Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) inf3rno válasza gordonfreemN (#45050) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát úgy tűnik nem úszod meg 10k alatt. [link] [link] Arra majd figyelj, hogy legyen benne IGP, ha nincs videokártyád elfekvőben. Alaplapot venni egy fokkal nagyobb rizikó lenne szerintem, meg árban is több, mint egy CPU.

Buliban hasznos! =]

(#45052) Submarine válasza gordonfreemN (#45050) üzenetére


Submarine
senior tag

Vagy ha van bőr a képeden, veszel egy teljes konfigot webshopból, és teszt után pár napon belül elállsz a vásárlástól.
;]

(#45053) gordonfreemN válasza Submarine (#45052) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez nekem is eszembe jutott. Elég lenne egy alaplap meg cpu. Ez járhato út lenne?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45054) inf3rno válasza gordonfreemN (#45053) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy törvényes. Etikusnak semmiképp nem etikus, de ha edigital, ipon, aqua, most már talán emag bármelyikén csinálod, akkor rendben van, azok úgyis gcik a garanciával, a pénzed meg remélhetőleg visszaadják. Arra figyelj oda, hogy online rendeld meg, mert különben nem jár a 14 nap elállás. Ha személyesen veszed át, azzal szoktak trükközni, hogy szerintük olyankor személyesen vetted, nem online, arra is oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45055) Essejó válasza energomatt (#45049) üzenetére


Essejó
veterán

Ha ennyire értesz hozzá, akkor inkább tényleg ne tedd. BIOS = Basic In Out System. link A gép bekapcsolásakor egy vagy több billentyű megnyomása után érhető el. Nekem pl F2, de lehet, hogy a Del vagy F12 vagy a Space kell. Ez alaplap, és BIOS vagy gyártó függő. Általában ki is írja indításkor, hogy mit kell nyomni a BIOS eléréséhez. Tehát ha most amikor még működik a videokártya, bekapcsolod az IGP-t az nem befolyásolja a garanciát. Csak figyelj arra, hogy mit módosítasz mert könnyű elállítani dolgokat.
Tehát nem kell a gép házat kinyitnod a BIOS eléréséhez.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45056) Submarine válasza gordonfreemN (#45053) üzenetére


Submarine
senior tag

Nagyon nézz utána az adott bolt aszf-jében, esetleg emailben kérdezz is rá, nincs-e különleges kikötésük a 14 napos elállási jogot illetőleg.
Jogszabályilag elvileg járható út:
9. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog
20.§.

Maximum a szállítási díjat nem kapod vissza, meg visszapostázni is neked kell.
Azt én a vaterafutárral szoktam, MPL itthon kinyomtatom a megrendelőt (van direkt nem vaterás csomag). Az ilyesmit csak csomagként tudod feladni - valós értékmegjelöléssel.

[ Szerkesztve ]

(#45057) --ka válasza gordonfreemN (#45050) üzenetére


--ka
senior tag

Nem követtem betű szerint az előzményeket, de javaslom, ha nem így csináltad, akkor mindenképp' UEFI telepítés legyen, CSM disabled és Fast Boot disabled.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45058) inf3rno válasza Submarine (#45056) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lehet különleges kikötésük, az EUs jog miatt jár a 14 nap online rendelésnél. Fehérneműre, ilyesmire nem.

Buliban hasznos! =]

(#45059) gordonfreemN válasza --ka (#45057) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igy volt végig.

Secure boot?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45060) energomatt válasza Essejó (#45055) üzenetére


energomatt
senior tag

Pedig elég világosan fogalmaztam meg a kérdést..
Nem az a kérdés, hogy hogyan engedélyezem most az IGP-t, az meg végképp nem, hogy hogyan lehet belépni a BIOS-ba. Az a kérdés, hogy hogyan engedélyezem az IGP-t egy olyan feltételezett estben, ha ki van kapcsolva a BIOS-ban és nincs működő videokártyám?

(#45061) gordonfreemN válasza Submarine (#45056) üzenetére


gordonfreemN
addikt

És ha rendelek de külön cpu-t meg alaplapot az azért nem jo mert ha én bontom ki és pasztázom a cpu-t akkor ugrik a gari?
Vagy matricáznak?
Ha lehetne akkor jó lenne külön rendelni

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45062) energomatt válasza jokeph (#45041) üzenetére


energomatt
senior tag

Bocs, nem láttam a válaszod. Egyrészt ezt javasolták a szervízben, másrészt miért lehetne kikapcsolni, ha nem zavar semmit? Részemről egyébként a maximális teljesítmény érdekében.

(#45063) jokeph válasza energomatt (#45060) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mivel nincs az I/O panelen CMOS_CLR gomb, ezért ezt a gépház megbontásával és a manualban leírtak szerint követve a BIOS resetelésével oldható meg.
Amúgy meg én ezt nem várnám meg, hanem megfogadva Essejó fórumtárs tanácsát, visszaengedélyezném a BIOS-ban az IGP-t, és nincs para egy esetleges dVGA hibakor. :U
Megjelenni ekkor sem fog sehol sem a BIOS-on kívül, amíg bent van a dVGA, viszont ha a dVGA-ról átdugod a monitor kábelt az IGP kimenetére, akkor aktíválódni fog.
Van mód a dVGA és az IGP szimultán használatára is, ezt is BIOS-ban lehet engedélyezni - bár nem ez volt a kérdés. :D

#45062energomatt: ha ez megnyugtat, i5-7600k-s gépemben hardcore OC van, 3,8@4,9 GHZ - ez a csúcs amit bír, skalpolás (delid) nélkül és léghűtéssel, az IGP-t letiltva sem ment jobban... ha az IGP nincs letiltva, de dVGA van használva, a CPU azon része tudtommal inaktív. Akárhogyan is, de kivett dVGA mellett IGP-t használva ugyanúgy megvolt a csúcs 4,9 GHZ-em. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45064) energomatt válasza jokeph (#45063) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm, tehát a válasz lényegében az, hogy működő VGA nélkül nem lehet engedélyezni. Ami a MHZ-et illeti az még nekem legalábbis nem bizonyítja azt, hogy semmilyen fogyasztása , vagy hatása nincs a bekapcsolt állapotnak, de persze talán lehetséges. Mindenesetre az a program, amire a gépet használom mainthread limitált, vagyis egy szál 100%-osan terhelt. Emiatt a BIOS-ban kikapcsoltam a Hyper-Threadinget és az FPS nem kis mértékben javult. A többi szál átlagban 20-25%-osan terhelt. Ami azok rovására menne az nem lenne probléma.

(#45065) Submarine válasza gordonfreemN (#45061) üzenetére


Submarine
senior tag

Ha egy helyről rendeled sem rakják össze, csak külön pénzért.
A gari nem ugorhat azért mert te rakod össze.
Ha nem jó, visszaküldöd, és ők hivatalos szervíz vizsgálatával bizonyítják, hogy kalapáccsal abszolváltad az összeszerelést. Na akkor ugrik.
A paszta a hűtőn van, már ha dobozos kiszerelés. Ahhoz meg nem nyúlsz.
A proci tetejéről azt a kevés kulimászt meg nem kunszt letakarítani.
Nem sérül az semmit sem.

De ezért mondtam, hogy legelőször aszf, hogy fel legyél készülve, nem-e bugyiként kezelnek mást is. Mert ami abba bele van foglalva, az vonatkozik a TE rendelésedre is.
Leginkább a csomagolás épségével kötekednek tudomásom szerint.
Pengével óvatosan alányúlva, meg még a sértetlenségi matricát is sok esetben föl lehet szedni. De majd eladják újracsomagoltként kicitócóbban, vagy visszaküldik a nagykerbe. Űdóguk.

(#45066) jokeph válasza energomatt (#45064) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lényegileg, igen. (legalábbis én így tudom).
Fogyasztást tuning esetén nem mértem, az ott nem szempont. :D
Miféle régiség program az ami 1 magot/szálat terhel maxon ? :Y
Régebbi Intel HEDT proicjaimnál a HT kikapcsolása valóban dobott az egyszálas teljesítményen és nem csak a bencmark szoftverek szerint. :U
SC2 multiban is észrevettem a difit.
a 7600k-ban nincs HT, újabb gen. Intel CPU-s gépem nincs.
RyZen 3600X-nél viszont játék esetén már nem volt szembetűnő a változás min FPS-ben kifejezve, bench progik alatt látványosabb volt az SMT ON/SMT OFF difi.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45067) --ka válasza gordonfreemN (#45059) üzenetére


--ka
senior tag

"Secure boot?"

:F Passz, de inkább disabled.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45068) energomatt válasza jokeph (#45066) üzenetére


energomatt
senior tag

Miféle régiség program az ami 1 magot/szálat terhel maxon ?
Bármilyen meglepő a válasz: 2020 augusztusban jelent meg az eddigi magasan legjobb MS Flight Simulator. ;)

(#45069) jokeph válasza energomatt (#45068) üzenetére


jokeph
nagyúr

No szépen vagyunk... :(
Van ebből valami ingyenes/trial izelítő ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45070) energomatt válasza jokeph (#45069) üzenetére


energomatt
senior tag

Erről nem tudok.

(#45071) tamaszsolti válasza energomatt (#45049) üzenetére


tamaszsolti
csendes tag

Szia

Ha kiveszed az elemet a lapból, és vársz egy kicsit, akkor alapra áll a bios. Ilyenkor az igp-n is ad képet.
Nekem Gigabyte b85 lapom van, így műkszik, már próbáltam.

(#45072) Essejó válasza energomatt (#45060) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem meg válaszoltam, hogy kapcsold addig vissza amíg működik a videokártyád. Esetleg szerzel egy kölcsön kártyát és azzal kapcsolod be, ha a mostani elromlik. Vagy ha elromlik a kártyád, akkor reseteled a biost.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45073) Submarine


Submarine
senior tag

Addig rugózik rajta, míg meg is történik.
:DD

(#45074) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mi okozhatja a következő jelenséget? Ha billentyűzetettel (Logitech K360) kapcsolnam ki a gépet, ahogy többnyire eddig tettem, kikapcsolás után kb. 5 másodperc múlva rögtön újraindul a gép. Pontosabban ki sem kapcsol teljesen a jelek szerint, mivel "újraindulas" után egyből már a Win desktopban vagyok. Szóval olyan mintha valami power save, vagy sleep módban menne vagy nem is tudom, de érthetetlen a magától indulás. Manuálisan természetesen kikapcsol rendesen (start, leállítás)

(#45075) Submarine válasza Gabesz87 (#45074) üzenetére


Submarine
senior tag

Először is azt kellene tisztázni, hogy a billentyűre mi van beállítva.
Valahol itt kellene kutatni, a link leírása alapján:
Speciális energiaellátási beállítások módosítása
Remélem ott megtalálod.
Vagy még a billentyűzet környékén kellene matatni, de nem tudom pontosan.

#45076 gordonfreemN
Há' tiszta kabaré ez a Windóz..
:C

[ Szerkesztve ]

(#45076) gordonfreemN válasza Submarine (#45065) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Már majdnem rendeltem, adtam még egy esélyt.

A mail applikáció súlyos tévedésből vagy miért nem tudom, de megoldódott.
Azért nem tudom, hogy súlyos tévedés vagy win hülyeség, mert még soha nem volt olyan, hogy fltelepítem bármelyik verzióját a winnek (leginkább mindig a 1803-mat toltam fel), és kiáll ilyen hibával.
Itt a megoldás:

Előtte meg a G Hub-ot sikerült feltelepíteni. 3 dolgot változtattam mire beadta, de most visszacsináltam mind3-mat és még mindig felmegy. Egyelőre tesztelgetem, hátha megoldódik. A BIOS-on túrtam egyet, az USB stick-eket a bill-egérhez átdugtam másik portba és a RAM-ot egy másik rank-be

De még egy apróság van itt. Ma első körökben nem települt. Figyelgettem a BIOS-ban a feszültség értékeket és a CPU VDD vcore feszültség 1,05 és 0,995 közt mászkált, de normal beállításon volt, aminek az alapértékeket kellene hoznia. Ez viszont okozhatott RAM hibát, csak nem értem miért ment el, nem piszkáltam, volt CMOS reset is, meg mentett profil beállítás, mégis ezek után rakoncátlankodott...

:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45077) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#45076) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs elirtam és már nem tudom szerkeszteni.

A CPU Vcore feszültsége volt túl alacsony

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45078) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#45077) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na kikínlódtam mi oldja meg a logi g-hub-ot. pro N winem van. Amíg nincs fent a mediafeature pack, esélytelen, de azután egy csapásra megoldódik.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45079) Gabesz87 válasza Submarine (#45075) üzenetére


Gabesz87
addikt

OK, köszi. Csekkoltam, és a cikkben lévő Felébresztési időzítők engedélyezése opció be volt kapcsolva. Letiltottam. Ill. ellenőriztem a bill. szoftverében is a hozzárendelt funkciót, az meg Default-on volt, úgyhogy Shutdown-ra állítottam. Remélem így jó lesz. Nem értem, mitől állítódtak el ezek, mert évek óta így használtam, hozzá sem kellett nyúlni az Unifying SW-hez.

(#45080) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Az elmúlt 10 évben Intel gépeim voltak, most váltottam Ryzenre. A gépemről minden infó megtalálható az adatlapomon.Minden beállítás alapon van, kivéve 2 dolgot. A ramokat XMP-ben 3200 Mhz-re állítottam, illetve a VGA áramfelvételi korlátját maxra tettem.
A hiba a következő: A gép új kora óta lassan bootol. A win betöltésig kb 1 perc is eltelik. Többször csak második indításra tölt be a windows, előtte az Asrock feliratnál megfagy. Az elmúlt napokban több kékhalál volt, ami eddig sosem volt jellemző.
Ma a bekapcsolást követően ez a kép fogadott. [link] Minden egyes kékhalál utána a ramok frekije, illetve a vga áramfelvételi beállítás visszaáll alapértelmezettre.
Van ötletetek mit keressek? Korábban volt más ssd-m, de azzal is lassú volt a boot. Azt kizárnám.
BIOS a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45081) jokeph válasza Ace Ventura (#45080) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Első körben hagyd a ramokat alapon (amire beáll magától, nálam pl. 2133 MHZ).
Olybá tűnik, hogy az XMP-vel betöltött profilt instabillá teszi a boot folyamatot is . :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45082) Ace Ventura válasza jokeph (#45081) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Az a baj, hogy a ma reggeli linkelt hibaüzenet, már alapon járatott ramokkal történt.
Gondolkodom ramcserén, de lehet, hogy lapot kellene...

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45083) jokeph válasza Ace Ventura (#45082) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az biza baj...
1 modullal felváltva is próbáltad ?

Hibalehetőség a ram(ok), a ram slot(ok) és a CPU is, mert abban van a memória vezérlő.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45084) Ace Ventura válasza jokeph (#45083) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azt még nem, de most belemélyedtem a nyomozásba.
Az a fura, hogy néha meg simán megy minden.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45085) gordonfreemN válasza Ace Ventura (#45080) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nézd meg a cpu vcore feszültséget is, legyen 1,1<1,2

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45086) valentin94


valentin94
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes jelenséggel fordulok hozzátok. Van egy I7es 9700 proci, 1070TI vgas gépem.
League of Legendsben és egyéb játékokban komoly lagg következik be, de csak ha az alap egeremet használom ami egy Logitech g203-as. Rácsatlakoztattam ezt az egeret laptopra ott nem jelenik meg a jelenség csak PC-n, viszont ha a vezeték nélküli egérrel játszom PC-n fix az FPS.

Vélemény ?

köszi

(#45087) redgreg


redgreg
tag

Sziasztok!
Ma úgy döntött a gépem, hogy nem akarja, hogy függö legyek, és inkább nem indult be.
Igazából az egyetlen változtatás az volt, hogy beraktam egy kingston 240 Gbs m2 2080as ssdt.
Semmit nem szedtem se ki se be.
Most meg bioscheckig se jut el
Ryzen 3600
Asus prime x570-p
Asus radeon 5700 rx
FSP Hyper M 700 W táp
HyperX 2x16 Gb ddr4 ram
Azóta lecsupaszítottam a rendszert vgaig.
De így is ugyanaz. Meg mintha csengene az egész.
A vga ledek világítanak, de a ventit nem indítja. Viszont kap áramot, mert ki be kapcsolásnál megmozdítja.
Valami tipp? Én talán a tápra gyanakszom, de nem tudom

(#45088) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Gép: Fujitsu 1155 lap
i5 2400
2x4Gb DDR3
integrált VGA (HD 2000)
integrált hang (valami realtek)
win 8.1 64bit.

A proci integrált VGA-ját használom. A lapon display port kimenet van, amit átalakítózok HDMI-re és így kötöm a tv-hez a gépet. Anno GTX 460-nal HDMI-n keresztül volt hang a TV-n. Most nem tudom ezt megcsinálni.
Mi lehet a baj?
Elméletileg a legfrissebb driver van fent a hangkártyához. Nem lehet valahol, valahogy esetleg valami HDMI audio drivert feltelepíteni? Szerintem driveres kérdés lesz, mert az átalakító tuti viszi a hangot is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#45089) redgreg válasza Fr@nkieWilde (#45088) üzenetére


redgreg
tag

Nagyon buta kérdés, de mivel kb fordítottan egy hasonlót végigzongoráztam anno, nem állította át az öreg picipuha a hangcsatornát hdmiről audioportra?

(#45090) --ka válasza Fr@nkieWilde (#45088) üzenetére


--ka
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45091) Fr@nkieWilde válasza redgreg (#45089) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nincs választási lehetőség, akartam én is választani, de nincs más opció. Szerintem szoftveres gond lehet,. Ezért is hoztam fel a gtx 460-at, mert amikor a driverét feltettem ,akkor feltelepítette egyben a HDMI audio drivert is, így a vga-t a tv-re HDMI kábellel kötve probléma nélkül ment a hang a tv-n.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#45092) --ka válasza Fr@nkieWilde (#45091) üzenetére


--ka
senior tag

Korábban töröltem, de most ide írom megint.
Szerintem nem árthat, ha felteszed, így keresd: Realtek HDMI Audio Driver R2.70.
Elsősorban ATi kártyák HDMI hang gondját hívatott kezelni, de lehet, hogy itt is segít.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45093) Fr@nkieWilde válasza --ka (#45092) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi, otthon este megnézem. Remélem jó lesz, mert nincs kedvem mindig bekapcsolni a 2.1-et, amit jack-kel kötöttem a géphez. Legtöbb esetben elég csak a tv hangszórója.
Kíváncsi leszek.
Amúgy ha máshogy nem megy, akkor lehet veszek majd valami kis VGA-t, úgyis néha játszogatnék régebbi játékokkal, csak elég szűk a kör ami szóba jöhet, az árak meg az egekben ráadásul.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#45094) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy tegnap játék közben 2X is újraindult a gép, aztán már Windows alól is többször!
Gondoltam régi már az Op rendszer rakok egy újat, hát a rendszer még fel is ment de amint felteszem a VGA drivert már újra is indul, aztán nem lehet elindítani csak csökkentett módban. A VGA-t elvittem egy ismerőshöz leteszteltük jó,
Ramokat próbáltam cserélgetni, de semmi változás, mi lehet?
Sajnos csere tápot és procit nemigen tudok szerezni, az alaplapom Asus X470 Pro Prime, Ryzen 5800X-el, két SSD-re is probáltam a windows-t rátenni de az sem segített.

(#45095) chopin42 válasza Intruder A 6 (#45094) üzenetére


chopin42
őstag

Tápod milyen?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45096) Intruder A 6 válasza chopin42 (#45095) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Corsaire RM650W hát nem akarok baromságot írni de kb 7 éves már , de lehet még több!

(#45097) chopin42 válasza Intruder A 6 (#45096) üzenetére


chopin42
őstag

A tápod nem mai csirke, lehet, hogy elfáradt. Kérd el haverodét (akinél a gpu-t próbáltad), adj neki egy sört, teszteljétek le (addig neki se kell a gép). Arra gondolok, hogy mikor telepíted a gpu drivert, egy pillanatra bekér egy kis kakaót a rendszer, hogy tesztelje a drivert (illetve a driver teszteli a cuccot), és akkor újraindul, indíításnál pedig ugyanezt tenné, ezért tudsz csak csökkentett módot (ott nincs driver, a gpu minimum tdp-vel megy végig). Gpu amúgy milyen?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45098) Intruder A 6 válasza chopin42 (#45097) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

MSI GTX 1070 Gaming X

(#45099) Intruder A 6 válasza chopin42 (#45097) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Proci esetleg nem csinálhat ilyet?
Alaplapot szerettem volna cserélni idővel X570-re, kevés a mostanin az SATA csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#45100) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Létezhet olyan, hogy pendriveról akartam bootolni és valamiért nem tetszett a gépnek ezért újraindult, azóta nem ad képet? :U Bios reset után sincs változás.
Egy ideiglenes vga van benne, a múltkor produkált hasonlót, szétszedtem és a ramok cserélgetése ha jól rémlik megoldotta. Most viszont nem. Órák óta nem jövök rá. Lehet a csere vga halt meg? Melegszik es a venti is forog rajta, áramot kap. A kábelt kihúzásnál érzékeli a monitor, viszont nincs jel. Másik kijelzőn is magát a kimenetet érzékeli, más nem történik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.