Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) ElektrikusDE válasza Wolfskin (#44350) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Lehetséges táphiba mivel az USB aljzatok működhetnek a tápegység készenléti áramköréről.

Megoldás:

1.

Tápcsere. (ez az ideális megoldás)

2.

Az USB aljatok átkapcsolása a "normál" 5 Voltra.
Az alaplap leírásában van feltüntetve a módja. (jumperekkel)

De a te alaplapodnál nem találtam ilyet a kezelési útmutatóban (Ver. 1.0)

Akkor marad a táp csere vagy javítás (nem nagy dolog valószínűleg e darab kondicsere)

Persze akkor már többet is érdemes cserélni. (előzőleg nem ártana másik táppal próbálni!)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44352) jokeph válasza Wolfskin (#44350) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv.
Mivel írtad, hogy a hátlapi (I/O) portok használata esetén áll fent, lehet a rövidzárlat oka a helytelenül beszerelt I/O hátlap is (már ha van benne).
Rakd össze ház nélkül asztalon, úgy is csinálja e.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44353) ElektrikusDE válasza jokeph (#44352) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen lehetne az is, de általában ezt jelzi a gép,.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44354) Wolfskin válasza ElektrikusDE (#44351) üzenetére


Wolfskin
őstag

Értem szóval akkor lehet, hogy zárlatos a felső 2 USB 2.0 aljzaton a fogyasztó, vagy a kábel és ha mindkettő be van dugva, letiltja a tápot. De ha csak az egyik, akkor még elindul.

Vagy a tápban lenne valami hiba, ami azt a 2 portot szolgálja ki? Mert ha az nincs bedugva, gond nélkül indul és fut.

Azt nem hinném, hogy szerelési hiba, 4 éve gond nélkül megy így gy a gép. Szerintem szétszedem a kábelezést és megnézem i van azon a 2 kábelen - sajna alagútban fut minden, lehet akármi))
Még azt nem próbáltam, hogy azt a 2 kábelt másik aljzatba dugva mit csinál.

Aztán vagy
1. USB kábel csere, vagy az eszközt a végén
2. kihagyom azt a 2 aljzatot és nem használom
3. táptot hol javítanak? (átmenetileg vissza tudom tenni a régi tápomat, amin csak a venti lett hangos)

UPDATE: most jut eszembe, hogy olvastam,a mintha az a 2 felső usb valamiféle flash port i(s) lenne , bios flasch vagy oprendszer telepítés, vagy ilyesmi célra szolgál, de nem emlékszem pontosan. Nem lehet, hogy ezért nem indul, mert valami meghibásodott a kábelben vagy a vég valami rádugott eszközben és ilyen jelet kap az alaplap?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44355) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Na, kísérleteztem annyit, hogy nem a 2 kábellel van baj, hanem a felső 2 aljzattal. Bármi volt benne nem indult. Aztán visszatettem a vincsiket, nem indult. Még 4 USB-t kihúztam, egyből elindul. Aztán simán visszadugtam őket.

Nem lehet ez valami bios beállítás...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44356) ElektrikusDE válasza Wolfskin (#44354) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mérési lehetőség nélkül, én a tápcserét (próbából) javaslom elsőre.

Igen, lehet BIOS beállítás, csak tápcserével kéne behatárolni hogy milyen jellegű a hiba.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44357) Wolfskin válasza ElektrikusDE (#44356) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ok, megpróbálom. Úgyis vettem egy új házat, átteszem bele.

De nekem olyan fura, mármint elméletben nehezen tudom elképzelni, hogy milyen jelet vagy terhelést kap a táp épp arról a kettő USB aljzatról... :F
Nem inkább alaplap lesz ez...?
De mivel tápom van másik, előbb kipróbálom.

A régi tápomban (FSP Blue strom 500) már hangos volt a venti, azt érdemes lecserélni másikra? Nagyon pontosan kell kiszámítani a légszállítást? Egyszer vette bele egy bi quiet venti, da aztáén inkább vettem új passzív tápot.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44358) diablo666


diablo666
tag

Sziasztok,

Olyan problemam van,hogy folyamatosan ujraindul a cpu cooler ventije...
Idegesito,mert mindig mikor ujraindul hangosan szol,mint bootolasnal mikor felporog...
Mar 1-2 honapja kezdodott a proplema,az elejen csak kb. napi 2x csinalta.
Portalanitottam es utana meg sokkal rosszabb lett...Van hogy bekapcsolas utan 5 masodpercenkent ujraindul...De volt olyan is,hogy egy hetig egyaltalan nem csinalta...teljesen random a dolog...Mi lehet a problema?
Cpu coolert kell kicserelni vagy az alaplapot? Remelem nem az alaplapot mert mar normalis helyen nem lattam 1150-es lapot.
Bios frissitest erdemes csinalni? Vagy esetleg alaplapi elemcsere kell? Annak a merulese okozhat ilyen problemat is? 7 eve vettem...
Probaltam a cpu_fan2 es pwr_fan csatlakozokat is de azokkal meg rosszabul mukodott,vagy nem is mukodott...

Alaplap: Asrock b85m pro4
Cpu: i5 4570 a gyari hutovel

(#44359) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok

Asus z390-e gaming lap, i7 9700k-val és belefutottam a hang és kép beakad problémába.
A szokásos driver és bios játékokat már lenyomtam, nem segít, random akad.
Winver 2004 win 10pro
Sokan panaszkodnak rá külfi oldalakon, de nem találtam megoldást ami működne.
Megpróbálom visszatenni a régebbi verziós winfost, azzal nem volt gondja.
Aki esetleg tudja a megoldást az új verzióhoz, az kérem ossza meg velem is.

Köszönöm

(#44360) Indyke válasza diablo666 (#44358) üzenetére


Indyke
csendes tag

Szia,

szerintem hűtőcserés lesz. Volt ilyen nálam is csak hamarabb adta meg magát, nem bírt 7 évet.... :D

(#44361) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplapon folyamatosan világít a piros hiba visszajelző led, de a számítógép tökéletesen működik. A kézikönyvbe amire utalnak, az minden működik rendesen. Fent a legújabb BIOS.
Mi lehet a gond?

(#44362) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Asus B350 Prime
AMD Ryzen 1700
Bequiet Pure Power 11 400W
1050TI félpasszív videókártya talán MSI, csak videó kódoláshoz használom.
16 GB kitben vásárolt 3200 MHz-es ram. Márkát fejből nem tudom. 29xx MHz-en járatva.

Ha leterhelem a procit akkor néhány perc után sötét lesz a képernyő, csak reset vagy újraindítás segít. Ventik pörögnek tovább, de semmire nem reagál a rendszer.
Prime95 2-3 perc után produkálja. Adoba Lightroom 5-10 perc után.

Tuning nincs. Amikor lefagy akkor a gyári boost órajelen megy (36xx Mhz), és 61-63 fok között van a proci hőmérséklete.

Tápot cseréltem már, de az újjal is csinálja. Házat is cseréltem szellősebbre.
Memtest nem adott hibát
Win7 és Win10 alatt is előjött már a hiba.

Ha "silent" módra kapcsolom a bios-ban a rendszert, úgy csak 3200 MHz-en megy max a proci, és úgy nem csinálja a hibát.

A proci döglődik, vagy az alaplapom? Járt már így valaki? Merre tovább?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#44363) chopin42 válasza Drótszamár (#44362) üzenetére


chopin42
őstag

Első körben nézd meg, hogy ha visszaveszed a biost full defaultra (vagy legalább a ramot 2133/defaultra), akkor is csinálja-e. Lehet, a memóriavezérlő hibázik, és azért fagy. Prime mivel ment, blend, vagy small fft? Bár lehet így is a proci lesz a ludas, de megéri kipróbálni, amit írtam.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44364) w.miki


w.miki
veterán

Nem indul a gép, mi baja lehet?
Bővebben: ismerősöm régebbi álló (LAP: ECS G31T-M2 G31, CPU: Q6600, VGA: H54501GB, RAM: 4GB, HDD: WD5000AAKS, Win7Pro) gépe pár napja már csak sokadik bekapcsoló gomb nyomásra indul el.
Cseréltünk alaplapi elemet, akkor egymás után többször elindult, első gombnyomásra.
aztán másnap már megint 5-6-szor kellett próbálkozni.
Megint cseréltünk alaplai elemet, akkor egy ideig megint elindult.
Most meg megint csak 5-20-ik bekapcsoló gomb nyomására indul el a gép.
Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44365) Drótszamár válasza chopin42 (#44363) üzenetére


Drótszamár
őstag

Bios default megvolt. A ram most így 2400 Mhz-en fut.
A proci jelenleg 3200 MHz-en megy. A default profil csak eddig engedi az auto boost-ot.

small fft beállítással fut 16 szálon.

A HWInfo szerint 64,3°C-ig melegedett a proci. Már kb 15 perce megy. Egyelőre stabilnak tűnik.

Holnap játszok még az alaplapi profilokkal. Jó lenne a gyári boost-ot elérni, mert a hajam kihullik egy-egy húzósabb Lightroom exportnál (pl 1000 db timelapse fotó)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#44366) chopin42 válasza Drótszamár (#44365) üzenetére


chopin42
őstag

A ram defaultnak 2133 mhz-nek kéne lennie, nem 2400 :U
A lapnak pedig engednie kellene a boostot defaulton, az az alapműködés. Biztos, hogy default?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44367) konci79 válasza chopin42 (#44366) üzenetére


konci79
őstag

Van, amelyiknek 2400 a default, pl nekem a Hyperx Fury is olyan.

(#44368) Drótszamár válasza chopin42 (#44366) üzenetére


Drótszamár
őstag

Megnéztem a ramot: Hyperx Predator a típusa: HX432C16PB3K2/16

A leírás szerint ezeket a profilok vannak:
JEDEC: DDR4-2400 CL17-17-17 @1.2V
•XMP Profile #1: DDR4-3200 CL16-18-18 @1.35V
•XMP Profile #2: DDR4-3000 CL15-17-17 @1.35V

Defaulton az elsőt használja. 3200-on néha fagyogatott, így eddig 3000-en használtam. Ott stabil.

Ha a ram miatt fagy, akkor az egér nem mozdul többet, ha a procit terhelem le nagyon akkor sötét lesz a képernyő is. Kékhalál nem nagyon szokott lenni.

Hétvégére szerzek másik alaplapot, tesztelek azzal is.
Köszi az eddigi tippeket! :R

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#44369) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

frissen összerakott konfigról van szó, nagyjából egy hete használom. mai napon valamelyik ventilátor nagyon hangosan ment. nem tudtam eldönteni, hogy házzal kapott (Zalman) vagy a kölcsön kapott korosodó VGA ventilátora volt e az. kikapcsoltam a gépet, leszedtem az oldalát, átnéztem, de semmi nem lóg bele egyik ventilátorba sem. hmmm, na mondom ez jó kör lesz akkor... visszakapcsoltam, hogy hátha jobban észreveszem akkor, amikor felpörög, de azóta ugyanolyan csendesen megy minden, ahogy kell neki.

van tippetek, hogy vajon mi történhetett?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#44370) w.miki válasza w.miki (#44364) üzenetére


w.miki
veterán

erre valami 5let?
Most már 20-ból 19-szer nem indul el :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44371) ElektrikusDE válasza w.miki (#44370) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Első körben tápegység csere. (próbából)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44372) Vertigo18 válasza w.miki (#44364) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bekapcsológomb tuti jól érintkezik? Mert akkor kezdjük tényleg az alapoktól...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44373) w.miki válasza Vertigo18 (#44372) üzenetére


w.miki
veterán

:F ezt hogyan lehet megtudni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44374) Vakegérke válasza w.miki (#44373) üzenetére


Vakegérke
veterán

Húzd le a madzagját az alaplapi tüskékről, aztán valami fémmel (pl. csavarhúzó) hidalt át a tüskéket egy pillanatra. Ha sokszori próbálkozásra is pöccre indul a gép, akkor a bekapcsológomb a hunyó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44375) Vertigo18 válasza w.miki (#44373) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vagy egy vezeték két végét odaérinted egy pillanatra a két tüskéhez. A lényeg, hogy ha ilyen gond van, akkor nem tápcserével kezdünk, hanem kizárjuk az első dolgot, ami ráadásul a legolcsóbb is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44376) batyuska100 válasza Vertigo18 (#44375) üzenetére


batyuska100
senior tag

Csavarhúzóval sokkal egyszerűbb, főleg olyannal, ami nem esik be a 2 tüske közé.

(#44377) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok! Vettem egy kingston a2000 m2 ssdt msi b450 gaming plus max laphoz, legfrissebb bios volt rajta. Letöröltem a lemezeket, kihúztam és csak az ssdvel indult a gép. Megjelent a win10 telepítőben, de nem engedett rá particiót létrehozni, volt, hogy kiírta, hogy sikertelen, de sokszor semmi nem történt. Csináltam pár újraindítást, bios reset, cmos reset. Eljutottam odáig, hogy meg sem jelenik biosban és telepítőben. Megint fenti próbálkozások, meg persze ssd ki be húzás. Na azóta be sem bootol a windows, vga red light. Ha kihúzom az ssdt és hddt dugom be simán elindul.
Hibás lenne?

(#44378) Vertigo18 válasza batyuska100 (#44376) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igaz. Alternatívát javasoltam, a lényeg persze ugyanaz.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44379) batyuska100 válasza Vertigo18 (#44378) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én meg csak későn vettem észre, hogy rajtam kívül már írták. :U :)

(#44380) w.miki válasza Vertigo18 (#44372) üzenetére


w.miki
veterán

A bekapcsoló gomb is nehezen jár, nem mindig kattan.
Viszont kiszedni nem tudtuk, jól be van építve...
Két kondi mintha púpos lenne.
Ez is okozhat galibát igaz?
Képek

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44381) jokeph válasza w.miki (#44380) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez esetben akkor az a kapcsoló lehet hogy kuka, ha van reset gomb, én átkötném arra.
Kondik: csereérettek. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44382) batyuska100 válasza jokeph (#44381) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ugyan ilyen Fujitsu gépházam volt, nincs rajta reset gomb.

(#44383) w.miki válasza jokeph (#44381) üzenetére


w.miki
veterán

Sajna nem tudunk forrasztani, nem tudjuk kicserélni a kondikat... és a gombot.
Szerelőhöz kellene vinni... vagy másik gépet venni?
Milyen áron lehet venni egy ehhez hasonló tudású, megbízható gépet?
LAP: ECS G31T-M2 G31, CPU: Q6600, VGA: H54501GB, RAM: 4GB, HDD: WD5000AAKS, Win7Pro

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44384) batyuska100 válasza w.miki (#44383) üzenetére


batyuska100
senior tag

Csak egy alaplapot meg egy gépházat is elég venned.

(#44385) w.miki válasza batyuska100 (#44384) üzenetére


w.miki
veterán

jogos. Alaplapból ugyanezt a típust kell keresnem? Vagy milyet? Melyik a megbízható típus?
Házból mit érdemes keresni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44386) batyuska100 válasza w.miki (#44385) üzenetére


batyuska100
senior tag

LGA 775-ös lapot keress, Asus, MSI, Asrock, Gigabyte márkák jók szoktak lenni. De vigyázz, mert itt is lehet olyan, ami nem támogatja a 4 magos procikat, így a Q6600-at sem fogja. Gépházból mATX (micro atx) és ATX típusokokat keress, egy ATX-es lap nem fog beleférni egy mATX házba.

Szerk: Azt is jó lenne tudni, hogy DDR2 vagy DDR3 ramod van, nem ugyan az a kettő, illetve, hogy hány modul van.

[ Szerkesztve ]

(#44387) w.miki válasza batyuska100 (#44386) üzenetére


w.miki
veterán

2 x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
Lap+ház lesz olyan 6-8e Ft használtan, ha jól láttam aprón... + a szerelés...
a komplett gép meg ér 10-15e Ft-ot?
Megéri ez?
Vagy tényleg legyen inkább másik gép? Ár/érték arányban mit ajánlotok?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44388) batyuska100 válasza w.miki (#44387) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ebben az esetben nem éri meg, hasonló Core 2 Quad gépeket találtam 10e-ért:
[link] [link] [link] hátha rá tudod venni, hogy postázzon is.

(#44389) w.miki válasza batyuska100 (#44388) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor nem éri meg a javítás :(
Milyen gépet érdemes nézni 20-30eFt-ig általános célra?
Ha pedig játszani is szeretne (GTA5), akkor mit érdemes venni? Az mennyibe kerülne?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44390) batyuska100 válasza w.miki (#44389) üzenetére


batyuska100
senior tag

Használtan egy i3-i5 szűkösen, de belefér. 4 magosat érdemes nézni, Win10-hez már hogy gyorsan menjen nem elég a 2 magos (a Win7 támogatása már lejárt, a Win8-8.1 szvsz egy hulladék). GTA V-höz inkább egy erős videokártya kell, 1GB-nak elég kellene lennie (szerintem felhasználhatod a régi kártyát is).

(#44391) batyuska100 válasza w.miki (#44389) üzenetére


batyuska100
senior tag

(#44392) gyenge47


gyenge47
tag

Sziasztok,
Az alap konfigom Win10-el ami eddig rendben működött:
2200G Ryzen3
AB350 Pro4
2*8GM Aegis DDR4 3200MhzCL16

Vásároltam egy Ryzen 5 3600 frissítésként, azonban sajnos figyelmetlen voltam és a legújabb BIOSt raktam fel az P5.10 verzióra. A leírás alapján először az 5.40-est majd 5.80-ast kellett volna telepítenem, azonban én kapásból a 6.40est telepítettem.
2200Gvel rendben működik, azonban az új processzorral nem sikerült továbbjutnom a BIOS utáni "felkészülés az automatikus javításra" feliraton. BIOS-on túlmegy de onnan már satu ezzel a felirattal, vagy simán Asrock logóval és a forgó akármivel. Visszaraktam az 5.80as BIOSra, de nem segítette,így megint a legújabbat raktam fel.
Esetleg van bármi ötlet megoldásra? Előre is köszi. Windows telepítés megoldaná?

Előre is köszi.

(#44393) active1118 válasza active1118 (#44304) üzenetére


active1118
csendes tag

Valaki?

(#44394) active1118


active1118
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan érdekes problémám lenne, hogy bizonyos játékoknál egy hangosabb kattanó/pukkanó hang hallatszik a fejhallgatóból, és elmegy a játék hangja. Ha esetleg zene megy közben, az megmarad, viszont a játék hangja elszáll, amíg újra nem indítom. A fejhallgató Hz szintjét már visszatettem a 16bitre, ami az elérhető legkisebb, elméletileg a legújabb realtek van fent. Az említett játékok pedig pl. az új COD Cold War, a Division 1-2, megesik, hogy R6 alatt is csinálja.
Utolsó reményem van ebben a dologban, jó lenne megtalálni a hibát :)) .

(#44395) gyenge47 válasza gyenge47 (#44392) üzenetére


gyenge47
tag

Windows reinstall megoldotta.

(#44396) Essejó válasza w.miki (#44389) üzenetére


Essejó
veterán

Nézz itt körül használt gépügyben.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44397) Gery0505


Gery0505
tag

Szevasztok Srácok!
Egy olyan gond megoldásában fordulnék hozzátok, hogy a gépem ma reggelre azt csinálta, hogy magától bekapcsolt. Este lekapcsoltam, és reggelre bekapcsolt. Majd megint kikapcsoltam, és egy kis idő kb 10-15p elteltével megint bekapcsolt, és még egyszer eljátszotta ugyanezt, azóta be van kapcsolva. Eddig nem csinált ilyet.
Mindössze annyi változás történt, hogy a gépet át kellett pakolnom egy másik helyre, és a LAN kábel helyett most alaplapi Wifiről megy a Net. Az alaplapon van egy Wifi modul kiépítve, és ennek az antennáját dugtam be, hogy legyen itt netem, mert a LAN kábel nem ér el idáig.
Mi okozhatja ezt a véletlenszerű bekapcsolódást? Ez egy rendes asztali PC, kb 7 éves konfig. Asus alaplap, Asus videókártya, szóval semmi extra.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44398) gyenge47 válasza Gery0505 (#44397) üzenetére


gyenge47
tag

BIOSban a wake up on lan funkció be van kapcsolva?

(#44399) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írok-e.
Tegnap véletlenül csináltam egy jó nagy hülyeséget.
Pakolásztam a dolgaimat, kábeleket rendezgettem, és véletlenül a windowsos tv boxba a laptop töltő kábelt dugtam be.
Felvillant rajta a led, ami bekapcsolasnal szokott, és ennyi, azota nem működik, nem lehet elinditani,saját kábelre sem reagál,valami tuti kiment benne :(
A laptop töltő-t amikor radugom a laptopra, a laptop érzékeli, a kis ikonnal irja is hogy csatlakoztatva, de ez kb 10 másodperc, utána semmi,nem tölt, nem csatlakozik, gondolom abban is meghalt valami(mármint a töltőben).
Első kérdésem az lenne:honnan tudnám kikeresni, milyen típusú töltő kell nekem(hp omen laptop egyébként)
A masik:szerintetek a tv box-nak annyi, kuka?
Előre is köszönöm a segítséget, ha esetleg nem ide való a kérdés, akkor valaki tudna mutatni egy topicot, ahova irhatnek?
Üdv

(#44400) Gézengúz válasza d3tox1c (#44399) üzenetére


Gézengúz
addikt

Töltők közti feszültségkülönbség?

De amúgy van egy hobbi elektronika, inkább oda írjad.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.