Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) jocoka75 válasza Beaumont (#44850) üzenetére


jocoka75
tag

Helló!

Nem engedi nem tudok rákattintani csak a kijelző felbontásra és a tájolásra :((

(#44852) DannyHD


DannyHD
csendes tag

Sziasztok olyan problémával állok szemben hogy ha a videokártyának a plusz táplálását amit az egyik felén 6 pines a másikon meg 2 db molexes csatlakozóval tudtam megoldani viszont az egyik ilyen csati vagy nem működik megfelelően
Ha csak az egyik molexről tápolm ugy is elég a videokartyának a teljesítmény.
a kérdés az lenne hogy a kártyával lehet-e baj vagy a táp gyenguszka már.
Mert amint bedugom a másik molexet onnantól fogva nem indul vagy ha el van indítva a gép és úgy próbálom akkor szikrázik szóval vagy zárlat vagy kevés a watt a konfighoz mit javasoltok hogyan nézzem meg?
Ja és persze a config :
Proci Intel Core i5-3470 Ram 8gb DDR3 1600mhz Videokártya: nvidia GeForce Gtx 1060 ocAlaplap:Msi h61m p31Tápegység:Thermal Master 500 W

(#44853) DannyHD


DannyHD
csendes tag

A gép ennek ellenére megfelelően működik melegedési problémát nem véltem felvedezi viszont azt észrevettem hogy igy hogy csak az egyik molex van bedugva a videokártya ventijei azok megálltak és csak akkr indulnak ha már elért egy adott hőfokot viszont korábban amig mind2 molexel jó volt úgy folyamatmentek a ventik

(#44854) DonThomasino válasza jocoka75 (#44849) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet a TVn kell vmit bűvölni, nem a miniPCn.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44855) eszgé100 válasza jocoka75 (#44849) üzenetére


eszgé100
őstag

tv-n állítsd be, nekem LG van, ha jól emlékszem a képarány beállításainál van olyan opció, hogy Pásztázás, vagy használhatsz egyéni zoomot, ahol a 0-100 értéket állítgatva lehet a szélekhez igazítani a képet.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#44856) failed


failed
tag

sziasztok!

A konfigurációt a hozzászólásom alján láthatjátok.

Minden alkatrész új (1 hónapos sincs, kivétel a VGA)

Minap megnyomtam a power gombot, de nem történt semmi. Gondoltam, biztos nem nyomtam be rendesen. Megnyomtam ismét, bekapcsolt a gép, és 1-2 mp múlva ki. Majd magától megint be, és utána simán felállt a rendszer.

Pár perce értem haza, benyomtam a gépet és ugyanez történt. Ennek mi lehet az oka? :F

előre is köszönöm,
üdv

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#44857) Kobe


Kobe
veterán

hi
mai nap egy furcsaságot vettem észre, gépem környékén rövid ideig elektromos szmog / égett szag volt tapasztalható. A gép pár órás konstans terhelés alatt állt - VGA + tápügyileg, de nem OC módban. RTX 2080, kb 154 W áramot vett fel.

Gép kikapcs, kis pihi majd visszakapcs, szag megszűnt, működésbeli furcsaság nem tapasztalható, minden megy.
SilverStone Essential Gold 750W táp van benne.

Lehet a terhelés miatt adott ki égett szagot a táp és okozhat-e maradandó gondot ?
mivel tudnám ellenőrizni ?

(#44858) inf3rno válasza Kobe (#44857) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább a videokártyára gyanakodnék, rémlik valami olyasmi, hogy egy tervezési hiba miatt ezek túlmelegedhetnek, de akár az is lehet, hogy hibásat fogtál ki belőle. Esetleg próbáld kideríteni a szag forrását kicsit pontosabban, ha még egyszer előfordul. Illetve tedd fel az aida64-et, az írja neked a hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44859) Kobe válasza inf3rno (#44858) üzenetére


Kobe
veterán

Monitoroztam a VGA-t is a terheles alatt MSI afterburnerrel es GPU Z-vel is, es folyamatosan 65 fok alatt volt. Igazabol van egy custom profilom afterburnerben is, ami 73 fok felett elkezdi 100%ra jaratni a ventit, de kozeleben sem volt

[ Szerkesztve ]

(#44860) inf3rno válasza Kobe (#44859) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor marad a szaglászás. Esetleg lehet kapni táp tesztert, ami mutatja, ha gallyra ment a táp, és a feszültségek nincsenek rendben, de simán lehet, hogy jónak fogja ítélni attól függetlenül, hogy túlmelegszik. Maga a SilverStone egyébként jó márka.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44861) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Segitseg kellene!
Egy olyan hibába ütköztem amibe még soha újra telepítés befejezése után amikor jönne a windows beállítás a boot logo alatt a kis karika befagy majd megjelenik az eger és innentől kezdve nem történik semmi nem tolt be a windows esetleg valakinek valami ötlet mi lehet :F
[kép]

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#44862) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok
Lehet nem jó helyre írok a problémámmal(ha nem legyetek szivesek megadni melyik fórumba kell).Olyat produkál a gépem,hogy meg volt nyitva az edge,böngésztem rajta semmi kül-egyszercsak az erőforrás figyelőben felment a ramhasználat 80% fölé-aztán a monitor elsötétült(hangjelzést nem hallottam az alaplapról)a gép nem kapcsolt ki,de hiába nyomtam bármi gombot nem csinált semmit,csak úgy lett jó,hogy bekapcs gomb hosszan-kikapcsolt majd újra bekapcs.Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtöl,hogy ez mitől lehet??
2x4 GB DDR3 ram van benne
Gondolkoztam már ujjabb gépen,de ezt leszámítva nekem elég ez a gép
Köszi a választ

(#44863) inf3rno válasza N@idia (#44861) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha újratelepítés előtt jó volt, akkor valszeg nem hardver hiba, és akkor talán a Windows topikban jobban tudnak segíteni: [link] Esetleg meg lehet próbálni kikapcsolni az UEFI fast boot-ot vagy megpróbálni előhozni a Windows boot menüt és csökkentett módban elindítani, de ezek tényleg csak tippek. Annyira nem ismerem a Win 10 lelki világát.

Buliban hasznos! =]

(#44864) inf3rno válasza petya2012 (#44862) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érzésre valami megette az összes memóriát, aztán amiatt kifagyott. Esetleg tesztelheted a memóriát: [link], meg kereshetsz vírust: [link], de arra tippelek, hogy nem fogsz találni semmit, és az Edge-ben van memory leak vagy kisebb eséllyel valami driver hibád van. Nekem amúgy sima böngészés közben is van hogy elfogy 16GB, de akkor nem csak úgy hirtelen megugrik, hanem mániám, hogy sok oldalt nyitok meg egyszerre, aztán csak utána nézem sorba őket.

Buliban hasznos! =]

(#44865) bigdigit


bigdigit
addikt

Fiamnak még nyáron raktam össze új gépet.
Azóta az a problémája windows induláskor(még be sem lép)elég sokszor kap kék halált.Viszont ha újra indult már rendesen működik és menet közben sincs vele probléma.
Értetlenül állok a kérdés előtt mi lehet a probléma?
9700K Z390-es 2080-as kártya XMP profil belőve tuning nincs.

(#44866) inf3rno válasza bigdigit (#44865) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kék halálnál van hibakód, ami alapján a neten meg lehet keresni, hogy milyen hibáról van szó. Valószínűleg az eseménynaplóba is bekerülnek ezek. Ezzel esetleg mélyebben is bele lehet nézni, hogy mi történik olyankor: [link]

Buliban hasznos! =]

(#44867) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sziasztok! Újraépítettem egy gépet. Új házat, hűtőt és processzort raktam bele. Z390-es alaplap, egy i5 8600K helyére került egy i9 9900KF. Egy NZXT Kraken M22 helyére egy X63-as került és az új ház egy NZXT H510i lett. Az összeszerelés alatt nagyon figyeltem hogy ne sértsek meg semmit és hogy ne érje statikus elektromosság az alkatrészeket. Szépen össze is raktam, de amint bekapcsoltam volna nincs jel, nincs post és mivel nincs alaplapi speaker ezért beep sincs. Ránéztem a csatlakozásokra és a tápra, ahogy láttam nincs probléma (amúgy egy 650 wattos 80+ gold psu és egy rtx 2070 super van a gépben). A két memória modult is kivettem, úgy sem jutottam előrébb. Feketeség ... Az AIO pumpáján a felirat világít az alaplap és a gpu fényével együtt. A RAM RGB-s, de az nem világít. A ventillátorok pörögnek. Visszaraktam az i5-öst és a CMOS-t is próbáltam resetelni, de semmi siker. Ha bekapcsolom olyan 1 perc után újraindítja magát a gép. :( Valaki tud segíteni?

- Maxi

(#44868) ColdMan válasza LemonHorse (#44867) üzenetére


ColdMan
tag

Házból kiszedni, asztalon összerakni.

(#44869) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Nem volt még lehetőségem tesztelni. De jól gondolom-e, hogy ha a power gomb lenyomása után egy pillanatra felvillan minden aminek kell, és egy tizedmásodperc múlva síri csend és hullaszag, akkor a táp lesz a ludas. Tud bármilyen más alkatrész ilyen hibát okozni?

A gép a következő alkatrészekből áll: ¤|¤ Gigabyte H61M-D2 B3 ¤|¤ Intel Core i5-2500 ¤|¤ 2*4 Gb Corsair Value Select 1600MHz ¤|¤ Kingston V300 128 GB SSD ¤|¤ Sapphire Radeon R9 2Gb ¤|¤ Be Quiet! Pure Power 9 400W BN266 ¤|¤ Phanteks PH-TC14PE Black ¤|¤ Xigmatek Aquila ¤|¤ Zalman Zm-MFC1 Plus ¤|¤ TP-Link Archer T6E ¤|¤ Creative SoundBlaster Z ¤|¤

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#44870) dannyl


dannyl
addikt

Sajnos nem tudom visszaolvasni a topicot, tuti volt már probléma, de nagyon SOS lenne.

Sztori:
Vettem új alaplapot (MSI Z490-A PRO) meg egy 10400 CPU-t. Beraktam, elindul, de az UEFI-ben ragadok, mert nem bootol az SSD-ről (se). Szerencsére volt egy noti vinyóm, amin még volt egy windows 10, azzal bebootolt, így most van windows-om, de kéne a régi vissza.

A kérdés az lenne, hogy az SSD-mmel mit csináljak windows alól, hogy tudjon bootolni?

Köszi szépen!

(#44871) LemonHorse válasza ColdMan (#44868) üzenetére


LemonHorse
tag

Holnap kipróbálom. Létezik, hogy egy mobo standoff shortolja? Utána néztem és kb. lehetetlennek tartják, de már csak erre tudok gondolni. A másik lehetőség még szerintem, hogy mégis valami csatlakozási hiba van (bár minden teljesen be van cuppanva a helyére).

- Maxi

(#44872) --ka válasza dannyl (#44870) üzenetére


--ka
senior tag

Ha nem UEFI-s a telepített OS-ed az SSD-n, akkor a CSM-et kell Enabled-re állítani.
...elsőre ezt mondanám.

szerk.: ...a BIOS-ban, persze.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44873) failed válasza dannyl (#44870) üzenetére


failed
tag

a CSM megoldotta?

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#44874) dannyl válasza failed (#44873) üzenetére


dannyl
addikt

Nem, sőt... Be se kapcsol a monitor most már.

Na, meggyógyult mégis. Nagyon-nagyon szépen köszönöm a gyors szakmai segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#44875) --ka válasza dannyl (#44874) üzenetére


--ka
senior tag

Fast Boot Disabled

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44876) LemonHorse válasza LemonHorse (#44867) üzenetére


LemonHorse
tag

Azt vettem észre, hogy az új cpu hűtőt egy kicsit bénán raktam fel és a jobb felső emelője érintkezik az alaplappal. Ez lehet esetleg a probléma forrása?

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#44877) bigdigit válasza inf3rno (#44866) üzenetére


bigdigit
addikt

(#44878) Essejó válasza LemonHorse (#44876) üzenetére


Essejó
veterán

Hogy a viharba ne, simán hazavághatott valamit némi zárlat miatt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44879) dawez


dawez
tag

udv a kovetkezo a problémám eddig nem csinálta ezt a gép, szoval mai napon kicseréltem az egerem egy ujra tokéletesen mukodik stb, aztán ma 3x fordult elo hogy lefagyott a gép vagyis minthogyha lefagyott volna az egeret tudtam mozgatni alkalmazást ami meg volt nyitva váltogattam kozte viszont kilépni eggyikbol sem tudtam feladatkezelot engedte megnyitni onnan se lehetett semmit bezárni, viszont a feladatkezeloben a folyamatoknál mintha megfagyott volna minden, nem mozogtak a%ok power gombbal tudtam csak kikapcsolni mert a start menubol hiába nyomtam rá nem csinált semmit, amint ujra inditottam utánna jo, annyi tortént ma hogy razer egeret cseréltem és letoltottem a saját programját amit ajánlott. valami otlet ? asrock x79 extreme 3 alaplap,gtx 1650 super xeon e5 1650 16 gb ram, hdd-t ssd-t néztem sentinellel semmi gond veluk.

(#44880) inf3rno válasza bigdigit (#44877) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyobb eséllyel memória vagy merev lemez hiba, esetleg kilazult SATA kábel. Kisebb eséllyel valami egyéb hardver hiba vagy driver hiba, vagy rosszul telepített rendszer vagy vírus okozza.

Ezzel tudod a memóriát tesztelni: [link] érdemes kiírni egy pendrive-ra, és arról bootolni. Ez végtelenített, ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor egy teljes ciklust lehet járatni vele. Ha kevésbé, akkor 10 perc a minimum. Ha a memória nincs rendben, akkor csere után lehet, hogy jobb lenne újratelepíteni a rendszert.

Ha rendben van a memória, akkor tovább lehet lépni az antivirusra. Ezzel tudod ellenőrizni, hogy nem a fertőzött a gép [link] esetleg még ezzel: [link] Ha erősen fertőzött, akkor jobb legyalulni az egészet, és újratelepíteni. Ha komolyabb vírus van rajta, akkor előfordulhat, hogy nem hozza be ezeknek a vírusirtóknak az oldalait, és nem tudod letölteni, vagy átirányít másik oldalra.

Ha nincs vírus, akkor a merevlemezt érdemes megnézni: [link] Elsőnek erre érdemes rámenni, hogy mit mutat. Van egy bizonyos típusú hiba, azt hiszem valami kommunikációs hibának hívják, amiből ha sok van, az arra utal, hogy kilazult vagy rossz a SATA kábel. Azt hiszem M2-nél nem lehetséges az ilyesmi, csak ha az alaplap vagy a foglalat hibás. Ha más jellegű hibák vannak, akkor érdemes cserélni a merevlemezt vagy SSD-t. Ezen kívül érdemes járatni egy checkdisk-et is a C meghajtóra, az nem csak a SMART adatokat nézi. Azt hiszem magyarítva rámész a C meghajtóra második gombbal, tulajdonságok, eszközök, hibaellenőrzés, aztán leokézod, hogy menjen.

Ha ezek közül minden rendben van, akkor jó eséllyel driver hiba, vagy hibás telepítés lesz. A driver hibánál érdemes az alkatrész gyártójának az oldaláról leszedni az aktuális drivert, és nem a Windows-ra bízni, hogy lerántson valamit. Ha megvan, akkor törölni a régi drivert, és feltenni a gyártóit. A Windows update-nek van egy olyan rossz szokása, hogy néha felülírja a telepített drivert az általa jónak gondolttal. Így lehet megakadályozni ebben, bár én ezeket sosem próbáltam: [link] Azt hiszem talán ha kikapcsolod az automatikus frissítést, és úgy állítod be, hogy mindenhez jóváhagyás kelljen, akkor is el lehet kerülni, hogy felülírja. Nekem most csak laptopon van Win10, azzal még nem futottam bele ilyen problémába.

Buliban hasznos! =]

(#44881) inf3rno válasza dawez (#44879) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eseménynaplót érdemes megnézni, hátha van valami benne, bár sokszor ha ilyen van, akkor nem ír bele semmit. :S Lehet, hogy mégse olyan jó az új egered vagy a hozzá való driver.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44882) chester91 válasza chester91 (#44869) üzenetére


chester91
senior tag

Közben rájöttem, sajnos alaplapi hiba okozza, hosszabb állás után bár kap áramot és pörögnek a ventik, de se kép se hang. Utána ha kikapcsolom akkor már egy miliszekundumra megindulnak a ventik, és kész. Másik hasonló géppel egyesével tesztelve lett, ram, vga, és proci is működik, csak ezzel nem sajnos :(

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#44883) bigdigit válasza inf3rno (#44880) üzenetére


bigdigit
addikt

Köszönöm bár nekem az a gyanús csak gép indításkor jelentkezik a BS.. Ha feláll a windows rendesen működik már. Kb minimum 10 éves a fiam 750-es tápja.....lehet így kezdi megadni magát.

(#44884) --ka válasza dawez (#44879) üzenetére


--ka
senior tag

Ha mozgattad a gépet mostanában és van vezetékes LAN, akkor a kábelt is ellenőrizd. A félig bedugott UTP kábel is "csodákra" képes.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44885) dawez válasza --ka (#44884) üzenetére


dawez
tag

a legutolso alkalomnál kb 1 orája mikor ezt csinálta kihuztam az egeret visszadugtam nem világitott az egér, power gomb be ujra bekapcsolom egeret jol beledugtam mukodik , kb masfel oraja jatszok rajta kozbe netezek is hogy lassam de semmi fagyas akadas , az eger driveret is letoroltem, de nem hiszem hogy az lett volna a gond (eredeti razer) teljesen jol megy a gép jatek fut bongeszgetek, cyberpunkkal is megneztem de ott is megy minden nincs fagyas nem ertem en ezt..

(#44886) inf3rno válasza bigdigit (#44883) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ezek a hibaüzenetek nem tápra utalnak, de persze semmi sem lehetetlen.

Buliban hasznos! =]

(#44887) inf3rno válasza dawez (#44885) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem használd még így egy darabig driver nélkül, hogy előjön e a hiba. A razer driverek úgy emlékszem nem túl jók, úgyhogy simán lehet, hogy az okozza.

Buliban hasznos! =]

(#44888) dawez válasza inf3rno (#44887) üzenetére


dawez
tag

esemény naplot megnéztem ma 3 darab kritikus hibát ir ugye a 3 alkalom mikor ki kellett kapcsolnom meg be direkt belenéztem elozo napokra semmi kritikus hiba illetve lassan 4 orája semmi ugy hogy 4 orával ezelott ki be dugtam az egeret illetve a drivert letoroltem.o és igen a táp zsir uj asus rogos(tehát nem no name), ez egy uj gép mármint a proci és az alaplap nem, de a tobbi ujjonan lett belerakva.

[ Szerkesztve ]

(#44889) LemonHorse válasza LemonHorse (#44867) üzenetére


LemonHorse
tag

Szétszedtem, átnéztem az összes komponenst. Látszólag semminek nincs baja. Újra összeraktam figyelve mindenre, csatlakozásokat előre bedugtam. Nincs siker ... hazavágtam az alaplapot?

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#44890) LemonHorse


LemonHorse
tag

Az ramok RGB-sek és eddig mindig egyből világítottak, most már nem teszik. Lehet a ram a baj?

- Maxi

(#44891) inf3rno válasza dawez (#44888) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor jó eséllyel a Razer driver okozza. Nem nagyon találok most semmit. Ami talán hasznos, hogy valakinél ugyanígy fagyott, és az egéren a firmware frissítése megoldotta. Másnál a Razer driver és szoftver újratelepítése használt. Ha ezek nem mennek, akkor írj a Razer support-nak, hátha van valami megoldásuk. [link]

Buliban hasznos! =]

(#44892) dawez válasza inf3rno (#44891) üzenetére


dawez
tag

igen valoszinuleg az volt a ludas mert nem jott elo tobbszor miota letoroltem.

(#44893) Essejó válasza LemonHorse (#44889) üzenetére


Essejó
veterán

Ha az alaplap, és a hűtő közt volt valami fémes kapcsolat, az okozhatott zárlatot. 😭

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44894) Bensee


Bensee
tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy youtube-on, videónézés közben 2-3 percenként 1-2 másodpercre szabályosan beszaggat a gépem, szóval ilyenkor a hang is beszaggat, a videó is és minden más is, amit éppen csinálok, szóval a játék is elkezd akadozni, majd újra jó lesz egy kis ideig. Próbáltam már más böngészővel is, azzal is ugyanígy csinálja, de az a furcsa, hogy csak youtube videónézés közben. Elég idegesítő, mert nagyon sokat youtubeozok, közben játszok (2 monitorom van), nem tudom, hogy a hardverekkel van-e a probléma vagy a winfossal.
A gépem:
MSI MPG Z490 Gaming Carbon Wifi + i7 10700k, 4x4 GB Corsair Vengeance Pro (3200Mhz), GTX 1080 Ti, Samsung 970 Evo Plus 500GB, a többi nem hiszem, hogy lényeges lenne.
A hőmérsékletekkel nincs probléma, egy Kraken X63-al hűtőm a procit és a házban is jó a szellőzés. Amit észrevettem, hogy mikor ezt csinálja, a 16 mag közül valamelyik mindig felugrik 100%-ra egy pillanatra, általában a 14.-15.-16. magok azok, amik így ugrálnak. Prime95 rendesen lefutott, memtest is lefutott, mind a 4 modul pass lett.
Ötletem nincs, hogy mi lehet a probléma, újratelepíteni nem igazán szeretném..
Esetleg valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#44895) inf3rno válasza Bensee (#44894) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Böngészőt nem írtál. Lenni szokott böngésző beállítások között, hogy hardveres gyorsítás, az min van?

Buliban hasznos! =]

(#44896) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!
Legyen kedves segíteni valaki.
Szüleim vásároltak egy új gépet az egyik legnagyobb webáruház kínálatából.
Kértem rá bios frissítést is +3000ft-ért.
Itthon fel telepitettem rá mindent, win10 pro oem x64 jogtiszta windowst +driverek.
Minden rendben volt, egyszer volt egy nagyobb lag amikor windows frissítést csinálta, de reset gomb után minden stabilan működött.
Azóta viszont a következő hibajelenség van megy minden majd kb 40. perc múlva bedob a biosba. Reset gomb után is csak a bios jelenik meg.
Viszont, ha a gépet kikapcsolják és áramtalanítják, utána ismét működik egy 40-50percig minden majd ismét bios..

Merre induljunk el, hogy a lehető leghamarabb lehessen cseréltetni garanciába az adott hardvert?
Hálás vagyok minden segitségért.

Konfig:
ASROCK B365M-HDV alaplap 12+24 hó gar.
Intel Core i3-9100 BX80684I39100 processzor
ADATA SU750 512GB ASU750SS-512GT-C SSD
Aerocool ACTC-NA10010.01 Verkho i PWM 80mm Processzor hűtő 12+12 hó
Chieftec 400W Value APB-400B8 OEM tápegység 12+12
Kingston 8GB DDR4 2400MHz KVR24N17S8/8 memória

Bios kép:

(#44897) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sikerült megcsinálnom :C de mire kiderült, hogy az alaplapi wifi kártya a gond megőszültem. Az érintkezett vagy a cmos gomb házával vagy a gépház oldalával és ezért mindig lelőtte magát a gép. Lényeg, hogy minden rendben, hasít a masina! :DD

- Maxi

(#44898) --ka válasza PlatiaAmos (#44896) üzenetére


--ka
senior tag

Úgy tűnik, nem látja az SSD-t.
Ellenőrizd a kábeleit, táp ás adat (alaplapfelől és a meghajtónál is).

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44899) --ka válasza PlatiaAmos (#44896) üzenetére


--ka
senior tag

...ha a kábeleket ellenőrizted, akkor tedd át a memória modult a másik slotba.
Én ezzel kezdeném.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44900) PlatiaAmos válasza --ka (#44899) üzenetére


PlatiaAmos
tag

köszi megpróbálom, ha ezek után sem látja akkor tuti ssd igaz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.