Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Ismerős vett egy laptopot és pendriveról rátettük a win 10-et.
Kulcsot még tud szerezni hozzá?
Illetve telepítésnél kérte, azt kihagytuk és még nem volt belőle probléma.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31002) RedCactus válasza CWorm (#31000) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem ez az USB-s hangkártya nem tetszik. Vedd ki, próbáld anélkül. Tápegység kábele is lehet zárlatos. Kipróbálnám elosztó nélkül is.

(#31003) CWorm válasza RedCactus (#31002) üzenetére


CWorm
aktív tag

Szia!

Amikor a házból kivéve teszteltem a dolgot, akkor ezek is megvoltak. Nem volt rádugva az USB hangkártya, illetve a másik tápegység egy másik hosszabbítóba volt dugva, ami egy másik konnektorból jött (ez nem tudatos volt, csak kényelmi szempontból csináltam így. :) ) Illetve a tápok esetében mindig a saját hálózati kábelüket használtam. Tehát vagy hibás mindkét kábel és/vagy mindkét elosztó és/vagy mindkét fali dugalj, vagy valami más lesz...

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#31004) RedCactus válasza CWorm (#31003) üzenetére


RedCactus
senior tag

Na, akkor megelőztél :) . Sok ötletem nincs már, talán valami driver vagy annak hiánya zavar be a képbe. Pedig alapvetően elektromos problémának tűnik.

(#31005) CWorm válasza RedCactus (#31004) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hát, nem tudom... milyen driver (vagy hiánya) okozhat olyan jelenséget, hogy kikapcsolt állapotban "fúj a szél" a hangfalban?
Azt is elfelejtettem megemlíteni, hogy leveleztem a MSI-vel ezügyben, de azonkívül, hogy küldtek egy néhány napos BIOS-t, másban nem tudtak segíteni (az új BIOS-szal is jelentkeznek a dolgok).

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#31006) n0tr3adY81 válasza CWorm (#31005) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Hasonló lehet az én problémámhoz a dolog (villanykapcsolóra bekapcsol a gép , elektromos hálózat rendben, túlfeszvédő pipa), javasolnám, hogy próbálj meg egy megfelelő teljesítményű szünetmentes tápegységet beszerezni.. Nálam is csak ez oldotta meg a problémát.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#31007) CWorm válasza n0tr3adY81 (#31006) üzenetére


CWorm
aktív tag

Tehát lehet, hogy a fali aljzatokban van valami hiba valahol? Mekkora a megfelelő teljesítményű szünetmentes tápegység? Az a baj, hogy akkor is előjött a hiba, amikor a tápegység külön aljzatba volt dugva, a monitor meg a hangfal pedig az eredeti helyén volt. Pedig arra gondoltam, hogy hátha esetleg nem bírja a túl nagy energiafelvételt az egy darab aljzat, de ez azért elég meglepő lenne számomra. Ráadásul ugyanebbe a hosszabbítóba volt bedugva a régi AMD-s konfigom is, ami pedig még többet is zabál elméletileg, mint ez az új, érezni is, hogy jobban fűt (most azt használom, mert az alaplapot már elküldtem szervizbe, csak nem igazán várok onnan megoldást...).

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#31008) n0tr3adY81 válasza CWorm (#31007) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Igazából fogalmam sincs. 4 villanyszerelő nézte át a komplett rendszert és minden rendben találtak. Amikor a másik gépbe bekerült egy ugyanolyan FSP Hexa táp, az is elkezdte ezt a bekapcsolós dolgot csinálni, csak a szünetmentes táp jelentett megoldást. Úgyhogy valami hálózati kehességet szed össze a cucc, ez van.

Számtech boltban -ha értenek hozzá- ki tudják számolni a szükséges APS teljesítményt. De előtte mindenképp tégy próbát egy kölcsön szünetmentessel, mert nem olcsó mulatság :Y

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#31009) tothl42


tothl42
csendes tag

Sziasztok!

A gép (házilag összerakott):
- Asrock H97 Pro4
- INTEL Core i5 4690 BOX
- KINGSTON DDR3 1600 8GB HyperX Fury CL10 KIT (2x4GB)
- Thermaltake Smart SE 530W (Moduláris, 80+)
- Sapphire AMD Radeon Nitro R9 380 4GB GDDR5
- WD 500gb 7200 HDD vagy Seagate 2T 5400 HDD
- WIN 10

A probléma:
Több óra pihenés után tökéletesen elindul a gép. Viszont 2-3 óra múlva újraindul, majd megint, vagy lekapcsol és nem indul el. De csinált olyat is, hogy futott minden szépen (játék is), majd ennyi használat után lekapcsoltam, majd visszakapcsolni már nem lehetett sehogy. Vagy egyszer sikerült, úgy hogy táp kapcsoló ki, majd be és indult.
Nem mindig közvetlenül kapcsolódik a hiba az igénybevételhez. Írok példákat és úgy érthető.

- Friss bekapcsolás után fut minden maxon. Rendszer, majd játék is. AIDA64Extreme-el stabilitás teszten minden bekapcsolva (CPU, FPU, RAM, GPU) fut szépen maxon. CPU temp maxon 70-72% körül, GPU tem maxon 78%. Nem melegszik túl, nem indul újra.
Majd ramok is 97%-ra töltve (jó sok ablak google-ban) szó nélkül elmennek.

- pár óra alapjáraton (csak Windows, google 5-6 ablak, 1 youtube video) futás után, ha már indítanék játékot a Radeonon, újraindul. Csinál olyat egyszer, hogy ezek után 10-15 perc csak win és merevlemez írás után leállt és nem indult.

- Ezek után bekapcsolás már nem működik.

------ lehúzom a HDD-t, kiveszem az AMD-t, akkor csak pörget egyet a ventiken és leáll. Ezután teszt, hogy magában elindul-e a PSU: vagy igen, vagy nem.

------ pihen kicsit a táp, akkor elindul (még AMD nélkül, de azzal is) a gép.
------------ ilyenkor volt olyan eset (többször is), hogy csak a win bejelentkezésig jutott el a gép, majd lekapcsolt.
------------ vagy BIOS-ban próbálgattam a proci ventillátor sebességeket, hangokat (silent, standard, performance, full) kb mindenegyik futott 10-15 percet, majd amikor feltettem fullra, akkor ment kb negyed órát és leállt a gép, ami utána természetesen nem indult.

- több óra pihenés után mindent fut rendesen. Egy darabig...

Hardvercserés tesztek (már amikre lehetőségem volt).
Ezeket természetesen az újraindulási vagy leállás-nem elindulási hibajelenség után hajtottam végre:
- videókártya csere ram cserével (egy geforce gtx 550 2Gb-ra). Rendszer elindult, de ugyanúgy újraindult játék közben.
- amikor épp nem újraindulásig, hanem újra nem indulásig halt le a gép, akkor áttettem egy másik gépbe a tápot és ott is csak megpörgette egyszer a ventiket aztán leállt helyzet állt fent.
- volt olyan eset is, hogy AMD kivéve, HDD rajta: venti pörgetés egyszer és leállt, ezután HDD le és elindult. Ezután pihent a gép, majd HDD csere Win 10 újra és kezdődött minden az elejéről. Fut egy pár órát, újraindul, majd később leáll.

Elég frusztráló ez egy új géptől.
Vélemények? Amit előre is köszönök!

(#31010) hundavid80 válasza RedCactus (#30998) üzenetére


hundavid80
csendes tag

Memóriák voltak bent egyesével is minden slotban már.
Úgysme csinál mást. Ez már a második memória páros amivel ua a hiba.
Táp nem lehet?

(#31011) RedCactus válasza hundavid80 (#31010) üzenetére


RedCactus
senior tag

Sok minden lehet, persze a táp is. Processzort kivetted, megnézegetted, hogy nincs e elhajolva néhány láb vagy túl sok paszta került rá esetleg, ami bekerült a lábakhoz?

(#31012) tatala77 válasza tothl42 (#31009) üzenetére


tatala77
tag

Tápcserét kellene kipróbálni, nekem ez táphibának tűnik, illetve amit kioszt az alaplap felé... (lehet esetleg alaplaphiba is)

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31013) hundavid80 válasza RedCactus (#31011) üzenetére


hundavid80
csendes tag

igen-igen, ezen sajnos túl vagyunk.
Gyönyörűen állnak a lábak az alaplapon, a cpu tiszta, pormentes, a foglalatban szépen ül. Paszta pont elég, sőt inkább kevés, de most nem raktam rá pluszban. Tápcsatik újraillesztve, RAM a szürke foglalatokban, akadálymentesen bepattant.
Tökéletes minden, csak nem indul.

(#31014) RedCactus válasza hundavid80 (#31013) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ez őrület! Nem tudom mi lehet. Memóriák pontos típusát leírhatnád esetleg.

(#31015) hundavid80 válasza RedCactus (#31014) üzenetére


hundavid80
csendes tag

16GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2X8GB) (HX421C14FBK2/16)
de volt benne 2400 Mhz-es is.

(#31016) hundavid80 válasza RedCactus (#31014) üzenetére


hundavid80
csendes tag

Corsair Vengeance LPX Black 8GB 2400MHz CL14 1.2V
ez volt a 2400-es első...

(#31017) RedCactus válasza hundavid80 (#31015) üzenetére


RedCactus
senior tag

Aha, pedig ez a memória hozzá való. Hát én feladom, tényleg kéne egy szaki, aki élőben is megtekintené.

(#31018) CWorm válasza n0tr3adY81 (#31008) üzenetére


CWorm
aktív tag

Köszi a tippet.
Egyelőre nem tudom mi tévő legyen az új fejlemények miatt. Pár napja már az újratelepített régi konfigomat használom, amíg az újat nem tudom. Ma feltettem a Diablo 3-at, és minden egyes indításánál hasonló pattanó hangot ad ki a hangfal. Nem pont olyat, mint az új gép a GTA indításánál, de azért pattan. A különbség a kettő hibajelenség között, hogy ez a játék minden egyes indításakor megtörténik, nem kell hozzá ki- és bekapcsolni a gépet. Különbség még, hogy ez alatt a pár nap alatt sosem láttam a billentyűzet ledjeit indokolatlanul bekapcsolni, mint a másik gépnél. Tovább ha leállítom, ennél nem jön ki furcsa "szélhang" a hangfalból. Az egyetlen hasonlóság, hogy már ez is pattan. Újratelepítés előtt sosem pattant. Nem értem, mitől lehet.
Pont akkor (=aznap) keletkezett volna valami baj az elektromos hálózatban, amikor beüzemeltem az új gépet?
Az egyetlen különbség az újratelepítés előtti állapothoz képest, hogy most Win8.1 helyett Win10 van rajta. (Meg a másik gépen is.) De az furcsa lenne, ha ez lenne a felelős a jelenségekért, főleg a kikapcsolás utáni szélfújásért. A végén tényleg meg kell néznem egy szünetmentest... De előtte még azért megpróbálom azt, hogy a lakás másik sarkába átviszem az egészet és ottani konnektorba dugom a dolgokat...

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#31019) Raul_Duke


Raul_Duke
tag

Sziasztok!

Pár napja kapcsolnám be a gépemet, de nem indul a win 10, csak valami "javítási" ablak jelenik meg, ahol vissza lehetne állítani az utolsó - még működő - állapotot stb. Ok, gyalu. Win 7 feltesz, örül. Alaplapi driverek telepítése közben kékhalál, fagyás. Videókártya telepítés közben képernyő becsíkozás + fagyás. (Ja igen, a gép: Enermax 485W, I5 2300, HD6870, Asus lap, 1 TB hagyományos vinyó, 4 GB ram. A gép kb 4 éves. A táp már elég öreg.). Új win 7, "új" videókártya (x700), egyszer kékhalál, utána minden működik. Driverek ok. Ez volt tegnap estig, ugyanis bekapcsolás után win 7 "javítási" ablak újból, itt csináltam egy memória tesztet, de nem volt hiba? Kezdek a tápra gyanakodni.
Szerintetek?

Epos + Creek

(#31020) Devas válasza Raul_Duke (#31019) üzenetére


Devas
őstag

Nalam akkor csinalgatott ilyesmiket a gep, amikor nem voltak rendesen bepattintva a helyukre a RAM-ok.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#31021) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Segítséget szeretnék kérni!

Egy rövid áramszünet után újraindítottam a gépet. A "normál módon indításos" meg a "javításos" üzenet megjelenik, (szóval a monitor működik), utána viszont,ha normál módon indítom, akkor fekete lesz a képernyő, és nem történik semmi :W
Ha a javításra megyek, akkor elindul a rendszerellenőrzés, visszaállítás majd miután végzett, újraindul és megint fekete képernyő.

Videókártya nincs, csak egy AMD A8-5600k APU. Alaplap: ASRock FM2A88M
Táppal nem hiszem,hogy baj lenne,mert a BIOS-ba legalább be tudok lépni. Win 7 van a gépen.

Mit lehetne tenni? :F

(#31022) Freebush


Freebush
csendes tag

Sziasztok!

Újonnan vásárolt gépet én raktam össze, de van egy probléma. SSD-n van a telepített rendszer és rá akartam csatlakoztatni a HDD-t, akkor a gép nem indult el. Elindítom, a HDD felpörög, de csak annyi, a gép nem indul és csak áramtalanítással lehet kikapcsolni. Próbáltam felcserélni, sata 2,3 csatlakozó csere sem lett jó, alaplapi BIOS törlést is próbáltam, de nem változik. Mi lehet a gond?
Köszi a segítséget!

ASROCK H81M-HDS R2.0
Intel Core i3-4160
Kingston 8GB DDR3 1600MHz Kit(2x4GB) HyperX Fury Black Series
Kingston 120GB 2,5" SATA3 HyperX Fury SHFS37A/120G
CoolerMaster N200 Mini Tower Táp nélkül Black
Be quiet! 300W BQT L8 Pure Power
WD 1Tb EZEX

(#31023) Vakegérke válasza Heavyrain (#31021) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én csökkentett módban indítanám a gépet, és az eszközkezelőben törölném a videokártyát. Újraindítás után elméletileg felismeri a rendszer, és megtalálja a szükséges meghajtó programot. Ha nem, akkor a driver-t újra kell telepíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31024) Vakegérke válasza Freebush (#31022) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A BIOS-ban az SSD legyen az elsődleges boot eszköz. Talán csak ennyi a probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31025) RedCactus válasza Freebush (#31022) üzenetére


RedCactus
senior tag

Az SSD legyen a Sata3_0-án a HDD pedig Sata3-1-en.

(#31026) Injun


Injun
aktív tag

Sziasztok.
Az a problémám,hogy 10-ből 3-4 alkalommal nagyon lassan kapcsol be a számítógép.Kb. 2-3 perc a boot idő.Persze olyan is van,hogy 15 másodperc az egész művelet,de sajnos nem mindíg van így.Lehet,hogy az SSD a hibás?Ami külföldi és magyar fórumokon fellelhető beállítási ötlet,az már megtörtént.Én totál nem értek hozzá,egy informatikus csinálta a beállításokat,de sajnos még mindíg hibás valami.Tudnátok segíteni?Köszönöm.

(#31027) RedCactus válasza Injun (#31026) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg nincs másik HDD a gépben?

(#31028) cmd3


cmd3
tag

Sziasztok :R

Az alábbi lenne az a problémám amiben remélem tudtok segíteni.

Van egy Intel xeonos konfigom. Az alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2C a proci Xeon L5420.
2 X2Gb DDR2 800 MHZ ramok. Táp FSP HEXA500 W. Üzemel is gond nélkül. BIOS mikrokódolva a Xeonhoz.
Vettem a hardveraprón egy Gigabyte GA-EP45-DS3 alaplapot. Beleraktam a Xeont a RAMokat illetve rádugtam mindent. Ott jött az első probléma, hogy az Atx 12v csatlakozója 8 pines nekem a tápon csak 4 pines van. Megnéztem az alaplap leírását és azt írták, hogy működik 4pinessel is a 8 pin elvileg a130watt TDP-s core extremekhez kell. Nos amikor bekapcsolom a gépet a ventilátorok felpörögnek 1-2 mp és leáll a gép majd 2-3másodperc és megint és ezt csinálja napestig.
Amit eddig próbáltam: lehúztam mindent kivettem a vga-t is de semmi. Kivettem a ramokat illetve csak 1et tettem be de semmi. Kivettem a procit meg vissza de semmi. Beleraktam egy dual Core E5200es procit de azzal is ez a helyzet. Viszzapakoltam mindent a régi lapba úgy elindul szóval a táp jó. Kivettem a lapból az elemet is de semmi.
Amire viszont rájöttem, hogyha lehúzom a 4pines 12v Atx csatit akkor viszont elindul de pl a VGA ventije 100%on pörög de gép továbbra sem jut el még a biosig sem. Illetve még jelet sem ad a vga. De legalább nem áll le 1-2 mp után.

A tápon nincsenek púpos kondik sőt egész szép újszerűnek néznek ki.

Kicsit félek leírni de már csak arra tudok gondolni, hogy nem jó a lap. :( :( :( :( bár szerintem akkor a lehúzott 4 pines csatival sem indulna.

Ti mit mondtok mi lehet a baj illetve mit próbálják még ki?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#31029) Injun válasza RedCactus (#31027) üzenetére


Injun
aktív tag

Nincs :((

(#31030) RedCactus válasza cmd3 (#31028) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem értek a Xeonokhoz, de 775-ös lapba nem lehet csak úgy betenni, kell valami átalakító is.De itt egy részletes leírás. Az E5200-es procihoz meg BIOS frissítés kell, F9-től kezeli.

(#31031) cmd3 válasza RedCactus (#31030) üzenetére


cmd3
tag

Tudom, hogy kell átalakító. Meg is van hisz a másik lapban megy. Esetleg okozhatja ezt a problémát a nem megfelelő BIOS? Hisz el sem jut a BIOS közepéig.

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#31032) RedCactus válasza Injun (#31026) üzenetére


RedCactus
senior tag

Megfoghatja még egy hibás USB eszköz, SATA és táp kábel is. Esetleg BIOS-ban a boot sorrend beállítása, hogy az SSD legyen alapból az első. Megnézheted, hogy AHCI vagy Legacy módban van e. Alaplapon pedig a Sata_0-án legyen bedugva.

(#31033) RedCactus válasza cmd3 (#31031) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen, mint írtam az E5200-őt sem ismeri fel ha régebbi verzió van rajta, ergo el sem indul a lap. Jó lenne megtudni melyik verzió van rajta, de így nehéz lesz. Többet sajnos nem tudok segíteni, de talán az azonnali alaplapos topikban vannak nálam tanultabb kollégák.

(#31034) cmd3 válasza RedCactus (#31033) üzenetére


cmd3
tag

Köszönöm akkor írok oda :)

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#31035) sagesz93 válasza cmd3 (#31028) üzenetére


sagesz93
addikt

Szia!

Én egy hasonló problémával találkoztam nemrég egy s775-ös gépnél szintúgy, kiderült, hogy BIOS hibás a lap. Ha rá lehetne flashelni egy új biost, akkor valószínű nem lenne baja(de ugyebár nem lehet, mert mindig újraindul, vagy egy másik bios chipet ráforrasztani, de sajnos én ilyet nem tudok kivitelezni. Úgyhogy a lap rossz. Szerintem nálad is ez a szitu, de nem szentírás amit írok, sose lehet tudni... :U

[ Szerkesztve ]

(#31036) Mike88


Mike88
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Asus a6b00r notebook. Erre Win8.1-et akartam telepíteni USB-ről. Biosban kikapcsoltam a quiet, fast boot-ot egyaránt, majd átállítottam, hogy az USB legyen az elsődleges, amiről bootoljon, ezután újraindítottam, elindult a telepítés, magára hagytam a gépet. Feltételezem, ahogy az lenni szokott, újraindult... Mikor visszaértem a géphez az indítási képernyő fogadott, innen nem lép tovább. F2-vel lehetne BIOS-ba belépni, ha lenyomom kiírja, hogy entering BIOS, de nem lép be a bios-ba (viszont ebből következik, hogy a billentyűzetre reagál). Kérdés a következő, miért nem lép be a BIOS-ba, s egyáltalán hogy tudnám életre kelteni...? Előtte XP volt telepítve, azzal nem volt probléma, szóval nehezen tudom elképzelni, hogy hardveres hiba, továbbá BIOS-t nem frissítettem, 2005-ös.

(#31037) xxsuraxx


xxsuraxx
csendes tag

Sziasztok!
Assassins Creed Syndicatenél jön elő az a probléma (más játékoknál nem igazán emlékszem erre), hogy a játék egyszer csak megáll, és elmegy a kép, a monitor kiírja hogy No signal detected, check video cable. A gép nem indul újra magától, pörögnek a ventillátorok. Elvileg a játék a 4GB VRAM-ból 3,2-t fogyaszt.
A gépem: i5-4460, Gigabyte R9 380 4gb, 8gb RAM.
A táp: FSP Hexa+ 500W
Mi lehet ez a probléma? Hogy lehetne megoldani? A kábel nincs kilazulva.
(Régebben a Dying Lightnál tapasztaltam ezt a problémát, de ahhoz találtam egy patchet, és azóta nem csinál ilyet. )

[ Szerkesztve ]

(#31038) Mike88 válasza Mike88 (#31036) üzenetére


Mike88
senior tag

Annyival beljebb vagyok, hogy HDD nélkül betudok lépni a BIOS-ba... DE ha visszateszem, akkor ugyanaz a helyzet. HDD-t viszont egy másik PC felismeri IDE-USB kábellal...

(#31039) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31040) RedCactus válasza Mike88 (#31038) üzenetére


RedCactus
senior tag

BIOS-ban nézz körül, szerinten kell lenni valahol egy olyan lehetőségnek, hogy IDE-AHCI, itt állítsd át AHCI-re.

(#31041) #10726912


#10726912
törölt tag

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

(#31042) sensejke


sensejke
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

A gép:

AEROCOOL VX-550 550W APFC
AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX
GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2
GIGABYTE GV-N75TOC2-2GI GTX750Ti 2GB GDDR5 OC PCIE
HyperX 8GB FURY DDR3 1866MHz CL10 HX318C10F/8
TOSHIBA Desktop 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050
TP link pci wifi kártya
Win10 Enterprise

Délutántól egyszerűen nem lehet játszani rajta, mert random időközönként lefagy és újraindul, de csak játék alatt. Eddig nem volt semmi problémája, BSOD-t nem láttam, eseménynaplóban is csak az újraindítási kritikus hiba. A gép pár napja lett összeállítva zsír új. Integrált vga letiltva, Intel burn test 10 kör rendben, 3dmark 11 és heaven bench simán lefut. Egyedüli furcsaság, hogy a hátsó venti fordulatszáma biosban eléggé ugrál 500-10000 között és jó ha 1500-at tud.

Mi lehet a hiba?

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#31043) Mike88 válasza RedCactus (#31040) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi, közben megoldódott a dolog. Hogy mi volt a problémája azt nem tudom, de még mindig baromira érdekelne. Kivettem a lemezt USB-IDE kábellel rádugtam egy másik PC-re, itt ugyebár 2 partíciót látott, mert a win8.1 korábban 2-t csinált (ill. hármat szokott) no mindegy, töröltem az elsődleges partíciót, a rendszer számára fenntartott partíciót, s leformáztam a hdd-t, ezután már továbblépett az indulási képernyőn, így feltettem egy win7-et, mivel eredetileg az volt a tulaj kérése, s még egyszer nem akartam a 8.1-el próbálkozni, nem hiányzik ez a tortúra még egyszer. Hetes feltelepült rendesen, minden OK.
Egyszerűen nem értem...

(#31044) tatala77 válasza Mike88 (#31043) üzenetére


tatala77
tag

Nem tudom, csak tippelek, lehet hogy a Win81 az UEFI képes BIOS-t vár?

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31045) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Ilyenkor mi a teendő? Csak DVI kábel van, Dell P2414H monitor.

(#31046) Strayer


Strayer
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy
Gigabyte GA-EP35C-DS3R
DualCore intel Core 2 Duo E7200 2533 Mhz
2x2Gb Elixir Cl9 1333 Mhz memoria
Gigabyte Geforce GTX650 2Gb
Adata 64Gb SSD meghajtó

konfiguráció

és olyan problémám lenne vele hogy ez egy müködö rendszer volt , de mivel lett egy uj konfigom amibe átt lett szerelve az SSD és ott lett Win10 telepitve rá ami vélhetöen rossz alaplap miatt nem sokáig volt üzemképes. Igy végül vissza kellett térnem a régi müködö rendszeremhez, ami mint kiderült többé már nem müködüképes.
A hiba jelenség pedig az hogy nem olyan mintha sérült volna a Biosom mert kaptam egy olyan hibát hogy
Verifying DMI pool Data in Windows ahol meg is álla rendszer és nem megy tovább.
probáltam Bios Cmos resetet elem cserét is eszközöltem, de semmi. Annyit sikerült végül elérnem hogy CD-röl sikerült feltelepitenem egy régi XP-t de nem lettt az igazi, olyan mintha minden indulásnál csak csökkentett modban indulna csak a rendszer. Azt is tapasztaltam hogy nem tudok pendriveról bootolni. Annak ellenére sem hogy beállitottam minden szükségeset a Biosban hogy lehetöleg az USB legyen a boot inditó.

Esetleg valakinek valami ötlete hogy mit lehetne csinálni hogy müködöképes legyena gép?
Tönkre mehetett az SSD? vagy az Alapalappal történthetett valami?

(#31047) RedCactus válasza Strayer (#31046) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg a BIOS-ban a SATA RAID/AHCI Mode kapcsolónál átállítod AHCI-ra?

(#31048) Strayer válasza RedCactus (#31047) üzenetére


Strayer
csendes tag

Próbálta már. Nem segített de enélkül az USB-t még bootolnia kellene. A BIOS látja az SSD.-t

(#31049) RedCactus válasza Strayer (#31048) üzenetére


RedCactus
senior tag

Most akkor beraktad azt az SSD-t, amire egy másik gépen felraktak egy 10-es windows-t és ez a windows a te gépeden nem bootol be? Jól értem?

(#31050) Strayer


Strayer
csendes tag

Igen. Viszont azóta már leformatáltam és újra particionáltam és mivel csak XP volt Cd-n így azt telepítettem fel ami olyan mintha csak csökkentett mód indulni mert nem enged telepíteni semmit .net keretrendszerre hivatkozva, de lényeg az a " verifying" kezdetű szöveg mert azzal kezdődött minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.