Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Sheldon


Sheldon
tag

Sziasztok!

Van egy 2008-ban vásárolt gép, úgy néz ki most kezdi megadni magát valamelyik komponens.

A probléma maga a következő: A gép bekapcsol, de a monitorhoz nem jut el jel, kép nem jelenik meg rajta. Pár napja csinálja ezt, de a gép újraindításával - ha csak időlegesen is - megszűnt, majd adott idő után ismét előjött. Most viszont már a reset/ki-be kapcsolás sem segít, szóval elvileg valami végleg elhalálozott... :(

Én a VGA-ra gyanakszom :U ,

Megnézni a gépet még nem tudtam, nem vagyok még otthon.

Igazam van? :F :R

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#21002) -Zerg- válasza kjani18 (#21000) üzenetére


-Zerg-
tag

Egy MSI HD5450 1GB DDR3 PCIE-t.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#21003) peteralbert7


peteralbert7
tag

Sziasztok.Erre[link] valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#21004) kjani18 válasza -Zerg- (#21002) üzenetére


kjani18
őstag

Csak egy ötlet: Alaplap bios frissítés.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21005) -Zerg- válasza -Zerg- (#21002) üzenetére


-Zerg-
tag

Egész pontosan: p263031.html#leiras[link]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#21006) kjani18 válasza peteralbert7 (#20990) üzenetére


kjani18
őstag

Amit leírsz az a régi "klasszikus" lefagyás. Win7 alatt már nem szokott jelentkezni, de ezek szerint van. Általában proci - memória - alaplap körül keresendő, de egy pillanatnyí áramkimaradás, egy hibás dll. stb. is okozhatja.
Rakd össze asztalon, a minimális összetevőkkel, tisztítsd és telepítsd újra. Aztán teszteld.
A procihiba sem kizárt, teszteld a procit prime95 -el. Ha lehet órákig!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21007) peteralbert7 válasza kjani18 (#21006) üzenetére


peteralbert7
tag

A prime95 és a 3dmarkt lement nemrég a videokari miatt,mert ő is egy veszélyes tipus/black screen/és vásárláskor leteszteltem.Most lehúztam azt a régi hosszabbitót amit irtam,a rendszert kedden raktam újra.Teljesen sallang mentes,csak a frissitések és a gyári driverek vannak fent.Kedd óta egyszer fagyott meg.Az a pár egyéb progi és játék amit hásználok még az alapból másik vinyóra van telepitve.Amúgy minden hardver/ami nem lett cserélve/napokig volt tesztelve másik gépben külön-külön és egybe is.Nem volt probléma.

(#21008) kjani18 válasza peteralbert7 (#21007) üzenetére


kjani18
őstag

Már pedig egyszer akkor is fagyott...Valami gond van. Nézz utána a szoftvereknek is, 1 bitnyi hiba is okozhatja, hogy a CPU végtelen ciklusba kerül. A Win ezek ellen elvileg véd, de.....

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21009) peteralbert7 válasza kjani18 (#21008) üzenetére


peteralbert7
tag

Köszi a tanácsokat.Voltak gyakrabban is fagyások még lapcsere előtt.Akkor egér lézer és billentyű led sem világitott,és gyakran indúlt újra fagyás után.Lapcsere ezt megoldotta,de ez jött helyette.Tanácstalan vagyok,nekem sincs más tippem,ellenőrizgetem a szoftvereket.

(#21010) tikirics70


tikirics70
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus K-szériás laptoppom. Kb. két éves. Olyan hibálya jött elő, hogy amikor bekapcsolom csak az Asus felirat jelenik meg a képernyőn, és az is marad. Csak az F1-gyel tölti be a windowst. Mi lehet a baja?
Előre is köszi!

(#21012) radi8tor válasza Sheldon (#21001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

VGA vagy monitor.

⭐ Stella

(#21013) Sheldon válasza radi8tor (#21012) üzenetére


Sheldon
tag

Akkor jól tippeltem, köszönöm a megerősítést! :R

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#21014) -Zerg- válasza kjani18 (#21004) üzenetére


-Zerg-
tag

Köszi ez nem árthat. :) Előtte próbálok egy BIOS defaultra állítást (holnap) :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#21015) kjani18 válasza tikirics70 (#21010) üzenetére


kjani18
őstag

Amikor kiírja, hogy F1-el tölt tovább, azt is kiírja, hogy mi a gondja. Egy bios reset lehet megoldhatná.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21016) kjani18 válasza Sheldon (#21001) üzenetére


kjani18
őstag

Miből gondolod, hogy bekapcsol a gép?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21017) Sheldon válasza kjani18 (#21016) üzenetére


Sheldon
tag

Amikor használat közben elmegy a kép, a gép jár tovább, ez alapján gondolom.

Ahogy írtam, újraindításnál eddig megjavult (túlmelegedik a VGA :F ), de ma úgy néz ki végleg beadta a kulcsot.

Majd holnap belenézek a gépbe, hátha fény derül valamire...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#21018) kjani18 válasza Sheldon (#21017) üzenetére


kjani18
őstag

Pl. van hang, stb?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21019) Sheldon válasza kjani18 (#21018) üzenetére


Sheldon
tag

Most bekapcsoltam, eddig minden jó... :F
Lehet mégsem adta be a kulcsot. A VGA passzív hűtővel rendelkezik, lehet túlmelegszik?

Csak multimédiás dolgokra van használva (facebook, skype, net, film), november óta nem kell megküzdenie játékokkal...

Megvárom mi lesz, megy rajta a zene, ha van fejlemény, akkor írok! :K :R

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#21020) kjani18 válasza Sheldon (#21019) üzenetére


kjani18
őstag

Talán nem ártana / ha még nem tetted/ kipucolni a madárfészkeket a tápból, cpu venti alól, vga rácsából, stb...
Esetleg újrapasztázni.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21021) Zhewarr


Zhewarr
csendes tag

Hali!

Olyan gondom van, hogy adott egy gép, bekapcsolom, de a monitoron semmi nem jelenik meg. A ventilátorok pörögnek, de azon kívül semmi. A vga (7770) olyat csinál bekapcsoláskor, hogy venti felpörög, majd pár másodperc múlva leáll, és nem tudom, hogy ez normális-e? Nem is csipog az alaplap. Kivettem a vga-t, memóriát, lehúztam a vinyókat, akkor sem csipog. Akkor jól sejtem hogy az alaplap adta föl, vagy lehet más is, esetleg táp?

Aztat bárki mondhassa...

(#21022) tikirics70 válasza kjani18 (#21015) üzenetére


tikirics70
csendes tag

Szia! Nem írt ki semmit, ez csak úgy jött, hogy azzal, de csak is azzal indul el! Amúgy, ha tényleg BIOS reset kell azt hogyan csináljam?
Köszi.
Üdv.

(#21023) FraizerMoon


FraizerMoon
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy új számítógépet, egy teljesen egyedi konfigurációt,amit én válogattam, és az üzletben szerelték össze, tehát én már készen kaptam meg.

GÉPHÁZ: CORSAIR CARBIDE 500R
ALAPLAP: ASUS MAXIMUS VI HERO
TÁPEGYSÉG: CORSAIR TX850M V2 PSU
PROCESSZOR: INTEL CORE I7-4770K HASWELL
VIDEÓKÁRTYA: SAPPHIRE RADEON HD7970 3GB VAPOR-X
SSD MEGHAJTÓ: CORSAIR 240GB SSD FORCE3 GS
BELSŐ MEREVLEMEZ: WD CAVIAR GREEN 2TB
OPTIKAI MEGHAJTÓ : ASUS DRW-24B5ST
SZÁMÍTÓGÉP HŰTŐ : COOLER MASTER HYPER 412 SLIM
RAM: CORSAIR VENGEANCE DDR-3 8GB/1866 KIT LP RED

Jelenleg a gépemen Windows 8 fut, és hát pár héttel ezelőtt egy szép kis kékhalál jött elő játék közben kb 5 perc után: "whea uncorrectable error"
Mivel nem vagyok egy nagy gépzseni, ezért fogalmam sincs mit jelent, jelenleg most nem tudok szolgálni semmilyen képanyaggal mert azóta újratettem a rendszert.
Ehhez az alaplaphoz nemrég jött uj bios frissités, azt megcsináltam és miden drivert feltettem, ami a legújabb, (igaz a vga-nál Béta verziót raktam fel), és ennél az alaplapnál, az advanced settings-be 3 féle lehetőség van. egy power saving, egy normal, és egy asus optimal, és ami a legérdekesebb , h az utóbbinál csinálta ezt a kékhalált, tehát az optimal-nál, és ma ujra megnéztem , és már be se tölti az op.rendszert, azonnal kékhalál, és folyamatosan újraindul, de ha normál-ra teszem, akkor minden működik jól !

kérdés, mint laikus: nem hibázhattak valamit az összerakásnál, hogy azért nem indul el az a funkció?

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#21024) cinkoxid válasza FraizerMoon (#21023) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az optimal funkció nem működik megfelelően minden hardverrel, azért lehettek gondok. Használd nyugodtan normál módon, ugyanolyan teljesítményt fogsz tapasztalni.

(#21025) kjani18 válasza tikirics70 (#21022) üzenetére


kjani18
őstag

Belépsz biosba, és olyasmit keresel, hogy "load default settings+, vagy load optimal settings", rákattintasz, nyomsz egy entert , vagy egy Yes-t / régebbieknél Z -betü/ - ezek az alapértékek- és azt mented el .

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21026) konyok


konyok
tag

Üdv mindenkinek!

Egy érdekes problémám van. legalábbis nekem érdekes mert lehet az itt lévő guruk már láttak ilyet.
Szóval adott egy MSI K9N SLI platinum deszka, egy AMD Athlon 64X2 5000+ proci és 1x2GB + 2X1GB RAM. Egyéb sallangok... Legújabb BIOS!

A problémák a következőek.

1, Ha bekapcsolom a gépet, felpörögnek a ventik maxra és a továbbiakban nem történik semmi. Valahogy "kiakad". Reset gombra nem reagál, csak a bekapcs gomb hosszú nyomására áll le. Ezután ha bekapcsolom a ventik ismét maxra pörögnek, majd 3-4mp után elhalkulnak és bootol a gép, vagy elérhető a Bios. Gondolom ennek így kéne működnie elsőre is, de nem teszi. Persze van amikor mindez elsőre működik és nem "akad ki".

2, Ha már felállt az op rendszer és újra akarom indítani a gépet akkor szépen bezár mindent majd elsötétül a kép és semmi. A gép működik de a reboot elmarad. Ugyan ez a helyzet ha a Bios-ból kilépve (F10 mentés) indítanám a gépet. Semmi. Venti pörög, gép megy, de rebbot nyista. Ekkor ki kell kapcsolnom, majd be és akkor minden megy, és vissza tudok lépni a biosba vagy bootolni az op rendszert.

Amiket csináltam: Totál takarítás, pormentesítés, proci újra hőpasztázása (a proci nem melegebb 48-49 foknál), Ramokat kiszed, betesz, csere bere, táp csere. MEM teszt, CPU teszt 100% hibátlan!
Mindezek ellenére és minden változtatásra az 1-es probléma néha (5-ből 3x) jelentkezik, a 2. probléma állandóan fent áll!!!

Tud esetleg valaki erre valami megoldást? Esetleg ötlet? Mit szedjek még szét? :F

Előre is :R

(#21027) kjani18 válasza konyok (#21026) üzenetére


kjani18
őstag

Ha még nem csináltad:(#21025) ha nem jó: clear cmos
Ha ezeket már csináltad eredménytelenül, még az elemet érdemes megnézni, cserélni.
Más ötletem nincs, esetleg bios frissítés. ( amelyikkel még működött jól)

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21028) -Zerg- válasza -Zerg- (#21005) üzenetére


-Zerg-
tag

Hát megtörtént a BIOS frissítés most 1.7-es verzió és semmi változás. Ha benne van a PCIE kártya, nem bootol !!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#21029) Kofler


Kofler
tag

Sziasztok !

Van egy gépem amire Windows 7 van feltelepítve. Mikor bebootol a Windows, semmilyen alkalmazást nem lehet rajta elindítani és a következő hibaüzenetet dobálja ki: "Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0x0000005)"

Tudnátok segíteni ? Ma még dolgoznom kéne... :F

(#21030) cinkoxid válasza -Zerg- (#21028) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szerintem hibás az alaplapod.

Kofler

HDD bad sectoros, vagy valamelyik memória modul haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#21031) zozokaa


zozokaa
csendes tag

Sziasztok!

A gépem az elmúlt 2 napban elromlott. Amikor bekapcsolom sokszor el se indul, hallani ahogy felpörög minden
meg is néztem minden hűtő és ilyenek működnek de kép nincs. Amikor elindul és elkezdek játszani ugyan ezt a hibát kapom. Sokszor 1-2 óráig is bírja de most már el sem indul. A táp eléggé felforr terhelés közben, a videókártya olyan 40-60 fok körül mozog, proci is ott körül. Igazából a tápra még van gari szóval azt kicserélhetem. Ha valaki tudna segíteni azt nagyra értékelném.

Gépem:
Alaplap: Gigabyte 880gm-d2h
Proci: AMD Phenom x4 965 BE
Proci hűtő: Hyper TX Evo 3
Videókártya: Sapphire Radeon 6770 1GB GDDR5
Táp: M-TECH 600W
RAM: Kingston 4gb + corsair 4gb(de ez már féléve így van)

[ Szerkesztve ]

(#21032) laca000 válasza zozokaa (#21031) üzenetére


laca000
őstag

Ha a táp "felforr" terhelés közben, mi a kérdés???
Cseréltesd garanciában ki.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21033) cinkoxid válasza zozokaa (#21031) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ha ilyen tápod van, akkor ne csodálkozz, hogy kezdenek tönkremenni az alkatrészek. Gyorsan cseréld ki, mielőtt nagyobb baj lesz :R

(#21034) Bewy


Bewy
tag

Sziasztok!

Egy hete cseréltem egy pár alkatrészt a gépemben(alaplap,memória,proci). A probléma akkor is létezett hogy játék közben kb 1 óra után de inkább változó időközönként kikapcsol a gép(a monitor kikapcsol de a hűtők felpörögnek és így megy amíg erőszakkal le nem állítom). Egyből belehet kapcsolni.
Mivel ezt a 3 alkatrészt nemrég cseréltem ezért azok nem lehetnek rosszak(a proci hűtő maradt a régi mert az nem gyári volt), így a táp(FSP saga II 500W) vagy a videokártya(Geforce gts450) lehet a rossz.
Megnéztem a hőmérsékleti adatokat a procim,alaplapom az nem melegszik túl de a videokártyám az alapjáraton 37°-os terhelve pedig 75-79°-ot is eléri.
Szerintetek túlmelegedés lehet a baja vagy valami más?

Alaplap: Gigabyte H61M-DS2 3.0
Proci: Intel® Pentium® Processor G2020 (3M Cache, 2.90 GHz)
Proci Hűtő: Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev. 2
Videokártya: Nvidia Geforce GTS 450 OC 512MB GDDR5
Memória: Kingstone DDRIII 4GB 1333MHz
Táp: FSP SAGA II 500W

[ Szerkesztve ]

(#21035) Kerto válasza Bewy (#21034) üzenetére


Kerto
tag

Első körben próbáld meg a VGA hűtődet kitakarítani. De szerintem 80fok közelében még nem kellene fagynia. Egy próbát azért megér.

(#21036) Kofler válasza cinkoxid (#21030) üzenetére


Kofler
tag

Köszi a választ!

Szerinted a biztonság kedvéért újratelepítsem a gépet ? Vagy te milyen megoldást javasolnál ?

(#21037) Kerto válasza zozokaa (#21031) üzenetére


Kerto
tag

A tápodat minél hamarabb cseréltesd ki mert tényleg kinyírja a géped többi részét.
Viszont valószínű hogy cserélni fogják vadi úrja,próbáld meg hogy ráfizetéssel elhozol egy minőségi tápot inkább,mert az említett M-Tech nem egy életbiztosítás.
Itt nézz körül: [Melyik tápegységet vegyem]

(#21038) Kerto válasza Kofler (#21036) üzenetére


Kerto
tag

Egy komplett újratelepítés viszonylag gyorsan megvan és így kizárhatnál egy hibalehetőséget. Próbáld meg hátha.

(#21039) Bewy válasza Kerto (#21035) üzenetére


Bewy
tag

Ezzel már próbálkoztam.

(#21040) kjani18 válasza Bewy (#21039) üzenetére


kjani18
őstag

Tisztázzuk, a hiba a csere után jentkezett, vagy előtte is megvolt?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21041) zozokaa válasza zozokaa (#21031) üzenetére


zozokaa
csendes tag

kiderült hogy a táp a csatlakozón lévő műanyagot beleégette az alaplapba. Senkinek nem ajánlom az M-Tech márkát.

(#21042) Bewy válasza kjani18 (#21040) üzenetére


Bewy
tag

Létezett már a hiba a csere előtt is. De nem vagyok benne biztos hogy ugyan ez volt e, mert az egyik játék(World of Tanks) közben bejött ez a hiba de az a videokártya drivere miatt lehet mert másnak is előjött hasonló videokártyával és egy másik driverrel lecsökkent a hiba esélye. Tegnap Battlefield 3 multiplayer töltése közben egyből előjött, de ma viszont 1.5 óra Dead Space 3 alatt nem volt semmi baja. Jah és Mirror's Edge alatt is előjött a hiba, nem vagyok benne biztos hogy mennyi idő után.

[ Szerkesztve ]

(#21043) sziporka


sziporka
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi konfiggal van problémám:
alaplap: ALiveNF6G-VSTA
cpu: X2 7750 Black E.
ram: 4G 533mhz
táp: 630W
A gond a videókártya felismerésével kezdödött, betettem egy 8800 gtx-et egy gt220 helyett- fekete képernyő...kivettem, az alaplapit probáltam inditani - fekete képernyő.
Többszöri probálkozásra elindult.Ekkor még egy 350W-os táp volt a gépben, arra gondoltam ez kevés lehet, ez okozta a gondot.
Kicseréltem a tápot, ujra probáltam de sajnos ugyanez a gond.Sőt most már egyáltalán nem indit képet alaplapi videókártyáról sem.A gép mintha elindulna /ventik elindulnak,vinyók felpörögnek,ledek világitanak/ de kép nincs.Visszatettem egy gt220-as kártyát ami régen tökéletesen vitte a gépet, de azzal is ez a gond.Mivel ezen passziv hütés van ugy éreztem néha nem melegszik fel rajta inditáskor a hütőborda / ha melegszik sincs kép/.Hibajelzést - csipogást- nem produkál a gép.Probából kivettem a ramokat, ezt egyből jelezte csipogással.Probáltam reset-et, kivenni az alaplapi elemet de nincs változás...
Mit probálhatok még meg?
Probálnék biost frissiteni, de mivel nem jön be elég nehéz..

(#21044) laca000 válasza sziporka (#21043) üzenetére


laca000
őstag

Hülye kérdés, de csak egy slotban próbáltad?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21045) sziporka válasza laca000 (#21044) üzenetére


sziporka
csendes tag

Ha a videókártyára gondolsz akkor igen, ezen a lapon egy pci-e slot van.

(#21046) kjani18 válasza sziporka (#21043) üzenetére


kjani18
őstag

Nem kizárt, hogy a 8800- as megölte a deszkádat.
Tegyél bele egy sima régi PCI-s vga -t, ha indul vele talán tovább tudsz lépni.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21047) sziporka válasza kjani18 (#21046) üzenetére


sziporka
csendes tag

Remélem nem nyirta ki...
Mikor probáltam a 8800-nak is ment a ventilátora, ráment a külön táp is.Hibát sem sipolt a gép - csak kép nem volt..Utánna nagy nehezen sokadik probálkozásra vissza adta az alaplapit.
Igy visszagondolva ahogy jár az agyam egyszer már volt egy ilyen "nem látom a kártyákat" probléma egy ati hd3650-es kártyával is.

(#21048) kjani18 válasza sziporka (#21047) üzenetére


kjani18
őstag

Azért próbáld meg valami régi sima PCI ( nem PCI-e!) kártyával elindítani, hogy legalább bios be tudj lépni, és kideríteni mi a gond. De ha úgy sem megy, és tényleg mindent végigpróbáltál,...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21049) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Adott egy gép, GA-MA78GM-S2H rev. 1.1 alaplappal, benne egy AMD Athlon 64 x2 5200-as processzorral.
Külön videókártya nincs, az alaplapit szeretném használni Windows 8 alatt.

A hibajelenség:
Minden tökéletes, kivéve a Flash...
Ha olyan helyre tekerek egy flash videóban, ami még nincs letöltve, vagy a lejátszás "utoléri a letöltést", akkor a kép egy pillanatra elcsíkozódik, majd a Win8 kiírja, hogy információt gyűjt az összeomlás okáról, majd a gép újraindul.
A logban semmi használhatót nem találtam.
Próbáltam Google Chrommal, IE-vel, és Mozillával is (3 különböző flash player miatt), de mindegyikkel ezt csinálja.
Próbáltam korábbi flash playert, korábbi videókártya drivert, de nem oldotta meg.

Mivel csak flash esetén jön elő a probléma, úgy gondoltam eleinte, hogy szoftveres a gond, de miután kipróbáltam mindent (win újratelepítés is volt), így elkezdtem teszteni a hardvert. Azonban egyetlen más esetben sem sikerült a gépet lefagyasztanom, semmilyen streszteszt nem hozott "sikert".

Van bárkinek valami ötlete erre a problémára?
Már egy tucat angol oldalt is átolvastam, de semmi használható megoldást nem találtam. :(
Egyedül a BIOS frissítést nem próbáltam még, az a következő, de semmi más nem jut már eszembe. :U

Előre is köszönöm annak, aki foglalkozik a problémámmal. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#21050) Krakesz27


Krakesz27
tag

nekem olyan kis problémám van, hogy a videókártya ventije bekapcsoláskor felpörög az normális? Eddig soha nem pörgött fel és hallani egy kerregést de utánna vissza áll alapra és csendes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.