Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) tserrof77 válasza Lézerparaszt (#45850) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel nem írtál pontos gép paramétereket, így csak tippelgetni lehet...

VGA/CPU hűtés elégtelenség. Pl gyári intel hűtőnél, ha régebbi a gép, eltörhetnek a rögzítő fülek, ferdén álló hűtő csinálhat ilyet. Akár chipset túlmelegedés is lehet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45852) Lézerparaszt válasza tserrof77 (#45851) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

A nevemre kattintva megtalálod a gép paramétereket.

A játék az nem játék!

(#45853) --ka válasza Lézerparaszt (#45850) üzenetére


--ka
senior tag

Ellenőrizd a hálózati kábeleket!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45854) KROK640 válasza Lézerparaszt (#45850) üzenetére


KROK640
veterán

Annak idején nekem is volt hasonló problémám, akkor a hálózati kártya volt a ludas.
Esetleg próbáld meg, hogy letiltod egy teszt erejéig.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45855) Lézerparaszt válasza Lézerparaszt (#45850) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Azt el is felejtettem, hogy amikor elkezdi a hülyeségét akkor elkezd recsegni a hang, de nagyon. Nem csak akkor amikor beszaggat, hanem állandóan. Külső, USB-s hangkártyával is. Hálózattal minden oké, egyenes csíkot mutat a kapcsolat grafikonja, sehol nincs kiugró érték.

A játék az nem játék!

(#45856) d@minator válasza Lézerparaszt (#45855) üzenetére


d@minator
addikt

Kevés a proci.. :DD Régen (nagyon régen) ha kevés volt a konfig akkor csinált ilyet, sőt régen volt, hogy az alaplap volt kevés.
Én monitoroznám a CPU és GPU kihasználtságot változik e olyankor a normálhoz képest. Ha az alaplapi vezérlők fogynak ki érdemes lenne levenni a tuningot ha van, RAM-ot lejjebb stb...
Ilyen Asus tuning és Asus egyéb progikat is le kell takarítani.

(#45857) KROK640 válasza d@minator (#45856) üzenetére


KROK640
veterán

Amúgy nekem is megfordult a fejemben, hogy kevés a proci, de aztán megnéztem mije van :D
Ettől még lehet igazad.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45858) Lézerparaszt válasza KROK640 (#45857) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Új a Windows, alap, Windows által feltelepített driverekkel is ugyanúgy csinálja, letiltott hálókártyával is. Úgy néz ki valami kuka, már csak meg kell fejteni mi. ='(

A játék az nem játék!

(#45859) KROK640 válasza Lézerparaszt (#45858) üzenetére


KROK640
veterán

Au. Nagyon erős tippem lett volna arra, hogy a letiltott hálókártya megfogja oldani.
Megtudod nézni másik táppal?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45860) Lézerparaszt válasza KROK640 (#45859) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Átraktam a régebbi kártyát, és bár nem csinálja ezt az akadást sem a hang sem a kép, de a Latencymon ugyanúgy hibát észlel.
3090 eredménye: [link]
2080 Ti eredménye: [link]
Nem lehet hogy a PCI slot haldoklik?
A következő az lesz hogy átrakom a másik gépbe, az másik táp, másik lap + proci.

A játék az nem játék!

(#45861) Lézerparaszt válasza Lézerparaszt (#45860) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Sztori vége: Egyik ismerős meglátta a videón hogy akadáskor veszít a táp 40 wattot, így hát kicseréltem és eddig hibátlanul megy. Sajnos néznem kell majd valami minőségit.

A játék az nem játék!

(#45862) KROK640 válasza Lézerparaszt (#45861) üzenetére


KROK640
veterán

Na, erre elsőre nem gondoltam volna. A lényeg happy end :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45863) Lézerparaszt válasza KROK640 (#45862) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Szerencsére ami meghalt az is minőségi, és nem engedte kijönni a füstöt :D

A játék az nem játék!

(#45864) d@minator válasza KROK640 (#45862) üzenetére


d@minator
addikt

Na én még másodjára sem. :D A régi táp beégett csatlakozója - amit nehéz észrevenni - nem megfelelő kontakja okozhat teljesítmény csökkenést. Azonban találtam egy ilyen esetet a neten az is Corsair de CX táp volt, ugyanolyan teljesítményű EVGA-ra csere után megszűnt a lag de ott sem tudni , hogy a táp vagy a csatlakozó volt a bűnös.
De jó odafigyelni erre. Csak tudnám hol látta 40W-os csökkenést.

(#45865) Lézerparaszt válasza d@minator (#45864) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

A sztori folytatódik :(
A 760-as táp folyamatos terhelés esetén lekapcsolt 3x is, szóval az nem bírja (?) azt amit kéne, így kiporszívóztam az eredeti tápot, más ágakra csatlakoztattam kb mindent, és megszűnt az akadás. Viszont nem gyakran, de előfordul hogy random kékhalállal lefagy a gép és újraindul. Ezek között volt Windows fájl, kernel, valamelyik nvidia dll is. 1x volt hogy a kék halál már nem is jött elő, megszűnt a hang, a kép megfagyott és átváltott olyanra, mint ha egy képszerkesztőben raknánk rá rajzfilm és pixelizáció effektet.
Szóval az x-akta újra megnyílt.

A játék az nem játék!

(#45866) KROK640 válasza d@minator (#45864) üzenetére


KROK640
veterán

Kissé aggaszt, lévén CX400-as Corsairem van...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45867) KROK640 válasza Lézerparaszt (#45865) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, másik alaplappal nem tudod kipróbálni?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45868) d@minator válasza Lézerparaszt (#45865) üzenetére


d@minator
addikt

De most akkor tuning van rajta? Azért kérdezem, mert 760W-os tápja a Fractal-nak van. A tesztje szerint olyan 135-141%-nál kapcsolt az áramvédelem (12V, 5V), a teljesítmény védelem) 1045.3W-nál ami 137.54% kapcsolt. 12V-on 86 ampert bír a táp, a géped 50 amper körüli.
A Seasonic-nál volt hibás sorozat, hogy bizonyos nVidia VGA-kkal lekapcsolt a védelem a hirtelen áramok miatt de erről a márkáról nem tudni ilyet. Ráadásul a Corsair-rel sem tökéletes.
Próbaképpen lebutítanám a 3090 órajeleit, hogy akkor mi a helyzet. Mert ha úgy sem jó utána procit kell butítani. Ha utóbbi esetben megjavul úgy proci, alaplap előbbi esetben a VGA körül kell nézelődni. Meg van még egy vízhűtés. Az azért nem gyanús, mert terhelés alatt jelentkezik a hiba. Konnektor nincs beégve? Ismerősömnek újraindult a gépe tápot is cserélt feleslegesen. Hosszabbító volt a bűnös.

(#45869) Lézerparaszt válasza d@minator (#45868) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nincs rajta tuning, a procit és a vga-t már első nap lekorlátoztam 99%-ra, de nem az volt. Corsair AX760 a másik táp. A gép most 2 napja hibátlanul megy, se akadás, se fagyás.

A játék az nem játék!

(#45870) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Komoly problémám van a következő konfiggal:

alaplap: Asus ROG Strix B450-F Gaming (az utolsó előtti, 4402-es BIOS-szal)
processzor: AMD Ryzen 7 2700X (gyári órajelen)
hűtés: Cooler Master MasterLiquid ML240L
memória: Kingston HyperX Predator KHX3200C16D4 2x8GB DDR4 RAM
HDD, SSD: 1x Samsung 860 Pro SSD, 2x Samsung 860 Evo SSD, 1 WD 1TB HDD (ennek nem tudom a pontos típusát)
VGA: ASUS GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB
táp: Cooler Master MWE Gold 750W (MPY-7501-AFAAG)
ház: Be Quiet! Silent Base 600
UPS: Eaton Protection Station 800
monitor: LG Flatron E2251
hang: Focusrite Scarlett 2i2 2nd gen
egér: Logitech M705

A gond: a gép gondol egyet és kikapcsol - nem úgy "Start menü - Leállítás" jelleggel, hanem egyszer csak megáll, mintha elment volna az áram, se kép, se hang. Egy-egy ilyen leállás után a ház kapcsolójával nem lehet visszakapcsolni, csak úgy, ha áramtalanítom a gépet (lekapcsolom a táp kapcsolóját) 5-10 másodpercre. Utána újra lehet indítani, de megint leáll, hol már a bekapcsolás után azonnal, azaz a Windows boot-ig el se jut, hol bebootol és megy a gép pár percig, fél óráig, utána hal meg a fenti módon. Amikor sikerül bebootolni, a Windows logjában nincs a fenti hibára utaló bejegyzés, csak a váratlan újraindulás. A processzor nem melegszik túl - ha sikerül beboot-olni, akkor stresszteszt alatt, 100%-os terhelésnél sem megy 70 fok fölé (terhelés nélkül 36-38 fokos). Adalék infó: az UPS nem áll le, amikor a gép, ami még rá van dugva (monitor, nyomtató), megy tovább (persze ettől még lehet rossz).

Mi lehet a probléma, mit és milyen sorrendben érdemes végignézni? Alaplap? Táp? UPS? Valami más?...

Előre is kösz a tippeket!

Beren

[ Szerkesztve ]

(#45871) KROK640 válasza Beren (#45870) üzenetére


KROK640
veterán

Mindenképp egy másik táppal nézném meg kezdetnek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45872) --ka válasza Beren (#45870) üzenetére


--ka
senior tag

Én elsőként megnézném UPS nélkül. Ha úgy is előjön a gond, akkor a táppal folytatnám.
A villamos hálózat földelése rendben van? Csak megfelelően földet aljzatba csatlakoztasd.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45873) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Kösz a tippeket! Első körben én is a tápra gondoltam, úgyhogy azt ki is cseréltem. Most a gépről írok, egyelőre megy, de majd meglátjuk - ha megint szórakozik, a következő, amit ellenőrzök, az az UPS lesz.

A földelés elvileg rendben van. Van itthon egy APC túláramvédő elosztó, azt kibányásztam a helyéről és bedugtam abba az aljzatba, amiről a gépem megy - ha nem lenne földelés, jelezné, de nem teszi. :)

Beren

(#45874) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus FX505GD laptop és egy LG 27UL850-W monitor van rákötve HDMI-n keresztül. Valamikor azt csinálja hogy készenlétbe megy a monitor és csak a laptopról tudom visszatenni sötét képből, ezt mi okozhatja? Megcseréltem bedugtam a másik HDMI portba is, új kábel van amit hozzá adtak. Nem tudom, hogy azóta van-e hogy Eset Internet Security-it feltettem (azóta észleltem) vagy mitől lehet ez? Frissítettem a monkának a firmware-t.

(#45875) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Dell Poweredge T110-et vettem netezni, filmezni.
A probléma hogy ha videókártyát teszek bele, akkor nem ad képet. Biosban kell állítani vakamit?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#45876) Submarine válasza 123sylaar (#45875) üzenetére


Submarine
senior tag

Szervusz!
Persze, hogy kell:
Dell Support
Hardware Owner's Manual

PCI IRQ Assignment
Displays a screen to change the IRQ assigned to each of
the integrated devices on the PCI bus, and any installed
expansion card that requires an IRQ. See "PCI IRQ
Assignments Screen" on page 43.

Ezen a ponton kell matatni ha jól értem, de ezt a típust konkrétan nem ismerem.
Próbálgatni kell. Pl. nem teljesen világos mit ért az alatt, hogy PCI IRQ, vajon azt, hogy PCI Express slot? Valszeg igen.

[ Szerkesztve ]

(#45877) Submarine válasza forum_user (#45874) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Alvó mód?
Képernyő kikapcsolása mód?
Ha sehogy nem lesz jó, akkor belenézni az Eset mibe szól bele energiatakarékosság címszó alatt.
De nem ismerem, nem használom. W10 alatt nekem elég a Defender.

(#45878) polesa


polesa
csendes tag

NVMe ssd-re telepítenék rendszert, de sem a BIOS-ban és a telepítő elindulása után sem lát meghajtót. Rufus-sal készült usb telepítő, a BIOS-ban már többféle beállítást próbáltam (secure boot enable/disable stb.) csak a megfelelőt nem vagy nem tudom hol lakik az ördög. Transcend SSD110S-sel próbálkozom. Ismeri valaki a megfejtést?

(#45879) tserrof77 válasza polesa (#45878) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha a gép már BIOS-ban sem látja az SSD-t, akkor vagy az SSD, vagy a slot nem jó...

Amúgy UEFI-s telepítőt kellene csinálnod, de itt már alapból más a probléma.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45880) --ka válasza polesa (#45878) üzenetére


--ka
senior tag

Amit tserrof77 ír az részben igaz.
Ha hibátlanok az eszközök, akkor is lehet, hogy nem látja a BIOS(UEFI).
UEFI-s telepítést kellene csinálni, ha a lapod támogatja.
...de azt sem tudjuk, milyen lapról van szó.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45881) jokeph válasza --ka (#45880) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha van a lapon M2 nVME slot és bootolható, akkor a lap 99%+ hogy UEFI BIOS-os kell legyen.
Amúgy, legacy módban is fel megy a W7/8/10. :U

Ha BIOS szinten nem található az eszköz, az gáz. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45882) --ka válasza jokeph (#45881) üzenetére


--ka
senior tag

"Ha van a lapon M2 nVME slot és bootolható, akkor a lap 99%+ hogy UEFI BIOS-os kell legyen."

...ha bootolható és az 1%. Te írod, nem én. :)

"Amúgy, legacy módban is fel megy a W7/8/10. :U"

...én ne tudnám, így használom.
szerk.: Ahhoz megfelelő telepítő is kell.

"Ha BIOS szinten nem található az eszköz, az gáz. :("

...ez a nem igaz. Pontosabban, lehet olyan BIOS beállítás, amikor nem látszik; pl. compatible (CSM) módban.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45883) polesa válasza tserrof77 (#45879) üzenetére


polesa
csendes tag

A telepítő természetesen UEFI. Az SSD vadi új, ill. egy működő asztali DELL-ben már a BIOS-ban is látszik, tehát nem is hibás. A gépet se gondolnám hibásnak, talán nem kompatibilisek vagy valami beállítás nem jól a van a BIOS-ban, habár sztem már kb mindent próbáltam. UEFI módban is, gyári kulcsokat visszaállítva, sőt Legacy módban is is. Secure boot on és off...de semmi.

(#45884) polesa válasza --ka (#45880) üzenetére


polesa
csendes tag

A gép: Lenovo V130-15IKB 81HN MTM: 81HN00ELHV

(#45885) --ka válasza polesa (#45884) üzenetére


--ka
senior tag

Ettől féltem. Notebook.
Könnyen lehet, hogy csak SATA M2 támogatott az NVMe meg nem. Nem ismerem ezt a típust. Ld. 26. oldal (online 30.)

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45886) polesa válasza --ka (#45885) üzenetére


polesa
csendes tag

A Crucial és egy másik ssd gyártó oldalán is a géptípushoz ajánlott ssd-k közt elsőként az NVMe ssd-ket hozza. (Illetve a foglalat is csak 1db "núttal" rendelkezik, bár az nem szentírás.)
https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo/Lenovo_V130_15IKB/Lenovo_V130_15IKB_Spec.PDF

[ Szerkesztve ]

(#45887) --ka válasza polesa (#45886) üzenetére


--ka
senior tag

Sajnos lehet firmware korlátozás is, de még akár méret is (pl. 1TB vagy felette már nem támogatott) - a notebook gyártók kénye kedve szerint.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45888) --ka válasza polesa (#45886) üzenetére


--ka
senior tag

Próbáltál már BIOS frissíteni, hátha ... :F

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45889) polesa válasza --ka (#45888) üzenetére


polesa
csendes tag

BIOS legfrissebb, az SSD pedig csak 128GB, hiszen elférne mellette a gyári HDD tárhelynek...

(#45890) --ka válasza polesa (#45889) üzenetére


--ka
senior tag

Ha a BIOS beállításokat beállítottad jól (pl. UEFI on, CSM off, Fast Boot off) és UEFI telepítőd van, akkor mennie kellene. A meghajtókra nem tudom milyen opciók vannak még ...
Nincs több ötletem. :O

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45891) --ka válasza polesa (#45889) üzenetére


--ka
senior tag

...ha még aktuális.
A HDD-t kivetted? Próbáld a nélkül, csak az M.2 drive-val. :U

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45892) polesa válasza --ka (#45891) üzenetére


polesa
csendes tag

Úgy sem...

(#45893) jokeph válasza polesa (#45892) üzenetére


jokeph
nagyúr

hát, érdekes, eszerint támogatott az nVME SSD is a kérdéses laposban. :U

Érdemes lenne ránézni egy M2 SATA SSD-vel is.
Számottevő különbség nem adódna hogy SATA vagy nVME az SSD benne. ;)
Dobhatnál be ide pár BIOS setup képet is.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45894) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Nem gondoltam volna, hogy ide fogok valaha írni, de szeretnék segítséget kérni.
Tegnap kikapcsoltam a gépet, elmentem futni és utána már nem kapcsolt be...kb. 15 próbálkozás és 2 óra múlva sikerült újra életet lehetni bele...nem értem :U Szerencsére ma reggel újra elindult pöcc röff, mivel ez a munkagépem, nem örülök neki, hogy ilyen probléma feljött. A gép bekapcsolásakor a két monitor közül egyiket se jelent meg, áram alatt voltak, visszajelző pöttyök villogtak. Próbáltam más elosztóval. A VGA-t egy másik gépben le tudtam tesztelni, az működött, a többi alkatrészhez sajnos nincs kompatibilis gépem, így lutri. Egy másik vga-t betettem az én gépemben, de meg se nyikkant. Van 2x16 ram kit-em (g-skill), ide-oda cserélgettem, 1-el próbáltam, de nem használt. Úgy olvastam régebben, hogy az amúgy is a kék halált okozza, de beindul...Az is tuti, hogy nem sült meg, mert eddig sokszor a 32 fokos szobámban is elvolt, most, hogy 25-26 fok lett, most meg meghalt..A gép indításakor a ledek a ramon, vgan világítanak, szóval olyan, mintha felállna a gép, csak nem ad képet. BIOS adatokat most nem tudok írni, de a gép egy 3600X, 5500XT, 2x16GB Gskill, egy 6-7 éves 530W Hamburg táppal. A BIOS-ban a gyári értékeket némileg feljebb húztam, de ennek több, mint 1 éve, azóta nem bántottam... Még annyit tapasztaltam, hogy a ház egyik ventije elkezdett kattogni. Ilyenkor, hogyha kikapcsoltam és újra, akkor már jó volt, minthogyha rossz helyen állt volna meg a venti kikapcsoláskor. Tegnap este is ez volt, de meg se vártam, hogy bejöjjön a monitor, egyből restart a bekapcs gombbal. Azután már nem volt screen egyáltalán. De kétlem, hogy a ház venti kattogásának bármi köze is lenne ehhez...Esetleg valami ötlet, hogy most miért működik, tegnap este, mikor lehűlt (mivel elmentem futni) már nem akart visszakapcsolni? Nagyon köszi a tippeket!

(#45895) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sajnos már szerkeszteni nem tudom. Az alaplapom egy ASUS B550 Prime Wifi, Samsung 970 Evo M.2 500gb

(#45896) d@minator válasza kellcucc (#45895) üzenetére


d@minator
addikt

Másik hosszabbító jó ötlet de másik konnektorban is meg kell nézni. Aztán szemrevételezés. Csatlakozókat széthúzni beégést keresni, mindet főleg a tápét, mert nagy áramok folynak. Ház ventiket lehúzni.
Asus tuning és egyéb programokat törölni (ha egyszer bejön a Win). Tuningot és XMP-t levenni. BIOS reset, csak UEFI (már ha abban lett telepítve a Win) és AHCI mód legyen engedélyezve.

(#45897) kellcucc válasza d@minator (#45896) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Másik konnektorból vezettem át a hosszabbítót (mondjuk ugyanaz a kör a lakáson belül).
Beégést nem vettem észre, hasonlóan "szép" állapotú, mint 1 éve mikor összeépítettem. Közben kiderült, hogy van itthon egy másik táp, ami kompatibilis a gépemmel, így hogyha újra hülyéskedik, megnézem azzal. Gyanús, hogy ez a táp már nagyon régi és ez okozhatja a problémát. Asus tuning alatt nem tudom pontosan mit értesz, az Aura és a Ryzen master van fent, de nem használom őket. BIOS update-re gondoltam, hogyha van fent új, ha nem, akkor reset. Meg tudnád mondani, hogy honnan tudom, hogy UEFI-ben lett-e telepítve a Win? Guide alapján olvasva be van kapcsolva az AHCI mód. Köszi a válaszod!

(#45898) d@minator válasza kellcucc (#45897) üzenetére


d@minator
addikt

UEFI Check [link]
"Aura és a Ryzen master van fent" - Ezek szoktak problémákat okozni.
Ha van tápod másik érdemes kiszűrni. BIOS frissítést is csináld meg.

(#45899) KROK640 válasza kellcucc (#45894) üzenetére


KROK640
veterán

6-7 éves Hamburg táp? Ez nagyon noname-nek hangzik, és nem is túl új, simán megnézném másik táppal ha megint gond van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45900) #12516608 válasza KROK640 (#45899) üzenetére


#12516608
törölt tag

Ne tessék már hülyeségeket beszélni kérem szépen!

A "Hamburg" egy neves tápgyártó márkaneve, ha jól emlékszem az FSP-é. A maga korában ajánlott és megbízható táp volt.
6-7 év alatt az üzemeltetési körülmények és az esetleges ócska 220 (ma 230V) ellátás elöregítheti.
Dirac delta impulzust meg bármilyen elektronikai alkatrész átereszthet (tápegységek, modemek akár még routerek is, bár ez utóbbiak inkább meg szoktak dögleni a WAN port megpusztulása miatt) ez beadhatja a kulcsot az alaplapon bárminek.
Általában egy jó minőségű megbízható táp a nem túl közeli villámcsapástól is megvédi a gépet, akkor is, ha maga meg is pusztul.

kellcucc: Másik táp és BIOS(UEFI) gyári defaultra állítása után próbálkoznék. Zen2 proci esetében no tuning hibakereséskor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.