Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) peti_s válasza mongoose123 (#7998) üzenetére


peti_s
addikt

Ha már pedig azt nézi, akkor a forrasztásokat is át kéne néznie, csak az utóbbinak a hibáját sokan nem veszik észre. :(

(#8002) britcolumbia


britcolumbia
csendes tag

Üdv !

Szerintetek, miért nem indul a gépem? Tegnap semmi baja nem volt, de ma beszeretném kapcsolni és egyszerűen nem reagál, olyan mintha nem lenne benne áram. Hiába nyomogatom, semmi. Kössz a segítséget!

(#8003) GReddy válasza britcolumbia (#8002) üzenetére


GReddy
tag

Első kanyar - táp. Második - alaplap. Ez persze feltételezi azt, hogy van 220V-od, és minden csati mindenhova be van dugva. Ha a 12V sem indul el (nem zúg, akárhogy nyomkodod, és jó helyre van a bekapcsológomb dugva) akkor már a reset jelet nem kapja meg az alaplap, sanszos a tápcsere. (Gondolom kodegen...) Vagy valami egészen más. :DDD (Proci, memória, a 220V csak 160V, stb)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#8004) britcolumbia válasza GReddy (#8003) üzenetére


britcolumbia
csendes tag

A táp semmi jel nélkül el tud szállni, csak így, simán? Na, mindegy más válsztásom úgy sincs, akkor megnézem egy másik táppal. Ja és köszi a gyors választXD

(#8005) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló gondom van a gépemmel, mint az elöző hozzászolónak. Délelőtt még használtam, este hazajövök bekapcsolnám és se kép semmi. A ventilátora a procinak felpörög, az alaplapon a kis zöld fény világít,tehát áramot megkapja.
Elvileg kipróbáltuk a videokártyát másik gépben az jó. ott volt videojel, másik táppal kipróbáltam az egész konfigot, azzal se történt semmi változás, procit is elvileg kipróbálták nekem másik lapban az is jó ha minden igaz.

Konfigom:

-Asus K8N alaplap
-MSI nx6200ax videokártya
-AMD-s pontosan nem tudom milyen proci
-256 mb és egy 512es DDR 400 ram

Eddig nem volt ezzel semmi baj, aztán egyszer csak nem kapcsolt be, illetve nem mutat semmi képet semmi.(nincs videojel) Először kikapcsolni se tudtam csak tápkapcsolónál aztán utána azt hiszem portalanítottam kicsit és megjavult és hosszú gombnyomásra leállt. De kép nincsen, hangot nem ad ki az alaplap és a házon sincs speaker, legalábbis sehol semmi pittyegés.
Most gondolkodom, hogy veszek új lapot, de azért megkérdezném, hátha mégis megoldható valamivel a problémám és nem kell 8000ért új lapot vennem. Ha kiveszem az elemet és visszateszem az segíthet ezen valamit(olvastam, hogy talán azt is érdemes kipróbálni), azt még nem próbáltam vagy inkább az mondható, hogy a lapom ment tönkre??

Köszönöm előre is a segítséget.

üdv:guiness

(#8006) cowi83


cowi83
csendes tag

Sziasztok !

Az a problémám a géppel, hogy mikor bekapcsolom felpörög minden ventik, vinyó, de képet nem ad a monitoron csak amonitor ledje villog. Várok vele pár másodpercet majd nyomok egy resetet és müködik. :U

Fontosabb dolgok a gépről:

Alaplap: Gigabyte ep43-s3l
CPU: Core2 Quad 9505 2,83 Ghz
Memória: 8gb ddr2 800 mhz
HDD: Samsung F1 1tb sata2
Vidókari: Sapphire radoen 5850 1gb
Táp: Corasi VX 450
Ház: CM 690

Indul a rendszer.

Valakinek valami ötlete, miért csinálja ?

--->Sikeres üzletelés után, ha meg voltál elégedve az értékelést (piros pont) szívesen fogadom<---

(#8007) leyo76 válasza cowi83 (#8006) üzenetére


leyo76
senior tag

Ezzel a géppel nem volna szabad ilyesminek előfordulni. Szerintem a leggyengébb láncszem az alaplapod és gyanítom hogy annak van némi problémája. Helyedben én egy ütősebb lapot raknék alá..

mod: illetve memó, az volt tesztelve?

[ Szerkesztve ]

(#8008) leyo76 válasza guiness (#8005) üzenetére


leyo76
senior tag

Ennyire nem egyértelmű a lap hiba, bár az is lehet. Én azért ránéznék a memók körmére, próbáld ki őket egyenként felváltva...

(#8009) bkrisz81


bkrisz81
csendes tag

Sziasztok!
Összereaktam egy új gépet! Minden új a vinyón kívül! A probléma az, hogy elindul (csipogás nélkül), majd pár másodperc múlva leáll és újraindul, de a monitor standby módban marad! Alaplap és vga kártya ledjei zölden világítanak! Mi lehet a probléma?

(#8010) Jander


Jander
senior tag

hali, kis problémám lenne:
Pár hete, hogy ajánlottátok (milyen procit vegyek topic) a C2 Q9300-as procit, ma be is szereztem (thx Gianni!), be is raktam a 'régi' gépbe, kapott új pasztát, jól kipucoltam a hűtőt is, bár szerencsére nem volt sok kosz-lerakódás a bordákon.

Minden f*szásan megy, csakhogy néha teljesen véletlenszerűen lefagy a Win7 sajnos nem vagyok képes rájönni mikor és mi okozhatja a kékhalált (nem is láttam még kékhalált win7-nél ezelőtt). Gondoltam hátha a 2db RAM-ot raktam vissza rosszul amit a cpu-hűtő könnyű visszahelyezése miatt vettem ki, kiszedtem-visszaraktam de azóta is van...

Először a Win7 teljesítményindex mérésekor fagyott le, de utána már elég volt neki a szörfölgetés Chrome-mal, aztán játék alatt is már 3x... Van valami ötletetek?

Amit próbáltam:

- Rányomtam egy HOT CPU Test Pro nevű programot, ami eléggé próbálta szétszivatni a procit, ezalatt nem történt semmi.

- Win7 beépitett memória tesztje sem adott ki hibát

A fenti két teszt óta viszont lekopogom minden rendben, még játékot nem próbáltam...

[Gép további részletei, bár eddig ezek vígan dolgoztak: Gigabyte Ga-P43-ES3G (először ennek az easysaver szoftverére gyanakodtam, ami állandóan állítgatja a frekit meg a feszkót, de uninstall után vagyok már) / 4x 1Gb DDR2 667Mhz / HD4890 / 2db Seagate HDD]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#8011) cowi83 válasza leyo76 (#8007) üzenetére


cowi83
csendes tag

Hi! Megoldodott a problèma. Kernel-power 41 hibakód, ccc system events, az aljzaton van nekem olyan master slave+egyéb átdugtam a gèpet màsik aljzatba és gond nélkül megy mostmàr. Kösz mindenkinek.

--->Sikeres üzletelés után, ha meg voltál elégedve az értékelést (piros pont) szívesen fogadom<---

(#8012) Jander válasza Jander (#8010) üzenetére


Jander
senior tag

Kis update:

- adatlapomat frissitettem az aktuális konfig felkerült
- clear cmos után már nem volt kék képernyő, csak egyszerűen újraindul a gép (ezúttal játék közben)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#8013) lorant80 válasza leyo76 (#7930) üzenetére


lorant80
tag

Kösz mindenkinek aki segíteni próbált...!
Megoldódott a probléma!
Az alaplap szállt el..., sikeres volt a lap csere... mostmár minden megy a maga útján! :-)

S.L

(#8014) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Tudtok mondani valami gép tesztelő progit? Sajnos olyan gondom van amit már leírtam ide hogy hoztak hozzám egy gépet ami magától újraindulgat meg be is kapcsol időközönként. Na nálam eddig egyszer indult újra se kékhalál se smemi csak szimplán újraindul. Most tudtam szerezni egy másik hasonló gépet és most a tápcserével meg akarom nézni hogy újraindul-e csak kellene egy progi amivel meg tudom izzasztani a gépet. vagy tudtok valami megoldást rá? Volt már egyszer nálam ez a gép és akkor simán kibírt egy windows telepítést meg programok telepítést mindenféle újraindulgatás nélkül.

(#8015) sabbath


sabbath
csendes tag

Sziasztok.
Talán nem vág témába a hszem, de nem találtam alkalmasabb topic-ot.
Segítségeteket szeretném kérni egy probléma megoldásához mivel én már kifogytam az ötletekből :|
A gépemen jó esetben 10 percig tudok tevékenykedni, utána újraindul. Mindegy, hogy ubuntu-ra vagy windows 7 -re bootoltam. Az újraindítás után ventik elindulnak és itt meg is áll a tudomány, képernyő fekete marad, a vinyók se pörögnek. Kb 15 percig kell pihenjen a gép, hogy egyáltalán tudjak bootolni valamelyik op. rendszerre. Haver javaslatára megpróbáltam memtestet futtatni de alig, hogy elkezdte: puff már megint fagyás.

A config-ot fejből nem tudom és most már odáig se jutok, hogy everest-el megnézzem. :(

Előre is köszönöm a válaszotok.

[ Szerkesztve ]

(#8016) jaja1981 válasza tototos (#8014) üzenetére


jaja1981
addikt

Prime95, meg a szőrös fánk egyszerre.
A szőrös fánk a furmark.
Nem árt, ha közben nézed a hőmérsékleteket is.

sabbath:
Könnyen lehet táp hiba.
Próba erejéig cserélj tápot, egy minőségi darabra.
Meg azért derítsd ki, milyen gép.

[ Szerkesztve ]

(#8017) sabbath


sabbath
csendes tag

2 másik táppal is megpróbáltam de a probléma megmaradt :(
Más ötlet?

(#8018) Jarod1 válasza sabbath (#8015) üzenetére


Jarod1
addikt

hány memória modulod van? ha 2 akkor próbáld külön külön....

(#8019) leyo76 válasza sabbath (#8017) üzenetére


leyo76
senior tag

Ha memtesztnél kifagy akkor ott valami gubanc lehet a memókkal, nem feltétlenül hibásak, lehet hogy csak valamilyen címen ütköznek, próbálj más memót, illetve nézd át az alaplapot van e rajta púpos kondi

(#8020) sabbath


sabbath
csendes tag

1 db. ram van benne, öcsém gépében ki is próbáltam, nincs gond vele.

most már egyáltalán nincs kép, a ventik elindulnak de ezután semmi nem történik... alaplapra gyanakszom

(#8021) Jarod1 válasza sabbath (#8020) üzenetére


Jarod1
addikt

hhm másik modulfoglalatba is kipróbáltad? a tesód gépén a memtested is lefuttattad?

[ Szerkesztve ]

(#8022) vata96


vata96
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan monitor problémám lenne hogy: bekapcsolom a gépet, a monitort is. Világít a zöld led aztán egy pillanatra kb.fél másodpercre beugrik a kép aztán eltűnik a kép, kikapcsol a monitor majd 1 mp. el késöbb ujra bekapcsol és megint eltűnik a kép és elkezdi előlről és ezt csinálja egyfolytáBAN. nem tudtok rá valami megoldást? :F

(#8023) sabbath


sabbath
csendes tag

Egész éjszaka futott a memtest, semmi :( .
Alaplapi vga-val se csinál semmit.

(#8024) Jarod1 válasza sabbath (#8023) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor viszont az alaplappal lesz valami, próbáld meg a másik Slotba a Ramot betenni

(#8025) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Jó Reggelt,

A problémám a következő,bekapcsolom a gépet,de a monitorba sehogy nem jön a kép,a táppal biztos,hogy nincs gond mert kb 2 hónapja sincs hogy megvettem,s arról nem is beszélve,hogy nem ad képet az alaplapi kártya se,sejtésem,hogy esetleg az alaplappal van a gond,s ha tényleg az a baj,akkor tényleg lehetséges,hogy amiatt nem ad képet,elnézést lehet hogy értelmetlen kérdés,de nem hiszem el hogy már 2hónapon belül másodjára kell szervizbe vinnem :DDD :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#8026) jaja1981 válasza Selynelar (#8025) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet.
Vedd ki a VGA-t bekapcs, nézd meg, hogy kicsipogja-e hibának a BIOS.
Ezek után ugyan ezt játszd el a memóriákkal is.
Ha kicsipogja a lap lehet hogy jó, ha nem akkor kuka a lap.

(#8027) Selynelar válasza jaja1981 (#8026) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm a segítséget,de időközben megoldottam a problémát.Elvittem szervizbe mert már nem tudtam vele mit csinálni.Jól sejtettem,úgy volt ahogy gondoltam,az alaplap már este 6óta az "örök hardver mezőkön" pihen.Vettem egy másikat,s azóta már minden rendben.

Üdv

(#8028) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Van itthon egy gép ami elég furcsa tüneteket produkál. Ha bekapcsolom felpörögnek a ventik, mennek 5-7 másodpercet, majd leállnak. Majd 1 sec után elindul újra az összes venti és megint leállnak. Ezt csinálja ismétlődő ciklusokban. Kivettem a vga-t memót, csak a proci maradt bent akkor is ugyanez a helyzet. Tápcsere volt, azzal is ugyanezt csinálja. Ha kiveszem a procit akkor csak simán nem indul, de a ventik nem csinálják a hibát.

LGA 775 P5KC lap, E6300 proci. Cserelapom/procim nincs ebből a foglalatból sajna...

Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8029) peti_s válasza Realradical (#8028) üzenetére


peti_s
addikt

Processzor nem szokott tönkremenni, ha az tönkremegy, akkor általában más is. :K Nézd meg hogy a bekapcsoló, reset, illetve egyéb gombok megfelelően működnek-e, nincs-e rövidzár hiba az alaplap egyéb pontjain sem, ha egyiket sem találsz, akkor alaplappal van a gond. :( CMOS Cleart gondolom csináltál. Mert sikertelen tuning esetén szokta még ezt az alaplap csinálni.

(#8030) Realradical válasza peti_s (#8029) üzenetére


Realradical
őstag

Hja CMOS reset megvolt. Találtam pár elgörbült tüskét (vagy netán hiányzó, elég sűrűn vannak)a foglalatban, remélem ez lesz a gond, mert ezt valami forrasztós zseni tuti könnyen megcsinálja.

Kösz a segítséget, megerősítettél a tudatban, hogy nem vagyok teljesen hülye. Elment erre a hibára a délutánom. :(

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8031) peti_s válasza Realradical (#8030) üzenetére


peti_s
addikt

Egyébként úgy emlékszem ha a BIOS file-al van vmi baja, az ASUS lapok szokták ezt csinálni. Úgyh. driver DVD-t az ODD-be, hátha az kell neki. :)

(#8032) Realradical válasza peti_s (#8031) üzenetére


Realradical
őstag

Hümm, ez jó ötlet. ha bejön vendégem vagy egy jó belga sörre. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8033) peti_s válasza Realradical (#8032) üzenetére


peti_s
addikt

Annak örülnék. :D Viszont én magam sem látok sok esélyt erre, ez csak egy lehetőség. :)

(#8034) Realradical válasza peti_s (#8033) üzenetére


Realradical
őstag

Nem nyert sajna. Marad a lángszóró...mármint forrasztópáka.

Fene pedig reméltem, hogy lesz egy home pc-m hd filmekre. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8035) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Van egy asus alaplapom, ami újraindítás után nem ad képet, csak ha a BIOS-t resetelem. Mi lehet a probléma vele? BIOS-t is frissítettem már DOS alatt.

(#8036) bmilan


bmilan
csendes tag

Sziasztok!

Május végén vásároltam új számítógépet, ami az elmúlt héten furcsa módon megadta magát. Éppen filmet néztem karba tett kézzel, más alkalmazás nem is ment a gépen, amikor hirtelen újraindította magát, de beállt egy olyan állapotba ahonnan sehogy sem lehet kimozdítani: fekete képernyő, hdd-led folyamatosan világít és nem reagál semmire, még a kikapcsoló gombra se. Csak a táp kapcsolójával tudtam leállítani, majd amikor ismét elindítottam megint beállt ebbe az állapotba. Nem jön fel semmi a képernyőn, a BIOS rendszerellenőrzése se jön be, nem sípol vagy pittyeg sehányat, csak áll és süket. Az egész gép UPS mögül megy, de első dolgom volt megnézni hogy kikerülve azt mivan, hát semmi. :)

Amivel eddig próbálkoztam: kiszedtem, cserélgettem a ramokat, lehúztam az összes vinyót és optikai meghajtót, kivettem a processzort (mindent leszereltem az alaplapról és úgy indítottam el és ugyanez a szitu) is. Lehúzgáltam a ház elülső paneljéhez csatlakozó vezetékeket is, gondoltam hátha a reset ragadt be vagy ilyesmi, az se hozott eredményt. Csináltam BIOS resetet, akkor 1 indítás erejéig jó lett, majd ismételt ki- és bekapcsolás után megint a fenti probléma jött elő. Írtam már a technical supportnak is, de még nem reagáltak. Mielőtt visszavinném gondoltam kérdezek kinek van valami ötlete...

(Amikor még májusban összeraktam akkor is csinált ilyet amikor a win7 telepítéskor újraindította, de miután leszedtem az oldalát a háznak már újra jó volt, így nem foglalkoztam ezzel tovább. Azóta nem csinálta.)

A gép (új alkatrészek):
Alaplap: Gigabyte GA-770TA-UD3 (rev1.0)
CPU: AMD Athlon II X4 635
RAM: 2×2GB Kingston CL9 párosított
VGA: Sapphire Radeon HD4670 Ultimate (passzív hűtős)
Táp: Gigabyte GE-R460-V1 (460 W)

Ezek régebbi gépből mentett részek:
Hang: SB Audigy 1 (aranyozott csatis fajta, firewire aljzattal)
van benne 2db Samsung SATA vinyó, 1db LG dvd-író (4167-es modell azt hiszem)

Köszi, hogy elolvastátok! (Ha tudtok, írjatok privátba, mert nem minden nap tudok fórumot nézni, köszönöm.)

(#8037) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Egyszer már írtam, most újra írok mert új fejlemény van. Van nálam egy új gép, amit az iponban vettek. A gép 1-20 percen belül kékhalált ír ki, és újraindul. Már 2x beküldtem a szervízbe, de visszaküldték. Legutoljára csak a lapot, cput, és a ramot küldtem be, mert a többit kitudtam tesztelni. Ők szerint semmi baj nincs, de sajnos ugyan úgy fennáll a probléma. Nem tudom, hogy szervízelnek, de szerintem rá se néztek.

Viszont én most emeltem a proci feszültségén, és így jól működik. Szóval az lenne a kérdésem, hogy akkor a processzor a rossz, vagy az alaplap "áramellátója"?

Konfig:

Amd Athlon x3 425
asrock m3a770de
kingmax 1333Mhz 2GB ddr3

:R

indul a sörös aludni

(#8038) jaja1981 válasza Daemon09 (#8035) üzenetére


jaja1981
addikt

BIOS reset után megy rendesen?
Ha meg nem reseteled, akkor nem ad képet?

bmilan:
Vagy táp, vagy alaplap.
Mivel elindul a gép, áramot kap, így lapra gondolok.
Egy tápot nem tudsz kölcsön kérni hogy kipróbáld? Ha másik táppal is kuka, akkor az alaplap halt be.

gabo89:
Ha így jó, hogy a proci feszültségén emeltél, akkor nézd meg, hogy most mennyit kap a proci. Mondjuk Everest-tel.
Nem tudom az AMD-nél hogy van, hogy a memória vezérlő feszültsége állítható-e.
Lehet ahogy emeltél a proci feszültségén, emelt a memvezérlőjén is, ezért stabil.
De nézd meg mennyit kap most a proci és nézd meg, mennyi a normál értéke a procinak.
Nehezen, de elképzelhető, hogy auto beállításon keveset ad a lap a procinak.

[ Szerkesztve ]

(#8039) Buresz


Buresz
csendes tag

Hello mindenkinek!

Az mitől lehet, hogy bekapcsolom a számítógépet, felpörög, és 4-5 mp után leáll. Nem rég jelentkezett ez a probléma. Még ez előtt, az elején 1szer 2szer lefagyott, sima honlap nézegetéstől, amit sosem szokott csinálni. Aztán mindig reset-et nyomtam. Aztán egyszer eljátszotta ezt a pár mp-es leállást, majd sikerült bekapcsolnom ismét rendesen, aztán megint lefagyott és most már folyamatosan kikapcsol az első 4-5 mp alatt, olyan mintha elvennék tőle az áramot.
Szétszedtem az egész gépet kitisztítottam, mert kicsit poros volt, gondoltam nem tudja jól hűteni, de nem változott semmi.
Kipróbáltam másik táppal, ugyanaz történt.
Lecsupaszítottam a gépet, csak alaplap, memóriák és proci ment, de semmi változás. Csináltam egy BIOS resetet, nem használt semmit.
Megnéztem a kondikat az alaplapon, rendben vannak.

Van vkinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond? Nem találkozott senki ilyesmivel? sajnos nincs másik megfelelő procim, se alaplapom, hogy legalább kiderítsem melyikkel van a gond. :F

-Mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele, érted?!!

(#8040) rumkola válasza Buresz (#8039) üzenetére


rumkola
veterán

nekem táp-tól, illetve kontakthibától csinált ilyet (szétszedés-összerakás megoldotta)
sajnos nálad ezek kilőve, maradnak az alkatrészek: lap, proci, ram, vga, de lehet akár vinyó, dvdíró sőt még rossz billentyűzettől is láttam ilyet

[ Szerkesztve ]

(#8041) Buresz válasza rumkola (#8040) üzenetére


Buresz
csendes tag

a lap, proci, ram szintig kilőttem, illeteve kivettem mindent a gépből. Nincs vmi eljárás, hogy kiderítsem mi a hibás? (anélkül, hogy szervízbe vinném :((( )

-Mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele, érted?!!

(#8042) rumkola válasza Buresz (#8041) üzenetére


rumkola
veterán

megnézném biosban a ram időzítéseket és a proci feszt (lehet alapból sem jót ad be a bios nekik)
első blikkre egyből adnék a procinak egy lépéssel több feszt

[ Szerkesztve ]

(#8043) sheep


sheep
addikt

sziasztok
a következő a probléma:
a gépem 3 éve kifogástalanul működött, tegnapig
giga p35 ds3l lap, e8400 proci, 2x2gb ddr2 kingmax ram, corsair vx450 táp, gtx260 vidkari
a gép tegnap egyszer csak kékhalállal újraindult
akkor sikerült újraindítanom egyszer, de azóta nem működik
amit sikerült kiderítenem (a win7 problémakeresője szerint legalábbis), hogy az alaplapon régi bios van, és nem kezeli jól a procit, frissíteni kellene
okés, de hogyan frissítsek egy alaplapot, ha nem tudok belépni a biosba sem? a gépben a ventillátorok felpörögnek, de kép nincs, semmi sem történik, csak néhány mp-ként újraindul
azt sem értem, hogy eddig hogyan ment probléma nélkül, ha régi a bios?
van vmi ötletetek?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8044) rumkola válasza sheep (#8043) üzenetére


rumkola
veterán

nem kell bios-t frissíteni ez tuti

először is: clear cmos
ha nem jó akkor: szétszed-összerak (vga, ramok, kábelek)
ha ezután sem jó akkor jöhet a hibafelderítés, olvass vissza 4-5 kommentet

szétszedést azért írom, mert nekem tegnap ugyanez volt a gondom, és ez megoldotta

[ Szerkesztve ]

(#8045) Buresz válasza rumkola (#8042) üzenetére


Buresz
csendes tag

Köszi a tippet, de ezt hogy tudom megcsinálni, ha be se kapcsol a gép csak 4 mp-ig? :F

-Mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele, érted?!!

(#8046) sheep válasza rumkola (#8044) üzenetére


sheep
addikt

a szétszerelés megvolt, visszaolvastam egypár oldalt is
csak gondoltam ha eddig jó volt akkor most miért nem indul?
köszi a tippet, a cmost megpróbálom

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8047) rumkola válasza Buresz (#8045) üzenetére


rumkola
veterán

ja igen, hát úgy sehogy :(
ha mindent kivettél és így is gáz, akkor valamelyik rossz és csak cserével derül ki

(#8048) rumkola válasza sheep (#8046) üzenetére


rumkola
veterán

ami el tud romlani az egyszer el is romlik
talán most van az az egyszer pont :)

(#8049) sheep válasza rumkola (#8048) üzenetére


sheep
addikt

köszi a tippet mégegyszer, elindult a gép, és minden rendben van :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8050) rumkola válasza sheep (#8049) üzenetére


rumkola
veterán

cmos clear oldotta meg?

szívesen :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.