Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) anrab válasza DJosef (#73200) üzenetére


anrab
addikt

Húzd kis dugót pár percre, hátha.

(#73202) Kobe válasza anrab (#73197) üzenetére


Kobe
veterán

tekintve hogy az összes gép a hálózaton ax-es wifit tud, kivéve a tv, mert az csak ac-t, a vegyes mód a legkézenfekvőbb, hogy a többi eszközön, amin pl a letöltés is megy, ne vesszen el a sávszél 20-30%-a :(
ax only módban meg nem látja a tv

hagynám én szivesen a 2.4es hálózaton is, de annyira jól teljesít a tv wifije hogy az ezeréves 2.4es szabvány 600mbitből kemény <50mbitet tud produkálni wireless, akkora hulladékratyi vevőt raktak bele gyárilag....4K streamelés egy rémálom vele. Én ennyire szar és minimálisan hatékony wifi vevőt még nem láttam, megmondom őszintén.
Pár napja ment még az 5 ghzes hálózat rajta, akkor is a szabvány szerinti max 10%át hozta, alig 150 mbpst

szégyenteljes röhej, hogy a 2021-es többszörös kategóriagyőztes modell egy 2013as szabványnak nem tud megfelelni :( ha még friss dolog lenne OK, de majd 10 év után már gyakorlatilag a cipősarkakba is jobb vevőket raknak mint ebbe a 400Ks toptier tvbe....
s ahogy redditet olvasom, nem egyedi eset, tömegével panaszkodnak a wifire :(

[ Szerkesztve ]

(#73203) kiske13


kiske13
tag

C1 dilemma.
Be lett állítva a kép, személyes igény szerint és mentettem az összes bemenetre. (kösziVhiktor)
Zidoo-ról különböző beállításokat ad startból.
Netflix pedig felborít mindent, fényerőt, kontrasztot max-ra.
Kezdő LG és oled tulaj vagyok.
A hisense nem csinált ilyesmit.

Ps. Nem a leg barátságosabb az lg menü!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73204) hakos1987 válasza atus72 (#73191) üzenetére


hakos1987
őstag

Ugyan ezen dilemma szüleménye lett a 806. A 856-nak csak a talpa más. Nekem az Android TV, és az Ambilight volt a döntő tényező végül. Továbbá az LG-ben nem tetszik a reklámok és a táv sem, hiábá légegér. Apróságok, aztán ki tudja mi a helyes út... :)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#73205) KoNZoLik@ válasza anrab (#73198) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:DDD

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73206) sakal83 válasza atus72 (#73191) üzenetére


sakal83
addikt

Az olcsóbb.

(#73207) alaves válasza KoNZoLik@ (#73168) üzenetére


alaves
addikt

Az általad teremtett körülmények között a Samsung Terrace vagy a Philips 2000 nites miniLED-je tudna teljesíteni valamicskét :))

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73208) Gorgonka válasza kiske13 (#73203) üzenetére


Gorgonka
tag

Szerintem is gagyi a menüje a C1-nek, jobban szerettem az androidost.

Minden megjelenítési módra be kell állítani a TV-t, tehát SDR-re,HDR-re és Dolby Visionre is. Nem lehet, hogy a Netflixen egy DV-s anyagot indítottál el és azt még nem konfiguráltad?

(#73209) anrab válasza Gorgonka (#73208) üzenetére


anrab
addikt

Ő csak az összes bemenetre állította be a személyes módot.
Ezt írta.
Viszont a netflixet gondolom a tv appból indítja ami a gyári beállításokon van.

(#73210) Gorgonka válasza anrab (#73209) üzenetére


Gorgonka
tag

Szerintem is ez lehet a gond. Egy darabig én is állítgattam, mire minden jó lett :).
Főleg, hogy ki akartam próbálni az Alexát is (bejön, veszek majd egy echo dot-ot) és ahhoz át kellett állítanom másik régióra (Magyarországon nem elérhető a szolgáltatás. Kész röhej). Beállítottam mindent, aztán akartam Alexázni. A régió váltáskor mindent visszaállított defaultra és kezdhettem előről az egészet :D

(#73211) madkiller válasza atus72 (#73191) üzenetére


madkiller
őstag

Mire szeretnéd használni?

(#73212) bnorci71


bnorci71
addikt

megosztom itt is
Volt ugye a nem bekapcoslós sztori az Oled706-al meg néha 2-3x 4hónap alatt nem volt kép Tv adáson csak hang OSD minden más ment rendesen.
Szerviz elvitte, mivel a támogatás a log fájlok alapján Hw hibára gyanakodott.
SSB azaz alaplapot/vezérlőpanlet cseréltek.
Szerdán kaptam vissza a tv-t.
Ma hazajövök bekapcsolnám és semmi. Illetve a led elelszik de tv nem kapcsol be.
Áramtalanítás.
Bekapcsolom.
Felirat a 4óránkénti 10perces pixelfrissítésre 30mp és kikapcsol.

Kérdem én ez normális? Tényleg így ír meg a programozó egy fw-t, hogy 1óra állás után amikor a felhasználó bekapcsolná a tv-t akkor kel frissítenie....
MI a módja annak, hogy csere utalványt kérjek?
Támogatás vagy szerviz?
5 óra használattal kaptam vissza a tv-t most 31 óra van benne.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73213) alaves válasza Kobe (#73202) üzenetére


alaves
addikt

A laptopomban lévő Realtek 8822 wireless controller gigabites neten ~450 Mbit/s letöltést tud. A C1-en jelenleg ~150 Mbit/s, majd ha ráérek megkérdezem az LG-t, hogy mennyit kellene tudnia maximum (volt már ~215 is) és milyen speciális beállítás kell hozzá. :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73214) alaves válasza bnorci71 (#73212) üzenetére


alaves
addikt

Annak az üzenetnek 12 óra folyamatos üzem után kell megjelenni.
Mondtam, hogy ez fw hiba. Philips ügyf.szolg-nak jelentsd és kérd a csereutalványt, mert nem változott a hibajelenség és már nem bízol a készülékben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73215) bnorci71 válasza levii0812 (#73109) üzenetére


bnorci71
addikt

most ellenőriztem amit írtam
-Prime stream DV anyaga Jack Ryan DV-t ír ki a képernyőre a tv
-Kodi The.Mandalorian.S01E06.1080p.DSNP.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.HDR.H.265.HUN.ENG-PTHD.mkv
ebből én DV-nek gondoltam, de a tv csak HDR jelet ír ki :F

szóval lehet nem is DV anyag bocs, hogy félrevezettelek.
Keresek demo anyagot a neten most már én is kíváncsi vagyok

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73216) Calogero válasza Kobe (#73202) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem, LG E8 van az is elhasalt a vegyes módon. Csatlakozni nem tudott, 20 vagy 40 volt jó, már nem emlékszem. Csak próba volt, mert nincs netre a csatlakoztatva a TV.

(#73217) bnorci71 válasza alaves (#73214) üzenetére


bnorci71
addikt

De ha fw hiba csak engem zavar más felhasználó boldogan együtt él ezzel :F
Hétfőn hívom őket.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73218) kiske13 válasza kiske13 (#73203) üzenetére


kiske13
tag

Nagyon félreérthetően fogalmaztam!!!
A Vhiktor ytube leírása alapján állítottam be és nagy segítség volt!!!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73219) kiske13 válasza Gorgonka (#73208) üzenetére


kiske13
tag

Jaj.
Anyós kartárs androidos sharp-ja, halott ügy számomra. :)

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73220) bnorci71 válasza bnorci71 (#73215) üzenetére


bnorci71
addikt

leszedtem innen egy teszt videót
lejátssza gond nélkül a Kodi a tv DV anyagok ír ki

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73221) madkiller válasza kiske13 (#73218) üzenetére


madkiller
őstag

Az még nem kalibrálás. Enyém sincs kalibrálva, de már nagyon érik a gondolat.

(#73222) kiske13 válasza madkiller (#73221) üzenetére


kiske13
tag

Abszolút igazad van!!!
De egy szobában ahol állandóan változik a fény viszony, nem tudom mennyire éri meg.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73223) Kisszaboo válasza anrab (#73192) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Így van. Totál lehet napfényes szobában nézni akár filmet is. Az ablakok a TV mögöttt legyenek. Ennyi a varázslat. ( Fordítva elve hülyén néz ki...)

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73224) tthom válasza Kisszaboo (#73223) üzenetére


tthom
senior tag

Ha a tévé mögött van az ablak, akkor meg a szemedbe süt a nap és még nagyobb fényerő kell.. De tükröződni nem fog, az tuti. :D

(#73225) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Jó pár órát beletoltam már a Philips OLED706-os tvm-be és nagyon szuper. Azonban két dolog nem hagy nyugodni.

A TV-hez a HDMI2 ARC-n keresztül csatlakoztatva van egy Marantz NR-1200 sztereo erősítő, ezen szólal meg a TV appok hangja és a TV-be dugott Xbox is. A gond ott van, hogy a Youtube alkalmazásban a kép késik a hanghoz képest. Minél alacsonyabb az épp lejátszott video FPS száma (pl. 25 és 30), annál nagyobb a csúszás, így korrigálni sem tudom. Ha váltok a TV hangszóróira, nincs csúszás. A Plex app is ezt csinálja, de minden más TV app (Netflix, Kodi) jól működik. A HDMI1-en lógó Xbox is jó. Filmmaker módot használok Pure Cinema opcióval, minden más képjavító kikapcsolva, de próbáltam a Pure Cinema nélkül is, nem hozott javulást. Az erősítő eléggé friss darab, lip-syncet is támogat. Odáig jutottam, hogy az erősítőbe dugott PC-m képét küldöm a TV-re és ott nézem a Youtube-ot, az legalább jó.

A másik dolog, hogy esetleg lehetséges kadenciahelyes lejátszást csiholni az Android TV-s alkalamazásokkal? Kodi-t és Netflixet használok, előbbinél be van kapcsolva a frekvenciaváltás, de látszólag rá se bagózik. Nem mintha így rossz lenne, csak kihoznám a legjobbat a rendszerből ha van rá mód.

[ Szerkesztve ]

(#73226) bnorci71 válasza Kisszaboo (#73223) üzenetére


bnorci71
addikt

ugye nem baj ha nem rakom a tv-t a 2db 120x120-as ablak elé :))
napszemüvegbe nem sok értelmét látom a tévézésnek :DD

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73227) Pro Koryak válasza tthom (#73224) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor vegyél lcd-t, bazz!
Komolyan ennyit sz.rozni, az oled így meg úgy, jajj, besüt a nap. Engedd le a redőnyt félig vagy húzd be a függönyt vagy az első mondat, de lcd-nél meg félhomályban már lehet sírni fogsz + egy értelmes lcd is oled áron megy.

[ Szerkesztve ]

(#73228) Vhiktor válasza kiske13 (#73222) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha be van kalibralva akkor utána az oled pixelek fényerejét nyugodtan lehet emelni, egy kicsit pontatlanabb lesz a kép, de csak minimálisan és még igy is bőven a hatarertekek alatt lesz az elteres, tehat szinhelyes marad.
Illetve lehet kulon nappali és éjszakai kalaibraciot is csinálni 2 külön profilba és akkor mindkettő hajszál pontos :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73229) konzumpro válasza Vhiktor (#73228) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ismert panelre nem lenne érdemes másik panelen kalibrált beállítást használni, ha annyira nem kritikus a fényerőváltozás? Vagy nagyon nagy a szórás?

(#73230) Vhiktor válasza konzumpro (#73229) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagy a szórás, eddig mindegyik C1-nek egyedi beállítások kellettek. Lehet vele próbálkozni, de nem garantált hogy jobb lesz mint a gyári, ugyanakkora esély van rá hogy rosszabb lesz mint hogy jobb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73231) ClioRS válasza bnorci71 (#73212) üzenetére


ClioRS
őstag

Nálam még sosem fordult elő semmi ilyesmi amit írsz, szóval a te tv-d lesz beteg. Kérj cserét, hátha adnak egy újat ami jó.

(#73232) Zsombors97


Zsombors97
tag

C1-et mennyi idő után érdemes kalibráltatni? Mármint ha jól tudom az első 100-200 órában (?) változik valamennyit a panel. Célszerű lehet vásárlás után pár száz órát “járatni” és utána kalibráltatni?

(#73233) Zoli_2010


Zoli_2010
tag

Sziasztok! Olvasom már 1 ideje a fórumot. 65C1-et vennék. Kérdés, hogy evo paneles legyen, vagy ne? Melyik jobb?? A modellszámban -- kértem róla fotót -- nem .DEUP vagy .DEUW (evo), hanem .BEUY.. van. Ez mit jelenthet?? A "B" esetleg korábbi sorozat, vagy más régió?? Köszönöm!

(#73234) buday válasza Zsombors97 (#73232) üzenetére


buday
csendes tag

100 óra használat után érdemes úgy tudom.

(#73235) buday válasza Zoli_2010 (#73233) üzenetére


buday
csendes tag

55B1 vs 55G1 Digi tv adás képét üzletben egyszer volt szerencsém összehasonlítani. Lényegesen élesebb volt a G1-en a kép illetve a fényerő is látványosan jobb volt. A C1 éppenséggel kettő közt van, de a G1 biztos veri aminek ára most úgy tudom 750e körül van. Ha EVO-s C-t szeretnél, akkor 65C2 aminek az ára 1 misi körül fog alakulni indulóba. :/ Mérlegelj belátásod szerint. Jelenleg átépítés alatt van a bolt ahova be szoktam járni így kaotikusok az állapotok - tv kb boka magasságban kezdődik pl. :C

(#73236) Zoli_2010 válasza buday (#73235) üzenetére


Zoli_2010
tag

Van evo paneles C1, itt is többször volt róla szó. Sőt állítólag már csak azt szerelik a C1-ekbe is. Szeretnék jól választani, ha lehet. Előnyei: elvileg fejlettebb panel, elvileg fényesebb, magasabb fényerőn több szín(?), mert nem csak a fehéret --a W pixelt-- emeli, hogy vakítson, elvileg tartósabb, talán homogénebb(?). Hátrányai: gyakorlatilag kisebb kalibrált csúcsfényerő (nekem az is bőven elég), rózsaszínes tinting(mennyire?), elszíneződés oldalról nézve(!)-- ez gáz, de még "csak" egy fórumozó panaszolta... --bocs.
Na és mi az az "OLED65C11LB.BEUY...", lásd #73233? Köszi! A DEUP és a DEUW lenne az evo paneles (P vagy W), az Y nem evos, de mit jelent a B-betű, pl. még őszi gyártás, vagy más régió? Vagy nálunk mindegyiknél "B" van a pont után? (vagy kipróbálom, és ha nem tetszik valami, akkor visszaviszem..)

(#73237) syler123 válasza Zoli_2010 (#73236) üzenetére


syler123
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az LG OLED48C12LA és az LG OLED48C11LB között csak a hátsó szín az eltérés? Tehát az LG OLED48C12LA-nak fehér a hátulja? Mert ez a LG OLED48C12LA van jelenleg a mediamarktban a "helyi üzletben" és nem szeretnék a rendelésre várni, ma délután elugranék érte és megvenném, ha nincs más eltérés a két modell között.

(#73238) bnorci71 válasza ClioRS (#73231) üzenetére


bnorci71
addikt

Az lesz a folytatás
csak mi a beteg benne? Ugye egy ilyen tv gyakorlatilag egy táp+alaplap+panel. Alaplapot cseréltek így újnak tekinthető a tv.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73239) Kaba válasza syler123 (#73237) üzenetére


Kaba
veterán

C12 az fehér.

(#73240) tthom válasza Pro Koryak (#73227) üzenetére


tthom
senior tag

Nem tudom mi fáj neked, mivel nem volt még OLED tévém, feltettem egy egyszerű kérdést, ugyanis kb az összes teszt mesterséges fényben történik. Hadd érdeklődjek már, mielőtt kiadok 6-700e pénzt. De kösz az építő jellegű hozzászólást, majd eldöntöm, hogy a kapott plusz infók után ezt választom, vagy az lcdt.

(#73241) Kisszaboo válasza Pro Koryak (#73227) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

+1 :C

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73242) Kisszaboo válasza tthom (#73240) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Maradj szerintem az LCD- nél. Világosan leírtam én is, hogy világos szobában is lehet filmezni. Philips 805- öm van . 850 NIT körül. Mé nem jó.Neked az 475 - ért?? 65"- ban.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73243) syler123 válasza Kaba (#73239) üzenetére


syler123
veterán

:R

Köszi, mármint a hátulja fehér. Hát megnézzük mennyire zavar majd, ugye nem látjuk szemből, max a tudat zavarhat, hogy a hátulja fehér.

(#73244) b. válasza tthom (#73240) üzenetére


b.
félisten

Az az igazság hogy ebben nehéz neked egyöntetű véleményt adni. Más helyeken élünk ugye.
Nappaliban fény és fény között van sok különbség. Ez helyi adottság, tájolás, elhelyezés, alaprajz függő...Milyen szögben éri a nap és mennyi ideig honnan ,oldalról szemből. Esetleg a a fő Tv néző időtök lehet nem pont akkor van amikor pont oda süt a nap ilyesmikre kell gondolni vagy a mégis akkor abban az időben bevállalod e a kompromisszumot, hogy egyéb időkben meg az elérhető legjobb képet kapd...
Van e esetleg egy áttetsző kis fehér valami az ablakon vagy semmi nincs. Az előbbi például már sokat tud segíteni, ha csak szűrt fény éri a képernyőt és közben megmarad a fény is a szobában mert nem csak a fényerő a gond, hanem a felület csillogása is az OLED nél.
Az LCD egyelőre verhetetlen fényerőben az OLED meg képminőségben.
Neked kell kompromisszumot kötnöd.
De azt javaslom hajts rá a minőségre és ha esetleg nem elég a fényerő( szerintem elég lesz) akkor válts rosszabbra csak.
Szerintem rendeld meg a neten, állítsd be megfelelően vagy kissé emelt fényerővel a Tv képet az itt adott tanácsoknak megfelelően és próbáld ki.
Ha Online vásárlás akkor 14 napig meggondolhatod magad és visszaküldheted, Emagnál 30 napig.

Nálam egy 40 nm2 nappaliban megy 3db 150x150 ablak és egy 220x150 teljes üveges terasz ajtóval. Igaz van egy áttetsző függöny rajtuk de teljes normális Tv nézős reggel bekapcs hétvégén este kikapcs egész nap megy gyerekek miatt,de nincs panasz rá. :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73245) Kisszaboo válasza syler123 (#73243) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Zavarni fogva tudat. Ilyen marhaságot. Fehér hátsó....hogy néz az ki??

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73246) salapp válasza tthom (#73240) üzenetére


salapp
addikt

A Philips OLED-eket aktuális promóció szerint most akár 30 napon belül is visszaküldheted, ha valami nem felel meg a felhasználási szokásaidnak.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73247) Kaba válasza salapp (#73246) üzenetére


Kaba
veterán

Az emagnál(30 napig ), a Mediamarktnál (60 napig), az összes oledet visszaküldheti.

(#73248) Kisszaboo válasza Kaba (#73247) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Mediaban felbontatlanul értendő a 60 nap....sok értelme van.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73249) Kisszaboo válasza salapp (#73246) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Igen. Ambilight akció. 30 napon belül visszaküldheted.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73250) tthom


tthom
senior tag

Persze, tudom hogy nincs két egyforma hely, de ezek is sokat segítenek. Mivel látom, hogy elegendő a fényerő nagyjából, csak a tükröződés ami para és ilyen szembe fotók eddig nem voltak, aminél látom, hogy milyen. De el lett döntve nagyjából, rámegyek az 65x80j-re, abban fényerő is van, meg minimálisan homályosabban tükör. Csak kell valami akció rá. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.