Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) d3tox1c válasza Gézengúz (#44400) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi, elkuldtem oda is :)

(#44402) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek milyen hiba állhat az alábbiak mögött?
Egyszerű netezős asztali PC. Bekapcsolás után nem történt semmi, nem pörgött fel a venti, semmi, meg sem nyikkant.
De az egér lézerje világított, a billentyűzet ledjei nem.

Áramtalanítás. Próba újra. Ugyanez.

Pár próbálkozás még ugyan így... aztán az egyik bekapcsolás alkalmával a DVD meghajtó gombjának megnyomását követően indult be a gép. :F

Azóta mintha semmi nem történt volna. Működik... Próbáltam előidézni a jelenséget, de nem sikerült.

Ilyet még nem tapasztaltam.

Tudnátok segíteni, hogy ez mitől lehetett?
Köszi,
Dave :R

(#44403) w.miki válasza Reaper04 (#44402) üzenetére


w.miki
veterán

Lemerült Bios elem, felpuffadt kondik az alaplapon?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44404) Reaper04 válasza w.miki (#44403) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Rámérek az elemre.
Kondik... ellenőrzöm. Bármelyik problémás lehet? Vagy csak bizonyos helyen lévők?

(#44405) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!
Az előbb raktam össze egy gépet a következőkből:

Ryzen 7 3700X + Wraith Prism gyári hűtő
Asrock B550M Pro4
Corsair Vengeance RGB 2x8GB
Palit RTX 2060 Super 8GB
Gigabyte P550b 550W

A problémám az hogy bootnál amíg felpörög a venti világít az alaplapon a DRAM és CPU piros led. Amint lenyugszik a venti akkor elalszanak majd felvillan a BOOT majd a VGA piros led, utána elalszanak és elindul normálisan a gép, működik rendesen. Na most az érdekelne engem mitől van ez valamint mivel lehetne megszűntetni? Félek hogy valamit esetleg nem jól csináltam.

Köszi!

The owls are not what they seem.

(#44406) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Új gép, új probléma, barátomnál.
WIN10 leállítás után a gép nem kapcsol ki, ez valami bios kapcsoló lesz?

Régebbi I5 2400, Lenovo lap.

(#44407) Gézengúz válasza Gézengúz (#44406) üzenetére


Gézengúz
addikt

Holnap megnézem, de úgy látszik nem lesz bonyolult!

[link]

(#44408) Gery0505 válasza gyenge47 (#44398) üzenetére


Gery0505
tag

Köszi a választ, megnéztem a BIOS-t, de nem találtam meg ezt a funkciót, hogy hol lehet beállítani. Asus P8Z77-V PRO alaplapom van. Egyébként én is erre gondoltam, hogy be lehet kapcsolva a Wake up on lan funkció, de nem találtam meg a beállítást.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44409) Tonti


Tonti
tag

Sziasztok!
A problemam a kovetkezo. Beindul a gep, de se kep nincs, se az eger/billentyuzet led nem kapcsol be, de a ventik porognek. Tegnap szetszedtem a tapot kitisztitottam, minden kabelt ujra bedugtam de a problema meg mindig fennall.
Vagy alaplap vagy tap lehet a hibas szerintem, mind a ketto kb 8 eves szoval nem csodalkoznek ha eloregedtek volna, viszojt nem terveztem jelenleg felujitani az egesz gepet. Tap: xfx pro 550w, alaplap: asrock 970 extreme 3.

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#44410) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok.
Kis segedelem kellene. Egy Lenovo ideapad 100. Win 7 volt rajt. Win1et szerettem volna telepíteni rá. USB telepítővel. Simán eljutottam a telepítésig de ott elakadtam, mert MBR volt a lemezen és GPT kellett neki. Parancssorból megcsináltam clean parancsal majd átkonvertáltam GPT. Simán felment a win 10. Telepítés után újra indítást kért, azóta viszont nem indul el. A lENOVO feliraton túl nem megy. Már az USB-ről sem bootol be (gondoltam felrakom újra.) Esetleg valami tipp?
Boot mode: Legacy support
Boot priority: UEFI First
USB Boot: Enabled

Nagyon megköszönném a segedelmet

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#44411) Fantomas80


Fantomas80
tag

Sziasztok

Most vettem innen a fórumról egy Asrock GamingX570X es lapot.
Aza gondom vele abszolút nem indul a ventik se indulnak el. Több táppal tesztelve.
Asztalra krakva minden lehúzva csak proci és a lap de így se indul.
A tulajdonosa azt mondja mielött postázta tökéletesen működött.
Annyi a különbség én 3800X procival használnám neki még 2600 Ryzene volt.
Valakinek ötlet mit próbálhatnék még ki?

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#44412) batyuska100 válasza Fantomas80 (#44411) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia!
Proci nélkül se pörögnek fel a ventik? Biost resetelted?

(#44413) Fantomas80 válasza batyuska100 (#44412) üzenetére


Fantomas80
tag

Cpu nélkül még nem próbáltam.
Bios reset? Elemet kivettem pár percre. Erre gondolsz?
Akkor mêg holnap azt meg próbálom. Abszolút csak a lap meg táp.

Még egy kérdés Cpu melett eddigi lapokon csak egy 8 tűs csati volt most ezen van még egy 4 tűs is. De nekem viszont nincs ilyen plusz csatlakozóm. Gondolom ez inkább az extrém tuningnál avn jelentősége

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#44414) Essejó válasza Attas (#44410) üzenetére


Essejó
veterán

Csak tipp, de megprobálhatnád a boot sorrendet Usb-re állítani.
Egyébként miért kellett neki gpt? Csak a 2 Terránál nagyobb rendszer lemez esetén szükségszerű. Lehetséges, hogy a telepítő usb sem jó formátumba volt megírva. Föleg ha most Legacyban bootol, de gpt particióra van telepítve.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44415) batyuska100 válasza Fantomas80 (#44413) üzenetére


batyuska100
senior tag

Jumperrel már szerintem nem tudod resetelni a biost. Proci nélkül a ventiknek fel kel pörögniünk. Ezt találtam. Igen, nagyobb OC esetében kell bekötni azt is.

(#44416) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Mi lehet, a hiba, asrock alaplap 1150-es bekapcsolásnál 4 rövidet sípól.... ram, cpu, táp, mind jó le lett tesztelve.

(#44417) gabber01


gabber01
addikt

Szebb estét!
Találkozott esetleg valaki a következőkkel?
Megy a gép, filmet nézünk és egyszer csak felpörög a gpu venti maxra, kép meg elmegy. Kikapcsoltam, azóta semmi. Bootnál semmi kép, 1et hosszabban majd 2 nagyon rövidet sípol, de ezt nem ismétli, többet nem sípol a következő indításig.
Kivettem a gput, vissza, kábeleit szintén. Ramokkal is játszottam, ki, be egyesével mindegyik slotban. Ugyanaz. Ha ram nélkül indítanám akkor persze folyamatosan rövideket sípol.
Nem volt még módom másik gépben semmit kipróbálni, de valakinek ötlet? GPU meghalt volna? Vagy más? :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44418) batyuska100


batyuska100
senior tag

@Csabesz666 és @gabber01

Mi az alkatrészek pontos típusa? Ezek az infók nélkül elég nehéz lesz orvosolni a hibákat.

(#44419) gabber01 válasza batyuska100 (#44418) üzenetére


gabber01
addikt

Adatlapomon van minden
i7-2600, GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 Rev.1.0, Zotac 1080 AMP! Extreme, 16GB (2x8GB kit) Corsair Vengeance DDR3 1600MHz CL9 low profile, CM G550M

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44420) gabber01 válasza batyuska100 (#44418) üzenetére


gabber01
addikt

Az a baj még az integrált VGA-t sem tudom kipróbálni, mert ezen a lapon nincs hozzá port...

Lehetséges volna, hogy a táp miatt megmurdelt a kártya, mert nem bírta? Mondjuk sosem fagyott vagy indult újra.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44421) chopin42 válasza gabber01 (#44419) üzenetére


chopin42
őstag

Ez alapján ram hiba. Cmos clear megvolt?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44422) gabber01 válasza chopin42 (#44421) üzenetére


gabber01
addikt

Ejj, de pont hogy a kártyát írja itt
1 long beep and 2 short beep:Graphic card error

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44423) chopin42 válasza gabber01 (#44422) üzenetére


chopin42
őstag

Igaz, elnéztem a sort. Akkor behalt a gpu.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44424) batyuska100 válasza chopin42 (#44421) üzenetére


batyuska100
senior tag

Graphics card hibát ír.

@gabber01: Nézd meg a kábeleket, nálam Quadro kártya produkált hasonlót.

Szerk: megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#44425) gabber01 válasza batyuska100 (#44424) üzenetére


gabber01
addikt

Mire gondolsz?
Kiszedtem, visszaraktam, tápkábelek helyükön.
Nagy szívás lenne ha ez tényleg kuka.
Holnap kipróbálom haver kártyájával, aztán kiderül.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44426) Csabesz666 válasza batyuska100 (#44418) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

A probléma , megoldva..... a ram volt a bibis...... kukáztam egyet, és azzal indul a lap.

(#44427) Fantomas80 válasza batyuska100 (#44415) üzenetére


Fantomas80
tag

Köszönöm.
Végén csak el indult. A bios elemet kellet kivennem.
Így resetelődött a bios gondolom. Így elfogadta a lap az új Cpu-t.
De érdekes hiba szerintem. Mert teljesen úgy tünt mintha hallot lenne a lap.
Cpu nélkül ugyan csak nem indult a lap.
Csak ahogy kivettem az elemet vissza raktam a cpu-t utánna indult el.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#44428) batyuska100 válasza gabber01 (#44425) üzenetére


batyuska100
senior tag

A pci-e kábelek érintkezőit nézd meg, lehet, hogy megégett, vagy korrodálódott.

@Fantomas80: Lehet, hogy az előző tulaj kihasználta az OC-t a lapban, és az ő procijához volt állítva a bios.

(#44429) gabber01 válasza batyuska100 (#44428) üzenetére


gabber01
addikt

Nem segített sajna.
Elképzelhető hogy javítható? Létezik vki aki ilyenek javításával foglalkozik?
Ennyire hirtelen hogy dögölhet meg vmi?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44430) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Windows 10 pro, 64 bit-es op.rendszerrel szerelt 98 %-ig munkagép esetén a következő probléma merült fel.
Október elején egyik napról a másikra nem tudtam felébreszteni alvó állapotból a gépet, az említett probléma egy hete már odáig fajult, hogy alvó állapotba lépéskor kék képernyőt produkál a gép.
Hibajelenség oka: System thread exeption not handled, hibakód: CAXHWCD2.sys

Lefuttattam már az sfc/ scannow illetve a DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth és a DISM /Online /Cleanup-Image /ScankHealth, illetve a DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth parancsokat, de egyik sem talált semmit és nem is változtatott a helyzeten semmit, azaz a hiba továbbra is fennáll. Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy újraindításkor szokatlanul hosszú idő alatt indul újra a gép, közel egy percig csak fekete képernyő látható.
Súgjatok már, hogy mi lenne itt a megoldás? Netán az újratelepítés??

Samsem

(#44431) ElektrikusDE válasza SamSem58 (#44430) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Lehet hogy 56kbites modem (ADSL) van gépedben, ha igen én letiltanám BIOS-ban és-vagy eltávolítanám az eszköz kezelőben.

"A "caxhwcd2.sys" névvel leggyakrabban használt fájl fájl adataiTermék:SoftK56 modem illesztőprogramVállalat:Conexant Systems, Inc."

Amennyiben nincs, (nem találsz rajta telefon csatlakozót) akkor tovább keressük a hibát.

Ui:

Az én DELL laptopomban pl. van. (persze nincs használatban, de települ)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44432) BigCapybara


BigCapybara
újonc

Kinyírta a gépemet a Furmark teszt?

Üdv!

Egy igen érdekes problémával fordulnék hozzátok. Nemrégiben vásároltam egy HP GT 730 2GB GDDR3 videókártyát. Tudom, megkaptam sokszor, nem játékra való… GT 710-ről azért nekem igen pofás kis váltás volt, főleg, mivel a GTA 5-öt HD felbontásban high textura mellett szuperül vitte 40FPS-sel. Egy idő után viszont váltani akartam, tehát el akartam adni a kártyát. A leendő vevő kért egy Furmark tesztet, amit picit furcsálltam, hogy ilyen teljesítményű kártyát minek megtornáztatni, dehát a GT 710-est is meghajtottam már vele, ott az égvilágon semmi probléma nem történt. Na, hát itt történt. Első nekifutásra egy fekete képernyő fogadott. Ezt a feladatkezelőbe belépve és a tesztet kiiktatva gyorsan orvosolni is tudtam. Majd egy nagy levegővétel után félve rákattintottam megint a START gombra. A gépem egyből beadta a derekát, leállt. Majd újraindult. Majd megint leállt. És így tovább. A BIOS csippanásáig nem jut el a gép. A teszt természetesen a legalacsonyabb beállításokkal futott, tehát 720P-n, FXAA=0, MSAA=0.

Amiket próbáltam:
-alaplapi elem kivétele
-tápegység kipróbálása másik alaplapban (szörnyülködve néztem, hogy ugyanazt a problémát produkálja, tehát elindul, majd leáll, akkor is, miután a vélhetően problémás tápegységgel és kártyával kipróbáltam azt az alaplapot és másik kártyára, illetve tápra cseréltem) Magyarul volt egy cserealaplapom, kipróbáltam vele mind a hibásnak vélt kártyát (GT 730), mind a tápegységet, ugyanúgy fennállt a probléma. Majd miután a cserealaplapot a többi alkatrésztől teljesen független (tehát nem a GT 730 és nem az eddig használt táp) videókártyával és tápegységgel is kipróbáltam, akkor is fennállt a hiba.

A hibás gépem specifikációi:
Alaplap: Asus B85M-G
Proci: 15-4570S
RAM: 4x4GB HyperX Fury DDR3 1333MHz
Videókártya: HP GT 730 2GB GDDR3
HDD: 2X1 GB TOSHIBA 7200RPM
Tápegység: Chieftec GPS-700AB (700W)

Csere hardverek:
Alaplap: Intel DH55PJ 1156 lap
Proci: I3-540
RAM: SAMSUNG 1x2GB DDR3 1333MHz
Tápegység: Lenovo 240W

Létezhet, hogy a tápegység vagy a kártya által hibás lett a csere alaplapom is?
Valaki tapasztalt már hasonlót? Remélem érthetően meg tudtam fogalmazni a problémát. Ha nem, írjatok!
Minden tippet, tanácsot szívesen várok!

Köszönettel,
Zsombor

(#44433) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Szia,

Valóban van USB fax modem a gépemen, de az eddig nem okozott hibát. Október első hetében kezdte el azzal, hogy nem jött vissza alvó állapotból. De mindjárt leszedem az USB faxot (annak illesztőjét egyébként a Windows telepítette lemez nélkül), de kétségeim vannak arról, hogy az okozná a problémát! A fejleményekről hamarosan írok!

Samsem

(#44434) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Nos kipróbáltam a rendszert úgy, hogy letiltottam az USB faxot, majd úgy is, hogy leszedtem és újratelepítettem, ám a helyzet mindkét esetben csak annyiban változott, hogy nem produkál kék képernyőt a gép. Ám alvó állapotból most sem jön vissza, azaz az alap probléma - nem ébreszthető fel a gép alvó állapotból - maradt. Vagyis a kék képernyőhöz valóban lehetett köze a fax modemnek, de az alapproblémához nincs. Akkor most hogyan tovább?

Samsem

(#44435) ElektrikusDE válasza SamSem58 (#44434) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Segíthetne ha leírnád a konfigurációdat.

Az alvó állapottal kapcsolatban sajnos én már nem tudok segíteni, kikapcsoltam mert az új Windows 10 verzióval nem működik jól (teljesen kikapcsol, az én több mint 12 éves Vista kompatibilis Packard Bell gépemnél).

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44436) SamSem58 válasza ElektrikusDE (#44435) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Küldöm a gép felépítését:

Alaplap: GIGABYTE GA-H81M-D3H
Processzor: Intel(R) Celeron(R) CPU G1820 @ 2.70GHz 2.70 GHz
Memória mérete: 8,00 GB (7,88 GB használható)
Eszköz azonosítója: 3D18E123-D679-46BF-8B04-7AB0EE8244E7
Termékazonosító: 00330-80000-00000-AA294
Rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor
Toll és érintés: Ez a képernyő sem tollal történő, sem érintéses bevitelt nem tesz lehetővé
Kiadás: Windows 10 Pro
Verzió ?20H2
Telepítés dátuma: ‎2020. ‎09. ‎27.
Operációs rendszer buildszáma: 19042.572
Minőség Windows Feature Experience Pack: 120.2212.31.0

Samsem

(#44437) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Adott egy Asrock B85M Pro4 alplap, egy i5 4690K procival. A hiba hogy bekapcsolásnál 1 másodpercre felpörögnek a ventik, aztán lekapcsol a gép, majd magától újra be, majd kikapcs, egy végtelen ciklusban. Sípolni nem sípol. Alaplapon nincs púpos kondi, 2 különböző, amúgy működö tápegységgel (Chieftec) próbáltam, próbáltam a memóriákat mindenféle módon cserélni a foglalatokban, de ha kiveszem az összes ramot, akkor is ez a ciklus indul be, és nem sípol, pedig ugye memória hiba miatt kellene sípolni. CMOS-t reseteltem jumperrel, de az elemet is kicseréltem. Egyedül a procit nem cserélem ki, de kivettem, újrapasztáztam. Próbáltam videókártyával és anélkül, lehúztam minden hddt, ssd-t.
Ez vajon mi? Alaplap vagy proci? Előzőleg a gép amúgy ment szépen, kb 6 órát játszottam rajta, túlmelegedés nélkül.

Az ötleteket előre is köszönöm! :R

(#44438) gabber01 válasza McCsaplak (#44437) üzenetére


gabber01
addikt

Nekem ilyen procinál volt régen.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44439) DonThomasino válasza McCsaplak (#44437) üzenetére


DonThomasino
veterán

Meg kéne próbálni a procidat,
egy másik lapban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44440) Attas válasza Essejó (#44414) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a választ!
időközben, megoldódott. Az alaplap elem merült le. :W

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#44441) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok!

Gépem a profilomban.
VGA-t cseréltem a gépben. Képet sem adott. Pár restart után elindult. Visszaraktam a régi kártyát, ott is csak sokadszorra indult a gép. Aztán megint kártyát cseréltem.
Most viszont se kép-se hang. Ugyanaz mint feljebb. Nem ad képet, a biosba sem tudok belépni. Egyszer tegnap adott képet, ki is írta, hogy overclocking failed. Beléptem a biosba, de én barom nem állítottam be az optimized defaultot, csak a boot sorrendet varriáltam. Utána persze már ezt sem adta be.
VGA jó, másik gépen próbáltam. Másik monitorral és kábellel is. Alaplapra dugva a képet is próbáltam, úgy sincs semmi. 1 ssd és alaplap, cpu kivételével mindent lehúztam a tápról, de úgy sincs semmi.
Szóval ventik felpörögnek, de nem ad képet. Viszont van, hogy 10-15 mp után újraindul magától, majd megint és megint... :D De ugyanúgy nincs kép.

Mi lehet a hiba? A tápom halt volna be? Vagy az elem a lapban? :R

(#44442) C4mp3r válasza Tomi0703 (#44441) üzenetére


C4mp3r
addikt

hi,

ramokkal meg probalj meg varialni ha nem tetted, illetve egy cmos resetet nyomj, akkor minden visszaall alapra a biosban.

(#44443) Tomi0703 válasza C4mp3r (#44442) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ramokat cserélgettem, de nem segített.
Ez a cmos reset sem segített, ha jól csináltam, ez alapján. [link] Nálam a B verzió volt.

(#44444) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, megérkezett a Rytzen 5800 CPU a lapomba. Asus Prime X570 Pro.
Sajnos nem tudom tesztelni a CPU-t, mert nem indul a gép.
A lapon a DRAM visszajelző világít és nem megy tovább. 3 féle rammal próbáltam és egyszerre 1-el is az össze slotban. Próbáltam a CPU foglalatot szöszteleníteni is. Nem tudok róla, hogy az X570 lapot frissíteni kellene. Bios reset és elemkivétel is volt.

(#44445) Grave_444 válasza Kaci84 (#44444) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem frissíteni kell ahhoz a szériához a biost 2606-ra. [link]

[ Szerkesztve ]

(#44446) Guargumi


Guargumi
tag

Hello,
a következő a jelenség, ha a gép hátsó csatlakozójába dugom a fejest (mikrofon és a hang) elindul a gépem, de nem ad képet a monitorom.
Átdugom a monitorba, simán elindul, s normálisan működik, van hang (hdmi keresztül).
Én az alaplapra gondoltam ( ASRock H61) hogy ott történt valami hiba, bár lehet a táp is (FSP 550 raid), találkozott már valaki hasonlóval?
i52500k, 16gb ram, s egy nvidia 960, hd, ssd van a gépben.

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#44447) DonThomasino válasza Guargumi (#44446) üzenetére


DonThomasino
veterán

Milyen hangkártya van a gépben ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44448) palfitom válasza Kaci84 (#44444) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Pedig kell hozzá BIOS-frissítés, az X570 egy korábbi széria, csak a B550-ekhez nem kell.
(Sajnos, ahogy nézem, a lapodon nincs proci-nélküli BIOS-frissítési opció.)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#44449) egonthekille


egonthekille
újonc

Üdv! Szeretném a tanácsotokat kérni.
A szituáció a következő:
Melóhelyen 3 db HP Prodesk 600 G2-s gépem nem postol. Egyik napról a másikra nem adnak képet. Nem egyszerre mentek meg, hanem úgy jó 2 hónapos időközönként.
A gépek i5 6500 procival vannak szerelve, 4 GB DDR4 samsung RAM, 500GB HDD, stb... tehát gyári konfiguráció. Garancia az sajnos már lejárt róluk.

Kicsit tanácstalan vagyok, mert a tünetek a következők:
-A procik jók, másik gépben tökéletesen működnek.
-A tápegységek jók, szintén másik gépben tökéletesek.
-Hasonló képpen a memóriák és a HDD-k.
-Nem ad képet jól működő videokártyával sem.

Én azt tartom furcsának, hogy nem sípol hibakódot egyik gép sem. Viszont ha kiveszem a memóriát vagy a procit akkor eszeveszett sípolásba kezdenek.

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#44450) ElektrikusDE válasza egonthekille (#44449) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Táv javítás kicsit nehéz ezeknél sajnos...

Én először ellenőrizném az alaplapi elemet.

És ezzel folytatnám:

[Maintenance and Service Guide
HP ProDesk 600 G2 Microtower Business PC]

Ui:

Természetesen az utolsó tanács: cseréljünk alaplapot... :W

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.