Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) balibatyo78 válasza krisztián28 (#500) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

A SET parancsok fölé tegyél még egy SET-et, amivel a "gomb"-ot off-ra állítod. Így megszűnik a villogás. ;)

(#502) krisztián28 válasza balibatyo78 (#501) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R :R :R :R :R
Tökéletesen működik :C :C
Szép napot!

(#503) fecus


fecus
őstag

Melyik hőmérséklet és páratartalom mérőt javasoljátok 3.3V-os arduino minihez? Li-ion aksiról járna így a 3V-ról még mennie kell.
Melyik a pontos.
A gateway-be am2320-ast tettem de a Honeywell mérőjétől 0.4 fokkal arrébb jár. Már ha a Honeywell pontos.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#504) balibatyo78 válasza fecus (#503) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Nekem a BME280 vált be. De az SI7021-et is jónak találtam.

(#505) fecus válasza balibatyo78 (#504) üzenetére


fecus
őstag

A SI7021-et eredetiben próbáltad?
Az Ebayen csupa klón van.
Ez olcsóbb mint a BME280 és nincs szükségem légnyomásra.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#506) balibatyo78 válasza fecus (#505) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Igazából nem tudom hogy melyik klón, melyik nem. Amik voltak jók. Kollegámnak 5db ketyeg a házában elemről. A BME280 szerintem megéri azt a pénzt.

(#507) fecus válasza balibatyo78 (#506) üzenetére


fecus
őstag

De melyik paramétere ér kétszer annyit?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#508) balibatyo78 válasza fecus (#507) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

A hőmérsékletet és a páratartalmat is mértük testo müszerrel. Sokkal pontosabb mint az SI7021.

(#509) pomk válasza pomk (#477) üzenetére


pomk
őstag

Megérkezett a szerkezet, viszont a configuration valamiért nem találja. Már végig próbáltam minden lehetőséget: áramtalanítás, reset jó párszor, AP mode, V1 mode, alkalmazás újra telepítés. Másik telefonnal is végigpróbáltam ugyanezeket, de ugyanúgy nem találja.
Egyébként a kütyü csatlakozik wifire? Vagy miért kell ez a wifis móka?

(#510) pomk válasza pomk (#509) üzenetére


pomk
őstag

Megvan a hiba, a UPC router nem szereti az RM Mini-t.
Másik telefonról mobilnetet megosztva tökéletesen működik. :)

(#511) krisztián28 válasza pomk (#510) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Szia.
Elképzelhető, hogy a szolgáltatói routeren a wifi csatornán kellene állítani, ammenyiben ez lehetséges :)

(#512) pomk válasza krisztián28 (#511) üzenetére


pomk
őstag

User error volt, a régi wi-fi jelszóval próbálkoztam. Nem működött... :DDD

(#513) fecus


fecus
őstag

Az elmúlt napokban többször is leállt a my.domoticz szerver. Ilyenkor megdöglött a domoticz-om is.
2017-07-05 17:14:51.664 Incoming connection from: 192.168.3.5
2017-07-05 17:15:20.104 Error: PROXY: timeout occurred, reconnecting
2017-07-05 17:15:35.116 Error: PROXY: Connect failed, reconnecting: Operation canceled
2017-07-05 17:15:50.118 Error: PROXY: Connect failed, reconnecting: Operation canceled
2017-07-05 17:16:05.121 Error: PROXY: Connect failed, reconnecting: Operation canceled
2017-07-05 17:16:20.124 Error: Domoticz received fatal signal 11 !...
2017-07-05 17:16:20.127 Error: /usr/local/domoticz/domoticz() [0x5d37e8]
2017-07-05 17:16:20.127 Error: /usr/local/domoticz/domoticz(_Z14signal_handleri+0x50) [0x5d3890]
2017-07-05 17:16:20.127 Error: /lib/x86_64-linux-gnu/libpthread.so.0(+0x11390) [0x7fabec70f390]
2017-07-05 17:16:20.127 Error: [0x7fabdc002df0]

Van valami beállítás, hogy újrainduljon, ha egy ideje döglött?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#514) layerke válasza fecus (#513) üzenetére


layerke
aktív tag

A domoticz wikijén írnak a monit nevű programról, ezt használhatod újraindításra, figyelésre, stb.

(#515) fecus


fecus
őstag

Valaki csinált már Sonoff touch csatlakoztatást Domoticz-hoz?
Találtam sok linket, de még nem értem.
Már cseréltem a firm-et ESPeasy-re. Látom is, csak egy jó rule kellene, meg Domoticz oldal leírása.
Azt szeretném, hogy működjön kézzel és Domoticz-al is, és lássam az állapotát is.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#516) fecus


fecus
őstag

Még egy kérdés: találkoztatok valami kész dobozzal amiben van 18650-es akkunak kialakított hely meg az arduino mini + hőm. modul + akkutöltő áramkörnyi hely?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#517) quint válasza fecus (#516) üzenetére


quint
aktív tag

Már 500 Ft-tól találsz, de igen nagy a választék.

(#518) fecus válasza quint (#517) üzenetére


fecus
őstag

Te is félreértetted mint az összes kereső alkalmazás. :B Nem találok az ebay-en sem mert nem tudok jól keresni. Nem powerbank kell, hanem olyan műszerdoboz amiben van hely egy akkunak is.

Másképpen kérdezem: Ti milyen dobozba tettétek a szenzorokat ha elemmel vagy akkuval tápláljátok?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#519) balibatyo78 válasza fecus (#518) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

https://www.hestore.hu/search.php?q=Sbox

(#520) fecus válasza balibatyo78 (#519) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Ebbe akkor veszek az ebay-ről egy akkutartót és már kész is.

Oppá, pont nem fér bele. Majd még keresem.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#521) quint válasza fecus (#518) üzenetére


quint
aktív tag

Basszus, épp arra válaszoltam :) Kapsz 450 Ft-ért egy dobozt, amibe belefér egy 18650-es akku, a másik 18650-es helyére pedig az elektronikád, a doboz tetejére pedig be van építve csatlakozókkal együtt az akkutöltő. Ha megtanulna főzni, akkor feleségül is vehetnéd :DDD

[ Szerkesztve ]

(#522) fecus válasza quint (#521) üzenetére


fecus
őstag

Banyeg ez eszembe sem jutott! :W
Nézem... :R

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#523) fecus válasza fecus (#515) üzenetére


fecus
őstag

Készen van Sonoff kapcsoló. Ha valakit érdekel, kérdezzen!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#524) Pulsar


Pulsar
veterán

Egyenlőre emléleti kérdes.
Hogyan lenne érdemes redőnyöket ugy vezérelni, hogy a nap járásának megfelelően engedi le a megfelelő redőnyöket?
Szenzorokkal, amik mondjuk néznek a 4 égtáj felé, vagy a nap járását számolva?

(#525) layerke válasza Pulsar (#524) üzenetére


layerke
aktív tag

Talán a kettő együtt a leghatékonyabb. Egyrészt ha számolod a nap járását, akkor nyilván pontosabban tudod merre jár, mintha érzékelőket raknál. Ha van hozzá egy érzékelő is, akkor meg tudod mikor van pl beborulva vagy mikor nincs, így a kettő együtt szerintem hatásos lehet.

(#526) Pulsar válasza layerke (#525) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi :R Külteri szenzor csoport amugy is lesz (hőmerséklet, paratartalom, fénymerés), igy mondjuk 26-27 fok alatt ez a funció nem is működne. Az elborulás is erdekes lehet, mert amikor jönnek mennek a felhők, akkor nem akarnám hogy 3 percenként fel-le huzogatná a redőnyt. :) de ezzel majd ha megjön a szenzor, eljatszom, hogy milyen határértékeket érdemes beállitani.

(#527) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok!

Valaki a Loxone rendszeréről hallott/látott/tud/tapasztalt már valamit?
Programozásával kapcsolatban esetleg? Van róla valamerre, valahol valamilyen oktató anyag magyar nyelven?
Érdekelne a téma, meg tetszetős azok a tulajdonságok, amit tud, ezért is érdekelne pontosabban, hogy hogyan működik a rendszer.
Magával a fizikásik bekötéssel, szerelésével nincs problémám, a szoftveres részével vagyok meglőve, azzal kapcsolatban keresek valami okítást.
Egyenlőre csak érdeklődés szintjén, hogy mi, hogy és miként megvalósítható benne.

Köszönöm.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#528) layerke válasza ZetorGumi (#527) üzenetére


layerke
aktív tag

A loxone oldalán fenn van minden. Talán van magyarul is, a magyarországi disztribútort javaslom felkeresni magyar oktatási anyagokkal kapcsolatban. Bár nem tűnik egy nagy dolognak angolul sem.

(#529) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

Kipróbálnám ezt a domoticz-t, első körben mondjuk vennék pár xiaomi hőmérőt gateway-al, és megjeleníteném az adatait egy tableten.

Ha megvan a sikerélmény, akkor rákötnék a rendszerre pár sonoff relét, és egy broadlink mérős konnektort.

Aztán, hogy vezérelni is tudjak, egy Broadlink RM plust.

Valaki csinált már ilyet, összejöhet ez így együtt?

(#530) layerke válasza DougButabi (#529) üzenetére


layerke
aktív tag

Szia,

Minden további nélkül működőképes az elképzelés. Vásárolgass be, majd ha elakadsz vagy sikerült megoldani valamit, nyugodtan írd meg ide mindannyiunk okulására. Sok sikert az építéshez!

(#531) balibatyo78 válasza DougButabi (#529) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Csak bíztatni tudlak én is. Imádom a xiaomi cuccait. Nagyon jól működnek. Van hőmérséklet érzékelőm, nyomógombom, és mozgás érzékelő. Nagyon szépen teszi a dolgát mind.

(#532) fecus válasza balibatyo78 (#531) üzenetére


fecus
őstag

Mennyit mennek el egy elemmel? Adnak visszajelzést ha merül az elem?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#533) balibatyo78 válasza fecus (#532) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

A feszültség adatpontként látszik a Domoticzban. Kb 2 hónapja használom de egyik elemben sem látszik jelentős merülés. Század voltokat csökkent eddig. Szerintem vagy 1,5-2 évet el kéne mennie ha így merül. Végül is zigbee-s cucc. :)

(#534) Yoshida válasza balibatyo78 (#533) üzenetére


Yoshida
aktív tag

A mysensors-on keresztül megy ez a xiaomi cucc is? Vagy egy külön usb csatoló (ez a zigbee? ) es ez a csatoló külön van a domoticz-ba beállítva? Sporolnal kis keresési időt, ha legalább ez letisztazodna bennem, köszi

(#535) itanczos


itanczos
senior tag

Sziasztok!

No, sikerült végig olvasnom a topic-ot. :)
Köszi mindenkinek az infókat!

Nekem is úton vannak a Xiaomi-s cuccok. Gateway, mozgás, ajtó-ablak, hő-páratartalom érzékelők, vezetéknélküli és vezetékes kapcsolók, ip camera, tűzjelző, okos izzók.
Rendeltem még egy Sonoff swicth-et, amit át szeretnék alakítani és Okos konnektorokat.

iOS lenne a mobil platform.
Van egy PC alapú Synologi NAS, amin doccer-ben fut egy Homebridge (Siri voice és HomeKit miatt) és szintén doccer-ben jelenleg egy Home Assistant is.
A Homebridge-n keresztül a Home Assistant nem az igazi. Látszik szinte minden eszköz ami Home Assistant-on felvettem, de nem minden működik úgy jól.
Mindenképp local szerverben gondolkodom, nem akarok felhő megoldást alkalmazni.
A Home Assistant alternatívájaként feltettem Synology alá a Domoticz-et, de elsőre nehézkesebb a konfigja, mint a Home Assistant-nak. Nem is tudok egy csomó dolgot beállítani. Pl: Denon erősítő, Samsung TV, az alap csomagban nincs is benne a Xiaomi GW.

Csinált valaki hasonló konfigot?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#536) layerke válasza itanczos (#535) üzenetére


layerke
aktív tag

Szia,

A Domoticzban azért nem találod a Xiaomit, mert még csak bétában van benne, stabil verziót még nem adták ki ezzel a támogatással. Én most linux szerveren a 3.8100-as verziót futtatom, ami teljesen rendben van béta ellenére napi szinten használható.

(#537) itanczos válasza layerke (#536) üzenetére


itanczos
senior tag

Layerke, köszi az infót! Akkor keresek béta csomagot Synology-ra.

Hát, ahogyan sokan már leírták, nekem sem sikerül elindulni a Domoticz-al.
Mit szólnátok egy online prezihez, webinar-hoz?

Mondjuk Teamviewer-en, vagy skype aszal megosztáson keresztül megoszthatná egy guru az asztalát, azon keresztül egy működő rendszert, aminek a konfigját is megmutathatná, elmagyarázhatná a kezdeti lépéseket.

Volna rá jelentkező? Illetve erre igény? :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#538) layerke válasza itanczos (#537) üzenetére


layerke
aktív tag

Én szívesen csinálok a hétvégén egy képernyőfelvételt és felrakom youtubera, ha az jó lehet. Bár nekem nincs synology nasom, egy raspberryre viszont fel tudom tenni vagy egy windows-os gépre.

(#539) itanczos válasza layerke (#538) üzenetére


itanczos
senior tag

A szuper, de szerintem egy interaktív, beszélgetős bemutatónak nagyobb haszna lehetne.
Szerintem nem is az a lényeg, min fut. Lehet Pi is.
Persze, ha a telepítéstől lehetne kezdeni, az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#540) itanczos


itanczos
senior tag

Érdekes probléma foglalkoztat...

Tegnap este sikerült egy hdd hiba miatt az elmúlt 1 hét okosotthon munkáját a lecsóba küldeni.
Szóval, ha rábízzuk a lakásunkat egy kütyüre, mi történik, ha az meghibásodik? :F

Itt leginkább az adattároló hibájára gondolok.
Már évek óta használok Pi-t, ami bizony már vagy 3 SD kártyát megevett...

Most a NAS-omban, ami 24 órában megy, megfelelő teljesítményű, és minden otthon automatizációs feladatot rábíznék...

De mi van akkor, ha valami meghal?

Vannak redundancia lehetőségek?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#541) fecus válasza itanczos (#540) üzenetére


fecus
őstag

Fontos, hogy milyen redundanciát szeretnél:
1, ha elszáll akkor vissza tudd állítani
v.
2, átvegye és folyamatosan működtesse az okos otthonodat.

Az elsőre bármilyen szinkron mentés elég. Gondolom ez nem olyan sok adat.
A második engem is érdekelne! (cluster?)

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#542) layerke válasza itanczos (#540) üzenetére


layerke
aktív tag

Természetesen megoldható, hogy szkriptekkel az adatbázist naponta vagy bármilyen időközönként mentse a domoticz valahova, továbbá a monit nevű programmal figyelhető a domoticz működése vagy a szerver terheltsége is, ha bármi nem tűnik jónak, akkor megadható, hogy újrainduljon vagy mi történjen. Olcsó sd-t nekem is eszi a pi, most vettem egy sandisk ultrát, kíváncsian várom mit tud.

(#543) itanczos válasza itanczos (#539) üzenetére


itanczos
senior tag

Layerke, akkor egy interaktív oktatásban benne lennél? :R

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#544) Pulsar válasza itanczos (#540) üzenetére


Pulsar
veterán

Mit szeretnél rendundalni?
En ugy tervezek és épitek mindent, hogy az manuálisan is működtethető legyen. De én ugye nem használok kész rendszert, én magamnak fabrikálom az egészet.
Az adatbázisrol es a programoktol pedig napi mentésem van, amit 10 napig tárolok aztán delete.
Maga a rendszer és a hozzá való környezet pár ora alatt ujratelepithető.

(#545) itanczos válasza Pulsar (#544) üzenetére


itanczos
senior tag

Valami automatikus megoldásra gondolok.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#546) vargalex válasza itanczos (#545) üzenetére


vargalex
félisten

Raid1 a NAS-on?

Alex

(#547) Pulsar válasza itanczos (#545) üzenetére


Pulsar
veterán

de mentésre, vagy mire?
Pl megy két pi redundánsan, és ha az egyik behal, megy tovább a másik? Ilyesmire gondoltál? :)

(#548) itanczos válasza vargalex (#546) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, a raid1 persze jó dolog.

A dupla Pi is, persze valamilyen cluster-féle rendszerben.
Tegnap estére is lehalt a Pi-m... :( Persze, most a Hyperion fényen kívül egyelőre nem csinál mást.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#549) Pulsar válasza itanczos (#548) üzenetére


Pulsar
veterán

de ott valami baj lesz ha ennyiszer lehal. Nekem tavaly október óta megy 0-24-ben. Most júniusban volt egy áramszünet, ami betett neki kicsit, de reinstal és meg tovább.

(#550) itanczos válasza Pulsar (#549) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem úgy tűnik, hogy az SD kártya/átalakító a hibás.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.