samut, már rendben van a "szabvány" %-on kívül is.

(#73861) konzumpro válasza salapp (#73856) üzenetére


konzumpro
senior tag

Transmission nálam volt áruházból, de még nem volt időm kipróbálni.

(#73862) tobias88888 válasza anrab (#73840) üzenetére


tobias88888
őstag

Wow, ez új. A 100/100as ethernet kicsit lekorlátoz persze, de tippre a hw se bírhat sokkal többet.

(#73863) anrab válasza tobias88888 (#73862) üzenetére


anrab
addikt

Van wifi is a tv-ben.
Egyébként elég.

[ Szerkesztve ]

(#73864) ClioRS válasza tobias88888 (#73862) üzenetére


ClioRS
őstag

Bírja/bírná a sokkal többet, nekem USB-s ethernet átalakítóval 500 le és 800 fel a 706-on, 1000-es netem van.

(#73865) denni1994


denni1994
újonc

Sziasztok! Tv vásárlás előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék kérni. Legfontosabb szempont hogy a tv készüléket monitorként használnám, illetve játékra is :). Két modellt néztem ki eddig:
Samsung QE43QN90BAT [link]
LG OLED42C21LA [link]
Szerintetek melyik modellel járnék jobban, illetve kell-e félném oled beégéstől?!
Válaszokat köszönöm szépen előre is !!! :)

(#73866) DamianB válasza denni1994 (#73865) üzenetére


DamianB
őstag

Bro visszafogom magam mert mostanában nem vagyok elég kultivált a phn .
1.Ez egy oled topik . Milyen választ vársz ?
2. Meddig tart beütni a keresőbe hogy c1 ?
3. Ha odafigyelsz nem kell félned de ha ezen stresszelsz vegyél qledet.

megy ez nekem

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#73867) Jorgi Kormi válasza denni1994 (#73865) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ha a szemed egészsége is egy fontos szempont (gondolom az ) akkor oled , csak is oled.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#73868) wallace 234 válasza denni1994 (#73865) üzenetére


wallace 234
őstag

Azt vedd meg ami tetszik, ne más döntse el mi a jó neked! Te fogod használni, nem az aki itt tanácsot ad! Ha bizonytalan vagy, akkor nézd át mindkét topikot, ill ha van lehetőség próbáld ki élőbe.

(#73869) alaves válasza denni1994 (#73865) üzenetére


alaves
addikt

+1 wallace 234
Egy korrekt technikai összehasonlítás: [link] azt nem garantálom, hogy az itthon kapható Samsung-ban azonos minőségű és fajtájú LCD kijelző van.
Gondolom monitorként 50-70 cm-ről nem akarod 'szétcsapatni' a szemed, úgyhogy a C2-őt javasolnám (de nézd meg boltban).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73870) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Kb árában le tudnám cserélni az LG CX-et egy Philips 55OLED806 vagy LGC1-re.
Szerintetek van értelme vagy butaság lenne és maradjak a CX-nél?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73871) zsozsa74 válasza syIex (#73870) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ha az Ambilight miatt fontolgatod a Philipset, hát csak az tudja, szóval...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#73872) syIex válasza zsozsa74 (#73871) üzenetére


syIex
veterán

Van Govee kitem a CX-re is, de nyilván az eredeti Ambilight másabb (jobb).
Azért fontolgatom a C1 és 806-ot, mert totál egy árban tudnám megvenni.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73873) zsozsa74 válasza syIex (#73872) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Én mint 806 tulaj mit mondhatnék? Szerintem nagyon jó tévé. :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#73874) balu150


balu150
csendes tag

Sziasztok!
Tv-t keresek. 75col alá nem szeretnék menni. Nagyon Samsung tévé felé húztam, de sokat olvasgatva ezt meg a másik tévés topikot eléggé ráfűztem, hogy LG oled legyen a nyertes.
Ami viszont ma szemet szúrt, hogy Emagon a c1 másfélszer annyiba kerül mint a c2. (ma délután akciózták le)

C2ről nem sokat olvastam, de gondolom ez most elég jó ajánlatnak mondható, nem hiszem, hogy ennél lesz olcsóbb....
Mi a véleményetek?
Köszönöm előre is!

(#73875) syIex válasza zsozsa74 (#73873) üzenetére


syIex
veterán

Nyilván nagyobb változás lenne számomra a CX után a 806. Az Android tv sem zavar különösebben, mert  tv használok amellett pedig egy PS5 van rá kötve a TV-re. Alszom meg rá egyet. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73876) HWSW válasza syIex (#73875) üzenetére


HWSW
tag

Én most váltottam 55 CX-ről 65 806-ra, nagyon nem bántam meg. Azért a magicremote hiányzik...

[ Szerkesztve ]

(#73877) syIex válasza HWSW (#73876) üzenetére


syIex
veterán

Nekem a méret maradna, sajnos nagyobb jelenleg nem fér el.
Köszi a véleményt.
Philips esetén nincsen semmilyen "magic" távirányítás?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73878) goldb válasza balu150 (#73874) üzenetére


goldb
tag

Szia!
Azt egy (román) eMAG partner árusítja (Flanco), és a nyakamat teszem rá, hogy nem fogja kiszállítani, de rám ne hallgass, nekem általában szó nélkül törölték a megrendeléseimet, így az utóbbi hónapokban már nem is próbálkoztam ennél az eladónál. Neked viszont sok szerencsét kívánok. :R

(#73879) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Hisense A8G 250-ért mennyire best buy? Vagy inkább A9G lenne ajánlott 300-ért? Vagy csak az LG? :) Mondjuk amennyibe kerül egy C1, annyit nem szeretnék rá áldozni... Egy átlagos nappaliba lenne, nagyrészt film nézésre.
Kicsit félek, hogy kevés az A8G fényereje(a többi OLEDhez képest)

[ Szerkesztve ]

(#73880) konzumpro válasza syIex (#73877) üzenetére


konzumpro
senior tag

Vannak airmouse egerek olcsón, még a mikrofon is működik a hangos kereséshez, a power gombra be lehet tanítani a Philips bekapcsoló gombját, pár dologhoz kell a button mapper, mondjuk tv-re váltáshoz.
Sajnos a gyári böngésző kiakad olyanon hogy szinhaztv.com, az edge meg teljes képernyőn feketedik el, de gyorsabb kirakni a streameket laptopról chromecaston át mint találni egy böngészőt ami működik.
Külső laptopról nem jött még össze a hd videó. Lehet hogy valami nagyobb kéne egy zenbooknál.

(#73881) anrab válasza konzumpro (#73880) üzenetére


anrab
addikt

Nálam simán megy a Chrome-mal.

(#73882) konzumpro válasza anrab (#73881) üzenetére


konzumpro
senior tag

Azt pont kihagytam a reklámblokkolás hiánya miatt.

(#73883) syIex válasza konzumpro (#73880) üzenetére


syIex
veterán

Köszi a részletes beszámolót!
Kicsit elbizonytalanodtam és lehet nincs is értelme eladni a CX-et, de az az egy dolog zavar, hogy már csak fél év garancia van rá... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73884) balu150 válasza goldb (#73878) üzenetére


balu150
csendes tag

Van esetleg más buktatója? (pl nem él rá a garancia stb...) vagy csak legrosszabb esetben annyi hogy nem jön létre az adásvétel?

[ Szerkesztve ]

(#73885) Janaboy válasza syIex (#73883) üzenetére


Janaboy
veterán

Rosszabb csak nem lesz, ha neked anyagilag megéri, akkor hajrá :)

Janaboy

(#73886) syIex válasza Janaboy (#73885) üzenetére


syIex
veterán

Anyagilag azért éri meg, mert semmit nem kellene rá fizetnem egyikre sem... :DDD
Szóval igazából 0-ért ki tudnám cserélni valamelyikre.
Több helyen az LG-t ajánlották, de kérdéses az, hogy azért, mert tényleg jobb vagy azért, mert jóval elterjedtebb? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73887) Jorgi Kormi válasza szente (#73879) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Szerintem érdemes ennyiért Hisense oledet venni . A fényerő miatt nem kell parázni.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#73888) bnorci71 válasza anrab (#73881) üzenetére


bnorci71
addikt

Chrome-t hogyan raktad fel .apk telepítéssel?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73889) ricsip válasza goldb (#73878) üzenetére


ricsip
addikt

Arról a retek emag piactérről csak azt szabad megvenni, ahol az amúgy ízlésesen eldugott "értékesítő" adatmező azt írja, hogy "emag". Ha bárki más neve szerepel ott, az instant átbaszás lesz ha amúgy túl jól hangzik az üzlet. :((

-

(#73890) Janaboy válasza syIex (#73886) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha vonz az ambilight és az android tv, akkor Philips, ha nem, akkor maradhat az LG :D

Janaboy

(#73891) goldb válasza balu150 (#73884) üzenetére


goldb
tag

Hát figyelj, a saját oldalukon ez a TV ~1.5M, román áfával és minden ottani jogi körülménnyel. Mennyi az esélye annak, hogy a magyaroknak, egy másik cégen keresztül (tehát további jutalékok kifizetése után) olcsóbban adják? :)

(#73892) syIex válasza Janaboy (#73890) üzenetére


syIex
veterán

Vonzani vonz, de van Govee-m ami nyilván nem teljesen egy Ambilight, de teljesen jónak érzem! :DDD
A hosszabb garancia idő ami vonz, mert ez a fél év elég karcsúnak érződik főleg, ha több évig meg akarnám még tartani.. :((
Teljesen hibátlan a CX egyébként és tökéletesen megvagyok elégedve vele, az egyetlen negatívum a "kevés" garancia ami van még rá... :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73893) anrab válasza bnorci71 (#73888) üzenetére


anrab
addikt

Igen és még a shortcut is kell hozzá. Azt tudod kirakni a kezdőképernyőre a tv app repo-val.

(#73894) Pro Koryak válasza syIex (#73892) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha ennyire be vagy sz.rva, hogy lejár a gari, akkor cseréld le, ne itt kérdezgesd, neked megéri-e! :O
Szerintem.

Ui: viszont lehet az új hibás lesz, aztán mehet a gariztatás, de lehet hibátlan lesz vagy mégsem vagy mégis ...stb ;]

[ Szerkesztve ]

(#73895) wallace 234 válasza syIex (#73892) üzenetére


wallace 234
őstag

Korábban itt írták a fórumon, hogy amikor a garancia lejár az Lg oled röl, akkor még 6 hónapon belül az Lg cseréli a panelt. Ha eddig hibátlan a tv akkor ezután is az lesz! Cx egy jó széria volt.

(#73896) syIex válasza Pro Koryak (#73894) üzenetére


syIex
veterán

Nem az volt a kérdés nekem megéri-e, hanem van-e tényleges értelme a C1-nek vagy 806-nak a CX-hez képest! :U

#73895 :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73897) Janaboy válasza syIex (#73896) üzenetére


Janaboy
veterán

Mivel szinte ugyanaz (rtings összehasonlítás szerint), minimális eltérés van a cx és c1 között.
Így ha teheted és ezzel újraindul a gar, akkor hajrá, veszíteni nem fogsz vele.
Max ha hibás készülékeket fogsz ki.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#73898) syIex válasza Janaboy (#73897) üzenetére


syIex
veterán

CX-ből is a harmadik lett megfelelő lehet nem éri meg a huzavonát a dolog és inkább jövőre venni egy QD-OLED-et, ha nagyjából kiforrja magát...
Na még meggondolom, köszi mindenkinek! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#73899) salapp válasza ricsip (#73889) üzenetére


salapp
addikt

Emag-Extreme digital felületről csak "emag által forgalmazott" megjelöléssel, bármit. Nagyon igaz.

sylex1: Na, hát magad megválaszoltad most a kérdést. Már a CX-ből is csak két cserével sikerült elfogadható készüléket kapnod, esetleg érdekel az ambilight és szeretnél újrainduló 3 év garit, akkor hajrá és Philips! Ennyi. Nem kell tovább kérdezősködnöd, tanakodnod. Én ezután kvaélet, hogy nem LG-re cserélnék. A saját tapasztalatodat tartsd már legalább ennyire!
A régi Beatrice számot idézném: "Csak egy út van előttem, melyiket válasszam? Csak egyegyegyegy út van előőőttem, melyiket válasszaaaaam?"
A következő sor már az LG termékeire vonatkozik: "Cumi az élet, cumi a tánc, ne sírj bébi, cumizzál!" :D

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73900) Vhiktor válasza syIex (#73870) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem igazán van értelme, szemre kb semmi különbséget nem fogsz látni.
Esetleg Philipsre van értelme, de nem a jobb kép miatt, hanem az ambilight és a HDR10+, DTS támogatás miatt.

Amennyien ha 0-ban kijön , akkor peszre, hogy van értelme, 1 évvel több gari idő, újjabb készülék :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.