Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) Trevi


Trevi
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, a számítógéppel , hogy randomban elkezd egyet pityegni!Vagy ha játszóm vagy ha csak asztalt bámulóm windowban.
Bekapcsoláskor nem pityeg megy minden. :F :W
Biost alap beállitáson használom lehet ez lenne gond?
konfig: i7 9700 Hűtö bequiet rock
Alaplap Asrock b360m pro 4 legujabb bios
Vga Gigabyte GTX 1070 Ti G1
Táp bitfenix Formula 650w
Ram kingston 2x8gb 2666mhz
Monitor LG 34uc79
M2 SSD 480 Gb
4db 1tb HDD
Bill Cerberus RGH RGB
Segitséget elöre is köszönöm

Meg van a megoldás, a cpu ventilátor túl alacsony fordulat számon pörgött. :W :C

(#45202) Submarine válasza Trevi (#45198) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor megoldódott..

[ Szerkesztve ]

(#45203) herzog094 válasza jokeph (#45182) üzenetére


herzog094
újonc

Lazítottam a processzorhűtő csavaron, jó lett.
Működik minden foglalatban.
Ja és elírtam véletlenül a jelölést, azért elnézést. :))
Köszönöm a segítséget. :R

(#45204) adamzmg


adamzmg
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy gép aminek a specifikációját itt láthatjátok:
Intel Core I5 2400
Asrock H61-M lap
4gb Ddr3 1333 mhz dual channel ram
Asus HD7870
Cooler Master Elite 600w V3
Samsung 300gb HDD
Kingston A400 240gb
Na ezzel az a helyzet hogy ha reggel inditom a gépet úgymond “hideg” üzemmódban akkor elkezd pislákolni a bekapcsoló gomb,majd egyszer vagy bekapcsol vagy nem.
Viszont ha éjszaka lenyomom a tápot a kapcsolóval a hátulján,majd reggel vissza akkor hibátlanul indul.
Régebbi táppal is ezt csinálta a gép,ezért a fentebb említett tápot vásároltam,és a fent említett GPU-t is!
Probáltam másik RAMokat is a gépbe,illetve kivettem-betettem a proci, és ujrapasztáztam.
Sajnos ezek után is fent áll a probléma,és több ötletem nincsen, hogy mi lehet a baj.
Egy dolog még fontos,és az nem más minthogy:
Miután a gép elindul,azután rendesen működik,és nem mutat instabilitást.
Bocsi ha rosszul fogalmaztam
És mindenkinek köszi a választ!

(#45205) Submarine válasza adamzmg (#45204) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Mivel nem táp, akkor marad az alaplap.
Valami nem a megfelelő értéken dolgozik, és idő kell neki, mire feltöltődik.
Ha meg főkapcsolóval lekapcsolod nem tud kisülni.
Valami alaplapi kondira+tekercsre gondolok, de ehhez elektroműszerész kell.
Az meg ki, hol, mennyiért..
Tedd rá egy kapcsolós hosszabbítóra-konnektorra.
Valszeg idővel rosszabb lesz, korral jár.
Nézd meg rajta a sima elkókat, ezen a lapon még van pár, nem-púpos-e valamelyik:

(#45206) adamzmg válasza Submarine (#45205) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Kondikat lecsekkoltam,nincs rajtuk púp.
Viszont még kaptam egy olyan tanácsot,hogy nyomjam ki a gyorsindítást,mert azt nem szeretheti,és lám kinyomtam,és most indul rendesen a gép.
Kicsit érdekes,de azért köszi a segitséget :D

(#45207) Submarine válasza adamzmg (#45206) üzenetére


Submarine
senior tag

Ezzel is okosabbak lettünk.
Köszi!
:C

(#45208) Mengele


Mengele
tag

Hi
Azert ide irok mert ez erdekes jelenseg.
Van a csaladba 2 konfig.
Az elso.
konfig:
Lap: . Asus TUF B450M-Pro Gaming
CPU: R7 2700X No tuning
Cpu hutto:Be quiet! Dark Rock 4 BK021
Ram: DDR4 32GB (2x16-as KIT) 3200CL16 Crucial Ballistix Black
VGA: Evga GTX 1070 Ti No tuning
SSD: Kingston A2000 500GB SA2000M8/250G M.2
Ház: Zalman S2
Táp:Chieftec ECO 600W GPE-600S
Monitor:AOC 24G2U/BK WLED IPS
A legfrisseb driverek es bios van fent.Aida 64 stress teszt meg orakig hiba nelkul.
Semmi nem melegszik tul.
A masik konfig:
I5-3450
15Gb
GTX 1060 3Gb meg regi SSD...stb.
Az AMD gepen az OverWatch a jatek elejen 1 vagy 2 percig ugy lagol a jatek hogy nem lehet jatszani.2 perc utan mar jo. :F A PredATOR huntig grundban meg mikrolagok vannak. :F
Az inteles gepen meg nincs az OW semmi baja :K
A Helpet elore is koszonom. :R

(#45209) bepken válasza bepken (#45195) üzenetére


bepken
veterán

na így pár nap után közelebb kerültem a megoldáshoz, bár azért agyon nem teszteltem a dolgokat....

először is köszi a tippeket! én eddig nem mertem ilyesmihez nyúlni, mert gondoltam az alaplap ügyesebben érzékeli, hogy mennyire van hűtésre igénye. azonban megnyugodtam, hogy kvázi full lehúzva a minimumra (értsd: proci hűtő 1000-1000 RPM, az Arctic ventik pedig 400-500 RPM mörül mennek) se megy fel az egekbe a hűmérséklet.
én most csak a minimum résznél piszkáltam igazából, tehát a 40-50°C környékén meghagytam a gyári értékeket, ilyenkor szépen fel is pörögnek a ventik (bár hozzáteszem, hogy mintha korábban terhelésnél nem mentek volna ennyire....mivel azonban ilyenkor játszok, ergó fejhallgató van rajtam, hagyom neki hadd pörögjön :) )

ami viszont picit még zavar, az továbbra is a hang....és itt most szerintem el is értünk oda, hogy valószínűleg csak túlságosan rágörcsöltem erre a témára és csak azért hallom, mert tudom, hogy hallanom kell valamit :DDD tehát valamelyik venit, rohadjon meg, kicsit "reszelősebben" pörög vagy franc se tudja...lényeg, hogy van egy élesebb hang, ami folyamatos. én most a tápra tippelek. ilyen tápom van: [link] - csak hogy megnyugodjon a lelkem...tudom e valahogy egyesével ellenőrízni a ventiket? eseleg külön a táp ventijének hangját? (ha ehhez le kell mindent húznom alaplapról, akkor felejtős, annyit nem ér a dolog :D )

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45210) Pitterix válasza bepken (#45209) üzenetére


Pitterix
őstag

Én is hasonló dologgal kínlódok egy ideje. A hátsó ház venti elég hangos és rohadt mód pörög ha belépek fészre, vagy Youtubeon videót nézek. Ez azóta van így, mióta frissítették a BIOS-t az rx5600-on. Viszont annak max játéknál indulnak el a ventijei. Ki érti ezt? :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45211) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Egy barátom gépének van a következő hibája:
Van egy ASUS Rog Strix B550-F Gaming alaplaphoz Kingston HyperX DDR4 3600 MHz
CL17 memória,és nem akar menni 3600 MHz-en stabilan,hanem csak 3000 MHz CL 15-ön
megy stabilan.A processzor Ryzen 9 3900.
Mi lehet az oka?
Lehetséges,hogy ez egy esetleges rossz BIOS hiba(rossz a szoftver)?
Előre is köszönöm szíves segítségeteket!

(#45212) Dnalorr


Dnalorr
tag

Sziasztok,

a következő probléma lép fel a nemrég újonnan vásárolt (vga kivételével) és összerakott konfigommal kapcsolatban:
Játék közben véletlenszerűen elsötétül a monitor, nem kap jelet, és csak a billenőkapcsolós ki-be kapcsolás segít rajta, mert sima újraindítással három sípolástól nem jut tovább. Utána viszont megy rendesen tovább minden. Két-három hete van meg a konfig, elég sokat játszottam ez idő alatt, hőmérsékletek rendben vannak, 70-75 fok a VGA-nál, CPU stressz tesztnél nem ment 60 fölé, viszont ma már harmadjára fordult elő ez a jelenség ez idő alatt, és kezdek egy kicsit kétségbeesni, hogy mi lehet a baj.

A konfig:
Proci: Intel Core i3-10100 (új)
Alaplap: Gigabyte B460M DS3H (új)
RAM: G.Skill 16GB DDR4 3000Mhz (2x8GB) (új)
SSD: WD 500GB M.2 (új)
VGA: Asus Expediton Radeon RX570 OC 4GB (itt aprón vettem egy korrekt régi fórumtagtól dobozostól, papírostól, mindenestől, nem hinném hogy bányász kártya volt, elmondta volna)
Táp: FSP Hyper Pro 450W (új)

Én első körben a vga-ra gyanakodtam, de ugyanakkor meg teljesen jól működik. Semmi képi hiba, vagy rendellenesség, stress tesztet is futtattam vele, minden oké volt, hőmérsékletek rendben vannak, ventik jól működnek. Tápra gondoltam még, de elméletileg ennek a 450W-os FSP-nek el kellene bírnia a gépet... Legalábbis bíztam benne, de javítsatok ki, ha nem így van. Szóval egy kicsit tanácstalan vagyok... Van valami ötletetek, tapasztalatotok ilyen problémával kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

(#45213) jerry311 válasza Kezdő vagyok (#45211) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyobb feszültséget is kapott?

(#45214) jerry311 válasza Dnalorr (#45212) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet a táp nem szereti a teljesítmény tüskéket.
Volt hasonló gondom kisebb táppal, amire mindenki azt mondta, hogy elég lesz a konfighoz.

(#45215) bpx válasza Kezdő vagyok (#45211) üzenetére


bpx
őstag

Ha 2 modul, akkor valószínűleg nem a jó slotban vannak, A2-B2-be kellene rakni.
Ha pedig 4 modul, akkor szerintem nem is fog annyin menni a topológia miatt. 4 modullal már az X570-F Gamingben is instabil volt a 3200 MHz CL16, 3000-en megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#45216) Pitterix válasza bepken (#45209) üzenetére


Pitterix
őstag

Beállítottam a ház ventiket silentre. Viszont a CPU (i5 10400F) hűtőm BIOS-ban is 1700-as fordulaton pörög. Neked is veszettül pörgött? Egyáltalán miért kell BIOS alatt 1700-as fordulat? Érdekelne, hogy nálad azóta mi a helyzet.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45217) bepken válasza Pitterix (#45216) üzenetére


bepken
veterán

én azóta megbékéltem vele, hogy a gyári hűtőnek ilyen hangja van :D ha meg nem az, akkor így jártam (de gyári hűtőt se biztos, hogy csak ezért cserélni fogom)

én végül - bár itt azt javasolták többen is - mégsem állítgattam semmit BIOS-ban, egyszerűen a Smart Fan 5 programban húztam le a minimum értékeket. nálam 35 fok alatt ki is kapcsolnak a ventik mosmár...bár a sok ki-bekapcsolgatás úgy olvastam, nem feltétlenül jó a ventinek, de teljesen felesleges szerintem az is, hogy böngészés közben menjenek.

a procihűtőnél a minimum értékek szintén le vannak húzva, így idle állapotban 1000RPM körül megy, böngészés közben néha 1300RPM körül és játék alatt pörög csak mint állat...de akkor 2500-2800RPM körül :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45218) Pitterix válasza bepken (#45217) üzenetére


Pitterix
őstag

Most néztem, enyém felment 2400-ra youtube videók nézése közben, proci meg 40fokra.
Lehet megpróbálom a silent módot.

Csak azt nem értem, eddig miért nem csinálta. Tényleg, mióta visszajött BIOS frissítésből a videó kártya, azóta cseszkülődik itt nekem. Előtte nem is hallottam, hogy megy a ventije. :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45219) Kezdő vagyok válasza bpx (#45215) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Ha ezek rendben vannak,és a hiba továbbra is fennáll,mi lehet a baj?

(#45220) Midway


Midway
senior tag

1156 gép , Gigabyte GA P55a UD3 lap , procit nem néztem, 4 ram modul és egy 710-es videókártya.
A jelenség bekapcsolás után egy fél másodpercre elindul a lap , táp venti+ház venti és leáll.
2 másodperc múlva újra és ez ismétlődik.
Mindent lehúztam róla , kivettem a VGA-t , ramokat , processzort és ugyan az a hiba.
Másik táppal próbáltam , ugyan az a jelenség. Elem ki /be ugyanaz. :F
Youtube videó[link] a hibáról, látszik, hogy az alaplapi ledek felvillannak.

Nagy esély , hogy vége a lapnak, de hátha van ötlete még valakinek.

(#45221) Submarine válasza Midway (#45220) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Nem érzékeli a cpu ventit. Ami elég ok arra, hogy letiltson és újrainduljon.
A cpu power csatija mellett van.

[ Szerkesztve ]

(#45222) Midway válasza Submarine (#45221) üzenetére


Midway
senior tag

Amikor benne volt minden akkor is ezt csinálta.
Kivettem a ramokat először , aztán a VGA-t , majd végül a processzort.
Minden lépésnél ugyanaz helyzet sajnos.

(#45223) --ka válasza Midway (#45222) üzenetére


--ka
senior tag

Írtad: "Elem ki /be ugyanaz."

Elemet cseréltél is? Néha egy lemerült elem is képes vicces dolgokat művelni.
...és kora alapján már lehet, hogy időszerű is, ha még az eredeti.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45224) ZeRTaX


ZeRTaX
csendes tag

Sziasztok!


Ha ilyet dob fel a HDD sentinel, akkor fixen meghibásodott? :F A vicces, hogy a rendszer is ezen megy és az újraindításon kívül minden működik, legalábbis mióta újraraktam pár illesztőprogramot. Illetve garanciás is az SSD, ezt szó nélkül javítják/cserélik ilyen érték esetén? :F

[ Szerkesztve ]

(#45225) Midway válasza --ka (#45223) üzenetére


Midway
senior tag

Na ezt még nem próbáltam. Holnap kipróbálom.

(#45226) jokeph válasza ZeRTaX (#45224) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!
A legfrisebb HDS-t használod ? :U
Régi HDS/újabb SSD kombó tud ilyen érdekességeket produkálni. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45227) d@minator válasza Midway (#45222) üzenetére


d@minator
addikt

Zárd össze az alaplapi tápcsatiban a zöldet egy bármelyik feketével. Pl. Felülről bedugsz egy "u" alakban hajlított gémkapcsot. Valószínűleg menni fog a gép. És valószínű alaplap lesz...

(#45228) norlos


norlos
friss újonc

Sziasztok!

Tegnap némi megakadó hang kíséretében lefagyott a gépem. (Kb egy éve ment rajta az aktuális win 10) Újraindítás persze nem működött, így némi javítási kísérlet után úgy döntöttem inkább újrahúzom az egész rendszert. A friss win 10 telepítés után az első boot már nem sikerült neki, a képen látható állapotban lefagyott. Ezt többször is megismételte amikor ismét próbáltam telepíteni.
Ekkor előszedtem egy régi win 8.1 DVD-t. Erről a rendszer települt és fut, viszont itt a VGA driver telepítése okoz kékhalált "Kernel Security Check Failure" hibaüzivel. Ezen túl eddig a 8.1 "rendben" megy.

Eddig próbáltam már külön-külön a memóriákat, másik VGA kártyát és másik SSD-t rendszerlemezként. Mindig ugyanaz a szitu.

Én alaplapra vagy PSU-ra gyanakszom, de mivel ilyen furán, OP rendszer függően jelentkezik a hiba, gondoltam megkérdem hátha van jobb ötletetek mint nekem. :F

Bármilyen ötletért, vagy tanácsért nagyon hálás lennék! :)

A konfig:
MSI A320M-A PRO alaplap
Ryzen 5 2600 CPU
XFX RX 470 VGA
Kingston HyperX FURY 2*4GB DDR4 2133MHz
EVGA 450B PSU
Samsung evo 850 SSD

[ Szerkesztve ]

(#45229) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

A hideg levegő mennyire árt a gépnek? Gondolom nem tesz neki túl jót, ha szellőztetés mellett is használva van és nemsokkal az ablak mellett van elhelyezve? Tehát télen eléggé éri a hideg, ha ki van nyitva az ablak. Leginkább a vga-ra gyanakszom, hogy meghibásodott.

(#45230) BDave válasza BDave (#45229) üzenetére


BDave
őstag

Illetve ez okozhat sorozatos kékhalálokat? Mintha akkor halna meg jobban a gép amikor hidegebb van a helyiségben.

(#45231) chopin42 válasza BDave (#45230) üzenetére


chopin42
őstag

Milyen gép?
A hideg levegő önmagában nem, ha a szobahő alá esik valamelyik alkatrész hőmérséklete, az a gáz, de ez léggel lehetetlen, és ott sem azonnal gáz.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45232) BDave válasza chopin42 (#45231) üzenetére


BDave
őstag

Itt a speci. Jó párszor lett/van szellőztetve, én arra gyanakszom hogy ez nem tett neki jót, de lehet hogy csak gyári problémája van. Még garis, megpróbálom.
Amióta a kékhalál van azóta amúgy hangosabb a vga ventije, mintha csapágyas lenne így amatőr szinten megállapítva.

(#45233) Midway válasza d@minator (#45227) üzenetére


Midway
senior tag

Összekötöttem a zöld+fekete lábakat.
Valóban elindul úgy, bár néha csipog egyet kettőt így is.
Akkor ez alaplap hiba lesz?

45223 -ka : Elem jó benne.

[ Szerkesztve ]

(#45234) --ka válasza Midway (#45233) üzenetére


--ka
senior tag

Nincs további ötletem.
Ha nem indul el csak az: alaplap/processzor/cpu hűtés/1db memória modul/VGA - ha szükséges/táp összeállításban BIOS-ig, és minden más alkatrész üzemképes más környezetben a lapon kívül. akkor sajnos én is azt mondanám, hogy a lap elromlott.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45235) balage06


balage06
tag

Egy ilyen kisebb, de annál idegesítőbb gonddal küzdök néhány hete. Először azt hittem, hogy az egerem romlott el, kattintások, drag and drop közben sokszor ilyen fantom dupla kattintásokat csinált, ami miatt rendre bosszantó dolgok történtek. Vettem egy másikat, de azzal is ugyanez a jelenség. Windowsban feljebb vettem a dupla kattintás detektálási sebességét, de még így is elő-előfordul. Kipróbáltam ugyanazt az egeret egy másik USB portban, de ott meg érdekes módon a szimpla kattintások egy jelentős részét nem érzékeli. Ezt mi a bánat okozhatja? Az alaplap egy ASUS X470-F Gaming különben.

[ Szerkesztve ]

(#45236) ElektrikusDE válasza balage06 (#45235) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én ötször cseréltem emiatt egeret, míg rájöttem hogy az USB-s billentyűzetem okozza az egér problémát, jelenleg PS2-test használok, azóta jól működik az USB-s egerem! :)

Ui:

Lehet hogy másik USB-s billentyűzet is megoldaná.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45237) , válasza balage06 (#45235) üzenetére


,
addikt

Nekem zsinórban a sokadik Logitech egerem (mindegyik újonnan volt vásárolva, de 1-2 hónapnál tovább egyik sem bírta) csinálta ugyanezeket, viszont nálam másik gépben is produkálták a hibát. Másik márkájú egérrel minden hibátlan lett.
Volt nekem is dupla kattintás, volt, hogy húzás közben is, és ilyenkor elengedte az éppen húzott elemet, majd újra "megfogta", de volt bal egérgomb lenyomására jobb egérgomb érzékelés, és még sorolhatnám.

(#45238) balage06 válasza ElektrikusDE (#45236) üzenetére


balage06
tag

Köszi a tippet, ugyan nálam úgy néz ki nem a bill lesz a gond, mert anélkül is jelentkezik, viszont az irány mindenképp jó, mert az usb hubot és a külső vinyót lekapcsolva viszont megszűnt a probléma. Megpróbálom majd behatárolni, mert így menet közben visszakapcsolva őket nem jelentkezett ismét.

(#45239) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

MSI Z490-A PRO
Intel Core i7-10700K
Kingston HyperX Fury 2x 8GB

Összeraktam, régi gépben már jól működö Corsair CX 550W táppal, bootolásnál nem ad képet (videókártyát nem raktam be, integrateddel próbálkoztam).

A következő volt a jelenség:

Alaplapi CPU led felvillan, fehéren, kb 1 mp-re
majd DRAM led felvillan, fehéren, kb 1 mp-re

és ez váltakozik.... sorjában. CPU, DRAM, CPU, DRAM....

DRAM nem hiszem, hogy hibás lenne, mert több slot-ba, felváltva 2 RAM-ot is próbáltam.
CPU lenne rossz?

A hivatalos leírásban sajnos nem találtam ilyet, hogy felváltva villódzna... ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#45240) Midway válasza --ka (#45234) üzenetére


Midway
senior tag

Csak úgy indul el, ha összekötöm a két vezetéket a 24 es tápcsatlakozón (zöld és fekete)
Ma visszarakok mindent majd bele és meglátom mit csinál.
Tegnap nem volt időm rá.
Bár ez nem megoldás csak próba jelleggel.

[ Szerkesztve ]

(#45241) mar-ko_263


mar-ko_263
újonc

Üdv mindenkinek!

Adott egy HP Compaq 6005 Pro SFF asztali PC. Tegnap még tökéletesen működött, ma szét lett szedve kipucolás céljából, viszont összerakás óta nem kapcsol be. Ha benyomom a bekapcs. gombot és amíg be van nyomva, világít a HDD LED. Az alaplap működés jelző LED-je is világít. A táp működik, a zöld és a fekete érintkezőket összekötve bekapcsol. Próbáltam azt is, hogy kivettem a RAM-ot, procit, de ugyanezt csinálja. Ugye nem az alaplap halt be?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#45242) jokeph válasza mar-ko_263 (#45241) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Az összes táp csatit visszadugtad a lapra ?
Ha jól nézem, nem szabvány ATX csatik vannak, hanem a HP saját megoldása, 4 kisebb tápcsatival. :U

CPU hűtő csatiját is ?

Ennyitől nem szokott csak úgy behalni egy alaplap.
CPU socketben sem sérültek az érintkezők ?
CPU hűtő is rendesen fent van a helyén ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45243) mar-ko_263 válasza jokeph (#45242) üzenetére


mar-ko_263
újonc

Összes táp csati visszalett dugva. CPU hűtő csatija is a helyén van. CPU socketben nem sérültek az érintkezők. CPU hütője is a helyén van.

[ Szerkesztve ]

(#45244) palfitom


palfitom
félisten

Hahó!

Van esetleg valakinek valami ötlete?

Asus Z490 szivat éppen: rinyál, hogy a proci-hűtő nem működik, pedig rá van dugva, és forognak is a ventik (2 db), működik. Csak a BIOS-ba enged belépni, és ott a Q-Fan control szerint sem mükszik, nem lehet vele semmit kezdeni...
Kiégtem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#45245) palfitom válasza palfitom (#45244) üzenetére


palfitom
félisten

Megoldódott. A minimum értéket kellett kiütni. :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#45246) mar-ko_263 válasza jokeph (#45242) üzenetére


mar-ko_263
újonc

Nos, szétszedés és újbóli összerakás után már indul a gép, viszont magától indul el. Ha kikapcsolom utánna is pár másodperc múlva magátol bekapcsol. Ventik felpörögnek, utánna egy picit kattan a HDD és ennyi. Képet nem ad.

[ Szerkesztve ]

(#45247) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
A fiam gépe nem indul. Telefonon mondta el mi történt.
Halk pukkanást hallott onnan ahol a gép be volt dugva a hálózatba. (új építésű társasház)
A gép kikapcsolt. Valami történhetett a konnektorral mert nem volt benne áram. Átdugta egy olyanba amelyik áram alatt volt. Próbálta bekapcsolni a gépet, de nem indul.
Azt mondja, hogy nem érzett égett szagot.
Tápegységre gyanakszom. Elvileg van benne mindenféle védelem, vagyis talán másnak nem esett baja.

Alaplap : Asus Strixx X99 Gaming
CPU : Intel Core i7 5820K 12*3.6 GHz
Cpu hűtő : Noctua Toronyhűtés
Ram : 16GB DDR4 3200MHZ G. SKILL.
VGA : iChill X3 Gtx 1070 8GB OC GDDR5
SSD : 256 GB M.2 Nvme SSD
HDD : 1TB WD
Tápegység : Be Quiet 600w 80 Plus
Ház : Zalman i3 Gamer Ház.

Mire tippeltek?

(#45248) balage06 válasza , (#45237) üzenetére


balage06
tag

Poén, de végül mégis maga az egér volt a gond, kipróbálva egy harmadikkal megszűnt a jelenség teljesen. Fene gondolta volna.

(#45249) palfitom válasza sziku69 (#45247) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Több, mint valószínű, hogy a tápegység nyúlt ki, és mivel elég jó egységről van szó, ezért sanszos, hogy nem rántott magával semmit.
Érdemes kipróbálni egy másik tápegységgel a gépet.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#45250) , válasza balage06 (#45248) üzenetére


,
addikt

Milyen márka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.