Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) , válasza sphe (#44100) üzenetére


,
addikt

Szívesen.

(#44102) Fuel válasza Fuel (#42819) üzenetére


Fuel
tag

Sziasztok újra! :DDD
Megoldottam, valahogy a Windows 10-et nem szerette, ezért volt Kernel-Power 41-es hiba a gépemmel váratlan időközönként, valami bezavarta a gépemet, nemtudom pontosan, de a Windows 7 és Linux stabilan fut, semmi baj nincs velük, habár azóta szerintem jött pár frissítés Win10-re, már lehet hogy jó lenne, nem próbáltam. ;]

Köszönök szépen mindent mindenkitől, gondoltam leírom hogy megoldódott nálam, talán többet tudtok majd! :R

Üdv.

(#44103) vs2009


vs2009
tag

Sziaszok!
Az lenne a kérdésem hogy mitől lehet hogy nincs hang ha HDMI kábellel össze kötöm a gépet a tv-vel

Alaplap-ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
Videokártya-SAPPHIRE RX 590 NITRO SPECIAL EDITION
Processzor-AMD Ryzen 5 2400G

(#44104) shadow1901 válasza vs2009 (#44103) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Hol nincs hang? TV-n? Géphez kötött hangkeltőn? Egyiken sem? W10? Óra mellett hangszóró ikonon hangkeverő megnyitása után a kívánt kimenet van kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#44105) vs2009 válasza shadow1901 (#44104) üzenetére


vs2009
tag

Ha bedugom a fejhallgatót előre akkor van hang illetve ha hangfal be van dugva hátra ott is van hang
De ha tv re kötöm akkor nem jön hang a tv-ből
Intel gépem volt eddig annál simán ment

[ Szerkesztve ]

(#44106) Bazsooo


Bazsooo
újonc

Alaplap: Gigabyte B450 Aorus pro
Processzor: Ryzen 5 3600
Memória: 2x8 GB DDR4 Hyperx Fury
Tápegység: FSP Hyper M 700W
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500Gb
Videókártya: Gigabyte gt 1030( ő lesz a következő újítás)
Sziasztok! Most rendeltem a vidikarin kívül mindent, olyan problémám lenne, hogy a windows telepítés után iszonyat lassú a boot.
Az aorus logonál tölt több percig a gép. Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a probléma. A válaszokat előre is köszönöm!
Amikkel eddig próbálkoztam:
Gyors rendszerindítás kikapcsolása az energiagazdálkodás menüpontnál(neten találtam, sokszor segített az embereknek)
Legfrissebb driverek telepítése

[ Szerkesztve ]

(#44107) Sdi válasza vs2009 (#44105) üzenetére


Sdi
addikt

Mit kötsz a tv-re ? Írták, hogy a hangkeverőnél az eszközmenüben válasz ki a tv-t. Nekem is ryzenes konfigom van radeon kártyával és simán van hang a tévémen hdmi-vel.

Bazsooo

A bios a legfrissebb ? Nincs más eszköz a gépben, vagy rákötve amiről esetleg bootolhatna a gép / vinyó, külső vinyó, pendrive / ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44108) shadow1901 válasza vs2009 (#44105) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Akkor 1:1-be cseréljük el a gépünket!! Mindenkinek jó lesz...
Ha TV van bekötve, a kimenet mit mutat, nem marad a kihúzott kimenet beállítva, VGA driver szokott hdmi drivert felrakni. Procinak kb semmi köze az egészhez, hasonló gondom volt ~15 éve, GB->Asus lap között.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#44109) vs2009 válasza Sdi (#44107) üzenetére


vs2009
tag

Igen a legfrissebb a bios
eszközmenüben nem lehet kiválasztani a tv-t

(#44110) vs2009 válasza shadow1901 (#44108) üzenetére


vs2009
tag

ez a driver van felrakva

(#44111) Bazsooo válasza Sdi (#44107) üzenetére


Bazsooo
újonc

Kiszedtem teljesen a vinyot, megoldotta a problemat viszont nem ertem hogy miert akart volna arrol bootolni hiszen nincs rajta windows es a boot menuben sem lehetett kivalasztani hogy arrol akarnam.
Ezer halam a segitsegert :R :R :R

(#44112) Sdi válasza vs2009 (#44109) üzenetére


Sdi
addikt

A bios-t nem neked szántam, hanem az utánad kérdezőnek.
A radeon kártya van összekötve a tv-vel, kép van, de hang nincs, ill. a hangkeverőnél vagy a hangbeállításoknál az eszközlistában nem szerepel a tv ? Akkor az feltehetően, vagy kábel, vagy driver probléma. Próbáltad több hdmi portban is ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44113) Essejó válasza Bazsooo (#44111) üzenetére


Essejó
veterán

Réges régi dolog már, hogy Win telepítéskor csak egy aktív winyó legyen a gépben. Amire telepiteni akarsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44114) Sdi válasza Bazsooo (#44111) üzenetére


Sdi
addikt

Van amikor az alaplapok valamiért ragaszkodnak a régebbi eszközökről való bootoláshoz. Én is futottam már bele ilyenbe, hiába jelöltem meg elsődleges eszköznek az ssd-t, minden áron az atás vinyóról akart bootolni.

Essejó

Ezt ajánlják, mert ez a biztos :) . De én pl. soha nem kötöttem le a vinyóimat win telepítéskor, pedig párszor megtettem már.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44115) ElektrikusDE válasza vs2009 (#44110) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Szerintem telepítsél Realtek Audio Driver-t is az alaplapgyártó oldaláról!

Pl. amit találtam az 686.47 MBytes

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44116) vs2009 válasza Sdi (#44112) üzenetére


vs2009
tag

Még nem próbáltam több hdmi portban később megnézem
Már több driver kipróbáltam de mindnél ez a gond kép az van de hang nincs

(#44117) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44115) üzenetére


vs2009
tag

Szia!
Már azt is próbáltam de ugyan az a gond

(#44118) Sdi válasza vs2009 (#44116) üzenetére


Sdi
addikt

Próbáld meg más portban, de ha akkor sem megy, akkor másik kábel próbát javaslok. A kártya mostani beszerzés, vagy régebbi ? Nem valami bányász cucc volt esetleg ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44119) vs2009 válasza Sdi (#44118) üzenetére


vs2009
tag

Később megnézem hátha jó lesz úgy :) Boltban vásároltam a kártyát elég új még
Írok amint sikerül megnéznem
köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#44120) Sdi válasza vs2009 (#44119) üzenetére


Sdi
addikt

Rendben, mert ez így nem kerek :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44121) vs2009 válasza Sdi (#44120) üzenetére


vs2009
tag

Átdugtam de ugyan az a gond :F Holnap veszek másik kábelt
itt is ugyan az a gond

https://community.amd.com/thread/238928

[ Szerkesztve ]

(#44122) Sdi válasza vs2009 (#44121) üzenetére


Sdi
addikt

Ahogy látom, itt sem nagyon oldották meg :(

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44123) vs2009 válasza Sdi (#44122) üzenetére


vs2009
tag

Radeon Vega van a biosban állítólag azt kell átállítani
Mit gondolsz nem hülyeség?

(#44124) Sdi válasza vs2009 (#44123) üzenetére


Sdi
addikt

Nem hallottam róla, de az 590 biosát tudtommal csak flashelésel lehet változtatni. Ezért is kérdeztem, hogy nem lehet-e bányász kari.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44125) vs2009 válasza Sdi (#44124) üzenetére


vs2009
tag

Boltból vettem így az kizárt :) Állítólag most az alaplapi az elsődleges és azért kell átállítani
Persze csak azt mondom amit a neten láttam
Bár gondolom ez valami baromság lehet

(#44126) Sdi válasza vs2009 (#44125) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor a lap biosában kell szétnézni a beállításokban, nem a kártyáéban. Bár furcsának tartom, mert ha nem a pcie az elsődleges, akkor elméletileg képet sem adhatna.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44127) ElektrikusDE válasza vs2009 (#44125) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Még azt is írják hogy egy teljes áramtalanítás se árt vagy legalább a FastBoot kikapcsolása.

Az AMD sound drivert feltetted?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44128) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44127) üzenetére


vs2009
tag

AMD sound drivert azt külön kell letölteni?
FastBoot az tuti be van kapcsolva a biosban

[ Szerkesztve ]

(#44129) Essejó válasza Sdi (#44114) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, általában nem is azért kell lekötni mert nem megy, hanem telepítéskor a Win rejtett mód rászemetel ezt azt. Aztán ha megdöglend a winyó, akkor meg bootoláskor keresi és hibát dob.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44130) ElektrikusDE válasza vs2009 (#44128) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, külön kell letölteni.

A FastBoot meg akadályozza driver telepitest, utána akár vissza is kapcsolhatod ha minden működik.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44131) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44130) üzenetére


vs2009
tag

FastBoot kikapcsolva de ugyan úgy nincs hang :F kivetten az rx590-et és az alaplapi videó kártya ad hangot hdmi-n

(#44132) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44130) üzenetére


vs2009
tag

leszedtem az rx 590-hez a 20.4.2 drivert de külön nem találok AMD sound drivert

(#44133) palfitom válasza Essejó (#44129) üzenetére


palfitom
félisten

Így van, jártam már hasonlóképpen. :((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#44134) ElektrikusDE válasza vs2009 (#44132) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Igazad van nem AMD, hanem Realtek Audio driver
amit felkéne tenned.

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44135) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44134) üzenetére


vs2009
tag

Szia!
Este meg is nézem hátha jó lesz

(#44136) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44134) üzenetére


vs2009
tag

Gyors felraktam de semmi :( csak ezek vannak ugyan úgy

[ Szerkesztve ]

(#44137) ElektrikusDE válasza vs2009 (#44136) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Már csak ez marad:

[link]

Szerintem sokszor fordult elő HDMI hang hiány, mert ez az első bejegyzés a FAQ-ban.
Meg a frissítés időpontja is gyanús: Last Update : 2020/09/17 11:18

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44138) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#44137) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Amennyiben ez se segít akkor a VGA vonalon mennék tovább:

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44139) Cobra69 válasza Cobra69 (#44079) üzenetére


Cobra69
csendes tag

Sziasztok !!

Most már kétségbe esve várom a választ erre a problémára !! :O :O :O (#44079)

:R :R :R :R :R :R

(#44140) vs2009 válasza ElektrikusDE (#44138) üzenetére


vs2009
tag

este átolvasom hátha lesz valami :)

(#44141) Lavar


Lavar
aktív tag

Üdv,
már egy ideje fenn áll a probléma, de mostanra lett elegem belőle, így tanácsot szeretnék kérni mi okozhatja.
Bármilyen forrásból, ha nagyobb anyagot letöltök, az egész gép iszonyatosan lelassul amíg le nem szedi, lomhán reagál, a böngészés borzalmas, videók nem töltenek be, csak baromi lassan.
Ilyen nagy letöltések mindig akkor vannak, ha épp egy új játékot szedek le, vagy frissítek, legyen az steam, origin, battlenet, tök mindegy. Most épp battlenet-ről szedek. (Tehát nem torrentekről van szó..)
A belassulás oka minden bizonnyal, hogy a procim összes szála ilyenkor 100%-on pörög.
Mi akaszthatja ki ennyire ilyenkor?
Ha nem szedek le semmit nincs gond, így nem gyanakszom vírusra.
Konfig az adatlapomon, win 10 64 bit.

Köszi, ha van valakinek tippje!

[ Szerkesztve ]

(#44142) Essejó válasza Lavar (#44141) üzenetére


Essejó
veterán

Milyen net van hozzá?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44143) shadow1901 válasza Lavar (#44141) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Minden bizonnyal CPU? Hát nézd meg, pl. feladatkezelőben! Egyszer csak előjött ez a probléma, de előtte semmi? A letöltés ugyan arra a meghajtóra megy, mint amin az OS, meg a kliensek, böngésző van telepítve?
Kolléga azt sejti, hogy nagyon gyors net kiakasztja az SSD-d. Emiatt nem megy flottul. Bár szabad hely mennyi van rajta? Az lassíthat még, ha keresgéli az üres helyet.
Esetleg ez a típusa az SSD-nek nem hajlamos a lassulásra X idő/folyamatos írás után?
Látatlanban SSD-n keresném a hiba forrását!

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#44144) Lavar


Lavar
aktív tag

Essejó: 1000mbit-es Telekom net. Ugye ez elméletben max. 125 MB/sec.
De 90-nél többel nem szokott jönni semmi. Amikor írtam, hogy mi a gond, akkor pl. 25 MB-vel szedett battlenet-ről, de ez több mindentől függ. Lényegtelen, hogy 90-el szed, vagy csak 25-tel, ugyanúgy előjön a lassulás. Ha 90-el még megértem mert lefoglalja a teljes sávszélt, és azért belassulhat a net, de ha csak 25-tel akkor még bőven lenne benne tartalék, hogy tudjak netezni rendesen, vagy nem így működik?

shadow1901: Feladatkezelőben néztem rá és ott láttam, hogy minden szál foglalt 100-on. Ahogy lejön a játék elmúlik. Már egy ideje ez van, illetve volt az előző konfiggal is, most pont 1 éve lett ez az új gép és ezzel is ez van. Akkor egy i5 4460 volt, most 2200G. Csak nem írtam be, mert nem minden nap töltögetek játékokat, így elviseltem, de most már be akartam kérdezni ide.
Változó, hogy épp mire rakom. Eddig kettő ssd volt a gépben, volt, hogy arra, amin az OS van, vagy a másikra. De most tettem bele új 500 gb-os ssdt, csak játékoknak és most erre raktam, de ugyanaz, szóval úgy tűnik ez nem számít. Hely bőven van, és ezek ajánlott ssd-k.
HyperX Fury 120GB, 4 éves, nem sokat lassult, ezen van a rendszer, de már nem ide teszem őket. Most tettem be nemrég egy új A2000-et, ami nvme, és most erre telepítem a játékokat, a másikon meg csak a rendszer van.

Még arra tudok gondolni, hogy ugye ezek a launcherekből szedett játékok egyből települnek is a letöltéssel és ez terheli le a rendszert, dehát attól még bírnia kellene szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44145) jerry311


jerry311
nagyúr

Aloha,

Segítségre van szükségem.
Hibaüzenet: "PCI resource allocation error. Out of Resources."
Alaplap: [link] Gigabyte GA-Z270X-Gaming 7. BIOS F9e
CPU i7 7700k
VGA CPU-ban.
RAM 64 GB
HP NC522SFP Dual Port NIC
Adaptec 5805 RAID kártya

Amit lehet, azt letiltottam a BIOSban. 10-ből mondjuk egyszer látja a RAID kártyát és rajta a lemezeket. A másik kilenc esetben már említett hibaüzenetet adja, vagy egyszerűen csak a RAID kártya nem látszódik az eszközkezelőben.

Mit lehet ezzel csinálni?

(#44146) modflow


modflow
veterán

Van egy gépem és random módon újraindul.
Nem tudom mi lehet a gond, már újra is telepítettem, de nem szűnt meg a jelenség.
Van hogy egész nap megy, van, hogy csak este kapcsolom be és 20 percenként újraindul.

Még azt nem láttam, hogy kékhalállal indul-e újra, mert amikor ott vagyok, még sosem indult újra. Csak akkor, amikor alapjáraton ketyerészik és seedel magában. Szóval az esetek 90% -ában csak seed megy, semmi más ekkor indul újra.
Játék csak ritkán megy, de ekkor még sosem indult újra, pedig ugye akkor van terhelve.

Mi lehet a baja?

Viszonylag új gép, 1,5 éves.
Gigabyte Z370 HD3
Intel Core i5-8400 2.8GHz (s1151) Processzor - BOX
Samsung 250GB 860 EVO 2.5" SATA3 SSD
G.SKILL Aegis 32GB KIT DDR4 3000MHz CL16
Be quiet! Pure Power 10 CM 400W
MSI RTX 2060 SUPER GAMING X nVidia 8GB GDDR6 256bit

(#44147) jerry311 válasza jerry311 (#44145) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megoldva.
Csak resetelt BIOS-szal hajlandó indulni. Ha elkezdek perifáriákat letiltani (pl. audio ami nem kell VMWare hostba), vagy csak átállítom a VGA-t IGP-re, mert más úgysincs benne, már akkor sem bootol vagy nem látja a RAID kártyát.

(#44148) vs2009 válasza vs2009 (#44140) üzenetére


vs2009
tag

Szia!
Mindent kipróbáltam de most sem jön hang hdmi kábelon :(
Előfordulhat hogy rossz a kártya?

(#44149) ElektrikusDE válasza vs2009 (#44148) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen lehet rossz a kártya, de ez szerintem ritka eset.

Még mindig konfigurációs problémát gyanítok.

Másik (HDMI mentes) alaplapban valószínűleg jól működhet a kártya.

Most már megkéne keresned egy kompetens szervizt!

Ui:

A TV biztosan rendben van? (a most használt csatlakozón keresztül adott már hangot?)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44150) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!
Lehet nagyon amatőr kérdésem lesz, de az a keret, ami az alaplap hátoldalán van és amihez hozzá kell csavarozni a processzorhűtőt, az alapesetben minek a tartozéka? Az alaplaphoz adják, a processzorhoz, vagy esetleg a custom processzorhűtőhöz?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.