Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) jaja1981 válasza joe2005 (#6000) üzenetére


jaja1981
addikt

Így van.
Találgatni felesleges, kevés infóból nem jutunk előrébb.
Vigye be szervizbe, ott majd megcsinálják.
Ha meg is lenne a hibája kevés gyakorlattal nem biztos, hogy szakszerűen meg tudná javítani, ki tudná cserélni.

(#6002) XXX-TTT válasza jaja1981 (#6001) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Eltűntem egy kis időre....köszi a hozzászólásokat, és a nyomozást :)
Most már több mint valószínű, hogy a tápegység ment tönkre...egyeztettem egy ismerősöm ismerősének az ismerőséjével :) :) :) hehehe!
Úgyhogy IJ...kb mennyibe kerül egy ilyen? Szervíz lesz majd a következő lépés. Amúgy Pentium IV DELL OptiPlex GX280-as a gép.

(#6003) XXX-TTT válasza joe2005 (#6000) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

A gyufásdobozról annyit, hogy kihúztam az egyik csatlakozóból ahová be volt dugva,és akkor már megszűnt a pittyegő hang....belül van,közvetlen a gép alján, a be-ki kapcsoló gomb alatt.

(#6004) XXX-TTT válasza XXX-TTT (#6003) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Ehhez a géphez elég olcsón jutottam, megért ennyit, de nem számítottam rá, hogy ilyen hamar bekrepál :(
Az mennyire oldható meg, hogy a Dell-ből egy-két dolgot áttennék a Fujitsu-ba, pl processzor, HDD (tanulok :) ) ???

(#6005) Ndruu válasza XXX-TTT (#6004) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egy hozzáértő mindenképpen kell hozzá, csak úgy (minimális hozzáértés nélkül) ne nyúlj a gépbe, abból csak rossz sülhet ki.

A fekete doboz nem lehet hogy a pittyegő volt? Ha azt lehúztad, akkor annyit tettél, mintha egy segélykérő embernek betömted volna a száját egy zoknival.

Ha valaki felméri neked a károkat és megállapítja a hiba okát, akkor ő tud rá árat is mondani. Egy normális tápegység, ami akár évtizedekig is bírja, 6000 Ft. Pl.: FSP ATX-350PNF

Harrrr!!!!

(#6006) XXX-TTT válasza Ndruu (#6005) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

De,de, a fekete doboz volt a pittyegő-mittyegő.
Persze,mindenképp kerítek majd valakit,aki jobban ért hozzá...köszi az infókat!

(#6007) P100 válasza XXX-TTT (#6006) üzenetére


P100
senior tag

Na akkor dugd vissza a pittyegőt, írd le az alaplap típusát és pontosan írd le, hogy hogy pittyeg (hosszú rövid, rövid hosszú, stb...). Ugyanis ezek ismeretében megmondható, hogy mi a gond (nem össze-vissza pittyeg, jelentése van).

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#6008) XXX-TTT válasza P100 (#6007) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Már rég visszadugtam, és beraktam a sarokba :(, egyenlőre. Már nincs kedvem újra szétcsavarozni...az alaplap pontos típusát nem tudom. Rövid hosszú a pittyegés, és közben elindul a ventillátor, leáll, aztán megint elindul, leáll....

(#6009) vzsryl válasza XXX-TTT (#6008) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nézd meg a dobozát vagy magát a lapot, írja rajta.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6010) XXX-TTT válasza vzsryl (#6009) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Nincs doboza és lapja sem, semmi papír nincs....nem újonnan vettem....

(#6011) bartucc


bartucc
addikt

Nálam van egy MSI g31m3-l v2, ami ha visszaállítóm a juperrel a biost indul, restart után két sípjel, és nincs kép és hang. A procihűtő se pörög fel. Ez alapján se tudtam eligazodni. (AMI biosos)
Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6012) MMIX válasza XXX-TTT (#6010) üzenetére


MMIX
addikt

Letölthető manual és benne a szervízledek és beep(pittyegő)-kód itt található.a Dell OptiPlex GX280-hoz.[link]

[ Szerkesztve ]

(#6013) joe2005 válasza XXX-TTT (#6010) üzenetére


joe2005
senior tag

Leírás az amit kiiktattál úgy ahogy korábban mondták a hangszóró lehetett.

Itt vannak a "beep" kódok csipogás alapján beazonosítható a hiba.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#6014) MMIX válasza bartucc (#6011) üzenetére


MMIX
addikt

Ha két rövid akkor a linkben szereplő leírás szerint memória hiba

(#6015) saskaa válasza bartucc (#6011) üzenetére


saskaa
tag

hali!
nekem az Asus m3a78-cm csinálta ugyanezt, mondjuk ház speaker hiányában síp nélkül :DDD. De nálam is memória probléma volt! Csere megoldotta :)

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#6016) XXX-TTT válasza saskaa (#6015) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Hát remélem meg tudják majd csinálni....csak ne legyen horror összeg...válság van, vazzeeee :)

(#6017) jaja1981 válasza XXX-TTT (#6016) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha ram hiba nem lesz horror összeg.
No stressz!

(#6018) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van egy MSI Mega mit tudom én milyen gép, ami ilyen kicsi, rádiós, ilyen HTPC szerű masina. Phoenix biossal.
Bekapcsoláskor nem indítja el a procihűtő ventijét. Hallat egy hosszú, két rövid sípot, majd folyamatos rövid sípok jönnek. Jah, és nem is indul :D

Szerintetek?

Régebb még csinálta, de akkor valahogy mindig elindult magától.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6019) Dudu67 válasza V.Stryker (#6018) üzenetére


Dudu67
tag

Szia !

BIOS hibaüzenetek.

Remélem segít.

Üdv Dudu

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#6020) jaja1981 válasza Dudu67 (#6019) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez alapján ram hibának néz ki.

(#6021) V.Stryker válasza Dudu67 (#6019) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, ezt én is megtaláltam csak marhára nem igazodtam ki a számok közt. Miért nem lehet rövid, hosszú-ban megadni mint a többinél?

Minden esetre ezek szerint alaplap hiba.(mivel a proc venti sem indul el - más ventit rátettem, azt sem indítja). A ramokat már cserélgettem, az nem lehet.

A furcsa,hogy eddig is csinálta néha, akkor viszont egy idő után elindult ha csesztette az ember.

A táp FSP, így arra nem igazán gyanakszom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6022) saskaa válasza V.Stryker (#6021) üzenetére


saskaa
tag

üdv!

cmos clear is volt ram cserénél? :U

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#6023) Micka21


Micka21
tag

Üdv!
Pénteken hoztam el egy lenovo g530 as notit
Ma bekapcsoltam és ezt írja ki folyamtosan:

Broadcom UNDI PEX-2.1 v11.0.1
Copyright © 2000-2008 Broadcom Corpration
Copyright © 1997-2000 Intel Corporation
All right reserved.
PXE-E61: Media test failure, check cable.
PXE-M0F:Exiting Broadcom PXE ROM.

Bootolás hdd ről megy egyből, biosban látszik a hdd (vmi hitachi), OS install lemezre nem regál csak a kurzor villog ba felül, hálózatról lehúzás újraindítás sem használ,

nem jó a wincsije?

(#6024) MMIX válasza Micka21 (#6023) üzenetére


MMIX
addikt

Google-val találtam egy tippet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6025) Micka21 válasza MMIX (#6024) üzenetére


Micka21
tag

kösz a tippet ,de ezt már próbáltam kiszedtem a lan ról bootolást, és továbbra sem tudok mit csinállni vele

(#6026) MMIX válasza Micka21 (#6025) üzenetére


MMIX
addikt

Még egy tipp [link] Ha jól olvastam valami olyasmit írnak hogy a géped nem minden bootolható cd-t szereti. Egy másik topikban azt írtad ha jól emlékszem hogy az első helyre tetted a cd olvasót a bootolási sorrendben. Ez lett volna a következő tippem. Ha a belinkelt tipp sem működik megpróbálhatnál egy LIVE Linux CD-t is elindítani.

(#6027) sss


sss
senior tag

Hi.Az egyik gépem olyt csinál, h benyomom a bekapcsolás gombot, pár pillanatig nem történik semmi aztán egyszer csak mégis elindul. Ált. xp logoig jut el aztán leáll. Jól gyanítom, h táphiba lehet? Ms industrila 400-as csoda.

(#6028) MMIX válasza sss (#6027) üzenetére


MMIX
addikt

Lehetséges szerintem is hogy táphiba,de egy minőségi táp akkor sem ártana ha nem a tápod lenne a rossz. A másik géped tápja nem jó egy próbára?

(#6029) sss válasza MMIX (#6028) üzenetére


sss
senior tag

az lesz

(#6030) sss válasza MMIX (#6028) üzenetére


sss
senior tag

Kipróbáltam egy 360-as chieftec-kel, azzal szépen elindult, egy párszor leállítottam majd bekapcsoltam, párszor újraindítottam ment mindig rendesen. Thx.

(#6031) jaja1981


jaja1981
addikt

Szépjónapot, most én kérnék segítséget.
A következő történt.
Tegnap gép bekapcs (adatlapomnál), és vígan megy, míg egyszer csak lefagy. Sima netezgetés közben.
Mondom fasza.
Úgy lefagyott, hogy se reset, se kikapcsgombra nem reagált, csak táp kikapcsra. :)
Bekapcsnál venti pörög, vinya led világít, de a zöld ne, és semmi csipogás.
Újra kikapcs tápnál.
BIOS-reset. Elindul, BIOS-ban mindent alapra állítok, betölt és kicsi game. Game közben néha megáll, pár sec, megy tovább. Pár ilyen akció után fogja magát és kifagy, de ugyan olyan keményen, csak tápkapcsoló segít.
Utána már BIOS reset sem segít nem kapcsol be.
Néha sokadik resetre bekapcsol, de win-ben egyből fagy, egyszer BIOS-ba is belefagyott.
Én lapra gondolok, mert más nem okozhat ilyen hibát, ha jól tudom.

Várok pár ötletet.
Köszi.

(#6032) joe2005 válasza jaja1981 (#6031) üzenetére


joe2005
senior tag

A többi egységet is teszteld (táp, memo, vga, proc)!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#6033) jaja1981 válasza joe2005 (#6032) üzenetére


jaja1981
addikt

Memeókat igen, felváltva tettem bele.
VGA-t nem, provit sem.
Lehet táp a ludas, azt ma tudom tesztelni.

(#6034) Mgeri


Mgeri
tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy laptop: Fujitsu Siemens Amilo L7320GW: Intel Centrio M 380 @ 1.60 GHz, 1.5 Gb DDR2 RAM, 40 Gb HDD

Az a probléma hogy amióta feltettem rá a Win 7-et azóta nem tudok párhuzamosan futtatni 2 programot. Példa: A media playerrel zenét hallgatok és közbe megnyitom a mozillát. 5 mp leteltével befagy az egész és csak szemkinyomással lehet kikapcsolni.(külön-külön megy minden csak egyszerre nem. :( :O :F

Valakinek ötlete van az irjon.

Választ előre is thx.

Gergő

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#6035) jaja1981 válasza Mgeri (#6034) üzenetére


jaja1981
addikt

Tegyél föl végleges oprendszert, mert a win7 még béta.

(#6036) joe2005 válasza Mgeri (#6034) üzenetére


joe2005
senior tag

Az XP miért nem jó, azzal ezeket szerintem gond nélkül lehet használni ezen a gépen?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#6037) TAdam84


TAdam84
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus F5SL-AP152 típusú laptopom, ami a szombati vihar óta az istennek nem hajlandó elindulni. Szerintetek lehet összefüggés a kettő közt? Illetve ha igen, mi szállhatott el benne? :( Bekapcsolom, a venti felpörög, a kép fekete, nem történik semmi...

(#6038) jaja1981 válasza TAdam84 (#6037) üzenetére


jaja1981
addikt

Be volt dugva a konnektorba?

(#6039) TAdam84 válasza jaja1981 (#6038) üzenetére


TAdam84
csendes tag

Be bizony. Ez idegesít most nem is kicsit... Akksi nélkül, adapterrel használtam rendszerint. Szombaton is.

(#6040) jaja1981 válasza TAdam84 (#6039) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor lehet gubasz.
Nem csinál semmit, csak pörög a ventije és se kép, se hang?
Garis?

(#6041) TAdam84 válasza jaja1981 (#6040) üzenetére


TAdam84
csendes tag

Se kép se hang, ahogy mondod. Bekapcsolom, venti pörög, ledek nem jeleznek vissza semmit, kép fekete, 10 perc után lekapcsoltam.
Gari még van, de foglalkoznak villámos cucmákkal is? :U

(#6042) jaja1981 válasza TAdam84 (#6041) üzenetére


jaja1981
addikt

Egy próbát megérne, hogy beviszed.
Villámot nem mondod, hanem egyszerűen ez lett vele, mondjuk pénteken, a nagy vihar előtt, nehogy gyanút fogjanak.

(#6043) TAdam84 válasza jaja1981 (#6042) üzenetére


TAdam84
csendes tag

Köszi a tippet. Kicsit macerás, mert ha nem foglalkoznak vele akkor viszont már a biztosító sem játszik. (ugye futár jön, viszi, megnézik, csinálják ha mákom van, visszahozza) A biztosítónak meg 5napon belül kéne bejelenteni, de addig tuti nem ér vissza.
Estig kigondolom valahogy :F

(#6044) Mgeri válasza joe2005 (#6036) üzenetére


Mgeri
tag

Jó az xp csak nem volt meg jogtisztán és leállt...
Ezért tettem rá Windows 7-et :U

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#6045) Mgeri válasza jaja1981 (#6035) üzenetére


Mgeri
tag

De a Win 7 az miért nem megy?
Az asztali gépemen is az van és ott jól működik?
És ha mégsem a Windows 7 miatt van?

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#6046) MMIX válasza Mgeri (#6045) üzenetére


MMIX
addikt

Ha nem a Win7 miatt van az rögtön kiderül ha egy másik oprendszert teszel fel. Például kipróbálhatnál egy Linuxot az legalább ingyenes. Netezni tökéletes mert a Mozillának hazai pálya. Ha a megfelelő programokat feltelepíted Linuxra, akkor legalább olyan szépen fog kinézni mint egy Win7. Játékra ott van az asztali géped.

(#6047) Mgeri


Mgeri
tag

Oké valószínűleg teszek rá egy Linuxot.

Köszi a válaszokat! :) :R

Üdv: Gergő

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#6048) 2XP


2XP
csendes tag

Ma vettem meg a következő gépet:

GIGABYTE GA-MA770-UD3
AMD Phenom II 710 AM3 BOX
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066MHz CL5 HS KIT
WD 640GB 7200rpm 16MB SATA2
SAPPHIRE HD4850 1GB GDDR3 VAPOR-X PCIE
NEC AD-7243S
GIGABYTE Superb 460W
Sharkoon Rebel 9 Value

Össze is raktam, de sajnos a következő gond van: a gép elindul, a ledek világítanak, a ventik pörögnek, a hdd is megy ahogy hallom, viszont a monitor nem kap jelent, csak a stand by villog. Milyen hibát követhettem el? A speaker semmilyen hangot nem ad. A házon voltak kiemelkedések az alaplap csavarjainak, egyedül egy helyre kellett távtartó, de ha vmi zárlat lenne, akkor gondolom eddig sem indulna el.

:( :(

(#6049) MMIX válasza 2XP (#6048) üzenetére


MMIX
addikt

Tipp 1: Tápcsatlakozót bekötötted mindenhova? (lap, videokártya)
Tipp 2: Alaplapi BIOS mennyire friss? Nézd meg a lapod oldalán (CPU Support List)

[ Szerkesztve ]

(#6050) 2XP válasza MMIX (#6049) üzenetére


2XP
csendes tag

A lapba bekötöttem a 2x12-est, a vga-ba pedig a 2x6-ost, mást nem nagyon látok (még egy 2x2-es maradt, de az nem illik sehová).
A lap újabb verziós (rev. 2.0), és a weblap szerint támogatja a cpu-m.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.