Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) zolisx4 válasza shteer (#44750) üzenetére


zolisx4
őstag

Igazából már gyakorlatilag mindegyikben kipróbáltam de úgy tudom hogy a középsőbe kell tenni,elméletileg a két felsőnek kéne ismernie,
De az baj hogy DRAM valaminél áll meg ,és itt írja a 7F debug kódot és újra indul.ennyit csinál sehova nem tudok belépni sem. Nincs XMP profil semmi minden alapon van próbáltam másik memóriával vga val egyszerűen ennyi a 2 m.2 nvme ssd ami 256 Gb meg jó

[ Szerkesztve ]

(#44752) zolisx4 válasza shteer (#44750) üzenetére


zolisx4
őstag

Pont a kérdésedre nem válaszoltam a típusa XPG GAMMIX S11 Pro M.2 2280 PCIE gen 3x4 [link] ez lenne az és elméletileg NVMe

(#44753) chewycl válasza shteer (#44749) üzenetére


chewycl
tag


Automatikusra van állitva itt, ezzel lehet valami gond?

(#44754) ridiculous válasza DonThomasino (#44746) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Szeptemberi volt fent alapból mert az volt a stabil, de próbáltam az este novemberivel is meg decemberi opcionálissal, mindegyikkel produkálta a jelenséget.

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#44755) zolisx4 válasza shteer (#44750) üzenetére


zolisx4
őstag

Lehetséges az hogy azért nem jó mert,nem néztem meg a támogatottsági listában és a Gigabyte oldalán ez nem szerepel és azért nem jó????

Ezeket támogatja.
Én amit vettem az pedig :AGAMMIXS11P-1TT-C1TB GMMIXS11P 1TB COLOR BOX
Lehetséges ez??? Ez nem szerepel . Azt hittem a mai világban már minden kompatibilis egymással.

(#44756) weres78 válasza DonThomasino (#44738) üzenetére


weres78
senior tag

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a problémámmal.
Nem derült ki mi a probléma. Másnap reggel kiszereltem a házból a cuccot, összeraktam az asztalon és ment. Beszereltem, és azóta már az új tulajdonos használja... Fogalmam sincs mi volt? Minden ugyanúgy volt visszatéve. Meggyógyult.

Még egyszer köszönöm mindenkinek! :R :R :R

(#44757) mobbo


mobbo
senior tag

hi! kari előtt egy ph topik segítségével és egy ph-ha kereskedőtől vettünk egy teljes konfig, ami kari ajándék volt, sajnos random újraindul a gép, teljes gáz, gyerekek sírnak,
alább a konfig, merre kellene kutatnom, hogy rájöjjek mi a baja?
(nehezítés: a gép 800 km-re van, teljesen hozzánemértő környezetben)
eszközkezelő nem mutat hibát, aida se

- AMD Ryzen 3 3100 BOX 100-100000284BOX
- Kingston 500GB SSD A2000 M.2 2280 NVMe
- Asrock B450M Pro4-F (AM4) 90-MXBAB0-A0UAYZ
- 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB) (F4-3200C16D-16GIS)
- Cooler Master MasterBox MB311L (mini torony)
- Be Quiet System Power 9 400W [80+ Bronze] BN245 táp
- Asus PH-GTX1650S-4G PH-GTX1650S-4G VGA
- Win10

köszi ha tudsz help! :R

(#44758) DonThomasino válasza mobbo (#44757) üzenetére


DonThomasino
veterán

Elsőre az jut eszembe hogy ...
Nem tud küldeni egy másikat ami tényleg jó ?
Garancia nincs?

Le kéne szűkíteni csak terhelés alatt indul újra,
vagy simán bekacsolás után is.
A rendszernaplóból kiolvasni a bejegyzést talán segít elindulni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44759) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
Hp 8200 sff gépem van, i5 2400, gyári állapotú kivéve hogy egy kingston 120as ssd van a rendszernek hagyva.
Ma feltettem a Win 10et, de rohadt lassan tölt le. A speedtesten jól szerepelt (20 mega/5 mega) , de pl bármit akartam letorrentezni max 200 KB/s sebességgel jött le. Lenne erre vmi megoldás?

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#44760) turbokappa


turbokappa
senior tag

Videokari kábel esetleg nem lehet?

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#44761) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Most váltam tanácstalanná.

A lényeg, hogy random crashelnek vagy csak szimplán bezáródnak játékok, pl Rocket league - ez csak simán kivág az asztalra, Phasmophobia - Unity hibát dob, Valorant - valami hibaüzenettel vág ki, de nem tudom megnézni) véletlenszerű időben, ritkán streamlabs obs omlik össze. Nem tudom előidézni.

Alapüzem esetén semmi gáz.

Két dolgot bővítettem amikortól is elkezdte csinálni:
- egy másodlagos monitor
- illetve +2x8gb ram, de lefuttattam tesztert, nem dobott hibát.

Win 10 sokszor újratelepítve, sok forrásból, volt már mikor az is rosszul települt. Most legutolsó hivatalos Win 10 pro van fenn, simán ment minden, jól települt, jól megy minden, nincs az eseménynaplóban kritikus hiba, de mégis kidobott a játékból.

Alaplap (Asus ROG Strix B450F): Csak a DOCP van 3200mhz-ra beállítva, egyébként teljesen stock, utolsó bios)
SSD (WD Blue 3D m2): ssd life szerint semmi hiba, HD Sentinel szerint 99%-os az SSD.
RAM (4x8gb HyperX Fury RGB): Beépített Win memtest (mdsched.exe) 2x hibátlanul végigfutott a gépen.
CPU (Amd 2700x): stabil stressz teszt (bár igencsak meleg a gyári hűtővel)
VGA (Gainward 1080TI): stabil a furmarknál.

Tápegység 700W-os Hyper M.

Hol lehet a hiba, mit nézzek meg?

[ Szerkesztve ]

(#44762) ElektrikusDE válasza turbokappa (#44759) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Bizonyos szolgáltatok, korlátozzák torrent esetén a sebességet, esetleg Telekom mobilnetted van?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44763) Thome válasza Thome (#44761) üzenetére


Thome
addikt

Továbbmegyek: OCCT-vel GPU mem teszt (9216mb-nél nem engedett többet, gondolom a többit a rendszer fogta), nem dobott hibát kb 10 perc után (a 20. iterációnál sem).

Illetve OCCT-nél a RAM teszt sem dobott hibát pár perc futtatás után, néhány iterációnál.

Lehet hogy szoftverhiba okozza a nyűgöm?

BSOD nincs.

[ Szerkesztve ]

(#44764) turbokappa válasza ElektrikusDE (#44762) üzenetére


turbokappa
senior tag

Szia

Két gép van. Egy i7 8700,rx480,z-370p, ugyanaz a win10 itt min 10 megával jön a letöltés, a másik hp 8200 brand gépre a torrenten max 200 KB/s-al, viszont a speedtest szerint jönne többel is csak nem tudom mi a szűk keresztmetszet. Hiába állítom nagyobb letöltési korlátra sem jön többel le.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#44765) ElektrikusDE válasza turbokappa (#44764) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mit csinál olyankor ha teljesen kikapcsolod a korlátozást?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44766) turbokappa válasza ElektrikusDE (#44765) üzenetére


turbokappa
senior tag

Akkor is 200KB/s.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#44767) krisz768_


krisz768_
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek folyamat kékhalált dob játék közben. Én már kifutottam az ötletekből.

Általában ezek szoktak lenni teljesen váletlenszerűen:
-INTERRUPT_EXCEPTION_NOT_HANDLED
-SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
-DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-HAL_INITIALIZATION_FAILED

Általában ntoskrnl.exe vagy valami random driver a problémája. (pl volt hálókártya, videókártya, usb, sőt xbox controller is) Ramra gondoltam először, de külön-külön is kékhalálozik. Az ssd-je mondjuk nem mai, 90%-os 13 hibás szektorral, de elvileg nem történt adatvesztés. Újratelepíteni jelenleg nem akarja. Játék alatt szokott előjönni. Valami tipp?

(#44768) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
A következő problémám lenne:
-elindul a gép, a BIOS feliratig nincs semmi baja, aztán a winben szétesnek a színek. Az előző r9 380 kártyánál ezt csinálta, de most az új RX5600xt van benn. Ma csinálta először, de azért érdekelne, mire kéne gyanakodnom. A monitor jó régi 11 éves Samsung, de ezen kívül minden pár hetes a gépben.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44769) ElektrikusDE válasza turbokappa (#44766) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Akkor valami 3 rd. program lehet telepítve, pl. NetLimiter ami korlátoz(hat)ja a torrent sebességét.

Csodák nincsenek!

Ha a szolgáltató nem korlátoz, a kliensben nincs korlátozás, nincs telepítve sebesség szabályzó program, van elég aktív seeder, akkor torrent alatt is elérhető a speedtest alatt mérhető sebesség.

Akkor lehet még különbség ha speedtest mérése pl Budapest kapcsolaton történik te pedig pl. külföldi kliensektol töltesz.

Illetve jelenleg a DIGI-nél kb. 2 hete sebesség problémák jelentkeznek, de mivel nálad a két gép közül csak az egyiknél jelentkezik, ezt én kizárnám.

Egy dolog viszont eszembe jutott:

Gondolom router és kábelkapcsolat van?

WIFI kapcsolat esetén nem csodálkozok azon ha előfordul hasonló probléma!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44770) DonThomasino válasza Pitterix (#44768) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én megnézném egy másik kábellel és monitorral.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44771) Pitterix válasza DonThomasino (#44770) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszönöm!
Most, hogy mondtad, eszembe ötlött, hogy annak idején az első lapmonitorom pont ezeket a hibákat produkálta. Akkor is mindenre gyanakodtunk, csak monitorra nem, míg nem adtam neki egy pofont, azt helyrejött. Így derült ki, hogy annak van baja....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44772) DonThomasino válasza Pitterix (#44771) üzenetére


DonThomasino
veterán

Velem ugyanezt eljátszotta egy monitor szerelő, a régi CRT monitorommal.
Bevittem a szervízbe, és elkedzte ütni verrni, hogy produkálja a hibát.

A kábelekre különösen figyelj.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44773) Pitterix válasza DonThomasino (#44772) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi még egyszer!
Talán még örülnék is, ha a monitor a ludas, mert nem szívesen küldenék vissza semmit garanciába...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44774) Thome válasza Thome (#44763) üzenetére


Thome
addikt

Időközben úgy tűnik megvan a hiba:

2560x1080 144hz + 1920x1080 60hz egy vga-ról nem szeretik egymást.
Semminek semmi baja 1 monitoron futva.

(#44775) Goldmember01


Goldmember01
tag

Üdv! Lehet nagyon off de gondoltam megpróbálom itt is, ha zavar töröljétek nyugodtan. Idén január végén állítottam össze a gépemet, benne 3700x proci. Másfél hónapja elromlott a procim, idáig szervizeltettem, ma összeszereltem, rá új hűtő (Scythe Mugen 5 rev B, előtte Arctic Freezer 34 esport duo) + a hűtőhöz adott paszta. Első indításnál kiírta, hogy új procit ismert fel, újraindult párszor, F1-gyel el kellett menjek a BIOSba, hogy setupoljam a procit (???) de onnan igazából kiléptem és megint újraindult 2x kb és bebootolt, másfél hónap után először ülök az asztali gépemnél! HALLELUJA!

A lényeg: biost fogok most frissíteni, letöltöttem a HWinfo-t és figyelemmel követem a hőfokát a procinak majd. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit kell és mit érdemes beállítani a biosban vagy bárhol máshol, ami a procit illeti (nem vagyok jártas ebben a témában egyáltalán, itt-ott nézek számtech videókat de ennyire nem értek még ehhez). Gondolok itt mondjuk fan curve-re, valami PBO-ra, amit be lehet kapcsolni de nem tudom, hogy érdemes-e, stb... Memóriához be kell állítani a DCOP profilet, hogy 3200MHz-en fusson, ezt tudom. Tehát szeretnék segítséget kérni, hogy miket állítsak be, amikor van egy új processzor a gépben. Illetve azt is szeretném tudni, hogy milyen programmal tudnám letesztelni, hogy nagyobb terhelhetőség alatt milyen hőfokot nyújt ez az új hűtő a régihez képest illetve, hogy "nyertem-e a szilikon lottón".

Segítségeteket előre is köszönöm hálásan!

[ Szerkesztve ]

(#44776) johnny98


johnny98
újonc

Szervusztok!
A következő problémával fordulok hozzátok: Ha az alaplapban 2 slotba teszek memóriát (A2, B2) akkor alap órajelen néha nem bootol a gép, emelt órajelen meg egyáltalán nem. Viszont ha csak 1-be akkor minden további nélkül indul, XMP profillal is, alap és más beállításokkal is.
Lap: Asus Z270-A
Ramok: Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
Kb. 1 évet ment 3466Mhz Cl16-on (nem XMP profillal), beállítva az időzítéseket, feszültségeket.
Nem rég pasztáztam újra a cpu-t, ekkor vettem ki a ramokat is, hogy kényelmesebben tudjak csavarozni, ezután kezdett furcsán viselkedni. Ellenőriztem a fent említett módon, mind a 2 modullal ment a rendszer külön-külön, csak ha mindkettő bent volt akkor csinálja ezt.
Mit kalapáltam el?
üdv j.

(#44777) jokeph válasza johnny98 (#44776) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
CPU-t nem szedted ki ?
Ha igen, socketben a "lábak" épek ?
Milyen CPU hűtőd van ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44778) johnny98 válasza jokeph (#44777) üzenetére


johnny98
újonc

Nem szedtem ki. Nem kockáztatok.
Cooler Master 212 Evo

(#44779) jokeph válasza johnny98 (#44778) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szép, direct pipe-os, csavarleszorítós hűtő.
egyforma erővel húztad le a 4 csavarját, előszőr finomat körbe az összeset, majd normál erővel keresztben ?
Kiszűrheted ezt azzal, hogy nem fogatod le a hűtőt, hanem bedobod a ramokat A2/B2-be, kézzel finoman lenyomod a hűtőt és indítasz...
Ha így okésak a ramok, akkor rosszul húztad le. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44780) johnny98 válasza jokeph (#44779) üzenetére


johnny98
újonc

:R :R :R
Megmertem volna esküdni hogy egyforma erővel húztam meg, ahogy írtad is, de mégsem. Ha már ott voltam, megnéztem a lábakat is biztos ami biztos, teszt előtt. Ott rendben volt minden. Most óvatosabban húztam meg a csavarokat, és minden működik megfelelően.
Nagyon szépen köszönöm. Ma is tanultam valamit.

Sikerekben gazdag újévet :DDD és jó egészséget! :))

(#44781) jokeph válasza johnny98 (#44780) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, örülök hogy meglett. :)
Igazán nincs mit, ebbe a "hibába" sokan beleugrottak már... (köztük egyszer jómagam is :D). ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44782) Thome válasza Thome (#44761) üzenetére


Thome
addikt

Korrigálok, meglett a valódi hiba, nincs semminek baja, csak egy faramuci helyzet áll fenn.
4 slotban nem bírja az XMP-t, a stock 2933mhz-n nincs crash.

Btw más is találkozott már hasonló jelenséggel?

(#44783) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion Laptop PC 15-eg0000 (172Z8AV) aminel azt mondtak h Windows Update utan inaccesible boot device-al kekhalalt dob.

Probalnak rakni ra egy uj Windows de nem latszik az installerbe az SSD.
A BIOS olyan fos,hogy semmi SATA mode beallitas nincs. Igazabol semmit nem lehet allitani kb benne.

Valami otlet hogy mit tudnek csinalni?

(#44784) mobbo válasza mobbo (#44757) üzenetére


mobbo
senior tag

előzőekhez fejlemény
2x8gb ram volt a gépben
a 2es és 4es bankban
most a 3asban van 1db és így stabilnak néz ki (1esben, 2esben is fagyott vele)
ez mi lehet?

túl azon hogy lehet a másik memória szar

(#44785) , válasza Thome (#44782) üzenetére


,
addikt

A Ryzen 7 2700X eleve csak 2933 MHz-en tudja a RAM-okat kezelni, efölött már OC van, aminek a sikeressége és mértéke nem garantálható. 2 modullal szinte biztos, hogy magasabb órajel elérésre van lehetőség, mint 4-gyel, mert kevésbé terheli a memóriavezérlőt a kevesebb modul.

(#44786) palfitom válasza mobbo (#44784) üzenetére


palfitom
félisten

Ha a modulokat ki tudod zárni, akkor lehet alaplap is, lehet proci is (lévén, hogy abban van a memória-vezérlő), de lehet, hogy csak meg kell igazítani a procit a foglalatban, vagy épp a foglalatban van valami hiba, vagy szennyeződés.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#44787) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Tegnap frissítettem az Amd oldlásról eredeti hivatalos Radeon szoftverrel a Vga drivert. Nekem ez új volt, hogy leszedte az eredeti drivert és egy teljesen újat tett fel. Egyébként ez egy régebbi 7770-es kártya.
Ami érdekes, hogy valahogy azóta nagyobb a hangja a "gépnek". Lehetséges, hogy a szoftver magasabb fordulatszámon tartja a ventillátort mint előtte a másik, még alapjáraton is?
Hőfokokat nézem Cpuid hwmonitor-val, d enincs semmi rendellenesség. Illetve a "Fans PWM"-nél a FANPWM2 állandóan 99%-ot mutat, soha nem változva. Ezt nem tudom milyen venti.
Egyébként pörgősebb a gép a vga driverfrissítés után egyértelműen.
Portalanítottam a gépet hátha csak véletlen az összefüggés a szoftver és a nagyobb hang között.
Így néz ki ha csak a böngésző van nyitva:
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44788) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Konfigom:
AMD Ryzen 2600
Asus X470-I
2x8 GB RAM (default 2933 MHz)
MSI 1060 Mini-ITX 6 GB
SF600 Platinum táp
Windows 10
UEFI-ben minden alap beállításon van, a legtöbb dolog Auto. Tuning nincs.
Tavaly szeptemberben raktam össze, a videokártyát és alaplapot használtan vettem, a többi új volt.
A probléma, hogy hideg indítás esetén nincs kép. Semmi (kb. 2 mp-ig megjelenik egy aláhúzás karakter a fekete képernyőn, majd az is eltűnik, de ennyi). A monitor szerint van jel, de mintha a gép nem POST-olna. A ventilátorok forognak, az alaplapon van valami kis LED, az világít. Az USB billentyűzet is kap áramot (világít). Ha várok, nem történik semmi. A bekapcsológomb hosszan nyomásával kikapcsolom, majd újra be, és 2-4. próbálkozásra safe módban bebootol. Ilyenkor az UEFI-be belépek, változtatás nélkül ki, és a gép rendesen elindul.
Ha a Windows-t Sleep üzemmódban "kapcsolom ki", akkor nem tapasztalom a problémát, mindig rendesen visszatér.
A gép játék alatt sose fagy, ha elindul, akkor látszólag nincs vele semmi gond. Event viewerben nem találok semmi problémára utaló bejegyzést.
A teljes képhez tartozik, hogy egy időben szenvedtem azzal a problémával, hogy ha nem terhelés alatt ment a gép (pl. böngésztem), akkor megfagyott a kép (de a gép ment tovább, nem fagyott le, ezt onnan tudom, hogy megfelelő billentyűkömbinációval újra tudtam indítani). Ez a probléma megszűnt pár hónapja, helyette 3-4 hete bejött ez az új gond.
Van valakinek ötlete, milyen irányba induljak? Hardver cserélgetést nem nagyon tudom megoldani, bár én a videokártyára nagyon gyanakszom, hogy valami nem százas vele.

Előre is köszönöm,
D

(#44789) Tom-Tom


Tom-Tom
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi gépem(10év feletti):
GA-P35-DS3
Dual-Core E2180 2GHz
2x1GB RAM
Sapphire Radeon HD2600XT 256MB GDDR3
320GB HDD
Évekig nem használtam(félévente 1-1x bekapcsoltam, HDD-n lévő anyagok miatt volt "tartva"), de most újra használnám. Csak wordre meg netezésre kellene, ezért nem vennék egy új PC-t.
A problémám: Minden működik, de nagyon lassú, régi vinyónak elég vacak hangja volt ezért vettem egy újat. A problémát nem oldotta meg.
Újrapasztáztam a CPU-t és a gpu-t is(bár hőfok probléma eddig sem állt fent).
Régen Codoztam rajta, tökéletesen működött, most meg szimplán percekig tölt be egy weblapot.
Engedjem el, vagy menthető? :F Mit nézzek meg? Vigyem el esetleg szervizbe(Bp.)?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#44790) batyuska100 válasza Tom-Tom (#44789) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nagyon gyenge gép. HDD helyett vehettél volna SSD-t is, aprón 4-5k. Én a helyedben vennék még 2GB ramot és egy Quad procit bele, akkor már használható lenne.

(#44791) Tom-Tom válasza batyuska100 (#44790) üzenetére


Tom-Tom
csendes tag

Van SSD-m is amit szintén egy 10éves laptopban használok. Ebből átraknám az SSD-t, ha legalább annyira gyors lenne.
Sztem itt más probléma van, tuti nem menne a Cod 4 ha felraknám, anno meg simán futott.
Én arra gondoltam, hogy mivel nagyon régi esetleg vmi kondi kiszáradhatott? De akkor nem működne egyátalan gondolom.
Tervben van az új gép, de az 4K video lejátszására alkalmas lesz(még 2021ben), addig használnám ezt.

(#44792) batyuska100 válasza Tom-Tom (#44791) üzenetére


batyuska100
senior tag

Milyen Win van rajta? Ha 10-es, akkor az a probléma. Az a rendszer nagyon erőforrás igényes. Win7 menne rajta jól, bár ahhoz meg nincs már frissítés, javaslom a Linux Mintet.
Sajnos az évek alatt nagyon megnőttek a gépigények, 2014-ben még én is tudtam 1 magos Celeron procival és 768MB rammal netezni (Win7-ttel), ma ez már esélytelen.

(#44793) Tom-Tom válasza batyuska100 (#44792) üzenetére


Tom-Tom
csendes tag

Köszi!
Hú az komoly, hogy már netezésre sem elég. Win 10et raktam rá, de régi HDD-n win7 volt.
Kipróbálom akkor az új HDD-vel win7-el, ha úgy sem viszi akkor másik CPU + ram-al elketyegne netezéshez?

(#44794) batyuska100 válasza Tom-Tom (#44793) üzenetére


batyuska100
senior tag

Próbáltam már én is Win10-et 2 magos gépen (az egy E5300 volt 2.6GHz-en) 2GB ram társaságában, inditás után az elkövetkező 5 percben 100% cpu és ramhasználat.
Ha veszel bele valami olcsó Quad procit (Xeont nem biztos hogy támogat) és mondjuk 4 vagy 8GB ramot, akkor már menne rajta akár a Win10 is.

(#44795) blst


blst
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy egy normál leállítás után 1-2 óra elteltével próbáltam bekapcsolni a gépem amiben minden felpörgött de képet nem adott. Próbáltam cserélni monitort, kábeleket még VGA-t is de nem hozott eredményt egyik megmozdulás sem. Lehúztam mindent a lapról kiszedtem a ramokat és egyesével visszapakolgattam mindent, de így sem lett kép. Cseréltem elemet az alaplapon és CMOS reset is volt. A 4.-5. CMOS reset és pár perc kép nélküli üzemelés után adott képet és bebootolt a windows is. Próbáltam játékot futtatni minden ok-nak tünt. Újraindítás után ismét nem volt kép. CMOS reset többször és 5 perc várakozás fekete monitornál...újra van kép, windows bebootol. Most itt tartok, erről a gépről írom a kommentet. Mi lehet a gond? Mit lenne érdemes megnézni? Haldokolhat az alaplap?

A gép:
MSI Z77A-GD55
i7 3770 - Alpenföhn Matterhorn
4*4GB Corsair Vengeance
Gigabyte GTX1070 G1 Gaming
FSP Raider 650W
Samsung 850SSD 256GB

(#44796) Tom-Tom válasza batyuska100 (#44794) üzenetére


Tom-Tom
csendes tag

köszi, LGA 775-el elég jókat találok itt a fórumon. Kipróbálom akkor úgy.

(#44797) batyuska100 válasza Tom-Tom (#44796) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az alaplapod is egy jobb darab, nagyon sok porcit támogat. Ha egy nálam jártasabb embernél érdeklődsz, lehet elmond mindent sokkal részletesebben, még az is lehet, hogy bioszfrissítéssel még Xeon procik is mennek a lapodban. :)

(#44798) Tom-Tom válasza batyuska100 (#44797) üzenetére


Tom-Tom
csendes tag

Még a végén megérte anno nagyobb hangsúlyt fektetnem akkor az alaplapra. :D

(#44799) batyuska100 válasza Tom-Tom (#44798) üzenetére


batyuska100
senior tag

:K :D

(#44800) ElektrikusDE válasza batyuska100 (#44794) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Sajnos a laptopom hasonló, csak 2 GHz-es processzorral és integrált Intel GMA X3100 GPU-val, szinte használhatatlan volt.

Viszont a chrome flags beállításiban található "Override software rendering list." segítségével életre keltettem. igy már (majdnem) jól lehetet böngészni youtubozni vele, persze játékokkal már nem igen boldogul.

Ettől függetlenül a Windows 10 sok neki, csak azért tartottam meg hogy tartalékom legyen ha elromlik az asztali gépem.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.