Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) RVR400 válasza umfrider97 (#45596) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor kapcsolós elosztóba kell dugni, ami elérhető helyen van lábbal, és meg van oldva. :)

(#45602) canniball válasza , (#45590) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi a tippet; elég balfék megoldás az egy oldali pöcök; de be volt nyomva rendesen.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45603) canniball válasza dannyl (#45589) üzenetére


canniball
nagyúr

Ma bevittem, pikk-pakk megvizsgálták, ott helyben meg is tudtam várni...és működött. :Y Úgy tűnik valami ideiglenes zűr volt a zavarban... Volt cmos reset, új bios is felkerült, most naprakész. Egyelőre nem szereltem be, az asztalon hever a gyári antisztatikus zacsira rakott szivacson, néhány napig még kint is marad; jó ez a felállás (24/7 működés mellett) vagy vegyem ki alóla a szivacsot (netán a zacsit is)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45604) --ka válasza canniball (#45603) üzenetére


--ka
senior tag

"... vagy vegyem ki alóla a szivacsot (netán a zacsit is)?"

Én mindkettőt elhagynám. Két papír dobozra tenném úgy, hogy a processzor hátoldala alatt levegőzhessen.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45605) dannyl válasza canniball (#45603) üzenetére


dannyl
addikt

A porosodás lesz majd a fő ellenség. Amúgy elmegy egy darabig így.

(#45606) Zender90


Zender90
csendes tag

Sziasztok,

Volna egy apróbb gondom az asztali gépemmel. Nem egy mai darab 2013-ban lett vásárolva az alábbi konfig de amire használom kb nekem elég bár lehet le lesz cserélve viszont családban még tudják használni így nem szeretném felgyújtani pedig lehet könyebb lenne..
konfig:
Asrock B75 PRO3-M alaplap
FSP Raider 550W tápegység
Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD videokártya
Intel Core i5-3470 processzor
Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1K2/8GX memória

múlthéten azza la problémával szembesültem, hogy dota 2 közben egyszer csak újra indult..vissza léptem majd félóra múlva megint..
néztem proci és videókártya hőmérésékeletet, de teljesen átlagos hőmérsékletet mutattak (pár hónapja takarította ma gépet).
Ez a hiba jelenség leginkább akkor jött elő ha kicsit terheltem a gépet.
Első körben egy windows újra telepítéssel kezdtem hátha a rendszerben nem oké valami.
Ezt követően viszont annyiban változott a helyzet hogy pl netezés/youtubozás közben egyszerűen megfagyott a gép és a következő kettő dolgot csinálta:
- 1. kép elsőtétedik max megjelent egy csík vagy teljesen fekete lett monitor majd 10-15 másodperc műlva vissza jött és utána ezt csinálta 15-20-30 percenként mikor hogy..
- 2. kép megfagy semmire nem reagál majd jött a kékhalál és gép újra indul. vagy simán megfagyott a gép de nem indult újra viszont semmire sem reagál!

Ez a két hiba váltakozva jön elő..mikor melyik...

Memória tesztet futtattam ott nem találtam hibát.
Gép működése közben megakartam nézni a tápot hogy a venti működik e rendesen, és amikor kicsit megmozdítottam a kábelt leállt a gép. Kipróbáltam egy másik kábellel, ezután ez már nem jött elő de a gép fagyás a fenti két módon még mindig megmaradt.
(Tápot sajnos nem tudok szerzeni mert ismerősoi körben lapotok vannak) így azt ne mtudtam tesztelni.
1 x már kiszedtem belőle a videókarit meg a memóriát és újra beraktam hátha ennyi a gondja de ez sem segített :(

Valakinek valami ötlete? Tanácsa??? :R

Vagy tanácsolhattok igazi szakit is :)

Köszönöm.

(#45607) tserrof77 válasza Zender90 (#45606) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben vedd ki avga kártyát, netezni, jutubozni elég az integrált is, így egy hiba lehetőséget ki is lősz. Ha így is szórakozik, akkor a következő lépés a tápcsere legyen.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45608) Zender90 válasza tserrof77 (#45607) üzenetére


Zender90
csendes tag

Rendben, köszönöm. Este megpróbálkozok ezzel :)!

(#45609) n.norbi


n.norbi
csendes tag

Üdv!
Az alábbi problémára keresnék megoldást.
A gépből ki kellett vennem a VGA-t és az alaplapit használni (gigabyte z87m-hd3, intel i5 4570).
A gép HDMI kábellel van összekötve egy TV-vel. A gép bekapcsolásánál nem mutatja a gigabyte logót se azt, hogy milyen gombokat kellene megnyomni a bios belépéshez vagy a boothoz. Ha jól emlékszem a Windows (windows 10) töltőképernyőt se mutatja.
Miután belépett a windows-ba az asztalon lévő ikonokat nem lehet látni. A tálcát látom a Start menüre rá lehet kattintani. Bármit választok a start menüből nem nyílik meg. Feladatkezelő, képernyő beállítások nem nyílnak meg. A windows gombot és a TAB-ot megnyomva látszik, hogy a háttérbe se nyílt meg semmi.

Mit tehetnék?

(#45610) RVR400 válasza n.norbi (#45609) üzenetére


RVR400
veterán

A TV csak magában van rá dugva, vagy van még valami más megjelenítő is rajta? Leírás alapján a kiterjesztett asztal képét jeleníti meg a TV-n, nem azt veszi elsődleges megjelenítőnek.

(#45611) n.norbi válasza RVR400 (#45610) üzenetére


n.norbi
csendes tag

Én is erre gondoltam. Nincs rádugva semmi más. Előtte is csak a TV volt.

(#45612) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok.

Adatlapomon van a gépem. Olyan hibával szembesültem a napokban, hogy a gép folyamatosan újraindítja magát. Még a windows töltőképernyőig sem jut el. Kiszedtem a ramokat tegnap, majd egyesével vissza. Helyrejött. Elindult. Este volt egy kis game, semmi baja nem volt. Ma megint előjött a hiba. Ugyan azt megcsináltam mint tegnap, de ma csak 2 modullal indult. Utána betettem mind a 4-et azóta nem indul el sehogysem már. Mikor cserélgetem a ramokat akkor első indításnál a biost még behozza, ott látja mind a 4 ramot, majd miután újraindítom újra előjön a hiba. Ilyenkor még a biosba sem lép be.
Szerintetek mi lehet a baj?
:R

[ Szerkesztve ]

(#45613) --ka válasza Cseri0058 (#45612) üzenetére


--ka
senior tag

A) Kicsit lazítsd meg az alaplap tartó csavarokat és a lazíts a hűtő rögzítésen (ha tudsz).
Szerintem vetemedik a lap és érintkezési hiba.
B) Memória modulok csatlakozóinak tisztítása pl. puha radírral.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45614) Zender90 válasza tserrof77 (#45607) üzenetére


Zender90
csendes tag

Hali,

1 órája megy videokártya nélkül a gép... :/
Megpróbálok majd bent a munkahelyemen beszélni az IT-sunkal hogy valahogy teszteljük már le azért a kártyát valahogy..mert így most azért csökkent az áramfelvétel is, és inkább valahogy biztosra mennék.
Köszi a tippet egyébként ez eszembe se jutott h integrált kártyám is :D :D :D !!

(#45615) Cseri0058 válasza --ka (#45613) üzenetére


Cseri0058
őstag

Köszönöm a tanácsot. Megpróbálgattam, de nem hozott eredményt. Viszont úgy néz ki megoldottam a problémát.
Az alaplapi elemet kicseréltem, azóta működik rendesen. Gyanús volt, hogy minden ilyen próbálkozásnál elfelejtette a beállításokat a biosban.

(#45616) --ka válasza Cseri0058 (#45615) üzenetére


--ka
senior tag

Ja. Ha tetszett volna mondani. :D
...de legalább megjavult.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45617) core i7 válasza tserrof77 (#45598) üzenetére


core i7
addikt

Új tünetek lettek. Állandoan lekapcsol mostmár de legerőteljesebben mikor indítanám ujra és jeletnkeznék be windows 10 be pin beíráskor de van ,hogy csak felhúzom a zárolót

(#45618) tserrof77 válasza core i7 (#45617) üzenetére


tserrof77
senior tag

Általában csak újraindulni szokott. Még egy próbát megérhet, hogy egy tápot cserélni benne, hátha... De a rácsos hibakép alapján fenntartom, hogy a VGA kártyád adta fel. :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45619) Cseri0058 válasza --ka (#45616) üzenetére


Cseri0058
őstag

Korai volt az öröm. :(
ma reggel megint nem indult el.
most addig eljutottam, hogy ha kiveszek 1 ramot, akkor a biosig eljut. Onnan újraindítom utána már nem jó. Még a biost sem hozza be. Majd visszateszem a ramot és kezdődik az egész előről, és minden ilyennél elfelejti a beállításokat. Pedig még a tápot sem kapcsolom le.

(#45620) --ka válasza Cseri0058 (#45619) üzenetére


--ka
senior tag

Akkor kérdeznék.
Volt már MemTest a modulokra külön-külön?
Nézd meg, hogy a lapod, melyik slotban működik a manual szerint egy modullal.
Utána egyesével futtass 1-2 kört abban a slotban. Ha mind jó, akkor mehet párosával. Ha úgyis, akkor négyesével.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45621) Cseri0058 válasza --ka (#45620) üzenetére


Cseri0058
őstag

Semelyik rammal nem indul el. Mindegyiknél ugyan az van. De a biosban látja a ramokat egyébként.

(#45622) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Laptopról írok mert az aláírásomban lévő gép szivat, pedig nem nevezném még most sem átlagosnak amit tud.
Röviden:
Nem indul el. Nem jön az alaplapi hangszóróból az egy rövid sípolás ami azt jelezné hogy rendben van minden. Így még a BIOS-ig sem jutok el.
Ez nem először fordul elő, mert már korábban is előfordult, de egy-két újraindítás után elndult eddig. De volt hogy szó szerint hiába M.2-es NVMe SSD-n van a rendszer, kellett neki több mint 5 perc mire bejött a Windows 10, mert egyszerűen láttam a kis körbe körbe forgó kis pontokat amik a Win indulásnál vannak, de egy SSD-nél ezt ha látni is kéne akkor is csak egy pillanatra, nem percekre. Ma késő délután meg kaptam egy kék képernyőt is, de olyan gyorsan eltűnt hogy nem tudtam semmit leolvasni róla. Azóta viszont hiába nyomom a bekapcsológombot. ha megnyomom akkor világít a kapcsoló ledje, de a gépben minden ventilátor is elindul, szó szerint minden, mert a rendszerhűtök, VGA és CPU hűtő ventilátora is, de nincs rövid sípolás ami az indulást jelezné.
Tegnap az Azonnali kérdések órájába kérdeztem ez ügyben, de ugye akkor még elindult a gép és azért oda írtam. Ott azt a választ kaptam, hogy valószínű alaplap hiba lesz, de próbáljak meg egy BIOS frissítést ha van hozzá. Ez meg is történt még tegnap, és akkor is még játszottam utána a gépen, de nem segített a nem akarok indulási hibát megszüntetni. Ma nem sokat használtam a gépet, de a kék képernyő játék közben jött elő.

Tényleg alaplap lesz a bűnös? Mert szerintem annyira nem egy fapados alaplap, és húzva sosem volt benne semmi sem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#45623) core i7 válasza tserrof77 (#45618) üzenetére


core i7
addikt

Én már még a deszkára is gondolok alaplap nem tudom

(#45624) --ka válasza Cseri0058 (#45621) üzenetére


--ka
senior tag

Minden meghajtót csatlakoztass le, és boot-olj pendrive-ról. Futtass MemTest-et!
CSM/Fast Boot/UEFI beállításokkal mi a helyzet?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45625) Cseri0058 válasza --ka (#45624) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ennyire nem vagyok pro. :D
ezeket nem szoktam állítgatni. Annyit kell csak módosítanom a biosban, hogy a sata vezérlőt achi módra kell raknom. Mást nem nagyon szoktam állítgatni.
a pendrivest megpróbálom.

(#45626) --ka válasza Cseri0058 (#45625) üzenetére


--ka
senior tag

Ha reset-elt a BIOS-od, akkor könnyen lehet, hogy nem jó beállításokon van.
Nem mindegy, mert más kell az UEFI Windows-hoz és más a hagyományos módon telepítetthez.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45627) umfrider97 válasza RVR400 (#45601) üzenetére


umfrider97
csendes tag

Úgy néz ki az is elég, ha minden kikapcsolás után hátul lekapcsolom a tápot. Valamiért ha a táp áramot kap miközben nem megy a gép, akkor pár óra után nem hajlandó bekapcsolni, ha áramtalanítom, és várok egy kicsit, hogy távozzon belőle az áram, akkor utána gond nélkül indul.

(#45628) tserrof77 válasza umfrider97 (#45627) üzenetére


tserrof77
senior tag

Régebbi családi házaknál és főleg panelokban gyakori ez a probléma. Sok ismerős ezért (is) vett szünetmentest, mert nem stabil a 230V, meg sokszor "visszakeveredik" némi fesz a védőföldön. Ezek az újabb cuccok meg jóval érzékenyebbek erre. Vagy marad a kapcsolgatás, hátul, vagy amit a fórumtárs is mondott, a kapcsolós elosztó, vagy ha megengedheted magadnak, egy szünetmentes. Azoknak a feszstabilizáló, szűrő funkciója meg hosszabb távon csak jó. Ja, meg a pillanatnyi nagyobb áramingadozásokat is megszűri, nem fog kikapcsolni a géped.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45629) core i7 válasza tserrof77 (#45618) üzenetére


core i7
addikt

Kiszedtem a vízhűtés helyette tettem léget
Kiszedtem ramokat visszaraktam
Kábeleket
Valamint vga kábeleit kicseréltem ami táppalösszekötiőket és egyenlőre jó

(#45630) umfrider97 válasza tserrof77 (#45628) üzenetére


umfrider97
csendes tag

Nekem is ez a gyanúm, ezért hoztam el magammal, de nálam is produkálta, pedig nekem egy riotoro tápom van ami egy seasonic átmatricázva gyakorlatilag, és az soha nem produkált ilyet.

(#45631) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Sziasztok!

Mókából összeraktam egy régi kis P3-as vasat. Korábban is megvolt a gépecske de most kimaxoltam a processzorát.
Mielőtt ezt meg tettem egy ideje már nem használtam, a gépet. Előtte hibátlanul működött.
Most olyat csinál, hogy elindul minden szépen hibamentesen a bios működik minden frankó. Rendszert kéne rá tennem. A bibi itt kezdődik, mert amikor indul és azonosítja az összes bootolható hardvert akkor sajnos megáll és nem megy sehova. Semmi hibát nem jelezd csak megáll és kész. Most jönne az, hogy elindítja a windows cd-t. De sajna semmi. A CPU-t visszacseréltem de ugyenaz a gond.

Találkozott már valaki ilyennel?

Előre is köszönöm a segítséget.

.
Üdv
Tutti

(#45632) --ka válasza Tutti-amigo (#45631) üzenetére


--ka
senior tag

IDE master/slave beállítások rendben vannak?
Jumper a HDD-n? ODD-n?
A szalagkábel megfelelő helyére vannak dugva?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45633) Tutti-amigo válasza --ka (#45632) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Szia!

Igen. A HDD pri.master a cd-rom pri.slave. Felismeri helyén ahol kell. De ha lehúzom bármelyiket, és akár csak 1 eszköz van rajta akkor is ezt csinálja. :(

Már elég régi bútordarab vagyok a hobby számítástechnika terén, de ilyennel én még nem találkoztam.

Alaplap: Asus TUSI-M
CPU: P3 1,2ghz
Ram: 1*512Mb
HDD: WD 160gb
ODD: valami samsung SH-222 talán.

(#45634) --ka válasza Tutti-amigo (#45633) üzenetére


--ka
senior tag

Én két külön IDE portra tenném a HDD-t és az ODD-t és mind a kettőt fixen jumperelném Master-re.
Primary Master HDD
Secondary Master ODD
...az egyik álmoskönyv szerint sem jelent jót, ha egy ágon vannak! :D
...egyébként HDD nélkül is bootolnia kellene az ODD-ről, ha jó a meghajtó, és ha jó a boot lemez.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45635) Tutti-amigo válasza --ka (#45634) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Szia!

Meghajtók jók, az lepróbálva. Szétszedhetem őket de ha csak az odd van rajta, akkor is ez a helyzet. Pedig indulnia kéne aztàn max hisztizik, hogy nincs semmi amire telepíthetne. Több xp cd-vel is próbáltam. Ha a cd penne a gond, akkor azért nem kéne legalább delpörgetnie a meghajtót? Hozzá se szagol. :(

(#45636) --ka válasza Tutti-amigo (#45635) üzenetére


--ka
senior tag

Nem most volt, de emlékeim szerint nem minden lap volt hajlandó Slave beállítás mellett a bootolást engedni a meghajtóról.
Boot sorrend OK? Ha nincs a rendszerben FDD, akkor legyen letiltva.

Felpörgetni mindenképp' fel kellene a lemezt, attól függetlenül, hogy bootolható média vagy sem van benne.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45637) dannyl válasza --ka (#45634) üzenetére


dannyl
addikt

Atya ég, milyen vigyorogva olvasom ezeket a sorokat :D De rég is volt... Én is csukott szemmel vágom még ezeket a jumperelés-IDE kábelezés mizériát.

(#45638) RVR400 válasza Tutti-amigo (#45631) üzenetére


RVR400
veterán

LG CD/DVD meghajtóról telepítenél?

Jah, most nézem, hogy Samsung. Nekem LG-vel csinálta ezt egyszer, hogy már a 3. lemezt írtam, mire kezembe akadt egy elfekvő MSI, az bootolt mindegyik lemezzel. :D

[ Szerkesztve ]

(#45639) --ka válasza dannyl (#45637) üzenetére


--ka
senior tag

Oszt' mégse megyünk semmire! :D
Annak a TUSI-M-nek pedig mennie kell(ene).

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45640) Ze'


Ze'
csendes tag

Üdv

Két éve probléma nélkül használom az alábbi konfigot passzívan, egyedi hűtővel:
ASRock Deskmini A300 /BIOS frissítve 3.7
AMD Athlon 200GE
G.Skill RipJaws SO-DIMM Kit 16GB, DDR4-3000, (F4-3000C16D-16GRS) (support lista csak 2400 A300/X300)
Patriot Viper VPN100 512GB, M.2 (VPN100-512GM28H) (csak A300 support list/ WIN10 64bit)

Pár hónapja német webshopból rendeltem egy Ryzen 5 PRO 3400GE -t, de eddig fejlesztésre várt, ki sem próbáltam. Időközben szükség lett egy másik rendszerre is ezért jött pár újabb összetevő, az új felállás:

ASRock Deskmini X300 /BIOS frissítve 1.6
AMD Ryzen 5 PRO 3400GE YD340BC6M4MFH
G.Skill RipJaws SO-DIMM Kit 16GB, DDR4-3000,
Patriot Viper VPN100 512GB, M.2
+
ASRock Deskmini A300
AMD Athlon 200GE
Kingston FURY Impact SO-DIMM Kit 16GB, DDR4-2933, (HX429S17IB2K2/16) (A300 support list Raven Ridge + Picasso)
Kingston A2000 NVMe PCIe SSD 250GB, M.2 (SA2000M8/250G) WIN10 64bit

A problémám az X300 + Ryzen rendszerrel lett. Kezdetben jónak tűnt 1-2 napig, de sima netezésnél, videónál egyre gyakrabban lefagyott a kurzor, csak a capslock reagált. 10-15 perc várakozás sem segített, venti pörgött tovább, de még újra lehetett indítani. Újratelepítettem az egész rendszert a Patriot ssd -n, a (Kingstonon nem), gondoltam driver probléma, felengedtem a win frissítéseket is, de újra előjött 1 nap után. Később már indulásnál a win pöttyeinél megállt, venti reagált minden kísérletre. Cserélgettem a ramokat, ssd-ket még a külső tápot is, volt bios reset is többször, volt amikor így elindult, de végül újrakezdte. Az A300 + Athlon 200GE ment mind a két rammal és ssd-vel is gond nélkül, a Ryzenes fagyott, vagy el sem indult. Frissítettem mindkét lap biosát, majd procit cseréltem. A Ryzen - A300 felállás is hozta a hibát, az Athlon - X300 stabil maradt.
Ezért arra jutottam a Ryzennel lesz a probléma, vagy nem kompatibilis a ramokkal/ssd-vel.
Tegnap azt hittem rendbe jött miután lefutott a Kingston ramokkal és Kingston ssd-vel a memóriateszt és az AIDA stabilitásteszt ~1,5 óráig.
A mai újabb AIDA stressz teszt indítás előtt még a programban lefagyott ismét és nem indult újra, venti pörgött, de nem adott képet. Ram, ssd maradt Kingston. Ramokat/ssd -t kivettem, majd ramok vissza és így ssd nélkül sikerült memóriatesztet kezdeni, majd pár perc után abból kilépve, ssd-t vissza a hardverhiba üzenet után újraindítva most ismét fut az AIDA stressz FPU és GPU kivételével, immár 2 órája.

Maradt még két napom a 14 napos elállásból a Deskmini X300 -asra és a Kingston ramokra. Memóriatesztet csak párban futtattam, külön-külön nem. Indítani pórbáltam úgy is, de látszólag nem változtatott semmit.
A működő Athlonos rendszerben parancssorból mindkét ssd-n: sfc /scannow ; chkdsk c:/r helyreállítóval is kísérleteztem, nem e időközben hazavágtam az ssd boot szektorát.
Visszaolvasva kipróbáltam a proci hűtő lazítást is, a tegnapi mem teszt után, akkor elindult.

Tudnátok segíteni? Valami ötlet észrevétel, mit ronthattam el, mit lenne érdemes egy ilyen rendszernél?
Holnapra lehet tudnék szerezni még egy Deskmini A300-at próbára.
Elnézést, hosszú lett.

köszönöm Zé

[ Szerkesztve ]

(#45641) Tutti-amigo válasza --ka (#45636) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Na most beraktam csak az optikát pri masterre. Fdd letiltva, egyelőre mert most az elő nem fogom tudni túrni. A bootolási sorrendet mivel ilyen média bill-t használok nem tudom változtatni, viszont ami nincs azt le tudom benne tiltani. Fdd, hdd, network mind disablled, csak az optika engedélyzett. Szintén az van hogy fel sem pörgetni a lemezt. Próbáltam win xp, linux, win8, hire boot cd-kkel minden esetben detto ugyanaz. :( Tök érthetetlen! :(((

(#45642) Tutti-amigo válasza dannyl (#45637) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Bizony, jó kicsit bütykölgetni. Bár amit most cumizok épp vele, azért az most kicsit mérgesítő. De jó amúgy visszatérni a régi időkbe egy ilyen kis konfiggal.

(#45643) Tutti-amigo válasza RVR400 (#45638) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Pontosan egy Samsung SGH-182-es PATA egység. USB átalakítón keresztül teszteltem és olvassa a cuccokat. Érdekes amit írsz, én ilyen sose tapasztaltam emlékeim szerint.

(#45644) --ka válasza Tutti-amigo (#45641) üzenetére


--ka
senior tag

Rámondanám, hogy rossz a meghajtó, vagy koszos a fej/lemez, de a fene tudja.
Itt a BIOS-ban, gondolom, akkor minden jól be van állítva.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45645) Tutti-amigo válasza --ka (#45644) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Igen. Most minden none kivéve az optikai meghajtót. Jó lenne ha a meghajtóval lenne a gond, de sajna usb-s átalakítón keresztül szépen olvassa a lemezeket. Korábban próbáltam FDD-vel és boot lemezzel de azzal se ment tovább. Ugyanott megállt. De ezt majd újra ellenőriznem kell.

Én alaplapra gyanakszom. Más értelmes megoldásom nincs, viszont egy infos ismerősöm azt mondta, hogy olyat még nem látott hogy egy jó bios-ú lap ilyet produkáljon, szerinte nem lehet lap.

Korábban ez a gép így mint ahogy van.. Söt egy pci-sata kártyával volt rákötve egy hdd. Szóval volt még egy plusz csavar is benne. Most meg simán és egyszeráen nem megy. Mondjuk van még egy sima cd optikám egy hiren boot cd-t vagy valami nem dvd-s nyersanyaggal meg tudom nézni, bár nem hiszek benne. :(

(#45646) --ka válasza Tutti-amigo (#45645) üzenetére


--ka
senior tag

Már csak az ultimate hiba van; az elem jó? :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45647) Tutti-amigo válasza --ka (#45646) üzenetére


Tutti-amigo
tag

megtartja a bios beállításokat áramtalanítás után is, ebből úgy gondolom, hogy igen. Úgy emlékszem nemrég lett cserélve. Na de az csak a bios beállításaira van hatással nemde? Persze láttunk már csodákat pc-n de nem hinném hogy ilyen gond lenne. Egyszerűen nem értem mi a nyígja van. Mivel az fdd-ről sem olvasna be semmit ezért bios-t se tudok frissíteni rajta.

Ui: Rákötöttem a másik sima cd-rom-ot. Ugyanaz a helyet. :W

[ Szerkesztve ]

(#45648) --ka válasza Tutti-amigo (#45647) üzenetére


--ka
senior tag

Ha megtartja a beállításokat, akkor szerintem is jó.
Egyébként akármilyen hibát is képes produkálni egy lemerült elem - tapasztalataim szerint. :Y

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45649) Tutti-amigo válasza --ka (#45648) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Még esetleg egy valami márkásabb vaci új gombelemet beleteszek aztán meglássuk, bár őszintén szólva nem hiszek benne, hogy az megoldaná :DDD

(#45650) Tutti-amigo válasza --ka (#45648) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Na hirtelen nem találtam minőségí gombelemet, szóval inkább azt csináltam hogy kivettem belőle. Nekem 8 ha az alapbeállításokkal fut a bios. Megnéztem azt is ha minden meghajtót lehúzok rajta de detto.

A helyzet nem változott.

Itt áll meg. Innen kéne indítani valamilyen boot médiát de semmi. Most az mindegy hogy a képernyőn a odd épp sec master-ban van. Itt csak azt akartam bemutatni, hogy hol áll meg.

Még valami ötlet? Én már kifogytam.... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.