Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Okostermosztáttal kapcsolatban találtam egyPOER PTG10 típust, ami telefonról vezérelhető és rádiós is. Persze töredék áron, ahhoz képest mint egy Honeywell és társai. Feedback-ek alapján jónak tűnik, legfőképpen orosz felhasználók véleménye alapján, van aki rendelt itthonról is, csak nem tudom vele felvenni a kapcsolatot... :)
Leginkább az okostelefonról való szabályzás és az RF kivitel miatt érdekelne, zónák stb beiktatása nekem játszanak szerepet.

Van valakinek tanácsa, ha megnézitek a bekötését hozzáértő szemmel, hogy lehet-e használni itthun is? Jelenleg egy Computherm 093 termosztát van egy Thermo Inka kombi gázkazánnal.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#602) layerke válasza tomy_cz (#601) üzenetére


layerke
aktív tag

Én annyit tudtam megállapítani hogy egy hőmérő és egy vevő tartozik együtt és ezt a párost sokszorozod szobánként és rakod az egyik kimenetét a vevőnek a zónaszelepre a másik kimenetét meg a kazánra és ezt ismétled annyiszor, ahány szoba van. Ha ez így van, akkor nem valami logikus, mert sok kötés kell és sok kütyü. Van a computhermnek is hasonló, de ott 4 szoba (hőmérő) a max és egy vevő van csak.

(#603) tomy_cz válasza layerke (#602) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Bocsanat, nem azt a szettet linkeltem itt ez 3 egysegbol all. Ado, vevo, internet gateway. [link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#604) Gh0sT válasza itanczos (#600) üzenetére


Gh0sT
addikt

Használom, tapasztalatom inkább negatív. mind pozitív, de ez a Mi Home appnak tudható be. Ennyire idegesítő, semmire sem használható alkalmazással még életemben nem szívtam ennyit. :(
A klímám alapból nem támogatott, tanítani klímát nem lehet az appban, úgyhogy felvettem mint ventilátort. A ventilátorban az a szép, hogy csak négy alapértelmezett gombja van a Mi Homeban, de legalább tanítható. Cserében ha megtanítok neki egy IR parancsot, akkor egy idő után elfelejti, eltűnik. A klíma kikapcsolás random működik, a bekapcsolás szintén. Egy heti szopás eddig. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#605) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Közben kipróbáltam a Domoticz nevű alkalmazást és a Mi Homehoz képest egy felüdülés. Támogat ez valamilyen IR remote megoldást? Konkrétan klímát szeretnék vele kapcsolni ki és be. A Xiaomis IR Remote egészen jó, de a vezérlése gyalázatos Mi Home alól.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#606) itanczos válasza Gh0sT (#605) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos a domoticz nem támogatja a xiaomi ir-t. :(
Úgy láttam, hogy lehet hozzá sima infra ledet kapcsolni. Illetve a broadlink univerzális gw-t támogatja.
Jó lenne ez a xiaomi infra, de elég idegesítő, hogy csak a mi Home app-al megy.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#607) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok

Elekzedtem olvasni a fórumot, de idő hiányában sajnos még csak az elején tartok.
Egy kis segítséget szeretnék addig is kérni. Szeretnék néhány dolgot "okosítani" a lakásban, csak nem tudom hogy álljak neki.
Elsőre, ami eszembe jutott:
- lámpák fel és le kapcsolása (időzítése ?) távolról, pl: telfonnal
- valamilyen jelzés, ha a tetőtéri ablakot nyitva hagyom
- későbbiekben talán a légkondicionáló távoli vezérlése

Elsőre a Xiaomis termékek jutottak eszembe, de nem tudom mi velük a tapasztalatok és mi az, ami kompatibilis az itthoni hálózatokkal:
ezek megfelelőek lennének : 1, 2, -> ZigBee mit jelent, mert úgy látom ez a fő különbség köztük.

Ahhoz, hogy ezek működjenek szükséges lenne még valamilyen központra is ?

Valamint szívesen fogadok még ötleteket, hogy Ti miket valósítottatok meg, vagy miket terveztek még, vagy bármilyen más alternativát, amit megnézhetnék.

Köszönöm előre is.

(#608) itanczos válasza Bazs- (#607) üzenetére


itanczos
senior tag

Üdv a klubban! :)

Pont a xiaomi vonalon próbálom én is felokosítani a lakást.
A két kapcsoló között az a különbség, hogy az egyikhez kell a nulla vezeték is, a másikhoz nem.
Mindkettő zigbee.
A zigbee eszközökhöz kell egy gateway vagy központ is.
Xiaomi eszközök lehetnek zigbee és wi-fi-sek is.
Ha a xiaomi MiHome felületet akarod használni, akkor kell a gateway és csak xiaomi cuccokból építkezhetsz.
Ha másik felületet, szoftveres központot használnál inkább, akkor a sima wi-fi-s eszközök használata egyszerűbb.
Nekem van ilyen és olyan is, vegyes rendszerem lesz.
Egyébként a xiaomi cuccok jó kompromisszumot képviselnek!
Olcsók, szépek, kicsik, nekem egyelőre beváltak!
Viszont a MiHome app nem egy életbiztosítás! Ezért inkább Home Assistant-ot használok, domoticz-ot pedig nézegetem.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#609) Yoshida válasza itanczos (#608) üzenetére


Yoshida
aktív tag

az ajtó nyitást melyik érzékelővel detektálod?

(#610) itanczos válasza Yoshida (#609) üzenetére


itanczos
senior tag

Xiaomi nyitás érzékelővel. [link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#611) Bazs- válasza itanczos (#608) üzenetére


Bazs-
tag

Köszönöm a részletes választ :)

A xiaomis gateway megrendelve, aztán majd folyamatosan jöhet a többi.

Ha jól láttam, akkor a kapcsolók beépítéshez a hagyományos kör alakú beépítő doboz nem megfelelő ?

(#612) itanczos válasza Bazs- (#611) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos a beépíthető kapcsolók nem EU szabványosak! :(
2 lehetőség van a megoldásra.
- Ha nem panelben laksz, akkor kis faragással be lehet 86x86-os dobozt tenni a falba.
- Külső doboz, esetleg egy normális kiemelő keret. Most leselkedem, hátha belefér valamelyikbe.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#613) Bazs- válasza itanczos (#612) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi.

Szerencsére nem panel, de ha nem muszáj nem nagyon akarok "faragni". Viszont a külső doboz/keret szerintem nem annyira esztétikus.

Azért ha talász valamilyen használhatót, megosztod :) ?

(#614) fecus válasza Bazs- (#613) üzenetére


fecus
őstag

SonOff kapcsoló? Abból van európai.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#615) itanczos válasza fecus (#614) üzenetére


itanczos
senior tag

A sonoff kapcsolóhoz kell nulla vezeték is! Az panelban nincs "gyárilag", amit pont a panel miatt nem is olyan egyszerű pótolni. :(

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#616) Cuccok válasza fecus (#614) üzenetére


Cuccok
tag

Sonoff 2 és 3 gangból van már vhol EU? Én csak UK-t találtam az meg elvileg nem megy be a normál kötődobozba.

(#617) itanczos válasza Cuccok (#616) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, 3 féle tokozásban kapható.
Az egyik féle EU.
De nem csak a fázis, hanem a nulla is kell hozzá.
Vagyis egy szimpla lámpa kapcsoló helyére való be építéshez kell a fix fázis, nulla és a kapcsolt fázis.
Ez viszont a szabvány szerint csak vizes helyiségben szokás. Ahol a fázist és a nullát is illik megszakítani. Viszont oda meg ez a kapcsoló nem passzol, mert csak a fázist kapcsolja.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#618) Cuccok válasza itanczos (#617) üzenetére


Cuccok
tag

1-esből már rendeltem is, de kéne 5db dupla is, abból meg csak UK-t találtam.

(#619) fecus válasza itanczos (#615) üzenetére


fecus
őstag

Ooopsz! Igaz, igaz Ványadt Ványatovics Vinyov mintha csak magam mondtam volna! :DD

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#620) itanczos válasza Cuccok (#618) üzenetére


itanczos
senior tag

Erre gondoltál?
[link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#621) Cuccok válasza itanczos (#620) üzenetére


Cuccok
tag

Nem. Ez ugyanis 433Mhz only és nem Sonoff.

(#622) itanczos válasza Cuccok (#621) üzenetére


itanczos
senior tag

Bocsánat, tényleg rosszat linkeltem! :R
Helyes: [link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#623) fecus


fecus
őstag

Ha már Sonoff:
Tudtok olyan kapcsolós konnektort ami távvezérlővel, vagy Domoticz-al egyszerre vezérelhető (pl. 433/868MHz és Wifi)?
A garázsban a szivattyút hol az automatika, hol én szeretném vezérelni. Ha én akkor kintről a kertből, tehát olyan kis távvezérlő kellene, ami 100m-t lát szabad téren.
A Sonoff-nak van ilyen kis kapcsoló doboza ezekkel a funkciókkal, de azt szépen nem tudnám beépíteni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#624) Cuccok válasza itanczos (#622) üzenetére


Cuccok
tag

Ez sem pont az, mert nekem 2 körös kapcsoló kellene ilyen egyest már rendeltem párat.

(#625) itanczos válasza Cuccok (#624) üzenetére


itanczos
senior tag

Hm...
Azért ez az érintős és több csatornás dolog érdekes...
Mert egy fizikai kapcsolónál egyértelműbb, a több csatorna "érzése".
Ennél az üveglapnál oda kell nézni.
Nagyon mutatós, de nem biztos, hogy praktikus is.
Egyébként a hozzá való okosító szoftver már tudja a rövid és hosszú nyomva tartást és attól függően másképp programozható. Persze ahhoz másik kapcsoló is kell, nem csak a benne lévő 1 relé.

Bevallom, én sem igazán tudom merre induljak el... Jelenleg a xiaomi cuccok működnek.
Szeretnék egységes rendszert, vészfunkciókkal.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#626) Pulsar


Pulsar
veterán

Engem az érdekelne, hogy hogyan csinalnak egy ilyen pici cuccba 230 -> 5V tápegységet vajon?

(#627) layerke válasza Pulsar (#626) üzenetére


layerke
aktív tag

Ajánlom az openhardware oldalát, itt találsz megoldást a kicsi tápra és sok másra is.

(#628) Pulsar válasza layerke (#627) üzenetére


Pulsar
veterán

Hoppá, köszi, nem ismertem ezt az oldalt :R

(#629) wocsok válasza Pulsar (#628) üzenetére


wocsok
tag

Sziasztok! A xiaomi gw-en szeretnék rádiót hallgatni. Meg is találtam a leírást, hogy hol kell beállítani, de a telefonom nem rootolt, a routerek én meg nem tudom hol kell beállítani... Valakinek ez sikerült??

(#630) itanczos válasza wocsok (#629) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen rádiót? Mert a GW csak a kínai internetes rádiókat tudja lejátszani.
Azt láttam, hogy a GW firmware hack-elésével be lehet más állomásokat is tenni, de nem sok értelmét láttam...
Egyébként a root-olt telefonon keresztül tudod a hack-elt firmware-t feltenni. Root nélkül nem fog menni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#631) itanczos


itanczos
senior tag

Ma reggel arra ébredtem, hogy a közeli riasztók üvöltenek és a saját szünetmentesem is csipog: nincs áram.
Még forgolódtam és morgolódtam kicsit az ágyban, majd hallottam a klímám csippanását, ismét van áram! :)
Amire is az összes okos eszköz bekapcsolt!!! :Y

Vagyis az okos izzók, az okos konnektorok bizony bekacsolva maradtak! A gateway és a homassassitant felállása után is!

Ez azért elég gáz szerintem! Mert ugye ez lehetne vízforraló, elektromos törölköző szárító, vagy akár virág locsoló berendezés is.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#632) hoodoo86 válasza itanczos (#631) üzenetére


hoodoo86
tag

Ket dolog lehet:
- vagy az eszkozok nem jegyzik meg az utolso allapotukat
- vagy a szoftver platform adott mindennek "on" allapotot inicializalaskor

Elso eset gaz lenne. De valoszinubb a masodik eset.

Ha utana akarsz jarni a dolognak: az eszkozokon menj vegig egyesevel: ki es bekapcsolt allapotban aramtalanitsd (csak az eszkozt) es vissza. Igy meglatod, hogy magatol milyen allapotba jon vissza.

Utana a home assistantot nezd at, hogy aramtalanitas utan hogyan inicializal. Lekeri az allapotokat vagy beallit egy fix erteket?

(#633) itanczos válasza hoodoo86 (#632) üzenetére


itanczos
senior tag

Mivel a gateway még nem áll fel rögtön az áram vissza jövetelekor (kell neki kb 30mp), nem a gw kapcsolja fel.
A home assistant pedig (Synology NAS-on van), kb 2 perc, mire elindul és nem bántja a kapcsolók/lámpák állapotát, csak kijelzi.

Úgy néz ki, hogy a Xiaomi dugalj-kapcsoló nem jegyzi meg az utolsó állapotát, pedig a MiHome app-ban be van kapcsolva ez a funkció.
A Xiaomi-Philips okos izzóknál viszont nincs ilyen beállítási lehetőség a MiHome app-ban, a YeeLight app viszont nem látja ezeket a Wifi-s izzókat. :(
Sajnos nem is tudom ezeket az izzókat vezérelni a home assistant-ból, mert nem látszanak. Nem tudom őket developer módba kapcsolni, nincs ilyen lehetőség. Addig viszont nem látom őket a home assistant-ban. :(

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#634) hoodoo86 válasza itanczos (#633) üzenetére


hoodoo86
tag

oké, szóval nem a gateway / home assistant csinálja.

"Úgy néz ki, hogy a Xiaomi dugalj-kapcsoló nem jegyzi meg az utolsó állapotát, pedig a MiHome app-ban be van kapcsolva ez a funkció."

Ez egy bug lesz a kapcsoló firmware-jében, vagy az app-ban. Lehet idővel javíthatják. A többi eszközöd meg sajnos akkor bekapcsol :( Nekem homematic eszközökkel van tapasztalatom, és ott mindegyik megjegyzi az utolsó állapotot.

Addig egy megoldásként azt tudod csinálni, hogy a home assistant felállásakor (start event) előre meghatározott állapotokba állítod az eszközöket (pl: mindenre adsz egy kikapcs parancsot).

Szerkesztés: most olvasom, hogy nem tudsz mindent home assistantból vezérelni. Azokra az eszkozökre nincs megoldásom.

[ Szerkesztve ]

(#635) fecus válasza drogery (#578) üzenetére


fecus
őstag

Most tudtam utánanézni. Ha jól értem vennem kell egy Amazon készüléket vagy egy google home-ot és csak ahhoz tudok csatlakozni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#636) yogee válasza layerke (#627) üzenetére


yogee
tag

Szia Layerke!
Domoticz-al kapcsolatban lenne kérdésem hozzád.
Mi okozhatja, hogy az Setup/OpenZWave USB stick/stup alatt látszódó eszköz listában a last seen mező minden eszköznél friss időpontot mutat, de se a temperature, se a Setup/Devices alatti last seen mező nem frissül?
És természetesen a hőmérséklet is "piros" és nem változik...

007 (0x07) Kamra Multi FIBARO System FGMS001 Motion Sensor FIBARO System 0x1001 0x0800 2017-08-16 16:35:19

UZB stick 0701 1 Kamra hőmérséklet Temp LaCrosse TX3 24.4 C - 100 Set UnusedRename Device Log 2017-08-03 11:40:12

Köszi előre is!
G.

[ Szerkesztve ]

(#637) yogee válasza yogee (#636) üzenetére


yogee
tag

Igazából nem csak Layerke válaszára vagyok kíváncsi... ;)

(#638) itanczos válasza itanczos (#633) üzenetére


itanczos
senior tag

No, sok olvasgatás és próbálkozás után sikerült a Xiaomi-Philips izzót működésre bírni a Home Assistant alól! :C
Majd lesz egy kis időm és leírom, hátha mást is érdekel!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#639) layerke válasza fecus (#635) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem feltétlenül. Meg tudod oldani a hangvezérlést egy androidos készülékkel, tasker alkalmazással és autovoice kiegészítővel a taskerhez. Ez utóbbiak a google hangfelismerőjét használják és json parancsokkal vezérelheted a domoticzot.

(#640) layerke válasza yogee (#636) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem elég az információ, hogy segíthessünk. Kérlek egy logot csatolj és a domoticz verziója is kellene.

(#641) yogee válasza layerke (#640) üzenetére


yogee
tag

Ez a Setup/Log/Error:
2017-08-16 22:48:05.068 Domoticz V3.8153 (c)2012-2017 GizMoCuz
2017-08-16 22:48:05.068 Build Hash: 494fff7, Date: 2017-07-30 12:19:41
2017-08-16 22:48:05.069 Startup Path: /home/pi/domoticz/
2017-08-16 22:48:05.302 EventSystem: reset all events...
2017-08-16 22:48:05.322 PluginSystem: Failed dynamic library load, install the latest libpython3.x library that is available for your platform.
2017-08-16 22:48:05.355 WebServer(HTTP) started on address: :: with port 8080
2017-08-16 22:48:05.368 WebServer(SSL) started on address: :: with port 443
2017-08-16 22:48:05.370 Proxymanager started.
2017-08-16 22:48:05.372 TCPServer: shared server started...
2017-08-16 22:48:05.372 RxQueue: queue worker started...
2017-08-16 22:48:06.980 Incoming connection from: 192.168.1.216
2017-08-16 22:48:07.374 EventSystem: reset all events...
2017-08-16 22:48:07.412 EventSystem: reset all device statuses...
2017-08-16 22:48:07.478 EventSystem - Python: Failed dynamic library load, install the latest libpython3.x library that is available for your platform.
2017-08-16 22:48:07.478 EventSystem: Started
2017-08-16 22:48:07.873 OpenZWave: using config in: /home/pi/domoticz/Config/
2017-08-16 22:48:07.890 OpenZWave: Starting...
2017-08-16 22:48:07.890 OpenZWave: Version: 1.4-2501-g5af6780-dirty
2017-08-16 22:48:08.242 OpenZWave: Driver Ready
2017-08-16 22:48:08.244 OpenZWave: New Node added. HomeID: 3281487983, NodeID: 4 (0x04)
2017-08-16 22:48:08.260 OpenZWave: Value_Added: Unhandled Label: Seismic Intensity, Unit:
2017-08-16 22:48:27.460 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 7 (0x07)
2017-08-16 22:48:32.945 PROXY: Authenticate result: wrong password for apikey/instanceid combination.
2017-08-16 22:49:37.057 OpenZWave: Received Node Dead notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 12 (0x0c)
2017-08-16 22:49:38.804 OpenZWave: Received Node Dead notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 13 (0x0d)
2017-08-16 22:50:08.133 OpenZWave: Received Node Dead notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 11 (0x0b)
2017-08-16 22:50:11.127 OpenZWave: Awake Nodes queried
2017-08-16 23:01:40.193 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 5 (0x05)
2017-08-16 23:02:26.637 OpenZWave: Node Exclude command initiated...
2017-08-16 23:02:48.386 OpenZWave: Node Exclude command initiated...
2017-08-16 23:05:26.959 OpenZWave: Node Exclude command initiated...
2017-08-16 23:14:24.850 OpenZWave: Remove Failed Device initiated...
2017-08-16 23:14:24.851 OpenZWave: ControllerCommand - Starting
2017-08-16 23:14:24.853 OpenZWave: ControllerCommand - Failed
2017-08-16 23:14:54.218 ZWave: Stopping Controller command (Timeout!)
2017-08-16 23:20:55.463 New sensors allowed for 5 minutes...
2017-08-16 23:20:55.463 OpenZWave: Node Include command initiated...
2017-08-16 23:21:04.331 OpenZWave: New Node added. HomeID: 3281487983, NodeID: 22 (0x16)
2017-08-16 23:21:17.960 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 22 (0x16)
2017-08-16 23:21:27.961 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 22 (0x16)
2017-08-16 23:49:28.395 User: Admin initiated a switch command (86/Sensor Kamra/Off)
2017-08-17 00:00:01.346 EventSystem: reset all events...
2017-08-17 01:01:32.666 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 5 (0x05)
2017-08-17 01:01:42.667 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 5 (0x05)
2017-08-17 01:41:52.128 OpenZWave: Received timeout notification from HomeID: 3281487983, NodeID: 15 (0x0f)

(#642) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok!

Kíváncsi lennék, ki milyen backend-et használ?
A fórum motor tud szavazást?

Mondjuk a lehetőségek:
- domoticz
- home assistant
- openhab
- stb...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#643) fecus


fecus
őstag

Ilyen lett a szenzor. BME280.

quint tanácsára építettem egy üres powerbank dobozába. Így egyből tölthető USB-ről.

Bocs a rossz képért, de a lényeg látható.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#644) Bazs- válasza itanczos (#617) üzenetére


Bazs-
tag

Sikerült találnod valamilyen megoldást a villany kapcsoló cserére ?
Te melyik típust is vetted ?

Most jutottam el oda, hogy ideje lenne a kapcsolókat is megrendelnem.

Köszi.

(#645) itanczos válasza Bazs- (#644) üzenetére


itanczos
senior tag

Befaragtam a falba a szögleteset.
Egész jó! Egyedül az a gondom vele, hogy nem látom külön Home Assistant és Domoticz alatt gombokat és a reléket. Vagyis csak a relék látszanak! Vagyis nem tudok a gomboknak funkciókat adni!
Alapból a gombok közvetlenül kapcsolják a reléket. A MiHome-ban be lehet állítani, hogy külön működjenek, de hiába! Mivel nem látszanak az említett programokban külön. :(

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#646) balibatyo78 válasza itanczos (#645) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Ezeknek kell nulla vezeték?
Illetve nem próbáltad úgy hogy Mihomeban átállítod hogy külön müködjön a relé és kapcsoló, aztán domoticzban új eszközként nem jelenik-e meg.
A billenők azok nyomógombok, vagy on/off kapcsolók?
Köszi.

(#647) itanczos válasza balibatyo78 (#646) üzenetére


itanczos
senior tag

Ezek a kapcsolok vannak nullás és a nélküli verzióban is. Ez pl nulla nélküli.
Hiába állítom be a MiHome-ban, hogy külön kezelje a gombokat és a reléket, sem a domiticz-ban, sem a Home assistban nem látszik külön.
Csak nyomó gombok.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#648) itanczos


itanczos
senior tag

Ha esetleg valaki nem akar heteket várni a Xiaomi okos cuccokra: [link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#649) oszi666


oszi666
őstag

SZiasztok!
A gond a következő: mivel régi épületben van a munkahelyem az áramellátás elég hektikus. Múlthéten történt egy komoly baleset, mivel egy gép bedöglött és ez csak hétfőn derült ki: egyrészt elfogyott a levegő a szobából másrészt durván megnőtt a hőmérséklet mivel a klíma is elszállt.
Erre találtuk ki, hogy egyrészt veszünk egy okoshőmérőt ami valahogy jelez okostelefonon ha x határokon kívül van a hőmérséklet. Másrészt olyan kütyüre gondoltunk, hogy bedugjuk a konnektorba, és azt nézi, folyik-e áram rajta keresztül a gépbe? Ilyen van egyáltalán? Utóbbihoz kérnénk segítséget. Ha van más ötlet az is érdekel.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#650) itanczos válasza oszi666 (#649) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!

Xiaomi Gateway és Xiaomi Zigbee konnektor.
Persze ehhez lehet egy Xiaomi hő és pára érzékelő
Itt a gateway kapcsolódik a netre Wifi-n keresztül. Az áram mérő, ami kapcsoló is, és a hőmérő pedig Zigbee vezeték nélküli protokolt használ a gateway-al való kapcsolathoz. A gateway helyben is tud riasztani hanggal és fénnyel is, a beállított feltételeknek megfelelően.

Ha csak az áram mérő kell, akkor abból csak Wifi-s is elég: [link]

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.