Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) LeC válasza 04ahgy (#2999) üzenetére


LeC
addikt

hát azért te megtettél mindent :R

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3002) gabor128 válasza Whaskes (#2931) üzenetére


gabor128
aktív tag

Igen. A CD-rom az oké, tuti hogy nincs baja (másik gépen műxik), ugyanígy a winyo. A video valsz. jó.

Próbáltam úgy is indítani ahogy mondtad: minden le kivéve lap, proci, mem, video. Sajnos semmi. Se sípolás se kép. A POST mintha nem indulna.

Nem értem?!

Pedig mondom, fűtött szobában dobozban tároltam. Emiatt elszaródik????

:(

(#3003) Lejszi


Lejszi
senior tag

VAn 1 foxconn alaplapom. mikor bekapcsolom akkor kap tápot de se kép se hang, még fel sem pörög a vinyo se, meg semmi csipogás. meghalt? van vkinek vmi 5lete? nagyon megköszönném
a led-ek vilagitanak de nem jön be semmi a képernyőn, már probalkoztam bios reset-el is. vmi mechanikai baja lehet vagy én is tudnám orvosolni? (elektronikai szerelő nem nagyon vagyok) :R
Gyakorlatilag hasonlo baja van, mint annak a sracnak volt aki elinditotta a topic-ot.
de elvileg a tápnak jonak kéne lennie, de már az sem 100%. vkinek vmi 5lete?

[Szerkesztve]

(#3004) Gergő20 válasza Lejszi (#3003) üzenetére


Gergő20
tag

1. húzd le róla a vinyókat és minden egyéb felesleges dolgot ne maradjon csak a lap+proc+ram+vga a gépben.
2. ha így sem jó akkor másik táppal és rammal is próbáld ki.
a ventik felpörögnek?

(#3005) Noddy válasza Norbo03 (#2985) üzenetére


Noddy
senior tag

Kicseréltem az elemet és müködik rendben, ezek szerint ez volt a baja. A táp ponos tipusa pedig: ISO-500PPL. Én se találtam róla semmit. De gondolom csak nem, hagyja a foxconn hogy gyenge táp kerüljön a házaiba.

Kösz mindenkinek a segítséget.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3006) LeC válasza Lejszi (#3003) üzenetére


LeC
addikt

próbáld ki a tápot egy másik gépben, vagy kérj egy kölcsön tápot, és azzal nézd meg hogy beindul-e a gép.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3007) Norbo03 válasza Lejszi (#3003) üzenetére


Norbo03
őstag

Ha nincs síp akkor táp/proci/alaplap kombó környékén kell keresgélni. A proci felel a csippanásokért amikor elindul a gép akkor a proci elinditja abios-ból a programot ami a post ennek során kerülnek szóba a standard síp jelek ezért akár proci is lehet. Videokarinak nincs +4 pin-je mert ha van akkor attól lehet instabil. Próbáld ki másik táppal aztán másik lappal meg másik procival illetve húzz le minden fölösleges cuccot és ha így indul akkor táp a hibás h a12V-os ágon nem ad le eleget.

(#3008) kopaszPít


kopaszPít
csendes tag

Szerbusztok!!!

Remélem lessz valaki aki már találkozott ilyen problémával, mert eléggéééé.... ideges vagyok. Gépem abszolult random időközönként, terheléstől függetlenül újraindulgat. cseréltem alaplapot(asus a7n8x-x) tápot(chieftek 350) videokártyát(sapphire x800gto). Ezen kívül van még benne 2*512 twinmos ddr400. A proci húzva van, de vízhűtés ketyeg rajta, 45fok fölé nem mászik sehogy (2500+@3200+ 1.7V). nincs semmi előjele a dolognak, mintha resetelném. A reset gombot mostanában kötöttem rá, szal nem az zárlatos. Várom a javaslatokat, és köszönöm annak aki időt fordít rá!!!!

(#3009) LeC válasza kopaszPít (#3008) üzenetére


LeC
addikt

hát a tuning már csak ilyen, ugy tünik nem birja a géped a tuningot, legalábbis a procid, próbálj neki nagyobb feszt adni, hátha stabilabb lesz.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3010) Atys01


Atys01
csendes tag

Hello!
Nekem is nagy gondom adódott. Tegnap a gép délben még jó volt, majd egy prg telepítése után nagyon lelassult, rendszer-visszaállítás sem segített. Újratelepítettem, de az sem segített azóta is lassú. Gyakorlatilag egy szűz WixXP 10 perc alatt botol be, ha bármit kattintok hosszú másodpercekig (néha percekig) kell várni a visszajelzésre.
AsusK8N4-e alaplap, Athlon64 3000+ proci, 2x512DDR400, WD300 GB HDD -két részre particionálva, X800GTO a gép.
Mi lehet a gond? Mit nézzem meg?

(#3011) (Bundás) válasza kopaszPít (#3008) üzenetére


(Bundás)
addikt

1, Próbáld egy darab memóriával
2, Tesztelt a memóriavezérlést Memtest-tel, legalább 3-4-szer fusson le, ha nincs hiba:
3, Stabilitás Prime95, ha 3-4 órán belül kiakad, akkor instabil a gép, ez lehet feszültség ingadozás, kevés feszültség, memória beállítások, allergia, stb., nem árt egy 24 órás teszt, közben hőmérséklet figyelés

(#3012) #16741888 válasza Atys01 (#3010) üzenetére


#16741888
törölt tag

érdekes gyakorlatilag ugyanilyen rendszerem volt vagyis így kezdődött aztán 2 hét múlva meghalt az egész még a windows se jött be, ugyanez a lap proc ram, csak a videokártya más, haver letesztelte a procit jó volt, a ram is jó, szóval alaplapra gondoltam ma visszavittem, meglássuk.

(#3013) kopaszPít válasza LeC (#3009) üzenetére


kopaszPít
csendes tag

Üdv.

Bocsájtsd meg nekem de sztem valami más van e mögött. Azért is gondolom ezt, mert már kipróbáltam alap órajelen is, és úgy is megtörtént a dolog, meg azért is, mert az előző alaplapban (soltek frn3-rl) kb egy évig problémamentesen futott 3200+ órajelen plussz fesz nélkül!!! Nem hiába fordultam hozzátok, jómagam is informatikával foglalkozom, hardverrel csak hobbiszinten, de amit tudtam mindent kipróbáltam. Viszont meg fogom próbálni a javaslatodat is, de mennyit adjak neki? Asszem 1.6 az alapja, 1.75 még megy neki. így most 41fokos.

Köszi a segítséget!

(#3014) (Bundás) válasza kopaszPít (#3013) üzenetére


(Bundás)
addikt

Alapeszen bírnia kell az alapórajelet...

Ép a processzor magja? Nincs lesarkazva? Nem történt tápdöglés, túlfeszültség, alaplaphalál régebben?

Ki kéne próbálni más gépben, mint írtam egy darab memóriával, lehet nem szereti a Dual Channel-t az adott modulokkal...

(#3015) Atys01 válasza #16741888 (#3012) üzenetére


Atys01
csendes tag

Alaplap? Majd meglátjuk, én is arra kezdek gyanakodni, de előtte még vinyót cserélek és azzal is kipróbálom.

(#3016) kopaszPít válasza (Bundás) (#3014) üzenetére


kopaszPít
csendes tag

Én azt hittem hogy táphalál volt, vettem is újat, de nem segített. Alaplapot is kicseréltem, de ez nem is támogatja a dual-channelt! A processzor magja ép, külsőre tökéletesnek néz ki. A videokártya pedig nincs húzva, szal mostmár csak a ramra gyanakodok, de a ramtól ez furcsa... nincs kékhalál, nincs olyan ''fizikai memória listázása'' nincs semmi előjel!!!

Szal furcsa. Este majd ráégetek a ramra, aztán a rendszerre is, hátha történik valami.

Thx

(#3017) #16741888 válasza Atys01 (#3015) üzenetére


#16741888
törölt tag

nekem a memtest se indult el, innentől kezdve kilőttem a vinyódolgot

(#3018) (Bundás) válasza Atys01 (#3010) üzenetére


(Bundás)
addikt

Rakd fel a HDSentinel nevezetű programot ([link]), @10-15 perc alatt kiszámolja a merevlemez kondíciót, stb, hátha lát valami amit nem kéne...

(#3019) LeC válasza kopaszPít (#3013) üzenetére


LeC
addikt

hát, ha alapfeszenm tuning nélkül is fennáll a hibajelenség, akkor valoban vmi más lehet a háttérben... Ha a másik lapban évekig rendesen ment, akkor lehet hogy a mostani lapoddal van vmi.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3020) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Van nálam egy gép Asrock lappal és pc3200 @ 400 Mhz /512 mb/ szerelve, de problémáim vannak vele. Szerintem az egyikkel nem stimmel valami. Felraktam XP+Sp2-őt eddíg még megy rendesen elkezdem felrakni a további programokat office + stb. eközben előfordul kékhalál vagy újraindulás. Mikor idehozták hozzám akkor is ez volt a baja word gépelés 4-5 sor pl betűtípus módoítás és újraindult. Most a word működik de mikor hazavitték és bekapcsolták akkor a win félig meddíg feláll, tálca+asztal, de ikonok sehol legalább 15 perc mire azokat is betölti sőt a Nero el sem indul. /nálam még működött még cd-t írtam vele/

Ötletek, mi lehet a hiba?

Én a memóriára gyanakszom, holnap futtatom a tesztet.
Van valami progi amivel az alaplapt tesztelni lehet?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3021) LeC válasza Tosee (#3020) üzenetére


LeC
addikt

pontos alaplap tipus?
próbáld meg másik rammal is, vagy a ramokat mésik gépben, vagy memtest.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3022) Tosee válasza LeC (#3021) üzenetére


Tosee
őstag

Ha jól tudom akkor Asrock 775V88+
Holnap tudom csak futtatni a memtestet.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3023) Norbo03 válasza Tosee (#3020) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Hát megkéne nézni h kékhalálkor milyen hibakódot ír ki a STOP után ezzel már több mindent megtudnánk illetve memtest-et kéne futtatni. Próbáltad a ramokat más sorrenbe?

(#3024) Tosee válasza Norbo03 (#3023) üzenetére


Tosee
őstag

Egy darab 512 memória van benne.
A hibakódot sajna nem tudom. Kékhalálkor valami memóriamodullal kapcsolatos hibaüzenet van, és ekkor elkezdi kilistázni a memóriát. Végez majd újraindul és kiírja, hogy a rednszer súlyos hiba után állt helyre


[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3025) Norbo03 válasza Tosee (#3024) üzenetére


Norbo03
őstag

Ha kékhalákor újraindul akkor a sajátgép/tulajdonságok/speciális/inditás és helyreállítás-nál az automatikus újraindulásnál vedd ki a pipát így nem fog újraindulni illetve csinálj egy screenhost-ot ha úgy könnyeb.

Mod: Próbáltad más win-el mert az SP2-vel szokott gond len ni próbáld ki home-al vagy SP1-el.


Az újraindulás sok midnentől lehet pl táptól megkéne nézni h a 12V-os ágion elég feszt ad-e le.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3026) Atys01 válasza (Bundás) (#3018) üzenetére


Atys01
csendes tag

Köszi a tippet. Sajna úgy néz ki a vinyó a ludas tényleg, mert egy új 160 GB-s vinyóval megy a rendszer rendesen, amikor a régi 300-ról akarok másolni akkor a másolás csak 3-4kbyte/s-el megy. :O

(#3027) Tosee válasza Norbo03 (#3025) üzenetére


Tosee
őstag

Teszteltem a memóriát a memtest nevű progival. Ment is elég szépen, majd 87% nál talált egy hibát és lefagyott.

Majd visszavittük mert még garis volt csak már nem először volt visszavéve, és előtte nem igazán foglalkoztak vele. Most legalább annyit sikerült elérni, hogy tesztelik minden alkatrészét, és cserélik a hibásat. Ők egyébként az alaplapra gyanakszanak, de majd még kiderül. :F Bár ez még jó pár nap lesz. Na mindegy csak jó legyen.

Mindenkinek köszi a helpet! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3028) Norbo03 válasza Tosee (#3027) üzenetére


Norbo03
őstag

Akkor az memória probléma lesz lap viszont annyiból lehet h esetleg a memória slotnak van vlmi baja.

(#3029) LeC válasza Tosee (#3022) üzenetére


LeC
addikt

jaj ezekkel az Asrock lapokkal csak a baj van, haver is most cserélte le az asrock lapját, inkomptibilitási hiba miatt...

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3030) 420


420
csendes tag

sziasztok!
az enyém elindul, (különben nem tudnék ide pötyörészni...:) )
de remélem azért segítetek...

egy ideje elkezdte azt, hogy egyszercsak ujraindul a gép...
csinálja egy ideje, gyanítottam hogy talán az fsp-zen em elégelte meg az amd-s rendszer táplálását, de egy topikban azt irták, hogy nem, vsz az alaplapi kondik csesződtek el...
azoknak ránézésre semmi bajuk, esr mérőm meg nincs....

nemrég beállítottam, hogy rendszerhiba esetén nem indul ujra a gép...
azóta viszont nem ezt csinálja hanem ha kikapcsolom akkor bekapcsnál csak megreccen de nem áll fel, ilyenkor kikapcsolom a tápot hátul és kb 10 percre rá mindig elindul:S

természetesen a kékhalál azóta nem akar jönni csak pont akkor mikor nem vagyok itthon , ugyhogy barátonémet megkértem irja le amit kiir a gép, ha ''bekékhalna''...

leírta :R :
(ugyhogy lehet vannak benne hibák:) )


A windows hibát észlelt és blabla...
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Ha elösször látja ezt a képernyőt blabla...
Technikai információ:
***stop:0X000000D1 ( 0XFFAFF0020X00000002, 0X00000000,0XF6A79EEG)
***CFOSSPEED.SYS-Adress F6A79EE6 baseat F6A3C000,DATESTAMP 43996D19

A fizikai memória listázása...
A fizikai memóriakiítatás kész...
További segítséget a rendszergazdától kaphat.



---aki én vagyok :D ugyhogy remélem tudtok segíteni vmit!!
köszi :)

(#3031) Norbo03 válasza 420 (#3030) üzenetére


Norbo03
őstag

A hibakódról ez van amicrosoft oldalán:[link]

Ami miatt még újraindulhat az atáp h a 12V-os ágon nem ad le eleget. A púpos kondik miatt is újraindulhat nézd meg h a kondik nem-e púposak amik apreoci körül vannak és nicsn-e alattuk barna trutyi(folyékony elektrolit). Ezek et a kondenzátorokat a VRM(fesz. szabályzó) a gép inditásakor feltötli és figyeli h mikor esik egy bizonyos szint alá és mikor ez alá a szint alá esik akkor megint feltölti, de a kiszáradt kondit már olyan sokszor kell feltölteni h nem bírjaállandóan töltögetni és ezért újraindul. A kiszáradt lkodndik rosszul reagálnak a nagy áramfelvételre.

(#3032) rlazol válasza 420 (#3030) üzenetére


rlazol
addikt

nagyon hasonló problémám volt nekem is, hasonló kékhalállal (rendszertelen újraindulás,amiből nem tudott felállni a gép csak 10 perc áramtalanság után) és RAMhibának bizonyult. futass egy memtestet.[link]

szerk. és írjál légyszíves egy full konfigot, márcsak h lássuk a táp elég-e.


[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3033) Norbo03 válasza 420 (#3030) üzenetére


Norbo03
őstag

A hibánál ír vlmi Cfospeed-et használsz iylet? Ha jól tom az vlmi letöltés gyorsító. Pont ezek a progik Cfosspeed , DC++, Bitcomet szoktak néha újraindulást eredményezi mert egy fizikailag nem létező címet akarnak meg címezni vagy pedig túl magas címet akarnak megcímezni ami hibás. Ugy h ha vannak ilyen progaid dc++, Cfosseped akkor szedd le és nézd meg h úgy mit csinál.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3034) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

hello olvasgattam itt előző hozzászólásokat, de nem találtam konkrét haverom gépére illőt,
a tény:
1 pionneere dvd
cpu: 1,7 pentium III
nonename alaplap
vga: gf mx6500 (asszem)
2 hdd 60+160

a probléma az hogy:
ujraindul a gép (gondoltátok volna? :) ) de úgy hogy az xp-s betöltés megy, és mikor végetér hirtelen kékhalál és újraindul, de folyamatosan ugyan ott, ez valószínűleg táp?
koliban vagyunk és mondta hogy a haverjának is volt ilyen problémája...

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#3035) Norbo03 válasza SunBreeze (#3034) üzenetére


Norbo03
őstag

Sajátgép%tulajdonságok/speciális/inditás és helyreállítás-nál az automatikus újrainditás elől vedd ki apiát és íyg amaradni fog a kékhalál és ittt a STOP után lévő kódot jegyezd fel abból megtudhatjuk mi a baj.

(#3036) Szten Márs válasza SunBreeze (#3034) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na szóval:
Az valószínűleg 1,7 GHz-es Willamette magos P4 Celeron lesz és gf mx440. Sem 1,7-es P3 sem gf mx6500 nem létezik :)

A táp típusát kéne tudni (ill nem lenne rossz, gép oldala lekap, címke leolvas), bár nem annyira biztos, ohgy az. Memóriahibát ki kéne szűrni első körben, egy memtest 86+ futtatása mindenképp ajánlott. [link] - innenleszeditek, ebben az zipben egy iso lesz, azaz egy cd képfile, azt bármilyen virtual drive-ba bemountoljátok, kiírjátok bootolható cd-re és arra bootoltok, majd el is indul a memtest. Nem lesz rövid, de a végén ha error nem egyenlő 0 akkor ott baj van.
(Ha van csere-memória lehet gyorsabb a folyamat :D )

Ezen kívül valóban lehet táp, de lehet alaplap is.


MOD: És Norbo forumtárs javaslatát meg fogadd meg :D

[Szerkesztve]

(#3037) izriot


izriot
tag

Hi ppl!
Benyomnám ide is hátha olvasottabb topic : )
Szal van egy gázos alaplapom és segítség kéne a helyrehozásában.
Itt sajnos megakadtunk, remélem ti tudtok segíten:
http://forums.pcper.com/showthread.php?t=376855&page=3
[oldal tetejétől kezdődik]
Előre is köszi!^^

[Szerkesztve]

(#3038) rlazol válasza izriot (#3037) üzenetére


rlazol
addikt

izriot: keresd meg Dryman fórumtársat, ez az ő szakterülete!

Sunbreeze: próbáld meg h csökkentett módba feláll-e. Ha igen, akkor szedj ki ott néhány drivert- VGA stb. Igy is ki tudsz sakkozni egy-két esetleges hardware hibát.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3039) izriot válasza rlazol (#3038) üzenetére


izriot
tag

Okés, köszi!

(#3040) SunBreeze válasza Norbo03 (#3035) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

thx
a kód:0X0000007B (0XF894D528,0XC0000034,0X00000000,0X00000000)

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#3041) 420 válasza Norbo03 (#3031) üzenetére


420
csendes tag

a microsoftos szöveget nem nagyon értem, de ezek az on-line összeomlás-elemző progiknál a PH-s fórumtagok ötletei jobbak szoktak lenni :R :)
(ettöl függetlenül végignézem azt az utat is holnap)

a táp 300W os fsp zen amihez köztudottan az amd-s rendszerek túl kis áramigényűek, de a 12V os ág stabil 12.10 en van (és volt is)
amugy volt az elején hogy nem indult a gép de az egyértelműen a fenti hibaforrás volt, rákötöttem plussz két ventit és azóta tökéletesen müxik
szal én a tápra nem gyanakodnék...

ja és a konfigom persze elfelejtettem bocsi:
2500+ mobil barton, nf7 v 2.0 , 512 gskill ddr, 7600gs agp (de most cseréltem le a ti4200-t és már akkor is csinálta, de ez ugysem vga probléma lessz), 80gb samsung pata kb enyi, és vízzel van hűtve de szellőzik rendesen a ház 2 db 12cm es kavarja a levegőt

és persze ezt is elfelejtettem:
memtest86-ot lefuttattam és semmi hibát nem jelzett...

ujra megvizsgáltam az alaplapot, de sem mechanikai ''elváltozás'' sem púpos kondik...

(#3042) 420 válasza Norbo03 (#3033) üzenetére


420
csendes tag

ja és persze használok cfosspeedet kb 1 éve...eddig gond nélkül
ez a progi vezérli a le és feltöltési csomagokat, így utorrent közben lehet netezni
(mindig megy a háttérben, bennvan a startupok közt...)
de megproszálhatom leszedni, probát megér ha sztetek érdemes, mert sztem hardver hiba lessz

[Szerkesztve]

(#3043) 420


420
csendes tag

(bocsi a sok hsz ért egymásután....)

na továbbszaglásztam a microsoft oldalán...követtem az utasításokat és ezt irták:

[link]

tehát:

Oka

A probléma akkor fordul elő, amikor engedélyezte az Illesztőprogram-ellenőrzőt, és egy illesztőprogram nem megfelelő címet használt. A hibát okozó illesztőprogram valószínűleg szerepel a hibaüzenet listájában.

A Megoldás

A probléma megoldásához hajtsa végre az alábbi műveletet:
Tiltson le minden külső gyártótól származó szűrőillesztőt, például biztonságimásolat-készítő vagy víruskereső programot, valamint lemezkezelő segédprogramokat.


tehát vsz a cfosspeed a ludas (vagy az is, vagy mittomén...:) )
de egy ilyen progi nem mehet csak úgy tönkre :S
és nyilván nem okozhatja azt, hogy egy leállás után nem akar elindulni a gép csak 10 perc mulva:S:S
ennek hardver hibának (is) kell lennie nem????

(#3044) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

ok köszi
de az közrejátszhat hogy most lett felcipelve pestre vonaton?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#3045) dik


dik
őstag

Hi!

Olyan kérdésem lenne most raktam össze a új gépem abit an9 32x, amd 4000+ am2, fx7950gt, 2x512mb memória 800mhz feltelepítettem rá az xp-t SP2 és iszonyat sűrűn lefagy az egér mozog de azzal vége, változó időközönként csinálja! Miért van ez mit tudtok javasolni mit csináljak neki hogy jó legyen ne fagyon???????? A PCI buszt az istenért nem akarja felismerni kiirja nincs illesztőprogram nem találja az alaplap lemezén talán ez lehet a baja??? Valami hasonlót ir ki ütköző eszközök listályában : Be/kimeneti tartomány 00E0- 00EF-t a következő használja: Alaplap erőforrásai!

[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3046) gadamer válasza dik (#3045) üzenetére


gadamer
tag

Még leírhatnád azt is, hogy milyen tápod van, mert ha kevés a gépnek, akkor fagy. Azonban itt vmi IRQ ütközés van sztem. Mi van a pci slotban, amit nem ismer fel?

(#3047) LeC válasza SunBreeze (#3044) üzenetére


LeC
addikt

nem hiszem.
Max ha nem ráztátok agyon a gépet.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3048) dik válasza gadamer (#3046) üzenetére


dik
őstag

Vantec 420W táp, na tehát pci expressben egy fx7950gt, a pci foglalatban nincs semmi csak egy van!
Mi az a IRQ ütközés magyarul???

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3049) Norbo03 válasza SunBreeze (#3040) üzenetére


Norbo03
őstag

Itt a hibdakód jelentése:[link]

Mod: Gondolom szoftverrel mérted a 12V-os ágat ami nem jó. Szoftveres mérés=0!
dik Az IRQ ütközés az az h minden PCI slotnak van egy IRQ vezetéke(megszakítási vezetéke). nah már most a processzor az adott eszköznek az IRQ-ja alapján tudja eldönteni h melyik eszközzel kell foglakoznia. Pl a hangkártya IRQ-ja 18 és a hangkari küldd egy megszakítást akkkor a proci a 18-ról tudja h ez a hangkaritól jött és vele kell foglakoznia. NAh ugye fentebb írtam h miden PCI-slotnak van ilyen IRQ vezetéke de viszont az AGP slotnbak nincs és ezért az AGP slot a PCI slotok közül valamelyikével soztozik az IRQ vezetéken általában vagy a PCI1-el vagy a PCI2-vel ezért van az h min. a 3. slotba kell rakni a PCI-os karit h tutira ne legyen IRQ ütkzs. DEha 5PCI slototd van akkor meg 3 Slot osztozhat és általába az 5. slot az USB-vel szokott osztozni.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3050) Norbo03 válasza Norbo03 (#3049) üzenetére


Norbo03
őstag

Igazából ez ugy megy végbe a megszakítás h: Egy eszköz küldd egy megszakítás vagyis aktiválja az INTR nevű vezrlő vonalat. Aztán a proci még befejezi azt amiverl éppen foglalkozik aztán pedig a vezérlőegység(CU=Central Unit) miden útssítás törés pontban nézi h van-e megszakítás és ha van akkkor aktiválja az INTACK vezérlő vonalat bezzel vissza jelezve az eszköznek h elfogadta a megszakítást és és mivel az eszköz megkapta ez a visszajelzést ezért aki a megszakítást kéte deaktiválja az INTR vezérlő vonalat.Kb ennyialényeg de van még ennek hardveri és szoftveri oldala is. ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.