Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) konci79 válasza Angelland13 (#44497) üzenetére


konci79
őstag

Próbáltad a memóriákat egyesével is?

(#44502) Scaletta válasza DonThomasino (#44483) üzenetére


Scaletta
tag

Helyzetjelentes: szarabb a helyzet mint vártam. Szereztem csipogót, bekötöm, 1 hosszú 2 rövid ismételve-> RAM
Kölcsön RAM-ot berakom, semmi csippanas, ventik pörögnek, ledek égnek stb. De fekete képernyő. Diagnózisom: alaplap vagy táp, de vajon melyik? :W :W
Kieg: másik RAM slotban még a kölcsön RAM-al is RAM hibát jelez.

[ Szerkesztve ]

(#44503) DonThomasino válasza Scaletta (#44502) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyetlen RAM mal nézted? (ahol nem csipog)
Tuti adtál tápot mindenhol a lapnak ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44504) Scaletta válasza DonThomasino (#44503) üzenetére


Scaletta
tag

Igen.

(#44505) DonThomasino válasza Scaletta (#44504) üzenetére


DonThomasino
veterán

A BIOS ig eljut a gép ?
Ha igen látja a HDD ket ahogy kell ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44506) Scaletta válasza DonThomasino (#44505) üzenetére


Scaletta
tag

Nem. Fekete kép.

[ Szerkesztve ]

(#44507) zsigomark3


zsigomark3
tag

Üdv Fórumtársak,

Segítséget szeretnék kérni a következő problémában:
Alaplap: MSI Z270 Gaming M7
Processzor: I5-7600k
USB wifi adapter antenna volt bedugva.
Az tötént, hogy egy pillanatra elgyengült a wifi jel, majd hirtelen felerősödött, ezzel a külső USB adapter nagyobb áramot adott le az usb portra.(Azt hiszem függ a Wi-Fi jel erősségétől, hogy mennyi feszültséget vesz fel az adapter, értelem szerűen gyengébb jelnél kevesebbet vesz fel, erősebb jelnél többet?)
Ezután elment az internet, ezért ujra kellett indítani a PC-t.
Újraindítás után viszont a bootnál nem jutok tovább mivel a következő üzenetet postolja:
"USB Device over current status detected!!
System will shut down after 15 seconds."
El sem jutok a boot menüig, biosba esélyem sincs belépni.
Az alaplapon nincs égés nyom, égett szag sem volt, USB csatlakozó lábak nincsennek összeakadva
Amit szeretnék:
Elindítani a gépet, bebootolni a windowsba használni.
Amit próbáltam:
1, Kihúztam minden usb eszközt, azok nélkül is marad a túláram hibaüzenet. (sehol nincs rövidzár, szemmel átnéztem az alaplapot nem ér hozzá semmi semmihez)
2, Bedugtam egy külső tápos USB hubot, megtápoltam majd úgy indítottam is maradt a hibaüzenet.
3, Kivettem az alaplapi bios elemet, reseteltem az egész biost, minden elszállt, onnan tudom hogy a ventik is máshogy pörögnek fel mikor beindítom, de a hibaüzenet marad, és 15 sec múlva leáll
4, biost akartam flashelni pendriveről, de ugye nem lehetséges mert az usb portok miatt tiltja
Természetesen amit a google írt mindent kipróbáltam:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=usb+over+current
Úgy érzem kifogytam az ötletekből, bízom benne hátha találkoztatok már ilyen problémával, és érdekelne hogy lehet skippelni ezt az usb checket boot során
Előre is köszönöm

Üdv: Márk

(#44508) DonThomasino válasza Scaletta (#44506) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tuti adtál tápot mindenhol a lapnak ?
BIOS reset jumperes volt? Hálózatról is lehúztad a gépet?

Azt mondod most nem csipog,
és maradunk az említett VGA- TÁP vonalon
akkor táp mivel a VGA hibánál elcsipogná magát.

Egyetlen 1 HDD vel és nem csipogó RAM mal ,
végig próbálnám a lapon lévő összes SATA portot,
és cserélgetném tápkábelt a HDD n is. ( csak tipp)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44509) Scaletta válasza DonThomasino (#44508) üzenetére


Scaletta
tag

Fejlemény: a RAM om kipróbáltam más PCben, az elvileg jó. A Cmos reset megvolt, kihuztam a hálózatból. A HDDt amit rákötöttem lehúztam azonnal, csak az m.2es SSDvel próbáltam indítani. Akkor a táp lehet a játékos vagy a lap.

(#44510) DonThomasino válasza Scaletta (#44509) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én még megnézném SSD nélkül az új HDD vel mit csinál,
és amit írtam több sata porton és táp csatival.
Ne legyen semmi más a géphez csatlakoztatva USB n se.

Akkor a táp lehet a játékos vagy a lap.
Ezt csak úgy tudjuk meg ha kicseréled egy kölcsön tápra.
Tápot talán könnyebb cserélni, kezd azzal.

Tudom hülye kérdés, de ...monitorod tuti jó , kábele rendben van ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44511) Scaletta válasza DonThomasino (#44510) üzenetére


Scaletta
tag

2 monitorom van, hacsak nem szart be egyszerre a 2 akkor nem :C
USBn az utóbbi indításokkor semmi sem volt, SSDt is kiszedtem már, de akkor végső elkeseredésemben más slotokba kötöm a HDDt, meg felmodular a tapom, szóval még a SATAs csatit is kicserélem másra.

(#44512) Fregox


Fregox
újonc

Sziasztok!
Egy olyan probléma merült fel, hogy vettem használtam egy XFX GTS RX 580 XXX 8GB videókártyát ebbe a konfigba:
I3-6100
H110M PRO-D
2x4gb ddr4 2133hz ram
zm500-tx táp
és volt/van benne egy gtx 1050 2gb videókártya
A probléma az, hogy nem kapcsol be a gép a videókártya cseréje után. Felpördül a processzor hűtő még talán 1mpre sem, és ennyi. Nem csipog az alaplap sem. Kipróbáltam egy másik gépben a vidikarit, ott beindult szépen, egy 600Wos noname táp mellett. Neten utánaolvasva, még ugyan ezzel a táppal is futtattak ilyen videókártyát, de más 500Wos tápok mellett is ment. Mi lehet a probléma?
Ja és tudom, eléggé overkill a vidikari a géphez, de apródonként fejlesztenék, válaszod előre is köszi!

(#44513) jokeph válasza Fregox (#44512) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Gondolom, a VGA-ra a pci-e 8 pines segédtápot rádugtad. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44514) Fregox válasza jokeph (#44513) üzenetére


Fregox
újonc

Persze :D Volt olyan, hogy nem dugtam rá, akkor is indult a gép

(#44515) Fregox


Fregox
újonc

Futtattam ilyen occt tesztet, ahol kiírja, hogy mennyit is fogyaszt a gép, ugye a régi videókártyával 50Wot eszik meg max, szóval nem tudom, a kártya nem ehet meg 450et, ez változtat a helyzeten?

(#44516) jokeph válasza Fregox (#44515) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon max 180W-ot esznek, OC BIOS-al tudtommal.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44517) Fregox


Fregox
újonc

Hat megoldas az meg nincs, bar szinte biztos h új táp kell, csak azt nem értem, hogy miért így reagál, meg masnak miért volt elég pontosan ez a tár ilyen videókártyához.

(#44518) gabber01 válasza Scaletta (#44502) üzenetére


gabber01
addikt

Nem tudok milyen lap, de egy kicsit korábban nekem is ez volt. Fekete kép, egy hosszú két rövid csippanas és annyi. Én is játszottam ramokkal, de sajnos ez VGA hiba.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44519) Scaletta válasza gabber01 (#44518) üzenetére


Scaletta
tag

Na akkor vágok eret szerintem :) Köszi a tippet, szerzek egy kölcsön VGA-t. :W :W :W :W
Btw.: van IGP a prociban, mikor átdugtam a lapi csatlakozóra, akkor nem kellett volna elindulnia?

[ Szerkesztve ]

(#44520) Scaletta válasza gabber01 (#44518) üzenetére


Scaletta
tag

Amúgy a VGA kódja 1 hosszú 3 rövid, szóval hasonló ehhez, biztos jól emlékszel?

(#44521) DonThomasino válasza Scaletta (#44519) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt próbáltad már, hogy kiveszed a VGA t és
csak az alaplapi vga val ?
Mivel volt bios reset így a kettő simán ütközhet is.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44522) gabber01 válasza Scaletta (#44520) üzenetére


gabber01
addikt

Ezért írtam úgy, hogy nem tudom milyen lapod van, BIOS függő.
https://www.computerhope.com/beep.htm
Meg laponként is változhat.

Nekem egy GTX1080-as pusztult el, úgyhogy ismerem az érzést. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44523) BigCapybara válasza gabber01 (#44522) üzenetére


BigCapybara
újonc

Bocsánat! Nem ide akartam!

[ Szerkesztve ]

(#44524) Scaletta válasza DonThomasino (#44521) üzenetére


Scaletta
tag

Megvolt uram, sajnos leves. :W

(#44525) BigCapybara


BigCapybara
újonc

Üdv!

Olyan jelenség létezhet, hogy egy (rossz, hibás, zárlatos, tehát sz@r) alaplap működés közben zárlatossá tesz egy videókártyát, majd a zárlatos kártya pedig egy teszt alaplapba behelyezve zárlatossá teszi a lapot is? Mindezek után a teszt alaplapba egy másik kárytát behelyezve az is zárlatos lesz? Ez tényleg így terjedne? Semmi fizikai tünetet nem tapasztaltam, csupán annyit, hogy elindul, ventillátorok felpörögnek, majd leáll és ezt így folytatja.

Várom a válaszaitokat! Ha nem volt elég egyértelmű, írjatok!

Tisztelettel,
Zsombor

(#44526) ferikegyerek


ferikegyerek
friss újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémába ütköztem bele, hogy:
Adott 2 gép 1: volt egy 500W táp, viszont kevés volt a konfighoz.
2: 600W táp, sok a konfighoz.
Úgy döntöttem, hogy kicserélem őket. A második számú pcbe vissza akartam helyezni a kisebb tápot, minden csatlakozást bedugtam a helyére, de nem kapcsolt be a gép, ezért úgy döntöttem, visszarakom a régi 600Wos tápot, hogy kipróbáljam, jó-e, hát úgy sem ment. Ekkor az 1. számú gépbe beraktam a nagyobb tápot, bekapcsolt minden, így már elbírja az új videókártyát.
Szóval a helyzet az, hogy valamit elronthattam, mert egyik táppal sem kapcsol be a gép. A kábeleket igazából leelenőriztem, de nem vagyon én nagy szakértő, másodjára cseréltem tápot életemben. Esetleg valami ötlet, hogy mégis mi lehet a baj? képeket, bármit tudok csatolni, kérdésekre is tudok válaszolni, nem egy analfabéta vagyok, de mégsem egy profi, és egy kis segítségre lenne szükségem, ha másnem megy a szerelőhöz, de szeretném magam megoldani, mert úgy érzem, hogy ez nem valami nagy probléma, elvégre egy tápcserétől nem kellene nagy bajnak történnie.

(#44527) DonThomasino válasza Scaletta (#44524) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor úgy tűnik lap vagy proci vagy táp.
Már ha nem valami egyzserű dolog szivat csak.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44528) Scaletta válasza DonThomasino (#44527) üzenetére


Scaletta
tag

Kikötöttem már minden felesleges junk-ot, hátha valami zárlatos, ideértve a házventiket, reset gombot stb.

(#44529) DonThomasino


DonThomasino
veterán

@ (#44528) Scaletta :

Jö ötlet..., az előlapi USB t is.
Ha nem jutsz dűlőre még egy olyan próbát csinálhatsz,
hogy kiveszed a cpu t és megnézed a lap elcsipogja e mi a baja.
Elvileg 1 hosszú 4 rövid.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44530) chopin42


chopin42
őstag

Csak érdeklődésképpen kérdezem, mert már megoldódott:
Adott az adatlapomon lévő gép. a win 101903-ról frissített 1909-re (halasztom, ameddig lehet), frissítéssel állítottam le. Majd pár óra múlva, mikor be akartam kapcsolni, bootloop, leállítottam. Majd bootloop, gpu hiba, áramtalanítanom kellett. Majd bootloop, de elindult, azóta stabil, mint előtte, a frissítést befejezte.
Más is járt így, illetve mi okozott ilyet?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44531) tserrof77 válasza chopin42 (#44530) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem egyedi a problémád. Lényeg, hogy összeszedte magát.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44532) Angelland13


Angelland13
újonc

Sziasztok!

A #44485-ben lévő komment updatejét írom meg:

Először is köszönöm szépen mindenki segítségét, arra jutottam, hogy elviszem bevizsgáltatni iponba, mert nem láttam értelmét szétszerelgetni hozzá nem értőként illetve cserehardver hiányában. Meglepetésemre mára már jött a bevizsgálás eredménye, ami a következő:

Proci a hibás de számomra érdekes probléma merült fel. Nvidia kártyák az én konfigomban nem működnek, másodlagos pci-e slotba viszont mennek. Amd kártyák az én konfigomban mennek probléma nélkül. A 2070 superem megy másik gépekben. 3900x procival megy a gépem, viszont a 3700x procimmal továbbra is jelentkezik a probléma másik gépekben is, így sakkozták ki, hogy a procival van gáz, így hétfőn viszem gariztatni. Úgy értesültem, hogy procit nem javítanak de remélem nem valami használt szart fognak visszadobni.

Ennyi végülis, esélytelen volt én itthon egyedül ezt kisakkozzam. Mégegyszer köszönöm a segítségeket és kívánom mindenkinek, hogy javuljon meg a gépe.

(#44533) jokeph válasza Angelland13 (#44532) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az oszt derék. :U
Akkor eszerint a CPU pci-e sávvezérlő része adta fel ? én erre tippeltem korábban.

nVidia va ATI VGA probléma: ezer meg egy éve nem volt szerencsém ilyen finnyássághoz. :F

Asrock Z170 OC Formulába múltkorában teszteltem a vásárolt GTX 1070-et, úgy hogy a benne lévő R9 380-as Radeont is bennehagytam driverrel együtt, sőt az i5-7600k Intel IGP is használatban volt, mindegyik VGA-ra dugtam egy külön monitort (alapból is 2 monitorral használom), és minden ment flottul, játék is. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44534) gabber01 válasza jokeph (#44533) üzenetére


gabber01
addikt

Az igen. Szimultán működött a 3 különböző vga? Ez lehetséges volna? Úgy tudom laptopokban sem egyszerű megoldani hogy mikor melyik vga dolgozzon.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44535) jokeph válasza gabber01 (#44534) üzenetére


jokeph
nagyúr

Inkább úgy mondanám, hogy 2D-ben igen, 3D-ben viszont csak az ment, amelyiket a játékban kiválasztottam (nem mindegyik játék engedi meg tudtommal). :U
És az nVidia, a Radeon és az Intel IGP is fel volt rendesen driverezve. W10x64 PRO 1909-es BUILD alatt.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44536) narii


narii
tag

Hali !

Ma egyszer csak kiirta a gepem (win 7) hogy (ac tools leallt). Utana szerettem volna egy ujrainditast, de egyszeruen sehogy nem tudom elinditani. Probaltam ujra telepiteni, ott azt irja mindengyik patriciora , hogy hibas a telepites nem vegezheto el...

otletek ?

(#44537) narii válasza narii (#44536) üzenetére


narii
tag

Most mar semeddig nem jutok el, power savinget ir ki par perc utan...

(#44538) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#44441) üzenetére


Tomi0703
őstag

Urak!

Erre valaki? [link]
Azota forumtars javaslatara csereletem a ramokat es cmos resetet is csinaltam, de nincs eredmeny. Osszes venti felporog, hdd led vilagit folyamatosan par mp-ig majd elalszik. Kepet nem ad.
:R

(#44539) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#44538) üzenetére


Tomi0703
őstag

Alaplap halt meg.

(#44540) pggabi


pggabi
friss újonc

Sziasztok! A fiamnak van egy gépe, ami nem hajlandó elindulni. Előzmény: játék közben leállt, majd újraindításkor sercegő, szikrázó hangot adott. de nem adott képet. Ventik pörögnek, a hűtőbordás dolgok langyosodnak, de pl. a lan csati ledjei nem villognak. power gombbal indul, és leáll hosszan nyomva. mi lehet a hiba? Köszönöm. Sziasztok!

(#44541) batyuska100 válasza pggabi (#44540) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia!

Milyen konfig? Sípol, vagy nem sípol? Szerintem a táp szállt el, ne is nagyon indítgasd így.

(#44542) pggabi


pggabi
friss újonc

Gigabyte Ga-970a alaplap16gb ram. nem volt rajta speaker.. tettem rá, meg se nyekken. A tápot mértem, de a feszültség mindenhol megvan.Kicseréltem a tápot az én gépemből, de ugyanazt csinálja. Be tudom kapcsponi, ki is, de semmi képet nem ad. az összes venti pörög. mind a 2 táppal. Szemmel semmit nem lehet látni az alaplapon.

(#44543) Tomi0703 válasza pggabi (#44542) üzenetére


Tomi0703
őstag

Pont feletted. Nalam is hasonlo tunetek voltak. Ventik porognek, kepet nem ad. Nalam az alaplap halt be.
Esetleg amit meg nekem javasoltak. Ramok cserelgetese, cmos reset.

[ Szerkesztve ]

(#44544) pggabi


pggabi
friss újonc

Köszi, én is arra gyanakszom. A proci megúszhatta?

(#44545) batyuska100 válasza pggabi (#44544) üzenetére


batyuska100
senior tag

Procikra nem igazán jellemző, hogy tönkremennek. Nálam egy Xeon X3440 túlélt egy áramingadozást, csak az alaplap halt meg.

(#44546) RazielZ


RazielZ
csendes tag

Sziasztok,

Teljesen újonnan összerakott gép elkezdett magából éles hangot kiadni játék közben. Feltételezhetőleg "coil whine" lesz a GPU-ból, na de, a hang a CPU felől jön.
- Teszteltem a CPU-t Prime95-el: nem volt hang.
- Teszteltem GPU-t Furmark-al: volt hang, de halkabb mint játék közben.

Játékok közben többé-kevésbé az FPS -től függ a hang erőssége:
- Uncapped-nél nagyon hangos, illetve változik az erőssége attól függően hogy a játékon belül hova nézek.
- 144FPS-re cappelve: Van hang, nem annyira erős, de hallható.
- V-sync vagy 60 FPS-re cappelve nagyon halk vagy nincs hang.
- Kivétel ez alól a Red Dead 2: 50-70FPS között megy a játék, uncapped FPS-el és folyamatosan van hang.

Ez így kb. papírforma GPU Coil whine, viszont a kérdésem az lenne, a hang miért a CPU felől ered? Van bármi esélye hogy az Alaplap vagy valami más okozhatja a hangot?
Táp-ot cseréltem benne, nem szüntette meg a hangot.

Konfig:
GPU: MSI RTX 3070 Gaming Trio X
Alaplap: MSI Z490-A PRO
CPU: INTEL Core i5-10600K 4.10GHz LGA-1200 BOX
RAM: G.SKILL 16GB Trident Z RGB DDR4 3200MHz CL16 KIT
SSD: 2xSAMSUNG 500GB 860 EVO SATA 3 2.5"
Ház: BE QUIET! Pure Base 500
Táp: CORSAIR TX Series Modular TX850M Gold 850W
CPU hűtő: BE QUIET! Dark Rock Pro 4

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#44547) Top cat válasza RazielZ (#44546) üzenetére


Top cat
őstag

Coil whine hangot (adódik a nevéből) tekercs ad ki. Videokártya, tápegység, alaplap csinál ilyen jelenséget.

Hallgatózz honnan jön.

Lehet, hogy a proci feszültségszabályzó moduljától, VRM.

(#44548) RazielZ válasza Top cat (#44547) üzenetére


RazielZ
csendes tag

A VRM irányából jön a hang. Leszerelve a gép mindkét oldalát ez bebizonyosodott. Viszont, az FPS cap hatására változik/eltűnik a hang, így is lehet a VRM a hibás?

(#44549) Top cat válasza RazielZ (#44548) üzenetére


Top cat
őstag

Sajnos ez ilyen, van amelyiknél előjön.

Az FPS csökkentésével kisebb terhelést kap a proci, ezért változik a hang.
Próbálkozni kell a beállításokkal. A videón amit linkeltem, az ombre, a BIOS C-State menüjében állítgat.

(#44550) RazielZ válasza Top cat (#44549) üzenetére


RazielZ
csendes tag

BIOS C-state beállításoknak utánajárok, köszönöm a segítséget. Legrosszabb esetben egy új alaplap lesz, csak attól tartok ha mégse az alaplap a hibás. Bár talán akkor a videó kártya sikítana.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.