Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) Ren Hoek válasza Vhiktor (#73285) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Krx-el egyetértve, szerintem is jó a site! Várjuk az újabb videókat :))
***
Amúgy igen, kb a kalibrált kép és a nem kalibrált között általában akkora a különbség, mint a Filmmaker vs. Standard mód között.

Ezt bárki észreveszi, szó sincs arról, hogy csak műszerekkel kimutatható. Az emberi látórendszer durván érzékeny az ilyen eltérésekre. Igazából egymás után nézve egy nagyon apró különbséget is detektál az agy. Tehát a kalibrált és a nem kalibrált között brutál nagy a különbség.

Aztán persze adaptálódik az agy. Mivel mindig a változásra reagál, így egy kalibrált kép után visszakapcsolsz Standarba, és kidurran a szemed, hogy hogyan bírtad ezt a műfost nézni idáig. Fordítva is igaz lehet, eleinte a kalibrált kép tűnhet furcsának, amíg nem adaptálódik az agy. Ez csak attól függ mennyire durván tértünk el tőle. Pl brutál túlszaturált,+ 100-as OLED fény után meg kell szokni a kalibrált képet.

A Samsung S95B erre játszik, Filmmaker módban túltolt színekkel és brightnessel. Persze hogy satnyának tűnik mellette egy LG... csakhogy egy studio kontroll monitor is.

(#73302) Janaboy


Janaboy
veterán

Egy 50"-os Sony W805B (VA paneles) LCD-ről váltottam 65OLED806-ra, persze gondolom kell szokni is a képet, de még mindig kicsit küszködök a beállításokkal.
A filmmel megjelenítésével nincs különösebb bajom, de amikor HD tv adást nézek és abban egy filmet, olyan látvány van, mint amikor egy nagyon éles kamerás Barátok köztet nézek és hiányzik egy kis hollywoodi filmes beütést. (Tudom, hogy ez nagyon viccesen/hülyén hangzik).
A Sonyn használok közepes mértékre beállítva egy olyan beállítást, hogy Reality creation, ami lényegében kicsit elmossa a képet.
Na most a kérdésem, hogy a Philipsen mit kellene állítani, hogy hasonló hatást kapjak?
Csak és kizárólag a TV adásról van szó.

Köszi

Janaboy

(#73303) junior19 válasza Ren Hoek (#73301) üzenetére


junior19
senior tag

"Amúgy igen, kb a kalibrált kép és a nem kalibrált között általában akkora a különbség, mint a Filmmaker vs. Standard mód között."
Ezt így elég bátor dolog kijelenteni.

codec project

(#73304) bnorci71 válasza Ren Hoek (#73301) üzenetére


bnorci71
addikt

de jó példa erre amikor a szerviz elvitte a 706-t és visszaraktam a 12éves Samu Lcd-t
hol vannak a színek az eddig tökéletesnek hitt tv-ből :F aztán kicsit ráállítottam meg a fényerőre is és 1 nap alatt visszaszoktam és ugyan olyan szépnek láttam a képet mint előtte.

Janaboy
próbált a mozgás javítással játszani

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73305) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Egy LG OLED55C11LB Tv vásárlásán gondolkodom. Az összefoglalóban olvastam, hogy a DTS licenc hiánya miatt a letölthető filmek kb. felét nem lehet vele megnézni.

A kérdésem az lenne, hogy a TV-re le lehet-e letölteni VLC media playert a probléma kiküszöbölésére?

Köszönettel:

sracbp

[ Szerkesztve ]

(#73306) ricsip válasza kopee1980 (#73305) üzenetére


ricsip
addikt

A TV szimplán NEM ISMERI A DTS codec-et. Semelyik része sem (a beépített mediaplayer sem). Ha nem a TV-nek kell foglalkoznia a hanggal (figyelem: átküldeni se tudja HDMI-n egy erősítőnek vagy soundbar-nak, mert az átküldés is "hanggal foglalkozás"-nak számít, szóval ez a módszer is bukik), akkor lesz hang DTS-es filmnél. Ha meg a TV-nek kell foglalkoznia DTS hanggal, akkor nem lesz hang semennyi. Nem kevés lesz, hanem semennyi. Nem, átkódolni sem tudja, teljesen némafilm lesz.
VLC player nincs LG-re, és valszeg ebben az életben nem is lesz soha.
Kb így kell érteni ha azt mondják h. DTS nuku. :U

[ Szerkesztve ]

-

(#73307) bnorci71 válasza ricsip (#73306) üzenetére


bnorci71
addikt

Ha azt mondják DTS Digitális surround támogatás van akkor az azt jelenti a DTS általi formátumokat tudja kezelni a tv?

és még egy kérdés
Sony A8xJ szériába duális a tuner?

tehát kábel vétel esetén tv-nézés közben tud felvenni másik csatornát?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73308) ricsip válasza bnorci71 (#73307) üzenetére


ricsip
addikt

A DTS, ugyanúgy mint a közvetlen egyedüli konkurrenciájuk a Dolby Labs (Dolby Digital), kb. 2 tucat hangformatumot kitalált.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/DTS_(company)

itt meg tudod nézni, hány féle DTS hangformátum létezik, és ez 1 ilyen játék beazonosítani, hogy a hülye marketing prospektusokban szereplő sokszor téves támogatási info a valóságban mit is jelent.

-

(#73309) kopee1980


kopee1980
tag

Köszönöm a válaszod!

Mivel mi inkább filmeket néznénk rajta már nem tűnik olyan jó választásnak az LG C1.
Tudtok esetleg ajánlani olyan OLED TV-t aminek van rendes média lejátszója, vagy le lehet tölteni hozzá média player alkalmazást?

Sracbp

[ Szerkesztve ]

(#73310) Vhiktor válasza kopee1980 (#73309) üzenetére


Vhiktor
veterán

A legjobb opció venni egy dedikált média boxot.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73311) flake válasza kopee1980 (#73309) üzenetére


flake
csendes tag

Ha megfelel számodra a hálózati lejátszás, és nem szeretnél médiaplayert vásárolni, akkor plexen keresztül képes vagy lejátszani azokat a filmeket is, amelyeknek DTS hangsávja van. Plex képes neked transzkódolni a hangot. Bár én javaslom egy médialejátszó vásárlását.

creating rivers in the desert

(#73312) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Például ezt? [link]

sracbp

(#73313) Vhiktor válasza kopee1980 (#73309) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem akkor a Pilips maradt, ha minden igaz akkor az támogat mindent.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73314) kopee1980 válasza flake (#73311) üzenetére


kopee1980
tag

Szia!

Ezt kifejtenéd bővebben? Hogyan kell elképzelni a Plex működését?

sracbp

(#73315) alaves válasza kopee1980 (#73312) üzenetére


alaves
addikt

Valóban, célszerű a külső lejátszó, olcsó kategóriában megfelelhet pl. a TV szolgáltató smart box-a is (android). Egyébként pedig ha a filmeknél főként a magyar hangsávot hallgatod, akkor gyakorlatilag a belső lejátszó is jó, mert nagyon kevés magyar DTS hangsáv van, vagy ha van, akkor ott van mellette az ac3 is. A streaming szolgáltatók pedig DD hangsávokat használnak.
(Valamelyik nap belefutottam egy magyar Dolby Atmos hangsávba, meglepett, mert ilyenből is nagyon kevés van még.) Az azért hallható, hogy nem csak az atmos minősége miatt, hanem úgy általában, a C1 hangrendszere az atmos-ra lett optimalizálva.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73316) kiske13 válasza kopee1980 (#73309) üzenetére


kiske13
tag

Sajnos rendes média lejátszó már nem kerül tv-be.
A 15 éves samu jobban kezeli a médiát mint a mai kecskék, csak ott már kodek kiány van ezért van ami el sem indul.
Media player megoldás lehet.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73317) ricsip válasza alaves (#73315) üzenetére


ricsip
addikt

Melyik filmnek készült magyar atmos hang?

-

(#73318) alaves válasza ricsip (#73317) üzenetére


alaves
addikt

Red.Notice.2021.2160p.NF.WEB-DL.Dolby.Vision.SL.DDP.5.1.HUN-Atmos.h265.UFO971
Magyar 5.1 Atmos hang, a C1 kiírta egyszerre: Dolby Vision / Dolby Atmos

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73319) ricsip válasza alaves (#73318) üzenetére


ricsip
addikt

Jaa, hogy ez egy Netflix-kiadás. Háát nemtudom, azoknál mennyire releváns az Atmos. Mivel sztrímelve butítottan adják, lemezen meg (még) nem adták ki.

-

(#73320) ricsip válasza kopee1980 (#73309) üzenetére


ricsip
addikt

A TV képe maga jó, ezért is bosszantó h. az LG ilyen fillérbaszó hozzáállással herélte ki a TV-t. enkóron nézni kell a technikai info-t ha letöltesz valamit: a nagy részénél a magyar hang általában Dolby Digital / Dolby AC3, kevés a DTS, de ahol DTS-ben van, ott lesz ezzel a gond.

Megoldás lehet egy külső media lejátszó + külső hangkeltő eszköz, és a média lejátszót lehessen audio-only rákötni a hangkeltő eszközre, ne a TV-n keresztül menjen, akkor jó lesz.

Vagy a médialejátszó kódolja át menet közben a hangot (pl. sztereó PCM-re v. egyéb barbárságok) és úgy rákötni a TV beépített hangszórójára. Nem lesz meg a sokcsatornás DTS élmény, illetve van aki panaszkodik ilyen átkódoláskor a késleltetésre v. csúszásra, de cserébe lesz legalább hang.

[ Szerkesztve ]

-

(#73321) bnorci71 válasza ricsip (#73308) üzenetére


bnorci71
addikt

valahol sejtettem ez lesz a válasz
köszi

érdekes, hogy feltörekvő kis kínainak nem derogál még a keresőt/szűrőt is úgy megcsinálni, hogy választhass milyen támogatásokat akarsz, persze nekik még fontos az user az elkényelmesedett piacvezetők meg pont ......
Talán ép itt az ideje valaki kicsit kimossa a szájukat és észbekapjanak

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73323) kopee1980


kopee1980
tag

Szia!

Alapvetően nem magyar nyelven nézek filmeket/sorozatokat, hanem felirattal. A DTS probléma ha jól gondolom jelentkezni fog....

Azért az elég csúf, hogy egy 380.000 Ft-os (eredeti áron több mint 600.000 Ft-os) TV-hez, vegyek még külön média lejátszót és sound bart is még + X ezer forintért....

A Philips 55OLED706/12 a leírás alapján kezeli a DTS-t. Erről a TV-ről mi a véleményetek? Magyar tesztet nem találtam róla.

sracbp

[ Szerkesztve ]

(#73324) powerup2 válasza kopee1980 (#73323) üzenetére


powerup2
addikt

Nem csúf ez ilyen ha akarsz normális minőséget veszel hozzá ha bohóckodni akarsz akkor nem veszel. 380 ezer forintért ne várd el hogy mindent is tudjon meg a hangja is olyan legyen hogy a szobába mozit varázsoljon. Ahhoz ha jó hangot akarsz veszel hozzá külön avr-t meg hangfalakat meg média lejátszót.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#73325) alaves válasza so_ha (#73322) üzenetére


alaves
addikt

Persze..., a 'lifetime' képnél 5000 h utáni besötétedett OLED kép....
az OLED754-en ~11000 üzemóra után sem látok semmiféle fényerőcsökkenést, illetve egyéb anomáliát....

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73326) Vhiktor válasza kopee1980 (#73323) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha azt nézzük, hogy egy mobil is kerül ennyibe, akkor sok pluszt nem várhatunk.

Egy tv-nek szerintem egyetlen feladata van méghozzá a kép minél jobb megjelenítése, az összes többi csak extra, aminek örülhetünk.

Jók a Philips oledek is, de a C1-el inkább a 800-as széria van pariban.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73327) Ren Hoek válasza alaves (#73325) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen ez kicsit csaloka...
A fenti abra szeromtem sima AMOLED egysegekre vonatkozik... nem WLED es QD-OLED-re.
Ilyen modon nem igazan fair osszevetes.

A WLED-ekben az atlagos felhasznalas biztosan nem tesz kart a teljes panelre nezve (lasd, az also felso sav nem lesz vilagosabb egy ido utan, ha csak 21:9 filmeket nezel. Ha lassabban is oregszik, azt az elektronika beallitja... de mivel 0-200 nit kozeleben megy, igy ez nem gond)
Persze 600 nitet mar lehet bele lehetne egetni 1000 ora alatt. (kep alatt 600 nit /3 ora/day volt)

Viszont ez nem realis felhasznalas, hogy ugyan az a felulet napi 3 orat megy peak fenyero kozelben.

#73303junior19

Ezert irtam, hogy "altalaban". Attol fugg mennyi elteres volt a panelben, es hogy az adott gyarto hogy kalibralta az adott 'Filmmaker' modot.. Az viszont egeszen biztos, hogy a kalibralt kep teljesen mas lesz a vegeredmenyben, es szemmel biztosan lathato. Mar nagyon kis kulonbseget eszrevesz az emberi szem. Mivel a valtozasra erzekeny a latorendszerunk, ezert mindig egymas melletti/ egymas utani osszevetest nezzuk. Igy mar egy apro kontraszt/white balance kulonbseg is kitunik. Nem csak muszeres difi.

[ Szerkesztve ]

(#73328) viera válasza powerup2 (#73324) üzenetére


viera
őstag

Ez így van :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#73329) DamianB


DamianB
őstag

Gondoltam írok egy kis szöszenetet nem teljesen tvhez kapcsolódóan.

GX : nagyon szépen megy ha átjön hozzám valaki mindenki nagyon dicséri a tvt ( kérdezik mennyiért vettem lehet e még venni ) és a nappali falat amire lett rakva mellé a GX soundbar is szépen illik.

Shield pro : az elején egy kicsit túl lövésnek éreztem hogy megvettem főleg úgy hogy menet közben minden stream szolgáltatóra előfizetem és lett új laptop. De elkezdtem használni és nagyon meglehet szokni alig nézek tvt vagy használom a webost annyira intuitív számomra a Shield.

Soundbar : itt nem teljesen tudtam elérni a amit terveztem 3 métere van nekem szembe a soundbar a két SPK8 as két oldalt 140cm re és nincsenek egymagasságon szerintem ez nem az igazi . Viszont egy 5.1 anyag nagyon szépen szól rajta hozzá ad a filmezéshez.

NAS : még nincs összerakva de szerintem jól fog illetni a rendszerbe . Lehet ma összedobom.

Amivel tartozok az egy kép a szettről egy fórumtárs kérte nem felejtettem remélem még itt van és rakok fel ha minden jól meg holnap.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#73330) HWSW


HWSW
tag

Ha valakinek szüksége lenne 65-ös 806-ra az Alzától ([link]) jó áron (468e), akkor írjon rám, 05.25-ig átvehető a Róbert Károlyon.

[ Szerkesztve ]

(#73331) junior19 válasza Ren Hoek (#73327) üzenetére


junior19
senior tag

Én ezért nem szeretem az "általában" szót használni, , mert ki lehet magyarázni a kijelentést.
Azért írtam, hogy óvatosan ezzel a kijelentéssel, mert szerintem senkinek nincs biztosan infója arról, hogy a gyári kalibrált értékek milyenek. Legyártanak több millió LGC1-es készüléket, még akik szakmájukból kifolyólag is kalibrálnak közülük talán pár százat, esetleg ezer darabot kalibrálnak. Ebből következtetést levonni, hogy minden C1-et érdemes kalibrálni, szerintem felelőtlenség. Biztosat csak egy előzetes mérés alapján lehet mondani.
Ha már meg említetted Vhiktor tesztjét, ha megnézed az sdr gyári mérését és az Rtings gyári mérést, jelentős különbség van a kettő között. Az Rtins kalibrálás változást egy átlag felhasználó is láthatja, a Vhiktorét már nem vagyok benne biztos, hogy észrevenne különbséget.

Azért annyira nem érzékeny a szemünk, a Vhiktor sdr fehéregyensúly változást szinte lehetetlen észrevenni. Ha azt valaki szemre beállítja megfelelően, megemelem a kalapom. Sokkal nagyobb a esélye, hogy nagyobb eltérést fog produkálni.

codec project

(#73332) Kisszaboo válasza HWSW (#73330) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Ilyen áron nem igen lesz újra!!!!

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73333) Vhiktor válasza junior19 (#73331) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, ezen a modellen meglepően jó volt a gyári kalibracio, nem is éreztem szükségét kalibrálni a szurke skalat, kivéve a black crush miatt.

Nem lepődnék meg rajta, hogyha ez kifejezetten tesztre felkészíett példány lett volna. Ugyanis a többi C1 amit mertem az legalabb 3 körül mozgott, ami még mindig nagyon jó gyárilag

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73334) Motion_Blur válasza Vhiktor (#73333) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A tiéd gyári csomagolású volt? Mintha a videót nézve azt láttam volna hogy van rajta barna ragszalag pluszban.

Én pár hónapos hezitálás után ma rendeltem meg az 55-ös C1-et, Telekomtól.

Samsung Neo QLED volt még a pakliban, de szerencsére egyik barám azt vett, a másik C1-et így pár hónap tapasztalat után már egyértelmű volt a döntés.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#73335) Vhiktor válasza Motion_Blur (#73334) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem én bontottam ki, már bontott volt. De rögtön factory resettel kezdtem. 200 valahány óra volt a készülékben mikor beüzemeltem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73336) madkiller válasza kopee1980 (#73314) üzenetére


madkiller
őstag

Plex egy média server. Van egy kliens program a gépeden meg a tvn. Beállítod a videó könyvtárat és hálózaton pl wifin keresztül látod a filmjeidet, sorozataidat rendezve. Olyan grafikus felülete van, mint egy streaming szolgáltatónak csak épp te vagy saját magad szolgáltatója. Írd be youtubera, hogy plex és meglátod. Egyébként eddig engem egyszer szivatott meg a dts hiánya, mert letöltöttem egy régi filmet, de így az is jó volt. Általában újabbakat nézek, mert a régieket már többnyire láttam és azokkal nincs dts hiány gondom. Egyébként legutóbb az hbo maxos dűnét néztem színházba állítva a hangzást az asszony is megszólalt, mintha a moziba lennénk. Hangrendszer egyenlőre nincs rajt.

[ Szerkesztve ]

(#73337) atus72 válasza Kisszaboo (#73332) üzenetére


atus72
senior tag

Mikor volt ez ilyen áron? Miről maradtam le? :D

(#73338) HWSW válasza HWSW (#73330) üzenetére


HWSW
tag

Már tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#73339) atus72 válasza HWSW (#73338) üzenetére


atus72
senior tag

ok

[ Szerkesztve ]

(#73340) flake válasza kopee1980 (#73314) üzenetére


flake
csendes tag

Madkiller összefoglalta a lényeget. Annyit talán hozzátennék, hogy Plex pass nélkül, kizárólag szoftveres átalakítással azért vannak gyengeségi a dolognak. Például ha hangot alakít át a szerver és feliratot is kellene mellette "égetni" - mondjuk anime nézés esetén. ass-t - akkor nem fog elindulni a videó. Én mindenképpen médiaplayert vennék mellé. Van erre külön topic is, biztosan segítenek a saját igényeid alapján választani egy megfelelőt. Én egy Apple tv 4k-t és egy CoreELEC-es amlogic boxot használok. Ezek a teljes dolby vision támogatás kivételével számomra minden igényt kielégítenek.

creating rivers in the desert

(#73341) tutitibi válasza madkiller (#73336) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ehhez nem kell plex, ehhez egy sima WIN-es megosztás is elég.

(#73342) belan válasza powerup2 (#73324) üzenetére


belan
addikt

Pontosan 380 ne várjunk csodát elég a jó kép minőség és egy átlagos hangzás .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#73343) madkiller válasza tutitibi (#73341) üzenetére


madkiller
őstag

Wines gyári médiaszerver nem konvertálja át a dts hangsávot és nem ad streaming appszerű UI-t, hanem sima könyvtár nézetet. Egyébként én serviiot használok, ami nagyjából ugyanez, mint a win médiaszerveres megosztás, de ha olyan film lenne, amihez kell a dts (egyszer fordult elő 4 hónap alatt), akkor tartaléknak be van állítva a plex.

(#73344) so_ha válasza alaves (#73325) üzenetére


so_ha
senior tag

"'lifetime' képnél"
Az a kép csak a marketing része (minden márka hasonlóan demózza az új modelleket).
Ha megjelenik, akkor a gyakorlat majd megmutatja a valós paramétereket.
A versenynek/fejlesztéseknek biztosan jót tenne egy új technológia.

(#73345) alaves


alaves
addikt

Itt [link] (21.perctől) úgy tűnik, hogy a Sony A95K-ban a Samsungtól eltérő tükröződés gátló réteg van. A külső fény hatására nem 'szürkíti' a feketét. További tesztek talán jobban egyértelműsítik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73346) bgabesz75 válasza tthom (#73290) üzenetére


bgabesz75
tag

77A80j vagy 83j-t vettem 2 hónapja plazma utàn.Pana 65vt50 volt előtte. Keleti fekvésű a nappali amiben használom. Minimális fényerőn! Ha akarod megnézheted.
18 kerben lakom. Én nem szeretném cserélgetni ùgy mint itt sokan ezért nem bízom hosszù távon annyira az Lgben mint a Sonyban. Max hűtőt vennék tőlük. Az hogy cserélgetik garanciaidőben a panelokat nagyon cool ,csakhogy mi lesz majd utàna?
A mozi érzethez hozzá tartozik hogy besötétîtek.
Viszont a mozgásmegjelenítés plazma után teljesen rendben van számomra.
5 év garival vettem.

(#73347) tthom válasza alaves (#73345) üzenetére


tthom
senior tag

De sajnos a megadott kezdőár az elég húzós.. (65" - 4000 dollár)

(#73348) salapp válasza tthom (#73290) üzenetére


salapp
addikt

Fiam 55A8-a is minimál fényerőn megy (talán 20 vagy alatta...), tőle oldalirányban pár méterre egy 150x150-es, déli oldalra néző ablak. Direkt kipróbáltuk már párszor és jó a tévé képe felhúzott fényzáró rolóval is délidőben, és nem is tükröződnek a tárgyak benne zavaróan.
Király tévé, de komolyan. Ha újra lesz 300-ért valahol raktár-sarok szökevény belőle, akkor a tévézős szobába én is veszek egyet. Ha nem lesz, ami valószínű, akkor majd kifutóban A80J-t.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73349) tthom válasza salapp (#73348) üzenetére


tthom
senior tag

@bgabesz75 @salapp köszönöm mindkettőtöknek! Sony lesz, mert a nejem Sonys, és OLED, mert a múltkor megnéztem a TV képét oldalról, ahonnan ő nézi és mindig panaszkodik, hogy fakó a kép.. Nem is gondoltam, hogy ekkora színkülönbség van ilyen kis eltérésnél is. Gondolkodtam a 65AG9-en is, mert jó árban van, de azért csak 2019es TV.

(#73350) KoNZoLik@ válasza bgabesz75 (#73346) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"Az hogy cserélgetik garanciaidőben a panelokat nagyon cool ,csakhogy mi lesz majd utàna?"

Már mint az után, hogy használtam 4-5 évet egy terméket nagy megelégedéssel :F Hát veszek egy újat, mert 1 év alatt is nagyon változik minden, hát még 5 év alatt! Eleve nem igazán szoktam 2 évnél tovább használni semmit, eladom addig, amíg még nem bukok rajta több 100K-t😳

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.