Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) szabotoni válasza #10726912 (#14000) üzenetére


szabotoni
csendes tag

Köszönöm! Próbálom.

Nem minden nápolyi csokis... http://phmegbizhatosag.atw.hu/ Bátran érdeklődj, de vedd a fáradtságot, és válaszolj Te is! Köszi ;)

(#14002) szabotoni válasza #10726912 (#14000) üzenetére


szabotoni
csendes tag

Na azóta molex után kutatok! :DD

Nem minden nápolyi csokis... http://phmegbizhatosag.atw.hu/ Bátran érdeklődj, de vedd a fáradtságot, és válaszolj Te is! Köszi ;)

(#14003) CoolMan válasza waterdragon1 (#13995) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Inkább az FSP mint az a RAPTOXX valami, mert ez nem ajánlott kategória.

Tehát akkor az alaplap jó, és működik másik táppal és VGA-val? :C

[ Szerkesztve ]

(#14004) rayoliviero


rayoliviero
veterán

CoolMan81:

Le van adva a procim tesztelésre.

Azt mondták (még nem tesztelték le és úgy mondták), hogy az lehet a baja, hogy a procim nem kap mindig stabil feszt (vagy nagyot droppol az alaplap és keveset kap, vagy auto-n vannak hagyva a feszültségek és túl sokat kap) és néha ezért lekapcsolja valamilyen részét, jelen esetben pl. a pcie vezérlőt és azért nem ad képet a monitor gépindításkor.

Ezt Te el tudod képzelni, hogy ilyen hiba lenne? Már a második teljesen különböző (Asrock Z68 Extreme3 Gen3 és Msi Z77A-G45) alaplapnál nem kap stabil feszt? Ezt hihetetlennek tartom. És a hiba akkor is jelentekezett, amikor fix feszültség volt beállítva és fix alacsony Vdroop.

Ja és a Corsair HX450-ről meg lett állapítva, hogy kevés a 6850-hez, min. egy 550-es kell.

Még azt mondták, hogy a monitorom lehet hibás, csinálnak ilyet az LG-k. De tv-re kötve is ugyanúgy jelentkezett a hiba.

Intel proci nem lehet hibás, mert még olyannal nem találkoztak.

(#14005) CoolMan válasza rayoliviero (#14004) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tesztelés nélkül "jól" megmondták....hö hö.
Szerintem bármilyen hiba előfordulhat, de tesztelni kell, az nélkül nem lehet rendes véleményt mondani, csak találgatni.
A Corsair HX450 meg szerintem elég a 6850-hez! (nézd meg az adatlapom, nekem is 450-es tápom van ás corsair, simán viszi.)

"Intel proci nem lehet hibás, mert még olyannal nem találkoztak." Pedig lehet hibás, független attól, hogy ők még ilyennel nem találkoztak.

(#14006) rayoliviero válasza CoolMan (#14005) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én tudom, hogy elég, ők nem hiszik el. Van aki 400-as táppal használja a 6850-et.

(#14007) #10726912 válasza rayoliviero (#14006) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ahhoz, hogy elinduljon, lazán elégnek kell lennie. Ha kevés lenne a tápegység, akkor az játék alatt jönne elő, nem rendszer indításkor...bagatel, amit mondanak :W
Kicsit kibújósak előre ;]
(#14002) szabotoni: :DDD ....szal ne molexet keress ;]

(#14008) rayoliviero válasza #10726912 (#14007) üzenetére


rayoliviero
veterán

Van aki 400-as tápot használ 6850-hez és még azzal is elmegy.

Így a garancia nem ér semmit, mert a bolt csak annyit csinál, hogy azt mondja, hogy az ő termékük nem hibás és valamit beállít hibásnak a konfigomban és el van intézve.

(#14009) djculture válasza rayoliviero (#14008) üzenetére


djculture
félisten

Chicony Hipro 480W viszi nekem az hd 5970-est, annál többet fogyasztó kártya meg nem nagyon van...294w ot eszik papiron a kártya max terhelésen

[ Szerkesztve ]

(#14010) TBone válasza djculture (#13987) üzenetére


TBone
tag

a táp vol a ludas, másikra cserélve ment a gépezet. u h feleslegesen vettem egy lapot meg egy memóriát. de azt mondta a szervizes csóka, hogy 3 napon belül mindenféle indok nélkül vissza kell hogy vegyék a cuccot és adják a pénzt, u h vigyem vissza. erről nem is tudtam. tényleg igy van? (azt mondta h 3 nap, ha internetről rendelt, házhozszállított, akkor 8 nap)

(#14011) djculture válasza TBone (#14010) üzenetére


djculture
félisten

Ja így van de bolt válogatja hogy megteszik e.

(#14012) peto.istvan válasza TBone (#14010) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Vissza veszik de ezt a bolt válogatja ugyanis már sajnos nincs 3 napos visszavétel! Hivatalosan már 2008 óta megszűnt. Viszont a bolt saját hatáskörében ezt a lehetőséget felkínálhatja. Azért vidd vissza. Dobozban mindennel együtt!

[ Szerkesztve ]

(#14013) TBone válasza peto.istvan (#14012) üzenetére


TBone
tag

remélem az ipon nem sz@rakodik és visszaveszi, főleg h egyúttal a rendelt tápot is elvinném tőlük. :F

(#14014) waterdragon1 válasza Wind-Storm (#13998) üzenetére


waterdragon1
tag

Szia voltam a boltban: fsp hexa he-500 80+ , raptox rt-600p 80+

(#14015) waterdragon1 válasza CoolMan (#14003) üzenetére


waterdragon1
tag

Alaplap jó elvileg de néha semmire se indul most meg ujj videókarival gigabyte hd6770 és ujj soly tech 450-es táppal simán megy egyelőre... Van egy fsp hexa he-500 80+ táp amit adnának 13 k-ért vagy a raptox rt-600p 80+-os ennyi.

(#14016) djculture válasza waterdragon1 (#14015) üzenetére


djculture
félisten

pc x nél ingyenes a szállitás akció van szerintem jobban jársz ha onnan rendelsz.
Chieftec iARENA GPA-500S 500W 9538ft pl ott és nincs olyan cucc amit ne vinne el.

[ Szerkesztve ]

(#14017) waterdragon1 válasza djculture (#14016) üzenetére


waterdragon1
tag

Jónak tűnik. Köszöntem. Az sfp-t azért néztem mert közel volt.

[ Szerkesztve ]

(#14018) TBone válasza TBone (#14013) üzenetére


TBone
tag

rendesek voltak, szó nélkül visszavették. namármost a következő a problémám: új táppal pöcc röffre indul a gép. mikor először jelentkezett a korábban leírt problémám, kb 1 hónapja (bekapcsolásra nem indult a gép, csak ha kivettem a videokártyát; másik videokártya ill gép híján elvittem a kártyát szervízbe, hogy nézzék meg.) a szervízben azt mondta a csóka, h ezt a videokártyát már csak a polcra fogom tudni majd kitenni, mert h ez bekrepált, adott helyette egy használt 9800gt-t, azzal csak folyamatos resetelésre indult el a gép. visszavittem, h ez mi, fél óra után előállt azzal, hogy a lapom nem kezeli tökéletesen a 256bites vgakat, és hogy ezért is romlott el a régi, és ezért nem szereti a 9800gt-t se. végül rábeszélt egy 440gt-re, mondván h nem 256bites, flottul indul vele a gép. kérdeztem tőle, hogy a táp rendbe van-e, azt mondta rendbe. ment 1 hónapig a vas, aztán ujra előjött ugyanaz a gond. akkor egy másik szerelőhöz vittem, az kiderítette, hogy a táppal vannak a gondok. most itt az uj táp, megy is minden szépen (lekopogom, mert ugye mint írtam, multkor is ment 1 hónapig). mondom, ha már itt vagyok, belerakom a régi kártyámat, ugyan mit csinál vele. csodák csodájára, flottul metn minden, egyből bekapcsolt azzal is, most is így írok, h az van benn. szóval a fószer nem mondott igazat. ilyenkor mi van? szívhatom a fogamat? mert ugye emiatt vettem tőle egy uj kártyát, mert azt mondta h ez már rossz. egyébként ilyenről hallottatok már, hogy egy lap, aminek elvileg kéne kezelni a 256 bites kártyákat, csak 256bittől lefele hajlando beindulni? én arra gyanakszom, hogy már akkor is a táp volt a gond, csak mivel a 8800gt többet eszik mint a gt440 (külön 6-tűs csatlakozója is van), ezért vitte a gt440-t egy ideig. ez lehetséges?

elnézést a regényért, és köszönöm a türelmet annak, aki rászánja az idejét és elolvassa, és reagálni is tud! :R
(OFF: ha egy vga-n 2db 6tűs csatlakozó van az azt jelenti hogy mindkettőbe kell is egy tápcsatlakozó, vagy elég az egyikbe? :DDD )

(#14019) djculture válasza TBone (#14018) üzenetére


djculture
félisten

Eleve hülyeség volt az a szöveg hogy 256bites kártyát nem szereti az alaplap... Semmi köze az alaplapnak ahhoz hogy milyen a vga memória szervezése. A probléma ott volt hogy egy izmos vga alá olyan táp kell ami 12volton letud adni 17-18ampert minimum.
Ha kettő csati van meg mindkettőt bekell dugni, másnem átalakitóval molexröl megtáplálni.

[ Szerkesztve ]

(#14020) TBone válasza djculture (#14019) üzenetére


TBone
tag

hát akkor nem tudom, milyen hosszú életű lesz ez a párosítás az uj táppal: CHIEFTEC CTG-400-80PB ? :F azt olvasom elvileg 18 amper pont

[ Szerkesztve ]

(#14021) TBone válasza TBone (#14020) üzenetére


TBone
tag

akkor az ugy mostmár rendbe van, hogy a 1tápról megy az egyik 6tűs, a másik meg 2db molexról egy átalakítóval? (akkor hogy van az egyébként, hogy 1db-al is megy? ugy használtam majd 4 évig :F )

(#14022) TBone válasza TBone (#14020) üzenetére


TBone
tag

bocsi a dupláért:S azért a csávóval, aki azt mondta, hogy besz@rt a vga-m lehet elbeszélgetek.

[ Szerkesztve ]

(#14023) djculture válasza TBone (#14020) üzenetére


djculture
félisten

Pont jó oda, fullon ugyse fog járni maximum csak szőrös fánk meg ilyesmi benchmark progiknál. Persze egy darabbal is megy csak éppen olyankor a kártya ha terhelést kap szépen visszaveszi az órajeleit, ha érzékeli hogy nem tud elegendő áramot felvenni.
geforce6 gt nél még ezt ki is irta régen, manapság már nem divat csak az ember észreveszi hogy nem az igazi a kártya teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#14024) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sziasztok!
Van egy gép:
Asus m2nsli
Athlon x2
1gb kingmax ddr2
valami noname táp
wd vinyó

Szóval a gépre lett egy xp rakva, azóta elindul, majd mikor bejön az xp logó szürkés lesz, majd ujraindul, folyamatosan.
A ram tesztelve a gépemben, az jó.
Mostmár lapra gyanakodok, mert a tulaj szerint volt vele valami régebben, de nem tudja pontosan.
Előre is köszönöm!

(#14025) Gyufaaa válasza beefjeez (#14024) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Másik táppal is próbáltad?

(#14026) beefjeez válasza Gyufaaa (#14025) üzenetére


beefjeez
senior tag

Még nem, mert akkor venni kéne egyet. Csak azt szeretném tudni, hogy táp hiba lehet-e elszürkülő képernyő, és restart.
Mondjuk a vga valami jó karban lévő régi hd szériás kártya, ha nem kap elég energiát lehet emiatt is lehet.
Igazad van, megpróbálok szerezni, és kipróbálni.

(#14027) bigyo108 válasza beefjeez (#14026) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

Egy újabb problémával szembesültem a mai napon.
Adott egy Asrock N68-GS3 UCC lap és egy Athlon II X2 250 AM3 proci

Bekapcsolás után semmi nem mutatkozik, szépen feltöltődik árammal a gép és nagy csend.
Még a bios-ig sem jut el.
A tulaj már elküldte szervízbe a lapot , onnan meg is jött , csupa csupa jó kis teszten ment át a lap.

A kérdés annyi lenne, hogy inkompatibilitással állunk szemben, vagy esetleg belefutottunk egy rossz szériájú prociba. ( milyenek a tapasztalatok / visszajelzések ezzel : Athlon II X2 250 )
A gép 1,5 hónapos 1 hónapot volt kb postafordultával tesztelésen .... és még egy percet sem üzemelt.

Segítsetek ha tudtok.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#14028) djculture válasza bigyo108 (#14027) üzenetére


djculture
félisten

Inkompatibilitás kilőve, vagy 20 ilyen lapot raktam már össze x2 245-250-260-270 procival.
Mindegyik megy azóta is.
Attól még viszont lehet hibás a lap és a proci is. Ha a lapot letesztelték és jó akkor az már kiesett mint hibaok. Monitor mire van kötve, az integrált nv7025 re? A táp milyen?

[ Szerkesztve ]

(#14029) bigyo108 válasza djculture (#14028) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Integrált vga és PCI-E tesztelve külön külön ... nincs változás.

A táp adagoló állat egy codegen 450w model : 400x ... húha, ez még nagybetűt sem érdemel.

Vélemény ?

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#14030) djculture válasza bigyo108 (#14029) üzenetére


djculture
félisten

Véleményem az hogy egy másik értelmesebb táppal kéne kipróbálni. Gondolom a 4 pines 12v rávan dugva a lapra? Indításkor elindul a proci hűtőventi és a táp venti?

[ Szerkesztve ]

(#14031) bigyo108 válasza djculture (#14030) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Igen indul mindenden rendesen.

Akkor egy tápot megpróbálunk szerválni egy tesztre.

Amúgy találkoztál már ilyen problémával , hogy a táp a hibás ?
Más gépben full OK , de ezt a konfigot nem tudja meghajtani..... lehetséges ?

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#14032) #10726912 válasza bigyo108 (#14031) üzenetére


#10726912
törölt tag

A többi gép, ahol jól teljesít ez a tápegység, nem biztos, hogy ugyanekkora teljesítmény felvételű.. :U Tudom, hogy 65 vatt, de emellett milyen a VGA, ram...

[ Szerkesztve ]

(#14033) waterdragon1 válasza bigyo108 (#14031) üzenetére


waterdragon1
tag

Nekem nem adott képet a videókarim hd6750, amd athlon 2 x2 250-es , 8gb ram de tápot is kellet cserélnem nemcsak az MSI 785gm-e51-et. A lap az oké volt, hogy rossz és csere de csak nagy sokára lett meg hogy tápot is kell cserélni!!!!! FSP hexa he-500 -as 500 w-os kicsike megy bele mindenki ajánlásával!! kb 13k de ajánlották a chiftech iaréna 500 w-osát is a pcx-ből az 9-10k közt van de nekem messze.

(#14034) djculture válasza bigyo108 (#14031) üzenetére


djculture
félisten

Hát bármi előfordulhat, mondjuk mostanában az is gyakori hogy kibontom az új tápot beszerelem és sekép sehang. Amúgy a lappal együtt elküldtétek a procit is vagy anélkül tesztelték?

(#14035) djculture válasza waterdragon1 (#14033) üzenetére


djculture
félisten

Mi messze? Megrendeled kihozza a futár ingyen +500ft ért meg garancia futár van. Bármi van vele viszik hozzák az újat. De amúgy nem akarom reklámozni a helyet van más sok jó bolt is.

[ Szerkesztve ]

(#14036) waterdragon1 válasza djculture (#14034) üzenetére


waterdragon1
tag

Lappal ment a proci is. Van itt helyben a bolt ahonnan valók az alaplap és a proci már bánom hogy nem írtam be a panaszkönyvbe 2 hónap volt 1 alaplap csere átnézéssel + megjött megint se kép se hang azt mondta vigyem be a komplett gépet, beviszem megnézi erre képes lett volna elkérni 1500 ft-ot mert ránézett !!! Na INNENN se veszek semmit ezután.A másik helyen mindenbe segítettek az alaplapos boltban azt mondták rossz a videókari elkértem visszavittem a másik boltba és csoda azonnal kicserélték nem 2 hónap sz.... kodás. 2 napja van gépem és január 30.-án vették át tőlem hogy rossz!!!

[ Szerkesztve ]

(#14037) waterdragon1


waterdragon1
tag

+ a 2. boltban a hd 6750-es helyett kaptam egy hd 6770-eset pici ráfizetéssel de azonnal.

(#14038) djculture válasza waterdragon1 (#14036) üzenetére


djculture
félisten

Az a helyzet mióta kinyirták a jól bejáratott fogyasztóvédelmi törvényt és gumiszabályokat tettek be helyette, tényleg minden a bolt és a nagyker hozzá állásán múlik.
Különben is lassan lehet külföldröl venni 30% áfa bevezetése is felmerült a műszaki cikkekre

[ Szerkesztve ]

(#14039) waterdragon1 válasza djculture (#14038) üzenetére


waterdragon1
tag

Némelyik külföldi boltban is meg lehet bízni sőt.pl 1 éve kb még romániából 10-20%-al olcsóbban lehetett vásárolni.Ismerősöm meg szlovákiából vett I3-as asus laptopot 84k-ét itthon meg horror.

(#14040) djculture válasza waterdragon1 (#14039) üzenetére


djculture
félisten

Az lesz, eddig csak a lemezt vásárolták az emberek a szomszéd országokba, ezután majd az egész gépet:)

(#14041) #10726912 válasza djculture (#14040) üzenetére


#10726912
törölt tag

A kormány helyében bevezetném az ÁFA előleget (a 30% felett): minden hónapban mindenki fizessen be 5 ezret havonta keresettől, élet kortól, mindentől függetlenül: ez egy 4 tagú család esetén már 20 ezer lenne havonta :C ....
:W

(#14042) bigyo108 válasza #10726912 (#14032) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Értem.

A proci fogyasztása az OK , de integrált vga.nál is ugyanez volt a helyzet, annak nemhiszem hogy nagyobb lehet a felvétele, mint egy alsóközépkategóriás pci-e vga nak ....

tápcsere folyamatban.

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#14043) #10726912 válasza bigyo108 (#14042) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor eddig x akta :F

(#14044) Trebron09 válasza CoolMan (#12947) üzenetére


Trebron09
őstag

Hát ez se most volt, de mostanában nem sok időm volt vele foglalkozni... :)

Na szóval azóta kiderült, hogy a lapon a második legújabb bios volt rajta, tehát az i3-asnak már bőven kellett volna mennie vele. Az egész pakkot visszaküldtem Repsol600 kollégának (innen is köszönöm neki) akitől vettem a lapot, nos a helyzet az, hogy az én lapom simán ment ismét az Ő i7-860-as procijával, illetve a memóriáim is tökéletesen működnek. Viszont az i3-as cpu-t beletéve a P55-GD85-ös lapba a már említett hibát produkálta... tehát az ECS lapom a halálával vitte a procit is.. ilyet se halottam még, most már a proci garanciában van, nem tudom meddig ülnek rajta :).

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14045) Trebron09 válasza TBone (#14018) üzenetére


Trebron09
őstag

Az ilyen félrevezető, hazudozó embereket utálom... bezzeg ha Őt vágnák át, akkor reklamálna.
Olyan nincs, hogy egy alaplap nem kezel "X" bites vga kártyákat, egyértelműen a táp volt a gond és ezt az első szerelő is tudta... csak az "üzlet" miatt megvetetett veled fölöslegesen egy másik vga kártyát, én miután a 2. szerelő megmondta a tutit biztos visszavittem volna és a fejéhez vágom, hogy adja vissza a pénzem.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14046) CoolMan válasza Trebron09 (#14044) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na, azért tanulságos eset volt ez is, számomra. :)

(#14047) djculture válasza Trebron09 (#14045) üzenetére


djculture
félisten

Van ennél jobb is. Egyik programozó ismerősöm nulla hardvertechnikai ismerettel vállalt be egy gépjavítást egy ismerősének. Mire hozzámkerült a gép, a házon meg a tápon kívül mindenből újat vetetett a csajjal mert hogy az a rossz. Persze hogy a tápra rámértem, 9v-ot adott le 12 volt helyett terhelés alatt. Az összes kicserélt alkatrész tökéletes volt /alaplap+proci memóriák dvd vinyó/ a táp volt a hibás. Nemtudom hogy rendezték le de a csaj azt mondta feljelenti az illetőt.
Én se kezdek el program irást bevállalni műszaki hardver technikusként, az ilyen embereknek se kellene kókánykodni ha sose tanulta.

[ Szerkesztve ]

(#14048) jozsatibold


jozsatibold
csendes tag

Sziasztok! A tesom vasarolt egy iphone 3gt de mikor elinditottam egy alkalmazast azota folyamatosan indul ujra! Tudtok segiteni, fogalmam sincs hogy mi lehet a baja?!

(#14049) djculture válasza jozsatibold (#14048) üzenetére


djculture
félisten

Ez nem mobilos fórumtopik, van szerintem saját ilyen topik is. De amúgy home+power gomb 10mp ig nyomvatartani és restore.

(#14050) CoolMan válasza jozsatibold (#14048) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbálj meg egy BIOS reset-et, esetleg cseréld ki az alaplapi elemet....... :)) ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.