Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) cinkoxid válasza zsolt200 (#18000) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nézd meg a folyamatok között, hogy mi terheli le a procit.

(#18002) Sickboy25 válasza zsolt200 (#17982) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Víruskeresés, feleslegesen induló programok megtekintése...

VGA driver frissítés, memtest és vagy win újratelepítése...

Illetve most nézem ezt a memóriahalmazt... Ez nem túl jó így szedd ki a 2x 256 és az 1 gigát és próbáld meg modulonként...

Amúgy milyenek ezek a memóriák?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#18003) zsolt200 válasza Sickboy25 (#18002) üzenetére


zsolt200
tag

Van ebbe minden féle, de nem hinném hogy a memóriák rosszak lennének mert nem rég vettem, meg ugye második indításra hibátlan, egyedül a 2db 256-os régebbi, de azok is csak 1,5 évesek. Amúgy vírusírtás már volt, az nem talált semmit, folyamatoknál sem volt semmi furcsaság, vga driverfrissítés megvolt, semmi változás. Egyébként sejtettem hogy windows újratelepítés lesz a vége, csak kíváncsí voltam hátha valakinek volt már ilyen és egy hardver elem lesz, vagy valmi egyszerű, mert sajna windowst most nem tudok telepíteni (tönkrement az író).
De köszi mindkettőtöknek. :-)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#18004) RVR400 válasza zsolt200 (#18003) üzenetére


RVR400
veterán

Pendrive-ról is simán megoldható. (WinToFlash progival a legegyszerűbb)

(#18005) zsolt200 válasza RVR400 (#18004) üzenetére


zsolt200
tag

Már akinek van Pendrive-ja :D Tablettel próbáltam egyszer de azt nem látja, se memóriakártyaolvasót.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#18006) Sickboy25 válasza zsolt200 (#18003) üzenetére


Sickboy25
addikt

Az hogy nem hinnéd, hogy rosszak a memóriák az egy dolog, nem gondolom amúgy, hogy rosszak lennének, de stabilitás szempontjából, már két gyártó moduljai is tudnak kacifántos dolgokat produkálni.

Ez meg, hogy (gondolom) 3 féle gyártó, 3 féle mérettel és négy modullal elég bizarr felállás... Nem gondolod? :N (abba már bele sem merek gondolni, hogy az időzítések és a Hertz-ek milyenek)
:D
Ráadásul dual channel-es az alaplap, így van benne egy "extra" amit így ki sem használsz... Add el az 1x1 gigat és a 2x 256-ot és vegyél az árából egy 2 gigás modult, ugyanolyat, mint a másik és dugd őket dualba!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#18007) zsolt200 válasza Sickboy25 (#18006) üzenetére


zsolt200
tag

256-osak 667-esek a másik2 800. Egyébként lehet hogy a sorrendel van gond? Mert azt se tudom melyik foglalat a dual channel. A 2 kék vagy a 2 fekete? Vagy ez mind1? Egyébként megfogadom a tanácsot, eladom őket.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#18008) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Adott hugom gépe. LGA775-ös Giga lap, benne egy E2200-as proci, 2X1GB DDR2 800-as memó, 8600GTS, 360-as Chifi táp (az a régi jó két ventis), egy Satás 80-as vinyó rendszernek és egy Atás 320-as egyébnek.
Egy hónapja fagy...Anyumék neteznek, filmet néznek, farmerámáznak. Megy a gép reggeltől és mondjuk este egyszer csak csontra fagy Win 7 közben mikor neteznek. Akkor csak ugy lehet kikapcsolni ha a tápot kinyomják. Ezután a gép no signal-al nem indul. Pár óra múlva viszont megy szépen...akár napokig. aztán egyszer csak megint ez a hiba. Másik Vga-t próbáltam, ugyanez a szitu. A rendszervinyót msot tettem be vacsi új szitu nem változott. Tápot szétszedtem kitakarítottam, púpos kondi, égés, nincsen. Nem jön meleg levegő a tápból. Procin Hyper TX2, újrapasztázva, minden földi jó. Lapon nem is nagyon van olyan kondi ami púpos lehetne mert mind szilárdelektrolitos. Egy hete rekatam újra a gépet, faszán kiganyézva, kábelmenedzsment, új vinya stb stb és ma hivnak h megint ez van....Nem tudok másra gondolni mint hogy a táp esetleg elfáradt (kb 6-7 éves) vagy a lapnak van vmi rejtett nyüge...A proci igaz alul van feszelve de két éve így megy ugyanezekkel a hardverekkel körülvéve: (bár most kicsit emeltem a feszen, de még mindig nem vagyok alapon, de hétvégén bios def lesz hátha) gép IBT stabi és nem melegszik, szörös fánk sem öli meg.
Ötletek?! Januárban kapott Win7-et....azóta csinálja. Lehet megkapja az XP-t megint. De már a tököm kivan a gép hurcolással és telepítgetéssel. :DDD :W

(#18009) Sickboy25 válasza zsolt200 (#18007) üzenetére


Sickboy25
addikt

A helyzet, hogy a lapod DDRII 667 -es memóriát kezel, ez nem azt jelenti, hogy a 800 -as nem jó csak felesleges, mivel lebutítja 667 Mhz-re...

Így érdemesebb ilyen memóriákat beszerezni és egyformákat, ha lehet...

Dualba a két azonos színű megy...

Tom5: memtestet és hdsentinel tesztet csinálj és próbáld meg külön-külön a memóriamodulokat...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#18010) Tom5 válasza Sickboy25 (#18009) üzenetére


Tom5
addikt

vinyók jók, megnéztem, memória meg hirtelen két év után csak úgy elszáll? hmmmm...az a gond nem nagyon van időm tesztelgetni anyuméknál.

(#18011) zsolt200 válasza Sickboy25 (#18009) üzenetére


zsolt200
tag

Rendben, köszönöm :-)

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#18012) PC-rev-RM válasza #10726912 (#17905) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Üdv ismét kedves Mindenki és Tiger.huhhhh!

Meglett a ludas. Memóriahiba volt. Ámbár a történet talán érdekes lehet, ezért elmesélem.
Szóval eredetileg BSOD ezzel: "memory_mamagement" valamint "paged_file_in_non_paged_area"
Intel gpu-driver használata esetén képhibák.
Prime95 Blend-teszt: azonnali error.
Szervízbe vitelt megelőző napon prime 95 stabil, nulla képhiba, viszont a Win-frissítés hibát jelez, böngésző leáll.
Bevittem a gépet, az egyforma 2 db 4 gb-os Samsung memóriával, ami az alaplap (MSI) test-report-jában is szerepel a weboldalon. Ha 1-1 modul csak 1-1 foglalatban volt, nem hibázott. Amint mellékerült a párja, jött a balhé.
Ezután az egyik Samsung mellé beraktunk egy Kingston Hyper-X-et -> a hiba továbbra is fennállt.
(Hyper-X-ből csak egy modul volt a boltban, aztán kerestünk egy pár egyforma ramot.)
2 egyforma alacsony profilú Kingston ValueRAM esetén viszont stabil volt a gép és hibátlan.
Most mégis egy pár Corsair XMS3 van benne, ugyanis az a fura helyzet állt elő, hogy a papírdobozos hűtőbordás Corsair 2x4 kit olcsóbb volt, mint a low-profile Kingston KVR 2x4 kit. (Természetesen a boltos visszavette eredeti áron a Samsungokat, csak a különbözetet fizettem.)

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#18013) RainerNoni


RainerNoni
csendes tag

Hello mindenki!
Lenne két olyan problémám amiben lehet tudtok segíteni.
Kaptam egy számítógépet, tökéletesen szuperált a dolog,de gondoltam újrahúzom az oprendszert rajta(Windows 7). Ekkor kezdődtek a hibák. (Az alaplaphoz nem kaptam Driver lemezt sajnos)
1., Letöltöttem a Gigabyte honlapról a Drivereket. Telepíteném is őket, de a VIA azt írja a hangkártya telepítése során, hogy : "we can't find hd audio device". Amit tudtam mindent kipróbáltam, de nem javult meg a helyzet Angol tudásom meg sajnos semmi így hiába Google-ztam.
2., Memória gond. Mielőtt újratelepítettem 4 gb ramot ismert fel most meg már csak 2 gb ramot. Gondoltam a "pucold meg" "fujd ki a slotokat" megoldásra, de semmi rakció. Kipróbáltam a memóriákat külön külön mindkettő tökéletesen müködik. Utána jött hogy Solt 1 Solt 2. Elsőbe van mindkét memóriával másodikban semmi, mintha nem is lenne memória a gépben.
Remélem tudtok segíteni rajtam, mert már a fejemet verem az asztalba
Előre is örök hálám mindenkinek aki próbál majd rajtam segíteni
Moderátoroktól meg elnézést ha már van ilyen téma,telefonról nem olyan egyszerű a böngészés.
Üdv,
RainerNoni

Egy pozitív értékelés csak pár percet vesz el életünkből!Ennyit tegyünk meg egymásért!!

(#18014) RVR400 válasza RainerNoni (#18013) üzenetére


RVR400
veterán

Azért nem találja a VIA audiot, mert szerintem Realtek lesz az. Milyen alaplap pontosan? A 4 GB helyett a 2 GB-t csak a Windows ismeri fel így, vagy alapvetően már a gépindításnál ez van? Milyen W7 verziót tettél fel?

(#18015) szocsaba


szocsaba
csendes tag

Sziasztok !
A problémám a következő : J&W IG41M-L alaplap C2D E7400 proci, 2x2 G Kingstone RAM, Chieftec 600W táp 1T WD winyó ATI 4870 videó konfig tökéletesen működik...Kivéve, ha az oprendszerből az újraindítást választom, akkor újraindul a gép, de semmit nem csinál. Még a BIOS-ig bejutok, de már ott lefagy. Tápcsere, videó kivétele, vinyócsere megtörtént, semmi változás. Én alaplapra gyanakszom, de nincs BIOS frissítés a neten.. Vagy RAM ? Mi a különbség a 0-ról induló rendszer, és egy újraindított rendszer között ?
Hangsúlyozom : 0-ról történő bekapcsolásnál SEMMI probléma nincs !

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#18016) cinkoxid válasza RainerNoni (#18013) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ha jól értem, akkor a biosban sem ismeri fel mindkét modul egyszerre? Vagy igen? Melyik foglalatét ismeri csak fel?

Driver ügyben pedig indítsd el az AIDA64-et és ott könnyen megtudhatod, hogy mi a pontos típusa az audio chipsetnek, és utána már könnyebb dolgod lesz.

(#18017) RainerNoni válasza RVR400 (#18014) üzenetére


RainerNoni
csendes tag

Gigabyte GA-G41MT-S2P rev 1.3. A honlapról szedtem le a drivert hozzá és ott az 1.3-nál VIA van az 1.4nél van Realtek. Annyit megtudtam még, hogy Digitális hang (HDMI) az alapértelmezett rajta és a sima hangszorók arra meg az írja, hogy hangszórók nincs csatlakoztatva.

Alapvetően a gép ismeri fel így. Windows 7 Ultimate

Egy pozitív értékelés csak pár percet vesz el életünkből!Ennyit tegyünk meg egymásért!!

(#18018) RainerNoni válasza cinkoxid (#18016) üzenetére


RainerNoni
csendes tag

Nem ismeri fel a biosban sem az egyik bodult. a Második foglalattal van a bibi. ha abba hagyom csak a memóriát akkor csak sötétség van :/

Aidánál pontosan mit nézzek? mert azt írja, hogy Intel 82801GB ICH7- Hight Definition Audio Controller, alatta meg VIA Unknown

Egy pozitív értékelés csak pár percet vesz el életünkből!Ennyit tegyünk meg egymásért!!

(#18019) RVR400 válasza RainerNoni (#18018) üzenetére


RVR400
veterán

PEdig VIA van rajta, a Giga honlapján lévő driverrel pedig működnie kellene. Ha egyértelműen hiába rakod a foglalatba a memóriát (gondolom cserélgetted a modulokat), akkor a kérdés megoldódott, valószínűleg lapcsere. De azért biztos, ami biztos alapon csinálj egy BIOS resetet, de túl sok reményt nem fűzök a dologhoz, hogy jó lesz minden.

[ Szerkesztve ]

(#18020) medve74 válasza RainerNoni (#18018) üzenetére


medve74
csendes tag

Ha adsz egy email címet akkor küldök egy Driver genius pro nevű programot ami minden létező eszközhöz talál drivert a legújabbat.

(#18021) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok
Nem találtam jobb topikot, úgy hogy ide írom le a bánatomat. :)
Adott egy asztali pc: Gigy p43 lap, E5500 proci, hd 4850 1gb video kari, 2*1 gb geil ram, és egy seaget 250gb-s vinyó, mind ezt egy 400as fsp táp hajtja. Egyik nap szétszedtem a vga-t és összerakás után nem dugtam rá a venti kábelt a nyákra. :W Ezek után ugye bár eléggé égett szaga lett. Ma bele tettem egy Hd5850-et, de még mindig nem ad képet. Egy másik gépben viszont működik a 4850, igaz alapból 60 fokon megy és a nyáknak kicsit égett szaga van, de nem füstöl és alap járaton kb fél órát ment gond nélkül. Ebből gondolva nem a vga a ludas abban, hogy a gép nem ad képet... viszont akkor mi lehet? Memóriát cseréltem, de semmi változás. Holnap tápot is cserélek, hátha az, viszont alaplapot és procit nem tudok, mert nincs itthon. Gondolom vinyónak nincs hozzá közé, mert 100/98 %-os a hd sentinel szerint.
Valami ötlet, hogy mi lehet az ok? :R

(#18022) RainerNoni válasza RVR400 (#18019) üzenetére


RainerNoni
csendes tag

Win 7 alapból ugye felteszi a drivereket. Ezt is feltette és ha rákattintok az óra mellett a hangszóróra akkor látom ahogy a zöld csík fel le megy ahogy kell viselkednie rendesen is, csak kifele nem ad már hangot.Ha rákattintok a lejátszóeszközökre akkor ez a kép fogad : http://prohardver.hu/dl/upc/2013-02/26/249257_fckizmgfrpostpei_nevtelen.jpg
És ez ugyebár jack kimeneten van nem digitálison a fejhallgató. És nem tudom átálítani az istenértsem a Hangszórókra.
Hiába rakom a foglalatba a memóriát. Amikor tölt a gép megvan a memória test x mb és alatta egy olyan felirat van hogy : MEMORY RUNS AT SINGLE CHANNEL. Hátha ad ez még egy kis tippet a hibára. Ha így is kukát javasoltok akkor az lesz a sorsa :) :R

Egy pozitív értékelés csak pár percet vesz el életünkből!Ennyit tegyünk meg egymásért!!

(#18023) RVR400 válasza RainerNoni (#18022) üzenetére


RVR400
veterán

A hanghoz próbáld meg ezt. A memória pedig azért single channel, mert csak az egyiket ismeri fel. Próbáltad megcserélni a modulokat?

(#18024) RainerNoni válasza RVR400 (#18023) üzenetére


RainerNoni
csendes tag

Próbáltam :) ugy is csk az egyiket ismeri fel :) mindegy...netezésre jó míg nem szerzek új lapot.ezzel meg nem tudom mit kezdek akkor utána :/

Egy pozitív értékelés csak pár percet vesz el életünkből!Ennyit tegyünk meg egymásért!!

(#18025) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asus P5LD2 alaplapos Intel Core2 Duo E4400 procis gép 4 giga rammal. Mostanában nem akar elsőre bekapcsolni, csak többszöri próbálkozás után. Ilyenkor a tápon lévő billenős kapcsolót vagy a hálózati elosztó billenős kapcsolóját kikapcsolom, bekapcsolom, de ezt jó párszor el kell játszani minden indítás előtt.
Biosban átállítottam, hogy billentyűzetről is bekapcsoljon (a gomb hibájára gyanakodtam), de így is ugyanez a helyzet. A gépben a korábbi 2 giga ram mellé betettem még 2-t, de ezután 3-4 héttel jelentkezett a probléma, nem hiszem hogy ez lenne az oka (használt ramok, eddig működtek hiba nélkül). Valamint egy új túlfeszültség-védelmes elosztóba dugtam, és nem sokkal ezután (kb. egy hét) jelentkezett a probléma. De visszadugva a régi konnektorba is ugyanígy produkálta a hibát. A tápra gyanakodtam, de kizártam, mert az még 2 éves sincs, és ha már bekapcsol, onnantól hiba nélkül üzemel a gép, nem áll le, semmi ilyesmi.
Segítségeteket szeretném kérni, mi lehet a gond?
Előre is köszi

(#18026) baluka6 válasza baluka6 (#18021) üzenetére


baluka6
aktív tag

Valaki erre? Szét ver az ideg, hogy nem tudom a hiba okát.

(#18027) Kar07


Kar07
tag

Kedves fórumozók!

Szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni, mert ilyen hibával még nem találkoztam.

Pár napja vettem itt a Ph-n egy használt videokártyát, és azóta csak 8 dupla kattanás után hajlandó indulni a gép. A kattanások nagyjából mint az óra kattogása, két tik-tak röviden egymás után, majd kisebb szünettel ez ismétlődik, összesen nyolcszor.
Ezalatt semmi nem történik, boot képernyő sincs. Utána újraindul a gép, és rendben indul az oprendszer is. Minden működik, elvileg terhelés alatt is, bár csak fél órákra tudtam leülni és próbálgatni.

A kattanásoknál füleltem, de nem tudom eldönteni, hogy a tápegység vagy a ház hangszórója felől jön.

Az előző vga-hoz nem kellett tápcsatlakozás, a mostanihoz viszont igen, ezért arra gyanakszom, hogy a táp haldoklik (bár kb. két éve még működött a 6 pines tápcsati is). Ha visszacserélem a régi, tápcsatlakozó nélküli vga-ra, akkor rendesen elindul.

A gépet már alaposan portalanítottam, a tápegységet is, ezért arra gondoltam veszek egy molex -> 6 pin vga átalakítót, talán azzal megszűnik a probléma.

Ettől függetlenül szeretném a hozzáértőktől megkérdezni, hogy mit jelentenek a kattanások? Erre nem találtam infót a neten.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18028) Sickboy25 válasza Kar07 (#18027) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Egy táppróba nem ártana... Próbálj meg kölcsönkérni valami megbízható tápot... Most milyened van?
Illetve win újrainstall volt mikor betetted az új kártyát?

baluka6: várjuk meg a tápcserét

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#18029) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

A napokban kaptam egy Dell Optiplex Gx 150 gépet sima windows újratelepítésre (saját meghajtója rossz... később kiderült, hogy az alaplapi csatlakozója nem működik megfelelően) Ahogy benéztem a házba, láttam, hogy nem igazán fér el benne egy másik CD meghajtó.. és igazából a kábeleket is olyan rövidre méretezte a tápegység gyártója, hogy egy másik meghajtót nem is lehet mellé rakni.. szóval inkább fogtam magam, és kiszedtem a winchestert, gondoltam, csinálok egy másik gépen egy elő telepítést, majd visszarakom ebbe és folytatom a chipkészlet és egyéb driverek telepítésével, igen ám, de mikor visszaraktam a Dell-be jött a meglepetés, ugyanis a bios felismerte ugyan a winyót, nem tud róla bebootolni... Boot sequence menüben csak ismeretlen eszközöket talál (unknown device) és ezek mellé lehet pipát tenni, de nem bootol... az USB-ről való boot-olás fogalmát még csak hírből sem ismeri a gép (régi P3-as proci van benne). Oké gondoltam akkor csak megpróbálok egy saját telepítést. egy IDE kábelen ráraktam a winyót, meg a saját DVD írómat, az áramellátást meg egy másik géppel oldottam meg. Na így fel is ismerte a bios mind 2 eszközt, DE szintén nem volt hajlandó egyikről sem bebootolni... ekkor raktam át a saját DVD írómat az alaplap másik IDE csatolójára, amin a saját CD olvasója pihent... na itt már fel sem ismerte a DVD írót...
Valami tipp? még nem találkoztam ilyen esettel..

Üdv.: Gyula

(#18030) Kar07 válasza Sickboy25 (#18028) üzenetére


Kar07
tag

Szia!

Egy 400 wattos Chieftec tápom van (a pontos típus GPS-400AA-101A). Kb. két éve még használtam a vga tápcsatit is, de azóta nem volt rá szükség.

Nem volt win újratelepítés. Az új kártya beépítése után már az első bekapcsolásnál elkezdett kattogni (akkor is ha a winyókat leszedem), még mielőtt bármi megjelenne a monitoron: bekapcsolom, rögtön kattog nyolcszor és eközben sötét a képernyő, majd újraindul, csippan egy normálisat és rendben elindul minden (péládul a biosba is csak a kattogást követő ujraindulás után tudok belépni).

Próbálok tápot szerezni, de egyelőre nem tudok.

Köszönöm a választ

(#18031) RVR400 válasza Kar07 (#18030) üzenetére


RVR400
veterán

Tápteszt

Idézet belőle:

Itt futottunk bele az első váratlan eseménybe, mégpedig a Chieftec táp kapcsán. Az egyetlen PCI Express tápcsatlakozóval ellátott GeForce GTS 250 és Radeon HD 4850 hajtásakor is közbeszólt a táp védelme, amikor a VGA ellátásához az erre való hattűs csatlakozót használtuk. Ellenben, amikor átalakítóval négytűs perifériacsatlakozókra kötöttük a VGA-t, akkor minden rendben volt. Minden bizonnyal az egyik 12 voltos részleg 168 wattos (14 A) vagy 180 wattos (15 A) határába futott bele a CPU és GPU közös terhelése, amit az ágak átvariálása (négytűs csatlakozókra) helyrehozott.

(#18032) Kar07 válasza RVR400 (#18031) üzenetére


Kar07
tag

Korábban egy Ati X1950 Pro üzemelt ugyanerről a tápcsatiról gond nélkül, és abban a hitben voltam, hogy a mostani vga-k valamivel kevesebbet fogyasztanak. Nem is gondoltam hogy az Ati 5750 sok lehet a tápnak.

Megpróbálok munka után beszerezni egy átalakítót, hátha azzal működik és így olcsóbban megúszom. Egy próbát megér.
Köszönöm.

(#18033) baluka6 válasza Sickboy25 (#18028) üzenetére


baluka6
aktív tag

Na 550-s Chieftec tápról adott életjelet a gép, viszont a túlmelegedett Vga-val ahogy felállt a rendszer, újra is indult. a Hd5850-el nem volt ilyen gond. Valamint sakkoztam a ramokkal is és az elemet is kivettem a lapból. Ezek szerint táp és a vga lesz a ludas? A táp sérülhetett a video kártya túlmelegedésétől? Bár szerintem nem... :R

(#18034) RVR400 válasza baluka6 (#18033) üzenetére


RVR400
veterán

A VGA-ról le kellene szedni a hűtést, és újrapasztázni, lehet, hogy a nagy hő betett neki, és túlságosan megkeményedett, esetleg meg is égett kicsit.

(#18035) baluka6 válasza RVR400 (#18034) üzenetére


baluka6
aktív tag

Megtörtént a dolog, rögtön a túlmelegedés után. Nem égett meg a paszta, sőt még meg sem keményedett. :(

(#18036) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. van egy gigabyte p35-s3-as alaplapom benne egy 40 GB-s SSD-n futó rendszer egy 160 gb-s sata vinyó. relytélyes fagyások kék halálok vannak a gépen folyamatosan. Ilyenkor azt hallottam hogy az alaplap haldoklik ez igaz lehet?

Battletag: hojszi#2983

(#18037) cinkoxid válasza Intel fan11 (#18036) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ennél sokkal több infóra lesz szükség. Például a géped pontos típusára.
Ram csere, cpu újrapasztázása, bios frissítése, majd alapra állítása.
Kékhalál hibakódjának leírása.

(#18038) Intel fan11 válasza cinkoxid (#18037) üzenetére


Intel fan11
őstag

gigabyte p35-s3, 1,8 Ghz dual core, 2*1 giga kingmax ddr2es ram, intel x25-v SSD, samsung 160 GB sata vinyó. Nem volt a géphez nyúlva. fagy a gép vagy kék halál több féle hibakódú kék halál előjött. Biost azt frissítettem, de azzal se változott semmi f2 volt a gyári bios rajta f8-at húztam rá a @Bios-sal a gigabyte honlapról töltöttel!

Battletag: hojszi#2983

(#18039) Intel fan11 válasza cinkoxid (#18037) üzenetére


Intel fan11
őstag

most pl 0000004E a hibakód kék halálnál, de volt már 0000000A is

Most 0000001A

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#18040) Kar07 válasza Kar07 (#18032) üzenetére


Kar07
tag

Sziasztok!
Sajnos hiába vettem vga táp átalakítót, a molex tápcsatikról sem indul rendesen, és ugyanúgy kattog bekapcsoláskor a gép.

Szerintetek okozhat valami komolyabb problémát, ha így használom tovább?

(#18041) RVR400 válasza Intel fan11 (#18039) üzenetére


RVR400
veterán

Töltsd le a BlueScreenView progit, aztán indítsd.

Jelöld ki a legutóbbit alul, aztán File/Save selected. Adj neki valami nevet, majd másold be a .txt fájl tartalmát ide.

(#18042) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!
Segítségre szorulok, most raktam össze egy HD 4870x2 + i5 3570k , asrock z77 extreme4 + patriot 1866 cl9 -gépet. Addig jutottam, hogy elindul a gép . biosba betudok lépni (biosban jelzi a proc sebességét stb, ugyanígy a ram amit az A1 és A2 slotokba raktam. De mikor hdd-re vagy dvd bootolásra megyek, kb 1mp mulva újraindul a gép, és így tovább.. mi lehet a probléma?

(#18043) Intel fan11 válasza RVR400 (#18041) üzenetére


Intel fan11
őstag

ez mire jó?

Battletag: hojszi#2983

(#18044) RVR400 válasza Intel fan11 (#18043) üzenetére


RVR400
veterán

Megfejteni, hogy mi volt az oka a kékhalálnak.

(#18045) pityuco


pityuco
tag

Sziasztok!
Korábban felvetettem egy kérdést, 4 sípszóról. Mindez "megoldódott" garanciás javíttatással, de kivárni képtelenül mai napon másik alaplap vásárlásával orvosoltuk a problémát. Hittük mi. Egy ASUS P8H61-MX r2.0 deszka lett véve, ami felpörög, világít, de se kép, se hang. (a hardverek zúgásain kívül) Kivettük a memóriákat, hátha nem jól lett bekötve a speaker, hogy nem sípol. Jól volt rádugva, mert 1 hosszú 2 rövid jelzéssel mutatott a problémára. Szerintetek mennyire lehet valós a probléma? Biztosan az iGPU lehet a gond? Valahol olyat is olvastam, hogy így jelzi, hogy nincs benne a memória. Karival kiküszöbölhető lehet? G840 proci van benne.

[ Szerkesztve ]

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szutra pedig megmagyarázza, hogyan.

(#18046) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sok értelme van ennek a topicnak..

(#18047) Intel fan11 válasza RVR400 (#18041) üzenetére


Intel fan11
őstag

kiszedtem a gepbol az ssd-t. Biost alapra raktam es hddre huztam fel a wint. Azota nincs kekhalal, csak random idobe kifagy a win7 es csak reset segit. Az tunt meg fel ha friss winnel elinditom a win updatet frissites kozbe kifagy! Vki jart mar igy?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#18048) cinkoxid válasza Djsaba (#18042) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Valami nincs rendesen beállítva a biosodban. Tuning esetén szokott ilyet csinálni. Pl túl kevés/túl sok feszt kap valami.

(#18049) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Na mégegyszer megpróbálom :D
Sziasztok!
Adott egy Asus P5LD2 alaplapos Intel Core2 Duo E4400 procis gép 4 giga rammal. Mostanában nem akar elsőre bekapcsolni, csak többszöri próbálkozás után. Ilyenkor a tápon lévő billenős kapcsolót vagy a hálózati elosztó billenős kapcsolóját kikapcsolom, bekapcsolom, de ezt jó párszor el kell játszani minden indítás előtt.
Biosban átállítottam, hogy billentyűzetről is bekapcsoljon (a gomb hibájára gyanakodtam), de így is ugyanez a helyzet. A gépben a korábbi 2 giga ram mellé betettem még 2-t, de ezután 3-4 héttel jelentkezett a probléma, nem hiszem hogy ez lenne az oka (használt ramok, eddig működtek hiba nélkül). Valamint egy új túlfeszültség-védelmes elosztóba dugtam, és nem sokkal ezután (kb. egy hét) jelentkezett a probléma. De visszadugva a régi konnektorba is ugyanígy produkálta a hibát. A tápra gyanakodtam, de kizártam, mert az még 2 éves sincs, és ha már bekapcsol, onnantól hiba nélkül üzemel a gép, nem áll le, semmi ilyesmi.
Segítségeteket szeretném kérni, mi lehet a gond?
Előre is köszi

(#18050) cinkoxid válasza kiskelgyo (#18049) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Valószínűleg alaplaphiba lesz, de egy tápegységcserét megpróbálnék. Próbáld ki egy másikkal is, biztos, ami biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.