Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Egy fél órája éppen játszottam a gépen,amikor hirtelen,mintha áramszünet lett volna,leállt,és azóta nem kapcsol be. Amikor próbálom bekapcsolni,nem sípol,hanem egyszerűen csak nem reagál semmire.
A videókártya túl volt húzva közben,de csak biztonságos keretek között. Túlmelegedés kizárva,a SpeedFan maximumra vette volna minden ventillátor forgását,ha kritikus hőmérséglet főlé emelkdik a CPU/GPU.
(bár lehet,hogy éppen nem működött megfelelően a program....)
Füst/égett szag nem volt.

Első körben tápegység hibára gyanakodnék,mi a teendő most?

Alkatrészek kb 1 évesek:
AMD A8-5600K
Sapphire HD7790
ASRock FM2A75 Pro4
Kingston 8GB DDR3
Western Digital 1Tb
Cooler Master 600W Elite (RS600-ACABM-WB)

[ Szerkesztve ]

(#27002) Vakegérke válasza Heavyrain (#27001) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy nincs a konnektorban áram?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27003) Heavyrain válasza Vakegérke (#27002) üzenetére


Heavyrain
őstag

Az volt az első,amit teszteltem,van a konnektorban áram.

De azért most bedugtam egy másik konnektorba is, a bekapcsológomb fénye felvillant egy tized másodpercre és ennyi,továbbra sem indul. (Ez a felvillanás is csak egyszer volt,azóta már ez sincs)

(#27004) Vakegérke válasza Heavyrain (#27003) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha mered, akkor szedd szét a tápot. Elméletileg van benne biztosíték, talán az mondta fel a szolgálatot.
Még az is lehet, hogy egy forrasztás elengedte magát.
Esetleg kölcsön táp egy próbára.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27005) Heavyrain válasza Vakegérke (#27004) üzenetére


Heavyrain
őstag

Kipróbáltam egy másik táppal,ami biztosan működik,de ezzel sem kapcsolt be,továbbra sem reagál semmire. :(

(#27006) Vakegérke válasza Heavyrain (#27005) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az alaplapon keresd meg a pwr (bekapcsológomb) csatlakozást, húzd le, valami fémmel hidald át egy pillanatra a tüskéket. Ha elindul, akkor a power gomb a hunyó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27007) Heavyrain válasza Vakegérke (#27006) üzenetére


Heavyrain
őstag

Megcsináltam,de sikertelen.
Egyébként az alaplapon van külön bekapcsológomb,de arra sem reagál.
Akkor maradt az alaplap vagy CPU meghibásodás. (GPU eddig nem volt rákötve amíg teszteltem,szóval az kizárva)
Viszont az alaplapot+CPU-t hogyan tudnám tesztelni,hogy a kettő közül melyik a rossz?
Socket miatt egyiket sem tudom másik gépben kipróbálni. :(

Egyébként ha bedugom a konnektorba,és elindítom,akkor a ventillátorok megremegnek (ekkor villan fel a bekapcsológomb is egy pillanatra). Utána ezt csak akkor ismétlődik meg egyszer,ha kihúzom majd újravisszadug a konnektorba,és ezt követően bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#27008) Vakegérke válasza Heavyrain (#27007) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szedd ki a procit, úgy indíts. Ha indul, és vadul sípol, akkor proci. Ha akkor sem indul, akkor lap.

Amondó lennék, hogy itt is tedd fel a kérdést.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27009) Pazolini válasza lincoln85 (#26977) üzenetére


Pazolini
senior tag

MIndenesetre fura, hogy egy év porosodás ilyet csinál... :U
Örülök, h megoldódott. :))

(#27010) oba válasza oba (#26903) üzenetére


oba
addikt

vettem egy új tápot... most már nem villog az alaplapon lévő zöld led ha le van kapcsolva a táp
viszont ugyanolyan szar mint előtte abból a szempontból, hogy nincs jel a tv -n
zöld led szépen stabilan világít ha be van kapcsolva a táp, be is kapcsol a gép, ventik pörögnek... de nincs jel a tvn... se hdmin se vga kimeneten

azt most is csinálja, hogy néha leáll a gép majd pár másodperc és magától vissza kapcsol... alaplap? nincs rajta púpos kondi, gépen kívül is összedugtam egy dobozra rárakva és power pineket rövidre zárva bekapcsoltam a gépet de ugyanaz...

most akkor vegyek egy alaplapot is? cpu és vga hibáját hogyan tudnám kizárni csere alkatrészek nélkül? gondolom sehogy :)

(#27011) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Adott egy AMD A10 5800K APU-s konfig egy Radeon R7 260X vga-val. Megkértek, hogy rakjak rá friss Windows-t, de csak akkor van kép ha már a mostani Win betöltött, tehát asztalon van. Mivel USB-ról szeretném a telepítést csinálni, így be kéne lépnem a BIOS-ba, de így nem tudok. Ha az alaplapi DVI portra kötöm a monitort akkor meg nincs jel. Biztos beállítás kérdése, de még nem volt dolgom APU-s konfiggal.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#27012) berzebub válasza CsonkaImo (#27011) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ha kiveszed 260x-t akkor sincs jel az alaplapin?Ha nincs akkor csinálj egy cmos resetet és lesz ha minden jól megy.A 260x nélkül persze.

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#27013) CsonkaImo válasza berzebub (#27012) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hello!

Köszi, de már tárgytalan. Üres képernyőnél elkezdtem nyomkodni a del billentyűt és bejött a BIOS. :C

(#27014) idegen lény


idegen lény
őstag

Ugye a Windows 8.1-ben már nem kell külön program ISO-fájl DVD-re való kiírására, hogy bootolni lehessen róla a Windows 10-et? Elég hozzá a jobb egér és Lemezkép írása?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#27015) Tibroo válasza storm3 (#27000) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Nincs mit! :)

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27016) Gyufaaa válasza idegen lény (#27014) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ezt inkább ITT tedd fel! Máskor az ilyet OFF-ba tedd PLS. :R

(#27017) codec válasza Heavyrain (#27007) üzenetére


codec
senior tag

Ramokat vegyed ki csinálj egy cmos cleart, és utána próbáld elindítani a ramok nélkül. Ha sipol mehetnek vissza a memóriák.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27018) kissz84


kissz84
tag

Szervusztok !
Van egy Gigabyte z87-oc lapom ma jött meg vettem hozzá egy i7 4770k. Olyan problémám van hogy 15-ös hibakódot dob nem tudok biosba lépni semmi és a gép folyamatosan csipog rövideket.
Memóriákat próbálgattam kivettem a gépházból a lapot és próbáltam csak simán cpu val nem indul most már nincs 15 kód csak 2 másodpercen belül megáll és újra indul próbáltam másik tápot másik hűtést... mit lehet ilyenkor tenni?
Okozhatja rossz cpu vagy mobo?
Mindegyik alkatrész használt.
Az lehet hogy az egyik ilyenkor kinyirja a másikat?
Válaszokat segítségeket előre is köszönöm!:)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#27019) jeni válasza kissz84 (#27018) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Gigabyte Debog LED Codes

Ez a baja! Itt az Asus Debug LISTA!

Ez a Gigabyte oldalról van,gondolom mindenhol ugyanaz hibakód jelőlés van!

15 - Pre-memory System Agent initialization is started

Ha már nem dobja ki akkor apránként egyesével teszteld le.
Külön - külön a memóriákat. Először VGA nélkül.
Látom a tápot is cserélted benne.
A csatlakozók jó helyen vannak? Nem -e földelődik le valahol ahol nem kéne. pl.: zárlat.stb...

Kérdés:a Giga Z87 lap BIOS kompatibilis a i7-4770K-val?

Nézd meg,hogy a CPU tok lábaik nincsenek meghajolva?

(#27020) kissz84 válasza jeni (#27019) üzenetére


kissz84
tag

i7 4770k volt benne előtte .
Megnézem de ha hajolt akkor mind a kettő ment a levesbe?:O

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#27021) jeni válasza kissz84 (#27020) üzenetére


jeni
félisten

nem feltétlenül,azért nézd meg nincs-e fizikai sérülés,elhajlás.

(#27022) kissz84 válasza jeni (#27021) üzenetére


kissz84
tag

leszedtem és 3 egymás mellett lehajolva nagyon picit és egy külön picit lehajolva egyik sem durván hogy nem vettem észre eddig ha finoman simitom ujj beggyel teljesen sima

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#27024) Amras


Amras
tag

Üdv.

A következő probléma merült fel az asztali gépemnél:
2008-ban lett összerakva tehát nem mai gép, de amire használjuk arra teljesen megfelel, szóval, kb. egy hónapja kezdte el csinálni, hogy megnyomom a bekapcsoló gombot és semmi, nem indul. Hosszabbítót, tápkábelt cserélgettem, semmi változás. Tápnál a főkapcsolót ki majd bekapcsoltam, utána is próbáltam, de vagy 20x meg kellett nyomni a bekapcsoló gombot, hogy elinduljon, és most már minden reggel csak így hajlandó elindulni, hogy játszani kell a főkapcsolóval és közben nyomogatni a bekapcsoló gombot. Belül kitakarítottam, átnéztem az összes kábelt de semmi változás nem történt. Egyszerűen már ötletem nincsen, megpróbálok szerezni egy másik tápot tesztelésre, bár a másikkal is elindul, így nem tudom biztosra venni, hogy az okozná a hibát.

Alaplap:Gigabyte GA-965P-DS3

Processzor: Intel Core2 Duo 2.2GHz 2MB E4500

Cpu cooler: gyári

Memória(ram): Kingmax 2GB DDR2 800MHz

Videókártya: Asus Radeon EAX1950Pro

Táp: Chieftec 400W

[ Szerkesztve ]

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#27025) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

Fagyás problémával küszködik egy 6 magos AMD konfig:

lap: ASUS M4A89GTD pro
cpu: FX6100
ram: 2x4 + 2x2 ddr3 1333
táp: TT Hamburg 530W vadiúj
vga: Sapphire 7870OC

A többi cucc lényegtelen.

Történet: X2 250-es proci lett lecserélve egy 6100-ra, ami win7 alatt terhelés hatására rommá fagy. Kékhalál, újraindulás, túlmelegedés nincs. HDD 100/100, memtest86+ több körön is pass. Lapon legfrissebb bios.

A nagy kérdés az, hogy mi a fenétől fagy le fullra a gép, ha terhelést kap? AIDA terhelésteszt 5-10 percen belül kikészíti, cpu 50 fokot sem ér el.

[ Szerkesztve ]

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#27026) Vakegérke válasza Amras (#27024) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Lehet, hogy a bekapcsológomb rosszalkodik. Húzd le a lapról a csatlakozóját, érintsd össze valami fémmel a két tüskét egy pillanatra. Ha indul a ketyere, akkor meg is van a hunyó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27027) Tibroo válasza ScrapUnit (#27025) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Nekem is ilyen lapom van ASUS M4A89GTD PRO USB3.0, CPU fx6100,
nálam is előfordult ez a dolog,miután ramokat tettem bele CORSAIR XMS3 2000Mhz 2X4Gb volt és van is benne,majd ugyan ilyeneket tettem bele csak 1600Mhz eseket még +2X4Gb összesen 16Gb!
Ugyan ezt csinálta,Bios frissítés után is,mígnem rájöttem,hogy a ramokat egymás mellé kell tennem,tehát az azonosakat (2000Mhz-eseket) első Kék Fekete szlotba,az 1600-osak utána egymás után.
Majd megszűnt a fagyás még terhelés alatt sem fagy ki! :)
Ez a konfig új házban van

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27028) ScrapUnit válasza Tibroo (#27027) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Először szivatott a ramokkal, látott 8-at, 10-et, majd 12-t. 12-t lát a bios és a win7 is, a memtest nem hibázik, de fagy...

Akkor lehet megint játszani a ramokkal még nem lesz jó. Szomszédom gépe szerencsére, ezek után még jobban gyűlölöm az AMD-t! Sok-sok intel konfigot összeraktam már, de ott még sosem volt gond.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#27029) jeni válasza Amras (#27024) üzenetére


jeni
félisten

ez tartozik a lapodhoz 4. oldalon vannak a tüskék leírásaik.

egy lapos csavarhúzóval is rövidre zárhatód,vagy egy fém végű tollal is.

PW: Power Switch e kettőt tüskét kell rövidre zárnod egy pillanatra. ha így elindulazonnal, akkor egy házcsere kell,nem valószínű,hogy ahhoz kapnál bekapcsoló gombot,bár léteznek de azok más méretűek és más formájúak,de be lehet szerelni a házba ha nem sajnálod megfabrikálni a helyét.

(#27030) Vakegérke válasza jeni (#27029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Barkácsolás nélkül megoldható a dolog, ha a reset csatlakozót átteszi a power tüskékre. Reset gombbal indít, és csókolom.
Avagy kiszedi a power gombot, talán korrodált valahol, vagy levált a kábel. Egy tisztítás, ne adj' Isten, forrasztás, és megszűnt a probléma.
Házat azért ne kelljen már venni egy nyomorult gomb miatt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27031) jeni válasza Vakegérke (#27030) üzenetére


jeni
félisten

igen azt is lehet,mivel a Power gombról volt szó, az is igaz a reset gomb ritkán van használva. viszont vannak olyan házak amelyen nincs kialakítva RESET gomb.

a kábelek legritkábban szoktak elszakadni,letörni sem nagyon mert az már szinte nagyon belül található annak a kivezetése. leginkább a power gombok purcannak ki..
elvileg ez a ház van meg neki.
Chieftec BH-02B-B-SL

[ Szerkesztve ]

(#27032) Vakegérke válasza jeni (#27031) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyelőre drukkoljunk neki, hogy csak a rusnya power gomb hibás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27033) codec válasza Amras (#27024) üzenetére


codec
senior tag

Elemcsere megvolt? Esetleg egy másik ramot próbálj ki benne.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27034) Amras válasza Vakegérke (#27026) üzenetére


Amras
tag

Megoldódott, reset gombra átraktam és működik. Köszi a tippet.
A bekapcsoló gombot meg majd kiszedem és megpróbálom újra forrasztani másik kábellel.

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#27035) Vakegérke válasza Amras (#27034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Az a kábel is jó lesz, csak egy picit vágj le a végéből, ha muszáj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27036) Tibroo válasza ScrapUnit (#27028) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Nem kell azért "gyülölni"az AMD-t,csak vannak itt is kompatibilitási problémák,amelyek egy kis leleményességgel megoldhatók. :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#27037) chuck91


chuck91
tag

Bemásolom ide is hátha.

Sziasztok!
Adott az adatlapomon lévő PC,ma szétkaptam a gépet kitakarítani , majd bekapcsoláskor szembesültem vele hogy a telepített 8gb ramból 4gb-ot használ a win7. Biosban tökéletesen mutassa a 4x2gb memóriát, próbáltam variálni a slotokkal de vagy 6gb vagy 2gb lett belőle.Memtest simán futott több órán keresztül hiba nélkül, bios reset is megvolt Egyesével is működnek probléma mentesen, már régebben volt ilyen problémám de fél óra variálgatás után jó lett, most viszont már több órája kínlódok, a Windows a maradék memóriára azt írja hogy a hardverek számára fenntartva[link].Az IGP biosban ki van kapcsolva.
Valakinek esetleg ötlet?

(#27038) codec válasza chuck91 (#27037) üzenetére


codec
senior tag

már régebben volt ilyen problémám
Esetleg valamelyik prociláb nincs véletlen elhajolva? Érdemes lenne kiszedni, és megnézni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27039) chuck91 válasza codec (#27038) üzenetére


chuck91
tag

A procit nem szedtem ki csak a memóriákat, de megnézem hátha az a probléma.

(#27040) Amras válasza Vakegérke (#27035) üzenetére


Amras
tag

Valami mégsem 100as :( reggel ugyan ezzel a problémával szembesültem.
:W azt hiszem a hétvégén atomjaira szedem átpucolom az egészet és meglátjuk mit csinál utána.

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#27041) Vakegérke válasza Amras (#27040) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a csavarhúzós indítás működik, akkor mindenképp gomb probléma. Annyit még megtehetsz a nagy munka előtt, hogy a 20(24)-es tápcsatlakozót lehúzod a lapról, kifújod, a fészkét is, és visszadugod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27042) Telda


Telda
addikt

Hali!

Egy számomra érdekes problémába ütköztem.
Jelenleg 4GB ram és egy 1GB ATI kártya van a gépben, de a monitor sem kapcsol be, délután még jó volt.
Volt itthon egy tartalék ezer éves 256MB Nvidia kártya, arra kicseréltem és elindult. Van egy másik gép, abba közben átraktam az ATI kártyát és az is elindult. Visszarakom az eredeti gépbe az ATI kártyát, de megint nem indul. Ekkor cseréltem ramot is és láss csodát indul a gép. Viszont ha rossz a ram, akkor a Nvidia kártyával meg hogy működik? Nem értem...

(#27043) sziszi111


sziszi111
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni mert nem tudom mi lehet a probléma okozója van egy kis htpc ém egy asrock q 1900 dc itx alaplappal 4gb ramal fél éve tökéletesen ment mai napig de ma be kapcsoltam és a venti elindult a merevlemezek el indulnak de a gép nem tölt be . ki próbáltam egy másik táppal azzal sem történik semmi megnéztem a kábeleket semmi nincs szét csúszva mi lehet a probléma ? ? ?

(#27044) trancemusic válasza sziszi111 (#27043) üzenetére


trancemusic
senior tag

Biosba be tudsz lépni?
Indítás után f8-at nyomva tartva látsz egy menüt?
Ha igen,válaszd a csökkentett (safe) módot.
Ha betölt a win,csinálj egy rendszer visszaállítást.

Sokszor megjavulnak a pc-k ha szét s ujra össze vannak rakva.
Slotok kifújkálva,portalanítva.:)

(#27045) sziszi111 válasza trancemusic (#27044) üzenetére


sziszi111
csendes tag

szia nem tudok belépni usb bilentyüzetem van és az usb sem működik :W

(#27046) trancemusic válasza sziszi111 (#27045) üzenetére


trancemusic
senior tag

Cmos resetet próbáld,ha van a lapon...
Áramtalanítva legyen a gép.

(#27047) sziszi111 válasza trancemusic (#27046) üzenetére


sziszi111
csendes tag

köszönöm a segítséged azt holnapra hagyom mert mára már sok volt !

(#27048) SZaB


SZaB
csendes tag

Sziasztok!

Ma meghozták az új gépemet (i5 4590, asrock H97M Pro4, 2x4 Gb 1600Mhz Kingston Hyperx Fury, FPS 550W, R9 270x, 128Gb SSD, 1 Tb és 500Gb HDD).
Összeszereltem, kábeleket gyönyörűen elvezettem ahogy a nagykönyvbe meg van írva. Tökéletes csak éppen nem indul :( Alaplap, proci és ram hármas az itteni ajánlások alapján lett kiválasztva, de valami nem stimmel. Pár gépet már összeszereltem, de az új intel procikkal még nem volt dolgom. Valakinek van valami tippje mit nézzek meg?
Előre is köszönöm a segséget!

(#27049) jeni válasza SZaB (#27048) üzenetére


jeni
félisten

Valahol leföldelted,egyesével vedd ki és teszteld le! csak 1db 4GB rammal,VGA kártyát ne tedd be,lehet,hogy valami a táppal lehet a gond nem jó helyre kötötted be.
esetleg a procit sikerült valahogy fordítva bele préselned!

csinálj fotót,van-e sípolás valamiféle hang?

(#27050) trancemusic válasza SZaB (#27048) üzenetére


trancemusic
senior tag

Csak proci legyen a lapban. ( hűtő is term. )
Hdd,vga memóriát vedd ki,illetve húzd le a lapról.
Optikai meghajtót is.
Most indítsd.

Ha ugyanaz a helyzet,akkor másik táppal próba.

Mielőtt szétkapod,cmos resetet próbáld meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.