Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) --ka válasza Amartus (#45749) üzenetére


--ka
senior tag

Tapasztalati eljárás, nem röhögni! :D
Ha még nem tetted, akkor húzd ki a tápkábelt vagy a falból (elosztóból) vagy a tápból. Utána próbáld bekapcsolni - nyilván nem fog menni. Várj egy kicsit, csatlakoztasd és indítsd el.
Kis szerencsével csak a táp védelme működött, és kell neki egy "restart" - kicsit voodoo, tudom, de már többször bevált.
...voltak erre viharok és áramkimaradás is mostanában.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45752) Amartus válasza --ka (#45751) üzenetére


Amartus
senior tag

Sajnos nem vált be.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#45753) Amartus válasza KROK640 (#45750) üzenetére


Amartus
senior tag

GTX 1070, Ryzen 2600X, 2 vinyó, 1 ssd, 4 ventilátor, 16 GB ram.
Nincs tuning.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#45754) KROK640 válasza rolii92i (#45746) üzenetére


KROK640
veterán

Memóriákat kiszedegetted, cserélgetted? Másik táppal megpróbáltad?
Nem zár valahol rövidre a cucc?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45755) Croft-21


Croft-21
őstag

Erre valaki esetleg tud válaszolni? #45736

(#45756) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!asrock b75m alaplap,a konfigom többi része a butatkozó résznél .
Ventik felörögnek,leállnak felpörögnek.Gép nem indul,nem sípol.Gondolom nem jut el a biosig sem.Tegnap este még használtam,ma nem indult.Kiszedtem mindnent,visszaraktam,cserélgettem ramokat,procit megnéztem,se kép se hang.
Köszönöm ha valaki tud segíteni (sejt3sem szerint alaplap kuka)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#45757) Amartus


Amartus
senior tag

Tápcsere megoldotta a problémát. Kicseréltem egy ilyenre: [link]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#45758) KROK640 válasza Croft-21 (#45736) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem sajna nem mond semmit.
De másik memóriával megpróbálnám.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45759) rolii92i válasza KROK640 (#45754) üzenetére


rolii92i
tag

Memoriajatekon tul vagyok,semmi valtozas,pedig meg egy 3. tipusut is bevontam.
Vga csere is megvolt, kulonbozo slotok kiprobalasaval.
Nem tudom ad e vmi tampontot az h amig a rreset gomb sargan,addig a power pirosan vilagit.
A tap vadiuj,most lett kibontva.A lenyegen nem gondolom valtoztat az a teny h valojaban mar bo 2 eve megvan ha nem volt hasznalva.
Mikor is kellene rovidre zarnia a tapnak? :)

(#45760) dannyl


dannyl
addikt

Korábbi problémám, amire az óta sincs megoldás:
"Használom pár hete az új Acer XV2 (1440p) monitoromat, és olyan jelenséget produkál, hogy néha elsötétül a kép, majd visszajön. Nem ír semmi hibát ki. Kb. 1 mp a sötétség. Egyelőre csak akkor értem tetten ezt, ha a 4k TV-re HDMI-n klónozva van a kijelző, de ezt még tesztelem, hogy csak akkor van-e Igen, csak akkor van, ha "csak a számítógép kijelzője" van kiválasztva soha nem csinálja. DDU-val gyalu megvolt, legfrissebb drivert felraktam. Így is csinálja.
Mitől lehet? A régi FHD monitorral nem volt ilyen. Illetve elég sokszor használom klónozva a gépet, nem opció, hogy kikapcsolom ezt. Szóval mindenképp keresnék megoldást rá.
Köszi előre is.

(#45761) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok,

pár hónapja írtam már ide, akkor is cpu problémám volt, most is az, vagyis inkább még mindig. :)
Létezik az, hogy egy CPU hibás lesz és random kékhalált okoz úgy, hogy előtte hónapokig nem volt gond vele? Nem volt OC soha, sőt, inkább próbáltam minél hűvösebben tartani.
Különböző hibakódokkal jönnek elő a kékhalálok, általában sima böngészés közben, stressztesztnél vagy játékoknál nem találkoztam ilyennel. Ma is volt már vagy 3-4 ilyen.. A mai legújabb furcsasága, hogyha az offset voltage-et beállítom -0.05-ös értékre, akkor már bootolni sem hajlandó, egyből kékhalál ahogy a windows betöltene. Azért gondoltam a voltage csökkentésére, mert alapból, idle-ben a cpu voltage simán felmegy 1.45-46-ra. Igaz a hőmérséklet rendben van, 35-8 fok között van.

Amiket eddig próbáltam:
- új alaplapot vettem, legfrissebb bios-ra frissítve
- új táp
- új ház (bár ez nem hiszem, hogy befolyásolná)
- új ram
- különböző ssd-ken való windows install/reinstall
- összes driver up-to-date
- másik VGA-val is próbáltam

Az új alkatrészeknél ugyanúgy előjöttek a hibák, mint a réginél, az egyetlen ami közös volt a kettőben az a proci. Így elkértem öcsém ryzen 2700x-ét, használtam egy hétig, sehol egy hiba vagy kékhalál.
A pontos konfigurációm az adatlapon megtalálható, annyi változás van, hogy a meshify C helyett már egy 500dx-et használok.

Neten bújva néha-néha találni ilyen cpu hibát, de én még nem tapasztaltam.
Létezik, hogy egyszer csak minden előzmény nélkül megadja magát a technika? :S

Elnézést, ha hosszú lett a post, de muszáj volt már kiírnom magamból, mert néha a falat kaparom már. :D

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni :)

(#45762) Croft-21 válasza Rájmó (#45761) üzenetére


Croft-21
őstag

Cseréld le a procit :)
Egyébként nekem is kék halál van mióta újra pasztáztam a procit és vissza tettem rá a gyári ventit. Fentebb leírtam a kék halál hiba üzeneteket is.

(#45763) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok
Az lenne a problémám mint kiderült elszált a tápom azt produkálja,hogy amikor bekapcsolom a gépet egy másodperc erejéig felvillannak a ledek és felpörögnek a ventik ez javítható vagy kuka a táp ? "Másik táppal rendesen működik"
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#45764) tserrof77 válasza zozogtti (#45763) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem kérdés. Egy új és minőségi, jó táp egy jó gép legfőbb alapja. Nem érdemes spórolni rajta...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45765) npeter


npeter
csendes tag

Sziasztok!
A gépem játék közbe a következő hibát csinálta, vajon mi lehet a baja.
https://www.youtube.com/watch?v=3MzkBXpJUzg
Itt egy videó róla.
Meg pár kép:


Gép: cpu: i5 4670k
gpu: msi rtx 2060
lap: asus z87 G45
16gb ram

(#45766) ii77


ii77
tag

Sziasztok,
bízom a tudásotokban, mert most nagyon elszomorodtam. Tegnap este még gondtalanul filmeztem és játszottam is tévére kötve(Sony KDL50W829B és Lenovo ThinkVision E24-20 monitor) az 1.sz.PC-ről.
Ma este bekapcsoltam, felpörögnek a ventik, alaplap, ram, videókártya trió szépen világítanak.
Ám a monitoron nem jelenik meg kép. DP to DP kábellel van összekötve a monitorral.
Kikapcs minden, kábelek lehúzva. Teljesen áramtalanítom őket, visszadugok mindent, a gép mintha működne, de képet nem ad. Hdmi kábellel is tettem próbát, de nincs kép. Lehúztam a tévé összeköttetésére szolgáló Inakustik Premium HDMI 5m-es kábelt, de semmi. Ha csak a tévével kötöm össze, szintén semmi. A Lenovo monitor DP és HDMI portját is
kipróbáltam egy másik gépemmel, tökéletesen mennek.
1.sz.PC (SFF): [GIGABYTE B550I AORUS PRO AX][AMD Ryzen 9 5900X][Scythe Big Shuriken3][CORSAIR VENGEANCE RGB PRO CMW32GX4M2C3200C16][GIGABYTE RTX 3070 GAMING OC(GV-N3070GAMING OC-8GD)][Samsung 970EVOPlus1TB+KingmaxPX3480 256GB][Corsair SF750Platinum][CM NR200P White]
VGA-ra gyanakodva, a 2.sz.PC-ből (mATX), ami áll: [Asrock B450M STEEL LEGEND][AMD Ryzen 5 3600 @4200MHz(1.3125V)][Vengeance LPX Black CMK16GX4M2D3000C16][EVGA RTX 2070 XC Ultra 8GB@PowerLink][Kingston KC2000 256GB][Fractal Design Define Mini C]
[EVGA 750 GQ][Be quiet! Dark Rock Pro 4 BK022] [R:BeQuiet! BL081 PureWings2 120mm PWM][F:2xBeQuiet! BL083 PureWings2 140mm PWM][T:2xFractal Design Dynamic X2 GP-12 120mm]
kivettem a 2070-et és betettem a 3070-et. Egyből adott képet. Ám a 2070 az 1.sz.PC-ben nem ad képet. Szokásosan felpörög mindkét ventije, ám nem állítja le a azokat, hanem pörgeti, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Tehát nem a 3070em rossz.
Tettem próbát először a csak plusz adattárolóként bentlévő Kingmax ssd kiszerelésével is. Majd a 970 Evo Plus rendszer ssd-t áttettem a 2.sz.PC-be. Simán bootolt róla, Win10 szépen betöltődik róla.
A betegeskedő 1.sz.Pc alaplapja, vga-ja, tápja és cpu hűtője ~4 hónaposak és együtt kezdtek dolgozni, cpu-ja, ram ~6 hónapos, a 970 Evo Plus ezeknél kicsivel idősebb, ám szintén alig használt. Mivel e cserepróba nem hozott sikert, csavarhúzó érintésével tettem próbát a cmos törlésére is. De ezt követően sem változott a helyzet. :(

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#45767) KROK640 válasza zozogtti (#45763) üzenetére


KROK640
veterán

Biztos akad valami szaki aki megtudja neked pár ezerért tákolni, de :
1. Az aztán garantáltan semmilyen szinten nem lesz garanciális táp
2. Az az alkatrész sem, amit magával ránt.

Ellenben egy miőségi táp 10+ évig lehet az aktuális géped alapja. Én tápom már 12 éves, és még mindig hibátlanul megy. Ez éves szintre lebontva kb 1600ft-ot jelent, havi szinten 134ft. És ezért akkor nyugodtan alszol, egy új minőségi garanciális táppal. Nem pedig a valaki által megtákolt amúgy is hibás, és garanciamentes táppal.

Szóval bármit lehet, neked kell eldönteni, hogy mennyit ér neked a kérdés.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45768) KROK640 válasza npeter (#45765) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nekem sima inkompatibilitás vagy driver hibának tűnik.
Próbálj másik verziós VGA drivert, főleg ha korábban jól ment a kártya.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45769) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Sok éves tapasztalattal a hátam mögött eljött sajnos az idő hogy nálam okosabbak segítségét kérjem mert ehhez hasonlóval még nem találkoztam.

Adott egy frissen összerakott gép (adatlapomon), hibátlan működéssel, kb 1 hónapja került bele zsír új lap és proci.
Általában 24/7-ben szokott menni munka miatt, reagálni kell a mailokra meg ha valaki zaklat teamsen a cégtől.
Ma kivittem a gyerkőcöket az udvarra kb két órát voltunk kint, mikor bejövök azt látom hogy megfagyott post screen-nél...
Restart.
Boot -> windows load -> Automatikus javítás -> kék képernyő ujraindulás
Vakarom a fejem hogy mi történt, táp lekapcsol, várok egy kicsit, újraindít. Csigalassan megjön a post, nyomom a del-t mint süket a csengőt, diavetítés közepette bejön a bios.. ajajj.
CPU: unknow
Ram: unknow
Semmiféle reakció nem érkezik kattintásaimra, megfagytunk biosban.
Probálok egy restartot, és innentől post screenen megfagy.
Jó akkor megpróbálunk egy bios flash-t, letöltöm, pendrive bedug, flash gomb, villog minden, dolgozunk.
Végzett, restart, gyors post, bent vagyunk biosban, végig nézek mindent, proci megvan, ram megvan, ssd-k, nvme, hdd megvan, sebességek is stimmelnek, a bios update sikeresnek mondható.
Force boot az nvme-re, windows töltöképernyő, kék képernyő, újra indul... hmm. na mégegyszer. Restart, Windows "Felkészülés automatikus javításra", pörög, és megfagy.
Itt már éreztem hogy minimum win reinstall, de azért még pár dolgot gyorsban kipróbáltam, ram kivesz, megigazgat, másik slotba, egyesével, meghajtók sata kábel kihúz, nvme áttesz másik slotba de semmi.
Win telepítő elő, sata meghajtó lehúzva, csak az nvme van bent.
Force boot a pendrive-ra, telepítő tölt..vagyis megfagy.. Miafa**
Restart, újra, ugyanaz. Kiveszem az nvme-t, mostmár konkrétan csak a win telepítő az egyetlen drive, probálom a bootot, és ujraindul. És itt tartok most kb 50 restart után.
Nem akar semmiről sem bootolni, az asus q-led check is végig megy (dram-sárga, cpu-piros,vga-fehér, boot device-fehér) hibátlanul, szóval nem tudom.
Mi lehet a baj, mi tört el benne?

[ Szerkesztve ]

(#45770) DonThomasino válasza DiamondBack (#45769) üzenetére


DonThomasino
veterán

Alaplapi elemet nézted esetleg ?
Érdemes lehet kivenni hosszabb időre.
BIOS reset volt?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45771) DiamondBack válasza DonThomasino (#45770) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Persze, kivettem kb 5 percre, addig se dühöngtem :)
Biost a három utolsó verzióval is próbáltam, annyi változás lett hogy a bios stabilan bejön :D
A boot nem megy neki valamiért semmilyen eszközről.

(#45772) DonThomasino válasza DiamondBack (#45771) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mostanában nem volt semmilyen változtatás a konfigon?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45773) DiamondBack válasza DonThomasino (#45772) üzenetére


DiamondBack
senior tag

A lap és a proci új, a többiek előző konfigokból maradtak. De ez így egészben egy hete stabilan üzemelt.

(#45774) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy a gépem hetente 1-2 alkalommal azt csinálja, hogy amikor bekapcsolom, felpörög a gép kb 4-5 másodpercre, majd magától lekapcsol, és 1-2 másodperc múlva magától újra elindul, ilyenkor már rendesen. Ilyenkor még azt figyeltem meg, hogy a lekapcsolás előtt az USB eszközök nem is indulnak el, se az egér se az billentyűzet nem világít, illetve a monitor sem kapcsolt be, holott bekapcs után 2-3 másodpercre ezek meg szoktak történni.
Illetve még annyi, hogy a második indulás után amikor már rendesen elindult a gép, egyes beállítások visszaálltak, pl a billentyűzetem világítása sem úgy volt ahogy utoljára hagytam, meg az asztalom háttere is az előző háttér volt ilyenkor.
Hardveres, vagy szoftveres hiba lehet ez?
A biost frissítettem a legfrissebbre.
Én a tápra (bár ennek a kapacitása bőven elégnek kellene lennie) tippelnék, itt olyasmire tudok gondolni, hogy bekapcsoláskor nagy áramlöketet kap a táp, vagy esetleg még a RAM-ra, mert kb. 1 hónapja cseréltem RAM-okat előtte talán nem volt ilyen indítási probléma, legalábbis nem emlékszem, de az előző RAM-ok sem voltak sokáig a gépben, pár hétig, mert sajnos túl magasak voltak, és a vízhűtésem ventilátorai nem fértek el rendesen.
Mit gondoltok, mi lehet a probléma?
Tuning nincs, minden alapon van, XMP profil sincs beállítva!

Specifikációk:

Processzor: intel core i7 8700k
GPU: Nvidia GTX 1080Ti
Alaplap: Asus Prime Z390P
RAM: HyperX 4X8Gb DDR4 3200MHz CL16 RGB FURY Series
Táp: GIGABYTE P850GM 850W tápegység
Hűtő: Thermaltake ARGB Sync Edition Water 3.0 240
Windows 10 Pro eredeti aktivált
Kingston Sata SSD 480Gb (ezen van a Win.)
3TB HDD
Számítógépház: Kolink VOID X ARGB ATX

[ Szerkesztve ]

(#45775) KROK640 válasza -Sawyer- (#45774) üzenetére


KROK640
veterán

Az, hogy a WIn háttér is visszaáll a korábbira, arra utal nekem, hogy valamiféle leállási gond, lehet. Leálláskor nem mentődnek a dolgok vagy hasonló, és az újraindulás is azért van, mert egy rossz leállítás után áll helyre a rendszer.
Amikor kikapcsolod látszólag rendben leáll?

Egyébként én első körben szoftveres hibára tippelnék, mindenképp egy Windows reinstall-al kezdenék. (az előző gépem nem tudott leállni., tápra tippeltem, aztán kiderült, hogy a Windows volt a ludas)

(amúgy durva géped van!)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45776) DonThomasino válasza DiamondBack (#45773) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én megnézném egy másik procival, vagy esetleg lappal.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45777) -Sawyer- válasza KROK640 (#45775) üzenetére


-Sawyer-
tag

Látszólag rendben leáll, általában egész gyorsan, 4-5 másodperc után, néha van, hogy kicsit többet jár leállás előtt, de nem igazán tapasztaltam ezen kívül semmit.
Én is gondoltam még a Windowsra, már régen volt újrarakva, mindenképpen az lesz az első, hogy újrarakom, úgyis át akarom tenni az M.2-es NVMe SSD-re.

És köszönöm! Van benne erő, igazából a VR headsetek miatt szükséges, de kívülről sem kell szégyenkeznie. :D

(#45778) DiamondBack válasza DonThomasino (#45776) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Vettem egy másik lapot, (zsír új bontatlan) átpakoltam mindent, valamint másik tápot kötöttem rá, valamint haver áthozta a ramjait, beletettük és pontosan ugyanez történik (abban a pillanatban újraindul ahogy a boot elkezdődne). Az én ramjaim tökéletesen mennek az ő gépében. Szóval a proci alatt cserélve lett a lap, a memória, a videókártya, 4 féle ssd, valamint a táp is. Ha viszont a proci szart be akkor hogyhogy megy a bios? Mi a valószínűsége hogy egy egy hetes proci bedöglik, alapon használva, rendes hűtés mellett?

(#45779) KROK640 válasza -Sawyer- (#45777) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, ahogy látom szép kis gép.
Itt az enyémről egy régebbi kép

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45780) KROK640 válasza DiamondBack (#45778) üzenetére


KROK640
veterán

Szinte semmi esély erre, de ahogy elnézem, már kb csak a proci lehet a hunyó.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45781) Essejó válasza DiamondBack (#45778) üzenetére


Essejó
veterán

Mert amikor a Bios betölt még nem a procinál van a vezérlés. A Bios ugyanis az alaplapon van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45782) DiamondBack válasza Essejó (#45781) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Értem, teljesen abban a tudatban voltam hogy a bios megjelenítését már a proci végzi, illetve ha az halott akkor fekete kép és örületes sípolás fogad bekapcsoláskor. Az viszont feltünt hogy a bios is akadozva tölt be és a tabok közti mozgásra is kb 1-2 másodperc késéssel reagál. Szerzek ma valahonnan másikat ha azzal elindul akkor megy vissza gariban.

(#45783) DonThomasino válasza DiamondBack (#45778) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kicsi a valószínűsége, de előfordulahat.
Az szokott még lenni, hogy berakás közben összekenik a CPUt
vagy valami mechanikai sérülés éri. Sajnos nekem is volt már ilyen
rengeteg időbe telt mire rájöttem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45784) DiamondBack válasza DonThomasino (#45783) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Ezt ellenőriztem, összekenni nem tudtam (nem is akartam :) ) a gyári hűtő előre volt pasztázva, magára a procira meg vigyáztam mint a hímes tojásra:

(#45785) DonThomasino válasza DiamondBack (#45784) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor próbáld gariztatni, remélem megoldódik hamar.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45786) DiamondBack válasza DonThomasino (#45785) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Beletettünk egy 2700-at és gond nélkül ment, Szóval megy vissza gariban a 3700x.
Viszont tanultam valamit a biosba akkor is betudsz lépni ha hibás a proci, és az ASUS q-kedje nem sok sz*rt ér mert hibátlannak jelezte :D

(#45787) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Jobb topicot nem találva ide írok. A porblémám nem olyan nagy, de annál bosszantóbb. Tavaly év végén vettem egy Razer Kraken fülest, ami ugye USB-s. Nemrég kicseréltem a billentyűm egy Genius SlimStar 230-ra. Nos, nem esküdnék meg hogy azóta, de van az a hibám hogy a gép bekapcsolásakor egyes USB eszközöket nem működnek, többnyire vagy a füles vagy a billentyű. Néha egy újraindítás vagy az eszközök mozgatása másik USB portra megoldja a gondot.
Csak azt szeretném kérdezni hogy az eszközökkel lehet hiba, ha nem is fizikai de mondjuk kompatibilitási vagy az alaplap USB kezdenek vacakolni?

Fontosabb eszközök neve, típusa:
Asus B85-Pro Gamer
Razer Kraken Tournament Edition
Genius SlimStar 230
SpeedLink SL-670000 (a másik billentyű, mától ezzel tesztelem előfordul-e a hiba)
Esperanza MX401 Hawk

(#45788) rolii92i válasza rolii92i (#45759) üzenetére


rolii92i
tag

Valaki erre esetleg?
Arra lattok eselyt hogy azert erzeketlenek a gombok mert nincsenek a laphoz bekotve a resi meg power pin kabelek?
Mondjuk ez esetben nem sok ertelme lenne a lapon levo gomboknak mert igy csak akkor mukodnenek ha mar magarol a hazrol is vezerelheto a gep..Vagy utobbi nagyon hulyeseg?

[ Szerkesztve ]

(#45789) DonThomasino válasza Harbinger85 (#45787) üzenetére


DonThomasino
veterán

Végig nézted az összes USB porttal ezt csinálja ?
Hosszabító kábelt használsz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45790) Harbinger85 válasza DonThomasino (#45789) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Ninc shisszabító, a fülest ellenben minden este kihúzom, mert félek a macska szétrágja. Mai nap is a billentyű nem működött, tegnap a füles. Átettem másik USB portra jó volt. USB-n létezik hogy egy-egy ezsköz ütközne a másikkal?
Listát és napirendet fogok írni melyik eszköz, melyik portba van kötve.

(#45791) SFU


SFU
tag

Sziasztok!

Édesanyám gépénél egy nagyon érdekes problémába futottam bele.

Ez egy régi, Athlon64 gép, DDR3-as rammal, AM3+ alaplappal.

Win10pro van feltelepítve rá, most egy pár hete nem használja mert sajnos kórházban van.

A hibajelenség a következő: belépésnél a jelszót nem tudom bevinni, mert a billentyűzeten csak a számok működnek(próbáltam másik vezetékes, illetve bluetooth-s eszközzel is)

Miután a belépések sikertelensége miatt kéri a Win, hogyha újra akarsz próbálkozni a belépéssel, üsd be a A1B2C3 kombinációt (any*d, a betűk nem működnek, akkor hogy?) láss csodát, ezt be lehet vinni, majd ezután ismét csak a számokat lehet használni.
Nem tudom, ez lehet valamilyen vírus, vagy mi? Az újratelepítés opció lehet, de nincs mentésem, így elkerülném, ha lehet.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv! :R

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#45792) DonThomasino válasza SFU (#45791) üzenetére


DonThomasino
veterán

Simán lehet vírus.
Csinálj valahogy mentést aztán reinstall .

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45793) Askformore válasza SFU (#45791) üzenetére


Askformore
senior tag

Van a kepernyobillentyuzet amit tudsz hasznalni ezestben, es be tudod kattintgatni egerrel a kodot. Valahol a jelszo beiros ablakban lent lehet elovarazsolni, ha jol remlik. Utana mukodni fog. Nalam a ceges gep csinalta ezt, szinten win10.

(#45794) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Kékhalálos problémával szeretnék tanácsot kérni...

Adatlapomon a PC1 gépről van szó: AMD Ryzen 2700x, Patriot Viper4 RAM 2x8GB, ROG STRIX GTX1070, Samsung PM981 1TB SSD, 2x3TB Toshiba P300, MSI Tomahawk MAX, FSP Hyper 600 M, Zalman Z9 Neo

Június. 27-e óta 6 BSOD volt, ebből vegyesen discord, ntoskrnl, tcpip.sys.
Bug check string:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 3 db
PFN_LIST_CORRUPT 2db
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION 1db

Közös bennük hogy érvénytelen lapra hivatkozott ki.

A gépnek 24/7 kellene üzemelni bombabiztosan.

Memtestet 2 passig futtattam (9.1 verziót)

A RAM pedig NANYA chipes Patriot Viper, 2x8GB, amit 2800 MHz-en hajtok, mert nem volt stabil 2933-on.

Merre keressem a problémát? Takarítva éppen tegnap volt legutóbb. Hűtés tökéletes.

(#45795) tserrof77 válasza quailstorm (#45794) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első kanyarban egy bios frissítést ajánlanék. Rengeteg instabilitási problémát megold....

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45796) quailstorm válasza tserrof77 (#45795) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vannak kétségeim, tekintve hogy állandó a konfig régóta, de éppen meg tudom tenni, van frissebb BIOS kinn.

(#45797) tserrof77 válasza quailstorm (#45796) üzenetére


tserrof77
senior tag

Még a LAN drivert is cseréld utána a gyári oldalon levőre. Bár azt a win10 hakellhanem frissítgeti, de a gyári driver is segíthet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45798) quailstorm válasza tserrof77 (#45797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez már tényleg a nettó marhaság kategória.

Mindig legfrissebb Realtek GBe drivert használok.

Lehet keresnem kell egy szakmaibb, külföldi fórumot, de most nem tudom hirtelen hova menjek. tenforums esetleg....

(#45799) RVR400 válasza quailstorm (#45798) üzenetére


RVR400
veterán

Próbáld meg 2400-on a memóriákat szerintem, viszont érdekes, hogy kellene mennie a 2700X alatt 2933-on is, én a 2400-as HyperX-eket hajtom 2800-on az 1600-assal. Bár nálam is érdekes, hogy ha nincs húzva a proci, akkor 3000-en is elmegy, de ha húzom a procit is, akkor már csak 2800-on stabilak.

[ Szerkesztve ]

(#45800) jokeph válasza quailstorm (#45798) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megpróbálnám, ha van lehetőség egy másik KIT rammal, Viper4-re volt panasz... Viper Steel, G.Skill Trident Z és Aegis nálam minden esetben ment XMP-vel (2200G/3300X/3600X/5600X esetében is, 5600X -et leszámítva B350/B450/X370-es lapokban, 5600X-nél X470-es lapban).
Ha nincs, tedd vissza teljesen alapra a ramot (2133 vagy 2400), ha így is hasal az baj... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.