Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) alcsapalcsa válasza itanczos (#899) üzenetére


alcsapalcsa
tag

nos ezt megtehetem 32x-re is, de nem hiszem hogy sokat változtatna.... van még néhány program, néhány beállítás, de kifogyok az ötletekből, max veszek egy másik usb csatolót és megpróbálom azon. Esetleg vki Nyíregyháza vonzásában nem tud kölcsön adni egyet?

(#902) Janos250 válasza alcsapalcsa (#895) üzenetére


Janos250
őstag

Pedig a zöld led (nekem legalábbis) tényleg a GPIO13-on van, a gomb a 0-án, a relé a 12-n, a tartalék - szabadon használható - pin a 14-en.
Én símán C++ban programozom (arduino), így semmi gond nincs vele. Lehet, hogy a leddel van valami zűr.
Ki kellene próbálni egyszerű kis (arduino) programmal, hogy tudja-e a ledet kapcsolgatni, vagy akkor is elszáll. Mi néhányat használunk, de nincs velük gond.
- Generic ESP8266 Module
- DIO
- 1M(512K SPIFF)
reset method: ck
40 Mhz
80 Mhz
115200

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#903) alcsapalcsa válasza Janos250 (#902) üzenetére


alcsapalcsa
tag

rendeltem 10db-ot, amikor 3USD volt, ebből csak kettőt alakítottam át, ők a teszt darabok. Mind a kettőnél uaz a jelenség. a DIO helyett DOUT a beállítás és - 1M(512K SPIFF) helyett vagy 128, vagy 64k és működik mind a kettő. (programozni még nem tudom őket, ma néhány példát végig nézek és kipróbálom, így rájövök, hogy most működnek-e valójában) ... de a wifi ap már megy és tudom állítani őket. Nem hiszem, hogy hibás lenne, mivel mind a 2 uazt produkálja, végülis referenciának beáldozhatok még egyet, de azt gondolom uezt fogja csinálni. (bár lehet pont ez a kettő rossz :) ). Mind a kettőnél ha a wifi status led-et beállítom gpio 13-ra azonnal elszáll. 1 percenként beindul, majd 20-25mp-ig, vagy ha vmit csinálok 5mp-ig működik, majd újra semmi. Nem nehéz megfigyelni ezt, mivel a led ilyenkor világít. 60-65mp és 1 utasítást el tudok küldeni (gondolom máshogy számolom, azért a különbség)

- led elalszik (58mp) ip címre enter és bejön - led elalszik (58mp) klikk hardware bejön, itt kiválasztom a wifi statusnál a semmit - led elalszik (58mp) submit és megszűnik a probléma, minden link él, használható a kütyü. Persze néha nem jön össze, de tartva ezt az 58mp-es szabályt, kb. vissza lehet hozni.

A menüben semmit nem állítottam be, csak a wifi jelszava és talán az eszköz neve változott, de ha az az eredetin marad is uez. Tehát más beállítással nem ütközhet. Ha kiszedem a led statust, viszont mondom, mintha tökéletesen működne.....

Egyébként a fórumokon azt írták, hogy talán ez egy új széria, amiben vmit változtattak, amiért nem megy a hagyományos frissítés. Persze kíváncsi leszek, akik mostanában rendeltek, azoknak mi a tapasztalata vele. Vagy megnézem az összeset, hogy mi sorozatszámuk, vagy bmik és hátha találok különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#904) itanczos válasza alcsapalcsa (#903) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem az volt a jelenség, hogy ha a protokolt beállítottam OpenHAB MQTT-re, lehalt, és időközönként pár másodpercre jelezte a led a kapcsolódást, de aztán semmi.
Megnéztem serial-on és látszott, hogy a watchdog újra indítja.
Ez hibás flash-t jelent szerintem!!!

A neten mindhol 1024K(64K)-s flash-t írnak!
Szerintem avval kellene mennie!

Amíg nem kaptam meg a jobbik usb flasher-t, a megoldás az volt, hogy OTA-n frissítettem!
Mégpedig az R143-ra, ha jól emlékszem.
Az MQTT miatt úgy is az kell majd neked is! Hogy áramszünet esetére az utolsó állapotot megőrizze.

Mondjuk, asszem után kellett egy factory reset...

Próbáld meg ezt az OTA frissítést!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#905) layerke válasza alcsapalcsa (#903) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem lehet, hogy nem a megfelelő firmware-t flashelted rá? Esetleg nem ESP8266 van benne? Egy ideig én is szívtam a Sonoff Touch-csal, mert nem jót flasheltem rá, merthogy abba meg ESP8285 van...

(#906) itanczos


itanczos
senior tag

Na, megrendeltem egy redőny motort. Sima, alap verzió, kapcsolós.
[link]

Egyelőre csak egy próba rendszert készítek.
Egy Sonoff relével.

Úgy látom, hogy az EASYESP-nek nincs redőny plugin-ja, vagyis nem támogatja a használatot.

Tud valaki hasonló, egyszerűen kezelhető firmware-t a sonoff-ra, amivel lehet redőnyt vezérelni?
(Persze a motor áramfigyelését is azzal kell megoldani.)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#907) layerke válasza itanczos (#906) üzenetére


layerke
aktív tag

Ha mindenképpen ezen a sonoffos vonalon indulsz el, akkor egy kétrelés sonoff kell, amin úgy kell bekötni a reléket, hogy ez első legyen az irányválasztó, a második az engedélyező. A másik mód az egyik relé fel, másik relé le irány lenne, de az nem kifizetődő, ugyanis bármilyen hardveres vagy szoftveres hiba esetén előfordulhat, hogy egyszerre mindkét irányra kap a motor parancsot és így rövid úton véget ér.

(#908) itanczos válasza layerke (#907) üzenetére


itanczos
senior tag

Ok, köszönöm az infót! Úgy lesz bekötve!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#909) Janos250 válasza alcsapalcsa (#903) üzenetére


Janos250
őstag

Akkor valóban valami szoftver hiba lesz, de ahhoz nem tudok hozzászólni, mert amint írtam, arduino rendszerben használjuk. Ha mégis úgy döntesz, hogy Te is áttérsz arra, az Arduino fórumban szívesen segítünk.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#910) itanczos


itanczos
senior tag

Hétvégén voltam az IKEA-ban, nézegettem az okos világítást.
Már nincs kezdő készlet! Bár nem is sok értelmét látom, mert kb ugyanannyiból (kb 25e) ki lehet hozni, össze válogatva.
(Most nézem, hogy csak a budaörsi üzletből fogyott ki...)

Viszont jó tudni, hogy kell egy egy távirányító is, hogy egy izzót kapcsolni tudd a GATEWAY-hoz.

Vannak új izzók, amelyek már majdnem RGB színesek. Van kékes, lilás, sárgás és pirosas fényük.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#911) kleinguru válasza itanczos (#910) üzenetére


kleinguru
addikt

Xiaomi féle yeelight-tal mi a baj:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#912) qqzs


qqzs
őstag

Lehet amator a kerdes de a vilagitason mit lehet okositani?
Nalunk felujitaskor mindent led panelre csereltunk igy csak a nulla nelkuli kapcsolo marad.mert a multkor linkelt sonof wifi rele vagy micsodanak is kell nulla ha jol emlekszem igy azt se lehet a led panel moge rakni. Nem? Nade az alapkerdes hogy mit tud az okos vilagitas?

Eladó: GTS450

(#913) itanczos válasza qqzs (#912) üzenetére


itanczos
senior tag

Az okos világításnak a kapcsoláson kívül a fényerő és szín állítása marad.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#914) itanczos válasza kleinguru (#911) üzenetére


itanczos
senior tag

Nincs vele semmi baj, azon kívül, hogy az egyszínűek hideg fényűek.
Illetve csak 3-4 hetes szállítással tudod pótolni/beszerezni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#915) Janos250 válasza qqzs (#912) üzenetére


Janos250
őstag

Pl. ágyból telefonnal wifin keresztül le/felkapcsolni. Vagy ha elfelejted lekapcsolni, interneten keresztül lekapcsolni. Igaz, sok értelme nincs, de szórakoztató megcsinálni ilyenre. Aztán vagy használod, vagy nem. Tudod, az elektronikát nem használni élvezet, hanem megcsinálni! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#916) balibatyo78 válasza qqzs (#912) üzenetére


balibatyo78
csendes tag

Az asszonynak is egyszerűbb a konyhában megnyomni egy gombot mikor indul lefeküdni, és minden lámpa lekapcsol, kivéve az ágy feletti szpotokat, mert azok 1 percig még 5% fényerővel világítanak. Vagy a bejárattól mikor érkezek, távozom, gombnyomásra az egész kecóban lekapcsolni a villanyt+vasalót. ;)

(#917) M0RGI válasza itanczos (#914) üzenetére


M0RGI
őstag

Nekem is csak a színhőmérsékletével van bajom. Ha 2700 K lenne, sok helyre betenném, de így sajnos max az előszobában van helye, de még ott is elég rideg. :(

(#918) alcsapalcsa válasza itanczos (#894) üzenetére


alcsapalcsa
tag

majd azt a néhány linket bedobod? howto ...

(#919) itanczos


itanczos
senior tag

Kicsit elakadtam a Home Assistant-ban!

Aki esetleg használja, segítsen!!!

Megcsináltam az asztalon a redőny vezérlést egy WemosMiniD1-el, és egy dupla relé modullal, EasyESP-vel.
A Home Assistant alatt már látom és tudom is működtetni őket MQTT-n keresztül.

Megírtam a script-eket, amik le és fel húzzák a redőnyt és egy megállítót is. Egyelőre nem akarok foglalkozni a végállásokkal és motor terhelés figyeléssel, az majd a második fordulóban... Jelenleg a le és fel irányban 30 másodpercig jár a motor.

Ezek a script-ek elindítva működnek is.

Home Assistant alatt a redőny kezelés a cover szekció alatt használatos.
Template Cover

Ahol megadható a le, fel, leállító script, illetve a pozíció státusz template.
Na, anélkül nem működik a dolog... :(

Valami idő alapú template kellene, ami a megadott másodpercig folyamatosan változtatja az értékét 0-100-ig.

Csinált már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#920) qqzs


qqzs
őstag

Jol latom hogy ennek a kapcsolonak nem kell nulla? Ismeri esetleg valaki? es a black csak 14 dollar 3 at tud kacsolni

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#921) itanczos válasza qqzs (#920) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, jól látod, ehhez nem kell!

Viszont ezt csak RF távirányítóval lehet távirányítani, amit nem adnak hozzá.
Semmi infó nincs arról, hogy milyen frekin, stb...

Nem igazán mondanám ezt okos kapcsolónak...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#922) qqzs válasza itanczos (#921) üzenetére


qqzs
őstag

masik kapcsolojuknal leirjak hoyg 433Mhz es ennel meg egy RM PRO ra hivatkozas hogy megy appbol is

Eladó: GTS450

(#923) itanczos válasza qqzs (#922) üzenetére


itanczos
senior tag

Akkor valószínüleg ez is 433MHz.
Appból csak akkor megy, ha van RM Pro-d is!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#924) qqzs válasza itanczos (#923) üzenetére


qqzs
őstag

Itt mar van tobb info rola a bangoodon

Ott irjak hogy az rm pro micsoda mert nekem az is uj volt. Tulajdonkeppen egy RF link ami tod meg IR-t is az RF melett. Tehat jo a multkor beszelt Sonoff RFlink helyett ha jol ertem

Eladó: GTS450

(#925) Cuccok válasza qqzs (#924) üzenetére


Cuccok
tag

Ebből a Sonoff touch fali kapcsolóból van aki kapott már EU verziót? 3 különböző helyről (Banggood, ebay, ali) rendeltem belőle még augusztus elején, fel is adták elvileg mindenhol szinte azonnal, de mégsem érkezett meg egyik sem.
2gang UK verziót is rendeltem 2db-ot hetekkel később, azok mind megjöttek kb 10nap alatt.
Ott tartok hogy fogom és inkább a sima 1-esekből is inkább berendelem UK verziót és kicserélem azt a 8-10 kötődobozt ilyen négyszögletes csatornadobozra amibe az UK belemegy :(
ESP Easy felmegy az EU és az UK verzióra is? 2gang is játszik?
UK verziónal a 433Mhz megy ESPEasy-vel is?

(#926) itanczos válasza Cuccok (#925) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem megjött az EU verzió! De nagyon sokára!!!

Elvileg felmegy rá az EasyESP, legalábbis az oldal szerint. Még nem próbáltam. most a redőny projekt lefoglal.
De nekem nincs is nulla egyik kapcsolómban sem, igazán csak tesztelni vettem.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#927) layerke válasza Cuccok (#925) üzenetére


layerke
aktív tag

Nekem eu verzióból van több is, rendben megérkeztek, főleg az ali, a banggood az nagyon sokáig tart... ESPEasy van mindegyiken, tökjól mennek, de nálam van mindenhol nulla is a kapcsolóknál.

(#928) Cuccok válasza itanczos (#926) üzenetére


Cuccok
tag

Akkor várok türelemmel :F
Nulla lesz minden kapcsolónál.

Árnyékoló ügyben nekem 4 eres vezetékkel direktbe le vannak vezetékelve egy helyre a kapcsolós redőnymotorok (a kismegszakító szekrény mellé) ahol a vezérlések lesznek. Ideiglenesen rendeltem pár dc73a smart-home rádióvevőt, mint biztos megoldást, mert sajnos ott tart a kivitelezés hogy nincs időm megvárni a Sonoff pro 4ch-t és tesztelgetni vele :(((

Így mindenképp érdekel majd hogy mire jutottál az EasyESP vs redőnymozgatás projekteddel!

(#929) Cuccok válasza layerke (#927) üzenetére


Cuccok
tag

UK 2gang ESPEasy-ról tudsz vmit?
A kapcsolóból már van nálam 2 is, csak az usb flasher nem jött még meg :((

(#930) layerke válasza Cuccok (#929) üzenetére


layerke
aktív tag

Nincs még róla infóm sajnos, én is nagyon várom, mert szükségem van 1-2 kettő gangos kapcsolóra.

(#931) Janos250 válasza Cuccok (#928) üzenetére


Janos250
őstag

Pedig az a Sonoff pro 4ch jó kis szerkezet, én szeretem.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#932) alcsapalcsa


alcsapalcsa
tag

Lenne egy új kérdésem
- arduino ide-t használok, és miért van az, hogy felrakom a sonoff-ra vele az espeasy-t, majd állítgatok benne dolgokat és elszáll.... (eddig nem gond) majd betöltöm újra az espeasy (zip)-ből az ino fájlt és újra felrakom a sonoff-ra és még az esp_0 is bejön, ahol beállítom a wifit, de belépve a kütyübe, uazok a beállítások fogadnak, mint az újrafrissítés előtt. De ha közben rárakok egy led villogtató kis vmit és a sonoff elkezd villogni, majd újra rakom az espeasy-t, akkor is ott maradnak beállítások...

(#933) alcsapalcsa válasza alcsapalcsa (#932) üzenetére


alcsapalcsa
tag

úgy tűnik megoldódott ....

itanczos: majd írsz néhány gondolatot, hogy a sonoff sok szenzorosításával hogyan állsz?

(#934) itanczos válasza alcsapalcsa (#933) üzenetére


itanczos
senior tag

Elárulod mi volt a gond és a megoldás?
Hagy tanuljunk mi is.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#935) alcsapalcsa válasza itanczos (#934) üzenetére


alcsapalcsa
tag

fogalmam sincs.... kerestem egy 1megás üres bin-t, azt feltöltöttem, majd a led villogtatót, majd felraktam újra az espeasyt.... és jó lett. Volt egy sok napja üzemelő egységem, illetve ez a másik. kihúztam őket, szereltem egy hosszabbítót, majd megpróbáltam újra visszakötni őket 220v-on, de megint nem csatlakozik csak most az sem, ami eddig működött... ennyi :)
Kezdem nagyon nem érteni. Ha ota frissítem, melyikre tegyem? a rajta lévő 120, vagy a legújabb ESPEasy_v2.0.0-dev12_normal_1024.bin ?

OTA 120-val még ment, majd OTA ESPEasy_v2.0.0-dev12_normal_1024.bin és nem kapcsolódik ... :(

[ Szerkesztve ]

(#936) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Én is elkezdtem vásárolni a Xiaomi Smart Home eszközeit, de csak a gyári programokkal használnám, semmi 3rd firm.
Szeretnék venni mozgásérzékelőket is, pl olyan feladatra, ha éjszaka kijönnek a gyerekek a szobájukból akkor felkapcsoljon a világítás a folyosón, wcben, lépcsőházban. Akarok kamerákat is venni. Két kérdésem lenne:

-melyik kamera ajánlott a sok közül, ár nem fontos, inkább a minőség
-a kamera kiváltja a mozgásérzékelőket

Olvastam, hogy mozgásra bekapcsolják pl a felvételt. Nem lehet ehhez olyan funkciót rögzíteni, hogy a kamera mozgáskor felkapcsolja a Yeelight izzókat?
Így nem kellene külön mozgásérzékelőket vásárolni.
Köszönöm! :R

Még talán annyi, hogy a hang alapú komunikációt is kihasználnánk a kameráknál.

[ Szerkesztve ]

(#937) alcsapalcsa


alcsapalcsa
tag

Ennek az okosotthon mizériának egy problémája van, hogy öregszem vele vagy 10 évet....

Találtam egy fórumot, ahol hasonló problémákkal küzdenek:
http://www.letscontrolit.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=3328&start=10
Itt a #20 bejegyzés érdekes, aki megoldásként azt találta, hogy kicseréli az eepromokat és ezzel megoldja a problémáját, mert az eredetik nem szeretik az új firmware-t.
"It seems to be that the Xircor-Chips have some properties, that has an impact on the firmware..."
Találtam egy másik oldalt, ahol lecserélik a memóriát, bár nem sonoff, de esp8266:
http://it-pro-hu.blogspot.hu/2016/10/

Lefotóztam a memóriát és nekem is a fenti hozzászólásban leírt van benne [Xircor-Chips - (PN25F08B 1713X3G)], így lehet megvan a bibi.
[kép]
Egyébként nektek milyen van benne? Mert ha uez és azok tökéletesen működnek, akkor nem tudom mit tegyek. És az alapvető problémám, hogy azt sem tudom, miért szállnak el egyáltalán. Van amelyiket csak kihúztam a konnektorból, majd vissza és már nem csatlakozott, miközben korábban ezt megtettem 10-20x is uazzal. A legutóbbit sikerült OTA frissítenem 120-val, majd kipróbáltam a wifi status gpio13-at, és a korábbiakhoz képest tovább bírta, de eltelt 20-30 perc és husss...

Sajnos kezdek elfáradni :)

(#938) Janos250 válasza alcsapalcsa (#937) üzenetére


Janos250
őstag

Ezért javasolom én mindenkinek, hogy simán írja meg C++-ban Arduino alatt a programot, és a gyári rendszerek helyett azt tegye fel a Sonoff(ok)ra. Akkor azt csinál vele, amit akar. Mindenesetre a 32M-es memória érdekes ötlet, ki fogom próbálni kíváncsiságból.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#939) itanczos válasza alcsapalcsa (#935) üzenetére


itanczos
senior tag

A 2.0 dev nem stabil!
Nekem is az van fent, de sokszor újra indul magától.

Van az r147, az jó! Keresd meg az és tedd fel, próbáld ki!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#940) itanczos válasza sepsi0 (#936) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem bevált a Xiaomi Mijia 1080P kamera.
Kicsi, jó képe van és éjszaka is! Tud SD kártyára és NAS-ra is menteni mozgás esetén.
Van dinamikus kép mód, stb.
Ja, és van hozzá már hack is!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#941) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, ez a redőny motorizáció nem is olyan egyszerű dolog! :)
Nem leszek redőnyös, az biztos... :D
Lényeg, hogy ki kellett cserélni a redőny tengelyt egy 40mm-es acél 8 szögűre, a tengelyvég dugót a csapággyal és mivel nem lehet csavarozni a redőnyt a motor miatt a tengelyre, 2 db feltolásgátló akasztót is, amivel a redőny léc csatlakozik a tengelyhez.
kb 16e volt a sima kapcsolós motor, kb 1000Ft a tengely és kb 500 a 2 akasztó.
Ez kb 18e, amihez még jön az elektronika. Az kb 2e.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#942) qqzs


qqzs
őstag

Xiaomi homerseklet sensort raraktam a radiatorra higy mutassa mikor kapcsol ki be a kazan es furcsan mutatka napkozben mintha a viszintes tengely nem linearisan mutatna az idot. Mitol lehet ez es a domoticcal domoticcal ki lehet nyerni ezeket az adatokat?

Eladó: GTS450

(#943) Yoshida válasza qqzs (#942) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Uhh, arra gondolsz, hogy a 8 óra után a 16 jön? :D Kemény

Pont fordítva még lenne értelme, hogy az elmúlt fél nap 1 órás bontásban, a többi meg mondjuk napos bontásban mögé "sűrítve"

(#944) AcCEsS válasza itanczos (#940) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Szerintem is remek kamera, én is ilyet használok. Hack nélkül a Mi Home alkalmazásból érhető el, elég sokféle beállítás áll rendelkezésre, és a riasztási funkciók is korrektül működnek. Viszont én csak a beüzemelése után jöttem rá, hogy az éjszakai mód nem megy üvegen keresztül, mert visszatükröződik az infra-ledek fénye.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#945) sepsi0 válasza AcCEsS (#944) üzenetére


sepsi0
őstag

A mozgásérzékelőt ki tudja váltani?
A mihomeba tudok neki olyan parancsot adni, hogy mozgás esetén felkapcsolja a yeelightot?
Ebből a kamerából a 720p változat is jó? Nem kell nekem mindenhová 1080p, mozgásérzékelő helyett ezt venném.
Köszönöm!

(#946) qqzs


qqzs
őstag

szoval xiaomi homerseklet szenzor adatok siman jonnek domoticba?
Egyebkent most van a tinydealen eu stockon 11 dollarert 3-7 napos szallitas

Eladó: GTS450

(#947) itanczos válasza alcsapalcsa (#937) üzenetére


itanczos
senior tag

No, én is belefutottam egy Sonoff basic-be, amit nem tudok meg flash-elni. :(
Bármit töltök rá, se kép se hang...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#948) Pulsar válasza itanczos (#947) üzenetére


Pulsar
veterán

jaj, most jött meg az enyém is, és valamelyik nap akarok neki állni átfeshelni. Kíváncsi leszek, hogy menni fog-e

(#949) itanczos válasza itanczos (#947) üzenetére


itanczos
senior tag

A flash mindig lefut hiba nélkül, de utána semmilyen jele nincs annak, hogy elindulna. Nincs wifin ESP_0, ha egy sima arduino-s blink programot töltök rá, azt sem indítja el, a soros vonalon semmi kommunikáció, stb... :(

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#950) itanczos válasza itanczos (#949) üzenetére


itanczos
senior tag

No, csak sikerült ezt a nyamvadt sonoff-ot életre lehelni! :)

Javaslom az alábbiakat próbálja ki, akinek nem sikerül a flash!
[link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.