Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) cyber86 válasza qdak (#45299) üzenetére


cyber86
őstag

És a megoldás az lett, hogy 100 mhz-et minuszba kellett tolni a core clockon és így stabil.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#45302) qdak válasza cyber86 (#45301) üzenetére


qdak
addikt

Pedig hőfok sem indokolná.

[link] Másnál is produkálja a "Te" kártyád.

Tényleg írják amit csináltál is: (Do this by opening the NVIDIA Control Panel, go to Help -> and check Debug Mode.)
This will ignore the manufacturer's overclock settings and use the factory default stock clock.

Reméljük jó lessz.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45303) cyber86 válasza qdak (#45302) üzenetére


cyber86
őstag

Egyenlőre hibátlan mióta msi afterburnerrel vissza vettem a gyári tuningból.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#45304) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, de egy kis segítség kellene.
Összeszereltem egy új gépet, de meg se mukkan. Megnéztem, minden csati jól van, tápegység felkapcsolva, de semmi. gondoltam hátha a ház előlapi egységének cuccait nem jól dugtam rá az alaplapra, de elvileg az is rendben van.
Egy dolgot találtam, ami eléggé fura.
A Chieftec Element táp 24 pines ATX csatijában az egyik pin helyénél semmi sincs, üres, és még kábel se megy bele. Ez így rendben van? :U
Ha igen, jöhetne tipp, mit nézzek meg.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#45305) --ka válasza belashx (#45304) üzenetére


--ka
senior tag

A táp csatlakozó rendben van.

Házban van? Asztalon kipróbáltad előtte? Elsőre valami rövidzárlatra gondolnék... :F

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45306) belashx válasza --ka (#45305) üzenetére


belashx
senior tag

Ja, közben szétkaptam a saját gépem, láttam, a csatit.

Persze, hogy benne van. Tudom, nem így kéne, de még nem jártam így...
Ha kiszedem, hogy nézzem meg, műxik-e. Jó, mellérakom a házat, aztén bekötöm úgy. Összezárni nem akarom az érintkezőket, nehogy mellé nyúljak. Vagy abból nem lehet galiba?

Azt néztem, lehet a bekapcsológomb pinjeit csesztem el, de összeraktam tutira jól, és semmi. Megzavart, hogy a HDD led-nél volt +-, a power buttonnál nem, csak a csati túloldalán van jelölve egy nysíllal. Gondolom az a +.
Zalman S2 a ház, ha ez számít. (esetleg minőség miatt)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#45307) --ka válasza belashx (#45306) üzenetére


--ka
senior tag

A ledeknél számít a polaritás, a power és reset gomboknál - elvileg - nem.

Ha az asztalon rakod össze, akkor olyan anyagra tedd, ami nem vezet, pl. egy karton doboz.
A bekapcsoláshoz elég egy csavarhúzóval (vagy bármilyen vezetővel pl. grafit ceruza hegye) egy pillanatra összezárni a power két érintkezőjét, nem kell bekötni a ház csatlakozóit.
Ésszel és körültekintéssel csináld és nem lesz gond.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45308) belashx válasza --ka (#45307) üzenetére


belashx
senior tag

Kiszedtem az alaplapot, összedugtam újra, de semmi. Próbáltam összezárni a két érintkezőt, de szintén csend. Bár memóriahibánál elindulna, de azért kiszedve is megpróbáltam. Semmi.
A tápot sikerült elindítanom, az pipa.
Elvileg proci hiba esetén is felpörögnének a ventik, ugye?
Szóval marad az alaplap hiba. Majd holnap felhívom a boltot. Gondolom ebből húsvétra nem lesz gép.

Köszönöm a tanácsokat!

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#45309) --ka válasza belashx (#45308) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, a ventiknek indulnia kellene proci és memória hiba esetén is.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45310) belashx válasza --ka (#45309) üzenetére


belashx
senior tag

Akkor jó.
Vagyis nem. :DDD

Tanuláshoz kéne a gép, de a garanciáztatás problémás lehet, ill. sok időt vesz igénybe. Vajon tudok olyat, hogy csak az alaplap vásárlásától állok el, a többit megtartom?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#45311) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Kikapcsolás elindítása után, amikor ránéztem a gépre (B550, 3900x) még mindig ment, de már sötét monitorral, bal felső sarokban egy alsó vonással. Teljes áramtalanítás után ugyanez a helyzet, a bios emblémája nem tölt be, csak a sötét kép, az alsóvonással. A winyót, ventillátorokat hallom, ahogy felpörögnek, de semmi másra nem hajlandó a gép. Eddig tökéletesen futott, ma sem csináltam vele semmi különöset.
Mivel érdemes kezdeni? Köszi!

www.meszlenyiandras.com

(#45312) dala


dala
tag

Sziasztok! 2 hete raktam ossze egy uj konfigot, tokeletesen mukodott ma reggelig. Ma bekapcsolas utan nem tudja behozni a wint es ez a kep fogad:

Meghalt a vga? Vagy esetleg a tap? :( A vga ventijei forognak. A biosba betudok lepni, valamint ujrainditasi iavitast is felajanl a windows de nem jon be igy se.
A pc alkatreszei:
Msi z490 A pro
10600k
Inno3d gtx 1080 ti
gskill aegis 16gb ram
Corsair tx650m bronze
Koszi elore is a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#45313) Silverboy válasza dala (#45312) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"space invaders"

vRAM kuka, klasszikus nvidia 10XX kép. [link] :(

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#45314) dala válasza Silverboy (#45313) üzenetére


dala
tag

Az kiraly :( És ezt javítani se tudjak szervízben?

(#45315) Silverboy válasza dala (#45314) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Ha lehet is, ahhoz is csillag együttálás és hardcore profi szaki kell (és akkor sem garancia). :(

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#45316) dala válasza Silverboy (#45315) üzenetére


dala
tag

Értem, koszonom szepen a segitseged! :)

(#45317) BigCapybara


BigCapybara
újonc

Üdv!

Az imént történt a következő szituáció: Volt nekem egy csodálatosan működő Asus Z170 Pro Gaming/Aura alaplapom, amelyet egy I7-7700K-s processzorral és 2x8 GB DDR4 2400MHz-s RAM-okkal hajtottam.

3 napja még használtam, tegnap eladtam a lapot, ma reggel oda is ért a vevőhöz. Csakhát nála a lap nem indul el… Állítása szerint bekapcsolás után a ventik kicsit felpörögnek, majd le is állnak. A következő konfigurációval próbálja:

I5-7600K
4x4 GB DDR4 3200MHz (HX432C16FB3K4/16)
Tápegységről infóm nincs.

Állítása szerint már minden létező kombinációt kipróbált, tehát volt indítva 1 RAM-mal, másik RAM-mal, procival, minden amit csak lehet. A fent említett proci-RAM párosa eddig tökéletesen működtek egy Maximus VIII Hero lapban. Lehetséges, hogy a lap-proci kombó nem kezeli jelen helyzetben a 3200MHz-t?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zsombor

(#45318) --ka válasza BigCapybara (#45317) üzenetére


--ka
senior tag

BIOS törlés, áramtalanítás után kivenni az elemet két percre minimum, ne legyenek meghajtók (SSD, HDD, ODD) csatlakoztatva.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45319) qdak válasza BigCapybara (#45317) üzenetére


qdak
addikt

Nem, ebben a listában [link] bent van az emlytett ram is. Azzal nem lehet gond.
Bios reset ?
Rosszul rádugott táp csati/ táp?
Másik VGA? Kicsit off, de nálam egy rossz VGA pont ezt is csinálta.
Remélhetőleg nem vitte be a hidegről aztán pakolta is össze.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45320) BigCapybara válasza --ka (#45318) üzenetére


BigCapybara
újonc

Köszi! Megpróbáljuk. Esetleg el tudod nekem árulni, hogy ilyen esetben miért kellene a BIOS-t resetelni? Ez lényegében olyan mintha csak egy proci-RAM párost cserélnénk a lapban, nem? Csináltam már egy pár ilyet, sosem volt szükség Bios resetre, ezért is lep meg a dolog.

(#45321) --ka válasza BigCapybara (#45320) üzenetére


--ka
senior tag

"Ez lényegében olyan mintha csak egy proci-RAM párost cserélnénk a lapban, nem?"

Pont ezért, nem biztos, hogy az új RAM/CPU páros tudja azokat az időzítéseket, amit az előző.
Sőt, lehet, hogy először csak a CPU-t fogja felismerni és utána azonnal újra indul és akkor lövi be a RAM-okat. Alapra. Utána lehet kézzel aktiválni az XMP-t.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45322) AtHoS válasza qdak (#45319) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Abban a listában pont nincs benne ez a 4x4GB-os RAM kit és a gyári memória QVL sem tartalmazza [link]

Ennek ellenére meglepődnék, ha ez lenne a probléma

Amúgy Asus-éknál mi történt. A régebbi lapok támogatási oldalai érdekesen festenek. A korábbi Z170 Maximus VIII Ranger lapom oldala teljesen el is tűnt az oldalukról...ez is átkerült az origins- előtagú részre...szanálnak ezek szerint

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#45323) BigCapybara válasza --ka (#45321) üzenetére


BigCapybara
újonc

Köszönöm szépen a válaszod! Mindenképp megpróbáljuk. Másik érdekes dolog, hogy az Intel oldalán az van, hogy a proci csak 2400MHz-ig támogat RAM-okat, de a vevőm már használta a 3200MHz-s RAM-mal, ezért gondoltam, hogy lehet a proci-RAM páros a ludas. Ha véletlen a bios reset nem jönne be, akkor létezhet még bármilyen megoldási opció? Illetve nem tudom, hogy a vevőm VGA-val vagy nélküle próbálkozik, melyikkel érdemesebb?

(#45324) qdak válasza AtHoS (#45322) üzenetére


qdak
addikt

De pont ebből "HX432C16FB3K4" 4*8 & 4*16GB oké, az bent van listába, akkor a 4*4 sem hinném, hogy gondot okozna hiszen ismeri a típust.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45325) BigCapybara


BigCapybara
újonc

BIOS reset és elem kivétel sem segített a vevőmnek. Ez számomra egyre hihetetlenebb. 2 féle tápegységgel is megpróbálta, gyakorlatilag minden komponens ki van zárva szerinte...

(#45326) AtHoS válasza BigCapybara (#45323) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hibapittyenést azért nem ártana tudni pl. kivett memória mellett ill. VGA nélkül stb...

qdak

Majdnem így gondolom én is azzal a kitétellel, hogy az eltérő kapacitású változatoknál más-más memória chipeket alkalmaznak, emiatt azért előfordulhat még probléma, de Intel azért annyira nem szokott háklis lenni memóriákra, kivéve, ha a modulok gyári feszültsége eltérő a chipset specifikációjától. Itt viszont ilyenről nincs szó.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy a korábbi 2400MHz-es memó 1.2V-os, míg ez a modul 1.35V-os, de XMP nélkül 2133MHz-en 1.2V-tal működnie kellene, tehát BIOS reset után - persze ha a memória miatt nem indult - már rendben kellene üzemelnie.

Bár adatlapja alapján DDR4-2400 CL17-17-17 @1.2V -on üzemképes [link]

read-only mode on the forum

(#45327) BigCapybara válasza AtHoS (#45326) üzenetére


BigCapybara
újonc

Speakert rátett, elméletileg az égvilágon sehogy sem akar csippanni. Innen távolról nem nagyon tudok megbizonyosodni arról, hogy minden ott és úgy van, ahogy mondja, de ezeket a dolgokat nem igazán lehet elrontani.

(#45328) qdak válasza BigCapybara (#45325) üzenetére


qdak
addikt

Remélhetőleg, nem úgy jártatok, mint én a 7870 el, az is működött a kollegánál, sajna mire hozzám ért már nem, mi is kipróbáltunk mindent, még HDMI kábelt is vettem, de semmi :(

AtHoS Akkor egyezzunk meg: egy próbát tuti megér, hogy másik rammal is megnézze :R

Nálam pont az ASUS lap ami "minden mocskot megeszik szinte" bár az egy másik éra :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45329) AtHoS válasza BigCapybara (#45327) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor egy proci ki-be megoldást még meg lehet próbálni és nézze meg a CPU foglalat lábaknál nincs-e papírfecni, papírzsepidarab, pasztamaradvány, stb.. véletlenül.

Ha nincs csippanás az táphiba, alaplaphiba, proci hiba problémára utal vagy esetleg fordítva kötötte be a csippanót :B

qdak

A másik típusú memória próba sosem lehet probléma :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#45330) --ka válasza BigCapybara (#45323) üzenetére


--ka
senior tag

qdak és AtHoS leírt mindent, én is ezekkel próbálkoznék! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45331) ferkovics válasza dala (#45316) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Szia. nekem volt ilyen egy inno-s kártyával azt tanácsolták vedd vissza a vram teljesítményét kb 5-10 % nekem segített.(De attól hibás lesz a kártya.

(#45332) Grave_444 válasza dala (#45312) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha a Windows se tölt be akkor nem biztos, hogy a kártya a hibás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45333) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok.

Probléma a következő, teljes képernyős módban kifagy gép és csak resetelni tudom gombbal.
A ramok eddig 3200 Mhz-en futottak, most vissza tettem 2400-ra és így még nem fagyott.
Memtest nem fut végig 3200Mhz-re állítva Hardver hibára hivatkozva.

Asus B450F Gaming.
Ryzen 5 29600
HyperX Predator 2*8Gb 3200Mhz
RTX 2060

(#45334) palfitom válasza totyika93 (#45333) üzenetére


palfitom
félisten

Mely slot-okban vannak a ramok?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#45335) totyika93 válasza palfitom (#45334) üzenetére


totyika93
tag

A2-B2

(#45336) ferkovics


ferkovics
csendes tag

totyika93 !Nézd meg egyesével a memóriákat.úgy teszteld le ott kibukik a hiba.

(#45337) Kaisho


Kaisho
kezdő

Egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy Asus vivo mini pc-m amivel nagyon meg lennék elégedve. Egyetlen egy apró gondom van vele. Ha bekapcsolom nem mindig áll fel a rendszer. Csak bejön az Asus logó,kicsit tölt és elsötétül a kép és megáll. Újra kell indítani utána pedig pillanatok alatt bejön a win.
Tudnátok ebben segíteni mi lehet a gond?

(#45338) totyika93 válasza ferkovics (#45336) üzenetére


totyika93
tag

A mai nap arrra szántam és egyesével probléma nincsen.

(#45339) ferkovics válasza totyika93 (#45338) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Vissza állítottad 3200mhz-re úgy tesztelted,gondolom.Próba az A1 B1 ott sem működik?

(#45340) totyika93


totyika93
tag

Igen visszaraktam 3200Mhz-re, sajna a hűtés végett nem fér el a ram az A1-ben

(#45341) , válasza totyika93 (#45340) üzenetére


,
addikt

Használd/próbáld ki 2933 MHz-en a RAM-okat, a processzorod memóriavezérlője úgyis csak ennyit tud.

(#45342) totyika93 válasza , (#45341) üzenetére


totyika93
tag

Most bent van mind a kettő ram, és nem hajlandó elindulni 2933-on ram hibát jelez a led vissza.

[ Szerkesztve ]

(#45343) ferkovics válasza totyika93 (#45342) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali
Más ramal nem próbáltad?Ha külön külön működnek akkor a Dual chanellel lesz gond.
Tudom nagy hülyeséget mondok,de tedd bele úgy,A2B1 úgy single de legalább megnézed hogy működik e?(mivel a hűtöd miatt nem.lehet A1)

[ Szerkesztve ]

(#45344) totyika93


totyika93
tag

Kipróbáltam A1-B2 gyári hűtővel.És ugyanaz a helyzet.
Dua chanel probléma inkább alaplap lehet?

[ Szerkesztve ]

(#45345) ferkovics válasza totyika93 (#45344) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Amin írod megnézted egyesével és úgy jó akkor valóban a lappal lehet gond.
Amúgy a Rayze cpu +mem +lap configok kissé rázósabbak mint az intel configok.(amit olvasgattam róla )Itt van egy srác mindent elmond a rezzen-ekröl.[link]

[ Szerkesztve ]

(#45346) totyika93 válasza ferkovics (#45345) üzenetére


totyika93
tag

Videó alapján beállított paraméterek alapján még stabilan megy.

(#45347) ferkovics válasza totyika93 (#45346) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Gratulélok.

(#45348) paolinho válasza paolinho (#45280) üzenetére


paolinho
őstag

Némi hezitáció után, lévén nem vagyok egy nagy game-guru, arra jutottam, hogy nem ruházok új gépbe, inkább a jelenlegit próbálom egy kicsit "felpofozgatni" elfogadható szintre. Ezért a meglévő Gigabyte P55-US3L alaplapomhoz a korábbi Gefore 9800 GT lecseréléseként használtan vettem egy ASUS Cerberus GeForce® GTX 1050 Ti Advanced Edition 4GB GDDR5 videókártyát, illetve az eddig benne dolgozó 2x2 Gb HyperX DDR3 1600 memória párt lecserélem egy kicsit nagyobbra. Be is ruháztam használtan szintén egy 2x4 Gb-t HyperX Fury 1600 memória párba.
Azonban a behelyezésüket követően "Az eszköz problémát észlel, ezért újraindul. Újraindítjuk Önnek a rendszert." szöveggel egy újraindítási spirálba keverdeik a gép. Ha visszateszem a korább használt memóriákat, azokkal gond nélkül munkábaáll mind a rendszer, mind a PC.
Mi lehet a baj? Nem kompatibilis az alaplap a memóriákkal, vagy csak egyszerűen a memóriáknak lehet bajuk?

(#45349) totyika93 válasza ferkovics (#45347) üzenetére


totyika93
tag

Sajnos elhamarkodottan írtam.
Megosztott kijelzős módban kifagy ugyanúgy.
De csak ebben a módban.
Ötletem sincs.

Operációs rendszer: Windows 10 64bit minden frissítés telepítve.

(#45350) ferkovics válasza totyika93 (#45349) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Szia Azt nem nagyon ismerem,de itt van arról egy link hátha csak nem jól van beállítva.Hátha segit[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.