Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Igen, erre gondoltam én is, köszönöm a megerősítést. Még nem jutottam oda, hogy UEFI update legyen, de chipset driver meg volt már, viszont nem hiszek benne, eggyel a mostani előtti UEFI verzió van fenn amúgy is.

Következő BSOD után visszaveszem majd 2133-ra. Ha úgy bírja mondjuk egy hónapig, akkor alighanem kit csere.

Vásárlás nélkül nem nagyon tudok RAM-ot cserélni, még 2x4GB valami lassú DDR4 van édesanyám gépében. Viszont jó lenne majd 32GB-ra váltanom, csak kérdés, hogy alaplap hiba vagy elfáradni kezd a Viper4.

Húzva nincs a proci, PBO off, TDP fixen. Kicsit alul van feszelve, meg kicsit a memória controller is alul van feszelve amúgy, de ez így ment több, mint egy évet gond nélkül.

2933-on sose volt stabil, akkor se ha befűtöttem neki (feszültségekkel). 2800-on viszont eddig stabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#45802) quailstorm válasza tserrof77 (#45797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most van annyi időm/kedvem...

Semmi nem utal arra, hogy Ethernet driver lenne a gond, TCPIP.sys nem az. Egyébként akkor futott épp a qBittorrent seedelés is.
Stacktrace-ben, dump-ban, sehol sosem láttam Realtekre utalást.
Discordot se gyanúsítanám, mert ezek illegal memory access-ek, meg out of boundary-k, szóval nem azt olvassa vissza, amit beleírt a memóriába. Ráadásul mindig valami magas helyiértékű bit marad úgy.

A másik, hogy mostanság kb. minden driver user módban fut. Tök mindegy, hogy GPU vagy Ethernet driver, az már nem rántja magával a rendszert, ez nem DOS alapú Windows, de nem is XP.
Hardverkonfigurációm is kb. vásárlás óta változatlan.
Így viszont nem marad más, mint a hardverhiba.

WinDBG Preview alkalmazással szoktam megnézni a kékhalál eredményét.

[ Szerkesztve ]

(#45803) jokeph válasza quailstorm (#45801) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez esetben célszerű lenne a SOC feszen állítani, 1,1 Volt-ig akár (ha ennél lényegesen kevesebb), vicces dolgokra képes a kicsi SOC fesz. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45804) gari24


gari24
tag

Üdv!

Össze lett rakva egy PC az itthoni használt cuccokból ismerősnek netezésre.
Minden tökéletesen működik rajta viszont van hogy a gép magától bekapcsol.
Egyszercsak felpörögnek a ventillátorok és életrekel ellenben ekkor a vga nem ad képet.
Gép kikapcs - kikapcs hosszan nyomom , tápot hátul lenyomom párszor elsütöm a gép bekapcsológombot , táp visszanyom gép bekapcs és minden tökéletes.
De amikor magától életrekel csak az alábbi művelettel lehet újra hasznáhatóvá tenni

Mi lehet a baja ?

Segítségedet előre is köszönöm

Dani

(#45805) , válasza quailstorm (#45801) üzenetére


,
addikt

1000-es és 2000-es Ryzenek nagyon nem szeretik a Patriot Vipereket, azok mellé egyáltalán nem ajánlottak ezek a RAM-ok. A legrosszabbak a Nanya chipesek, a Hynix chipesek valamennyivel jobbak, de azokkal is lehetnek gondok.

(#45806) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Kis segítséget kérnék.
Kb 1 éve küzdők kernel power 41 (63) hibával.
Előtte win7-nél sosem volt ilyen gond.
Teljesen random, volt hogy egy hónapig nem volt, csak néha, aztán most két hónapja elég sűrűn.
Azóta már lett frissítve a win is, vga driver is.
Konfig GB f2a88xm-hd3 lap, A8 6600K, 4+8 ddr3 (1600,1866), r7 260oc, táp cps-450s.
Már egy ideje kivettem a 4 gigás modult a gépből, hátha az volt a gond.
Nemrég cseréltem tápot egy fsp hexa+ 500-ra.
Már ezerszer végig túrtam a netet, hogy mit lehetne csinálni a gépen, de semmi.
Hosszabbítót és konnektort is cseréltem mát.
Már kikapcsoltam biosban turbo-t meg ilyen cool&quiet funkciót is.
De ugyanott tartok még mindig.
Néha csak úgy fogja magát a gép és újraindul.
Sosem használat közben, hogy épp csinálok valamit. Játékok közben semmi baja.
Csak mikor itt van hagyva kis időre, fogja magát és újraindul.
Ez a gyanús benne, hogy sosem, ha épp valamit csinálok.

(#45807) quailstorm válasza , (#45805) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ja, kellett nekem a RAM-on spórolni anno...

#45806 lm83 : KP41 csak annyit jelent, hogy elment az áram. Én semmiképp sem szoftveresen keresném a hibát. Anno nekem a tápom kábele volt kontaktos (takarításnál megtörtem). Haverommal cseréltünk tápot miután már alaplapot is cseréltem és már kész voltam idegileg, és ő jött rá. Aztán tápcsere és azóta is megy...

Mivel te tápot cseréltél így lövésem sincs, mennék az alaplapcsere irányába.
Amúgy otthonodban az áramszolgáltatás jó? Még mikroáramszünet okozhat ilyet. Egy szünetmentes tápot megnézhetnél.

[ Szerkesztve ]

(#45808) lm83 válasza quailstorm (#45807) üzenetére


lm83
őstag

Már én is ezen a szünetmentesen gondolkozom...
Vagy nem tudom, mivel tudnám még itt nézni a konnektort, hogy van-e ilyen rövid áram kimaradás.

(#45809) konci79 válasza lm83 (#45808) üzenetére


konci79
őstag

Nekem d3h lap volt, 5600k -val, és a lap kezdett haldokolni, ugyanilyen tünetekkel.

(#45810) lm83 válasza konci79 (#45809) üzenetére


lm83
őstag

Hát direkt emaitt is vettem új tápot, mert a régin csak 1 4pin-es csati volt, lapon meg 4+4 van.
Hátha még a lapon csúszik el valami, mert a proci 100W tdp-je miatt azon nem jön elég kakaó.
De már én is ezen gondolkozom, hogy valahonnan kellene új lapot szerezni, csak nem nagyon találtam itt aprón se:/

(#45811) konci79 válasza lm83 (#45810) üzenetére


konci79
őstag

Én sem találtam értelmes lapot, így jött a 3200G...

(#45812) d@minator válasza lm83 (#45806) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem a windows gyorsindítás okozott rengeteg KP41-et kikapcsoltam azóta néha egy-egy van. Viszont a gép sosem indult újra az tápellátás szokott lenni leggyakrabban.
Energiagazdálkodás/További energiabeállítások/A főkapcsoló funkciójának megadása/A jelenleg el nem érhető beállítások módosítása/Gyors rendszerindítás bekapcsolása(ajánlott). Itt vedd ki a pipát azaz ne legyen bekapcsolva a Gyors rendszerindítás.

#45794 quailstorm: Discord a memóriára is terelheti a gyanút. Reinstall / Local és LocalLow mappa törlés / gép újraindít, telepít / indítás rendszergazdaként
Bár kékhalál 99%-ban hardveres de akár Discord is lehet. Passz.

(#45813) lm83 válasza d@minator (#45812) üzenetére


lm83
őstag

Hát ez is már így van állítva sajnos.
Meg teljesítménycentrikus a profil.
Merevlemez se kapcsol ki. Kb mindent átállítottam már, amit a neten írtak. :/

(#45814) d@minator válasza lm83 (#45813) üzenetére


d@minator
addikt

Auto újraindítást is? Hátha segít. Ha win-t, programokat, vírust, kizártad:
Egy újra összerakás, másik bill, egér próba.
Csak a 4GB modullal is kipróbálnám másik slotban is. Aztán adnék egy kis plusz kakaót a CPU-nak és a RAM-nak. Az alaplapod 7-8 éves lehet, a tápellátás rész a végét járhatja.
Hűtés gondolom jó, mert írtad, hogy nem terhelés alatt jelentkezik. Bár egy AIDA64 stab teszt + Furmark egyidejű futtatásával arra is rá lehet nézni.

(#45815) lm83 válasza d@minator (#45814) üzenetére


lm83
őstag

Ha kiveszem ezt az auto újraindítást, akkor nem lehet baja a gépnek?
Mármint nem biztonsági megoldás, hogyha olyan hiba van akkor inkább kikapcsoljon?

Az alaplapod 7-8 éves lehet, a tápellátás rész a végét járhatja.
Hát az ezt megelőző gépemnek semmi baja, már ilyen rosszak lennének a lapok, hogy nem mennek el az idők végezetéig?

[ Szerkesztve ]

(#45816) UnSkilleD válasza lm83 (#45806) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez ezer százalék hw hiba, lap vagy táp ahogy írták

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45817) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Találtam egy érdekes Youtube csatornát. :DDD [link]

Ram fordítva beszerelése, olajban áztatott üzemképes pc stb..

(#45818) KROK640 válasza Grave_444 (#45817) üzenetére


KROK640
veterán

Az olajban áztatott PC-t mi is használtuk nagyon régen hűtésre. Olyan nehéz megtisztítani, hogy gyakorlatilag az olajhűtős átalakítás véglegesnek tekinthető.
Fordítva berakott RAMot láttam élőben, nem is egyszer legutóbb alig egy éve Zoltán cimborámnál, volt az egyik DDR2-es RAM fordítva beleerőltetve a foglalatba.
Megnéztem az eszközök eltávolítós videóját, és azt kell mondjam, biztonságban tuti fejlődtek már a mai (nem mai, elég régi HW A8-as AMD CPU, a lap sem annyira új már) hardverek, ugyanis nekem egyszer menetközben kiesett az egyik memória modul az Abit BD7 beta alaplapomból, és sajnos a modul is, és az alaplap is tönkrement! :(

nekem ezek a videók igazából nem viccesek, inkább csak fogom a fejemet, hogy ezt most miért???

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45819) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, napokban kezdte el a gépem, hogy egyszercsak lefagy, és a billentyûzetnél a Num lock világítása is eltûnik, gondolom a bill se kap aztán áramot. Most ki van kapcsolva a funkció, de azelõtt újraindult folyamatosan, miután lefagyott a gépem. Fogalmam sincs hogy közelítsem meg a témát

[ Szerkesztve ]

(#45820) KROK640 válasza Cranium (#45819) üzenetére


KROK640
veterán

Például, hogy leírod pontosan milyen géped van, illetve hogy milyen körlmények között fagy le? terhelés vagy csak úgy?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45821) bul07


bul07
nagyúr

2016 elején szomszédnak összerakattam egy böngészős gépet
Most van hogy nem akar indulni bár lehet hogy ez csak a háznak a gomb hibája hol sikerül az érintkezés hol nem, nem is e miatt kérdeznék, ezt majd tesztelem

Gép alkatrészei ezen a képen láthatóak

Viszont nagyon csíp a ház mikkor megfogom.
De tényleg, van hogy már kezdi húzni az izmot, meg el akarnám dobni annyira rossz érzés.

Szerintetek mitől lehet?

Sajnos teszt tápegységem nincs hogy azt cseréljem egy időre

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45822) --ka válasza bul07 (#45821) üzenetére


--ka
senior tag

"Viszont nagyon csíp a ház mikkor megfogom.
De tényleg, van hogy már kezdi húzni az izmot, meg el akarnám dobni annyira rossz érzés."

Szerintem ne várj addig, amíg téged vagy valaki mást agyon vág az áram! Ez nem vicc! :Y

...lehet földelés hiba is, de itt szakemberre lesz szükség!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45823) Cranium válasza KROK640 (#45820) üzenetére


Cranium
tag

Alaplap: ASRock H110M-HDV R3.0
CPU: Intel Pentium G4600, 3600 MHz
VGA: GeForce GTX 1050 (2 GB)
RAM: G Skill Aegis F4-2400C15-4GIS 2x4 GB
HDD: WDC WD10EZEX-60WN4A0 (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
SSD: Samsung SSD 860 EVO 500GB
Táp: FSP HEXA+ 400W

Teljesen random fagy le, egér se mozdul, illetve ahogy írtam a billentyűzet is elveszti az áramellátást, mivel a num lock fénye is eltűnik. Most nem tudom hogy beképzelem-e, de mintha ha az egérhez érek, akkor bizsereg a kezem. Lehet hogy a táp szart volna be?

(#45824) d@minator válasza bul07 (#45821) üzenetére


d@minator
addikt

Földelt a konnektor amibe dugod? Azaz van benne egy 3. vezeték is? Jó a lakás földelése?

(#45825) Cranium válasza Cranium (#45823) üzenetére


Cranium
tag

Kritikus 2021. 07. 26. 10:02:08 Kernel-Power 41 (63)

Ezt a hibát írja ki az Eseménynapló

(#45826) d@minator válasza Cranium (#45825) üzenetére


d@minator
addikt

Az csak azt jelenti, hogy leállt a számítógép. Az egér műanyag (nem vezető) nem rázhat. Szét kell szedni és újra összerakni a gépet, csatlakozókat átnézni nincs e beégve, érintkezik e minden. Beleértve a hátsó tápdugót. Wint nem árt újrahúzni addig semmit nem rátenni amíg ki nem derül, hogy ludas e a SW vagy sem. Ha kizártad a SW, kontakt hibákat utána lehet cserélgetni az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#45827) bul07 válasza --ka (#45822) üzenetére


bul07
nagyúr

(#45824) d@minator

Az nem tudom, simán lehet hogy nem földelt konektrorba van dugva a gép

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45828) d@minator válasza bul07 (#45827) üzenetére


d@minator
addikt

A tápok működéséből adódóan normális ha ráz földeletlen konnektorban. De ki is próbáltam egy Chieftec CTG 550-nel.
- Ha földeltbe dugom a táp házán nincs feszültség.
- Ha földeletlenbe dugom akkor 110V váltakozó feszt mérek a tápegység házán. Ezt érzed.

Amúgy a földelés életvédelmi okból van. Most a tápod nem rossz de ha a fázis vezeték valahogy a táp házára kerül úgy 230V lesz rajta. És mivel nincs földelés az áram nem a földelésen hanem rajtad fog folyni.

(#45829) bul07 válasza d@minator (#45828) üzenetére


bul07
nagyúr

Szomszéd gépe de ez másodlagos

Lehet az van még hogy valami régi konnektorba van bedugva ami nem földelt mert amúgy én csak a hosszabbító végét láttam

Majd ha megjön az új monitora akkor majd megnézem hova van bedugva a hosszabbító vége

Amúgy egy régi ház 30-40éve volt vezetékelve

Summázva
A lényeg hogy ez így nem normális, de nem a gép tápegység hibája, hanem az elektromos hálózaté, földelés probléma

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45830) looser


looser
addikt

Sziasztok! Adott egy régebbi Dell Optiplex 755 munkaállomás. Pár hónapja került bele ram (4->8GB), 250GB SSD, így egész jó netezős és munkagép lett a Q8400-as procival. Ma hívtak, hogy bekapcsoláskor fura hangot ad. Ebbe a megosztott mappába tettem a felvett hangot. Kicsit a mátrixprinterre, floppymeghajtóra és az audioként lejátszott szoftveres kazettára is emlékeztet... Ha valakinek van ötlete, ne kíméljen :-)
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#45831) E.Kaufmann válasza looser (#45830) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezt a hangot vagy a speaker vagy ha van, akkor a HDD környékén keresném. Ha a speaker csinálja, passz, ha a HDD, akkor csere.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#45832) looser válasza E.Kaufmann (#45831) üzenetére


looser
addikt

Elnézést, azt nem írtam, hogy nem indul a gép, csak ez a zaj van. A bekapcsoló gomb világít, egyéb led aktivitás nincs, az usb-re kötött eszközök sem villannak fel. Tehát "Nem indul és mi a baja a gépemnek" :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#45833) --ka válasza looser (#45832) üzenetére


--ka
senior tag

A hang alapján lehet sok minden.
Memória is, de alaplap is, ahogy HDD is.
Én úgy hallom felpörög a CPU venti, de a BIOS nem inicializálja az eszközöket.
A sípolás alapján lehetne hibakódot fejteni.
Először egy memória modullal és HDD nélkül próbálnám elindítani és lefuttatni a Dell beépített hardver tesztjét. Ha OK, akkor vissza a többi memória és MemTest USB-ról boot-olva; ha OK, akkor vissza a HDD-t és megint Dell önteszt.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45834) looser


looser
addikt

Ma elmentem megnézni a kicsikét. Elsőnek az ssd-t húztam le és tadam!...elindult. Kiporszívóztam, amit lehetett letöröltem, visszadugtam az ssd-t és indult. Egyébként bootoláskor az elejétől kezdve ír valami olyasmit, hogy nem megfelelő a merevlemez (amióta az ssd bent van), de ez csak tövid időre villan fel és egyébként már egy éve így megy. Remélem csak kontakt gond volt, mert a földön van a ház és időnként nekimennek székkel és/vagy belerúgnak. Véletlen, ez biztos, mert nem ludditák, egyszerűen csak megesik. Egy rakat működöképes régi műszaki cikk van ott.
Köszi *.* :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#45835) --ka válasza looser (#45834) üzenetére


--ka
senior tag

Szerencsés vagy. Sok időt megspóroltál. :D
A hibaüzenet a Dell saját ellenőrző és beépített öntesztje miatt van. Valószínűleg csak hagyományos HDD-ben "gondolkodik".

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45836) looser válasza --ka (#45835) üzenetére


looser
addikt

Én is nagyon örültem, már elkezdtem nézegetni jószakin budapesti szakembert :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#45837) KROK640 válasza looser (#45830) üzenetére


KROK640
veterán

Ez speaker egyértelműen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45838) andriii25


andriii25
csendes tag

Sziasztok, egy ideje a problémám van a gépemmel, és kezdek kifogyni az ötletekből hogy mi okozhatja.

Kapcsolom be a gépet, LEDek bekapcsolnak, ventilátorok felpörögnek de nem jut el a POSTig se (van ilyen régi PC speaker is az alaplapon, az se sípol). Ilyenkor vagy le tudom kapcsolni hosszan letartott bekapcs gombbal és újrapróbálni, vagy van amikor arra se reagál és ekkor ha a tápot lekapcsolom, várok ~10 mp-et és visszakapcsolom akkor általában működik (ha rögtön visszakapcsolom a tápot és úgy próbálkozom akkor nem).
Van amikor nincs baj, de van amikor sima restartból is előjön.

Próbáltam eddig CMOS resetet, új elemet rakni oda (a gép korábban ~2 hónapig nem volt bekapcsolva gondoltam hátha segít). Volt egy új RAM stick belerakva pár hónapja, de anélkül is ugyanúgy produkálja a hibát. Nézegettem, hogy esetleg a tápcsatlakozónál nincs-e valami egyértelmű rozsdásodás vagy ilyesmi de nem találtam semmit. Mivel a POSTig se jut el a gép ilyenkor én saccra az alaplapra vagy tápra gyanakodnék de ennyire már nem értek hozzá.

A gép:
Táp: Chieftec CTG-500-80P
Alaplap: ASUS PRIME B350-PLUS
CPU: Ryzen R5 1600
GPU: Sapphire R7 260X 2GB
RAM: 1x8GB Kingston HX426C16FB2/8 (ez az új amit kivettem hátha változtat valamin)
és 1x8GB Crucial BLS8G4D26BFSC
Illetve egy WD Blue 1TB HDD meg 3 másik SSD.
Bár gondolom látszik, a táp és a VGA a legöregebb részei a gépnek, lehet tápot kéne kicserélni már?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45839) KROK640 válasza andriii25 (#45838) üzenetére


KROK640
veterán

Elsőre kipróbálnám egy másik táppal. Ha az nem jó, ugyanígy csinálja a hibát, akkor pedig alaplapot néznék meg másikat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45840) d@minator válasza andriii25 (#45838) üzenetére


d@minator
addikt

A Chieftec CTG-500-80P élettartama 6 év körüli. Nyilván használattól függően ettől több is lehet. Ahogy fentebb írták egy másik táppal kellene megnézni első körben.

(#45841) parkolo35


parkolo35
csendes tag

Sziasztok.

kérek segitséget. Van egy laptopom, amiben egy ssd kingston 128gb-os winchestert szereltem újként. Pár napig működött aztán eltünt a meghajtó. Másik gépembe beletettem, ott megtaláltam de már formázás nélkül. Újra formáztam, megint telepítettem rá a win10 et pár nappal késöbb most megint eljátszotta, hogy megint eltünt. Mi lehet az oka, hibás lehet az ssd? vagy valami más? mi ez a partíció vesztés? kérem a segitséget miért tűnik el egyik pillanatról a másikra egy ssd???

csak a korrekt üzlet, és a korrekt emberek érdekelnek, a többi kiméljen ui: e-mailben telefonon engem mindig el tudsz érni...

(#45842) d@minator válasza parkolo35 (#45841) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Itt jobban értenek az SSD-khez: [link]

(#45843) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Fejlesztettem kicsit a gépemen és kapott egy Thermaltake TH360 ARGB cpu hűtőt, illetve egy Asus GT501 házat. Illetve egy új m.2 ssd-t is, így újra is telepítettem a rendszert.
A többi alkatrész maradt a régi, többek között az Asrock Z370 Extreme 4 alaplapom is.

Az volna a problémám, hogy a cpu ventilátorai maximum fordulattal 3280 RPM-en üzemelnek és nem lehet mellette megmaradni annyira hangos. BIOS-ban mindent megpróbáltam, de hiába állítok bármit bárhova nem változik a fordulat. Kíváncsiságból a speedfan programmal is kipróbáltam a windows-ból, de semmi hatás.
A cpu hűtő 3 db ventilátorát, egy kábelre szűkítve (ezt is hozzá kaptam alapból) a cpu fan 1-re dugtam a lapon, ami 4 pin-es.
A pumpa kábelét pedig a cpu/opt w_pump-ra, ez pedig 3 pines, alaplapon 4 tű van ugyan, de szerintem így is kell hogy legyen. A pumpa is működik egyébként illetve a LED-es világítása, valamint a hőfokok is jók.
Előzőleg is hasonló vízhűtésem volt csak az más gyártótól, de ott a szabályzás úgy működött, ahogy én a bios-ban beállítottam.
Tudnátok segíteni tanácsot adni mi lehet a gond? Miért mennek 100%-on? :R

(#45844) Napoleon12


Napoleon12
csendes tag

Sziasztok

Valahogy elrontottam a gépemet és emiatt vettem új alaplapot. Igazából csak arra lennék kíváncsi mit csinálhattam hogy többször ez ne fordulhasson elő.

Villámcsapás érte a házat amitől kisült a beépített hálózati kártya. Elméletileg a biztosító fizeti de kérték hogy szedjem szét a gépet és csináljak fényképet az alaplapról. Már itt nem tetszett a dolog mondom van esély rá hogy többet be se fog kapcsolni ha elkezdem szétszedegetni....

portalanítottam összeraktam és annyira el se indul hogy még a ventillátor se pörög fel semmi. Azt sem tudom hogy kéne letesztelnem hogy most mi a baj. Ha a cpu hibásodott volna meg attól még a ventillátornak fel kéne pörögnie nem?

Több dolog eszembejutott amit elbaszhattam:
1. valahogy sikerült statikusan feltöltött kézzel oda nyúlnom ahova nem kellett volna?
2. Porszívóztam ki belőle a port illetve kisebb helyeken fülpálcikával tisztítottam. Talán sikerült a porral valahogy zárlatot okoznom?
3. Eleve rossz volt már a villámcsapás óta és én voltam az utolsó szög a koporsóba?
4. Mikor kihúztam a kábeleket az alaplapból túl erősen húztam ki? Mindig féltem a tápkábeltől és a ram behelyezéstől mert enyhén meghajlik az alaplap tőle annyira szorosak a foglalatok. mindig leizzadok tőle...

Ha valakinek van ötlete szívesen veszem mert nem szeretem ha azt se tudom mit csináltam rosszul

(#45845) d@minator válasza Napoleon12 (#45844) üzenetére


d@minator
addikt

Villámcsapás érte...kisült a beépített hálózati kártya. Utána működött a gép rendesen?
Ha igen első körben nézd meg megy e a táp. A táp 24 pines csatlakozóján zöldet a feketével gemkapoccsal összezárni. [link] [link] [link] A táp minden kábelét húzd le a dolgokról.
(gondolom a tápon a kapcsoló 1-es állásban van)

[ Szerkesztve ]

(#45846) Napoleon12 válasza d@minator (#45845) üzenetére


Napoleon12
csendes tag

Az a furcsa hogy minden működött utána de a hálókártya többet el se indult az eszközkezelőben. A tápot most próbáltam ki régebbi gépen a 24 pines csatlakozó felpörgeti egy pillanatra a cpu ventillátorát de 4 pines csatlakozót már nem tudok rádugni az alaplapra mert a táp újabb fajta és annak csak 6 plusz 2 a legkisebb kiosztású pinje. A táp ventillátora is felpörgött. Remélem az nem lehetséges hogy a 6 plusz 2 -es kábel hibás és ha bedugom az új lapba akkor majd kisüti. Remélem csak az alaplap ment tönkre..

(#45847) KROK640 válasza Napoleon12 (#45844) üzenetére


KROK640
veterán

Azért leírhattad volna milyen gép is pontosan.
De ha a villámcsapás előtt jó volt, utána meg rossz, akkor a villám csinált valamit rosszul, nem te. Pláne, hogy kisült a beépített (vagyis az alaplapra integrált) hálózati kártya. Na most ha a hálókártya láthatóan megég, akkor ott akkora áram ment be, hogy szerintem nem csak az alaplap de jó eséllyel egyéb alkatrészek (CPU, RAM, HDD/SDD) is károsodtak.
Szóval lehet nem csak új alaplapot, de teljesen új gépet is kell majd vegyél...
Ezrét van nekem villámlásban mindig kihúzva a gép a konnektorból is meg a hálózatból is. (2005 nyarán saját káromon tanultam meg mennyi kárt tud okozni a villám a gépben)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45848) Napoleon12 válasza KROK640 (#45847) üzenetére


Napoleon12
csendes tag

a gép régebbi thermaltake tr2 s 500w
proci i5 4440 ram ddr3 hyperx 1600hz 4x4 gb
alaplap b85m pro4
ssd nemtudom 250 gb hdd 1tb

tudsz esetleg programokat ajanlani cpu és ram leellenőrzésére?

[ Szerkesztve ]

(#45849) KROK640 válasza Napoleon12 (#45848) üzenetére


KROK640
veterán

Most akkor működik a gép az új alaplappal?

programok : VGA, CPU, stabilitásra : Furmark (ingyenes)
továbbá 3DMark Basic Edition (ingyenes ez is), procira Orthos, de jó memória stabilitásra is.
Ezenkívül pár játlék. Ha hibátlanul mennek, akkor minden rendben van :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45850) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Pár napja random elkezdett akadni a játékaimnak a fele, és nem tudni miért. Újraraktam a Windows-t is, nem javult a helyzet. Erről lenne szó: [link]
Kis érdekesség (x-akták zene mellett), hogy a felvétel Windowsban lejátszva nem akad, viszont Youtube-ra feltöltve megint :D
Mások tanácsára lefuttattam egy Latencymon tesztet és ezt az eredményt kaptam, ami első ránézésre elég rossz: [link]
Van ötlete valakinek mi lehet a baj? A piros szövegben lévőket állítgattam de nem változott semmit. Azóta volt Nvidia driver újratelepítés, BIOS frissítés, vírusirtás stb.
Ja, és tegnaptól már random Windows hibákkal kapok kék halálokat.

Szerk: Csak játékok alatt jelentkeznek a hibák, Furmark és 3Dmark teszteket futtathatom órákig, ott nem jelentkezik a probléma, és a grafikon is nyíl egyenes szóval ott nincs drop.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.