Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) --ka válasza PlatiaAmos (#44900) üzenetére


--ka
senior tag

Sajnos nem. Ezzel nem tudjuk egyértelműen kizárni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44902) --ka válasza PlatiaAmos (#44900) üzenetére


--ka
senior tag

Az alaplap/processzor/memória működését, stabilitását MemTest programmal is tudod ellenőrizni. Pendrive-ról bootolva.
Innen letölthető, egy másik gépen meg tudod csinálni a bootolható pendrive-ot, ha lefut hiba nélkül 2-3 kört (pass), akkor a CPU (annak hűtése), memória és az alaplap fontosabb funkciói biztosan jók.
...én ezzel folytatnám.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44903) Bensee válasza inf3rno (#44895) üzenetére


Bensee
tag

Elnézést, azt kifelejtettem, chrome és firefox is próbálva lett. Mind a két böngészőn bevan kapcsolva a hardveres gyorsítás.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#44904) boszme


boszme
csendes tag

Sziasztok!
HDD-ről SSD-re migráltam a Win10-et (64 bit) és azt vettem észre, hogy a RAM-om felét látom csak. Mindent átnyálaztam, h mi lehet a gond, de nem találtam semit. A Win10 újratelepítésen már túl vagyok, de még mindig ezt írja ki:
Memória mérete: 8,00 GB (3,99 GB használható)

BIOS szintén látja mind a 4 modult, de az egyik pár "nincs engedélyezve"..

Lehet beszart az egyik modul?

Köszi!

(#44905) dannyl válasza boszme (#44904) üzenetére


dannyl
addikt

Ha egyesével kipróbálod, akkor egyből kizárható/igazolható. Amúgy a 32 bites oprendszer szokta ezt csinálni, de nálad nem ez a helyzet.

(#44906) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
Adatlapomon szereplő konfigommal akadt gond. Eredeti win10 pro van raja.
Kb 1 hete kezdte, egyszerűen nem akar kikapcsolni.
Rámegyek a leállításra, szép kék búcsúzó képernyő, elveszi a jelet a kijelzőről, de ahelyett, hogy kikapcsolná magát, forognak tovább a ventik.
Ugyanez van, ha újraindításra megyek, akkor is végtelen pörgés, nem kapcsolja ki magát.
December elején raktam teljes újratelepítést, nem tudom mi okozhatja.
Hardveres vagy szoftveres irányba induljak el?

Ui.: Az utóbbi 3 hétben 3 programot tettem fel (Stardock icon packager és stardock windowblinds10, illetve a python, de ezeket mind töröltem azóta.

Köszi előre is bármilyen tippet.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#44907) Bensee válasza inf3rno (#44895) üzenetére


Bensee
tag

Azt vettem észre, hogy ezt mindig akkor produkálja, mikor az internet használva van, mármint intenzívebben. Jelen esetben torrentezek és folyamatosan érzem és látom, hogy akadozik az egész gép. Ha kikapcsolom, akkor minden normálisan fut tovább.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#44908) inf3rno válasza Bensee (#44907) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lehet, hogy hálókártya hiba vagy hálókártya driver hiba? Eseménynapló ír valamit? CPU használat mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44909) Bensee válasza inf3rno (#44908) üzenetére


Bensee
tag

Próbáltam már újratelepíteni a hálókártya driverét, próbáltam már wifi-vel is a dolgot, de ugyanaz a jelenség. A CPU használat, ahogy írtam is, az utolsó 4 magokon ugrál, csatolok egy képet. Amikor elkezd akadozni minden, akkor(ahogy a diagrammon is látszik) felugrik valamelyik mag a 4 közül 100-ra és ott marad pár másodpercig.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#44910) PlatiaAmos válasza --ka (#44899) üzenetére


PlatiaAmos
tag

most már be se kapcsol.. csak pirosan villog a reset gombnál..

(#44911) inf3rno válasza Bensee (#44909) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld újraindítani úgy, hogy csökkentett mód hálózattal, hogy úgy is csinálja e. Vírust néztél rá már? Még böngésző kiterjesztések is csinálhatnak ilyet elvileg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44912) Bensee válasza inf3rno (#44911) üzenetére


Bensee
tag

Az a probléma, hogy nem csak böngészőnél csinálja, hanem most torrentezés közben is.
Norton360-at használok, átvizsgáltam az egész gépet, de nem talált semmi gyanús fájlt. Próbáltam vírusírtó nélkül is, minden programot kilőve is, de amint elindítom a torrentet, egyből meghal minden kb. Ezt a csökkentett módos dolgot viszont kipróbálom.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#44913) --ka válasza PlatiaAmos (#44910) üzenetére


--ka
senior tag

Vannak ötleteim, de nem tudom mennyire vagy gyakorlott a szerelésben és sérül-e a garancia, ha jobban belenyúlunk a témába.

Inkább azt javaslom, vedd fel a kapcsolatot az eladóval. :R

(Csinálnék egy BIOS reset-et és teljesen alap BIOS beállításokkal, megpróbálnám pendrive-ról elindítani a Memtest-et. Előtte lehúznám az SSD adat és táp kábelét is. Ha ezen elhasal, akkor küldeném vissza az egészet.)

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44914) qdak


qdak
addikt

Hello,

Adott "pcs hd 7870 myst" amit most vettem át, mielőtt arra terelődne a szó, hogy átvertek, még 1 fillért nem fizettem érte, a kollégának 225 pozitív értékelés-e van, és vagy 1 órát vacakoltunk, beszéltünk telefonon hogy elinduljon...

Szóval.

Gép 1: GIGABYTE GA-EX58-UD3R, Xeon X5670@24*133MHz, 20GB DDR3, FSP 600W;
Gép 2: HP Proliant ML350 G6, 2*Xeon X5670, 32GB DDR3, HP 2*460W;
Monitor 1: Samsung syncmaster t260hd
Monitor 2: LG flatron w1934s

Sajnos a gépekbe helyezve, nem kapok képet, ha a HD 7870 bele kerül, ill. a start pillanatába az LG monitoron, 1 pillanatra fel tűnt a Bios, reset után, de teljesen rossz színben, majd fekete kép, csatlakoztassa a kábelt...
A Gép 1 amúgy eljut Win10 ig, vakon nyomkodva él a rendszer, de képet nem kapok.

Mind 2 gép működik az 560TI al, amihez ugyanúgy 2*6 Pin csati van.

Mivel, nincs HDMI csatim, DVI, vagy DVI@VGA átalakítóval próbáltam:
HD 7870 DVI csati: [link]
Én Monitor kábelem: [link]
Átalakítóim DVI at VGA: [link] [link]

Mivel van egy másik 7870em is így kiszanáltam, azt, hogy mely átalakítókkal működik, sajnos, mind a kevés tüskés DVI, mind a kettő átalakító + VGA kábellel szépen ad képet, az 560Ti szintén :(

A Gépben a régi 7870 már tanyázott, sajna mindegyikkel kábellel működött, ill. most próbáltam újra a kábeleket, a 3. gépben amiben most szolgál, működik.

Mit próbáljak ? Segítsetek kérlek.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44915) qdak válasza szami777 (#44906) üzenetére


qdak
addikt

Hello,

Kapcsold ki az altatás/hibernálás stb-t

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44916) Submarine válasza qdak (#44914) üzenetére


Submarine
senior tag

Hello!

Te magad leírtad, hogy halott a kártya. Legalábbis az olvasott szöveget imígyen tudtam értelmezni. Lehet az ima segít rajta. Amikor csíkozni kezd, akkor szokták pl. sütőbe rakni. Én egyszer levettem a hűtőt, és forrasztópákából kivéve a hegyet melegítettem a gpu-t. Utána megint jól működött vagy egy óráig. De ezeket sztem te magad is tudod. Házilag a "konyhaasztalon" nem tudsz vele mit csinálni. Béke poraira.
Egyszer járt nálam egy megfőzött kártya, az adott képet, csak éppen nem boostolt föl idle-ből, játszani nem lehetett vele.

[ Szerkesztve ]

(#44917) Essejó válasza Bensee (#44907) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor egyértelműen a torrentezés fekteti meg. Csökkentsd a kapcsolódható peer-ek számát, és korlátozd a le fel töltés sebességét, és próbáld ki úgy. Lehetséges, hogy qBittorrentet használsz?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44918) Submarine válasza Bensee (#44907) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
A torrentkliensben a le- ésfeltöltés sebességét mindig a névleges net 80%-ra lőjük be.
De ettől az egész gépek nem kellene belassulnia.
Szerintem próbállj ki egy külön hálókártyát is.

(#44919) Essejó válasza PlatiaAmos (#44910) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor kapd a hónod alá, és nagy sebességgel vidd gariztatni. Egyébként bár nem vagyok szakértő de az a táp nekem gyenge eresztésnek tűnik a géphez. Én egy EVGA 600 Wattos 80 Bronzos tápot raktam volna bele.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44920) --ka válasza Essejó (#44919) üzenetére


--ka
senior tag

"ASROCK B365M-HDV
Intel Core i3-9100 BX80684I39100
ADATA SU750 512GB ASU750SS-512GT-C SSD
Aerocool ACTC-NA10010.01 Verkho i PWM 80mm
Chieftec 400W Value APB-400B8
Kingston 8GB DDR4 2400MHz KVR24N17S8/8"

Azért ne essünk már túlzásokba. Az biztos, hogy én sem azt a tápot választottam volna, de ha a konfig csak a fentebb felsorolt komponensekből áll, akkor azt egy minőségi, modern 240W-os táp is röhögve elviszi (pl. Dell gépek saját tápja).

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44921) inf3rno válasza Bensee (#44912) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát jobb ötletem nincsen. Vagy hálókártya/alaplap hiba, vagy hálókártya driver hiba, vagy vírus lehet. Még olyat írtak, hogy böngésző kiterjesztések is okozhatnak ilyet, pl youtube videoknál a streameléssel kapcsolatosak, de kétlem, hogy ugyanaz lenne mindkét böngészőben nálad, meg ugye torrentnél is csinálja. Esetleg érdemes megnézni, hogyha VLC-vel játszol le, akkor is van e, de valszeg részletkérdés. A vírusellenőrzésre hatékonyabb a malwarebytes [link], esetleg az ESET online scannert is át lehet futtatni rajta. [link] Ha több géped van, akkor érdemes lehet még belső hálózaton történő adatátvitelt is megnézni, pl iperf3-al, de akár egy sima mappa megosztással és másolással. Én még megnézném a merevlemez állapotát [link] és a memóriát is, hogy rendben van e. [link] Erre konkrét problémára még ott van a LatMon, amit esetleg meg lehet próbálni, hátha közelebb visz a megoldáshoz: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44922) szami777 válasza qdak (#44915) üzenetére


szami777
addikt

Köszi a tippet, sajnos semmi változás. :(

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#44923) inf3rno válasza szami777 (#44906) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld meg leállítani csökkentett módból, hátha. Nekem egyszer volt ilyenem, akkor valamiért megoldotta.

Buliban hasznos! =]

(#44924) Submarine válasza szami777 (#44922) üzenetére


Submarine
senior tag

Szedj le akármilyen linuxot (Ubi, Mint, amelyik szimpatikus), írd ki pendrivra. Booltolj be a linuxról live módban. Youtubeozni is kell tudj róla. Ha így sem rendesen működik a ki-lekapcsolás, akkor szervi baja van, szerintem a lapnak.

(#44925) szami777 válasza inf3rno (#44923) üzenetére


szami777
addikt

+#44924 Submarine

A csökkentett mód sem segített, leállítás képnél lefagyott.

Áramtalanítottam a pc-t, kihúztam mindent az alaplapból és vissza, és most működik.
Fogalmam sincs mi lehetett a baj, de megoldódott.
Köszönöm azért a segítő szándékot mindenkitől. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#44926) qdak válasza szami777 (#44925) üzenetére


qdak
addikt

Még ami eszembe jutott, a biosban, meg Win10 alatt kapcsolható "Fast Startup" kilövése.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44927) szami777 válasza qdak (#44926) üzenetére


szami777
addikt

Azt megcsináltam szétszerelés előtt. :)
Kikapcsoltam a fast startup opciót, utána sem állt le, ezután szereltem szét, de úgy hogy már ugye nem kapcsoltam vissza.

Egyébként siman lehet hogy a fast startup oldotta meg csak a fast startup kikapcsolás véglegesítéséhez kellett egy kör ki és bekapcsolás.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#44928) Essejó válasza --ka (#44920) üzenetére


Essejó
veterán

Na jó a 600 Wattos táp tényleg túlzás ebbe a gépbe, de a hangsúly a minőségi tápon legyen, és ez messze nem az. A Brand gépek saját tápja egy más kategória. Az én HP gépembe sem tudnák akármilyen tápot tenni, hiszen nincs is rajta alaplapi 24-es csatlakozó, hanem a HP saját szabvány csatlakozója van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44929) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!
Egy kis segitseget kernek en mar kifogytam az otletekbol.

Szoval van egy pc
Giga b75-d3v
i5 3450
2x4gb corsair vengeance
asus gtx 1050
egy vacsi uj seasonic 650 gold tap elotte 450w-os asus osregi cucc volt.
egy samu ssd
meg egy hdd.

3-4 hete azt kezdte el csinalni, hogy kikapcsolja a tulaja a gepet windowsbol leallitas. leall a gep majd ujra bekapcsol 3-4x ezt eljatsza vagy teljesen random. van mikor kikapcsolja es siman leall nem kapcsol be magatol ujra.
Tap elegge bugott mar mondom rosszat nem teszunk vettem nekik bele egy uj seasonic tapot, a hiba nem szunt meg, nem is gondoltam, hogy megszunik.

kikapcsolasnal van egy kattanas ha halkabb a kattanas ujra bekapcsol. ha hangosabb a kattanas akkor nem kapcsol be.

lehuztam a dvd irot az ssd-t a hdd-t a 2 hazventit vga-t kivettem es atraktam az alaplapira. csak a lap proci ramok voltak meg a vga kimenet adott kepet ugye irja hogy nincs os kattanas ugyanugy hallani, mondom megcerelem a reset es a power gombot a hazon marmint a kabeleket. hiba ugyanugy fent all. uj hosszabbitot raktunk uj tapkabel uj hdmi kabelt.

Utolsokent az alaplapra gondolok, hogy az doglodik es szorakozik velem... mert gondolom ram proci nem szokott kattogni :D

jol gondolom? most probalok szervalni egy hasznalt 1155-os lapot aztan kiderul de mondom itt is rakerdezek hatha. en meg soha nem talalkoztam ilyennel :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#44930) Submarine válasza eisento (#44929) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Első blikkre én is azt mondtam volna, cserélj kapcsolót. De nem jött be.
Csak egy ötlet:
Manual 48. oldal
Bios -> Power Management
AC Back opció legyen Always Off-on.
Egy rossz érzékelő áramkör is okozhatná, ha nem lenne alapból kikapcsolva.
Félő, hogy ki van ott is.
Talán találsz másik lapot még. Szerinem is az lehet a ludas, persze ki tudja.

(#44931) qdak válasza eisento (#44929) üzenetére


qdak
addikt

Ezenkívül még csomó dolog lehet!

Pl annó beálítottam, hogy billentyűre indujon a gépem, naná a macska átgázolt rajt...

De sok dolognak van:
[link]

Ezek közül csak 1 kontaktos, már indul is a PC, ezt meg tudod nézni, miért kelt fel a gép:

CMD

powercfg lastwake

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44932) eisento válasza qdak (#44931) üzenetére


eisento
addikt

koszi de friss windows telepitessel is ugyanez, meg random csinalja :S
megnezem meg ezt is es amit submarine irt. de sztem alaplap csere lesz. talaltam egy z77 extreme 4-es asrock lapot minden megvan eleg korrektul nez ki 28k meg benne van a "keretbe"

meg annyi hogy nem kell fel a gep hanem kikapcsolom a gepet LEALLITASSAL, leall es 2-3mp mulva ujra bekapcsol magatol, nem nyulunk semmihez

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#44933) --ka válasza eisento (#44932) üzenetére


--ka
senior tag

Tudom, ez a voodoo kategória, de láttam én már karón varjút! :DDD
Szóval, alaplapi gombelem csere vagy próbáld meg kivenni és anélkül ki-be kapcsolni, majd visszatenni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44934) qdak válasza eisento (#44932) üzenetére


qdak
addikt

meg annyi hogy nem kell fel a gep hanem kikapcsolom a gepet LEALLITASSAL, leall es 2-3mp mulva ujra bekapcsol magatol, nem nyulunk semmihez

Ezért gondoltam, hogy valami hibás eszköz folyamatosan küldi a Wake Up jelet, miután leáll már indít is.
Esetleg nincs hálózatra kötve, hogy egy másik gép akar valamit használni, és kelti porton keresztül?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44935) eisento válasza qdak (#44934) üzenetére


eisento
addikt

Hibas eszkoz?
Probaltam ugy is, hogy minden eszkozt lehuztam odd hdd ssd kihuzva billentyűzet nyomtato csak az eger volt radugva. A regi egerrel is csinalta es a vacsi uj 0kmes msi egerrel is.
Iden leszek 40, megfordult par gep a kezeim kozott de ilyet meg nem pipaltam :DDD

Megnezem elemet is. Azt is akartam cserelni de a mikulasnak mindenfele elem volt csak az nem ami kell bele...
Raadasul nem a megszokott k t s feliratu elem volt benne hanem vmi kurva noname.
Utananezek milyen megy bele pontosan. Koszi a tippeket :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#44936) --ka válasza Essejó (#44928) üzenetére


--ka
senior tag

Amit írtál, azt azzal egészíteném ki, hogy ne legyenek félreértések, hogy a brand gépekben valóban kezd elterjedni az ún. 12 volt only tápok használata. Ilyen van az általad említett HP gépben is. Egy ideje már a Fujitsu, Lenovo, Dell is használja. Sőt, talán a Fujitsu volt, aki az FSP-vel megalkotta; kezd standardizálódni és átterjedni a consumer szegmensbe is 12VO jelöléssel.
Mikor a Dell-t emlegettem, akkor teljesen hagyományos ATX szabványra gondoltam, de ez ebből a szempontból mindegy is. Ahogy mondod, a minőség a legfontosabb. Egy minőségi 120W-os paneltáp is elegendő lenne, ahhoz a géphez.
Reméljük sikerül mihamarabb megreparálnia a masinát! :K

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44937) Rido


Rido
csendes tag

Üdv!
Ide írok mert szerintem a RAM-ot is érinti a dolog.
A gépem olcsó, leginkább csak netezésre lett összerakva.
A Facebook, a Youtube és a Shakes and Fidget nevezetű játék szokott menni.
Múltkor amikor képeket töltöttem le meg volt nyitva egyszerre 15 oldal.
Ezóta az eset óta a Shakes and Fidget játék nagyon rosszul működik nálam.
Mindent sok idő alatt tölt be, elképesztő módon szaggat és játszhatatlan.
Korábban is történt ilyen egyszer - letöröltem a böngészőt (Opera) és feltettem egy újat (Opera GX) és megoldódott a gond, de most ez se segít. Új RAM kell illetve mi lehet a gond?
Az alábbi adatokon kívül még annyit tudok mondani hogy a Youtube csak 720p-be tud rendesen szaggatás nélkül működni.

Eszköz neve DESKTOP-SCGJ4DH
Processzor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz 2.33 GHz
Memória mérete 6,00 GB (5,72 GB használható)
Eszköz azonosítója 4304AD30-15D3-4782-B60F-B2C3ED60E095
Termékazonosító 00331-10000-00001-AA677
Rendszer típusa 64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor
Toll és érintés Ez a képernyő sem tollal történő, sem érintéses bevitelt nem tesz lehetővé
Kiadás Windows 10 Pro
Verzió 20H2
Telepítés dátuma ‎2020. ‎11. ‎12.
Operációs rendszer buildszáma 19042.685
Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0

Még ennyit tudtam kideríteni:
Rendszer gyártója: LENOVO
Rendszer típusa: 6086Y2N
BIOS: Lenovo ThinkCentre BIOS ver 2RKT44.0
DirectX-verzió: DirectX 12

1. Csak a CPU és a RAM a gond?
2. Milyen CPU és RAM kellene bele hogy szaggatás mentesen menjen a Shakes and Fidget és hogy a Youtube bírja az 1440p-t (legalább)??

(#44938) --ka válasza Rido (#44937) üzenetére


--ka
senior tag

Az a baj, hogy ez a platform, már csak hobbistáknak javasolt, akik tudják, mit csinálnak. Sajnos szinte teljesen elavult. A korszerű internetezés messze túlnőtt ennek képességein.

A leírtakból sajnos nem derül ki, hogy a géped alaplapja támogatja-e a Core 2 Quad processzorokat (lehet a lap BIOS-ában korlátozás a gyengébb komponensek miatt, ez brand gépeknél sajnos előfordul, lehet alkalmatlan a CPU hűtő és a tápegység is). Igazán látványos gyorsulást csak ettől lehetne várni.
Így - ha nincs korlátozva - max. egy E8200, E8400, E8500 Core 2 Duo-t tehetsz bele, ez kb. 30%-ot javít a CPU helyzeten.
A memóriát feltornázhatod 8GB-ra, ha 4 slot van a lapon, 4×2GB formában, jó lenne minél egyformábbakat keresni, hátha összejön a dual channel; nem tudjuk DDR2 vagy DDR3?

A legnagyobb gond a Youtube, az 1440p-s igénnyel.
Ehhez vagy új gép kell, egy sokkal korszerűbb platformmal, vagy a géped értékét elérő, sőt bőven meghaladó VGA kártya; ha mikro torony, akkor jó a normál slotos, de ha alacsony profilú kell, akkor eléggé meg vagy lőve. Minimum nVidia GT1030-ban gondolkodj.

...egyébként egy fillért nem költenék erre.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44939) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Van egy kis gondom. A gepem teljesen random olyat csinal, ha nem babralom egy ideig akkor ugye monitor alvo allapotba megy vagy mi es ha probalom feleleszteni se egerre se billentyuzetre nem reagal abszolut nem erzekel semmit csak a kikapcsolas oldja meg a problemat.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#44940) jokeph válasza Nerazim (#44939) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha röviden megnyomod a power gombot, akkor sem jön vissza ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44941) Nerazim válasza jokeph (#44940) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem sajnos :(

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#44942) qdak válasza --ka (#44938) üzenetére


qdak
addikt

Bios ver alapján ennek titulálja a Google:
[link] Lenovo ThinkCentre M58
[link] processor support
[link] Maximum memory: 16GB (ha jól értem 2*8GB nem megy csak 4*4GB)
Kérdés érdemes-e ?
-Proci ~5K ~Q6600
-Ram ~12,5K ~4*4GB
-Gpu 12,5-15K...

Nerazim [link] Windows 10 Power Scheme Maximum Performance, ha lefuttatod (admin mod), alvást, gyorsindítást stb kikapcsolja, monitor 5 perc, hdd 20 perc utan pihen.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44943) --ka válasza qdak (#44942) üzenetére


--ka
senior tag

...nyilván nem érdemes. Írtam is; csak hobbistáknak és egy fillért sem költenék rá.
Ha annyira akar 1440p-s videókat lejátszani, ahhoz nagyon komoly (legalábbis a mostanihoz képest) IGP kell, vagy nVidia oldalon legalább egy GT1030, ha dVGA-ban gondolkodunk.

De inkább a gyártmány szám alapján keress: 6086Y2N
Én nem találtam teljesen egyértelmű megoldást.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44944) qdak válasza Nerazim (#44939) üzenetére


qdak
addikt

Közbe megtaláltam, csináltam 1 reg filet: [link]
TdrDelay 30 - TdrDDIDelay 30 - Timeout 60

Ezeket emeltem fel, mikor a 7870 em ezt csinálta.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#44945) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Adott egy új Acer Nitro XV240YP monitor.
A monitort 165hz-en (OC?) módban használnám ha már tudja.

Az alábbi a hibajelenség:
Kb 5-15 percenként totálisan random, 2mp-re elfeketül a kép, majd visszajön.

Gsync-et kikapcsoltam a driverben, Freesyncet a monitoron, sőt, azóta újratelepítettem a windowst és eleve kikapcsolva volt már a monitoron is, és a driverben sincs ott a Gsync opció.

Hangot is küldök ki rajta az audiokimenetén, ilyenkor ez is elmegy és vissza sem jön, most csináltam most egy driver reinstallt és újra van hang, de ez annyira nem is lényeg, a fekete képelmenetel ami zavaró.

Sikerült elcsípnem a jelenséget: Videó

Mi okozhatja a hibát, mit állítsak rajta, akár a monitoron, akár a driverben?
Lehet a monitor nem bírja a 165hz-et és eldobja?

:R

(#44946) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok. A következő kérdésem, problémám lenne. Adott egy MSI5600XT, másfél hónapos. Nem ad képet. Raktunk a gépbe egy másik kártyát, azzal hibátlan. Eddig működött. Tegnap este még játszottam vele.
A másik dolog:adott egy Sapphire R9 380 2gb kártya. Ezt használtam MSI előtt. Most berakva, csak elmosódott színeket kapok. Ez akkor tönkre mehetett?
Előfordulhat az, h mindkét kártyát a régi monitor, v a kábele tette tönkre?
A konfigom az adatlapomon.
Az a gáz, h így most 1 videókártyám sincs.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44947) Submarine válasza Pitterix (#44946) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

BIOS bejön?
Mit értesz az alatt hogy elmosódott színek?
Kábel csere volt?

#44945 Thome:
Próbáld meg minimálban, valami driver összeakadás lesz.
Ha van drivere szedd le ami a monitoré, próbáld úgy, amennyi Hz-t enged, HD audiot ne használd.

Milyen csatlakozóval megy?
- DisplayPort: 144Hz (OC 165Hz)
- HDMI: 120Hz
Inkább DisplayPorton használd ha tudod.

A VGA-dat is frissítsd fel lehetőség szerint, bár tudom van amelyiket nem érdemes a legfrissebben használni.

(#44948) Pitterix válasza Submarine (#44947) üzenetére


Pitterix
őstag

Tarka-barka a kijelző. Úgy néz ki, ez a Sapphire kuka. Bejön vele a win, de olyan, mintha ráöntöttek volna a monitorra 1 vödör színes festéket.
A gépet egy Sapphire 5500xt-vel kipróbáltuk és azzal megy. Ha a táp lenne kevés, bár eddig elég volt az 550gold, akkor annak mi lenne a jele?
Ha a kártyán a HDMI csatlakozó ment tönkre, azt hogyan tudom ellenőrizni?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44949) Pitterix


Pitterix
őstag

Most az MSI-nél azt írja ki:Check signal cable

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44950) Thome válasza Submarine (#44947) üzenetére


Thome
addikt

165hz-n ment eddig el a kép, most tesztképp átraktam 144-re, majd figyelem hogy jelentkezik-e.

Természetesen DP kábelt használok, ugyanazt amivel ezelőtt az LG monitorom ment 144-en, így elvileg itt is jónak kell lennie 144-en.

VGA alatt a win drivert vagy konkrétan a biosát érted?
A win driver a legfrissebb, de az WHQL MS driverével is ugyanezt csinálta.

Majd ha elmegy a kép, feljegyzem az időpontot aztán a logot megnézem mi történt, erre eddig nem is gondoltam.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.