Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) bnorci71 válasza ricsip (#74746) üzenetére


bnorci71
addikt

nem azt mondta szar a hang minősége hanem, hogy 100-as hangerőn telefonálni tud
a 2 dolog nem mindegy mert ha még szar is a hang azért csak kellene valaminek szólni a hangosan

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#74752) ribarszki válasza powerup2 (#74750) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagy egy komolyabb stereot 200k-ból. Igaz, ott nem lesz térhangzás, és hiányozni fog a center. Vagy hm rendszer, mozikombájnnal 500k-ból. Vagy egy komolyabb Soundbart 400k-ért. Nem kell millióban gondolodni.
Most vettem egy Samu Q990B-t és besza behu... persze lehet ennél komolyabb, kérdés van-e értelme..
Zenére bem nagy eresztés a SB, a Dali+Nad kettősöm bőven lekörözi. Moziban viszont brutál mit tud..

[ Szerkesztve ]

(#74753) dni


dni
őstag

Sziasztok,

LG B7 55 TV-t használok és ismét elgongoztam a TV cserén. Korábban a WebOS alkalmazások (Apple TV, HBo max) belassulása, használhatatlansága gondolkoztatott el, de ezt megoldottam a Apple TV beszerzéssel a Coreelec-es játékos helyett, tökéletesen működik ez a setup.
A mostani mozgatórugó egy nagyobb OLED panel lenne. Elsősorban a 65”-os B1, Cx, C1 vonalon kezdtem el gondolkozni a HA-t nézegetve, de a topicot olvasgatva felkeltette az érdeklődésem a 706, 806, Philips széria a tudása, Ambilight képessége és DTS hangsáv továbbítása miatt.
Azt még nem döntöttem el, hogy hajlandó volnél e a falra tenni a TV-t, így az is kérdéses, hogy 3 vagy 4 oldalas Ambilight volna jó.
Volt aki próbálta már a három és négy oldalast is?
van hozzáadott értéke az alsó LED sorbak?
Mennyire jó választás az Ambilight ha nem fehér a fal (a fal színe hasonló a PH háttér színéhez. :) ) (Valamint elképzelhető, hogy egyszercsak a TV melletti polcsugárzó hangfalak mögé kerül akusztikai elem, ami megtöri a fényt, így lehet nem fogja a legjobb látványt adni a fényjáték ezért is töprengek)
Tudtok valamilyen akcióról, kuponról amivel lehet faragni a bolti árakból?

[ Szerkesztve ]

(#74754) Flashback


Flashback
addikt

Szerintem a C1-nek kifejezetten jó hangja van a Tv-k között. Talán a legjobb amit halottam kommersz TV-kböl.
Az elözö Samsunghoz vettünk soundbart de a C1-hez nem kellett (még).

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#74755) bnorci71 válasza Flashback (#74754) üzenetére


bnorci71
addikt

706 mellől is eladtam, a Yamaha sb-t Tv-hez nem kel filmhez meg van 5.1

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#74756) tobias88888 válasza dni (#74753) üzenetére


tobias88888
őstag

"Volt aki próbálta már a három és négy oldalast is? van hozzáadott értéke az alsó LED sorbak?" - 806 van, próbáltam kikapcsolva is. Falon szerintem kell. Állítva minimális, de valamennyivel jobb. Ha ki van kapcsolva az alsó akkor is bevilágítja alul a többi, de gyakorlatilag egy színkombináció lesz csak és nem igazodik nyilván a kép aljához a szín. Ha esetleg valamikor megy falra akkor 806

Soundbart terveztem venni én is a tv-hez, de eddig még nem éreztem szükségét. Nyilván nem tökéletes, de a legtöbb mai tv-t veri, sokat számít az a mélynyomó.

[ Szerkesztve ]

(#74757) ricsip válasza bnorci71 (#74751) üzenetére


ricsip
addikt

Az hogy a beszéd nem érthető, az pl. a közép magas frekvencia szar minőségű visszaadása miatt van.
Nem csak akkor szar a hang, ha recseg mint egy 60 éves orosz AM rádió.

-

(#74758) Pro Koryak válasza Rison77 (#74745) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mivel 5.1 vagy esetleg még több csatornás hangsávot nyomsz a tv sztereó hangszóróira, persze, hogy halk lesz.
Sztereó hifi hangrendszeren is halkabb lesz egy 5.1 hangsáv a sima 2 csatornás hangsávhoz képest.
Ha van rá mód, a többcsatornás hangot PCM 2.0-ban próbáld meg a tévén.

[ Szerkesztve ]

(#74759) bnorci71 válasza ricsip (#74757) üzenetére


bnorci71
addikt

még mindig másról beszélünk
te minőségről Ő/én meg hangerőről

Pro Konyak
na ez lehet magyarázat mert ezt én is észrevettem, hogy streamnél? van amikor magasabb hangerő kel, de azért nem 5x-s és én is erre gondoltam ha 5.1-t kap akkor azt sztereóba más lekeverni illetve a beszéd érthetőség is más hisz nem a center hanem az összes hangot megszólaltató 2 hangszóró kapja a jelet

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#74760) ribarszki


ribarszki
őstag

Miért halk a film? Miért halk a párbeszéd? Miért ordít az akciójelenet? Miért kell a távirányító hangerő gombján tartott ujjal nézni a filmeket? Sok kérdést és felesleges köröket megelőzendő, egy hiánypótló cikk a témában:

Miért nem lehet rendesen érteni a filmeket?
(Egy jobb SB azért sokat tud segíteni ezen a szomorú helyzeten..)

[ Szerkesztve ]

(#74761) Gorgonka


Gorgonka
tag

Valóban halk szokott lenni a beszéd, amikor sztereo cuccon játszuk le az 5.1 meg hasonlókat, de azért 100-ra ne kelljen már feltenni a hangerőt :). Vagy direkt túlzott a kolléga?
Szerintem én 20-ig még soha nem hangosítottam fel a TV-t. C1 van nekem is.

(#74762) KoNZoLik@ válasza Gorgonka (#74761) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nekem már 15-nél is szól a feleségem, hogy halkitsam le, mert üvölt a tévé és elvisz egy fülészhez :DDD

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74763) Gorgonka válasza KoNZoLik@ (#74762) üzenetére


Gorgonka
tag

Uuugye? 100-on nagyon hangos lehet. A boltban feltekerte a gyerek a hangerőt ilyen 50 körülre (ezzel akarta demonstrálni, hogy milyen jól szól :D) és mondtam neki, hogy halkítsa le legyen szíves, mert annyira hangos volt, hogy bántotta a fülem, pedig van otthon hifim és amikor kicsit több sör csúszik le, akkor azért nekem is romlik a hallásom és tekerem a potit felfelé :)

(#74764) Elemental válasza ribarszki (#74760) üzenetére


Elemental
addikt

Az én jó öreg házi mozimban (sony dav sc6) van night mode, ilyenkor kiegyenlíti a hangot. A hangosat lejjebb húzza, a halkat feljebb tolja.

(#74765) KoNZoLik@ válasza Gorgonka (#74763) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szerintem ott az embernél user error lesz, mert 100 az nagyon sok,vagy elírt egy 0-át :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74766) madkiller válasza Rison77 (#74745) üzenetére


madkiller
őstag

Film esetén az AI hang prot kikapcsoltam és színház módban használom ( ami elvileg mozi mód csak félre fordítás) 15-17 hangerő körül nagyon komolyan szól.

(#74767) Flashback


Flashback
addikt

Amúgy megcsináltátok a térhangzás kalibrálást a C1-en?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#74768) Gorgonka válasza KoNZoLik@ (#74765) üzenetére


Gorgonka
tag

Igen, én is arra gondoltam, hogy ott valami nagyon nem jól van. Bár sok mindent nem lehet állítani a hangnál.
Mondjuk én kapásból kikapcsoltam azt az über okos hangot, valami AI-s cucc, nem emlékszem pontosan a nevére. Sajnos attól csak olyan furcsa lett a hang, de semmi esetre sem jobb :)

(#74769) Gorgonka válasza Flashback (#74767) üzenetére


Gorgonka
tag

Nem. Én nem kaptam hozzá mikrofont vagy ilyesmit.

(#74770) KoNZoLik@ válasza Flashback (#74767) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Dehogy csináltam, úgy jó az ahogy van! Minek egy tévébe eleve térhangzás :F

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74771) powerup2 válasza ribarszki (#74752) üzenetére


powerup2
addikt

Soundbart én nem támogatom lehet akármilyen drága a hangzása soha nem lesz olyan mint egy többhangfalas rendszer. Dali-t én kerülném mint hangfal attól vannak bőven jobbak. Nálam láthatod milyen rendszerem van ez már tud olyan hangzást a szobába varázsolni mint amit a hangmérnök megálmodott.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74772) Vhiktor válasza powerup2 (#74771) üzenetére


Vhiktor
veterán

Dali arsavban mik azok amiket ajánlanál? Nagyon sok házimozis választja a spector és zensor szériát.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74773) ribarszki válasza powerup2 (#74771) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen komolyabb SB-t hallgattál mostanában? :U

(#74774) powerup2 válasza Vhiktor (#74772) üzenetére


powerup2
addikt

Ott a klipsch vagy a monitor audio abból a bronz széria vagy emliteni lehetne a polk audiót vagy q acoustics. Azért van sok hangfalgyártó pl én fülemnek nagyon bejönnek a focal hangfalak mondjuk azok drágábbak. De én azt hozzá tenném hogy nem fontos egyszerre megvenni mindent lehet szépen fokozatosan is épiteni. Szerintem ez jobb mint beleugrani egy vásárlásba majd pár hónap után már eladni venni másikat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74775) powerup2 válasza ribarszki (#74773) üzenetére


powerup2
addikt

Ausztriába volt szerencsém egy sennheiser ambeo-hoz hát az ára magas de inkább mást vennék nem volt rossz de azért nem várjunk tőle térhangokat!!!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74776) tthom válasza powerup2 (#74774) üzenetére


tthom
senior tag

A fokozatos vásárlással csak akkor kell vigyázni, amikor netán az a hangfal sorozat megszűnik és egységeset szeretne az ember, mint ahogy én jártam.. Így most nincsenek hátsók. :D

(#74777) ribarszki válasza powerup2 (#74775) üzenetére


ribarszki
őstag

Elhiszem amit írsz. Én is ekképpen gondolkodtam a SB-okról. Semmibe néztem őket. Majd előbb egy Q800B-hez jutottam hozzá, pár hét múlva egy Q990B-hez.
Csak térhangokat várj tőle... Kapkodom a fejem, és fogalmam sincs, hogy csinálják de minden irányból jönnek a hangok. Egészen elképesztő, mintha a szoba legszélén is lenne 1-1 hangszóró. Igaz ebben a rendszerben hátsó hangfalak is vannak, és Atmos rendszerű, s térhangban 10/10. Kizárt, hogy bármely más rendszer ennél nagyságrendekkel jobb teret csinálna.
Olvass utána pár tesztnek, hogy külföldi nagyon nívós audio oldalak milyen elképesztő térhangzásról írnak.
Biztos nem olyan testes a hang mint egy Focalnál, biztosan szerényebb a dinamikartomány is, de a térhangzás brutális.

[ Szerkesztve ]

(#74778) Flashback válasza Gorgonka (#74769) üzenetére


Flashback
addikt

A távirányítóban van  


Zolibá69 Pedig segít egy kicsit.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#74779) Taurimod01


Taurimod01
kezdő

Valamiért folyamatosan világít a távirányítóm bekapcs gombja, megy a magic remote, de a gombokra nem reagál a távirányító, ez mi lehet?

(#74780) Gorgonka válasza Flashback (#74778) üzenetére


Gorgonka
tag

Jaa, na majd megnézem. Köszi a tippet!

(#74781) Héliosz válasza Taurimod01 (#74779) üzenetére


Héliosz
tag

Házikó+visszanyilat nyomd együtt folyamatosan, amíg 3-at nem villan a gomb. Talán segít.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#74782) powerup2 válasza ribarszki (#74777) üzenetére


powerup2
addikt

Hát nem akarlak elkeseriteni de annyira messze vannak azok a rendes mozi terhangzastol hallgass meg egy rendes rendszert és rajossz miért más az egész

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74783) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Megjött a 65C1-esem. Kalibrálgatnám, de amit rtingsen találtam az lényegesen soványabb, mint ami anno a B9-eshez volt. Van ennél valami részletesebb valahol? Előre is köszi.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c1-oled/settings

(#74784) Vitee


Vitee
aktív tag

Valaki tapasztalt esetleg hasonlot?
C1 van nekem is, de amikor nezek egy podcastet, vagy hosszabb videot YT-on, akkor par perc mulva allit a fenyeron a tv.
Lejjebb veszi, majd 1 gombot megnyomva visszaall a normal fenyerore.
Az itt ajanlott cikkek, videok alapjan van beallitva a tv, szoval minden energiagazdalkodo mod kikapcsolva, nem tudok mar mire tippelni, hogy mi okozhatja?
Ha PS5-on jatszok, akkor ha par percig nem nyulok hozza a kontrollerhez, akkor szinten ezt csinalja. De ugye ha elindulok a jatekban akkor ismet visszaall.
De egy statikus videonal, ahol nem kell nyomkodni semmit, ez eleg zavaro.
Van valami tippetek esetleg?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#74785) Vhiktor válasza Vitee (#74784) üzenetére


Vhiktor
veterán

Beépített védelem, ABL és ASBL ami visszaveszi a fényerőt a beégés kockázatának csökkentése érdekében.
Szervíz menuből kikapcsolható.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74786) madkiller válasza Vitee (#74784) üzenetére


madkiller
őstag

Nálam hosszabb yt videón még nem csinálta érdekes. Mondjuk én hosszabban max autó teszteket vagy valamilyen tech tesztet szoktam nézni, a pici meg órákig nézi, hogy játszanak matchboxokkal, de még nem találkoztam a jelenséggel. Max psen, ha magára hagytam a gépet 5 percre, de ott meg ahogy írod kontroller érintésre egyből visszaáll.

(#74787) leslien


leslien
nagyúr

üdv mindenkinek!
kettő tv közül kéne választanom kérném a segítséget .
a válaszokat előre is köszönöm :R
LG OLED55C11LB
Sony Bravia XR-55A83J

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#74788) madkiller válasza leslien (#74787) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem C1 van, de ekkora különbség esetén lehet bevállalnám a Sonyt. C1 is több, mint nagyon jó imádom.

(#74789) bnorci71 válasza leslien (#74787) üzenetére


bnorci71
addikt

ÉN ha a 706-t kicserélik akkor a Sony-t veszem
Android és a DTS támogatás miatt, ha ez nem kel akkor ami neked szimpatikusabb

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#74790) leslien válasza leslien (#74787) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy ez is előkerült.... tudom ez drágább,de milyen lehet az új Samu Oled? :)

55" S95B OLED 4K Smart TV (2022)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#74791) salapp válasza leslien (#74790) üzenetére


salapp
addikt

Jól meggondoltad? Samsungtól, új technológiát, amikor vannak tíz éves OLED-technológiát és gyártóspecifikus képalkotási megoldásokat felvonultató, kifutó áron elérhető modellek?
Ó, miért tennél te ilyet?
De hogy segítsek is.
Van itthon egy Sony 55A8 és egy 65A80J. Mindkettő príma. Szimpatikus csomagolási megoldások, minőségi készülék összeszerelés, elsőre jó panel, nagyon jó kis saját hang (ahogyan sokan a Philips ambilight-ról nem tudnának lemondani, amióta olyan tévét használnak, úgy azt hiszem, mostanra mi az acoustic surface audio-ról nem tudnánk).
Műszaki adatlapokból szemezgetés helyett mégis csak a személyes tapasztalat és ajánlás a legmegalapozottabb.
Persze nagyobb számú LG tulaj nagyobb számban fogja az LG-t ajánlani.
A döntés a tied.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74792) Fisha


Fisha
őstag

Akkor kérdezek egy kicsit konkrétabbat: miért disabled a gamma állítási opció a HDR tartalom esetén? Tudok ellene tenni valamit? (C1)

(#74793) ricsip válasza Vitee (#74784) üzenetére


ricsip
addikt

a podcast műfajnál a kép jelentős része változatlan képi tartalmú, csak a pofázó ember a kép egyik sarkában mocorog pár centit oda-vissza, a háttér és a kép nagy része percekig nem változik semmit?

-

(#74794) Vhiktor válasza Fisha (#74792) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mert annak kell lennie :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74795) leslien válasza salapp (#74791) üzenetére


leslien
nagyúr

Ó, miért tennél te ilyet?

pont ezért vagyok itt ,h kérdezzek...
szóval ,akkor a 55A83j egy jó választás, még így is ?

Sony 5583j >>429.000 ft. vs 55" S95B OLED >>> 521.000ft " csak 100k a különbség a kettő között ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#74796) b. válasza leslien (#74795) üzenetére


b.
félisten

DTS- támogatásra nem tudom van e szükséged. Ha igen a Samsungnál az hiányos, ha jól emlékszem és a szervizről sem jókat hallani..
Ha kell DTS, Sony vagy Philips 806-706, ha nem, akkor Samu vagy LG C1. Utóbbi párosból én szerintem a C1 -et venném a szervízháttér miatt egyelőre nem ad semmi extrát a Samu a tesztek szerint, ami arra billentené a mérleget szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74797) ribarszki válasza leslien (#74795) üzenetére


ribarszki
őstag

Samu S95 nem kezeli a DolbyVisiont. Ez igen komoly hátrány!

(#74798) leslien


leslien
nagyúr

akkor marad ez eredeti terv Sony vs Lg.. most már csak az árát kell levinni .. ja és a C1 nem kapja meg az új web os?! C2 az mivel jobb?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#74799) KoNZoLik@ válasza ribarszki (#74797) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1 az valóban nagy hátrány👍

leslien-ennél ne nagyon várd, hogy olcsóbb lesz, inkább azon kell elgondolkozni, hogy meddig lehet még kapni ezeket a "régebbi" modelleket :U

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74800) Tamas55 válasza KoNZoLik@ (#74799) üzenetére


Tamas55
újonc

Nekem van S95B ennél tvnél,nem hátrány DolbyVision.Összehasonlítva C2vel mikor HDR/Dolby filmet nézek pl: Netfilről vagy Disney+. S95B jobbak színek, sötét részleteket,valósághű arcok. Gondolom QD-Oled miatt. Itt nem fog hiányozni a Dolby.
Nekem előtte LG és Sony Oled is volt.Eddig S95B tetszik legjobban

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.