Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Geree1989 válasza (Bundás) (#4000) üzenetére


Geree1989
csendes tag

1. videókártyát használtam kb. 2 napig a másik gépben, nem hiszem, hogy azzal gond lenne
2. mindent lehúztam, kiszedtem a PCI-os kártyákat is
3. nem
4. procinál nincs semmi rendellenes
5. igen
6. igen
7. nem

Ma reggel visszavittem (sajnos) megint ugyanabba a szervízbe (kénytelen voltam), most hívtak is, hogy szerintük a FireWire kártya rossz. Ezt már csak azért sem hiszem el, mert ez volt az első cucc, amit lehúztam :-S
Így jártam. Kifezethetem a párezres szervízdíjat, és szerintem még csak nem is lesz jó.

(#4002) greatchaos válasza Geree1989 (#4001) üzenetére


greatchaos
addikt

de, ha szerintük az a gond, akkor a gépnek ezután jónak kell lenni... ha nem így van, akkor véletlen se fizesd ki... ill a szerintük rossz kártyát is kérd el/vissza

(#4003) Geree1989 válasza greatchaos (#4002) üzenetére


Geree1989
csendes tag

Hazahoztam a gépet, most működik kártyával, meg kártya nélkül is. Nem hiszem, hogy sokat foglalkoztak vele, gondolom elkezdték alulról felfelé kivenni a cuccokat, és aztán 1×-2× bekapcsolták, most jó, viszontlátás!
Kiváncsi vagyok most meddig húzza...

(#4004) Mustangjones válasza Norbo03 (#3991) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

Köszi a sok tippet:D

szóval az orthos small fft 9 prioritással órákig stabil, a memtest szintén.

de valamiért ha auton hagyom a memória időzítéseket, akkor 5-4-4-31-22-2T-re áll be.
na most így fagy,általában negyed-fél óra játék után. tettem egy próbát, 6-6-6-18-22-2T-re tettem, így már a windows is befagyott induláskor. 6-7-7-25-22-2T-nél meg nem fagy.
viszont szerintem ez nem normális időzítés. főleg azok után, hogy a ramok 4-4-4-12-ben 750MHz-ig, 5-5-5-15-ben 850Mhz-ig stabilak voltak másik gépben.

(#4005) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg az új gépem de nem akar müködni
Este beraktam a PCI foglalatban a vezetéknélküli adaptert. Közben láttam, hogy jobban lehet elhelyezni az optikai meghajtókat és a merevlemezt a jobb levegő áramláshoz. Módosítottam a helyezésüket és a tápegységből jövő kábeleket, IDE kábelt kihúztam és viszzadugtam a dvd írókba, a hdd-be, a vga-ba és a ventillátorba. Annyi még, hogy aki összeszerelte a gépet majdnem minden alkatrészhez másik kábelt használt, én az összeset tehát kettő dvd író, egy hdd, egy vga és egy 12 cm ventillátor kötöttem össze egy kábelre. A nem használt kábeleket elhelyeztem a ház legfölső részében és kötözővel összekötöttem őket.
Ezután a helyére tettem a gépet és összekötöttem a monitorral, egérrel, bill.... stb.
A legelső dolog ami megjelent a képernyőn az volt, hogy csökkenetett módban vagy a legutolsó müködö beállítasokkal inditsam a Windows stb. mert valami software, vagy hardware módósítás történt a legutolsó használat közben
Én az utolsó müködö beállításokkal indítottam a windows.

Inditás után a következőket tapasztaltam:
- Nem müködik az USB-s egér (másik USB portban már igen, azután hogy újra indítottam)
- C meghajtó kb. 50GB hely, D meghajtó 0GB hely azt írja formazni kell (elvileg így kellene lennie: C-50GB, D-110GB)
- Nincs hang (Feltelepítettem az audio programot a telepítő cd-ből de hang nuku)
- Elindítottam a wireless PCI adapter program telepítését (cd-ről) de e közben a gép lefagyot, Reset gomb benyómása előtt, alatt és utána is a számitógép piros lámpája folyamatosan ég és azóta semmire nem reagál (csak ha kikapcsolom) A monitornak végig csak a kis lámpája villog és képet nem ad.
Mindez kb. 20 perc használat közben tapasztaltam, három-négy újraindítás és egy fagyás alatt.

Van valakinek ötlete mi lehet a gond :F

Üdv. :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4006) Oczu válasza Oraculus (#4005) üzenetére


Oczu
senior tag

Amikor azt írod, hogy minden alkatrészhez másik kábelt használt, a tápkábelekre gondolsz?
Az a jobb megoldás, ha szét van osztva a terhelés több szálra.Előfordulhat, hogy a táp ezen része túlterhelt, ezért ingadozások, ellátási problémák vannak. Az USB, vinyó nem kap elegendő kakaót. Javaslom oszd el egyenletesen a terhelést minden szálra jusson.Feltételezem, mielött belenyúltál, problémamentes volt a gép?

(#4007) Oraculus válasza Oczu (#4006) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Igen a tápkábelre gondoltam. :)
Hogy próbléma mentes volt-e a gép pontosan nem tudom a boltban annyit mondtak, hogy:
''A gép kész van kipróbáltuk, teszteltük és minden rendben van, piszok gyors lett''.
Én amikor haza vittem nem kapcsoltam be a gépet, hanem beraktam a wireless PCI kártyát..... stb. (amit olvastál).

Üdv. :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4008) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Sziasztok.
Először is bocs de nem találtam (azt a) olyan topicot ahova írhatnám a problémámat. Ezért remélem itt is kapok némi segítséget.
A konfig: Abit K8N alaplap AMD 3000+ proci egy 40-es winyó 512 mbddr400 és egy GeForce MX440 videókari.
Használan vettem ezt a gépet és egy régi fekvőházas P450-es házba volt belegyömöszölve egy 230-as táppal együtt. Most egy új házban van egy 300-as táppal.
A problémám egyedül ezzel az hogy némely játéknál egyszerüen csinál egy windows szerint súlyos rendszerhibát. A Ground Conrol 2 esetében a menü betöltése előtt újraindítja a gépet. A Heroes 5-nél a játék betöltődese után közvetlenül kidob az asztalra és adja hibaüzenetet. Régebbi játékoknál semmi baja az egésznek. pl: KotOR2, WarCraft 3 amik driectX 7-8-at használ. Ha jól tudom mind a Heroes 5 és a GC2 is driectX9-es. A gépen a driver mind a directx frissítve van és a legújabb. A rendszer Windows XP SP1. Videókártya drivert is próbáltam másikkal de a hiba maradt.
Még annyit tudok segíteni hogy a hibaüzenetet be copypaste-ezem mert halvány fogalmam sincs hogy milyen jellegű a hiba. Miért csinálja? Mind a GC2 és a Heroes 5-nek is el kell mennie egy MX440-en.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#4009) Oczu válasza Oraculus (#4007) üzenetére


Oczu
senior tag

Hű.....Az 1. hibát ott követted el, hgy, hogy nem láttad működés közben a gépet. A leírásod alapján eleve xarul állt le a rendszer, csak és csak is akkor jelenik meg az általa leírt képernyő. Innentől csak találgatni lehet, hogy már ott is volt hiba, vagy sem. Na mindegy , nem ez a lényeg. javaslom, állítsd vissza a többcsatornás módot, s nézzük, úgy mi van. ügyelj a master-slave sorrendre, ez is okozhat galibát.Ha fennáll továbbra is,

távolítsd el, vagy helyezd át másik slot-ba a Wireless kártyát , van úgy, hogy ütközik az agp és bizonyos pci eszköz.
A vegyél ki, majd gondosan helyezz vissza minden alkatrészt, vidkar, memó, vinyó csatik stb.

Jelen pillanatban én ezeket tenném. Ha nincs eredmény továbbmegyünk.

(#4010) Oczu válasza Ry0K3N (#4008) üzenetére


Oczu
senior tag

Alapból egy AMD-s rendszernek kell a jó táp, ami 400 watt környéke. Nagy eséllyel a 300-as táppal vannak gondok, fesz ingadozás, kicsi hatásfok. Javaslok egy másik táppal tesztet.

(#4011) Oraculus válasza Oczu (#4009) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Az, hogy nem láttam működés közben a gépet nem teljesen igaz mert amikor még csak érdeklődni mentem be a bolta láttam, hogy valamelyik 3DMark progi ment a gépen és normálisan ment. Csak kb. fél percig láttam mert siettem vissza a céghez ''a munkaidő alatt néztem be a boltba'' :U. Amikor délútán elmentem a gépért előttem kapcsolták ki, éppen valamit csinált/ellenörzött az ürge.

Vissza állítottam a többcsatornás módot de továbbra is fennáll a próbléma. :W

Eltávolítottam is és áthelyeztem is a Wireless kártyát de továbbra is fennáll a próbléma. :W

Kivettem és vissza helyeztem minden alkatrészt, vidkar, memó, vinyó csatik stb. de továbbra is fennáll a próbléma. :W

Üdv. :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4012) Oczu válasza Oraculus (#4011) üzenetére


Oczu
senior tag

hú, néhány fontos kérdés: A vinyó új? Ők formázták az új partíciótkat Ha azt írod elvileg 50-110Gb, akkor és a 110-et nem látja, akkor az a partíció nincs megformázva, sztem csak ennyi lehet. Nos még egy rendszertelepítést meg kellene csinálnod, úgy, hogy a wireless kártya a gépben van, a win ismerje fel elsőre, lehet az utólagos beszerelés tett be neki, sajna ezt így nehéz megállapítani, úgy lehet a tűzfal nem enged. Sajna így messziről csak találgatni lehet. Az USB-t próbáld ki, amelyik nem akart működni, hogy menet közben dugsz neki egy pl. pendrive-ot. Bocsi, már más megoldást nem látok hirtelen.

(#4013) Oraculus válasza Oczu (#4012) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Igen a merevlemez új (Samsung 160GB SATA).
Csak az a baj hogy nem tudom formázni a mervlemezt és egy új rendszert sem tudok telepíteni mert mint ahogy leírtam nem müködik a gép.

Üdv. :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4014) Oczu válasza Oraculus (#4013) üzenetére


Oczu
senior tag

a napokban volt egy hasonló hiba egy gépben, jut eszembe, ott a memó halt meg hasonló körülmények között hirtelen kifagyás, aztán ezek a hibajelenségek. Még azt próbáld meg, hogy a gépet kihúzod a konnektorból, pihenteted, aztán próbálod indítani. egy bios reset mellett.

(#4015) Oraculus válasza Oczu (#4014) üzenetére


Oraculus
tag

Eszembe jutott, hogy van egy ide merevlemez.
Beraktam a sata merevlemez helyett, de ugyanaz a jelenség továbbra is:
Gépet bekapcsolom piros lámpa folyamatosan ég, hang nuku, kép nuku.
Akkor mi lehet a gond :F

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4016) Oczu válasza Oraculus (#4015) üzenetére


Oczu
senior tag

bios hangok vannak-e? ha vannak, mik, Egy csippanás, vagy több?

(#4017) Oraculus válasza Oczu (#4016) üzenetére


Oraculus
tag

Nem tették fel a csipogót, de én rátettem az alaplapra.
Hang nincs, semmilyen hang.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4018) Oczu válasza Oraculus (#4017) üzenetére


Oczu
senior tag

húzd ki a ramot a helyéről, úgy valami? Ha így sem, akkor már csak egy másik táp-teszt. Akkor nem szokott hang lenni, ha a táp szállt el.

(#4019) Oraculus válasza Oczu (#4018) üzenetére


Oraculus
tag

Ha egy táp elszáll a tápventillátorai tovább lenne szabad forogniuk?

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4020) Oraculus válasza Oczu (#4018) üzenetére


Oraculus
tag

Hali!
kihúztam a ramokat a helyéről, de így sem szól semmilyen hang.
Tápról meg nem hiszem, hogy rossz lenne mert minden optikai meghajtó lámpája világit, összes ventillátor forog (6.db) amikor bekapcsolom a gépet. Csak hát nincs se hang, se kép és csak ég folyamatosan a piros lámpa.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4021) Oczu válasza Oraculus (#4020) üzenetére


Oczu
senior tag

hát az nem jelenti azt, hogy jó :)) a csipogó tuti jó? Azért megéri egy másik táppal tesztelni.sztem ott lehet valami

(#4022) Oraculus válasza Oczu (#4021) üzenetére


Oraculus
tag

A csipogónak jónak kellene lennie mert az előző alaplapban müködött. A mostani alaplapban meg úgy tette be mint ahogy az User's Manual-ban van írva/rajzolva.
Másik tápegységem nincs.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4023) Oczu válasza Oraculus (#4022) üzenetére


Oczu
senior tag

hát akkor egyenlöre itt megfeneklett a dolog... azért, ha mégis lesz egy táp, próbáld meget az utat

(#4024) Oraculus válasza Oczu (#4023) üzenetére


Oraculus
tag

Inkább meghagyom a további teszteléseket a bolt-nak ahol vettem a gépet.
Köszönöm a segítségedet, majd írom mi volt a gond ha megoldódik.

Üdv. :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#4025) Oczu válasza Oraculus (#4024) üzenetére


Oczu
senior tag

az jó lesz, kíváncsi vagyok, ha már nem tudtam segíteni, legalább tapasztalatom legyen, köszönöm :R

(#4026) ryli


ryli
tag

izgi :C

(#4027) Oczu válasza ryli (#4026) üzenetére


Oczu
senior tag

Ez ám egy teljesértékű, tartalmas, használható hsz :R mind a 45 hsz-od ilyen meggyőző? :DD

(#4028) bigyo.su


bigyo.su
tag

Remélem megcáfoltok... :F
A helyzet a következő: Hazavittem a gépemet, de csak az alaplapot +memó, proci, videókártya, táp, vinyó, az egészet darabokban ház nélkül, normálisan becsomagolva a dobozaiba. Namármost otthon összeraktam, és ment is. Aztán tesóm videókártyáját teszteltük vele, és nem is volt vele semmi gond. Aztán ismét szétszed, átvisz másik szobába, és ott összerak. Ekkor ismét megy a gép, ám 15 perc wow után kifagyott, azt hittem a videókártya melegedett túl, mert csak 5V-ra volt dugva a Zalman hűtő. Aztán utána reset, gép indul, de a winxp bootolás közben kifagy. Valami ati-s driver miatt. Aztán reboot, ismét kifagy, most más miatt, és a 0x000000008E-t írja ki.
Utána szédszedtem, összeraktam, hátha valami rosszul csatlakozik. Azóta nem indul, de a ventik sem pörögnek fel. CMOS reset volt, és próbáltam már másik táppal minden-t lehúzva (csak alaplap, memória, proci) és semmi.
Akkor szerintetek eltávozott a lap a másvilágra?
:O :(

Egy sör nem sör. Két sör az fél sör, négy sör az egy sör, de hát egy sör nem sör!

(#4029) andieri


andieri
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-K8NSC S939-es alaplapon.
Akadt vele egy kis gondom.
Házba berakva, minden a könyve szerint rádugva, áram alá helyezve, és nincs kimeneti jel se speekerre se billenytűzetre se monitorra.
Minden alkatrész ami erre ráment másik Gigabyte GA-K8NS Ultra lapon tesztelve és semmi baja nincs. At a konfig indul hiba nélkül.

Ha tudtok valami megoldást írjatok.

Köszi

Andi

(#4030) Krissz22 válasza andieri (#4029) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Azt a Gigabyte lapot, amit a házba szereltél láttad működni?

At a konfig indul hiba nélkül.
Ez alatt pontosan mit értesz? :B

[Szerkesztve]

(#4031) Bagira01


Bagira01
veterán

Hello! Na most fellépett egy olyan probléma tuning után hogy a gép nem indul. Vagyis elindul csak nem tölt be semmit nagy fekete képernyő van. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4032) Krissz22 válasza Bagira01 (#4031) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Ezt a szöveget most milyen gépről írtad? :))

Valami miatt nem bootol be. Vagy a proci, vagy a ram. Vagy mind2ő.

Hol van a nagy fekete képernyő? Mikor a win tötene be?

Ha a Bios-ig sem jutsz el, akkor Bios resetet kell csinálnod.

(#4033) rolko


rolko
őstag

Nem nagyon találtam hozzá illő topikot, ezért írok ide.

Nos volna az öcsém gépe, ha leül játszani akkor kb 10-15 perc után a gép leáll, eddig nem volt vele semmilyen probléma, már ötletem sincs hogy miért csinálja, driverket cserélgettem semmi. Arra is gondoltam hogy túlmelegedik, ezért tettem bele +1 ventit. A túlmeledést kizárnám, mert amikor leáll a gép végignézem az alaktrészeket éppen csak melegek, nem süti meg a kezemet :D Mitől lehet ez? :U :F
Ilyen gépe van:
P4 3Ghz Prescott + CM Xdrem, Abit IS7, 512/400 Kingston, His 9600, 80GB sata Samsung, Cooler Master 380W


mod:
csak játékok alatt csinálja, netezni meg szöveget szerkeszteni rajta akár egésznap is lehet, akkor sem áll le :)



[Szerkesztve]

(#4034) Oczu válasza Bagira01 (#4031) üzenetére


Oczu
senior tag

Gyanítom, valamelyik értéket kissé túllőtted, normál jelenség, bios reset a help

(#4035) Oczu válasza rolko (#4033) üzenetére


Oczu
senior tag

Én a videokari hűtésére gyanakodnék elsősorban, mivel játéknál az kapja a legnagyobb ívet. Az igaz, hogy a prescottok kissé jobban melegszenek (tapasztaltam, nekem is ilyen proccom volt). Bios-ból érdemes kiszedni a proci hőmérsékletet, s még azt, hogy mi a biztonsági szint, ahol letilt a rendszer (pc health menü, jól vágom?)

(#4036) Seligen


Seligen
csendes tag

Májusban vettem gépet (ASUS P5N-E, C2D E6600, 3GB GEIL ultra, 2x320 WD HDD)
Pár hét után elkezdett látványos kékhalált produkálni, nem túl rendszeresen. A kódja:
STOP 0x000000F4 (0x00000003, ...)

Amint időm volt jobban törődni vele, utánanézni a hibának. Össze vissza konfigurálgattam a HDD-ket, meg a DVD-t, nem segített, elkezdtem újra rakni a rendszert.
Egy darabig ment, majd elkezdett ''késleltetett írás nem sikerült...'' típusú üzenetekkel bombázni. Jöttek sorba a lefagyások ennek kapcsán. Mostanra már újabb kékhalál üziket kapok a drágától 0x00000077 vagy 0x0000007A kóddal (a paraméterek immár változatosabbak.
Sata kábeleket átnéztem, kicseréltem, ami diagnosztizálóm volt, lefuttattam (HDD life-al meg az EVEREST tesztjével bohóckodtam), sem HDD sem memóhibát nem jeleztek. Illetve az EVEREST stressz tesztjét nem sokáig bírta kékülés nélkül.
Hogy a bánatba deríthetem ki mi a baja?

(#4037) Hequila válasza Seligen (#4036) üzenetére


Hequila
őstag

Memóriát mivel tesztelted?
Első körben memtest, ha az hibátlan, akkor néhány óra OCCT (a memóriát és a prcit is terheli egyszerre). Ha így sem hibázik, akkor vehetjük tovább a dolgokat.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4038) Seligen


Seligen
csendes tag

Memtestet találtam kettő félét. A bootolós elkezdte resetelgetni a gépet amikor kijött volna a menüsora bootoláskor. A nem bootolós meg ezt mondta:
''Your version of windows limits to amount of RAM a singe program can allocate.You will need to run two copies of memtest and tell each to test 1024 MB of RAM.''
Ezt sajna nem tudom mi akar lenni.

(#4039) Bagira01 válasza Oczu (#4034) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem megy a bios reset sem. A biosig sem jut el.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4040) Oczu válasza Bagira01 (#4039) üzenetére


Oczu
senior tag

Ha bios sem tölt be, akkor ott komolyabb a baj. A Gigabyte is dual-bios-os, megvan a módszer, hogyan lehet visszaállítani az eredeti biost, lehet az megoldja. Ez a jelenség utalhat proc, vagy vidkari-hibára is, érdemes lenne külön tesztelni őket.

(#4041) Oczu válasza Seligen (#4038) üzenetére


Oczu
senior tag

''Your version of windows limits to amount of RAM a singe program can allocate.You will need to run two copies of memtest and tell each to test 1024 MB of RAM.''

Ez azt jelenti, hogy ez a verzió egyszerre csak 1024Mb-ot tud tesztelni, szükséges 2 futás a memtesttel minden 1024mb-os rammal, szabad fordításban.

Magyarul: Ha több van mint 1024Mb ram, akkor csak 1024-ig hagyjál a slot-ban.:))

Van win alol futtatható verzió is, ha kell adok linket.

Én is valamelyik memó hibájára gondolok 1. körben,

[Szerkesztve]

(#4042) Seligen


Seligen
csendes tag

Elkezdtem külön külön benne hagyni a RAMokat, a 2 db 512-est kiszedve jelentkezett a a kék.
Elég sokszor csinál olyat, hogy másolás vagy munka közben elkezd bombázni a késleltetett írás nem sikerült üzikkel, ez is lehet memó hiba?
Úgy látom van itt nekem egy Hiren's boot CD 9-em, azon van egy memtest, este kipróbálom

(#4043) Oczu válasza Seligen (#4042) üzenetére


Oczu
senior tag

Lehet, mert a memókban tárolja 1. körben az adatokat. Amennyiben pont a hibás szektorba, modulba jut az adat, egyértelmű, hogy nem tudja továbbítani a célterület felé. Valamelyik 512-essel lesz baj, javaslom a külön tesztet.Ritkább esetben szokott lenni laphiba is, sajna találkoztam már vele, hogy a memóvezérlő halt el. Még azért próbáld meg, nem-e csak a slot hibás.

(#4044) Seligen válasza Oczu (#4043) üzenetére


Seligen
csendes tag

Az 1G-s RAMnál fennált a hiba, most nyúzom egy kicsit az 512-esekkel.
Most lesem az alaplap könyvet, A1-A2-ben volt a 2x1G-s ram, B1-B2-ben az 512-esek, az írja a könyv, ha dualban akarom, akkor A1+A2=B1+B2 -nek kell lenni. Lehet, hogy nem jó az installáció? Ha csak 2 modult hagyok a lapban, azt nem A1-B1-be kell tenni?

(#4045) Seligen


Seligen
csendes tag

A két 512-essel is kinyiffant... :(

(#4046) ssolitude válasza Seligen (#4045) üzenetére


ssolitude
őstag

Az egyforma színű slotok tartoznak egy csatornához.Ettől eltérően csak egy lapon láttam a színezést. Ha így sem jó, próbálkozz egy modullal.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4047) Seligen válasza ssolitude (#4046) üzenetére


Seligen
csendes tag

Átraktam az 1G-seket A1-B1-be (sárga), az 512-eseket A2-B2-be (fekete), érdekes akkor, hogy gyárilag nem így volt...
Hátha ez volt a baja...
Egyenlőre mintha gyorsult volna a gép...
Még megy, ez a lényeg, ebéd után majd jól elkezdem terhelni, aztán meglátjuk...

(#4048) ssolitude válasza Seligen (#4047) üzenetére


ssolitude
őstag

Adataidnál érdemes kitölteni konfig részt, nagyban könnyíti a tájékozódást.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4049) Oczu válasza Seligen (#4047) üzenetére


Oczu
senior tag

biztos, hogy gyorsabb lesz dual-ban. A memók gondolom egyformák, csak a méretben különböznek(?) Én sajna nem a párosításban látom a megoldást (ha egyformák a ramok), bár ne legyen igazam

Ha továbbra is fennáll a hiba, az időzitésekkel lehet tovább játszani. Memtest egyenként mit mutat?

[Szerkesztve]

(#4050) Hequila válasza Seligen (#4047) üzenetére


Hequila
őstag

Ezzel a memtesttel nézd meg:

[link]

Kicsomagolod, és kiírod újraírhatóra, majd CD-ről bootolsz.
A Windowsos vackok nem érnek sokat, a már elfoglalt memóriarészt nem tudják tesztelni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.