Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Graphics válasza -Nomad- (#46000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amilyen a kérdés, olyan a válasz.

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk.

Témaösszefoglaló legfelül.

Csak mert ha picit fentebb görgetsz, volt már ilyen.
Nem gondolatolvasó senki sem. Gondolom nem baj. :)

És milyen eszközön tárolod a rendszert?
Milyen tápegység....

Fontos infókat tartasz meg magadnak, így elég nehéz segíteni viszont.

Eseménykezeloben megnézed mi volt a kekhala oka.
Megnézed az SSD/HDD állapotát.
Portalanitas, memóriák foglalat körül ne legyen retek/por...

Persze elvárt a segítség, csak hát így nehéz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46002) Submarine válasza -Nomad- (#45998) üzenetére


Submarine
senior tag

Szia!
8 éves, tehát a hiba oka: Tervezett elavulás.
Azon belül lehet bármi, az elektronikai alkatrészek 5 évre vannak kalibrálva.

(#46003) -Nomad- válasza Graphics (#46001) üzenetére


-Nomad-
tag

Leírtam milyen alkatrészek vannak a gépben
HDD: TOSHIBA HDWD110 ATA Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Táp: Aqprox apply 500w
Már írtam hogy nincs kékhalál sem hibakód csak egyszerűen újraindul.
HHD állapota 100%
Lehet hogy a por miatt csinál ilyeneket?

[ Szerkesztve ]

(#46004) quailstorm válasza -Nomad- (#46000) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tedd fel a Windows Store-ból a WinDBG-t, indítsd el rendszergazdaként, futtass egy automata ellenőrzést, és töltsd fel miket talált a legutóbbi kékhalálok okaként.
Meg futtass egy Passmark Memtestet is.

Ha csak kernel-power 41 a "hibakód", akkor jó eséllyel a táp lesz a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#46005) Graphics válasza -Nomad- (#46003) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a táp mondjuk hulladék sajnos.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46006) d@minator válasza -Nomad- (#46003) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Egy ilyen idős gépet nem árt szétszedni, csatlakozókat átnézni, procit újrapasztázni, kitakarítani.

Az újraindulás általában tápellátás probléma (tápegység, kábelek stb).
A mostani tápod szépen fogalmazva nem minőségi cserélni kellene. Amúgy is gyanús hogy egy kapacitás haldoklik benne.

(#46007) Nor-b válasza #12516608 (#45997) üzenetére


Nor-b
csendes tag

Se elsőben se hátsóban nem ad hangot, eszközkezelőben mit kellene lássak? A hangoknál csak a monitor eszköz van, a driveres résznél pedig valami audio manager, de nem a realtek hanem valami más.

Norbi

(#46008) ColdMan válasza Nor-b (#46007) üzenetére


ColdMan
tag

Hangoknál a letiltott / leválasztott eszközök megjelenítése be van kapcsolva?

(#46009) Nor-b válasza ColdMan (#46008) üzenetére


Nor-b
csendes tag

Itt van az eszközkezelő illetve a hangok menüje, bekapcsoltam a leválasztott eszközök megjelenítését is, csak a monitor van még ott hdmi kapcsolattal. [kép]

(#46010) d@minator válasza Nor-b (#46009) üzenetére


d@minator
addikt

Próbáld meg a Műveletek / Régi típusú hardver hozzáadása aztán Telepítse a listából kijelölése. Utána Hang videó / Saját lemez és a Realtek telepítési mappából vagy valahonnan be kellene tallózni a drivert.
Egy BIOS reset is elkelne.

(#46011) Vebber


Vebber
tag

Sziasztok, Egy régi Pengium gép olyan hibát produkál, hogy win betölt, majd egy- két perc múlva gép leáll. Nem kilép, leáll. Csak áramtalanítás után indul újra, de akkor sem mindig. Biosba belépve nem tapasztalom.
Két win. van telepítve, mindegyikkel ugyanaz. Ki\be kapcs. gomb biztos jó. Mi lehet a baj?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#46012) Vebber válasza Vebber (#46011) üzenetére


Vebber
tag

Még valami. Mikor nem indul, akkor van, hogy a Num, Caps, scroll ledek egyszerre,ütemesen villognak.

(#46013) Graphics válasza Vebber (#46012) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tápegységnél kezdeném a kutakodást :)
Elfáradhattak a kondik. Nincs stabil fesz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46014) KROK640 válasza Vebber (#46011) üzenetére


KROK640
veterán

Megint semmi adatot sem kaptunk :(
De ez nekem is táp gyanús

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46015) Vebber válasza KROK640 (#46014) üzenetére


Vebber
tag

Milyen adatot kértek?
Biosba lépve, ott ellenőrizve, az összes feszültség ok.

Ami hardver változás volt nem rég, az VGA kártya csere volt.

Rám, VGA hiba produkál ilyen tünetet?

[ Szerkesztve ]

(#46016) KROK640 válasza Vebber (#46015) üzenetére


KROK640
veterán

Milyen proci, milyen alaplap, milyen VGA? HDD, SSD, TÁP márkája stb.
Egyébként a VGA kártya cserével épp egy fontos részletet árultál el. Mert igencsak köze lehet hozzá (lehet h nem bírja el a táp az új kártyát)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46017) Vebber válasza KROK640 (#46016) üzenetére


Vebber
tag

A típusok épp nem számítanak, hiba jelenségben nem játszanak. Ráadásul annyira régi, hogy nem is mond semmit. Bocs, ha más is régi motoros.
A VGA több hete, hónapja, hibátlanul megy, biztos bírja a táp. Egyébként egy régi Nvidia MX. Korábban HD4650 is volt benne, hiba nélkül.
Alaplap MSi 845 chipset. A legnagyobb Northwood processzoral. Évek óta megy a lapban.

Processzor nincs húzva, és ez nem úgy fogyaszt, mint a prescott.

[ Szerkesztve ]

(#46018) ColdMan válasza Vebber (#46017) üzenetére


ColdMan
tag

"Biosba lépve, ott ellenőrizve, az összes feszültség ok."
- Logikus. A BIOS a legjobb a tesztelésre.

"A típusok épp nem számítanak, hiba jelenségben nem játszanak. Ráadásul annyira régi, hogy nem is mond semmit."
- Mi lenne, ha megpróbálnád amit javasoltak?

(#46019) Vebber válasza ColdMan (#46018) üzenetére


Vebber
tag

Mire gondolsz? A tápot muszeresen is atmérem majd, egyébként tapasztalatból tudom, hogy BIOS ebben jó értéket mutat.
Más ötlet nem volt.

(#46020) #12516608


#12516608
törölt tag

Na, az utolsó 3 db "segélykérő" miatt néhány napig nem fogom látogatni ezt a topikot.
Addig is hívják fel a Dévényi Tibi bácsi "3 kívánság" című műsorát. :(((

(#46021) ColdMan válasza Vebber (#46019) üzenetére


ColdMan
tag

Sz*rd le a műszeres mérést.
Csak félrevezet, abban az esetben, ha egy alkatrész gyengülése miatt véletlenszerűen rakoncátlankodik pl. a táp.

Neked nem volt más ötleted.
Az itteni, segítőkész fórumtársaknak igen, csak téged nem érdekel.
További sok sikert!

(#46022) Vebber válasza ColdMan (#46021) üzenetére


Vebber
tag

Ok. Ebben maradtunk.

(#46023) Vebber válasza #12516608 (#46020) üzenetére


Vebber
tag

Miből gondolod, hogy olyanok nem kérdezhetnek itt, akik ugyan nem foglalkoznak napi szinten PC javítással, de szakmabeliek?

(#46024) d@minator válasza Vebber (#46023) üzenetére


d@minator
addikt

Proci és GPU hőmérsékletek rendben vannak?

(#46025) Graphics válasza Vebber (#46017) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nehéz segíteni, ha nem írod le.

Milyen tápegység van a gépben?

Találgatás így az egész.

Dobd ki, vegyél újat!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46026) Vebber válasza d@minator (#46024) üzenetére


Vebber
tag

Végül oda jutott, hogy már el sem indult.A táp ami benne van egy 650-es Chieftec.
Szétszedtem, bele tettem egy másik tápot. Ugyanaz.
Szétszedtem a Chieftecet, kipucultam, átnéztem, feszültségeket megmértem, rendben van. Vissza ment a gépbe. Ugyanúgy nem indult.
Aztán kivettem a procit, kipucultam, újrazsíroztam. Semmi.
Tettem bele másik RAM-ot, egy másik VGA-t amiről tudom, hogy nem százas (check NVramnál megáll a boot). Elindult, de ahogy vártam nem boot-olt.
Visszatettem az eredeti VGA-t, és elindult. Az egyetlen ami most másik benne a RAM, de abszolut nem fognám rá.

Tudsz esetleg X86-ra mondani valami programot, ami feszültséget monitoroz, Win alatt?

[ Szerkesztve ]

(#46027) Vebber válasza Graphics (#46025) üzenetére


Vebber
tag

Nem dobom ki, mert kell munkához. Pl. régi PLC-ket programozni.

(#46028) quailstorm válasza Vebber (#46026) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"Tudsz esetleg X86-ra mondani valami programot, ami feszültséget monitoroz, Win alatt?"

Ezt gondold át még egyszer.

Operációs rendszer alól csak ugyanazt a feszültségmérést éred el, mint BIOS alatt. Esetleg plusz a VGA-t, ha elég modern. De ugye a VGA az regulátor utáni VCore, itt nem releváns.
Az alaplapra elhelyezett feszültségmérők pedig nem számítanak hiteles mérőeszköznek, több esetben is előfordult már tapasztalataim során, hogy akár ATX szabványon kívüli feszültségeket mutatott, pl. 11.5V-ot.

Hitelesített mérőeszközt kell dugni a tápba menet közben, táptesztert (műterhelés) használni, vagy egyszerűen addig cserélgetni, amíg ki nem bukik.

(#46029) --ka válasza quailstorm (#46028) üzenetére


--ka
senior tag

"...akár ATX szabványon kívüli feszültségeket mutatott, pl. 11.5V-ot."

Az még benne van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46030) quailstorm válasza --ka (#46029) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alsó határérték. De lényeg, hogy a valóság nem annyi volt.
Láttam már 11.2-t is, ahol már végképp mennie se kellett volna a gépnek, de azok régi alaplapok voltak. (még lehet 100 éves fórumposztomban meg is lehet találni, mercury táp + sulinet gép)
Meg emlékeim szerint másik irányba is láttam eltérést, 12.9-et. Az volt inkább a Mercury esete.

Ja, tápos topikban lennének a képek, de imageshack, annak meg kampec lett azóta.
HKC-ra szövegesen is leírtam 11.45-öt.

[ Szerkesztve ]

(#46031) d@minator válasza Vebber (#46026) üzenetére


d@minator
addikt

"Végül oda jutott, hogy már el sem indult" - Ez azt jelenti, hogy a ventik sem pörögtek? Csak mert akármilyen rossz a VGA vagy RAM a ventik azért elindulnak ha bekapcsol a táp.
Viszont ha a táp jó úgy az alaplap a gyanús, amennyiben abszolút semmi nem történt bekapcskor.

(#46032) --ka válasza quailstorm (#46030) üzenetére


--ka
senior tag

5% eltérés a szabvány. Az ugye 11,4-12, 6 V közötti érték. Itt még mennie kell(ene) mindennek.
...Sulinet, Mercury, ...ah, régi szép idők; mégsem sírom vissza! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46033) Vebber válasza Vebber (#46011) üzenetére


Vebber
tag

Solved. VGA hiba.

(#46034) Vebber válasza quailstorm (#46028) üzenetére


Vebber
tag

Nem kell átgondolni. Pont azt szeretném látni, amit BIOS alatt.
Mikor win fut, nem látom a BIOS-t :N

Egyébként tápfesz monitorozásnál (nem csak PC) nagyon sokszor maga a változás monitorozása is elég, függetlenül attól, hogy egy nem hiteles műszer néhány tizeddel kevesebbet mutat esetleg, mert mikor a fesz. leesik, akkor is érzékeli, ha pontatlan.

[ Szerkesztve ]

(#46035) Vebber válasza d@minator (#46031) üzenetére


Vebber
tag

Igen indításkor a ventik mennek olyankor is. Bocs.
Közben ahogy írtam VGA hiba. Ilyen tünetekkel még nem is hallottam.
Monitorozó progira van ötleted?

(#46036) quailstorm válasza Vebber (#46034) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HWinfo64 alatt látnod kell ugyanazokat az értékeket, de kétlem, hogy ezt rendszer stabilitásra vonatkozó információra tudod majd fordítani, főleg ha a kritikus pillanatban újraindul a gép.

[ Szerkesztve ]

(#46037) Vebber válasza quailstorm (#46036) üzenetére


Vebber
tag

Köszi. Ez tud esetleg olyat, hogy ment is, hogy később visszanézhető legyen, épp az olyan esetre, ha mire mutatatna valami, már lehallt a gép?

[ Szerkesztve ]

(#46038) quailstorm válasza Vebber (#46037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fogaskerékkel kiválasztod mit akarsz menteni és milyen gyakran.
Aztán pedig logging start.

(#46039) Vebber válasza quailstorm (#46038) üzenetére


Vebber
tag

köszönöm.

(#46040) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Adott egy évek óta jól működő gép. Gigabyte Z97 Soc-Force alaplap, 4790K, Seasonic Focus+ Gold 650W táppal.
A mai napon nem kapcsolt be a gép, mivel ezen a lapon van egy manual bekapcsoló gomb is (a jobb felső sarokban), az se világít sárgán ahogy szokott. Olyan mintha nem kapna áramot.
Hol induljak el? Táphiba? Az összes csatlakozót kiszedtem és vissza a helyére, de semmi :F Esetleg ötlet?

itt egy kép a belsejéről

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#46041) KonzolKartel válasza h1mpi (#46040) üzenetére

Húzz le minden perifériát, és vedd ki a vga-t. Ha úgy sem indul, akkor táp, vagy alaplap. Ha van multimétered meg tudod mérni hogy a tápból jön e ki feszültség.
[link]

Illetve a videón látott pin összezárással is tudod tesztelni a tápot

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#46042) h1mpi válasza KonzolKartel (#46041) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi megoldódott. Szétszedtem, összeraktam és megy :)

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#46043) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

A gépem (Ryzen 5900X, Asus Tuf Gaming X570-Plus, G.Skill Trident Z Neo 2x16GB DDR4 3600MHz F4-3600C16D-32GTZNC, MSI GTX1060 OCV1 6GB VGA, BQ Pure Power 11 500W táp) a következőket produkálja: ha szabályosan leállítom, és utána később bekapcsolom, egy rövid három hosszú sípolással fogad (az álmoskönyv szerint VGA probléma), és az alaplap VGA fehér ledje is égve marad.

Egész egyértelműnek tűnne a dolog, de ezután megy tovább, simán bebootol a Windows, megy minden ahogy kell, játékkal és benchmarkolva is stabil (most benézek a gépházba, még mindig világít a VGA led). Ha egy ilyen kör után csak egy restartot tolok, nincs már csipogás se VGA led nem világít tovább.

Ami történt: CPU-t cseréltem, új cucc az 5900X (3800X volt, ugyanakkora TDP-s), de a jelenség maga már akkor kezdődött, amikor két nappal a CPU csere előtt áthoztam egy másik szobába.

Triviális megoldás hogy biztos elmozdult a VGA, esetleg a RAM, az alaplapból mindent kiszedtem (cpu, memória, vga), bár full pormentes volt de kifújkáltam, visszatettem, na ez nem oldotta meg a "gondot", ugyanaz a process van hidegindítás után. Találkozott már valaki ilyesmivel? Hogy lehetne kideríteni hogy valójában mi okozza és hogy lehetne megszüntetni?

Köszi előre is a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46044) d@minator válasza updog (#46043) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Van egy másik VGA foglalatod, ideiglenesen tedd át oda a 1060-t..

(#46045) updog válasza d@minator (#46044) üzenetére


updog
senior tag

A felvetés jogos, kipróbáltam, nincs hiba. Visszatettem az első foglalatba, nincs hiba. :Y Most akkor csak arra tudok gondolni hogy (3x, mert a cpu bővítés óta annyiszor tettem ki-be a VGA-t) rosszul tettem be? Másrészt tényleg az a fura hogy sípolt, világított, de gyakorlatban meg ment tovább a boot és utána működött minden...

De köszi mindenesetre :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46046) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Egyik haveromnak olyan problemaja van a geppel, hogy magatol bekapcsol a szamitogep.Tehat Leallitja a szamitogepet, majd ujra indul,magyarul nem tudja kikapcsolni,mert ujra indul. De ez csak kikapcsolaskor van igy, tehat nem indul ujra folyton, sak ha ki kapcsolja a leallitas gombal. Ennek mi lehet az oka?

(#46047) Top cat válasza venom8888 (#46046) üzenetére


Top cat
őstag

A főkapcsolók funkciójának megadásánál, biztos nem a leállítás van megadva.

Lehet, hogy alvó állapot van beállítva és az egér felébreszti.

(#46048) mesterbence


mesterbence
újonc

Sziasztok!
Nem rég vettem egy Palit gtx 970-et és úgy fél óra játék után leállt a gép magától (Battlefield 5 ultra grafika, 1366x768.
Visszakapcsolás után csak a fekete kép fogadott, minden venti pörög és nincs hiba jelzés.
Át raktam másik gépbe ott megy rendesen, és egy régi videokártyával kipróbáltam a mostani gépet de ugyanúgy fekete képernyő. Elképzelhető, hogy a táp elszállt?
Gtx 750 Ti nál nem volt problémám.

Config:
alaplap: Msi b450m-A pro max
cpu: Ryzen 3 1200 stock
ram: Gskill aegis 3000mghz
táp: Zalman zm600 lxii 600w

Köszi a válaszokat! :)

(#46049) d@minator válasza venom8888 (#46046) üzenetére


d@minator
addikt

Gépház/Energiagazdálkodás/További energiabeállítások/A főkapcsolók funkciójának megadása/Jelenleg el nem érhető beállítások módosítása - itt a Gyors renszerindítás elől vedd ki a pipát hátha segít.

#46045 doeeg: Örülök, hogy jó lett. Hátha így marad.

(#46050) venom8888 válasza d@minator (#46049) üzenetére


venom8888
őstag

Át adom neki az uzeneted,koszonom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.