Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Beba Snake válasza flurider (#44050) üzenetére


Beba Snake
junior tag

No meg safe módban (én csak csökött módnak hívom) Start Menü -> Run/Futtatás -> msconfig + Enter. És innét az Automatikus Indításból az összes gyanús elem elől kivenni a pipát.
Gyanítom, hogy a "Daemon Tools" is hagyott maga után egy nagy halom szart minden bokor alatt. (Sose értettem, hogyha van egy jó .iso fájl, akkor azt miért nem lehet kiírni CD/DVD-re. Pláne, ha bootolható. :((( )

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44052) Ajven válasza flurider (#44050) üzenetére


Ajven
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az infót, azonban eléggé meg vagyok lepődve, ugyanis megcsináltam amit írtál, de ez így is újraindul :W . Az msconfig nekem is eszembe jutott annak okán, hogy daemonnal olvastam be a telepítőt és ki is kapcsoltam, viszont nem segített :(( . Csak hogy jó helyen voltam-e, mivel nekem magyar windows van: start/számítógép/tulajdonságok/spec.rendszerbeállítások/indítás és helyreállítás? Egyébként egy Ford programot akartam futtatni, Microcat a neve azt hiszem. Mit próbáljak még? Nagyon köszi. G.

(#44053) VIPowER válasza Ajven (#44052) üzenetére


VIPowER
senior tag

Indítsd win7 telepítőlemezről, vagy pendriveról, válaszd a javítást, parancssorba "chkdsk /p", ha ezután sem indul /f.

(#44054) flurider válasza Ajven (#44052) üzenetére


flurider
aktív tag

Ja, gondolom ezt csináltad, légyszi doublecheck
[link]
Bagatel kérdés, de nincs véletlenül rendszervisszaállítási lehetőséged?
Erről meg itt van infó
[link]

ha ez nem segít, akkor menj rá VIPowER ajánlására.
Egyébként pl 1 HDD van a gépben? Az msconfigban kb gyomlálj ki mindent. Futtattál már vmi spybotsd, regcleaner etc cuccokat?P

Csillagkörü Litér

(#44055) Essejó válasza flurider (#44042) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tudom, hogy jól értem-e. Arra gondolsz, hogy monitor1->1060, monitor2-> alaplapi csatlakozó? Lányom próbált ilyet, és az alaplapra dugott monitoron se kép se jel, viszont a 1050-es videokártya simán viszi monitor1->hdmi, monitor2->dvi-d csatlakozóval. Az egyik monitoron játszik másikon webfejleszt. A gép 2,5 éves, valami akkori Ryzen proci van benne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44056) Ajven válasza flurider (#44054) üzenetére


Ajven
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek, probléma megoldva, Microcat elfelejtve :) . A rendszer visszaállítás megoldotta a helyzetet. Köszi még egyszer. G.

(#44057) flurider válasza Essejó (#44055) üzenetére


flurider
aktív tag

jaja ilyesmi, viszont a 1060 biztosan vinné a 2. monitort, de a kérdés inkább az, hogyha a 2. monitort az alaplapira dugnám (akkor a lapon keresztül a cpubol kapna igazabol eroforrast), akkor a dedikalt 1060-ast teljesen felszabaditanam e? (Es ez azert is kerdes, mert akkor lekene cserelnem a procit, ugyanis a 10400F-ben nincs gpu)
Tehat a 1060 (es igy a jatekok) szempontjabol jobb e ha inkabb masra terhelem a 2. monitort, vagy ha a jatekkal egyidejuleg csak bongeszo, discord megy rajta, az annyira semmi, hogy beszelni sem erdemes rola. De mivel a vga nem mai darab, igy pl a 10% kapacitascsokkenes nekem mar szamottevo. De fogalmam sincs errol..
koszi

Csillagkörü Litér

(#44058) abdulka1 válasza flurider (#44057) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Lehet, hogy félre értettelek, de az biztos, hogy egyidejűleg nem tudsz képet csiholni az integrált és a dedikált VGA-ból.
Vagy az alaplapi portok mennek, vagy a 1060 seggén levők. Egyszerre a kettő nem működik.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#44059) jokeph válasza abdulka1 (#44058) üzenetére


jokeph
nagyúr

És ez biztos ? :U
Nem értünk egyet. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44060) flurider válasza abdulka1 (#44058) üzenetére


flurider
aktív tag

Szia,
ha klónozott képről van szó, akkor lehet hogy ez nem
menne, de az alaplapi vga (ami igazából a cpu-ból jön) az ugyanúgy funkcionál, mint egy dedicated vga, csakhat nem olyan performance cucc.
Akkor ilyen szinten nem menne az sem, ha két vga lenne az alaplapba dugva.
Nekem ez a 1060 előtte a feleségem gépében volt egy firepro W5000 vga mellett, így 2 display ment az ő vga-járól, az enyembe meg a monitor egy plusz portja volt bedugva (szóval csak kapcsolgatni kellett a monitor modeokat ha valamit ráforceoltam a 1060-ra hogy azon fusson, ugyanis a w5000 nem gamer vga). Szóval ez tuti megy így, tehát integrated es dedicated egyszerre.

Csillagkörü Litér

(#44061) jokeph válasza abdulka1 (#44058) üzenetére


jokeph
nagyúr

De csak azért, mert egyszerre tudtam használni 3 különféle VGA-t is: Intel IGP, Radeon R9 380 és GTX 1070, külön kijelzőkkel. :U
Jelenleg az Intel IGP (HD 630) és Radeon R9 380 megy.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44062) Fistvan79


Fistvan79
újonc

Tisztelt Fórumtársak!

A problémám a következő, reggel bekapcsolásnál nem indul a gép többszöri próbálkozásra sem. Tápvezeték rendesen a helyén, nincs kilazulva. Kikapcsolom a tápot, várok fél percet, visszakapcsolom, azonnal indul a számítógép. Aznap semmilyen más probléma nem volt a géppel, több órát ment. Másnap reggel megint ez a jelenség, táp kikapcs, várok fél percet, visszakapcsolom, azonnal indul a gép, a nap további részében semmi probléma, nem indul újra, nem fagy le, stb...

A tápra gyanakszom, szerencsére még van rá 4 és negyed év garancia. Cooler Master MPY-5501-AFAAG-EU 550W MWE Gold moduláris tápegyegység.
Az elmúlt háromnegyed évben sajnos elég sok meghibásodott közülük, utánanéztem.
Persze ettől még az alaplap is produkálhatja a hibát, arra még van 2 év 10 hónap garancia, egy MSI X470 Gaming Plus Max.

Bár én inkább a tápra gyanakszom.

Vélemények? Mielőtt beadom garanciális vizsgálatra, mert ha az egész gépet viszem, az plusz pénz lesz, nem minden alkatrész abból az üzletből van, csak a 60%-a.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#44063) chopin42 válasza Fistvan79 (#44062) üzenetére


chopin42
őstag

Mielőtt szervizbe vinnéd, próbáld ki másik táppal, ez a legjobb lehetőség. Ha meg tudod oldani. Sajna a szervizesek sokszor nem állnak a helyzet magaslatán, meg sokáig elhúzódhat. Szimplán lehet annyi a baj, hogy a kondik gyengélkednek a táőban, amit befolyásol a hidegindítás, mert akkor valamennyit veszítenek a töltésből. Menet közben szűri a lap valamennyire, de indításnál ha be volt dugva, töltés alatt vannak, amik ha nem postosak, más a feszültség, a lap letilt. Én erre gondolok (persze lehet, hogy baromság).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44064) Fistvan79


Fistvan79
újonc

Egyébként simán lehet, hogy ez a probléma. Köszönöm a választ!
Persze ha valaki más véleményen van, azt is szívesen meghallgatom.

(#44065) palfitom válasza Fistvan79 (#44064) üzenetére


palfitom
félisten

Először próbáld ki másik táppal. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#44066) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Előzmény: a másodlagos gépem februárban, miután kivettem a ramokat, beletettem egy dobozba egészen idáig. Akkor működött.

Elő kellett szednem az egyetem miatt a gépet, RAM bedug, és nem indul. Próbáltam már mindent kihúzni, visszadugni. Merevlemez és videokártya is eltávolítva (azokkal sem ment), DVI-D kábellel és D-sub kábellel is próbálva mind videokártyával, mind integrálttal.

Elindítom a gépet, felpörög, nem ad képet (sem jelet) a monitornak, majd olyan fél-1 perc múlva leáll és újraindul. Ramokat cseréltem, otthonit is beletettem, azokkal sem megy.

I3-4150 + 2x4 GB Kingmax DDR3 + Gigabyte Rx560 + ASRock H81M-DGS + CTG-400-80P + 128 GB Kingston A400 + WD 500 GB AAKX.

Előre is köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#44067) GalaHU


GalaHU
őstag

Alaplapot, procit és memóriát cseréltem, összerakás után BIOS-ig eljut a gép, de a régi konfigból átmentett SSD-ről nem bootol be a Windows, pedig mind a 2 slot-ban kipróbáltam :( Mi lehet a baj?

Régi: MSI Z370 Gaming Pro Carbon, 8700k
Új: MSI MAG Z490 Tomahawk, 10700k
Az SSD: Samsung NVMe 960 EVO
A BIOS-ban a Storage-ek között AHCI módban látszik az SSD (igaz "96"-nak látja, de lehet hogy nincs több hely), helyes a mérete is, de BIOS NVMe SSD Self tester már azt írja hogy not supported.

Ha berakok egy Win10 bootlemezt akkor arról elindul a telepítő, de nem akarom letarolni az SSD-t ha nem muszáj...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#44068) canadaa


canadaa
tag

Valakinek van ötlete, hogy miért adja ezt a hangot a tápom?
Videó: https://youtu.be/QryJ1-xardU

Egy éve használom a gépet, különösebb problémák nélkül, de észrevetettem, hogy terhelés alatt egy rövid idő után elkezd így csipogni. Elsőnek azt hittem valami alaplap hang, de nagyon úgy tűnik nem onnan jön.
(Mikor összeraktam elég sokat teszteltem és akkor nem volt.)

Ryzen 3700X (no OC)
ASUS STRIX 2070 Super
Gigabyte X570 Aorus Elite
2x8GB DDR4 3200
Seasonic Prime Ultra 850 W Gold

Alapjáraton windowsban semmi ilyesmi nincs, csak akkor jön elő ha nagyon megterhelem, pl AIDA stressz teszt.

+A gép nem fagy le, nem áll le és nem indul újra. Csak csipog...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44069) chopin42 válasza canadaa (#44068) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm, peched van, ezt úgy hívják: choil whine (legalábbis szerintem 99,9%)
Nem garanciális probléma sajna.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44070) Grave_444 válasza chopin42 (#44069) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem az nem ilyen.

(#44071) canadaa válasza chopin42 (#44069) üzenetére


canadaa
tag

De ennyire hangos? Ha fent a ház oldala, akkor is elnyom hangos zenén kívül mindent...

(#44072) konci79 válasza canadaa (#44068) üzenetére


konci79
őstag

Szerintem ez a speaker, jelzi a túlmelegedést, de rögtön elhallgat, mert rákapcsol a hűtés.

(#44073) canadaa válasza konci79 (#44072) üzenetére


canadaa
tag

Igazad van, néha épp felugrik 85 fok ról a CPU 90-re és akkor csipog, utána azonnal leesik.

(#44074) konci79 válasza canadaa (#44073) üzenetére


konci79
őstag

Gondolom 90 van beállítva a biosban, ahogy eléri, csipog, hogy túl magas hőfok.

(#44075) canadaa válasza konci79 (#44074) üzenetére


canadaa
tag

Igen, bios -t frissítettem rajta 1-2 hónapja és nem vettem észre hogy el lett állítva a cpu fan curve is. 65 fok felett 100%-on megy már.
De nem mintha le tudnám nyomni 90 fok alá AIDA stressz teszt alatt. Cinebench R20 egymás utána 3 run és ~70 fok. Prime 95 alatt 80, AIDA 85-90...

Rakjak rá jeget?

(#44076) Essejó válasza canadaa (#44073) üzenetére


Essejó
veterán

Megoldás: ne stresszeld a gépet. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44077) haxiboy válasza haxiboy (#44037) üzenetére


haxiboy
veterán

Lekopogom, úgy néz ki megoldódott, crimson reinstall segített.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44078) patrik1994 válasza Beba Snake (#44047) üzenetére


patrik1994
csendes tag

Köszi mindenkinek, megoldódott. Vettem új tápot, de még utána is előjött a probléma.
A processzor túlmelegedett és azért kapcsolt ki minden jel nélkül...AMD Turbot technologyt lekapcsolva jobban bírta. Lehetne erre valami program, ami értesít mielőtt túlmelegedne, meg persze időnként én is takaríthatnám. Processzor hűtőt kiporszívoztam, újrapasztáztam, így 80 helyett 50 fokon elvan.
Régi hdd-től és régi táptól pedig elbúcsúzok.

(#44079) Cobra69


Cobra69
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni, adott egy:

ASUS TUF GAMING PRO Z370-ES ALAPLAP
I 5 8600K PROCI
2X8 GB CORSAIR RAM
ASUS GTX 1080 ROG STRIKE 11GB/S 8G VGA
SAMSUNG 970 EVO PLUS M2 SSD
BARRACUDA 1T HDD
FSP HYPER 700 AS TÁP

2 Évig hibátlanul működött, 2 hete kezdődött a probléma az első bekapcsoláskor a gépen minden ventilátor felpörög és se kép se hang nincs rendszer kikapcsoló gomb kinyom , 2 sec újra bekapcs a rendszer feláll hibátlanul működik . Kipróbáltam, a gépet kihúztam konektorból 2 napig nem nyúltam hozzá, vissza dug 5 napig hibátlanul működöt azóta újra produkálja a hibát :O . Valaki találkozott már ilyennel vagy hasonlóval ?

Előre is köszi a segítségeket

[ Szerkesztve ]

(#44080) Pitterix


Pitterix
őstag

Szép estét!
A gondom a következő lenne:
néha gondol egyet a masina és elsötétül a kép, minden megy tovább, ventik pörögnek, nincs fagyás, csak sötét kép. újraindítás után minden hibátlanul működik. Ezt kb 4 hónapja csinálta először. Azóta ez a 3. alkalom.

Masina:

core i5-4590,CMHyTx3,Asrock H97 Pro4,Sapphire Dual-X R9 380, 8Gb Kingstone Hyper-x Fury,Kingstone 120Gb SSD,WD1000gb,WD500gb,Cooler Master V550,CM K350,Samsung SyncMaster 2243,

A táp kb 2 éves, minden további eszköz 2016-os.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44081) haxiboy válasza Pitterix (#44080) üzenetére


haxiboy
veterán

Olvass vissza, nekem is ugyanez volt a problémám. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44082) Pitterix válasza haxiboy (#44081) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi, akkor megnézem. Már régóta nem tettem fel új drivert a kártyához....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44083) haxiboy válasza Pitterix (#44082) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy DDU-t eressz rá mindenképpen nekem ez tette helyre.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44084) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, adott egy asus z87-plus alaplap, , a cpu vízhűtőblokkom szivárgás miadt, nem indul el a lap...... az alkatrészeket leteszteltem, mind jó, csak az alaplap nem indul. A folyadékhűzésben olyan speckó folyadékot használok, ami nem vezeti az áramot..... Mit lehet tenni?, a tápot sem kapcsolja az alaplap. Az ötleteket, segítsséget előre is köszönöm!

(#44085) haxiboy válasza Csabesz666 (#44084) üzenetére


haxiboy
veterán

Valószínű mégiscsak vezeti az áramot, vagy kioldott valamit az alaplapról ami már igen (például a por is ilyen lehet), nagy eséllyel zárlatos lett a lap, mivel nem ritkán 6-7-8 rétegű a NYÁK így nincs mit tenni :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44086) ElektrikusDE válasza Csabesz666 (#44084) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Az áramot lehet hogy nem vezeti, de biztos hogy korrozív hatású!

A rétegek közötti furatgalvánok kifejezetten nem szeretik!

Sajnos nagy valószínűséggel alaplapcsere a megoldás.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44087) Csabesz666 válasza ElektrikusDE (#44086) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

.....nos kínomban, zuhany, zsíróldó....áztatás, majd 6 óra napoztatás.....és elindult az alaplap!!!!! most járatom ezerrel, nagyon nem hittem már benne..... Azért, majd szerzek nyák tisztító sprayt, mert azért a víz nemigazán jó.....

(#44088) ElektrikusDE válasza Csabesz666 (#44087) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Egy tejbe esett mobiltelefonnal ugyanezt hajtottam végre, igaz én csak izopropil alkoholt használtam a tisztításhoz.

Azóta is jól működik.

Szerencse kell hozzá.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44089) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok!

Van egy Intel g4560 - ASRock h110m hdv - 8gb crucial trio (Nincs külön grafikus kártya)
- Kicseréltem a processzort egy i5 9600k -ra és a memóriát egy 2x8gb aegis kitre. A processzor hűtő felpörgött, majd amikor a Winchesterek bekapcsoltak, leállt minden
- proci ki, régi CPU be: elindul, de nincs kép
- régi memóriát is vissza tettem, ugyanúgy elindult de nincs kép

Help please :F

[ Szerkesztve ]

(#44090) sphe


sphe
senior tag

BIOS reset után 1x8gb aegis + g4560 kombóval van kép, alaplap egyszer sem sípolt!

(#44091) , válasza sphe (#44089) üzenetére


,
addikt

ASROCK H110M-HDV-be i5-9600K???

(#44092) sphe válasza , (#44091) üzenetére


sphe
senior tag

Ez lesz a baj? :(
Pedig elvileg kompatibilis lenne, úgy tűnik nem hiteles ez. [link]
A gyártó honlapján kellett volna megnézni...

És akkor még mindig ott van hogy a 2x8gb ram miért nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#44093) , válasza sphe (#44092) üzenetére


,
addikt

100-as és 200-as sorozatú alaplapokban csak 6. és 7. generációs Intel processzorok mennek. A 8. és 9. generációsakhoz pedig 300-as sorozatú kell.
10. generációhoz pedig 400-as sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#44094) sphe válasza , (#44093) üzenetére


sphe
senior tag

Köszönöm! Arra van esetleg ötleted, hogy mit tegyek a memória ügyében?

(#44095) , válasza sphe (#44094) üzenetére


,
addikt

Ha jól értem, akkor 1 db modul esetében minden oké, de kettő együtt nem megy? A memóriafoglalatok mindegyike működik egy modul esetében?

(#44096) sphe válasza , (#44095) üzenetére


sphe
senior tag

Igen, jól érted és a probléma teljesen randomnak tűnik. Most például kivettem a másodikat és egy rammal sincs kép. :F

(#44097) , válasza sphe (#44096) üzenetére


,
addikt

Amikor egy RAM-mal nincs kép, akkor mindegy, hogy melyik foglalatban van az az egy RAM?

(#44098) sphe válasza , (#44097) üzenetére


sphe
senior tag

Igen, mindegy hogy melyik foglalatban van. Próbáltam mindkettővel, próbáltam régi rammal is. Van, hogy elindult sokadik próbálkozásra, de most hogy kipróbáltam egyszerre 2t a régi cpu-val, nem értem mi történt de megint itt vagyok az elején hogy egy rammal sincs kép.

(#44099) , válasza sphe (#44098) üzenetére


,
addikt

Rendesen a helyükön vannak a RAM-ok? Sokszor hoztak már hozzám úgy gépet, hogy nem volt rendesen benyomva a helyére a DDR4-es modul, és minden esetben a memóriafoglalat azon felén akadt fönt a modul széle, amelyik fix volt, tehát nem a kihajthatós oldal (mint a szóban forgó alaplapnál is ahogy van).
BIOS volt már frissítve? (Ha nekiállsz, szigorúan a régi, hibátlanul működő modullal csináld!)

(#44100) sphe


sphe
senior tag

Jó. Eljutottam odáig, hogy túl finom lehettem. Ha erősebben illesztem a ramot a helyére, akkor bármelyik slotban működik egy rammal. 2vel nincs kép.

Update: 20-adik összerakásra bevette a 2 memóriát is. Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.