Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) jokeph válasza #12516608 (#45900) üzenetére


jokeph
nagyúr

Amennyire jól tudom, a ThermalTake-é a Hamburg, az első példányok 9 éves körüliek lehetnek már. Persze, ettől még akár jók is lehetnének, hogy ki szállította a belsőt, azt nem tudom, ennyi idő alatt leehetett több beszállító is. :U
Amúgy +1 a másik táppal való próbára. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45902) --ka válasza #12516608 (#45900) üzenetére


--ka
senior tag

Thermaltake Hamburg.
...persze a nagy kérdés, hogy ki az OEM. Könnyen lehet, hogy jó szívvel sosem volt ajánlható.

szerk.: jokeph megelőzött, de most már maradjon. :R

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45903) #12516608 válasza --ka (#45902) üzenetére


#12516608
törölt tag

Volt Thermaltake tápom. (Köszi az emlékeztetőt mindkettőtöknek :) ) 2008-2020 között szolgált. A C2D gépben a VGA adta meg magát, nem a 420W-os táp.

Bár volt olyan Chieftech iArena tápom ami a vidéki viharok idején megadta magát (nem volt ez ajánlott sosem, csak occsó) a primer körben úgy kinyílt a kondi, mint a tubarózsa. De a gép többi része életben maradt. (2013 augusztus) Aqua-ban szó nélkül 2 perc alatt cserélték - egy CTG 500-80P-re mert azt kértem ráfizetéssel.

---
jokeph: a Hamburg volt ajánlott, mert minőségi volt a bele. Az adott teljesítmény kategóriában a többi nem volt kóser, csak ez.

[ Szerkesztve ]

(#45904) d@minator válasza #12516608 (#45903) üzenetére


d@minator
addikt

Kezdetben a "gagyibb" HEC beleseket nem nagyon ajánlgatták később lett Sirtec beles de találtam egy linket [link] talán CWT is van. CTG-550 halk táp, szerettem annyira, hogy meg is tartottam. :D 6-7 év az átlagéletkora. Jól szellőző alsótápos házban nyilván több.

#45866 KROK640: CX400-om volt az első szériából az még jó volt, a táp nem volt rossz de a hőfokérzékelőt a NYÁK panel aljára szerelték ahol a meleg összegyűlt így hangosabb volt ha a gép alól szívott, mintha a házból szívna. Nem szerettem, lehet egy 500-as kellet volna a gépembe.

(#45905) KROK640 válasza #12516608 (#45900) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, azt nem tudtam, hogy az FSP eredetileg.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45906) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Nem semmi, hogy mennyi információ birtokában vannak a számteches fórumozók, le a kalappal :R
Elnézést, ha nem volt egyértelmű, a maga korában úgy tudom népszerű volt ez a Thermaltake Hamburg 530W táp, és mivel nagyon ajánlott volt, ugyan szignifikánsabb drágább, mint a többi hasonló, így ezt vettem. Tavaly év végén pár hónapig egy ROG Strix 2070-et hajtott ez a konfig, de a piacot látva inkább eladtam és vettem egy 5500XT-t (ami papírforma szerint kevesebbet is fogyaszt). Az RTX-szel SW:BF2-öztem és nem fagyott ki/állt le 3hónap alatt egyszer se, a gyengébb VGA-val meg most ugye kicsit gyengélkedett, 1ó idle üzemmód után nem akart elindulni. Szerencsére azóta nem csinálta, így talán hiába vittem volna el számtecheshez (hisz nincs aktív check engine :D). Köszönöm a tanácsokat, hétvégén csinálok egy stressz tesztet (is), hátha valami kibukik, mert hétfőn szabin vagyok és tudnék venni egy új tápot vagy hasonló. Pont 1 éve, hogy legutóbb olvastam a BIOS és tuning kapcsán, azóta mindent elfelejtettem, de mindenképp megpróbálom azt, amit írtatok. Köszi szépen!

(#45907) #12516608 válasza kellcucc (#45906) üzenetére


#12516608
törölt tag

Tévedtem, mert tényleg Thermaltake táp és nem FSP.

Az 1 óra idle üzemmód engem is meg szokott tréfálni, AM3-as gépen csontra befagy a Win7. De Am4 is csinálta rendszeresen Win10-el. A megoldás a sokak által javasolt "Teljesítmény centrikus" energie-Sparkasse beállítás volt.
Ha nem bírja, akkor sajna tápcsere. Ha évekig közel 80-90%-on megy a táp, akkor nagyon el tud fáradni.

(#45908) wutuka


wutuka
aktív tag

Sziasztok
segitseget szeretnék kérni
alaplap ASUS TUF GAMING B550 plus Wifi
proci AMD RYZEN 5 5600 G
Ma vettem össze rakom és hiba csipogás
6 rövid csipogás egymás után ötször .
majd kos szünet és elölről ugyanez ?
van valakinek ötlete ?

Lionel Messi : The Best !

(#45909) KROK640 válasza wutuka (#45908) üzenetére


KROK640
veterán

Az alaplap kézikönyvében nem találtál erről valamit?
Elvileg lennie kellene olyan oldalnak ahol ezeket magyarázza.

Memóriát raktál bele?

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45910) d@minator válasza wutuka (#45908) üzenetére


d@minator
addikt

Jól van összerakva? Secure Boot ki van kapcsolva a BIOS-ban? A BIOS friss?

(#45911) wutuka válasza d@minator (#45910) üzenetére


wutuka
aktív tag

Jól van összereakva, ellenőriztem kétszer is. Az alaplap támogatja az 5600 G processzort, mivel B550-es chipszetű, és a proci pedig a 2400 HZ-s DDR 4 Hyper X-et. Natív DDR4 3200 MHz-t támoghat a proci, de lefelé 2133 MHz-ig kell tudnia a leírása szerint is.
A BIOS verziót ellenőrizni nem tudom addi a gép nem jut el, csak a 6 BIOS rövid csipogás ötször ismételve és erre sehol sem találtam magyarázatot.

Lionel Messi : The Best !

(#45912) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek lehet olyan, hogy miután meghalt egy Codegen csoda a gépben és cseréltem egy normális tápra nem ad semmilyen formában hangot a gép?
Se az alaplapi portokon, se külső USB hangkártyával, amit abszolút nem értek. :U
Még ha az alaplapi hangkártya tönkre is ment, nem kéne neki külsővel működnie?
Jelzi egyébként, hogy csatlakoztatva van, de a Windows hangszóró teszt sem indul el, azt írja nem sikerült lejátszani..

Mit mondjak az ügyfélnek? Soha többet nem tud rajta zenét hallgatni és filmezni?

(#45913) #12516608 válasza Grave_444 (#45912) üzenetére


#12516608
törölt tag

Simán agyonvághatja egy ócska táp döglése az alaplapi hangot + Ethernet csipet + USB vezérlőt is. Mindegyikkel találkoztam, hang+ETH kombóval jellemzően.
Legalább a lapról beszélj valamit!

(#45914) Grave_444 válasza #12516608 (#45913) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezer éves gép, ASUS P5KPL-AM EPU az alaplap.
Tehát akkor külső kártyával vagy pci bővítővel sem érdemes próbálkoznom?

(#45915) #12516608 válasza Grave_444 (#45914) üzenetére


#12516608
törölt tag

SuliNetes? Benzint és gyufát rá! :D
Ja nem. LGA775-ös. Benzin és gyufa akkor is marad. ;-)

(#45916) Grave_444 válasza #12516608 (#45915) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor némafilmet lehet csak rajta nézni, oké. :DDD

(#45917) Top cat válasza Grave_444 (#45916) üzenetére


Top cat
őstag

Azért egy PCI kártyával kipróbálhatod ha van kéznél. Költeni én sem költenék erre már.

(#45918) Grave_444 válasza Top cat (#45917) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Működő nincs sajnos, úgyhogy inkább visszaadom a gépet.

(#45919) ColdMan válasza wutuka (#45911) üzenetére


ColdMan
tag

Alaplapon a ledek nem jelzik hol akad el?

(#45920) forum_user válasza Submarine (#45877) üzenetére


forum_user
tag

Firmware-t frissítettem és gyárira visszaállítottam a beállításokat, Deep Sleep mode ON és a Buzzer OFF ezeket állítgattam frissítés után és most jó.

(#45921) KROK640 válasza wutuka (#45911) üzenetére


KROK640
veterán

Közben kitúrtam a manualt, és valóban nincs benne :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45922) d@minator válasza wutuka (#45911) üzenetére


d@minator
addikt

Mivel az alaplap előbb jött ki, mint a CPU szinte kizárt, hogy támogatná a processzorodat hacsaknem frissítette valaki a BIOS-t.
Szóval továbbra is javasolt a BIOS frissítés az ASUS BIOS FlashBack-kel. [link]

(#45923) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Mostanában lett szokása a gépemnek, hogy simán Win10 alatt asztalon változó időközben extra halk sípolás jön a gépből ami durván idegesítő.

Egyenlőre semmi cserehardverem nincs, de én a tápra, vga-ra, esetleg vmelyik ventire gyanakszom.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#45924) DonThomasino válasza Dark KillerX (#45923) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem ilyen fütyülő, cicergő kondenzátor hangot hallasz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45925) d@minator válasza Dark KillerX (#45923) üzenetére


d@minator
addikt

A ventiket kézzel le tudod fogni úgy, hogy a hüvelykujjad nekinyomod a közepéhez. Nem lesz baja semminek és leégni sem fog semmi.
A tápot nehezebb ott szét kell szedni vagy hallgatózni esetleg kivenni a gépből és úgy hallgatni.
A hang kábelt (jack dugó) ki kell húzni a gépből ha van.
A kábeleket átnézném a helyedben jók e a kontaktok főként a tápét (széthúz, szemrevételez, mobilteló nagyító funkció segít).
Terhelés alatt (pl. AIDA CPU [link] és Furmark GPU [link] ) alatt mi a helyet? Ja és Excel táblázat alatt?

(#45926) d@minator válasza Dark KillerX (#45923) üzenetére


d@minator
addikt

Most nézem moduláris tápod van ott a csatiknál is lehet gebasz.
Amúgy az EVGA 550w g3 nem éppen egy "ciceregtetős" táp ebből a szempontból nagyon-nagyon kiváló.

(#45927) Dark KillerX válasza DonThomasino (#45924) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ez nagyon minimális cicerges, hallásvizsgálaton lehet ilyet hallani.

És köszi uram a tippeket otthon megnézem majd őket. :R

(#45928) Top cat válasza Dark KillerX (#45927) üzenetére


Top cat
őstag

Itt egy tipp hogyan keresheted meg a forrást. :D

(#45929) Dark KillerX válasza Top cat (#45928) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ötletes :D

(#45930) kellcucc válasza wutuka (#45911) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Esetleg?
Vagy ez?

ASUS-nál nem ír 6 csipogást, de hátha el tudsz indulni ez alapján.

(#45931) vodika


vodika
tag

Üdv Mindenkinek,

Adott egy gép ezzel a konfiggal:
Ház: Aerocool RGB Gaming-Tower SHARD
Tàp: Aerocool AERO WHITE 500 Watt (80+)
Alaplap: Asus PRIME B450M-K, AMD B450
Proci: :AMD Ryzen 5 3500X 6x 4.1GHz
RAM: 16GB DDR4-RAM PC-3000 (2x 8GB)
Videokártya: Nvidia GeForce GTX1660 Super 6GB, Palit StormX OC
SSD: NVME M.2 SSD 500GB Kingston A2000

Az a gondom hogy véletlen idöközökben változó programoknál újraindul. Hömérséklet nem magas, néztem progival. A proci sem melegszik. RAM teszt ment, nem volt hibajelzés. A gépet nem én raktam össze hanem a b9lt és ment egy 24 órás teszt is. Arra gondoltam hogy nem-e Windows hiba. Tudnátik esetleg segíteni hogyan zárhatom ki a hardware elemeket hogy nem azok a hibàsak? Milyen programot hsználjak esetleg a teszteléshez stb.

Elöre is köszi minden tippet, segítséget! :R
üdv: Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#45932) d@minator válasza vodika (#45931) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Terhelés alatt (pl. AIDA CPU [link] és Furmark GPU [link] ) mi a helyet?
A szoftveres hibát könnyebb kizárni egy újratelepítéssel.
A BIOS [link], a windows, illesztőprogramok [link] , VGA driver [link] frissek?

(#45933) vodika


vodika
tag

AIDA fent de. CPU teszt még nem ment, most megcsinálom. A másik progit is feldobom. Elvileg a driverek mind a legfrisebbek és úgy rémlik a BIOS update is megvolt. De mindre ránézek ismét! Nagyon köszönöm a válaszodat!! :R

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#45934) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Ezzel a gonddal lennék
Talán egyszerűbb, ez egy hónapja volt:
Sziasztok,
Kis segítséget kérnék.
Kb 1 éve küzdők kernel power 41 (63) hibával.
Előtte win7-nél sosem volt ilyen gond.
Teljesen random, volt hogy egy hónapig nem volt, csak néha, aztán most két hónapja elég sűrűn.
Azóta már lett frissítve a win is, vga driver is.
Konfig GB f2a88xm-hd3 lap, A8 6600K, 4+8 ddr3 (1600,1866), r7 260oc, táp cps-450s.
Már egy ideje kivettem a 4 gigás modult a gépből, hátha az volt a gond.
Nemrég cseréltem tápot egy fsp hexa+ 500-ra.
Már ezerszer végig túrtam a netet, hogy mit lehetne csinálni a gépen, de semmi.
Hosszabbítót és konnektort is cseréltem mát.
Már kikapcsoltam biosban turbo-t meg ilyen cool&quiet funkciót is.
De ugyanott tartok még mindig.
Néha csak úgy fogja magát a gép és újraindul.
Sosem használat közben, hogy épp csinálok valamit. Játékok közben semmi baja.
Csak mikor itt van hagyva kis időre, fogja magát és újraindul.
Ez a gyanús benne, hogy sosem, ha épp valamit csinálok.

Na most sikerült új lapot szerezni, szóval másik használtat. Sajnos pár nap működés során is előjött az újraindulás. Volt, hogy amúgy játék közben, HS szóval nem terhelte a gépet. Meg ma reggel úgy indulás után pár perccel, még semmi nem lett a gépen elindítva, csak épp bekapcsolva.
Akkor nem tudom, marad az, hogy épp áramszünet van, vagy ilyesmi, másra nem tudok gondolni.

(#45935) ColdMan válasza lm83 (#45934) üzenetére


ColdMan
tag

Szia!
Ilyen probléma miatt vettem egy UPS-t.
Konfigom hasonló, lásd adatlapom.
A lakásban semmi nem "vette észre" az áramingadozást, csak a PC.
Mióta megvan a szünetmentes, számtalanszor hallottam 1 sec erejéig átkapcsolni akkura, majd vissza.
Mindezt úgy, hogy az összes többi fogyasztó, zavartalanul működik. A monitor is, pedig az nincs az UPS-re kötve.
Ha tudsz szerezni egyet, érdemes lenne kipróbálni neked is.

(#45936) lm83 válasza ColdMan (#45935) üzenetére


lm83
őstag

Hát most már ennyit ráköltöttem a gépre és semmi javulás, elég kiábrándító.
Most még egy szünetmentes mégegyszer ennyi lenne hozzá szerintem, mert biztos nem elég egy alap kategória gondolom.
Valahogy azt kellene előtte kiszűrnöm, hogy tényleg van-e ilyen kimaradás a konnektorban...

(#45937) ColdMan válasza lm83 (#45936) üzenetére


ColdMan
tag

Én ismerős üzletből vettem egy "gyökkettő" tudású felújított APC-t, néhány éve.
Akkor 10.000 Ft alatt volt.
Nem tudom most mennyi lenne...

(#45938) KROK640 válasza lm83 (#45936) üzenetére


KROK640
veterán

Pont ezaz , hogyha csak egy pillanatra megy el az áram, akkor a legalapabb is elég lenne USP-ből.
Esetleg ha tudsz kérj kölcsön.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45939) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!
2 hónapos konfiggal vagyok bajban.
Asus B560M-K
Intel i3 100100F
2*4 GB RAM
Pure Power 10 400W (2éves kb)
Power color Red Dragon 4GB
3 db ssd

Nem hajtom túl a gépet.Netzés közben kifagyott este.
Utánna nem indult csak ventik pörögtek.Proci kivételével mindent kivettem,videókártyánál,ramoknál adta a sípló jeleket.
Ha bettettem a rendszer ssd-t fagyott a gép.Csak videókártya ki-be tételével indult el.Másik ssd-re feltettem win10-et,de újraindulásnál ismét lehalt.
Tippeket szívesen fogadok,gariztassam a lapot,vagy cseréljek tápot?Fesz értékek jónak tűnnek biosba.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#45940) d@minator válasza lm83 (#45934) üzenetére


d@minator
addikt

Először is tisztázni kellene, hogy terhelés alatt újraindul vagy sem. Ezt a két programot kell egyszerre futtatni. [link] Mert ha leterhelve nem indul újra, úgy lehet csak plusz feszt kell adni a RAM-nak vagy procinak.
Újraindulás általában tápellátási probléma. Másik konnektor, másik hosszabbító és másik jól bedugott tápkábel.
Leggyakrabban tápegység hiba okozza ezeken kívül, illetve alaplap de ha jól értem már mindkettőt cserélted.
Elég bizonytalan vagy az áramszünetben pedig egy közös hosszabbítóba bedugott LED izzó ha egy pillanatra elalszik a gép újraindulásakor akkor volt áramszünet ha meg nem villan akkor nem volt.

(#45941) Z.o.l.o. 19


Z.o.l.o. 19
tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Már egy ideje csinálta azt a gépem hogy 1 óra játék után újra indult, tegnap újra raktam az egész gépet és ma le teszteltem és megint csinálta :S
Mikor a 3070 és a 3080 volt akkor nem csinálta.
Lehet hogy az uj Amd Driver frissítések kavarnak be . mert ami most volt az elmúlt pár frissítés azóta csinálja.
Vissza raktam az előző drivert , azzal is csinálja.
Egy Powercolor 6900xT kártya van a gépben, egy 9900k a proci és egy MSI Meg Ace z390 lap.
Táp:Evga gold 1000w

Most ebben a pillanatban is. ment a Cyberpunk 2077 és el kezdett szaggatni kb 1 másodpercet és le ált a gép :S

Olyan mint ha túlhevülne. lehetséges hogy hűtés a problémás?
Segítségeteket előre is köszönöm.

"Sose voltál, mindig vagy "

(#45942) KROK640 válasza gerisz23 (#45939) üzenetére


KROK640
veterán

Egy Bios resettel kezdenék, illetve megpróbálnám, csak 1db memóriamodullal kezdetben.
Azután esetleg a 3db SSDt is lehetne variálni, hogy kiszűrd melyik okozhatja a fagyást. (szedd le mindet, csak egy maradjon, és ha nem fagy, akkor lehet berakni a következőt, ha úgy fagy, akkor ki vele tedd be a 3-as számú SSD-t, stb. )
Ha így sem boldogulsz, akkor jöhet cseretáp, majd ha az sem segít a cserelap.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45943) gerisz23 válasza KROK640 (#45942) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Hd7770-el is kifagy,mindegy melyik ssd van benne.Alap járaton 50W körül vesz fel a gép monitorostul(15W).
Aida cpu tesztnél 3mp alatt kifagyott,újraindulni már nem tud csak ha kiveszem a videókarit,elindítom,csipog,visszateszem megy valameddig.Tápot vegyel másikat vagy gariztassak pcxnél?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#45944) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Van egy asrock q1900-itx alapú gépem (lap-cpu egyben). Eddig picopsuval ment, most azonban nem kapcsol be. Emlékeim szerint a biost csak vga-n mutatja, így szereztem vga kábelt, de nem jut el biosig. Kicseréltem egy rendes tápra, továbbra is semmi, tehát nem küld képet a monitorra. Lehúztam mindent a power switchen kívül (meg van rajta egy házventi, abból látom, hogy egyáltalán történt valami a bekapcsolásra). rádugtam egy viláígtós usb billt, az sem kap áramot. cmos reset megvolt. ramok nélkül is próbáltam. valakinek esetleg még ötlet mit lehetne megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#45945) KROK640 válasza gerisz23 (#45943) üzenetére


KROK640
veterán

Tyűűűű... ez így nekem eléggé alaplapnak tűnik, a másik pont a táp lehet. Esetleg ha lenne egy kölcsön tápod, mert a gariztatás az hosszadalmas és fáradtságos, jó lenne 100%-ig biztos lenni benne, hogy az a baj. De nekem lap gyanús...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45946) KROK640 válasza Z.o.l.o. 19 (#45941) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyan ilyeneket mint RAM és egyéb dolgok nem írtál le, de ez nekem így elsőre sima VGA hibának tűnik. (bekötötted a plusz tápkábelt a VGAba? )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45947) Z.o.l.o. 19 válasza KROK640 (#45946) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

4x16 GB corsa 3000mhz es rám van a gépben
A 3x8 csatis pin benne van, külön szálon

"Sose voltál, mindig vagy "

(#45948) gerisz23 válasza KROK640 (#45945) üzenetére


gerisz23
őstag

Másik táppal nem próbáltam.Bánom hogy csere garit nem kötötten rá.A tápomat tegnap beleraktam a régi gépbe,150W-körül simán bírta.Az új lapban 50W-al lehalt a rendszer.Küldöm vissza gariba,remélem cserélik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#45949) lm83 válasza d@minator (#45940) üzenetére


lm83
őstag

Hát most megnéztem ezeket a teszteket, remélem jól csináltam.
Egyszerre futott a kettő vagy 20 percig, nem volt semmi újraindulás.
Másik konnektort, meg elosztót próbáltam, de mondjuk kiderült egy biztosítékon van a két konnektor, lehet másik helységből kellene idehozni.
Ezt az áramszünet dolgot, valami másfajta "fogyasztóval" kellene kipróbálnom. Mert sokszor van, hogy itt hagyom a gépet 10-15 percre akármi miatt, és közben van.
Valami ami nem kapcsol vissza, mint a régi tévék vagy hasonló:)

(#45950) d@minator válasza lm83 (#45949) üzenetére


d@minator
addikt

Terheléskor az alaplap és a videokártya is növeli a feszültséget így ha terheléskor nincs újraindulás úgy valami vagy nincs jól beállítva vagy valami energiatakarékos funkció alulfeszeli a RAM-ot, procit vagy a VGA-t. 20 perc nem tudom elég e, mehet egy vagy több órát, hogy biztos legyen (áramot nem sokat eszik a géped terhelve kb 6-7Ft/óra).

Nálam a hűtő amikor bekapcsol a monitorom szokott kikapcsolni egy pár másodpercre de a gép az nem. Egy körön vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.