Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Grave_444 válasza lanszelot (#41000) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem, mivel behozta a gépet és a nyomtatót is hozzám és gond nélkül ment minden. Ultraviewerrel léptem be a gépére többször, amikor hibázott a dolog nála.

[ Szerkesztve ]

(#41002) ricsi99 válasza Grave_444 (#41001) üzenetére


ricsi99
addikt

Azt megkérdezted az ügyféltől ,hogy hátra dugja be az usb-t?
+ tesztként és hátra az usb be tennék neki egy pendrivet... nyomtató kihúz ...hogy meg meg szakad e... azt hallaná a hangfalon

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41003) lanszelot válasza Grave_444 (#41001) üzenetére


lanszelot
addikt

De te jó helyre dugtad be ez egyértelmű. Viszont attól ő dughatja mindig máshová. Pl olyan helyre ami nem is usb. Láttam már olyat.
Tehát jelezném neki, hogy minden esetben csakis ugyanoda dugja, és ragasztanék piros szigszalagot oda, hogy nehogy ne lássa. Szerintem ez megoldja.

(#41004) Grave_444 válasza ricsi99 (#41002) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már leírtam hogy végigpróbáltam a gépen az összeset, tehát elöl-hátul.

(#41005) RVR400 válasza Grave_444 (#41004) üzenetére


RVR400
veterán

Dugja másik konnektorba a nyomtatót.

(#41006) ricsi99 válasza Grave_444 (#41004) üzenetére


ricsi99
addikt

Az hogy "te" végigpróbáltad az egy dolog.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41007) looser


looser
addikt

Sziasztok, ma reggel kapcsolnám be a gépem és mindössze annyi történik, hogy 1 mp-re beindul minden, majd leáll és szabályosan , néhány mp-enként megtörténik. Tápra és alaplapra gondolok, esetleg más ötlet? GB P35 + E5450, Corsair Vx450, 7870, 2 DVD, ssd, 2tb hdd, 2 házventi. Tudom, hogy öreg konfig, de nincs szükségem újabbra, minden fut, ami kell.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41008) VIPowER válasza looser (#41007) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem táp lesz. Azon belül a készenléti táp kondenzátora.

(#41009) Norby86 válasza ricsi99 (#40974) üzenetére


Norby86
őstag

Helló!

Még nem volt időm a földeléshez a kábelt beszerezni, itthon meg semmilyen kábelem nincs. Az ünnep után foglalkozom vele és majd leírom hogy mi a helyzet. Mostani állapot szerint továbbra is random időnként jelentkező problémáról van szó, nem állandó, van hogy napokig jó, aztán megint rossz. Na majd kiderül a földelés után.

-Norbi-

(#41010) Redcaster


Redcaster
őstag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja telepítettem újra a PC-met, azóta áll fent a problémám. Véletlenszerűen újraindul vagy befagy az egész úgy, hogy csak a restart segít. Legfőképpen játékok közben, pl. F12019, Overwatch, Wolfenstein. Néha prá perc után jelentkezik, de van hogy órákon át minden működik faszán. Aztán újraindítás után van hogy nem is indul el rendesen, mert "No signal"-t ír a monitor, gondolom a VGA-t nem ismeri fel nagy hirtelen.
Eleinte VGA driverre gondoltam miután a legfrissebbet raktam fel, mivel azelőtt nem volt problémám, így visszaraktam egyel korábbit. Egy ideig jónak tűnt, de aztán mégsem, így visszaraktam a legfrissebbet.
MSI Afterburnerrel monitorozom a húmérsékleteket, 60 foknál nem melegebb sem a VGA-m, sem a processzorom.
Kérlek segítsetek, mert kezdek nagyon aggódni :(

Konfig:
Alaplap: ASROCK B150M Pro4
CPU: INTEL Core i5-6500 3.20GHz
RAM: HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14
SSD: HyperX 120GB Savage
HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB
Táp: FSP HYPER 500
Videókártya: GIGABYTE GTX970 4GB GDDR5 OC

[ Szerkesztve ]

(#41011) ricsi99 válasza looser (#41007) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Szűkísd a kört.
Elöször vedd ki a memóriát....ha ugyan úgy ujraindul akkor a vga-t is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41012) ricsi99 válasza Redcaster (#41010) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Ha telepítés után kezdőttek a problémák lehet nem sikerült túl jól.
Vga driver neked a 39x,xx sorozat jó....

No signal felirat azt jelenti ,hogy nem kap jelet a monitor
Ha AB vel picit csökkentenéd a 970es értékre ,látom oc a kártya a mem/órajelet teszt képp?
Sajna a win10 -ek vannak hülyeségei....
Gép amúgy nem túl poros belülröl?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41013) Redcaster válasza ricsi99 (#41012) üzenetére


Redcaster
őstag

Mindig igyekszek a legfrissebb drivert használni, jelenleg a 431.60-as van fent.
Semmit nem OC-ztem, nem igazán értek hozzá így inkább nem nyúltam hozzá.
A gép kicsit poros, kitisztítom egy próbát megér :K

(#41014) looser válasza VIPowER (#41008) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod! Magam is tápra gyanakszom. Ha ennyi lenne a hiba, egy megbízható elektroműszerész szerinted mennyiért vállalná el?

Ricsi99: lehúztam mindent, az alaplapi ledek felvillannak és a két házventi felpörög egy másodoercre. Utána 2mp szünet és megint.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41015) ricsi99 válasza Redcaster (#41013) üzenetére


ricsi99
addikt

Az ,hogy újabb az nem jelenti azt ,hogy jó....
A te kártyádhoz az újabb driverek nem adnak semmi jót... sőt...
A régi hagyományos 39x.xx driverek hozzá a legjobbak.
Stabilabb és gyorsabb lessz a mostaninál.
Ajánlom figyelmedbe az Nvidia topicot. Olvass kicsit bele vagy tedd fel ott a kérdésed ,hogy a te kártyádhoz melyik driver a legjobb..

Neked gyáris OC a kártyát ,ami azt jelenti hogy a referencia 970 es felett vannak az gyárilag beállitott órajelek... vviszont már nem mai darab... lehet ha viszább veszel a memória/gpu órajeléböl 50 -50 mhz-t stabil lessz ,vagy a régi driverrel... mint irtam a win10-föleg ha frissett tettél fel az bekavarhat... érzésem szerint tüzzel vassal pusztítják a régebbi hw -val rendelkező gépeket...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41016) ricsi99 válasza looser (#41014) üzenetére


ricsi99
addikt

"lehúztam mindent"
ez a memória kivételt /vga kivételt jelenti? (ha lehet vedd ki az elemet is az alaplapból... huzd ki a gépet az áramból 10-30mp re és utánna próbáld bekapcsolni) Ha igen és úgy is ujraindul , akkor egy táp csere ajánlott.
Javittatni nem éri meg kisebb tápot.

Hibás lehet alaplap/táp... ha ram és vga nélkül is újraindulgat....de a táp a kissebb befektetés ...ezeket a hibákat csak csereberelésel lehet kiszűrni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41017) Redcaster válasza ricsi99 (#41015) üzenetére


Redcaster
őstag

Rendben, köszi a gyors választ :R
Kipróbálom régi driverrel, aztán ha az nem válik be, lejjeb veszem még az órajelet is :K

(#41018) looser válasza ricsi99 (#41016) üzenetére


looser
addikt

Hát ezt az elem ki-be dolgot kipróbáltam és elindult a gép... Minden gyárira (nem volt tuning egyébként sem), aztán visszaállítgattam amit kell (alaplapi hang, soros, párhuzamos tiltva, ahci engedélyezve, raid tiltva stb.) és most működik. Akkor jó eséllyel szükségem lesz egy új CR2032-re és minden megy tovább?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41019) ricsi99 válasza looser (#41018) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Elméletileg igen... pár fillér nem veszítesz vele semmit.
A gépbe azért kell ,mert pl ha áramszünet van vagy kihúzod vagy ilyesmi akkor ne felejtse el a beállításokat ,amiket pl most állitgattál vissza.
Viszont ha be van dugva az áramba akkor a tápról kapja az áramot... addig nem szükséges ha esetleg addig problémát okoz amig veszel másikat.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41020) Nabukin


Nabukin
tag

Sziasztok!

Meglepő módon egy kis segítséget szeretnék kérni. :)
Adott egy asztali gép, ami papíron kereken 10 éves, de belül azért fiatalabb, menet közben a házon és a tápon kívül szinte minden cserélve lett már valamikor. :) Most így néz ki a dolog:

THERMALTAKE Element T VK90001N2ZD házban
GIGABYTE Superb 550W tápegység (10 éves)
Intel Core i3-8100 proci
Gigabyte Z370 HD3P alaplap
Kingston Hyperx Predator HX432C16PB3K2/8 2x4 Gb, 3200 MHz DDR4-es ram
Sapphire Radeon DUAL-X HD7850 1Gb videókártya
Samsung EVO 840 240 Gb SSD
WD10EARX 1 Tb-os HDD

A probléma a következő. Egy ideje nagyon nehezen kapcsol be a gép. Ami azt jelenti, hogy kikapcsolt állapotban (főleg, ha hosszabb ideig állt kikapcsolva) a bekapcsoló gomb megnyomása után vagy nem történik semmi, hiába nyomkodom, nyomom hosszan és 5-15 perc között valamikor vagy bekapcsolási kísérletre elindul, vagy magától felpörög és utána működik gond nélkül. Vagy bekapcsoló gomb megnyomása után erőlködik a gép, a ventik próbálnak beindulni, a ventiken a ledek pislognak, és itt is 5-10 perc után egyszer csak magához tér, felpörög és elindul rendesen.

[Ezen a videón látszik is. (katt)]

Mi lehet a gond? (Igazából van egy tippem, de kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a hozzáértők.)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#41021) dugo_ válasza Nabukin (#41020) üzenetére


dugo_
veterán

Szerezz egy másik tápot első körben, 10 év működés nagyon sok.

(#41022) ricsi99 válasza Nabukin (#41020) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Én tápot cserélnék.
Gondolom ha 1* elinul utánna nincs baja.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41023) Nabukin válasza ricsi99 (#41022) üzenetére


Nabukin
tag

Igen, miután elindult, utána már semmi probléma.

Én is a tápra tippeltem, köszönöm szépen a megerősítést.

(#41024) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy esténként random elindul a gépem, sőt sokszor volt hogy kikapcsolás után azonnal be is kapcsolt amint leálltak a ventik.
Szerintetek mi baja lehet? Melyik alkatrész lehet problémás?
Egyáltalán mi okozhatja ezt?

Főbb alkatrészek
Lap: asrock z97 extreme 6
Proci: intel I5 4440
Táp: zalman zm700gt
vga: GTX 780

Köszi előre is.

Üdv.: Crias

Crias

(#41025) Redcaster válasza Redcaster (#41017) üzenetére


Redcaster
őstag

Nos, downgradeltem egy régebbi driver-re, valamint az órajelet is levettem 50 MHz-t a GPU órajeléből, de a probléma még mindig fentáll...

(#41026) ricsi99 válasza Redcaster (#41025) üzenetére


ricsi99
addikt

Software probléma akkor kilőve.
Nézzük akkor a hardware-t.
Itt csak tesztelgetni lehet darabonként....
Látom van vga az alaplapodon is... igaz kis teljesitmény de lényegtelen.
Szedj le valami tesztprogit
Mind1 mi lehet valami nagyon régi is vagy régebbi játék vagy mittomén.
Vedd ki a vga-t a gépből és indísd el az integráltal.
Nézd meg ,hogy tesztprogramok/játék miegyébb alatt is fagy e a gép.
Ha igen akkor memóriát kellene megnézni ,hogy rendben van e

Egy live linux ot még megnéznék....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41027) lanszelot válasza Brandynew (#40996) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Teszteltem, alaplap a hibás :(
Hurrá
Most vettem bele jó pár cuccot, hogy teljesen felhuzzam /ezért is szedtem szét, és akkor láttam hogy takarítani is kell/
Ez jól hátba rúgott. :( :( :(

Ha az alaplap nem kap áramot utána nem indul.
És fogalmam sincs hogy inditsam el.
Ha egyszer elindul, és nem húzom ki akkor megy rendesen.
Csak most a teszt miatt megint kihúztam és megint nem indul :( :(

[ Szerkesztve ]

(#41028) lanszelot válasza lanszelot (#41027) üzenetére


lanszelot
addikt

Úgy sikerült elindítani, hogy kiszedtem mindent belőle, és úgy elindult, nem húztam ki, és úgy össze raktam, így elindult mindennel.

-már nem tudtam hozzá írni

(#41029) ricsi99 válasza lanszelot (#41027) üzenetére


ricsi99
addikt

"Ha egyszer elindul, és nem húzom ki akkor megy rendesen."
Ez most mit jelent?
Nem csak kikapcsolod a gépet hanem kihúzod az áramból is?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41030) lanszelot válasza ricsi99 (#41029) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen.
Amikor szerelem ki szoktam húzni és várni hogy ne legyen áram alatt. De amúgy van szünetmentes is minek húznám ki.
Ha nem húzom ki, csak kikapcsolom, akkor bármikor újra indul, és semmi baja.
Az elem jó, mert hiába húzom ki minden beállítás megmarad.

(#41031) ricsi99 válasza lanszelot (#41030) üzenetére


ricsi99
addikt

2 dolgot megpróbálnék.
1.) kivenném az elemet és kihuznám az áramból... az biztos hogy elfelejtené a beállitásokat ,de lehet elindulna az alaplap.
Nem nagy tétel ha veszel 1-et... ártani nem árthat.
2.) Ha win10-et használsz ,irds ki belőle ezt a hibrid alvás ,meg gyorsinditás miegyébb lükeséget.....
bios-ba is belepiszkál aztán ettől is lehet ez a hibatünet amit tapasztalsz

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41032) lanszelot válasza ricsi99 (#41031) üzenetére


lanszelot
addikt

Nincs hiba üzenet.
Nem indul. Nem bios lesz, mert addig el se jut hamarabb leáll, mint bármi elindulhatna. /ott a video a régi hozzászólásomban/

Ugy tudtam elinditani hogy mindent ami aramot vesz fel kiszedtem. Csupaszon az alaplapot /se memo , se vga, se semmi/ inditottam, elindult. Majd vissza pakoltam mindent úgy hogy csak kikapcsoltam, de nem húztam ki. Így már megint megy.

(#41033) ricsi99 válasza lanszelot (#41032) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem irtam "hibaüzenetet"
Csak hibatünetet
Ha nem vettél volna UJ tápot arra mondtam volna ,hogy nem jó .de igy csak tippeket tudok adni

Lentebb Nabukin kollégának is hasonló hibája van/volt

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41034) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Egy eleg fura problema kisert szombat ota.
Szombaton altatasbol probaltam visszakapcsolni a gepet, majd elkezdett villogni a power gomb LED-je, illetve a tapegyseg ventillatora is hangosan dolgozott.

Szetszedtem a gepet, nem lattam semmi furat, par inditas utan is ugyan ezt eljatszotta, majd 1 oraval kesobb random megprobaltam megint, es ment minden mint a meseben.

Bekapcsolas utan megneztem, a CPU es alaplap homerseklete tokeletes, igazabol ugy ment a gep mintha semmi baja nem lett volna.

Azonban azota egy parszor ismet eljatszotta ezt, es nem tudom, hogy melyik alkatreszre gyanakodjak. A PSU tenyleg ugy teker, mintha az elete mulna rajta, de amikor vegre beroffen a gep sokadik probalkozasra, semmi hangja sincs, halkan hut.

Az alaplapon van egy "debug led" ami a CPU-nal vilagit. Nem tudom hogy azert-e, mert a boot folyamat a CPU checknel megall, vagy mert tenyleg azzal lehet a baj. De akkor a PSU miert uvolt?

Erdekesseg meg, hogy sem a keyboard, sem az eger nem kap aramot, egyik sem vilagit, pedig bootolasnal kezdeniuk kene.

A konfigom:
i5-6500, FSP Hexa+ 500W PSU, GTX1070, 8GB Kingston HyperX RAM, MSi B150 Mortar lap.

Az otleteket es valaszokat elore is koszonom szepen! :R :R

(#41035) ricsi99 válasza Zedz (#41034) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem lehetséges ,hogy a win10 csoda hibrid alvás funkciójával van valami?
Vagy esetleg sima ki be kapcsolásnál is előfordul?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41036) lanszelot válasza ricsi99 (#41033) üzenetére


lanszelot
addikt

Megnéztem Nabukin írását és az teljesen más.
Nekem szó nélkül mindig indul.
Csak és kizárólag akkor nem indul, ha teljesen áramtalanítom.

Valaki írta az alaplapon lévő kondenzátor hibát valószínűleg az lesz a gond. Teljesen kisül az áramtalanításnál, és nem tölt fel. Viszont ha nincs benne semmi, nem kell akkora áram és annyi elég amit feltölt. Viszont mikor elindul, akkor már teljesen feltölt a kondi és utána képes lesz a teljes gépet elindítani.
De ez csak elmélet, mert nincs röntgen szemem :)

A gond az, hogy új alaplaphoz új Win10 is vennem kell. Annyit meg nem nagyon ér már ez a gép. Ha már win10 et kell vennem akkor új gépbe, ami megint 8-10 évig jó lesz. De az meg egy vagyon.

(#41037) ricsi99 válasza lanszelot (#41036) üzenetére


ricsi99
addikt

legyen.
sok sikert

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41038) Zedz válasza ricsi99 (#41035) üzenetére


Zedz
addikt

Elobb sima kikapcsolas utan is produkalta.
Lehet egy windows reinstallal kellene kezdenem a debuggolast?

(#41039) ricsi99 válasza Zedz (#41038) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz... ha sw problémára gyanakszol akkor mindenkinek a live linuxot szoktam ajánlani... mind1 mi ,csak ugye tök más rendszer bootol be ,telepiteni se kell... ha ott is produkélja ugyan azokat a hibákat akkor a winnek nincs hozzá köze.
De amíúta kitalálták et a hibridalvásos baromságot ,meghogy belenyul a bios/uefi be azóta nem lehet semmit 100! ra mondani

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41040) Zedz válasza ricsi99 (#41039) üzenetére


Zedz
addikt

Az a baj, hogy ilyenkor az UEFI screenig el sem jut a gep. A monitor sem kap jelet.

(#41041) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Adott a következő konfig:
Asrock H61M-GS
I5 2500
2x4gb ddr3 ram
1HDD+2SSD
chieftec ctg-500-80p
HD6850 1gb
Win7 64bit

Ma éppen bf1-ezni akartam, amikor is a pályabetöltésnél beakadt a hang, illetve különböző színű csíkok jelentek meg a monitoron. Csak a reset gombbal tudtam újraindítani a gépet, de a csíkok már a bios képernyőnél is jelen voltak, a gép már a Windows logónál befagyott. Ezután kikapcsoltam a pc-t, majd ismét elindítottam, a hiba elmúlt, látszólag minden jól működött. Ismét elindítottam a bf1-et, de az a főmenü után ismét lefagyott, megint csak a reset gomb segített. A csíkok viszont már a teljes leállítás után sem tűntek el, azóta normál módba a Windows el sem indul (csökkentett módba igen, de ugyanúgy csíkoz a kép).

KÉP A HIBÁRÓL.
(Csökkentett módba való indításkor még több csík jelenik meg.)

Én vga memóriahibára gyanakszom, ha jól tudom ez a csíkozás tipikusan memóriahibára utal a vga-n. Továbbá erre utal az is, hogy a csíkok már közvetlenül a bekapcsolás után a bios képernyőnél is jelen vannak, valamint ez is árulkodó, hogy először csak 3d terhelés hatására jött elő a hiba.

Ti mit gondoltok erről? Mit tudnék csinálni, hogy egyértelműen kiderítsem, hogy a vga -e a hibás? Tápegység hiba okozhat például ilyet? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#41042) ricsi99 válasza funk648 (#41041) üzenetére


ricsi99
addikt

99% vga
100% os teszt ha másik gépben is kipróbálod.
Addig sajnos csak igp... de szerencsés vagy mert win7 hez még van driver hozzá

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41043) funk648 válasza ricsi99 (#41042) üzenetére


funk648
aktív tag

Kiszedtem, megtisztítottam a csatlakozót meg a foglalatot, hátha, de ugyanúgy csíkozott, most az igp-t használom, képet legalább ad. :D

(#41044) ricsi99 válasza funk648 (#41043) üzenetére


ricsi99
addikt

Többet ne is várj tőle. :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41045) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Mióta nyaralásból visszajöttünk, az asztali géppel valami nincs rendben, Nyaralás alatt áramtalanítva volt.
Azóta teljesen véletlenszerűen kockára fagy, terheléstől függetlenül.

Minden előjel nélkül megáll, egér, bill, semmi nem reagál, kép marad ahol volt, se kékhalál se semmi, csak reset segít. SSD 100%-os.

Alaplap vagy proci lehet? Mit nézzek meg először, hogy lehet egyáltalán kideríteni? AsRock Fatal1ty H87 Performance + i5 4670, win7

CPU idle ~40 fok, AIDA stressz teszt-el elmegy 65-70-ig.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41046) ricsi99 válasza Alg (#41045) üzenetére


ricsi99
addikt

Biosban "Load setup default"
Lehetséges ,hogy az elem nem túl jó már benne...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41047) Alg válasza ricsi99 (#41046) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, megvolt, meglátjuk segít-e...

Ha nem, hétvégén ránézek a kondikra

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41048) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.
Kb 2 napja szenvedek egy géppel. Először a monitoron vízszintes fehér/szürke csíkok jelentek meg használat közben teljesen random pár másodpercig amik aztán el is tűntek. Később már csak ennyire futotta.Mondom ok monitor kuka. Megnézek egy másikat. Azzal sikerült eljutnom odáig hogy be tudjam kapcsolni a gépet, hogy lássam mi történik.
Ezután elkezdte dobálni a nvidia web helper service működése leállt hiba üzeneteket. Felraktam egy újabb drivert mert viszonylag régi volt fent. Restart után addig még eljutott, hogy az Asrock logo megjelent de utána fekete képernyő fogadott egy fehér szegéllyel ami néha átváltott a win7 betöltő képernyőre.
Úgy is le akartam már cserélni mondom nézek egy újratelepítést ezúttal win10 ment fel. Jó is volt egy darabig amíg nem lett újra indítva driver telepítés után. Amikor is meging csak a korábbi fekete képernyő fogadott... :(((
Csökkentett módban leszedtem a felrakott dolgokat és után megint ment minden rendesen. Feldobtam az eggyel korábbi nvidia drivert és minden jól működött... egészen ma reggelig amikor is megint be akarták kapcsolni. Akkor ismét fekete képernyő.
Próbáltam másik videokártyát is. Az eredmény akkor is hasonló volt.
A gép:
Asrock 980DE3/U3S3
Fx4130
2x2gb ram
120gb ssd
1tb hdd
BitFenix Formula 450W
gtx1050

Bármilyet ötletet szívesen fogadok. :R

[ Szerkesztve ]

(#41049) ricsi99 válasza sutyerák007 (#41048) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Memóriát letesztelted? Az szokott ilyen összevissza véletlenszerű dolgokat csinálni....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41050) sutyerák007 válasza ricsi99 (#41049) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Igen próbáltam csak sajnos kimaradt a hozzászólásból. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.