Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) itanczos válasza qqzs (#794) üzenetére


itanczos
senior tag

A V2-ben van RGB fény és internet rádió.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#802) itanczos válasza krisztián28 (#799) üzenetére


itanczos
senior tag

Hú, nekem a manuális, panelben használatos műanyag redőnyeimet szeretném automatizálni.
Csinált már ilyet valaki?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#803) krisztián28 válasza qqzs (#800) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Szia!

Itt van még két link...
Annó itt vettem a szettet, ezt csak össze kell rakni, a legfrissebb firmware-t rátölteni USB-n keresztül a szettben található Arduino Mega-ra, utána csatlakoztatni rá a 433Mhz-es modult. Ezek után csak csatlakoztatni kell az egészet a Raspberry Pi-hez USB-n keresztül. Egy-két beállítás még szoftveresen a Domoticz-on belül és már működik is! Bármilyen 433Mhz-es eszközt tudsz vele vezérelni, (redőny, dugalj, termosztát, stb...) illetve 433Mhz-es eszközök küldött adatait ki tudod olvasni. P.: időjárás állomás, ajtónyitás érzékelő, mozgás érzékelő.
Itt van még egy videó is, hogy a rendelt cuccot, hogy kell összerakni :)
És még egy link

További szép napot mindenkinek! :)

(#804) qqzs válasza krisztián28 (#803) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, Nincs olyan ahol ez ossze van rakva es ne adj isten dobozba van? Miert kell ezeket szetszedve arulni?

itanczos: a redonyod fajtajatol fugg. vannak modernebb manualis muanyag redonyok amibe csak berakni kell a motort regiekbe nem lehet. hivjal fel egy redonyost es kijonnek felmerni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#805) kleinguru válasza itanczos (#780) üzenetére


kleinguru
addikt

Mit gondolsz erről a termékről?

Nem tudom eldönteni, hogy ennek kell-e nulla. A kapcsolót mivoltának hiányától (érintős) eltekintve ha nem kell neki nulla, akkor megfelelne a céljaimnak.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#806) itanczos válasza kleinguru (#805) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, a leírás szerint csak fázis-os, de azért bármi lehet... :)
Viszont ez nem wi-fi-s, hanem 433MHz-es.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#807) kleinguru válasza itanczos (#806) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem igazán értettem én sem ezt a részt...

A feautre lista így kezdődik:

Easy Configuration
Connect to your home and office Wi-Fi, no gateway needed

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#808) itanczos válasza kleinguru (#807) üzenetére


itanczos
senior tag

Persze, az RMPro eszközzel tudod használni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#809) kleinguru válasza itanczos (#808) üzenetére


kleinguru
addikt

Már ezen is túl tettem magam, de most kiderült, hogy még a régi doboz van benn, amibe kell valami beleszorító, mert nincs kiképzés, ahova csavarozni lehetne.

Ezért is fogok új házat építettni és nem használtat venni

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#810) itanczos válasza kleinguru (#809) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem olyan nagy dolog egy kötő dobozt kicserélni a falban!
A kockásítás nehezebb! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#811) kleinguru válasza itanczos (#810) üzenetére


kleinguru
addikt

Tapétázva van. Tuti egy valag gipszben van, 30 éve nem számított a precizitás, elég kókány munkának tűnne a csere...
Még nem tudom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#812) Irwine_


Irwine_
csendes tag

Sziasztok!

Csomót kerestem már a neten, de nem találtam...

Létezik olyan redőnyvezérlő, ami kompatibilis az apple homekit-tel?
Olyan lenne jó, ami közvetlenül vezérelhető, nem kell hozzá vmilyen okosotthon rendszer, mert úgy már több 100k, amiket néztem...

Előre is köszönöm!

(#813) itanczos


itanczos
senior tag

Hogyan építsünk okos házat. :)
[link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#814) itanczos


itanczos
senior tag

Frissült a HomeAssistant, 0.54-es verzióra.
Aki használta a xiaomi és xiaomi_philipslight-ot, megváltoztak a platform hivatkozások.

xiaomi -> xiaomi_aqara
xiaomi_philipslight -> xiaomi_miio

Xiaomi plugin-ok

A konfigban módosítani kell a platform neveket!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#815) qqzs


qqzs
őstag

Ez a kutyu nem a multkor emlitett rflink helyettesitoje szepen dobozban ahogy kell :) meg sokkal jobb aron

Eladó: GTS450

(#816) itanczos válasza qqzs (#815) üzenetére


itanczos
senior tag

Hát... Nem árt pontosan utána nézni! Mert 433MHz-et írnak, de még azon belül is vannak eltérő frekvenciák.
Illetve ez az EWLINK programot használja, felhőn keresztül.
Nem tudom, hogy van-e erre kapcsolódási felület a megszokott alkalmazásokhoz.

Mondjuk nem egy nagy összeg! Aki ilyen RF eszközöket használ(na), annak egy próbát megérhet.

Én a xiaomi infra GW-el jártam úgy, hogy előbb megrendeltem, mint utána néztem volna, hogy sajna nem kezeli a HomeAssistant. :(

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#817) itanczos


itanczos
senior tag

Vissza térve a redőny témára.
Beszéltem egy redőnyössel. Azt mondta, hogy 2 féle redőny motor van.
Egyik egyirányú, másik kétirányú. Itt a kommunikációra gondolt.
Az első olcsóbb, az utóbbi viszont majdnem duplája.

Ti milyet néztetek, vagy használtok?
Nagyon felcsigázott a téma! :)

Tud valaki pontosabb infókat, esetleg beépítési, használati tapasztalat???

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#818) Pulsar válasza itanczos (#817) üzenetére


Pulsar
veterán

És ezek mit jelentenek? :D
Én ezeket néztem.
Itt gondolom adok egy tápot, egyik vezetékre ha fel, másikra ha lefelé akarom működtetni, és kész.
Milyen kommunikáció van? A kétirányúnál egy encoderrel meg tudná mondani a redőny, hogy milyen állásban, és hol van?

(#819) itanczos válasza Pulsar (#818) üzenetére


itanczos
senior tag

Itt sokkal jobbak az árak! [link]

Azon gondolkodom, hogy nekem kell 5db motor. Nem tudom eldönteni, hogy távirányítós, vagy csak kapcsolós a jobb választás.
Tudom, egyszerűbb a távirányítós kezelésre, bekötésre, de tudtommal a távirányítók 4 csatornásak.
Vagyis lesz átfedés. Ráadásul én nem a távirányítókat akarom nyomkodni, hanem valahogyan a HomeAssistant-al akarom vezérelni.

Vagyis vagy kap minden redőny egy Sonoff dual relét kb 2,5e Ft-ért, és azt wifin keresztül tudom vezérelni, vagy kell egy RFlink egység, de vajon a nappaliból tudja-e vezérelni a másik szobában lévő redőnyt, illetve így legalább 2 redőny egy csatornán lesz...

Ja, és hogyan fogom érzékeltetni a rendszerrel, hogy milyen állásban van épp a redőny???

:F

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#820) yogee válasza balibatyo78 (#721) üzenetére


yogee
tag

Szia!
még mindíg a multisensort próbálom beállítani, de elég sztohasztikus a dolog...
egyik megy, másik néha, harmadik szinte soha...
pedig visszaallítottam default-ra mindent.
sajnos nem olvasható a domoticzból kimentett beállításaid értékei.pl (pl. 3, 4 parameter)
plz tedd fel képnek, vagy írd be lsz őket...
előre is köszi!

(#821) balibatyo78 válasza yogee (#820) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

A 3-as 2 pulses a 4-es 12 seconds.

(#822) balibatyo78 válasza yogee (#820) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Sziasztok!

Redőny vezérlés terén [Ezt] a vezérlőt ajánlanám. Tud 15 db redőnyt, mozgási időket figyelve, a százalékos mozgatást is kezeli, egy dimmer csúszkával. Annyit elárulok róla, hogy MySensors protokollt használ, szóval akár a Domoticz, akár Home assistant is kezeli. Tudom kicsit húzós az ára, de ennyi pénzért nincs 15 redőnyös vezérlő. PC szoftveren keresztül tanítható a meglévő redőnyök távvezérlő kódjai. Ez csak az egy irányú rádiós kommunikációt tudja. Csak kiküldi a parancsot a redőnyöknek. Van benne egy kísérleti funkció is, hogy figyeli ha a redőnyt távvezérlővel vezérled, akkor ő számolja az állapotot, és jelenti a központnak a pillanatnyi helyzetet.

(#823) itanczos válasza balibatyo78 (#822) üzenetére


itanczos
senior tag

Hú, ez nagyon húzós! :Y
Valszeg megépíthető kb 10e-ből...

Te megvetted? Bele néztél? ;)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#824) Cuccok válasza itanczos (#823) üzenetére


Cuccok
tag

Ha lepattintod a dobozt egy raspberry-t találsz benne valszeg ;)

(#825) balibatyo78 válasza Cuccok (#824) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Atmega van benne. :P

(#826) Pulsar válasza itanczos (#819) üzenetére


Pulsar
veterán

de miért akarod érzékelni hol van?
Ha kiadsz egy parancsot, hogy mennyen a redőny fel, akkor tudod hogy fent van, ha kiadod, hogy le, akkor tudod hogy lent. Az utoljára kiadott parancsot eltárolod egy változóba, vagy akármibe, és máris megvan.
De akkor sincs semmi, ha rányomsz arra, hogy mennyen le, miközben lent van mert a végállás kapcsoló úgy is megakadályozza, hogy baj történjen.

(#827) itanczos válasza balibatyo78 (#825) üzenetére


itanczos
senior tag

Esetleg le tudnád jó minőségben fotózni?
Kiváncsi lennék... :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#828) itanczos válasza Pulsar (#826) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért, mert szeretnék több állást is kezelni.
Vagyis nyáron, ha onnan süt a nap, akkor mondjuk 80%-ra le engedni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#829) Pulsar válasza itanczos (#828) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor kell csinálni egy 80%-os gombot, és ugyan úgy vizsgálva, ha le van húzva, akkor +20% fel, ha meg fel van húzva, akkor -80% le. Én legalábbis így tervezem megcsinálni.

(#830) itanczos válasza Pulsar (#829) üzenetére


itanczos
senior tag

Bocs, ezt nem értem!
Honna tudja, hogy hol a 80%?

Ezt már 15 éve használják az prémium autókban.
Mondjuk egy Audiban pontosan tudja a komputer, melyik ablak milyen állásban van %-os értékben.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#831) layerke válasza itanczos (#830) üzenetére


layerke
aktív tag

Valószínűleg minden alkalommal az alsó vagy felső végálláskor megjegyzi, hogy az az alsó vagy felső végállás és számolja ezredmásodpercre, hogy mennyi ideig volt melyik irányba vezérelve és kiszámolja mindig az aktuális állást. Én így tudom elképzelni, aztán lehet, hogy nem így van :)

(#832) Cuccok válasza layerke (#831) üzenetére


Cuccok
tag

Igen. Általában az időt figyelik a végállások között. Az egyirányú kommunikációra képes motorokat így lehet jól összezavarni különböző párhuzamos vezérlésekkel :K

(#833) Pulsar válasza itanczos (#830) üzenetére


Pulsar
veterán

én idpre vezérelném, ahogy a fórumtársak is írták. a két végállás közötti időt le lehet mérni, és után már annyi időt állítasz be és irányt, amennyit csak szeretnél.

Persze, precízebb dolgoknál lehet encoderrel nézni a fordulatot, így mindig tudni fogd, hogy hol áll, de ez egy redőny esetében (mint ahogy az autóban is) szerintem felesleges.

Esetleg azt lehetne még, hogy amikor vezérelt üzzemód van, tehát, hogy mondjuk, hogy 11 és 16h között, amikor a nappaliba süt a nap, akkor fusson egy referenciát a redőny. Pl, 11h-kor még mielőtt beállna 80%-ra, mindegy milyen állásban van, először engedje le a redőnyt (vagy fel) és onnan számolni az időzítéseket.

balibatyo78 Jól sejtem, hogy Te a linkelt cégnél dolgozol (vagy a tied) vagy van valami közöd hozzá? :D

[ Szerkesztve ]

(#834) qqzs


qqzs
őstag

Na tessek a temahoz Xiaomi fuggony motor

A redonyoket szoktak fenyre en ezt eddig uveg tapaszthato verzioban lattam addig megy a redony ahol van a bigyo meg szelre is szoktak vezerelni (ha tul nagyok fel kell tekerni oket) Bar ezt inkabb terasz arnyekolokhoz

Eladó: GTS450

(#835) qqzs


qqzs
őstag

na meg egy miket nem talalok :) Xiaomi Smartmi Smart Toilet Seat

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#836) qqzs


qqzs
őstag

Lehet kicsit off
Ettol jobb kamerat tudtok ajanlani? Es van e kuldteri, esetleg xiaominek?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#837) qqzs


qqzs
őstag

ez a mai utolso ... :)
ez vagy ez a wifi doorbell ismeros valakinek? esetleg tudtok ajanlani jol bevaltat?

Eladó: GTS450

(#838) yogee válasza balibatyo78 (#821) üzenetére


yogee
tag

Köszönöm. Sajnos úgy néz ki hibásak a multisensoroaim. az egyik már a mozgást is csak néha jelzi...

(#839) itanczos


itanczos
senior tag

A redőny motorizációs projektben végül sima kapcsolós motor lesz, egy Sonoff Dual wifi relével vezérelve.
A "kézi" vezérlést pedig Xiaomi Push button-nal oldom meg, ami 3 állapotot is tud kezelni (1 rövid nyomás, 2 gyors rövid nyomás és 1 hosszú nyomás).

Azon még gondolkodom, hogy milyen motort vegyek. Alapot, vagy Akadályérzékelőset.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#840) itanczos


itanczos
senior tag

Hogy ez a Bangood milyen köcsög!!! :(((

Amikor szeptember elején voltak a nagy leárazások, volt 3 rendelésem is.
Ebből 2 még mindig nem került postázásra! Az egyiket ma vissza is mondták! Pedig most is lehet rendelni, csak ugye most drágábban! :(
A másik pedig még mindig várakozó állásban van, pedig abból is van most látszólag készleten nekik...

Amit meg még augusztusban rendeltem, több mint 30 napja postázzák, még nem kaptam meg...

A Gearbest fényévekkel korrektebb és megbízhatóbb!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#841) itanczos válasza itanczos (#839) üzenetére


itanczos
senior tag

Nesze neked redőny motorizáció! :(

Írtam a belinkelt redőnydiszkontnak, hogy milyen motort ajánlanak műanyag redőnyhöz.
A válasz:

Tisztelt Uram!

Köszönöm érdeklődését.

Műanyag lamellás redőnyt nem lehet motorizálni, mert a motorra nem érvényes a garancia, ha abba szerelik be.

Alumínium lamellás, arriterrel ellátott redőnyöket lehet motorizálni

Üdvözlettel:
...

:W

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#842) kleinguru válasza itanczos (#841) üzenetére


kleinguru
addikt

Szomorú, de jó tudni, hogy ha ilyet szeretnék, akkor muszáj ebben gondolkoznom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#843) qqzs válasza itanczos (#841) üzenetére


qqzs
őstag

Ha ujat rendelsz csak aluval adjak de ha a redonyodben van hely be lehet rakni. Akadalyerzekelos nem nem tud leegni a problemasabb muanyagredonyben. Muanyagban is van sokfele. Sima csuszos meg gorgis meg kefes meg mittom en. Csak redonyos ismerostol halottam.
Doorbell meg kanera kerdesre nincs javaslat?
Nezd meg a panszky fel motorokat allitolag itthon gyartjak.

Eladó: GTS450

(#844) itanczos válasza qqzs (#843) üzenetére


itanczos
senior tag

Rákérdeztem, hogy miért nem lehet műanyag redőnnyel motorizálni:

"Tisztelt Uram!

A műanyag redőnyléceket nem lehet arriterrel (oldalcsúszás gátlással) ellátni.
Ezért, ha elcsúszik szél, vagy egyéb külső hatás esetében a léc nem áll meg a motor, még az akadályérzékelős sem.
A motor leég.

Egyetlen nagy motor forgalmazó sem vállal garanciát a műanyag redőnybe épített motorokra, ezért ezt mi sem tudjuk vállalni.

Üdvözlettel:
..."

Wifi-s doorbell van pár, mondjuk elég borsos áron.
Kérdés, hogy mit akarsz vele kezdeni? Van-e értelme egy okosotthonba beirányítani?

Kamerában nekem nagyon tetszik a Xiaomi mijia 1080P. Van belőle már 1, most pedig rendeltem egy másikat.

A gond az, hogy egyelőre csak a Mi Home alkalmazásban látszik. Nagy látószögű, jó az éjszakai képe, van kétirányú hangja!

Létezik már xiaomi kültéri változat is.[link]

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#845) itanczos


itanczos
senior tag

Éjszaka megint rendeltem egy adag cuccot a gearbest-től.
Feltűnt, hogy eddig mindig volt ingyen szállítás opció, amit nem sikerült az éjszaka elő csalogatnom!
Változott valami?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#846) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

Az érzékelők mért értékeit Domoticz-ból mysql adatbázisba juttatásáról, nem tudtok valami összefoglaló leírást, fórumokban olvastam pár hozzászólást, meg scripteket, de valahogy nem áll össze a kép.
NAS-om van, amin a tárolást végző PHP scripteket össze tudom hozni, na most akkor mi a teendő a raspberry-n?

(#847) itanczos


itanczos
senior tag

Ma megjött a banggood-os Wemos-os NODEMCU oled kijelzővel szerelve [link]

A csomagolás katasztrófa! :(
Le is volt törve a kijelző csücskéből egy pici darab.
Persze, hogy a felső 10-15 sorban csak minden második világít! :(

Azt hiszem soha többet nem rendelek a banggod-ról! :W

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#848) layerke válasza DougButabi (#846) üzenetére


layerke
aktív tag

Én influxdb-vel oldottam meg. Nagyon szép, egyszerű kis time-series alapú adatbázis, ami ráadásul ingyenes. A legutóbbi stabil verziós domoticz már natív támogatja az influxdb-be az adatküldést, ha egyedi elnevezésekkel akarod megoldani, akkor pedig http push-sal lehetséges.

(#849) qqzs válasza itanczos (#845) üzenetére


qqzs
őstag

Bizonyos ertekhatar folott jon elo a ingyen szallitas ha eu registeredre gondolsz. En is rendeltem tegnap nekem volt ingyenes 100 dollar korul

Kamerakrol:
Original Xiaomi xiaofang Smart 1080P WiFi IP Camera
Ez most 18 dollar. Ami nekem erdekesseg hogy
- egymasra rakva kettot 180 fokos kepet tud adni
- van hangra indulo felvetel is amit ok smoke co detector riasztas triggerelesere reklamoznak
- time lapse felvetel
- usbrol powerbankal mobil tud lenni igy jo lehet vadfigyelesre pl
Csak 15fps es 110fok valaki ezt irta: "Without hacking the camera it can only be used with the Xiaomi software."
Errol a hackrol tud valaki? Esetleg ez is mehet NASra hackelve?

Xiaomi dafang 1080P Smart Monitor Camera
Ez valami uj. 120fok latoszog 360fok pan and 93fok tilt csak 15fps es nincs NAS de csak 30dollar. Valahol olvastam hogy tudja kovetni a mozgast de most nem talalom ugyhogy lehet nem ez volt

Xiaomi mijia 1080P Smart IP Camera
130fok latoszog es nas. "Maximum Monitoring Range: about 20M " ez mi akar lenni?

Par kerdes:
1. Mindegyiknek a wifi tavolsag 10m az eleg karcsu, De nem ertem ezt hogy kell erteni. Nem a router hatotavolsaga (esetleg erositovel) szabalyozza a tavolsagot?
2. Ezek kulterben tenyleg lealnak nulla fok alatt?
3. Lehet ezekbol rendes cctv kameralancot osszerakni felvetellel persze mert mobilrol megy a tobbkemeras real time.
4. Tavolrol eleres megy rendesen?
3. Valamit vagy kihagytam? Te miert azt vetted?

Wifi doorbelbol ezt neztem olcsok kozul ki de bangoodon jol lehuztak ugyhogy nem merem megrendelni. Esetleg oda is egy kamera meg egy kapcsolo. Lehet valami doorbell szeru mukodes beallitani? csongetes utan ranezek a kamerara es beszelek vele (persze ha nulla fok alatt is mukodnek)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#850) qqzs válasza qqzs (#849) üzenetére


qqzs
őstag

Ha tul sok a kerdes akkor csak arra mondjatok valamit hoyg ezekbol akamerakbol felvevos cctv rendszert erdemes e osszerakni? Es mikor mondjuk megy 6-8 kamera akkor nem e terhelodik le a halozat hogy az internetes belassul pl?

meg ha van tapasztalat a tobbivel akkor esetleg ha gon van veluk valamit. mert vennek mindegyikbol probara

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.