Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) --ka válasza Grave_444 (#45100) üzenetére


--ka
senior tag

Igen.
UEFI, CSM, Fast Boot.
Ha nem tudta lekezelni a BIOS a megadott beállításokkal, akkor "részlegesen" alaphelyzetbe hozta magát. Lehet, hogy teljes BIOS reset kell.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45102) Grave_444 válasza --ka (#45101) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tudta kezelni, addig oké. Viszont bios elem ki, cmos clear is megvolt többször mégse állt helyre.

(#45103) inf3rno válasza Grave_444 (#45100) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nincs köze a pendrive-hoz.

Buliban hasznos! =]

(#45104) Grave_444 válasza inf3rno (#45103) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ja ahhoz szerintem se, igazából UEFI-Legacy között állítottam ha jól rémlik.
Pendriveról való bootolás miatt kellett piszkálnom. A lényeg, hogy azóta nem tudom működésre bírni.

(#45105) --ka válasza Grave_444 (#45104) üzenetére


--ka
senior tag

Az UEFI/Legacy és a CSM, akkor is okozhatja ezt.
Az elemet nem elég néhány mp-re kivenni, ha "elmegy" az idő beállítás, akkor jó.
(Hasonlót szívtam egy 460-as Gigabyte lappal, kis időbe telt, mire megtaláltam a hibát; CSM, Fast Boot beállításoknál volt a gond.)
Megtanultam, saját tapasztalaton.
Persze, lehet, hogy itt nem ez van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45106) Grave_444 válasza --ka (#45105) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az a baj amíg nem ad képet sehogy sem, addig nem tudom megnézni az időt.
Majd délután ha hazaérek próbálkozok még vele. Az is lehet a kártya halt meg, na de pont akkor, amikor biost állítok és onnan újraindítom.. kicsi rá az esély.

(#45107) inf3rno válasza Grave_444 (#45106) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én megnézném a CMOS reseten kívül azt is, hogy nem e lazult ki a monitor kábele. Előfordul néha.

Buliban hasznos! =]

(#45108) Grave_444 válasza inf3rno (#45107) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azért nem ma kezdtem. ;] TV-re is rákötöttem.

(#45109) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Egy MSI Z490 A PRO lapon i7 10700, azon Be Quiet Dark Rock Pro 4, EVGA 3070 ULTRA, illetve Kingston 16GB /3200 HyperX Fury Black DDR4 RAM KIT (2x8GB) amiről szó van. A táp egy Corsair Rx 750. Egyedül a táp nem új.

Eddig hibátlanul működött minden. Most, amikor kikapcsolódást követően kb 10 perccel újra szerettem volna indítani a gépet elindulnak a ventik, világít a billentyűzet illetve egér, és szép alapfordulaton forognak a ventik, és ennyi.
Monitor nem indul, illetve nincs az az 1-2 másodperces "felpörgés" sem a ventiknél ami eddig.
Ha kikapcsolom a gépet (power gomb) sem történik semmi, ugyanígy megy tovább. Akkor áll le, ha másodpercekig tartom lenyomva.
Amikor táp kapcsolóval állítom le, és a tápot vissza is kapcsolom kb 2mp-en belül, akkor megy tovább (forognak a ventik, stb).
Olyan nekem, mintha kapna áramot, de egyáltalán nem kezdene bootolni.

Ez mi lehet?

(#45110) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!

Új NVMe SSD, feltelepítettem mindent, aztán rádugtam a régi vinyókat is (telepítés idejére lehúztam).
Most azzal szembesültem, hogy két ugyanolyan felhasználói fiókom van, de csak a bejelentkezési képernyőn látni. A windows-ban sehol. Ugyan az a név, de a kép látszik, hogy nem az, mint a microsoft fiókos. Át kell kattintani, és bejelentkezni. Nem tudom, mi lehet a baja. Ilyet még nem láttam. Szerintetek?

(#45111) dannyl válasza dannyl (#45110) üzenetére


dannyl
addikt

Megoldódott, köszönöm. Ha valaki belefut, akkor [így oldottam meg] .

(#45112) Amade400


Amade400
újonc

Sziasztok!

Nemrég upgradeltem a processzoromat, és ez a videókártyám teljesítményét is erősen befolyásolta (most dolgoznia is kell neki, alias melegszik, ezt az MSI Afterburnerrel oldottam meg). Szépen működött minden, egészen jan. 26.-ig, amikor felraktam az új Nvidia drivert. Azóta rendszeresen kifagyok játék(ok)ból, "out of memory" errorral.
Ez akkor fordul elő, amikor a második monitoron elkezdek nyúlkálni pl a Chromeban. Általában ilyenkor vagy a játék fagy ki, vagy a chrome, mindkettő out of memoryval. Leggyakrabban weboldal betöltés, vagy valamilyen mozgókép betöltés okozza ezt. Ezzel együtt jár az, hogy a feladatkezelőben egy pillanatra 0-ra esik a videókártya teljesítménye, majd vissza 100ra. Párszor előfordult az is, hogy a Discordról csatlakoztatott le, majd vissza.
Pagefile van SSD-n, Memcheck nem dobott hibát, szóval vagy az új driverem nem jó, vagy csak szimplán a kártyám haldoklik. Driver rollbacket még nem csináltam.

Bármi plusz infó kell, vagy rossz topikba írok, akkor kérlek szóljatok, ez az első "posztom" :D

Config:
B365 M Arous Elite
i5 9600K (korábban egy i3 8100)
Nvidia GTX 1050 Ti
16 GB DDR4 RAM
2 monitor

(#45113) Submarine válasza Amade400 (#45112) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!

Ahogy olvastalak, igazából a vga driver volt amit relevánsnak láttam.
Aztán mikor végigolvastalak, látom hogy nV 1050Ti - lefogadom neked, hogy driver hiba.
Sajnos nem tudom mit carakodnak arrafelé, de sorozatosan mindenféle hibát produkálnak az újabb driverek.
Szintén zenész vagyok, egy Asus Rog-al és nálam a 445.87 van fent, ami hibátlan.
Szintén két monitorral. Bár én chrome-ot nem használok.
Már a 451.67 is akadásokat produkált nálam, de látom most a 461.40 a legfrissebb.

Esetleg ilyenkor érdemes a 1050 topikjában szétnézni, rákérdezni.
Az MSI Afterburner is bekavarhat.

Véleményem szerint ehhez a vga-hoz felesleges volt erősebb proci, a 8100 is bőven kihajtotta.
Azt persze nem tudom mit "érzel" annak, hogy most már "dolgoznia kell, és melegszik", a két monitor mellett eddig is dolgozott, maga a kártya eleve nem melegedős fajta. Remélhetőleg nem az haldoklik. Full HD (1920x1080) a maximum felbontás amin még jól teljesít, ezt ne feledd.

Tedd vissza a régi drivert, és nézd meg úgy is.

(#45114) Amade400 válasza Submarine (#45113) üzenetére


Amade400
újonc

Megvolt a rollback 460.89 (dec. 15.). Tökéletesen működik, nem fagytam ki.

Két monitor mellett dolgozott, igen, de a 8100 bottleneckelte, és sosem melegedett (65° fölé). A 9600K mellett viszont szinte mindig 100%on fut, és ilyenkor felmelegszik 70-75°-ra, ezt az MSI beállításaival tudtam megoldani. Bár most jött ki a Geforce Experiencenek egy Béta overclockere, ami elvileg ki tudja váltani a külső alkalmazásokat.
Az erősebb proci meg upgrade miatt lett véve, nyáron lecserélem a 1050emet is valami másra (2xxx széria van tervben, még meglátom mire esik a választás).

(#45115) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok!
Olyan anomáliába futottam bele amivel még nem találkoztam.Adottaz alábbi konfiguráció:

- ASRock p45r2000 alaplap
- 4*2GB Corsair 1600MHz memória
- Q6600 processzor
- Inno3D Geforce 8600GT kártya
- 450W tápegység

Azzal kezdődött hogy kezdett a monitor átmenni magenta színbe , cseréltem monitort , de nem változott a helyzet , így gondoltam cserélem a VGA kártyát. Innen indul a történet.
Vettem innen a HA!-n egy Gigabyte 1GB GTX285-t ( ha jól írom ) , régi kártya ki utóbbi be.
Erre se kép se hang. Felpörög a gép 2x , majd harmadjára is , de semmi ...
A Gigabyte kártyát átraktam másik alaplapba , másik táp , de ugyanez a jelenség volt. Szóltam az eladónak hogy valszeg hibás a kártya , szerencsére vissza adta az árát.
Ebből a pénzből vettem inkább egy új MSI GT 710 1GB kártyát.
Nah , új kártya be , de ismét se kép se hang!
Érdekes... Vissza a 8600GT azzal müködik! :W

Sokat variáltam:
- megcseréltem a memóriát
- másik tápot próbáltam
- BIOS (CMOS) reset
- legfrissebb BIOS van a lapon
- másik PCIe slotba mindkét kártya
- csak a VGA + memória rádugva
- új kártya másik alaplapra dugva simán müködik

De csak(!!!) a 8600GT kártyával indul el a gép és ad képet DVI csatlakozón.

Amit lehet az én tudásom szerint megpróbáltam , de kifogytam az ötletekből.
Valakinek van tippje , hogy mit lehet ezzel kezdeni?

(#45116) Submarine válasza Amade400 (#45114) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor bejött. Jegyeztem a driver számot, köszi.
:D :R
Elektronikai eszközöknél a 60-65°C teljesen ideális üzemi hőmérséklet.
75 sem drasztikus. 100 körül lehetne levegőért kapkodni.
Sajnos a forrasztás eu szabványilag ólommentes, ami a hőingadozást nem birja úgy.
Így előbb utóbb bga-s lesz.
Nem lehet mit tenni. Talán ha be tudod úgy állítani, hogy lassabban melegedjen, és lassabban is hűljön le, az segít az élettartamán.
Én igyekszem minél kevesebb külső progival megoldani.
Az aura-t is feltettem egyszer, lekapcsoltam a karácsonyfa funkciót, aztán töröltem a szoftot, azóta úgy van, nem világít rajta semmi.
Ha lecseréled, nyilván értelmes lépés volt most a proci csere is, Jobb árban elment a régi.

(#45117) shadow1901 válasza WhiteWalker (#45115) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Másik tápot is ebbe a konfigba próbáltad?
Azt az érdekes (SLI/XFIRE) kártyát nem piszkáltad? Nem gondolnám, hogy működést befolyásolja, csak a sebességet. Már ha nem keresi a 2. VGA-t. De akkor 86GT-vel miért indul el :F
Rózsaszínesedett később is a kép?
Másik monitort/kábelt nem próbáltál?
CPU/VGA tápkábelét rendben csatlakoztattad?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#45118) Submarine válasza rTyler (#50) üzenetére


Submarine
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#45119) WhiteWalker válasza shadow1901 (#45117) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Másik tápot ( moduláris) is ebbe próbáltam és ugyanezzel a modulárissal egy másik lapba próbáltam az MSI VGA-t. Ami működött. Utána raktam ezt a tápot ebbe a p45r2000 lapba. Itt már meg se mukkant , vagyis felpörög a procihütő és ennyi. Majd kivettem innen az MSI VGA-t és beraktam a 8600gt-t helyette , ezzel meg így elindult .

Másik kábelt nem próbáltam , mert nálam nem jelentkezik a színeséd.
Az SLI-t nem piszkáltam , simán csak átraktam a PCIe x8-as slotba , ott viszont egyik kártyával se ad képet .
Az MSI kártya passzív hűtésű , a CPU csatlakozás szintén rendben , mert amint berakom a 8600gt kártyát megjelenik a kép.

A BIOS-ba is át van állítva PCI-ről PCIE-re a chipset. Fordítva is néztem , de egyedül csak a 8600gt kártyával jön be a kép.

Totál nem értem az egészet :DDD

(#45120) Grave_444 válasza --ka (#45105) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na megérkezett az új vga, azzal sem működött.
Csipogót tettem a lapra, ha kivettem a ramot/vagy bent volt 1 modul 5 hosszút sípolt.
Procin kívül tényleg mindent megmozgattam, kivettem már.
Aztán tv-re kötve más kábellel (a monitorom, dp kábel hibát kizárva) sem adott képet, biosig sem jutott. Cserélgettem a 2 modult, végül kizárásos alapon rájöttem az egyik ram a hunyó.
Érdekesség, hogy az 1x8GB mindkét slotban működött, úgy tudtam van A - B és a lap leírása szerint egyféleképp rakható be.
Az a lényeg a hibásnak hitt modult vizes ruhával megtisztítottam, nagyon gondosan tettem a helyére és utána működött dual channelben, érzékeli is a gép és a memtest is simán fut.
Nem igazán értem, mert tényleg kipróbáltam mindkét slotban, ránézésre az érintkezőknek sincs semmi baja. :U Minden esetre nem piszkálom, még a végén elromlik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45121) --ka válasza Grave_444 (#45120) üzenetére


--ka
senior tag

Érdekes.
Anno radírral takarítottuk a RAM-ok csatlakozóit, de rég is volt...
A lényeg, hogy sikerült detektálni a hibát és megoldani is. :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45122) Grave_444 válasza --ka (#45121) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azért bizonytalanodtam el, mert egy púpos kondis, sütött ősrégi 128MB-os kártya volt az egyik teszt alany. A másik egy pár napja még működő ATI X550, ki tudja az is meddig bírja..
Procimban pedig nincs IGP. :)
Az még érdekesebb, hogy a PUBG 2-2db különböző GTX 1060-1070-el crashelt.
GTX 780 - 1650 és most 2db 1660Superrel pedig fut. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45123) shadow1901 válasza WhiteWalker (#45119) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Hangok semmi?
Speaker?
Esetleg boot sikerül csak nincs kép? Win hangok...

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#45124) jerry311


jerry311
nagyúr

Aloha

A gép:
Ryzen 5 3600X ~1,5 éves
Gigabyte X570 Aorus Elite ~1,5 éves
Samsung 970 Pro ~2,5 éves

A probléma:
Véletlenszerűen (fél óra - 4 nap) egyszer csak megakad a gép ha SSD-ről kellene olvasnia valamit. Pl. megy a böngészés, internetről zene, stb. Kattintok weblapon egy PDF-re, amit le kellene tölteni és onnantól kezdve az a böngésző meghalt. Nem lehet vele semmit csinálni.
Ha nyitnék egy Task Managert, hogy majd erőszakkal megoldom, akkor a Start menü még valószínűleg bejön cache-ből, de a Task Manager már nincs cache-ben, úgyhogy meg sem nyílik. Leállítás/újraindítás sem csinál semmit, mert ahhoz is a lemezhez kellene nyúlni.
Aztán előbb-utóbb az összes program megfagy és marad a reset gomb.

Bootol, visszamegyek a weblapra, lementi a PDF-et, megnyitja, működik boldogan, míg egyszer csak megint úgy nem dönt, hogy nem tud írni/olvasni...

Hova nyúljak?
Mit nézzek?

(#45125) Essejó válasza jerry311 (#45124) üzenetére


Essejó
veterán

Az SSD garis még?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45126) jerry311 válasza Essejó (#45125) üzenetére


jerry311
nagyúr

Samsung azt írja 5 years or 1,200 TB TBW.

2.5 éves (2018-07-18), nem írtam rá 1200 TB-ot. (Ha minden nap újraírtam volna az egész 1 TB-ot, akkor is még csak 912 TBW-nél járna.)

Szerda óta egy 5 éves SATA SanDisk van csak a gépben, egyelőre nem mutatja instabilitás jelét. A Windows nem változott, szerdán klónoztam a Samut erre a Sandiskre. Klónozás is elsőre sikerült, nem fagyott le.

Azt lenne jó kitalálni, hogy HW (alaplap/ssd) vagy SW (Samu/NVMe driver) baja van neki.

(#45127) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok.

A konfiguráció:
Asus rog strik B450-F alaplap
Ryzen 5 3600
g.skill 3200MHz cl14 16GB
Gigabyte 3060Ti Gaming oc Pro

A probléma az az hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor sípol egyet mint mikor minden rendben van aztán 4 rövidet a gép bootol bekapcsol működik viszont bosszant hogy mi lehet a gond mert eddig nem csinálta ezt.

(#45128) Grave_444 válasza petiwr (#45127) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen tápod van?

(#45129) petiwr válasza Grave_444 (#45128) üzenetére


petiwr
senior tag

uh az ki maradt silentiumPC supreme fm2 650 80+ gold

(#45130) jerry311 válasza petiwr (#45127) üzenetére


jerry311
nagyúr

[link]

5. "One long and four short beeps" from speaker
An anomaly is detected on CPU Fan Error or CPU Over Temperature Error or CPU Over Voltage Error.

Please ensure your CPU and CPU Fan is installed correctly. If it still fails, please enter BIOS to load default BIOS or clear CMOS to try again .

Minimum BIOS verzió a Ryzen 5 3600 rendes támogatásához: 2301

(#45131) WhiteWalker válasza shadow1901 (#45123) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Semmi hang nincs. Memória nélkül is próbáltam , ott pittyeg a speaker , szóval az is funkcionál.
Abszolút semmi képet nem ad.
Egyedül azzal a nyamvadt 8600gt kártyával ad képet.
Egyedül alaplap csere nem volt , bár a bolti MSI kártya működött másik deszka alatt , szóval lehetséges , hogy a P45R2000 lappal lehet valami...

De elengedtem a dolgot , ráment 4 napom , több órás alkatrész cserebere és visszaértem a kiindulási pontra :(((. Majd ha megdöglik a mostani alaplap akkor nekifutok mégegyszer a kártya cserélnek egy másik alaplappal.

(#45132) shadow1901 válasza WhiteWalker (#45131) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Igen én is lapra gyanakodtam, viszont tápellátási gondokra gondoltam először, de ha a full ECO kártya sem mozdult meg az érdekesebb. 86GT fogyaszt, 285 még többet, de a 710...
Aztán 16x 8x kompatibilitásra, de ilyen talán nincs is. Lapon nincs VGA, BIOS is resetelve volt, így kizárva az integrált elsődlegesnek használata. Vagy valami fast boot
lehetőségnek.
Kár érte, érdekes lap. DDR2-3 kompatibilitás megkönnyíthette anno az átállást.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#45133) turbokappa válasza Rido (#44937) üzenetére


turbokappa
senior tag

Kicsit későn: gamedvr-t értékét 0-ra kell állítani.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#45134) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Van egy elég speciális PC-m amiben csak egy HDD-t vagy SSD-t lehet csatlakoztatni.
Én szeretnék bele mindkettőt, ezért arra gondoltam vennék hozzá sata tápkábelt, azt lehúznám a jelenlegi HDD-ről, arra rádugom az elosztót, és a tovább osztanám a HDD és az SSd-enek. (SATA adatkábelnek megfelelő plusz csatlakozás van az alaplapon.)A kérdésem az lenne, hogy melyik tápkábel elosztó a javasolt, vagy mindkettő megfelelő erre a célra:

SATA tápkábel elosztó1

SATA tápkábel elosztó2

Köszönöm.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#45135) Essejó válasza Bzzz (#45134) üzenetére


Essejó
veterán

Bármelyik Y elosztó jó lehet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45136) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy van egy gépházam, ami megadta magát. Először tápra gondoltam, azt teszteltem, jó. Másik gepházzal sikerül bekapcsolni, speaker van rádugva, minden venti szépen megy, ad fényt, viszont nincs kép, meg se nyikkan a speaker sem. Hol kezdjem szerintetek a hiba keresését?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45137) robotzombie


robotzombie
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg valakinek van valami egyszerű ötlete erre:

Van egy régi, 12 éves gépem. A probléma vele, hogy indítás után fekete képernyő fogad.
Sokáig XP, majd win7 volt rajta (32 bit). Egy új win10 telepítés után csinálta először ezt, kb 2 éve. Akkor félreraktam a gépet, de most újra próbálkoztam és ugyanaz a hiba. Végül alaplapi bios frissítéssel próbálkoztam, de a pendrive -ot nem ismerte fel valami miatt, freedos boot CD-ről próbálkoztam, de 84%-nál leállt bios telepítés közben.

Egy másik használt alaplap került bele, de windows 10 64 bit telepítés után ugyanazt a hibát csinálja. A windowst tudom telepíteni, működik a számítógép. De az első újraindítás után letölti a frissítéseket és utána újra fekete képernyő fogad, miközben a számítógép működik. Amikor ismét telepítettem a windowst internetes kapcsolat nélkül és én telepítettem a drivereket, köztük a video drivert, működött rendesen. A monitor is fullHD felbontással ment, tehát a video driver is működött. Az nvidia 342.01 -es driverrel, mert ez a legfrissebb, ami a videokártyát ismeri. A gép működött újraindítás után is internetes kapcsolat nélkül. Egészen addig, amíg nem volt internetes kapcsolat. Utána frissíti a windowst és előjön az indítás utáni fekete képernyő. A windowst egy 2018-es DVD-ről telepítettem, ez állt rendelkezésre.

Csökkentett módban el tudom indítani a számítógépet. Próbálkoztam a video driver eltávolításával, kézzel is és video driver tisztító programmal is (Display driver uninstaller). Utóbbi után a 342.01 drivert tudom telepíteni, de újraindítás után ugyanaz a hiba, akkor is, ha nincs internetes kapcsolat. A log file 1084 -es hibakódot ír, de ez utalhat a csökkentett módban nem induló programrészek miatti bajokra. A techpowerup.com -on két video bios is van, de mindkettő 2008-as és én a vga bios frissítéséhez egyáltalán nem értek.

alaplap: Intel Desktop Board DP35DP
cpu: intel core2 e7200
videokártya: Inno3D 9800 GTX 512 MB
Ram: 2x2 GB 800 MHz

(#45139) Bzzz válasza Essejó (#45135) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm, már meg is rendeltem :R

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#45140) titetoyz


titetoyz
tag

Van egy gép egy AMD vidikarival. A kártya nem ad képet, eszkozkezelo nem látja, windows újratelepítés után sem. Eddig működött..

A kártya masik gépben teljesen jó.

A gépben, ahol nem ismeri fel az AMD kártyát, egy másik videokártyát rögtön felismer.

Na ez mitől lehet/mit próbálnátok meg a helyemben?

Köszönöm

(#45141) Grave_444 válasza chester91 (#45136) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Reset gombot kösd be a pwr sw helyére, azzal próbáld indítani.

(#45142) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok

Édesanyámnak van egy régebbi filmnézős netezős gépe, i3-2100, 8 giga ram, 500 gb hdd, valami Fujitsu fekvőházas gépben, gondolom az alaplap is valami Fujitsu OEM lehet.
Tegnap felhívott, hogy filmezés közben lefagyott a gép (sose csinált még ilyet), újraindította, és "valami fura kék-szürke képernyőt" tölt csak be a gép. Megnéztem, a BIOS-ba került a gép, és hiába indítottam volna újra, nem találta a boot fájlokat, nem volt hajlandó indítani a windows-t. Pár újraindítás és random jó lett, viszont a rendszer azóta is csigalassan tölt csak be.
Nekem egyből a HDD ugrott be, mint a hiba a forrása, gyorsan le is futtattam egy HDSentinelt, de aszerint minden tökéletes.
Valami tipp merre kezdjek hibát keresgélni?

(#45143) Essejó válasza freeknight (#45142) üzenetére


Essejó
veterán

Videókártya, vagy alaplapi videó esetén a kondikat nézd át, nincs-e púpos, bár ha smd kondi haldokol, akkor az csak műszerrel derül ki. Esetleg a proci, és a hűtő közti paszta milyen állagú? Azt elvileg évente nem árt lepucolni, és újra pasztázni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45144) freeknight válasza Essejó (#45143) üzenetére


freeknight
őstag

Nekem is eszembe jutott a videókártya, mint hibaforrás, de képet bootnál is szépen ad a gép, illetve artifactok meg random villogások sincsenek használat közben. Direkt felhívtam a figyelmét, hogy az ilyen képi hibákat folyamatosan figyelje, mert nyáron raktam bele egy használtan vásárolt GT710-et, csak nem volt időm letesztelni, de azt mondja, ilyenekkel nem találkozott. A hiányzó boot-fájlok se erre engednek következtetni. Mindenesetre megnézem hogyan indul alaplapiról, az nem kerül semmibe. Paszta jó kérdés, én még nem nyúltam hozzá mióta 2017-ben megvettem a gépet, van most itthon Thermal Grizzly, újrakenem, hátha.

(#45145) --ka válasza Essejó (#45143) üzenetére


--ka
senior tag

"Azt elvileg évente nem árt lepucolni, és újra pasztázni."

Felesleges. Egy irodai gép bőven kibír 5-6 évet. Több mint 20 éve üzemeltetek többnyire újonnan beszerzett HP, Nec, IBM, Lenovo, Fujitsu Siemens, Fujitsu, Dell gépeket, de ezzel még gond soha nem volt. Ha öreg a paszta, azt úgyis jelzi a venti magasabb fordulatszáma egy augusztusi napon.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45146) iceman007 válasza iceman007 (#45026) üzenetére


iceman007
aktív tag

Csak egy kis info, hátha másnak majd hasznos lehet. Bevittem a komplett gépet (kivéve a tápot) a boltba ahol vettem, hogy vizsgálják be. Sejtettem, hogy az fog kijönni eredménynek hogy minden rendben van.... Így nekiálltam otthon "debuggolni" és kicserélni az egyes elemeket. Kiszedtem az SSD-t és egy ezer éves HDD-t tettem be, arra raktam fel a Wint és a programokat és láss csodát a hibajelenség megszűnt. A Samsung Magician azt mutatta, hogy jó állapotban van az SSD és firmware-ből is a legújabb van rajta.
Kérdés, hogy, hogy tudom ilyenkor bizonyítani a boltnak, hogy az SSD hibás?

(#45147) Essejó válasza freeknight (#45144) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk az alaplapi kondikra azért vethetnél alkalmasint egy pillantást, van-e púpos köztük.
A videókártya ventilátor is lehet hunyó, sőt a hűtője alatt lévő paszta vagy gap pad is ha kikeményedett.
Hiányzó boot fájlokat mintha eddig nem említettél volna, vagy én nem olvastam figyelmesen?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45148) Essejó válasza --ka (#45145) üzenetére


Essejó
veterán

"többnyire újonnan beszerzett HP, Nec, IBM, Lenovo, Fujitsu Siemens, Fujitsu, Dell gépeket"
Viszont ez egy valószínűleg használtan vett második generációs Intel procival szerelt Brand gép aminek ki tudja az előéletét, és jószerivel lassan negyedik éve használják. Én meg nem vagyok annyira hívő, hogy elhiggyem, hogy a használt gép forgalmazók a portalanításon túl minden egyes gépet újra pasztáznak az eladás előtt. Elméletileg tesztelik is őket. Ennek ellenére vettem már gépet úgy, hogy egy darab USB port sem működött rajta, természetesen szó nélkül cserélték. Ezzel együtt én sem bízok abban, hogy paszta probléma lenne, csak kiakartam volna zárni mint lehetséges hiba forrást. Lehet ventilátor csapágy is vagy csak egy jó adag por a hűtésen, de lehet alaplapi kondi is, sőt még akár a videókártya is okozhat gondot. Hogy a Brand gépek egyik nagy mumusáról a gyári tápról szó se essen, ami nem kompatibilis már méretileg sem a normál ATX tápokkal szemben.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45149) --ka válasza Essejó (#45148) üzenetére


--ka
senior tag

Akkor, még egyszer. :D

"Azt elvileg évente nem árt lepucolni, és újra pasztázni." - írtad, általános jó tanácsként.

Erre írtam, hogy általános használatú pl. irodai gépek esetében teljesen felesleges.
2014-es beszerzésű gépekben cseréltem minap procikat. Most vettem le a hűtőt először ezekről. A legrosszabb is gyurma szerű volt, de volt, ami olyan állapotban volt szinte mint a gyári pl. Intel hűtőké újonnan.

Igen, jelen esetben talán érdemes megnézni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45150) chester91 válasza Grave_444 (#45141) üzenetére


chester91
senior tag

Nincs :DD vettem közben egy Pure Base 500-at. Hát amellett, hogy az a ház csatija betojt, majdnem gallyravágta az alaplapot is. Kicsit hajligattam a pwr csatit és most rendben van úgy néz ki. A Xigmatekbe meg kábelt fogunk cserélni, aztán megy anyósnak, neki még pocsékabb a háza. A Pure Basebe meg beleszerettem, úgyhogy marad :D

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.