Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) d@minator válasza iceman007 (#45026) üzenetére


d@minator
addikt

SSDOK progival is nézd meg, fotózd le és a Flash SSD topikba töltsd fel hátha ott kinéznek belőle valamit.

(#45152) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

A panasz a következő lenne: újraindulgat a gép teljesen random, nem teljesítmény függvénye.

Teljes mértékben leterheltem a gépet, 100% proci, ram, videokari, ez ment nagyon sok idegig, de semmi újraindulás, semmi kikapcsolás, semmi, tehát nem terhelés függvénye lehet a dolog, nem táp vagy ilyesmi.

Egyetlen egy "rendellenes" dolgot találtam, az pedig a HDD volt. Csak HDD van a gépben, ezen van a rendszer is.

Itt a Sentinel kép róla:

Lehet a HDD a probléma okozója?

Előre is köszi!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#45153) Grave_444 válasza dav<3 (#45152) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elég árulkodó szerintem, ez már kb semmire nem való.
Talán filmet letölteni, semmi fontosat ne tárolj rajta.
Szerintem újraindulhat tőle.

(#45154) inf3rno válasza --ka (#45149) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is tök felesleges. Én egyszer lepasztázom, aztán évekig használom úgy. Általában csak CPU és/vagy alaplap cserekor van pasztázás megint olyan 5 évente. Egyáltalán nem jellemző a túlmelegedés, amiatt az 1 fok miatt meg kb. tök mindegy. Szerintem gamer gépeknél sincs nagy jelentősége, igaz én nem szoktam húzni és határon járatni a gépeimet.

Buliban hasznos! =]

(#45155) chester91


chester91
senior tag

Újabb érdekességgel jöttem :D átvettem egy jó barátomtól potom 10-ért anno egy H150-es alaplapot, egy 6500-as i5-öt és egy 750Ti-t. A gond, ami miatt bagóért odaadta, hogy villámkár keletkezett a gépében - minőségi LC Power táp volt benne, hát persze, hogy KO lett. A kérdésem a következő: a vga azóta is tökéletes, most próbálok rájönni, hogy lehet-e érdemben valamit kezdeni az alaplap-cpu kombóval. Nincs sajnos ilyen socket itthon, így ezzel tesztelni nem tudom. Miután adok neki áramot, utána szépen elindul a cucc, képet nem ad, az alaplapon világít a led csík, ami van, majd leáll és újraindul. Most ram nincs benne, a csipogót meg elhagytam valahol. Van-e ötletetek, hogy ebből következtetni lehet-e arra, menyire menthető még a kettős? Vagy inkább keressek valakit, akinek van ilyen socket, és teszteljük ki úgy? Most kivettem az elemet, hátha a CMOS reset után kapok legalább UEFI képet, mert ha jól emlékszem ram nélkül addig el kellene jutnia, csak ott kellene lehülyéznie, hogy nincs benne mem.

Köszi előre is :)

Ps.: ha bárkinek van tesztelésre eszköze Szegeden, és hajlandó lenne rám időt szánni, azt is megköszönöm! :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45156) inf3rno válasza chester91 (#45155) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem értek hozzá, de arra tippelek, hogy az alaplap kuka, esetleg lehet bontani, a processzor talán menthető.

Buliban hasznos! =]

(#45157) Essejó válasza chester91 (#45155) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg próbáld vele link felvenni a kapcsolatot, hátha van ötlete.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45158) chester91 válasza Essejó (#45157) üzenetére


chester91
senior tag

Szuper, írok neki, hátha javítható. Nem lenne rossz, mert akkor a feleségemnek lenne egy alap már, nem kellene procit és lapot venni :D

#45156inf3rno: nekem is köszi :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45159) inf3rno válasza Essejó (#45157) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Írtam én is neki hardveraprón, hátha válaszol. Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#45160) chester91


chester91
senior tag

Valahogy mostanában nem szeret a technika minket. A következő a probléma: szétszedtem anyós gépét, összeraktam a megszerelt házba. Azóta az UEFI F1-et kér nyomni, mert szerinte nem támogatott a CPU. Az alaplap egy Asus H61M-K, a proci pedig egy i5-2500. Nincs alaplapi UEFI frissítés, a legfrissebb van feltelepítve. Van-e bármi ötlete bárkinek, hogy mi a fene baja van?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45161) Essejó válasza chester91 (#45160) üzenetére


Essejó
veterán

Nem kerülhetett por vagy némi paszta oda ahova nem kéne?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#45162) chester91 válasza Essejó (#45161) üzenetére


chester91
senior tag

Nem lett a proci hűtő lekapva róla. Egy sminkes ecsettel portalanítottam az egészet. Nem láttam semmi rendelleneset. De ugye ha az F1-et meg nyomjuk, akkor tovább megy, betölt a win, és gond nélkül üzemel a gép.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45163) inf3rno válasza chester91 (#45162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kilazult valamelyik kábel esetleg?

Buliban hasznos! =]

(#45164) chester91 válasza inf3rno (#45163) üzenetére


chester91
senior tag

Ha kilazul egy, akkor ez okozhatja ezt a hibát?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45165) Submarine válasza chester91 (#45164) üzenetére


Submarine
senior tag

És nincs is rá másik bios... szóval megsérülhetett, vagy valami rakoncátlankodik.
Öreg vas, sajnos nem lesz már jobb.
Tedd rá ezt a 0801-et egy pendrive-ra.
Csinálj egy bios resetet.
Ha akkor sem jó, rá kell frissíteni ugyanazt a biost.
Be tudsz lépni így a biosba?
https://www.asus.com/hu/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/H61MK/HelpDesk_BIOS/

[ Szerkesztve ]

(#45166) inf3rno válasza chester91 (#45164) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Így belegondolva nem. BIOS frissítést lehet, de ahogy nézem ki lehet kapcsolni a BIOS-ban is, hogy kérjen F1-et. [link] Utána érdemes egy Intel CPU teszt, aztán ha átmegy rajta, akkor csak eldöcög még egy darabig. [link]

Buliban hasznos! =]

(#45167) , válasza chester91 (#45164) üzenetére


,
addikt

A hibaüzenet a képernyőn látható, az az alaplap nem támogatja azt a processzort. Sőt, nem csak azt a processzort, hanem egyetlen 95W TDP-vel rendelkező másik processzort sem:
https://www.asus.com/hu/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/H61MK/HelpDesk_CPU/

A fenti listát ha megnézzük, jól látható, hogy egyetlen 95W TDP-vel rendelkező processzor sem szerepel benne, tehát sem az i5-2500, sem az i7-2600. Szerepel benne viszont ezeknek a kisebb fogyasztású verziója, az i5-2500S (65W TDP), i5-2500T (45W TDP), vagy épp az i7-2600S (65W TDP). De megtalálható benne az i7-3770 is a 77W-os TDP-jével. Csak a 95W TDP-vel rendelkező processzorok hiányoznak a listáról, azok nem támogatottak.

Maga a hibaüzenet mindig meg fog jelenni ("This CPU is not supported!"), viszont az kikapcsolható, hogy mindig le kelljen ütni az F1-et a továbblépéshez.

(#45168) Submarine válasza chester91 (#45164) üzenetére


Submarine
senior tag

Visszavonom, ha megsérült a bios chip, még egy disabled F1-el el döcöghet egy darabig, de egy ráfrissítés meg is akadhat félúton, akkor meg nem megy sehova többet.

Scorp2011:
Valóban, de amit írt aszerint eddig is ez volt benne, hibaüzi nélkül, akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

(#45169) , válasza Submarine (#45168) üzenetére


,
addikt

Az lehetetlen, valaminek történnie kellett. Vagy a BIOS-t állította vissza alapra (és korábban már ki volt kapcsolva a hiba esetén F1-re történő továbblépés/várakozás, így a hibaüzenet fel sem tűnt neki), vagy másik processzor került az alaplapba, stb., stb., de az biztos, hogy a gyártó oldalán is egyértelműen fel van tüntetve, hogy csak 77W-ig támogatja a CPU-kat ez az alaplap:
https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/H61MK/techspec/

(#45170) Submarine válasza , (#45169) üzenetére


Submarine
senior tag

Én is látom, kíváncsi leszek mit válaszol..

(#45171) inf3rno válasza , (#45169) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyilván nem jön a semmiből ez. Szerintem CMOS reset lehetett, ami visszakapcsolta.

Buliban hasznos! =]

(#45172) chester91 válasza , (#45169) üzenetére


chester91
senior tag

Az az érdekes, hogy legalább 1 hónapja ez van benne. Másik házba pakoltam át anyós gépét, és azóta dobja csak. BIOS visszaállítás és frissítés sem volt, ezért csodálkozom rajta. Persze egyértelmű, hogy nem támogatja, csak akkor az elmúlt 1 hónapban miért nem írta? :Y

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45173) ZeRTaX


ZeRTaX
csendes tag

Sziasztok!

Ma kétszer is a képen látható hibát írta ki, fél órán belül kétszer is. Előzménye, hogy ma egyszer már teljesen befagyott a gép és nem reagált semmire, illetve tegnap este szintén kétszer teljesen befagyott.
Szerintetek az Intel SSD kezdi megadni magát, vagy más hiba lesz? :(

Fontos részlet: Maga a rendszer is az Intel SSD-n van.

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#45174) kontaku válasza ZeRTaX (#45173) üzenetére


kontaku
tag

A kiírás szerint, igen az Intel SSD kezdi megadni magát, a S.M.A.R.T. adatok alapján. Mivel a rendszer ezen van, okozhat fagyást. (Bár azt más meghajtó is okozhat, de elsősorban a rendszermeghajtó szokott problémás lenni.) HDD sentinellel rálehetne nézni, de inkább mielőbbi rendszermentés, és csere.

(#45175) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

adott egy Zalman S2 ház, melyben összesen 3 db hűtő venti van. hátul a "gyári" Zalman venti, elöl pedig két Arctic P12 van (csak az egyik PWM) - ami kicsit zavar, hogy ezek közül valamelyik szerintem feleslegesen magas fordulaton megy, így kicsit hangosabb is talán, mint kéne neki. másik opció, hogy valamelyik a három közül zajosabb. (rosszabb esetben pedig a gyári intel CPU hűtő vagy a táp ventije)

na most...ezt hogyan lehetne legegyszerűbben kideríteni? :) illetve tudom e szabályozni a venti sebességét, mert (szerintem) ha a PWM-es venti is csak 800 körül megy, akkor a harmadiknak eleve nem kellene 20% magasabb fordulaton mennie idle állapotban.

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45176) Redplee


Redplee
senior tag

USB vel kapcsolatos és windows leállítással kapcsolatos problémáim vannak néha random, és nem tudom mi okozza.

R5 5600X van egy MSI B450 Tomahawk MAX lappal.

1. Néha amikor elindul a gép, egyszerűen nem megy az USB. Szóval se a billt, se az egeret nem érzékeli, se a WIFI adaptert. Ez kb 30 indításból 1x történik meg.
2. Van, hogy egér és bill van, bár azt sem "tölti be egyből" (ugye az RGB világítás miatt látom, hogy mikor lesz ON) és akkor várni kell fél percet kb mire azok felvillannak és akkor tudok bemenni asztalra. De ekkor azt írja, nincs semmilyen WIFI adapter a gépben. (A wifi adapter a 3.2gen usb ben van a többi a sima 3.1 ben.). Ez mondjuk 15 ből 1x előfordul. És csak az segít, ha a gép teljesen lekapcsolásra kerül és újraindításra.
3. Illetve van olyan anomália is, főleg ha a 2. eset bekövetkezik, hogy rányomok a gépen h LEÁLLÍTÁS és ehelyett a gép újraindul. Majd rányomok a login képernyőn, hogy leállítás, és egyből kiírja, hogy újraindítás... és újraindul :D Utána ha hard shutdown van a kapcsolóval 10sec nyomva, és újra bekapcsolom a gépet, minden minden legnagyobb rendben.

Ez WTF lehet? :F

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#45177) --ka válasza Redplee (#45176) üzenetére


--ka
senior tag

Ha két memória modulod van, akkor áttenném a másik két slotba őket.
Ha négy, akkor próbáld meg kettővel, tudod-e reprodukálni a hibát.
...legutóbb egy Gigabyte Z270-es lap csinált hasonlókat nálam, sőt néha el sem indult, vagy elindult, de nem volt alaplapi világítás és stb... misztikus dolgok. Ott a két modul áthelyezése megoldotta problémát. (Pedig ott sem volt kitüntetett első két slot, azaz elvben mindegy lett volna és mégsem...)

Hirtelen ez ugrott be csak... :(

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45178) Redplee válasza --ka (#45177) üzenetére


Redplee
senior tag

A 2. és a 4. slotban vannak, mert elvileg az a fő slot, én úgy tudom. Tegyem át 1-3 ba? Az nem lesz gond neki?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#45179) --ka válasza Redplee (#45178) üzenetére


--ka
senior tag

Nem lesz gond, elrontani nem fogod.
Legrosszabb esetben nem indul el.
Ha nem akarod, nem mered, akkor próbáld külön-külön a két modult, egyesével.
Ezért ezt javaslom, mert a fent nevezett esetben hiába futtattam MemTest-et 1-3 és 2-4 slotban is, hiba nélkül lefutott 2-3 kör is.
"Élesben" meg csinálta a bolondságokat. :W

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45180) jerry311 válasza jerry311 (#45126) üzenetére


jerry311
nagyúr

DHL elvitte, Samsung talán csinált vele valamit*, DHL visszahozta.
Felment rá a rendszer (klón), pár napon belül kiderül, hogy van-e még freeze.

*
- Device adjusted according to specification --> Szerviz BS.
- Software update --> Ugynaz a firmware van rajta (legfrissebb), mint ami volt. Van ezeknek valami máaosik (belső) firmware-je, amit csak a Samu tud frissíteni?

(#45181) herzog094


herzog094
újonc

Tiszteletem!
A mai napon kicseréltem a processzor hűtőjét, (Cooler master liquid-ről egy noctua nh-d14-re).
Megnyomtam a bekapcsológombot, a gép elindult, leállt, elindult leállt, majd elindult és egy idő után hosszúakat sípolt, amíg ki nem kapcsoltam.
Az egyik ramot kivettem. Elindult.
De...
Ha dual channelbe akarom rakni, akkor megint jön a sípolás.
Variációk amik működnek: B2-B4, A1, A4
Variációk amik NEM működnek: A1-A2
Lehetséges, hogy a (kitisztított) foglalat halt meg, vagy a ramokkal van a probléma?

Konfig:
Operációs rendszer: Windows 10 Home x64
Processzor: Intel Core i5-9600KF (4.6ghz)
Videókártya: Gigabyte Geforce GTX 1070 TI 8gb
Ram: g.Skill 2x8GB 3200mhz
Merevlemezek: Silicon Power 240GB SSD, Toshiba 3TB HDD (2db)

A válaszokat előre is köszönöm.

(#45182) jokeph válasza herzog094 (#45181) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Első körben, ha még megvan, tedd vissza az előző hűtőt, hogy azzal is fent áll e a probléma.
Milyen alaplapod van ?
A4/B4 jelölést még nem láttam s1151v1/v2-es lapoknál. :U

#45183herzog094: az jutott eszembe, hogy a D14 felrakásakor esetleg deformálódhatott a lap a CPU socket részén, és ez okozhat ram csatorna/ramslot kiesést, mivel a memória vezérlő (IMC) a CPU-ban van.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45183) herzog094 válasza jokeph (#45182) üzenetére


herzog094
újonc

Jó, jó, a lényeget értetted. :D
Annyi, hogy már korábban is volt ilyen problémám, a korábbi hűtővel, de csak kiszedtem a ramot és visszaktam, jó lett...
Alaplap: Gigabyte Z390 UD

[ Szerkesztve ]

(#45184) bepken válasza bepken (#45175) üzenetére


bepken
veterán

ezek szerint nagyon butaságot kérdeztem? :B

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45185) --ka válasza bepken (#45184) üzenetére


--ka
senior tag

Az 1700 RPM-es gyári hűtő garantáltan hangos. A system 3 néven futó venti, akármi is legyen az szintén hallható 1200 RPM-nél.

A lapod BIOS-ában nincs manual mód?

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45186) bepken válasza --ka (#45185) üzenetére


bepken
veterán

az alaplap: GIGABYTE B460M D3H - elvileg lennie kell ilyesminek. gondolom akkor ezen a 3. ventin kellene állítani valamit. de mit is?

a gyári intel CPU hűtő tényleg "hangos" - nem elviselhetetlen, illetve játék közben nem is zavar például. viszont akár egy böngészés során is úgy felpörög néha, hogy csak nézek. ezen is lehet valamit állítani? vagy proci hűtéssel inkább ne játszak.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45187) --ka válasza bepken (#45186) üzenetére


--ka
senior tag

Ezt a lapot nem ismerem, de le merném fogadni, hogy nagyon nem különbözik a BIOS ebben a tekintetben a B460 HD3-tól, amit már raktam össze.
Ha minden venti az alaplapra van kötve, akkor mindegyikhez lehet a manual beállításokkal profilt csinálni a BIOS-ban (koordináta rendszer 5 mozgatható ponttal) - Smart Fan 5 a neve emlékeim szerint.

A proci hűtésnél Normal/Silent/Manual/Full Speed van; tedd a Silent-re.
Ebből lelesheted a beállításokat és Manual-ban finomíthatsz rajta. ...és ezt minden ventire külön-külön meg kell csinálni és menteni.

Milyen proci? A felpörgések ebben a házban 3 ház venti mellett nagyon nem jó beállításokra utalnak!

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45188) abdulka1 válasza bepken (#45186) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A lapodon levő SYS_fan csatlakozók képesek PWM(4 pines ventilátor), és DC(3 pines ventilátor) vezérlésére is, ez csak UEFI beállítás kérdése.
Ellenőrizd a beállításokat, mert a nem megfelelő vezérlési mód is okozhat problémát.
A lapod kézikönyvének 32. oldalán olvashatsz arról, hogy milyen néven találod meg a beállításokat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#45189) --ka válasza bepken (#45186) üzenetére


--ka
senior tag

Valójában van program Windows alá is, ami még többet tud, felméri a ventik tudását és ennek fényében javasol beállításokat, meglepő módon Smart Fan 5 a neve, a mellékelt driver lemezen rajta kell lennie.
...én a BIOS-t szoktam meg.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45190) bepken válasza --ka (#45187) üzenetére


bepken
veterán

most újra végignyálaztam a proci adatlapját, és az utilities között megtaláltam a "System Information View" nevű segédprogramot, amivel windows alól is hozzá lehet férni az általad említett Smart Fan 5 beállításokhoz.

most első indításkor csinált egy kalibrálást. van 4 mód (quiet, standard, performance, full speed) - most standard állapotban van, a 3 venti nagyjából azonos fordulaton pörög azóta. lehet, hogy ennyi kellett? (mondjuk annak nem örülök, hogyha ezért egy plusz programnak kell futnia folyton :D

illetve most arra is kíváncsi vagyok, hogy mit csinál, ha mondjuk "quiet" módban elindítok egy játékot

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45191) --ka válasza bepken (#45190) üzenetére


--ka
senior tag

Mire leírtam, meg is találtad. Jó. Most már előrébb vagy. :D
Remélem, a CPU venti felpörgései is megszűnnek. (Pasztázás rendben van?)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45192) bepken válasza --ka (#45191) üzenetére


bepken
veterán

fuh hát, szeptemberi a gép. még nem szabadna, hogy pasztával gond legyen :)

viszont a gyakorlati részét nem igazán értem ennek a programnak. ha a "standard" beállításon hagyom, akkor gyakorlatilag úgy viselkednek a ventik, ahogy eddig (a 3. számú kivételével, az így rendbejött) - azonban ha performance opciót választom, akkor pörög mint állat, mindegy mi fut, mi nem :D - én úgy látom, most még annyira se megy le idle módba a venti, mint eddig.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45193) --ka válasza bepken (#45192) üzenetére


--ka
senior tag

Ha már átlátod a vezérlését a ventiknek, akkor javaslom felejtsd el a programot és csináld meg a profilokat a BIOS-ban.
...és szedd le a progit (uninstall), mert elég egy "rossz mozdulat" és felülírja a BIOS-beli beállításokat - az UEFI már csak ilyen.
Milyen proci? Ha a gyári ventin nem piszkáltad a pasztát és nem 30 fokos a helyiség folyamatosan, akkor még van 4-5 éved nyugodtan.

A progiban válassz quiet módot. Ha kell, úgyis megemeli a fordulatot. Nem hagyja addig elmenni, hogy a hővédelemnek kelljen beavatkoznia. Ezek a profilok inkább arról szólnak, nagyon leegyszerűsítve: hogy mennyi a ventik fordulata és e közben mekkora a hőmérséklete a komponenseknek. A qiuet kicsit hagyja melegebben járni a rendszert az alacsonyabb fordulat érdekében, a performance meg a lehető leghűvösebbre próbál hűteni, zaj és fordulat mindegy alapon.
Ezért javaslom, hogy kiismerve a quiet profilt, tudod majd a BIOS-ban a saját elképzelésednek (a helyiség hőmérsékletének és a gép jellemző terhelésének függvényében) finomhangolni.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45194) --ka válasza bepken (#45192) üzenetére


--ka
senior tag

...jah és még arról nem is beszéltünk, hogy mindegyik ventit le is tudja állítani a lapod.
Tudsz olyan profilokat csinálni, hogy a hőmérséklet függvényében szépen sorban állítsa le és indítsa újra őket - és még ezer variáció! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45195) bepken válasza --ka (#45193) üzenetére


bepken
veterán

i3-10100 a proci és van benne egy RX580 kártya.

tehát ha quiet módba teszem véglegesen, nem fogom idő előtt kicsinálni sem a lapot sem a procit, igaz? :D

holnap majd próbálok még tesztelgetni, ma már nem szenvedek vele. köszi szépen a segítséget! :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#45196) --ka válasza bepken (#45195) üzenetére


--ka
senior tag

Böngészés közben, jó beállítások mellett stabil 1000-1100 RPM lenne az elfogadható, nagyobb kiugrások nélkül.
Kinyírni nem fogod, de elvben csökkenhet az élettartama (mondjuk 15 évről 12-re, csak példa!), mert a több hő semminek sem tesz jót.
Van, aki hisztérikusan jajveszékel, ha procija 40 fok felé megy, van aki már 35-nél megveszi a legdrágább hűtőt. Nyilván jobb a hűvösebb az élettartam szempontjából.

...és innen csak saját felelősségre olvasd tovább: Én saját gépeimet leginkább tapintásra szoktam belőni, ha a borda néhány óra átlagos használat után kellemesen meleg, akkor megyek lejjebb a fordulatban. Ez tapasztalati úton szinte mindig 800 RPM körül, de inkább alatta van 90-120-as venti méretnél és max. 50-55 fok közötti hőmérsékletet jelent egy-egy mag esetében. A CPU egészét illetően kb. 40 fok átlagos hőfokot (webböngészés, kis Youtube a háttérben, stb.). Én hagyom kicsit melegedni a rendszert, mert szeretem a csendet.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45197) Submarine válasza --ka (#45196) üzenetére


Submarine
senior tag

Ha már szóba került, szerintem óriási tévedés ez a hűvösség mánia, mondom is miért:
- Ezek elektronikai alkatrészek, 40-60°C az normál üzemmód, nem emberi mértékkel kell ezt mérni.
- Valójában a hirtelen hőmérséklet emelkedés, és csökkenés ami az élettertamot negatívan befolyásolja, hiszen a hirtelen hőingadozás teszi tönkre a forrasztást(GPU-reball), csatlakozási pontokat.
- Éppen ezért egy folyamatos légáramlatot kell elérni, ami lassab melegedést és hülést is eredményez, nem kell a ventiknek őrült iramba kapcsolni, ha kicsit dolgozik a proci.
- Ráadásul volt szerencsém 5 év körüli xbox 360-akat látni belülről, flashelés címén.
Ezekbe "tettek" anno huzatot rendesen, aki emlékszik rá. És azt láttam, hogy mennek szét a műanyag csatlakozók, meg a nyáklap is. Egyszerűen kiszáradt az egész és elkezdett szétporladni. Egy esetben a DVD csatija nem sokkal később produkálta is kontakt hibát.
Na, akkor hagytam fel a bütykölésükkel.

Szóval kell, de szvsz finoman tessék bánni ezzel a hűtéssel.
Jöhetnek ellene-mellette az érvek.

(#45198) Trevi


Trevi
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, a számítógéppel , hogy randomban elkezd egyet pityegni!Vagy ha játszóm vagy ha csak asztalt bámulóm windowban.
Bekapcsoláskor nem pityeg megy minden. :F :W
Biost alap beállitáson használom lehet ez lenne gond?
konfig: i7 9700 Hűtö bequiet rock
Alaplap Asrock b360m pro 4 legujabb bios
Vga Gigabyte GTX 1070 Ti G1
Táp bitfenix Formula 650w
Ram kingston 2x8gb 2666mhz
Monitor LG 34uc79
M2 SSD 480 Gb
4db 1tb HDD
Bill Cerberus RGH RGB
Segitséget elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45199) Grave_444 válasza bepken (#45192) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem keresd meg biosban a beállítását. Valószínű ugyanúgy lehet állítani a sys_fant is, mint a cpu hűtőt. Tehát saját grafikonnal és akkor nem kell plusz programnak sem futnia.
Nekem CM TX3-al a silent is hangos volt, úgyhogy leszabályoztam, max 1200rpm-re terhelve.

(#45200) --ka válasza Submarine (#45197) üzenetére


--ka
senior tag

Egyetértek. Köszönöm a kiegészítést. :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.