Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) oszkarfincs válasza alaves (#73598) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

A pixeltisztítás pontosan mit csinál? Úgy képzeltem ezt, hogy ezek a funkciók inkább azokon a pixeleken segítenek, amik használva vannak, de "abnormálisan". Itt viszont nem használt pixelek vannak.

Kisebb TV-ken én is bele szoktam nagyítani a 21:9-be, de 55 colnál számomra a normál használat része, hogy a filmeket úgy nézem, ahogy készítették.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#73602) alaves válasza oszkarfincs (#73601) üzenetére


alaves
addikt

Elméletileg a kevésbé használt pixelek működését kellene visszavenni, hozzáigazítva a többi jobban használt pixelhez. Ha csak a használatban lévő pixeleket 'srófolja' feljebb, akkor már nem biztos, hogy sikerül a kiegyenlítés. A vezérlésben remélhetőleg mindkét irány engedélyezett.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73603) tthom válasza ribarszki (#73593) üzenetére


tthom
senior tag

Ez, az arukereso szerint amúgy már régóta ennyi a Mallnál, sőt, volt olcsóbban is, csak én is mostanában vettem észre, ezért gondolkodtam el rajta...

(#73604) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Valaki nemrég kerdezte mennyi a CX fenyerje.
Kalibraltan HDR esetében 736 nit lett.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73605) titanium_100


titanium_100
tag

Üdv ismét,

Mit gondoltok a Panasonic TX-65JZ980E típusról? (1500 sokkal jobb?)

Valamint mely oled tv-k kezelik a DTS-t? erről nem találtam anyagot és hallottam hogy nagyon sok tv nem támogatja... :/

(amúgy ha nem támogatja a tv és el akarom indítani akkor mi van? nem lesz hang? :D

[ Szerkesztve ]

(#73606) Vhiktor válasza titanium_100 (#73605) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen a JZ1500 sokkal jobb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73607) ricsip válasza titanium_100 (#73605) üzenetére


ricsip
addikt

amúgy ha nem támogatja a tv és el akarom indítani akkor mi van? nem lesz hang?

Pontosan. Pl. LG kiírja h. ismeretlen hangformátum, és kihagyja.

-

(#73608) alaves válasza titanium_100 (#73605) üzenetére


alaves
addikt

A DTS-t már csak a Sony és a Philips támogatja.
Amelyik TV nem támogatja a DTS-t, annál a belső lejátszó csak a többi hangsávot játssza le, magyar DTS hangsáv elvétve van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#73609) DamianB válasza Vhiktor (#73604) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi én kérdeztem . Nekem GX van de úgy tudom ugyan az a kettő . Nem vártam ilyen jó eredményt de az viszont tény hogy furcsán nagy volt eddig is a fény ereje kevesebbre számítottam akkor már értem miért. :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#73610) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

2 hete van egy philips 806-om. A képet beállítottam hasonlóan az itt talált philips hozzászólások szerint. Az oled kontrasztot SDR-nél 35-re, HDR-nél 80-ra.Viszont nem tudom hogy a játék módnál is levegyem 100-ról?Ps5 és XSX van rákötve.

Amúgy minden este mikor hazamegyek rácsodálkozok hogy milyen baromi jó képe van és hogy mennyi féle árnyalata van a feketének,nagyon tetszik :D

(#73611) Vhiktor válasza zozek (#73610) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR esetében nem kell levenni 100-ról, különben annyi a HDR megjelenítésnek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73612) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Új teszt a csatornámon:
Xiaomi Mi Desktop 27 monitor

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73613) Thom! válasza Vhiktor (#73611) üzenetére


Thom!
veterán

Világosban vagy egy sötét szobában este csak nem mindegy a oled fényerő?

(#73614) zozek válasza Vhiktor (#73611) üzenetére


zozek
tag

Ok,köszönöm. Csak valahol olvastam hogy esetleg játékokban lévő HUD beéghet. Mondjuk heti pár nap 2-3 órát ha tudok játszani,nincsenek 8 órás maratonok.

(#73615) salapp válasza zozek (#73614) üzenetére


salapp
addikt

Eleve az élénkebb sárga, piros és zöld színekre érzékenyebb ez a panel típus, úgy tudom, de szerintem egy 3Sat piros csatornalogó vagy valami hasonló előbb okozna visszamaradást, ha minden nap menne pár órát. De a 806-on eleve sokféle beégés védelem van, és már intelligens dimming is, szerintem ezekkel már nehezen lehet átlagos használat mellett belesütni valamit.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73616) KoNZoLik@ válasza zozek (#73614) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ha játszanál minden nap 10-12 órát 1 éven keresztül ugyan azzal a játékkal ami HUD-os, talán akkor beégne igen, de vegyes felhasználás mellett, annak az esélye,hogy beég igen csekély :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73617) Vhiktor válasza zozek (#73614) üzenetére


Vhiktor
veterán

A beégésről az én teóriám:
Szerintem SDR tartalmakkal szokták beégetni a tulajok a tv-iket, mégpedig, úgy, hogy SDR tartalmak esetén is feeteszik MAX-ra vagy max közeli állapotba a fényerőt. HDR esetében ez nem baj, mert HDR esetében kőbe van vésve, hogy adott stimulus szint mellett hány nitnek kell lennie a fényerőnek. Pl.: 50% fehér esetében 94 nitnek.

Ha SDR-ben fel van tolva a fényerő akkor 50% fehér-nek a fényereje lehet akár 150 nit is, ezáltal jóval világosabb képet kapunk mint HDR esetében,. Főleg, úgy, hogy HDR esetében az 50% fehér a diffuse white, felette lényegében a HDR hatások vannak.

Most teljesen hasraütésszerű számok jönnek, de egy HDR filmnek az átlagos jelentét ha vesszük, olyat ahol nincs sok HDR hatás, akkor monjduk azt hogy a képernyő teljes területére számítva az átlag fényerő mondjuk 50 nit, addig SDR esetében maxra tolt fényerő esetében ez lehet akár a többszöröse is.

HDR-nél egy egy csúcsfény rövid ideg van a képen, nem fog beéégsét okozni,
Maxra tolt fényerő mellet SDR esetében meg akár percekig, logó esetében meg órákig. Mondjuk egy M2 logó ilyen beállítások mellet legyen kb 500 nit.

Ezért is van, az, hogy egy adott filmnek a HDR változata sötétebb mint az SDR.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73618) KoNZoLik@ válasza Vhiktor (#73617) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez egy korrekt teória/leírás köszönjük :R Még szerencse, hogy soha sem nézek SDR adást vagy tartalmat 😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73619) SZKEBE75 válasza alaves (#73608) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

De ha egy Külső médialejátszót kötök rá eARC-on keresztűl képes DTS-t átadni erősítőnek vagy sounbarnak?Mármint a sony és philipsen kívűl?Mi van akkor ha pl. C1-en a netflixen indítok egy filmet amihez az eredeti hang dts? Nincs hang, valami nekem ezen nem kerek,így értékesíthetetlenek lennênek ezek a készülékek.

Világosítsatok már fel pls. :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#73620) KoNZoLik@ válasza SZKEBE75 (#73619) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Maga a tévé nem képes dts hangfájlok átadàsára, tehát ha a média lejátszód képes rá ,akkor a hang onnan fog menni az erősítőbe, a képet pedig a tévé szolgáltatja, ennyire egyszerű 👍
De, hogy teljesen világos legyen, ahhoz, hogy dts hangot kicsikarj, mindenképpen kell egy külső eszköz ami támogatja ezt, magából a tévéből (LG,Samu) nem fognak ilyen hangfájlok kijönni, mivel nincsenek benne nem támogatott :N

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73621) Vhiktor válasza KoNZoLik@ (#73618) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szívesen :)
De azért nem kell ezt kézpénznek venni, ez csak az én tippem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73622) zozek


zozek
tag

Köszönöm mindenkinek,akkor nyugodtan játszok :)
TV-t meg nagyon ritkán nézünk hosszú ideig,csak az F1.

(#73623) KoNZoLik@ válasza Vhiktor (#73621) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Azért elég régóta ezzel foglalkozol, én inkább neked hiszek mint bárki másnak :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73624) Vhiktor válasza KoNZoLik@ (#73623) üzenetére


Vhiktor
veterán

:R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73625) kiske13 válasza KoNZoLik@ (#73620) üzenetére


kiske13
tag

Én egy Pink F koncertel hülyéskedtem amin dts hang van.
Eleinte a Zidoo player nem adott hangot, de ahogy raw-ról áttettem automatára megszólalt.
Az érdekes az volt, hogy a C1 kiirta, hogy nem támogatott hang, de mégis szól. :)

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73626) ricsip válasza kiske13 (#73625) üzenetére


ricsip
addikt

Nem a c1 tanulta meg hirtelen a DTS-t, ezt jobb ha elhiszed. Az automata beállítás valószínűleg menetközben átkonvertálta PCM stereo-ba (a sokcsatornás DTS-ről), ezt pedig a c1 már felismerte.

-

(#73627) KoNZoLik@ válasza ricsip (#73626) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1 :K :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73628) salapp


salapp
addikt

A 65A80J mellé csomagoltak egy 10A és egy 16A tápkábelt is. Van jelentősége, melyikkel kötjük be? Nálunk 3x32A van, azt tudom.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73629) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

LG OLED65C11LB és LG OLED65C12LA között mi a különbség?
C1 és G1 között van számottevő különbség?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73630) KoNZoLik@ válasza Blaise (#73629) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szín a különbség, C12 fehér a hátulja ennyi! G1-nek fényereje nagyobb elvileg, de nincs számottevő különbség, maximum az ára 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73631) kiske13 válasza ricsip (#73626) üzenetére


kiske13
tag

Nem is gondoltam, hogy öntudatra ébredt a tv. Én is valami konvertálásra gondoltam.
A lényeg, hogy szól.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73632) Blaise válasza KoNZoLik@ (#73630) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, azt olvastam, hogy az új C1-ek is már Evo panellel mennek, remélem tényleg így van :)

(#73633) Fandango válasza Blaise (#73632) üzenetére


Fandango
veterán

Ahogy az itt olvasottakból leszűrtem, nem biztos hogy olyan nagy öröm az Evo panel.

(#73634) bnorci71 válasza ricsip (#73626) üzenetére


bnorci71
addikt

nem inkább az van, hogy a XY hangsáv mellett tartalmaz egy szterero hangsávot is az anyag?
Ha átkonvertálná akkor végül is ismernie kel az meg nem lehet jogi probléma hisz nincs licensze rá a gyártónak.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73635) ricsip válasza bnorci71 (#73634) üzenetére


ricsip
addikt

Nem így működik az audio kódek dekódolása.

Egy konténerben (pl. MKV) a videó stream mellett lehet több audió stream is egymás mellett. Tipikusan nyelvenként van külön audió stream, pl. Stream1 Angol, Stream2 Magyar stb.
Ki tudod a lejátszóban választani, hogy melyik audio stream-at akarod hallgatni a film alatt. Alapesetben a TV lejátszója az 1. audio stream-et fogja kiválasztani, és automatikusan azt próbálja meg lejátszani. A C1 esetében ha az pont DTS kódekkel lett elkészítve, akkor dob rá 1 hibát (ismeretlen audió formátum), és azonnal ugrik a következő audió stream-re (már ha van következő audió stream az MKV-ben; ha nincs akkor így jártál, nem lesz hang a filmen).

Ha a következő audió stream mondjuk Dolby kóodekkel készült, akkor azt kezdi el vidáman játszani, mert a Dolby kódek benne van a C1 szoftverében.

De ha egy audió stream DTS kódeket használ, az a C1-nek olyan mintha kínaiul beszélnének hozzá. Nem érti, nem tanulta, nem tud vele mit kezdeni. Így mindenféle átkódolás, meg sztereó-ra butítás vagy "passthrough" és egyéb más laikus ötletek mind nem működnek. Semennyire. A C1-nek a DTS tiltott pálya, 1 pillanatig nem foglalkozik vele.

ha viszont egy külső lejátszó van a TV-re kötve, és a külső lejátszó ismeri a DTS-t, meg a Dolby-t, meg a PCM-et is, akkor abban általában lehetőség van a sokcsatornás DTS-t mondjuk PCM-re átkódolni. A PCM bemenetet a C1 teljesen jól felismeri, és képes meg is szólaltatni.
De ilyenkor a külső lejátszó dolga hogy a C1-et olyan audió formátummal etesse meg, amit a C1 képes lekezelni.

[ Szerkesztve ]

-

(#73636) Kisszaboo válasza bnorci71 (#73634) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Mi van most a 706- al? Működik hiba nélkül?

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#73637) tthom válasza salapp (#73628) üzenetére


tthom
senior tag

Mivel a tévék, a leírás szerint max 200w, tehát 1A körül fogyasztanak, a 10A is át bír engedni 2300W-ot kb, szóval szerintem olyan mindegy. :D
De minek adnak mellé kettőt? :F

(#73638) salapp válasza tthom (#73637) üzenetére


salapp
addikt

Ugye? Az hagyján, hogy kettőt ad, de kétféle Amper adattal. Csak össze akarnak zavarni :) .

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73639) kiske13 válasza bnorci71 (#73634) üzenetére


kiske13
tag

Ez egy koncert BD25 iso.
A két hangsáv DTS 2.0 és DTS-HD 5.1.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73640) kiske13 válasza Blaise (#73632) üzenetére


kiske13
tag

Olvass vissza egy kicsit. A termékkódból kiderül, hogy evós vagy sem. Ez szerepel a dobozon is, még csak ki sem kell csomagolni a kecskét.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#73641) vilga válasza salapp (#73638) üzenetére


vilga
tag

ez a különbség, legalábbis az enyém, ja és mindkettő fekete: Speciel én kicseréltem egy 90 fokosra /pc tápkábel/ mivel szekrény mőgött van a dugalj.

[ Szerkesztve ]

(#73642) salapp válasza vilga (#73641) üzenetére


salapp
addikt

Tök ugyanolyanok nálam, formára, színre. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73643) bnorci71 válasza ricsip (#73635) üzenetére


bnorci71
addikt

aham értem
akkor a iPhone ismeri a DTS hangot :U

#73636 Kisszaboo

szervizbe van múlt hét kedden elvitték, hétfőn jelentettem be, hogy ugyan úgy szar.

#73639 kiske13
ismerős, nekem emiatt esett ki a C1 mert nem ismeri a DTS-t

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73644) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Beestem körülnézni a M.M-ba most este és láss csodát : oled tyelevízor 55'-ös Hisense ag8 270eFt-ért szinte ingyé van . ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#73645) OPiiPO válasza Jorgi Kormi (#73644) üzenetére


OPiiPO
addikt

csak az a menürendszer ne lenne . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73646) lagunary


lagunary
újonc

Sziasztok,
Valaki tudna segíteni, hogy mi a különbség a két model között? (az internet sem tudja pontosan :()
LG OLED55C11 vs OLED55C12.

Köszönöm.

(#73647) KoNZoLik@ válasza lagunary (#73646) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Már fentebb is kérdezték és írtam,hogy a hátulja a C12-nek fehér, ennyi...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73648) titanium_100


titanium_100
tag

Ti mit szóltok ehhez a tévéhez?

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/qe65qn700atx-p689797893/

Mielőtt keresztre feszít mindenki, hogy nem oled: azért az a neoqled se olyan rossz és ugye a 8K..... ja és már fél áron van, pedig csak egy éve jelent meg.... hmmmm?

(#73649) KoNZoLik@ válasza titanium_100 (#73648) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Senki sem fog keresztre feszíteni, de ha annyira jónak érzed és jó árban van szerinted, akkor miért nem veszed meg :F Teljesen felesleges ez ide...plusz miért nem a Samu topikban teszed be ezt, ott talán többen tudnak érdemben nyilatkozni, mivel itt a legtöbb embernek oled van értelem szerűen :U

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#73650) titanium_100 válasza KoNZoLik@ (#73649) üzenetére


titanium_100
tag

Mert gondoltam itt sok olyan személy is van aki mást is ismer, nem csak oledet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.