Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Calibra72 válasza zsombor222 (#10999) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Végső esetben ki lehet cserélni csak azt az egy lábat is, ha van egy jó pákád.
Kb. öt perces meló lenne,de ha nincs gyakorlatod,eszközöd a forrasztáshoz,inkább vidd szakemberhez.
Főleg a mai HDD árakat figyelembe véve érdemes javíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#11002) an-fab


an-fab
csendes tag

sziasztok
van egy kis gondom, segítséget szeretnék kérni:
HP elitebook 8530p, üzleti laptop.
egy ideje kék halállal szeretett lefagyni, majd újraíndításkor minden működött. egyre több ilyen volt, mai napon végleg megadta magát. elindul, asztal háttérkép bejön, viszont az ikonok és a tálca nem. ctrl+alt+del-re nem reagál, ki kell kapcsolni. csökkentett módban működik, de egy idő után túlmelegszik és hirtelen megáll, kikapcsol. explorer exe-t megnéztem, helyén van, mérete is megfelelő. Rendszergazdaként is be lehet jelentkezni, úgy bejön a tálca meg az ikonok is, viszont lefagy és semmire sem reagál. dokkolóval, sima töltővel, és natúr minden kábel nélkül is ugyanezek a diagnózisok élnek. xp fut a gépen, újratelepítés nem lehetséges. mit tehetnék? köszönöm előre is a válasz(oka)t!
üdvözlettel:
andris

(#11003) vendettta válasza an-fab (#11002) üzenetére


vendettta
tag

sztem pucold ki mármint portalanítsd stb(egyrészt szigetel másrészt a melegedést lehet megszünteti) , nézd meg az esetleges pasztázásokat illetve a gap padok állapotát..utána a ventiket, hogy gyári fordulaton pörögnek-e..nem csapágyas stb..
ezzel a melegedést nagyjából meg is nézted.

rendszer szinten nyomj egy grafikus javítást az xp cd-ről..

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11004) qfm válasza an-fab (#11002) üzenetére


qfm
senior tag

Miért nem lehetséges az újra telepítés?

Ez innen még elég sok minden lehet. Hdd hiba, logikai hiba, hibás driver, hibás registry, egyéb OS hiba, hibás memória, vírus, sőt még alaplap hiba is.

Én úgy kezdeném, hogy csökkentett mód, hőfokok logolásának bekapcsolása, és hdd chkdsk. Ha talál hibát javítod, ha nem, akkor rendszerstabilitás tesztet lehet engedni külön külön a hardver elemekre, pl. memória, hdd, stb. hogy lásd meghal e valaminél. Érdemes közben figyelni a taskmanagert hogy mi használja a cpu-t ami miatt annyira melegszik. Ha látszólag minden rendben, akkor három irányba indulhatsz. Megpróbálod a rendszert rendbe rakni, hátha valami os hiba, vagy vírust keresel, vagy agresszívebb tesztnek veted alá a hardver elemeket. Én az OS hibára tippelnék következő lépésben, ha nem látok gyanús futó folyamatot ami zabálja az erőforrást.

Mivel közben más is válaszolt, offolom a bejegyzést. Ha nem jutnál előrébb arra az esetre.

[ Szerkesztve ]

(#11005) vendettta válasza qfm (#11004) üzenetére


vendettta
tag

ezt írtam volna következő hszként kb én is...pusztán gondolom nem nagyon van lehetősége menteni laptop révén..ezért írtam javítást és nem format/reinstall-t:)

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11006) Calibra72 válasza an-fab (#11002) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Mivel csökkentett módban nem melegszenek annyira az alkatrészek,később melegedik túl a laptop.
Ahogy vendettta is írta,pucold ki a lapost,ellenőrizd a ventiket,és a régi megkövült hővezető pasztát kapard le,és pasztázd újra.
Én legalábbis első körben biztosan ezt tenném.

(#11007) seyboy


seyboy
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy a gépem csak 3. próbálkozásra indul el, és néha leáll játék közben. Nemrég vettem egy új kártyát azóta tapasztalom ezt.
Én a tápra gyanakszom, hogy talán nem bírja.
config:
ASRock N68C-S UCC
AMD Phenom II X4 Black Edition 980 3700-->3300 MHz
Sapphire HD6950 2GB
táp: CM Elite Power 500W

(#11008) Calibra72 válasza seyboy (#11007) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szinte biztos hogy a táp nem bírja a hajszát.6950 nem kis fogyasztású kártya,kérdés hogy a 12v-os ágon hány ampert tud a tápod.
Főleg ha a 4 magos procidon esetleg egy kis tuning is van :)

(#11009) seyboy válasza Calibra72 (#11008) üzenetére


seyboy
csendes tag

(+12v1)+(+12v2)=20-20A. A procinak viszont csökkentettem a MHZ-én mivel a lap nem szerette az eredeti 3700 MHZ-t.

(#11010) vendettta válasza seyboy (#11007) üzenetére


vendettta
tag

alap esetben sztem bírnia kéne az elite pw-nek! nem rossz tápok azok!

miután a lapod 95wattig támogat...a procid meg 125wattos...ez lehet,hogy nem az igazi így..nekem annó n68c-gs ucc-vel volt ue. Kapott a gép egy Giga ma790xt ud4p-t és fel lélegzett a gép...

ilyen gépet ilyen lappal összerakni... :U (nem az asrockal van a baj..hanem, ez egy nem igazán felszerelt lap...ha jól sejtem a cpu-z 1000-es HT-t ír...ami szintén nem előny...miután ez a lap annyit tud...

SZERK.:
"(+12v1)+(+12v2)=20-20A. A procinak viszont csökkentettem a MHZ-én mivel a lap nem szerette az eredeti 3700 MHZ-t."

ismételni tudom magam..nem a 3.7et nem szerette...hanem a felvett teljesítményt...első körben dobnám alóla a lapot!:)

u.i:

az n68-c gs ucc-ben nekem egy 555BE 3.8at ment akárhogy feszeltem...a gigában pedig 1.425el 4.1et

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11011) an-fab válasza vendettta (#11003) üzenetére


an-fab
csendes tag

nem is igazából a melegedéssel van a baj, ha elindítom, bejön az asztal ikonok és tálca nélkül, és nem dolgozik a gép, egyáltalán nem is melegszik. az egér van hogy nem reagál, van hogy reagál, viszont ctrl-alt-del és ctrl-shft-esc sem csinál semmit, a laptop jelzőfényeinél az olvasást jelző lámpa egy fix tempóban villog. tehát vmi olvasás hiba lehet, amikor biosban tesztelgetem akkor is hard disk failure-t jelzett. ilyenkor is segíthet a pucolás? köszi!

(#11012) vendettta válasza an-fab (#11011) üzenetére


vendettta
tag

az sosem árt:) de ebben az esetben én betennék egy xp cd-t és amikor megkeresi az előző winfosod...akkor nyomj javítást..szóval ne parancssorost hanem grafikust ezzel minden adatod megmarad csak a rendszer fájlokat húzza újra...szerintem megoldódik...

ui.: puculni mindig érdemes főleg laptopot...elég kicsi a hely és hamar beporosodik:) nem tudom, milyen régi..de azért nem árt néha a pasztázásokat ellenőrizni...ez asztalira is igaz természetesen..de egy laptop szinte mindig melegebb.

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11013) zone válasza vendettta (#11012) üzenetére


zone
őstag

Az adatok megmaradnak, de a telepített programok valószínűleg nem fognak elindulni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#11014) vendettta válasza zone (#11013) üzenetére


vendettta
tag

szerintem ilyenkor a legfontosabb, hogy tudjunk biztonságban menteni másik partícióra vagy dvd-re vagy külső vinyára...:) de igazad van ezt lehagytam...

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11015) Calibra72 válasza seyboy (#11009) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Elméletben bírnia kellene a tápodnak a kártyádat.6950 max fogyasztása 210W.
Milyen idős a táp?
Sajnos az elektrolit kondenzátorok élettartama nem véges,ha elkezd kiszáradni,és megnő a belső ellenálása, elveszti a kapacitásának egy részét,és kevésbé lesz terhelhető a táp mint új korában.
Ha tudsz szerezz egy másik tápot próbaképp.
Az alaplapod viszont tényleg nem való ehhez a procihoz!
Szerezz be egy jó kis Gigabyte-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#11016) vendettta válasza Calibra72 (#11015) üzenetére


vendettta
tag

de nagyon nem!:) van egy nagyon jó(szerintem) procija..ami még ritka is...980!:) és 3.3on használja, mert a lapja szar hozzá...olyan mintha vennél egy Porsche-t de csak félig nyomhatnád le a gázpedált!:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11017) Calibra72 válasza vendettta (#11016) üzenetére


Calibra72
aktív tag

:)
Jó a hasonlat :)

(#11018) seyboy válasza Calibra72 (#11015) üzenetére


seyboy
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Akkor valószínűleg a lap nem bírja mivel a táp alig 2 hónapos.

(#11019) vendettta válasza seyboy (#11018) üzenetére


vendettta
tag

:R

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11020) Calibra72 válasza seyboy (#11018) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szivesen.
Gyorsabb VGA-hoz nagyobb számítási teljesítmény kell,és a procid bár kisebb frekin járatod,de lehet hogy még így is többet vesz fel mint amit az alaplapod elbír /95W/
Megpróbálhatnád még lejjebb venni a proci frekijét, akkor lehet hogy nem fog lekapcsolni a géped.
És ha már a frekit visszaveszed, a proci feszültségét is csökkentsd!

(#11021) an-fab válasza vendettta (#11012) üzenetére


an-fab
csendes tag

köszi szépen, ki lesz próbálva:)

(#11022) Trebron09


Trebron09
őstag

gépem:

ECS P55H-A SLI (V1.0)
Core i3 550 3,2Ghz
Kingmax DDR3 4096Mb 1.5v KIT
FSP ATX-350PNF 350W
___________________
Támadt egy kis probléma a gépemmel... :(
Ma délután alvó (S3) módból vissza akartam kapcsolni, de csak annyit csinál a gép, hogy felpörögnek a ventik majd leáll, felpörög leáll... és ezt ismételi amíg ki nem kapcsolom a tápot vagy ki nem húzom a tápkábelt. Bekapcsológombra egyáltalán nem reagál, csak arra ha bekapcsolom, de utána már azzal ki nem lehet kapcsolni.Post kijelző van a lapon, csak az a bibi, hogy az egy pillanatra felvillan és nem mutat semmit, a lapon van csipogó is persze az sem szól.. először csináltam CMOS cleart, kivettem az elemet majd rövidrezártam, illetve hátul a kis resetelő gombot is megnyomtam hosszú ideig.

Ezután megpróbáltam hogy megy-e de nem megy így sem..
Ekkor kivettem a lapot a gépből csak a vga kártya + memóriák + cpu volt benne így sem indul... kivettem a ramokat, semmi csipogás ugyanazt csinálja akkor is...kivettem a vga kártyát, ugyanezt csinálja a gép. :(

Legutolsó sorban pedig csak a cpu maradt azt is kivettem és bekapcsoltam, így már elindult a lap, de semmi csipogás nem volt és a post kijelző se megy így. Lehúztam a proci 4pin-es csatiját a lapról és így is az elindulós dolgot csinálja..
Visszaraktam csak a procit meg visszaraktam a 4pines cuccot, megint nem indul. De viszont a proci 5ilyen próbálkozás után kicsit már melegedett (kéz-meleg volt).

Tehát a lap csakis úgy hajlandó elindulni, hogy semmi nincs rákötve csak áram és akkor se csinál semmit. Másik FSP tápot rákötöttem és azzal is ugyanezt csinálj a lap.
__________
Ez alaplaphiba lehet?
Vagy a prociban meghalt valami pl. északi híd? (tuning során max. 1.264voltot kapott ahogy itt a képeken belinkeltem, de a többi mindig alapon ment, pl. ramok 1.52v) :F

A rendszert visszaraktam alapra mindig tuning után, tehát semmi sem volt húzva, így most sem.
Köszönöm a segítséget! :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11023) Calibra72 válasza Trebron09 (#11022) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Valószínűleg az alaplap döglött meg.

(#11024) Trebron09 válasza Calibra72 (#11023) üzenetére


Trebron09
őstag

Valószínű, én is arra tippelek, csak szomorú, hogy ez a gép csak 6 azaz hat! napot ment... ennyit bírnak a mai lapok vagy csak pont egy ilyet fogtam ki? :Y :(

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11025) Trebron09 válasza Trebron09 (#11024) üzenetére


Trebron09
őstag

Azt elfelejtettem leírni, hogy az alaplapon van gyárilag bekapcs + reset gomb, illetve stanby+power led, de persze ezekkel a gombokkal is próbáltam... ugyanaz sajnos. :W
Ha áramot kap a lap, akkor a standby led folyamatosan világít (mint amikor még működött), de utána semmi.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11026) vendettta válasza Trebron09 (#11022) üzenetére


vendettta
tag

az kemény, ha üzletben vetted a lapot akkor sztem vidd be kompletten..nézzenek rá...ha nekik sem megy cseréljék a lapot...

u.i.: nekem sincs nagyon több ötletem mindent leírtál kb...:S látom dugtál másik tápot is...hm... :U

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11027) Trebron09 válasza vendettta (#11026) üzenetére


Trebron09
őstag

bevinni az egész gépet nem tudom, mert vidéki vagyok... de amúgy is csak a lap + memória van az egyik boltból a proci már egy másik boltból lett véve

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11028) Calibra72 válasza Trebron09 (#11024) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A mai ólommentes BGA Made In China világban nem kell csodálkozni semmin :(

(#11029) Calibra72 válasza Trebron09 (#11027) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Mindenesetre ki kellene deríteni hogy tényleg a lap-e a rossz.
Ha netes boltból rendelted,akkor hívd fel a boltot,jelezd hogy garanciális problémád van.
Elméletileg a boltnak kell fizetnie a postaköltséget . Van olyan bolt, amelyiknek van garancia futárja is.

(#11030) Trebron09 válasza Calibra72 (#11029) üzenetére


Trebron09
őstag

persze ipon-tól rendeltem, a procit mivel nem tőlük vettem 3000Ft-ért vizsgálják be, de amúgy ingyenes lesz a garanciafutár miatt

még jelentkezem, addig is köszönöm a hozzászólásokat! :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11031) #10726912 válasza Calibra72 (#11028) üzenetére


#10726912
törölt tag

[Villanykörte össze esküvés]
Egy kis érdekesség mindenkinek, ha még nem láttátok volna...én pár napja néztem meg.
Nem csak KÍNAI a világ :(

(#11032) Calibra72 válasza Trebron09 (#11030) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szívesen!

(#11033) Calibra72 válasza #10726912 (#11031) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Köszi a linket,érdekes film volt. Persze a gyártók sok kis üzelmeiről tud az ember, azért mégis érdemes végignézni ezt a filmet.
Valamire rájöttem :) Egész életemben a tervezett elavulás ellen küzdök. Mindig mindent javítok bent a cégnél is, itthon is, minthogy kicseréljem újra. Persze a nagyfőnök örül neki, mert így sokkal olcsóbban jön ki neki a javítás :) Valahogy nincs szívem kidobni az alkatrészeket, sokkal többre becsülöm őket annál.

(#11034) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, illetve van, hogy a gépem nem kapcsol be ha rendesen startmenü > leállítással nyomom ki, viszont ha hátul a tápot egyböl lenyomom, vagyis azzal kapcsolom ki, utána ugy betudom kapcsolni a gépet, ha a rendes leállítással vagy ha a power gombal kapcsolom ki, utána csak isten tudja mikor tudom visszakapcsolni ujra, lehet hogy egy nap, lehet hogy egy perc vagy 4-5 óra.. remélem nagyjábol érthető a problémám, akinek van ötlete írja le! :) (win7 32bit, ujratelepítés is volt már, az alaplapra a power gomb rendesen be van kötve, C2D e7300, FSP táp, asrock lap, hyperx ramok, HD4850 VGA)

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#11035) CoolMan válasza SigmaW (#11034) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben próbáld ki egy másik táppal szerintem.

(#11036) #10726912


#10726912
törölt tag

Nah most nekem lenne egy kis problémám! :C
Van egy hangkártya, egy felbecsülhetetlen értékű cyrrus logicék által gyártott cristalclearsoundfu..stb-re keresztelt könig eletronic gbhbtb által forgalmazott izgalom fokozó, amit fel akarok darabolni, de előbb a ti ellen véleményeteket vagy épp a bele egyezéseteket szeretném kérni.
Ez a bizonyos siralomházas darab azt műveli, hogy a legalsó PCI foglalatba betéve lebénítja a gépet ( ventillátorok felpörögnek, de ennyi), a felette lévő foglalatba behelyezve elindul a gép, de az "eszköz nem indítható_10-es hibakód" üzi fogad szép sárga felkiáltójellel kísérve. A mindezek feletti foglalatba betéve van hang meg gépindulás meg mindenféle dolog, de fél perctől fél óráig terjedő idő alatt lefagy a gép, ha zenét hallgatok. A szintén PCI-os háló kártya mindegyik foglalatban működik.
Szóval lájkoljatok ;] :
Darabolás:
Nem darabolás(ha nem, akkor Mi lehet a hiba az ostoba felhasználóban? magyarázatot kérek :R ):
Előre is köszönöm!
U.i:gyári telepítőről+ netről letöltött driverekkel is próbálkoztam.

(#11037) CoolMan válasza #10726912 (#11036) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Darabolás! ;]
Komolyra fordítva a szót, én megnézném másik lapban is mert akkor esetleg kiderülne, hogy a hangkari a rossz vagy csak az alaplap nem komálja. Azon nem csodálkozom, hogy a legalsó foglalatban nem megy, mert régebbi lapoknál (tényleg ez milyen lap?) sokszor jártam úgy mint te, bármit tettem bele fagyott a gép.
Tehát másik lapban próba ha ott jó akkor maradhat, (de mivel te ebben a lapban nem tudod használni ezért darabolás :) ) ha nem akkor darabolás.

(#11038) vendettta válasza CoolMan (#11037) üzenetére


vendettta
tag

én is feljebb lévő pci+másik lap kombót mondanám..illetve azt, hogy ez zárlatra utal..megkérdezhetem milyen forrásból van a hiperkari?:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11039) Calibra72 válasza #10726912 (#11036) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Hasonló problémám volt régen egy Asus Alimagic csipszetes alaplappal,és egy tunerkártyával.
Arra már pontosan nem emlékszem mi volt a megoldás,de ha jól emlékszem az alaplap IRQ beállításaival kellett játszanom.

(#11040) street18


street18
csendes tag

Sziasztok van egy olyan problémám hogy, bekapcsolom a gépet nagyon sokáig tartja az alaplap képét és utána lassan írja ki a memoriát meg a vinyókat és uttána amikor boot-olnia kellene beadja a bal fölső sarokba a cursort és középre egy zöld egykarakternyi téglalapot mellette egy N-betűt és a betű tetején egy ilyet: ~

ez mit jelenthet?

(#11041) Trebron09 válasza street18 (#11040) üzenetére


Trebron09
őstag

Milyen gép?
Bios-ban a gyors boot opció be van kapcsolva?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11042) street18 válasza Trebron09 (#11041) üzenetére


street18
csendes tag

3magos AMD 2800 phenom2, gigabyte alaplap annak nem emlékszem a tipusára, asus EAH5750-es radeon, 2X2GB Ram, Win 7

És 2-éve megy (ment) rendessen.

(#11043) CoolMan válasza street18 (#11042) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Húzzál le mindent a lapról csak a proci, vga és egy darab memória modul legyen benne, ha nem jó akkor próbáld meg a másik memóriával.
Van az alaplapon integrált vga? Mert ha van akkor arra kösd a monitort.

[ Szerkesztve ]

(#11044) street18 válasza CoolMan (#11043) üzenetére


street18
csendes tag

ezen már túl vagyok.
nekem azt mondták hogy VGA az létezik?

(#11045) CoolMan válasza street18 (#11044) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kár, hogy ezt nem írtad mert akkor nem koptatom feleslegesen a billt. :U
Igen létezhet (vram hiba) de amíg nem nézed meg másikkal addig felesleges találgatni, előbbre nem jutsz.
A memóriákat is tesztelted már?

[ Szerkesztve ]

(#11046) street18 válasza CoolMan (#11045) üzenetére


street18
csendes tag

bocs hogy későn írom de kicseréltem a bátyáméval és úgy ment mind a két gép utána vissza raktam a videó kártyát a gépembe és megint ugyanaz
és ezt a képet adja ki:http://imageshack.us/photo/my-images/849/imag0028k.jpg/

[ Szerkesztve ]

(#11047) CoolMan válasza street18 (#11046) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tehát, ha jól értem akkor a te videó karid másik gépben jó és a te géped másik videó karival szintén jó.
Az előbb már kérdeztem a memóriádat tesztelted? Mert ha nem, akkor itt az ideje. Ezzel.

(#11048) street18 válasza CoolMan (#11047) üzenetére


street18
csendes tag

de gondolom ehez nem ártana ha menne a gép.

(#11049) Trebron09 válasza street18 (#11048) üzenetére


Trebron09
őstag

igen...

csinálj cmos cleart, majd utána teszteld a memóriákat (ha tudod)
alaplap típusát pedig majd nézd meg, ha úgyis "ott" jársz
memória érintkezőit radírozd meg, hátha csak kontakt hiba

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11050) CoolMan válasza street18 (#11048) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Persze...sőt. De mint írtad a tesód kártyájával ment nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.