Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) KROK640 válasza chio0632 (#45515) üzenetére


KROK640
veterán

Sokkal régebbi géppel, de volt ilyen gondom. AZ alaplap volt a hibás.
Nagyon hasonlóak a jelek.
Egyébként ha teheted néz d meg másik SSD/HDDvel is, sőt ezt hamarabb javaslom mint a lap cserét

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45552) seedorf88


seedorf88
tag

sziasztok.
Gondol egyet a gépen és lefagy és újraindításnál se jön be. Ha az oldalára fektettem a házat akkor bejön gond nélkül de amikor vissza állítom egyből lefagy megint.
A gépem: ryzen 3600, gigabyte b450m ds3h, kingston hyperx predator, gtx 1660 super, fsp raider 550w.
Nem tudom mi lehet vele már szétszedtem lehúzgáltam róla mindent de semmi változás.
Tudjátok mi lehet baj?
A segítséget előre is köszönöm.

(#45553) chopin42 válasza seedorf88 (#45552) üzenetére


chopin42
őstag

Proci belemegy a foglalatba, hűtő nem "húzza" ki a paszta miatt?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45554) seedorf88 válasza chopin42 (#45553) üzenetére


seedorf88
tag

Minden a helyén van most néztem a procit is . A tápra gyanakszok mert amikor elkezdem felállítani a házat akkor minthat berregő hangot adna és után fagy is meg a gép. Most fektetve van és fejjel lefele van a proci hűtő és megy rendesen, ha ki mozdítaná ebben az pozicióban még jobban ki kéne neki.

(#45555) tserrof77 válasza seedorf88 (#45554) üzenetére


tserrof77
senior tag

Erről a hibáról a régi Acorp házak jutnak az eszembe, azokban nem lehetett rendesen becsavarozni az alaplapot, mert annyira el volt a belső plate csavarodva szinte mindben, hogy koppra húzva a csavarokat úgy befeszítette az alaplapokat, hogy ilyen hibákat csinált :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45556) seedorf88 válasza chopin42 (#45553) üzenetére


seedorf88
tag

Na szétszedtem teljesen a gépet majd összeraktam és most megy rendesen.
Nem tudom mi lehetett a probléma.

(#45557) Novver válasza seedorf88 (#45556) üzenetére


Novver
senior tag

Néha ha reseateled a komponenseket, szoktak működni.
Lehet elégtelen csatlakozás, porszem, etc.

Life is a game... The game is my life!

(#45558) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni egy régebbi géppel kapcsolatban.
Az alaplap egy MSI PT890 NEO-V.
A hiba a következő. Bekapcsolás után BIOS még rendben felismeri és listázza a rendszer SSD-t. Majd a "Boot from CD:" felirat után 3-at villan a kurzor és kikapcsolódik, leáll a gép.

Jól sejtem, hogy ez alaplap hiba lesz? Vagy lehet esetleg valami más is?

(#45559) tserrof77 válasza Andralin (#45558) üzenetére


tserrof77
senior tag

Lehet tápegység hiba is. Illetve nézd meg, rendesen fenn van-e a hűtő a processzoron.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45560) Andralin válasza tserrof77 (#45559) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm a tippet!
Megvan a megoldás, a CPU hűtő volt a hibás.
Az egyik tartóláb alaplapba kapaszkodó kis karma letört és emiatt nem szorult már rá megfelelően a CPU-ra a hűtőfelület.

(#45561) tserrof77 válasza Andralin (#45560) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egy ennyi idős 775-ös cuccnál már sajnos simán benne van. Rendszeresen találkozunk ezzel a hibával.

Örülök, hogy bevált a tipp :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45562) Gabesson


Gabesson
csendes újonc

Sziasztok teljesen tanácstalan vagyok néhány dolog miatt ezért szeretném a segítségeteket kérni. Adott a konfig:
Asus tuf b450m pro mobo
Gtx 1060
Ryzen 5 3600
Corsair rgb pro 2x8 gb
Már egyszer régebben előfordult egy hiba kb 1 éve hogy a gép nem ibdult csak pörgött és nem érzékelt semmilyen usbt sem. Ez egy prociújrapasztázás után történt. Ekkor párnapig egy ryzen 3at használtam úgy mülködött, majd visszacserével az 5ös is. Ma viszont vettem egy ssdt és úgy voltam akkor már ki is porolom a gépet. A processzort direkt nem vettem ki, hogy elkerüljem ennek a hibának a lehetőségét, mivel már nincsen csereprocim. De elkapott az agybaj ugyanis visszatért a probléma a proci kivétel nélkül is. A gép csak pörög a végtelenbe rgbvel, kép nélkül és az usbk sem reagálnak semmit.
Bármi tipp hogy mi okozhatja a problémát?

(#45563) tserrof77 válasza Gabesson (#45562) üzenetére


tserrof77
senior tag

A ramok és a vga érintkezőit érdemes lenne kis papírfecnivel újrapolírozni. Csodákat tud művelni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45564) KROK640 válasza Gabesson (#45562) üzenetére


KROK640
veterán

A tápról hallgattál, de akár az is lehet(ne) a ludas.
AZ "USB-k nem reagálnak" mit takar?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45565) Gabesson válasza KROK640 (#45564) üzenetére


Gabesson
csendes újonc

Ledes egér nem világít, a bill semmilyen kombinációra nem reagál. A tápom egy bitfenix formula 450w.

(#45566) KROK640 válasza Gabesson (#45565) üzenetére


KROK640
veterán

Hát nekem ez alaplap gyanús inkább. De az érintkezéseket tényleg nézd meg mindet, esetleg próbáld ki másik táppal ha van rá lehetőséged

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45567) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Hatha tudtok nekem segiteni.

Adott az alabbi konfig:

MB: GIGABYTE X570 AORUS ELITE (XMP ON. BIOS: F11)
CPU: AMD Ryzen 7 3700X @ stock
CPU huto: Alpenföhn Brocken 2+Be Quiet Silent Wings 3 140mm PWM
RAM: 4x16G 3200MHz GSkill F4-3200C16Q-64GVK RAM
VGA: Sapphire RX 5500 XT 8 GB Pulse
SSD: WDC WDS500G2B0A 500 GB SATA SSD
SSD: Samsung SSD 830 Series 128 GB SATA SSD
SSD: WD WDS100T2B0A 1TB SATA SSD
HDD: Toshiba 3TB 7200rpm SATAIII (HDWD130)
HDD: Toshiba 3TB 7200rpm SATAIII (DT01ACA300)
NVMe SSD: WD WDS100T3X0C 1TB NVMe SSD
PSU: EVGA SuperNOVA 850 G2 850W (220-G2-0850-XR)
Haz: Corsair Carbide 300R
Hangrendszer: 2x Mackie MR524
Kabel: 3m Klotz JACK-XLR
Hangkartya: Focusrite Solo 3rd gen.
Billentyuzet: Anne Pro 2 (gyari kabellel)
Trackball: Kensington Expert Mouse Wired Trackball
Display: Dell U2211HDisplay: Dell P2214H
Display: Dell P2217H
BT: Gembird BTD-MINI5
OS: Windows 10 Pro 20H2 (19042.985)

Az elmult par napban azt jatssza, hogy az Edge status_access_violation hibauzenettel osszeomlik pl. YouTube video nezese kozben (legutobb pl. egy Csajkovszkij-osszes hallgatasa kozben fordult elo. Nem lehet azt mondani, hogy eloiteletei lennenek a keleti geniuszokkal, ugyanis az elmul masfel evben nem tapasztaltam gondot.)

Az mar kisse gazabb, ha mindezt egy kilometer hosszu Google Colab script futasanak kozepen jatssza el (volt ra pelda az elmult napokban, kitoro orommel es lelkesedessel fogadtam)Amennyire sikerult kideritenem ez a hiba lehet kb. akarmi kovetkezmenye, de altalaban - CPU, lap, RAM hibat irnak.

Minden driver a legfrisebb.

Masik erdekesseg: Tegnap a colab szkriptemet lefuttatva nyugtaval dicsertem annak sikeresseget. Tok jo, gondoltam az elmul par nap szivasa utan nyugodtan mehetek ebedelni. Mire visszajottem, le ment alvo allapotba a gep es visszakapcsolva se kep-se hang modon "meghalt" a billentyuzetem. Volt mar egyszer ilyen gond, akkor egy ujrainditas megoldotta. Megprobaltam ujrainditani/leallitani, es semmi. Atdugtam masik USB portba, es akkor jo lett.

Lefuttattam ket kornyi memtestet a beepitett Windowsos memtesttel.

Nem talalt hibat. Ujrainditas utan viszont elment legalabb ket USB-m. Egyreszt a billentyuzetem nem reagalt, masrest a Focusrite DAC-omnal nem vilagitott az USB piktogram.

Kihuztam a cuccokat, mashova dugtam. Utana jol mukodtek tegnap estig, amikor is ott hagytam a gepet uresjaratban - egy ujrainditas utan - mire visszajottem, lementek a monitorjai standby-ba, megmozditva az egeret minden ment szepen, kiveve a billentyuzet nem vilagitott.

Ma reggel kihuztam a billentyuzetet, visszaraktam ugyanoda a Corsair Strafe-em, es az sem mukodott. Vilagitott, de nem lehetett vele irni. Atdugva mashova jo lett. Na, ilyenkor mit lehet mondani?

Ma ejszaka vegigkuldok rajta egy memtest86-ot.

Merre induljak el? Nincsenek csere alkatreszeim sajnos. (A masik gepem egy FX)

Koszi!

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#45568) tserrof77 válasza Neil Watts (#45567) üzenetére


tserrof77
senior tag

Viszonylag régi a BIOS rajta, ahogy nézem, a frissebbek pont az USB hub stabilitását javítják. Érdemes ott kezdeni. CPU, ahogy nézem, nincs húzva, az nem okozhatja. Esetleg még a táp. De szvsz bios frissítés meg fogja oldani.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45569) Neil Watts válasza tserrof77 (#45568) üzenetére


Neil Watts
veterán

BIOS frissites? Jo, legyen, de eddig (kb. masfel even keresztul) nem volt vele gond es egyik pillanatrol a masikra vette fel ezt az igencsak sztochasztikus mukodesi semat.

Koszi!

Udv.

(#45570) --ka válasza Neil Watts (#45569) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, mert valamelyik friss driver olyan funkciót akar használni, ami a BIOS-ban nincs benne vagy rosszul, hiányosan van benne.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45571) Neil Watts válasza --ka (#45570) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszonom, ez teljesen esszerunek hangzik, holnap meglepem. :)

Udv.

(#45572) Neil Watts válasza tserrof77 (#45568) üzenetére


Neil Watts
veterán

Frissitettem (F11 -->> F33), tesztelgetem, de ugy tunik megjavult. :)

Koszonom!

#45570 --ka

Neked is! :)

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#45573) tserrof77 válasza Neil Watts (#45572) üzenetére


tserrof77
senior tag

Király, reméljük, megoldotta valóban a problémád :C :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45574) --ka válasza Neil Watts (#45572) üzenetére


--ka
senior tag

Nekem más gyártó alaplapjával a legutolsó (legfrissebb) BIOS minden korábbi gondot, megoldott és már másfél éve semmi gondom. Kopp-kopp! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45575) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Nem indul a frissen vásárolt konfig, a problémát és az eddigi ötleteket/próbálkozásokat itt olvashatjátok. Azon filózok a procit be lehet-e rosszul tenni a helyére? Utoljára s478 konfigot szereltem így össze (azóta csak integrált lapjaim voltak), ott a tüskék fixen adták a cpu helyét; itt ugye tüskék már nincsenek, de ahogy odaát írtam is a két oldalt lévő két kis bemélyedés nekem úgy tűnik hogy itt is egyértelműen adja a pozíciót és csak egy módon, a megfelelő helyre kerülhet a processzor; vagy tévedek és mégis el lehet rontani a beszerelését?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45576) dannyl válasza canniball (#45575) üzenetére


dannyl
addikt

Itt a foglalaton (vagy a lefogatón) és a procin is van egy kis nyilacska/háromszög. úgy kell betenni. Ezt ellenőrizd le.

Jobb alső sarok:

(#45577) canniball válasza dannyl (#45576) üzenetére


canniball
nagyúr

A háromszög a helyén; ezek szerint itt nem nyúlhattam mellé?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45578) dannyl válasza canniball (#45577) üzenetére


dannyl
addikt

Ha már itt tartasz, akkor azért csak vedd ki a procit, és nézd meg, hogy nem ment-e paszta alá, vagy épek-e a lábak a foglalatban. Nagyon picik, úgyhogy alaposan meg kell nézni, akár nagyítóval. Majd a proci alját is csekkold. Nincs-e bármi szennyeződés.

Illetve lábjegyzet, nem a problémához: a pasztázás elég hanyag. Látszik, hogy nem mindenhova jutott, ahol meg van, ott sok. Egy kemény lappal (mint egy bankkártya) húzzál rá egy vékony réteget mindenhova. Mármint a felületre. Annyi legendás megoldást hallani, de az én cca. 25 éves gépszerelési tapasztalatom az, hogy a vékony réteg a legjobb. Nem folyik le, jut mindenhova, és a hőfokaim magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#45579) canniball válasza dannyl (#45578) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagyítóm sajnos nincs. Szabad szemmel nem láttam semmi különöset, bár megvilágítva csillognak a fém tüskék mint a fene...

A pasztát nem kentem, a hűtő aljára volt felhordva gyárilag; de azért köszönöm az útmutatást! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45580) canniball válasza canniball (#45579) üzenetére


canniball
nagyúr

Rákötöttem egy másik alaplapra a háttértárakat és perifériákat: gond nélkül bekapcsolt a gép; a "körítés" működik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45581) dannyl válasza canniball (#45580) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt sajnos már kizártam korábban, hogy periféria okozza. A tápot is ráköthetnéd, vagy annak a tápját erre. Ha a foglalat azonos, akkor a procit is meg tudod nézni a másik gépben. Sajnos ez ilyen szerelgetős, és időigényes dolog. De, ha a másik gép megy ezzel a táppal, akkor lap vagy cpu lehet már csak. Illetve RAM-ot tehetnél át a másikból ebbe, és fordítva, ha DDR4 az is.

(#45582) canniball válasza dannyl (#45581) üzenetére


canniball
nagyúr

A táp mindkét esetben ugyanaz. Procit és memóriát sajnos nem tudok cserélgetni, mert amit most állítottam be az egy integrált lap noti memóriával.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45583) dannyl válasza canniball (#45582) üzenetére


dannyl
addikt

Akkor 3 út maradt: Vagy 1: kölcsön kell kunyizni valakitől egy próba erejéig pár hardvert, vagy 2: vissza kell küldeni elállással a cuccokat (ha rendelés volt), vagy visszavinni 3 napon belül (bolti vásárlás esetén), vagy 3: gariztatni, ha az előző opciók nem jöhetnek szóba.

(#45584) canniball válasza dannyl (#45583) üzenetére


canniball
nagyúr

A "kunyerálással" a baj, hogy szinte minden ismerősöm laptoppal nyomul, akinek meg épített gépe van az régebbi szériás.

Netes rendelés volt, így működhet az elállás, de "beleőszültem" mire ezt a konfigot sikerült összerakni (olcsó és/vagy T proci kb. egyáltalán nem kapható a boltokban). Ezért is különösen nagy csalódás hogy mégsem működik. :((( Persze nyilván ha nincs más opció akkor marad ez.

Az mennyire lehet valószínű amit Meggyi001 kolléga írt a másik topikban (bár nem úgy fogalmazott hogy pont ilyen, hanem hogy "ilyesmi" tünetei voltak), hogy ram-inkompatibilitás állhat a háttérben? Az alza hétvégén is nyitva van, ha egy teljes konfigot nem is de memóriát azt talán tudnék náluk venni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45585) dannyl válasza canniball (#45584) üzenetére


dannyl
addikt

Nem gondolnám, hogy a RAM-mal lesz gond. 100%-ra nem lehet kizárni, de nem valószínű. Annyit tudsz még, hogy beadod nekik tesztelésre/hibafeltárásra. Ha jófejek még aznap, vagy másnapra megcsinálják pár ezresért.

(#45586) canniball válasza dannyl (#45585) üzenetére


canniball
nagyúr

Mármint az alzára vagy iponra gondolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45587) dannyl válasza canniball (#45586) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, nem. Valamiét alza helyett aqua-t olvastam. De szerintem bármelyik nagyobb számtech üzlet tud segíteni a közeledben.

(#45588) canniball válasza dannyl (#45587) üzenetére


canniball
nagyúr

Hozzám legközelebb Vác van, de ott ahogy nézem nincs olyan üzlet ami teljes hétvégén nyitva lenne; sőt Budapesten sem találtam ilyet (nem is csodálkozom rajta). Ha pedig jövő hét akkor az lenne logikus, hogy az iponba viszem vissza. Kérdés, hogy ha ők megállapítják hogy valamelyik alkatrész rossz, akkor utána is élhetek-e a 14 napos elállási jogommal? Mert ha a mobo a ludas akkor ahelyett talán tudnak egy másikat adni, de a procira két hetet kéne várni, akkor meg részemről inkább vissza az egész.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45589) dannyl válasza canniball (#45588) üzenetére


dannyl
addikt

Hát ezt velük kell megbeszélni. De igen. Nyilván, ha hibás, akkor főleg élhetsz az elállással.

(#45590) , válasza canniball (#45584) üzenetére


,
addikt

Intelnél még nem találkoztam memóriainkompatibilitással, az inkább a Ryzenes konfigok jellemzője. RAM rendesen benne van a foglalatban? Sokszor találkoztam már olyannal, hogy rosszul szerelték össze a gépet, nem nyomták bele a RAM-ot rendesen a foglalatba olyan alaplapok esetében, mint a tied is, ahol a memóriafoglalat egyik vége fix, és csak a másik oldalon kihajtható. Ilyenkor minden esetben azon a felén, amelyik fix, ott nem volt rendesen tövig nyomva a modul a foglalatba. (Gondolom elkezdik nyomni a helyére, és mivel a nyitható oldal könnyen lezáródik, abba is hagyják a műveletet, holott a másik oldalon meg nincs is még a helyén a modul, megakadt valahol félúton.)

(#45591) madred


madred
csendes tag

Sziasztok !

Idegesítő leállás - újra indulás probléma lépett fel a számítógépemnél.
Akkor fordul elő, amikor HBO GO, vagy Netflix filmeket nézek böngészőből. A gépem nem mai darab, de eddig nem voltak gondok vele.
Tehát normális indulás és böngésző indítás után teljesen jól megy a fílm majd hírtelen a gép leáll, de egyből kapcsol is vissza. Zaj, ventilátor felpörgés stb. nincs. Villódzás, képhiba sincs. Stressz tesztet csináltam, amd vga driver elvileg megfelelő.

A config. :

CPU : AMD FX 6300
Alaplap : ASRock 980DE3/U3S3
Memóriák : Corsair Vengeance Pro 2X4 GB DDR3-2133 DDR3
VGA : AMD Radeon R9 380 (2 GB)
Táp : Gigabyte Pulse 550w 80+
Windows 10 64bit

Ha van valakinek ötlete arról, hogy mi lehet a hibás kérem ossza meg velem ! Köszönöm előre is !

(#45592) core i7


core i7
addikt

Sziasztok mennyi a valószínűsége ,hogy a GPU-m haldoklik?
-Mikor grafikailag terhelném a pc-m lekapcsol a gép egyes játékoknál pár perc van amelyik már el se indult most.
-Mikor újraraktam windowst elcsikozodott a kép
-Aida stabilités teszt: Csak a GPU-nál ált le ram cpu fpu nál nem
Válaszokat előre is köszi
Netalán táp lehet még vagy alaplap vagy Mi a baja a gépemnek?

[ Szerkesztve ]

(#45593) core i7 válasza core i7 (#45592) üzenetére


core i7
addikt

Ilyesmi csík ugrott fel (betelítette képernyőt) mikor újraraktam rendszert 1x
Mostmár a deszkára tápra is gyanakszom. mert ujra lefutott aida gpu- és nem kapcsolt ki

[ Szerkesztve ]

(#45594) umfrider97


umfrider97
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy durván 2 éves gép,
16GB hyperX RAM
AMD ryzen 2400G
Gigabyte aorus b450m alaplap
seagate barracuda 2TB HDD
Cooler Master MPY-5501-AFAAG-EU 550W MWE Gold tápegység.
Barátomé a gép, és panaszkodott, hogy nem bírja bekapcsolni, hiába nyomja meg a gombot, mondtam neki, hogy húzza ki majd csatlakoztassa újra a tápcsatlakozókat (8pin, 24pin, stb) de nem történik változás. Általában nem kapcsol be, de előfordul olyan, hogy megnyomják a gombot reggel, és délután fogja magát a gép és random bekapcsol. Elhoztam a gépet, megnézni itt is produkálja-e, első nap bekötöttem, 2/2 -szer első nyomásra indult, másnap 3/3 szintén, majd az az utáni nap nálam se csinált semmit. Kihúztam az alaplapból a kapcsoló csatiját, majd kézileg rövidre zártam de arra se reagált, lekapcsoltam hátul a tápot, majd vissza, akkor se. Kihúztam a kábeleket, kivittem kifújni a gépet, visszahoztam, 3/3 szor indul.
Azon gondolkoztam, hogy az első és az utána lévő napon ki lehetett húzva a tápkábel, de nem emlékszem. Viszont a második és a harmadik nap között biztosan áram alatt hagytam estére is a tápot/gépet, majd ugye ezek után nem indult, lehet ennek bármi köze hozzá, nekem elég gyanús, hogy a táppal lehet valami.

(#45595) Vertigo18 válasza umfrider97 (#45594) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg megpróbáltad másik táppal indítani a gépet?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45596) umfrider97 válasza Vertigo18 (#45595) üzenetére


umfrider97
csendes tag

Pár órára át tudnám kötni, de egy hétig legalább tesztelni kellne, az időre meg sajnos kellene a saját gépem.

(#45597) Vertigo18 válasza umfrider97 (#45596) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg kölcsön táp? Mert mindenképpen a táppal kellene kezdeni ilyen hiba esetén...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45598) tserrof77 válasza core i7 (#45593) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez szinte biztos, hogy vga kártya hiba :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45599) core i7 válasza tserrof77 (#45598) üzenetére


core i7
addikt

de ezt csak 1x csinálta win10 telepitésénél. mióta ujraraktam minden okés. csak a játékoknál kapcsol le. sztem akkor kilökne driver illesztő hibával nem?

[ Szerkesztve ]

(#45600) umfrider97 válasza Vertigo18 (#45597) üzenetére


umfrider97
csendes tag

Megpróbálok valahogyan, ha nincs más mód :D köszi a javaslatot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.