Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) fecus


fecus
őstag

SerialGateway esetében a RSSI -42 - -45 körül az jó kapcsolat?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#402) Pulsar válasza Mana86 (#385) üzenetére


Pulsar
veterán

Hol akadtál el az OpenVPN-el? Mert nálam simán működik. :)
A piVPN is OpenVPN igazából.
Ez a leírás elég jó pl.
Feltelepíted a VPN-t, bekonfigolod. Legeneráltatod az rsa-t, amit átmásolsz a telóra, ahol importálod az OpenVPN kliensbe, és már működik is :)

qqzs Ja, bocsánat, figyelmetlen voltam, és nem figyeltem, hogy a DIY módszer nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#403) Mana86 válasza Pulsar (#402) üzenetére


Mana86
tag

Igen azt láttam én is, hogy tulajdonképpen piVPN is openVPN mert ugyan olyan fileokat meg mappákat használ csak jóval egyszerűbb telepíteni mert gondolom egy csomó beállítás már előre deklarálva van benne.

Hát elkezdtem openVPN-t telepíteni, azzal elakadtam mert szerintem még régebbi raspbian-ra volt és jessie alatt nem hozta létre a /etc/openvpn/easy-rsa mappát. Ez alapján csináltam. Kisebb hegesztés után létrehozta, de valami nem volt kerek vele.
Ezek után nekiugrottam a piVPN-nek. Ez simán feltelepült viszont a cert készítés szerintem nem annyira jött össze. Volt valami text file amibe 3 különböző fileból kellett összeollózni a kulcsokat és szeritnem ez nem sikerült teljesen jól mert a kapcsolat W10 tabletről rendesen felépül és azt mutatja, hogy minden ok, de mégsem vagyok rajta a belső hálón. Nem tudok pingelni a routert sem. iOS-re rátettem a certet, megnyitotta az openVPN, de kapcsolódásnál csak timeout-ol. Azt néztem, hogy az általad linkelt oldalon nincs is arra a lépésre vonatkozó leírás, tehát itt valahogy máshogy oldják ezt meg.
Lehet az is baj volt, hogy DNS providernél én Google-t választottam, holott a DlinkDDNS -nél van az accountom. Custom opciónál nem akartam variálni, gondoltam ezzel is működnie kéne.

Tegnap tettem fel szűz Raspbian -t, így most kapásból piVPN-nel fogok kezdeni a kapott link alapján. Kíváncsi leszek.
Köszi szépen a segítséget!

(#404) Mana86 válasza MaCS_70 (#399) üzenetére


Mana86
tag

Akkor elvileg működhet úgy, hogy nodeRED-ben összehuzigálom, hogy mondjuk GPIO portról olvassa be a dht11 adatait majd ezt küldje át domoticz-nak? Ha ez így működhet, az eléggé megkönnyítené a dolgokat. :)

(#405) vargalex válasza Mana86 (#403) üzenetére


vargalex
félisten

Ha maga a VPN kapcsolat felépül, akkor már csak a routing-ban nem stimmel a dolog. A leírásban található firewall-openvpn-rules.sh file-t létrehoztad és be is állítottad az interface pre-up-ra?

Alex

(#406) Mana86 válasza vargalex (#405) üzenetére


Mana86
tag

Van ilyen lépés? :D Azt hiszem ez volt a baj. Köszi az infót.
Az a baj, hogy ugye a linkelt doksinak a feléig sem jutottam, onnantól meg piVPN-nel mentem tovább ott meg nem tért ki a tűzfal beállításokra. Szerintem sikerült amúgy úgy összekavarnom a lelkét, hogy azért nem működött. Most megcsinálom majd kapásból piVPN-nel, ott ahogy nézem semmi komolyabb beállítást és szerkesztgetést nem igényel a történet. Szerintem így már tuti működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#407) Yoshida válasza MaCS_70 (#400) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Én már javában vártam az arduinokat meg egyébb csecséket mikor olvastam a NodeMCU-ról, de most se vagyok tisztában az árakkal, vagy energia fogyasztásukkal pl. Lehet ezzel is elemes kültéri hőmérőt csinálni pl.? És akkor ez mindenképp wifi-n megy? Ehhez a serial gateway cucchoz van elég szájbarágós leírás, azért választottam, így nem kellett egyelőre elmélyülni a témában túlságosan, mégis megvan amit akartam, és minden működik is stabilan. Plusz a 2.4GHz rádió nem wifi szabvány szerint megy. (egyelőre nem vettem észre, hogy bezavarna, bár az itthoni pc-k kábelen csatlakoznak, csak tablet/mobil megy wifin)

(#408) vargalex válasza Mana86 (#406) üzenetére


vargalex
félisten

PiVPN-t nem ismerem, OpenVPN-t igen. Mondjuk azt sem a Pi-n használom...

Alex

(#409) balibatyo78 válasza Yoshida (#407) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Igazából én is azért döntöttem a mysensors mellett mert bármilyen adatot be lehet küldeni domoticz-nak, csak a fantázia szab határt. Próbáltam az esp wifi modulokat, a nodemcu-t is. Jó jó, de macerás, fogyasztása nagy, elemes szenzort kinlódás vele csinálni, és árban se olcsóbb mint egy nrf24l01 + arduino. Eddig bármit meg tudtam mysensors-al oldani.

(#410) Pulsar válasza Mana86 (#403) üzenetére


Pulsar
veterán

Az rsa-nál nálam nem rémlik ilyen hogy fileokat kellett volna ollozni. :)
Nekem no-ip-s ddns-em van, de én is a google-st választottam,.

(#411) Mana86 válasza Pulsar (#410) üzenetére


Mana86
tag

Na sikerült megoldani ezt a VPN problémát. Az általad adott leírás alapján pofon egyszerűen fel lehetett telepíteni, állítgatni nem is igazán kellett. Tovább tartott távolról hozzáférni a terminálból létrehozott kulcshoz mint maga a telepítés. :D Működik tökéletesen tabletről és telefonról is.

Big big hála a segítségért! :R

[ Szerkesztve ]

(#412) Pulsar válasza Mana86 (#411) üzenetére


Pulsar
veterán

Tul sok erdemit nem tettem hozzá, de örülök ha működik :)

(#413) quint


quint
aktív tag

Sziasztok!

Örülök, hogy találtam egy ilyen témát. Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, megjött hozzá a kedvem. Komoly célom nincs vele, csak egy kis játék a totális elhülyülés elleni - nagyrészt reménytelen - küzdelmemben :)

A témához tartozó előéletem szinte semmi: windows környezetben alaposabb felhasználói szint, linux lényegében semmi (párszor már felraktam duál boot-os környezetbe, de sosem merültem el benne, nagyon nem), PIC, Ardunio és ESP8266 (pár napja már ESP32 is) eszközökkel már csináltam néhány dolgot. Ha nem javasoltok valami egészen mást, akkor egy Domoticz, MQTT, InfluxDB, Grafana környezetet szeretnék létrehozni MySensors végpontokkal.

Azt láttam, hogy Linux nélkül kábé semmire sem fogok menni. Most még nincs kedvem dedikált vasat betenni a Linuxnak. Arra gondoltam, hogy a notimnak bőven van erőforrása (4 fizikai mag, 16 GB RAM, SSD+2*HDD) ahhoz, hogy virtuális gépként menjen alatta a Linux (pl. VirtualBox segítségével). Első kérdéseim:
- első lépésnek nem túl nagy hülyeség a virtuális gép?
- ha nem, akkor melyik Linux változatot érdemes felrakni?
- mivel/hol érdemes elkezdeni a Linux tanulását?

(#414) layerke válasza quint (#413) üzenetére


layerke
aktív tag

Szia,

Nyugodtan rakd fel a domoticzot egy mezei windowsra, ahhoz hogy ki tudd próbálni nem kell nagyon elmerülni linuxba. Később majd kell az influxdb-hez és grafana-hoz a linux, de ezek nélkül is megy a domoticz. A kiinduló csomag elgondolásod jó, a domoticz wiki oldalán simán eligazodsz a telepítéssel kapcsolatban, de ha windowsra rakod, akkor meg végképp semmi különös..

(#415) quint válasza layerke (#414) üzenetére


quint
aktív tag

Láttam a honlapjukon a windows telepítőt... de aztán beugrott, két dolog:
- mekkorákat cumiztam a mosquitto-val windows alatt (mert hiába írták, hogy itt a windows telepítő + hozzá még ezeket töltsd le, mert a telepítő önmagában nem telepít, a kiegészítők telepítése és telepítési mappákba való átmásolgatása után sem működött, aztán egy fórumban még leírták a fejlesztők, hogy azt elfelejtettük mondani, hogy... a kedves tántikájukat tegyék boldoggá);
- ha egy picit lépni akarok (akár a lehetőségek bővítése, akár az állandó rendszer, így a dedikált vas felé), akkor úgyis jön a Linux.
Szóval mégis inkább valamilyen Linux-szal kezdenék, legalább hamar elmegy a kedvem az egésztől :)

(#416) MaCS_70 válasza Yoshida (#407) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tapasztalatom még nincs a NodeMCU-val, csak egy barátom nyomatja nagyon, hogy ez a szuper eszköz -- ő viszont szó szerint profi a témában.
Ezért is vagyok kíváncsi minden más megoldásra is, így erre a serial-USB-re is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#417) fecus


fecus
őstag

Úgy néz ki, hogy a kínai RFM69HW modulok rosszak. A két cucc beszélget 10 cm-ről de 1 m-ről már nem. Nemhogy a garázsba nem megy le, de még a szomszéd szobába sem. Csavart antenna a leírás szerint.
Van olyan Ebay, Gearbest, Banggood forrásotok akitől jót tudok venni?
Gondoltam egy 3,3V-os nano-ra is hátha azzal egyszerűbb az élet mint a mini pro-kkal!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#418) balibatyo78 válasza fecus (#417) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Mysensors - al próbáltad? Mert kollegámnak az volt a baj. Próbáld moteinó minta progikkal, azzal ment neki is. Elvileg nem a rádiók a rosszak.

(#419) fecus válasza balibatyo78 (#418) üzenetére


fecus
őstag

Természetesen azzal mert a Domoticzhoz használnám. Egy SerialGateway és egy DS18B20-os node.
Kipróbáltam egy másik programpárral ami csak teszt és a powerLab-nál olvastam, de azzal sem megy.
A MySensors progik néha elkapják.
A moteinó-t nem tudom micsoda. Esetleg egy link?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#420) layerke válasza fecus (#419) üzenetére


layerke
aktív tag

Valószínűleg nem elég stabil/zavarmentes a tápod vagy nem jó az antenna az RFMekhez, esetleg a mysensors beállításaiban elnéztél/kihagytál valamit. Pl: csatornaszámok, frekvenciák, rádió HW vagy nem. Ezeket fontos beállítani programozás előtt a myconfig.h fájlban. Nálam 433MHzes rfm rádiók vannak és gond nélkül mennek saját készítésű antennával, ezt a beállítós fájlt javaslom átnézni.

(#421) balibatyo78 válasza fecus (#419) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Lowpowerlab.com - ról van a moteinó is.

https://lowpowerlab.com/guide/moteino/

(#422) MaCS_70 válasza balibatyo78 (#421) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a Moteino pontosan mit csinál?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#423) Mana86


Mana86
tag

Üdv mindenkinek!

Jelentem, teljes a zűrzavar a fejben (és most már a raspberryn is). Próbáltam tegnap node-red -et tanulmányozni, mert nagyon tetszik, ahogy jutub videókon 2 perc alatt összehúzogatják a Millennium Falcon komplett vezérlését. Gondoltam majd biztos ilyen egyszerű lesz, hogy kattintok 3-at és voila, máris látszik a dht11 szenzortól kapott hő és páratartalom egy webes felületen grafikonnal kirajzolva 200 évre visszamenőleg. Sajnos nem így lett.

EZ meg EZ a linka alapján próbáltam megcsinálni, de az alábbi parancsot már nem tudom futtatni mert nem tudja értelmezni az "npm" parancsot. Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

sudo npm install node-dht-sensor

Jelen pillanatban amúgy kicsit átalakítottam a rendszert mert úgy látom Domoticz könnyebben lekezeli a dolgokat ha arduinotól kapja az infókat és később amúgy is ebbe az irányba mentem volna, így megcsináltam most. Rpi USB-n össze van kötve arduino-val, utóbbi innen kapja a tápot is. Arduino Uno 4-es pinen kapja a DHT11-től a jelet és ugye a szenzor +5V és GND is Arduino-ra van kötve. Rpi-n a Sketch nevezetű programmal már tudom olvasni hőmérséklet illetve páratartalom értékeket. EZ alapján csináltam.

(#424) Yoshida válasza Mana86 (#423) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem most nem teljesen tiszta, hogy kell-e válasz az írásod első felére, ha úgyis rákötöttél arduinot.

Nem néztem végig a leírásod az utolsó linken, de ez serial gatewayt csinál? Mert ha nem, akkor nem lesz jó.

A PI-re olyan arduinot kell kötni, amin a serial gateway sketch fut. Ebbe bele kell ollózni a dht11 skecthből a dolgokat. Ha kell akkor este át tudom küldeni a sketch-et. Van benne 2.4ghz-es rádió modul is, de megy anélkül is sztem, vagy egy sort átírva megy a másféle rádió. Későbbiekre gondolva jól jöhet.

Azt tudja valaki, hogy hibrid rádiós rendszert hogy lehet építeni?

Tehát van most egy arduino serial gateway-em, ami 2.4ghz-es networköt csinál. De majd lehet lenne 433mhz-es eszköz amit kéne vezérelni. Akkor kell egy másik serial gateway-t építeni 433mhz-es rádióval? Gondolom domoticz lekezeli, mint második gw, usb van még a PI-n is.

(#425) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Két napja nem megy a kültéri hőmérő, van egy elméletem hogy a szarul tönkretett led zarlatos és leszivta az elemet :) kiderül amint odajutok hogy megnézzem

(#426) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Elemek 2.7V-ot tudnak, ez még jó kell legyen. Tápot megkapja a pro mini, megkapja a bme280 szenzor is, és a rádión is ott a táp. A pro mini szerintem megdöglött, mivel van egy másodlagos led ami akkor szokott villogni amikor adás van, percenként egyszer kb, és most ez se megy már, meg se mukkan...

(#427) balibatyo78 válasza MaCS_70 (#422) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Olyan Mysensors szerű dolog lehet, én nem használtam még, csak megépítettem a hardvert. De sajna még nem volt időm hogy valamit kezdjek vele.

(#428) balibatyo78 válasza Yoshida (#426) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

A BME280-as szenzorom CR123A elemről megy, az elemfeszültség jelenleg 2,3V :) Elméletben 1,8V-ig mennie kéne.

(#429) MaCS_70 válasza balibatyo78 (#427) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Azért érdekelne, mert amint látom, itt jellemzően ezen a serial adapter vonalon van a társaság.
A másik oldalról viszont folyamatosan azt hallom (rendszerek tucatjait kiépítő és üzemeltető, egyébként Aruino-guru szakemberektől), hogy NodeMCU, NodeMCU.

Én szívem szerint kábelen vinném a jelet (van UTP-hálózat), de ahhoz házon belül nem számíthatok segítségre.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#430) Mana86 válasza Yoshida (#424) üzenetére


Mana86
tag

Kicsit kapkodva írtam a hsz-t, néha magam sem értem mit akarok. :D Megköszönném ha át tudnád dobni a Sketch-et.

Szerintem a legfőbb probléma, hogy nem nagyon volt időm eddig foglalkozni a dologgal és nem olvastam eleget, kapkodva próbálok mindent megoldani kódok összeollózásával és tulajdonképpen sokszor magam sem értem teljesen mit is csinálok. Ha tudnál küldeni pár linket hasznos oldalakról, basic cuccokról, leírásokról, hogy mihez mi kell, gatewayek, kommunikációs protokollok, stb... az nagyon sokat segítene. MySensors oldalt nézegettem, de nem igazán találtam amit keresek. Az a baj, hogy összefüggések nincsenek meg, hogy mire milyen alternatívák vannak, mit mivel lehet megoldani és hasonlók. RPi és Arduino kapcsolatát mindenhol rádión oldják meg én viszont ragaszkodom az usb-hez (vagy legalább a vezetékekhez), így nem nagyon találtam normális tutorialt az én esetemre.

A tervem most az, hogy Rpi lesz egy webserver, adatgyűjtő, loggoló és tulajdonképpen mindennek az "agya", Arduinot gatewaynek szánom amire ráakasztom a kívánt szenzorokat, reléket és így ezen keresztül történne minden. Arduino futtatná a kódot a szenzorok jeleinek kiolvasására és továbbítaná az adatokat az Rpi-n futó domoticznak vagy nodered olvasná. Ahogy most a fejemben vannak a dolgok nodered és domoticz az én esetemben tulajdonképpen pont ugyan arra való csak nodered -del mélyebben bele lehet nyúlni. Ezt jól látom? :F

(#431) balibatyo78 válasza MaCS_70 (#429) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Próbáltam a Nodemcu-t. Tetszik, meg minden. De. Csináltam vele egy rgbw dimmert. Mi light protokollt használtam, hogy a Domoticz-al tudjam vezérelni. A gondom hogy rendszeresen eldobta a wifit és újra kellett indítani. Aztán volt olyan problémám is vele, hogy a kínai olcsó gagyi flash-eket rak rá, és alig bír ki vagy 10-20 írást. Legutóbbi fejlesztésem közben 3db ment tönkre.
Az arduinó + nrf kombó bevált.
Ha a vezeték híve vagy akkor is a mysensors-t ajánlom rs485-ön. Nem kell rádió, és ugyanúgy megy mint a rádiós.
Régen én is vezeték párti voltam, de rádión nincs kötve a kezem. Oda ragasztom fel a falra az eszközt ahová akarom.

(#432) vargalex válasza balibatyo78 (#431) üzenetére


vargalex
félisten

Én d1 mini-t használok, de sem a flash-eléssel kapcsolatos problémádat (pedig már biztos, hogy több, mint 50 íráson túl van az a példány, amin fejlesztek), sem a wifi-s problémádat nem tapasztaltam.
Wifi megszakadás ellenőrzését érdemes szerintem a kódba betenni, és hiba esetén újra csatlakozni. Nálam is benn van egy ilyen rutin. A web szerver elérhetőségét vizsgálja POST előtt. De a logok szerint nem történik újracsatlakozás. Nem lehet, hogy te deep sleep-be teszed?

Alex

(#433) balibatyo78 válasza vargalex (#432) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Pont d1 minivel volt hogy 3db megpurcant. Csak világít a led rajta, és nem tudok vele mit kezdeni. Esetleg van valami ötleted?

(#434) Yoshida válasza Mana86 (#430) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Sajna nem nagyon van összefoglaló oldal, ezért kezdtem a mysensorsos leírásokat követni, pont azt a hardwaret rendeltem stb. így volt a legnagyobb esély a sikerre :D De a serial gatewayre már nekem kellett összeollózni a hőmérőt.

Átküldöm pü-ben a linkjét a sketch-nek. Szerintem UNO-val is mennie kell.
Ha a DHT library fel van installálva az arduino feltöltő progiba, akkor fel kell mennie, úgy rélmik más nem kell hozzá. [talán ezt raktam fel előtte, azt írják ebbe van DHT library]

(#435) vargalex válasza balibatyo78 (#433) üzenetére


vargalex
félisten

Soros porton sem látsz semmit? Mit mond, ha a sketch-et fel akarod tölteni? Ugye ott elvileg a led a GPIO2-re van kötve egy felhúzó ellenállással. Azaz GPIO2 low állapota mellett világítani fog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#436) Mana86 válasza Yoshida (#434) üzenetére


Mana86
tag

Köszi szépen! :)

(#437) fecus válasza fecus (#419) üzenetére


fecus
őstag

Azért mégegyszer kérdezem, hogy van-e valakinek olyan eladója Ebay, Gearbest, Banggood-on akitől vett RFM69HW-t és megy a cucc.
Vennék még kettőt.

layerke: most az USB-ről jár a RAW bemeneten. Akkor egy-egy 18650-es aksiról fogom járatni. Azt csak nem bírja megszívni, azon nincs zavar. A Mysensors SerialGateway-ben minden default. A node-ban megadtam fixen a node számát. Utána be-be ugrott az adat.

Esetleg van valakinek egy tuti működő sketch-e DS18B20-al (3. porton) ami biztosan működik default SerialGateway-el?

Ami miatt elkezdtem az egészet az nem csak a kapcsolat, hanem hogy átlát-e 2 emeleten. De idáig még nem jutottam el. :O A garázsban megy a szerver. Az érzékelők egy része a lakásban lenne.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#438) balibatyo78 válasza vargalex (#435) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Sajna rádugom az USB-re, és a win10 rommá fagy tőle. Már feladtam. Kuka lesz a sorsa.

(#439) vargalex válasza balibatyo78 (#438) üzenetére


vargalex
félisten

Én mondjuk Linux-ot használok. Szívesen ránéznék, de sajnos elég messze vagyunk egymástól. Az is lehet, hogy magának az ESP-nek semmi baja rajta.
Sőt, lehet hogy a d1 mini-nek sincs. Nekem van egy olyan ch340-es USB-TTL adapterem, ami a kollégám Windows-os gépét csontra fagyasztja, nekem viszont Linux alatt gond nélkül üzemel.
Úgyhogy inkább ne dobd ki, küldd el nekem. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#440) layerke válasza fecus (#437) üzenetére


layerke
aktív tag

Stabil táp nekem úgy van, hogy van egy ams1117 a hozzá tartozó 2 kondenzátorral és egy usb-s töltőről kapja a betápot. Ennyi gyakorlatilag. Vagy még lehet használni az arduinonak a stabilizátorát is, de akkor is kell elé kondenzátor és figyelni kell, hogy a RAW-ra legyen a betáp kötve, de ne legyen túl nagy feszültség, mert nagyon melegszik a nyák stabilizátor.

Másik, a kód, beillesztem ide, amit én használok:
// Enable debug prints to serial monitor
#define MY_DEBUG

// Enable and select radio type attached
//#define MY_RADIO_NRF24
#define MY_RADIO_RFM69

#include <SPI.h>
#include <MySensors.h>
#include <DallasTemperature.h>
#include <OneWire.h>

#define COMPARE_TEMP 0 // Send temperature only if changed? 1 = Yes 0 = No

#define ONE_WIRE_BUS 3 // Pin where dallase sensor is connected
#define MAX_ATTACHED_DS18B20 16
unsigned long SLEEP_TIME = 10000; // Sleep time between reads (in milliseconds)
OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS); // Setup a oneWire instance to communicate with any OneWire devices (not just Maxim/Dallas temperature ICs)
DallasTemperature sensors(&oneWire); // Pass the oneWire reference to Dallas Temperature.
float lastTemperature[MAX_ATTACHED_DS18B20];
int numSensors=0;
bool receivedConfig = false;
bool metric = true;
// Initialize temperature message
MyMessage msg(0,V_TEMP);

void before()
{
// Startup up the OneWire library
sensors.begin();
}

void setup()
{
// requestTemperatures() will not block current thread
sensors.setWaitForConversion(false);
}

void presentation() {
// Send the sketch version information to the gateway and Controller
sendSketchInfo("Futes homero", "1.0");

// Fetch the number of attached temperature sensors
numSensors = sensors.getDeviceCount();

// Present all sensors to controller
for (int i=0; i<numSensors && i<MAX_ATTACHED_DS18B20; i++) {
present(i, S_TEMP);
}
}

void loop()
{
// Fetch temperatures from Dallas sensors
sensors.requestTemperatures();

// query conversion time and sleep until conversion completed
int16_t conversionTime = sensors.millisToWaitForConversion(sensors.getResolution());
// sleep() call can be replaced by wait() call if node need to process incoming messages (or if node is repeater)
wait(750);

// Read temperatures and send them to controller
for (int i=0; i<numSensors && i<MAX_ATTACHED_DS18B20; i++) {

// Fetch and round temperature to one decimal
float temperature = static_cast<float>(static_cast<int>((getConfig().isMetric?sensors.getTempCByIndex(i):sensors.getTempFByIndex(i)) * 10.)) / 10.;

// Only send data if temperature has changed and no error
#if COMPARE_TEMP == 1
if (lastTemperature[i] != temperature && temperature != -127.00 && temperature != 85.00) {
#else
if (temperature != -127.00 && temperature != 85.00) {
#endif

// Send in the new temperature
send(msg.setSensor(i).set(temperature,1));
// Save new temperatures for next compare
lastTemperature[i]=temperature;
}
}
wait(SLEEP_TIME);
}

Javaslom azt, hogy ha lehet töltsd le a myscontrollert a mysensorsról és egy serial gatewayt programozz fel valamint egy temp sensort és mindkettőt dugd be a gépbe és a programokban legyen bekapcsolva a debug. Így teljesen jól látható minden folyamat a rádió indításától kezdve az üzenetekig.
Még egy tanács, javaslom a 2.0.0 libraryt használni, mert az a legstabilabb és legjobb eddig szerintem. Régebbit nem kezeli jól néha, az újabb meg nem volt stabil legutóbb, mikor még próbáltam.

(#441) fecus válasza layerke (#440) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.

A tápot alakítom.

A kódot a hétvégén próbálom, de szerintem ez fut nálam is.

Majdnem úgy csinálom ahogy írtad, csak linuxon. 2 USB porton két terminálban nézem a debug-ot. A Domoticzig el sem jutottam. Érdemes a myscontroller miatt windowsot bootolni? Több mint a terminál?

Én is visszamentem a 2.0.0-ra. Akkortól van néha kapcsolatom. 2.1.1-el nem volt egy adat sem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#442) layerke válasza fecus (#441) üzenetére


layerke
aktív tag

Ha az segít valamit, akkor át tudom küldeni a librarymet és megnézed a config fájlokban mit módosítottam, hogy jó legyen. A myscontroller jobban áttekinthető szerintem, mint a terminálból 2 egymás mellett. Ennyi csak a haszna a linuxszal szemben. Ha nincs windowsod, nyilván nem kérhetem, hogy rakd fel emiatt, ha van, akkor érdemes lehet bebootolni arra egy ilyen tesztkör erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#443) fecus válasza layerke (#442) üzenetére


fecus
őstag

Minden segítség jól jön. Ha nem titkos küldd át!

Van Win a család miatt. Megoldom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#444) layerke válasza fecus (#443) üzenetére


layerke
aktív tag

A fórumozás nem a titkolózásról szól, természetesen átküldöm majd délután. Jó lenne legalább egy kis videót összehozni akár indulási segítségnek, mert nagyon jók ezek az open-source dolgok, csak sajnos ezen jellegük miatt gyér a dokumentálása.

Személy szerint a non plus ultra nekem a KNX, csak legyen ember, aki meg győzi fizetni :)

(#445) fecus válasza layerke (#444) üzenetére


fecus
őstag

Mi az a KNX?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#446) layerke válasza fecus (#445) üzenetére


layerke
aktív tag

A KNX egy OSI-modell alapján létrehozott hálózati kommunikációs protokoll épületautomatizáláshoz. Három korábbi protokollt tömörít egyben, magát a KNX-et több mint 25 éve hozták létre, azóta több, mint 350 cég fejleszt eszközöket erre a szabványra. Alapvetően ez egy csavart érpáron keresztüli kábeles kommunikáció, manapság azért már van vezeték nélküli is. Eléggé szofisztikált a rendszer és nem is olcsó, viszont érdekessége, hogy az eszközök egyedi címzése miatt szerver nélkül is tud működni minden, legfeljebb némi funkcionalitásbeli korlátozottsággal.

(#447) zozo-k


zozo-k
újonc

Sziasztok!

Örülök ennek a fórumnak végig olvastam és hasznos dolgokat tanultam belőle. Nekem egy Raspberry Pi-n fut a Domoticz program és még nincs csak egy külső időjárás állomás rákötve ami API-n keresztül a netről kap adatokat és a RPI alaplapi szenzorai. Abban tud valaki segíteni, hogy tudom a Domoticz frontendjét megváltoztatni? Illetve honnan lehetne themes-eket leszedni hozzá?

(#448) layerke válasza zozo-k (#447) üzenetére


layerke
aktív tag

A domoticz fórumán vannak különböző kinézetek becsomagolva, azt letöltöd és kicsomagolod a ~/domoticz/www/styles mappába egy tetszőleges nevű mappába és újraindítod a Domoticz szervert, majd kiválasztod az új designt a beállításokban. Ha nem töltődik be, akkor üríts egy cache-t.

Frontendeket pedig a ~/domoticz/www mappába csomagolod ki egy különálló mappába és külön porton kell megnyitni, de ezt még nem próbáltam. Általában a frontendet készítő ember leírja a frontend telepítésének és elérésének mikéntjét ás hogyanját.

(#449) layerke válasza layerke (#444) üzenetére


layerke
aktív tag

Az általam használt mysensors library innen letölthető.

(#450) Yoshida


Yoshida
aktív tag

A múltkor írtam, hogy elszállt a kültéri hőmérő. Kicseréltem az arduino pro minit, és egyből működött újra. 2 napig... :D Ez a pro mini is meghalt...

Ami közös bennük, hogy legyalultam a ledet róluk, hogy ugye ne fogyasszon annyit. Lehet hogy ez olyan gagyi pro mini (1.9 Ajró volt tán), hogy ez a led leszedése okoz valami nemkívánatos feszültség különbséget? Nagyítóval ránézve semmi extra, nincs a led a helyén. Az igaz hogy elég bénán forrasztok, szóval egy csavarhúzó vég, meg a forrasztó páka fejével melegítve próbáltam eltüntetni a ledet, meg is semmisült mindkettő a két pro minin. :)

Végén veszek egy sensebender micro-t, azzal nem lenne gond...

Vagy van valakinek olyan vásárlói linkje pro minire, amin gond nélkül el lehet távolítani a ledet, és vígan él tovább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.