Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) DAVID0000 válasza homeless09 (#9996) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Helo.
Én videokártyára vagy tápra tippelnék.

(#10002) LBandi válasza djculture (#9999) üzenetére


LBandi
aktív tag

Az alaplapon egy kondi (az agp ésa legfelső pci foglalat közötti) meg van púposodva és mintha kicsi rozsdaszerű volt (szivárgás?) is van rajta. Ez okozhatja a problémát?

A ram hiba kizárható mivel attól még a biosig el kéne hogy jusson a gép, de ha kiveszem a ramokat akkor se jut el odáig csak cmos reset vagy elemkivétel után.

DAVID0000: BIOS-t nem mmerek frissíteni addíg amíg ilyen instabil.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#10003) djculture válasza LBandi (#10002) üzenetére


djculture
félisten

Átkell kondizni akkor az egész lapot,a rajta lévő a hibás kondival megegyező típusok is kivannak már száradva az 100%.Csak nem mindegyiken látható a dolog.Ha ez a múvelet meglesz újabb pár évig menni fog a lap.Ha így használjátok viszont nagyon gyorsan tönkre mehet teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#10004) mex28 válasza djculture (#9999) üzenetére


mex28
csendes tag

Szia! Igen, a CPU1-eset rádugtam a lapra. Kipróbáltam 3 gépben is a tápot. Mindhárom gép jól megy most is a saját tápjával, de ezzel egyik sem ment. Mivel bekapcsolt a táp kimértük a feszültségeket. Bekapcsoláskor a 12V 9.5 körül volt, az 5V valamivel 3.5 felett, Idővel felmászott 12-re a 12V, de az 5V csak 4.1-re. Valószínű ezért nem indult. Lehet ebből esetleg következtetni olyasmire, hogy komoly baja van e a tápnak?

(#10005) djculture válasza mex28 (#10004) üzenetére


djculture
félisten

ha multiméterrel mértétek a 10v alatti értéket,akkor az a táp hibás..

(#10006) Jarod1 válasza mex28 (#10004) üzenetére


Jarod1
addikt

Hát ha az 5V felmászik 12V ra az elég gáz,

(#10007) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Van egy alap gép, amiben minden SATA csatlakozású. Nos, van egy régi IDE kábeles winchester, amit rá akartam dugni a gépre (régebben még ment). A gép elindul, rendesen bebootol, de nem érzékeli az IDE-s winchestert. Ha kihúzom, akkor a gép menet közben lefagy. :W :W Nem tudom, hogy mi lehet a probléma. :Y

Kérlek titeket, hogy segítsetek.. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#10008) Jarod1 válasza Joci93 (#10007) üzenetére


Jarod1
addikt

biosban felismeri?

(#10009) Joci93 válasza Jarod1 (#10008) üzenetére


Joci93
senior tag

Azt még nem néztem meg, de most még az a gép sem ismeri fel, amelyikben eddig benne volt. :S :W :W :W :W :W :W

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#10010) Joci93


Joci93
senior tag

Na új fejlemények vannak. A gép már be sem kapcsol... Próbáltam másik táppal, de aamikor bekapcsolom, akkor felpörögnek a ventik 1secre és annyi. Se kép, se hang....

Esetleg valami megoldás? Szentem az alaplap ment tönkre..

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#10011) mex28 válasza Jarod1 (#10006) üzenetére


mex28
csendes tag

"Idővel felmászott 12-re a 12V, de az 5V csak 4.1-re." Azaz a 12, 12-re, az 5 pedig 4.1-re. Ha az 5 menne 12-re az tényleg gáz lenne. :) :) :) :)

(#10012) homeless09 válasza DAVID0000 (#10001) üzenetére


homeless09
őstag

értem,köszi. :R
akkor kipróbáljuk tápcserével mit reagál rá:)

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#10013) SE6AL


SE6AL
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, lehet nem jó helyre írom...
A történet rövid. Van egy laptopom, ami egyik pillanatról a másikra, megadta magát. Nem hardveres hiba (szerintem), ugyanis azt történik, hogy amikor bekapcsolom, lefut bios, mikor tölti az op. rendszert, akkor kékhalál...

Simán újra tudnám rakni persze, van 2 partícióm, azonban a c:/ is vannak dolgok, amiket kimentenék... :O

Hogy tudnám megoldani?? :F

Köszönöm :R

Aha...nem! -,-

(#10014) szacsee válasza SE6AL (#10013) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win XP van a gépen? :F

[ Szerkesztve ]

(#10015) toldy


toldy
őstag

Üdv, ma windows telepítés és újra indítás közben ez fogadott, van valakinek ötlete hogy mitől lehet? Eddig tökéletesen működött. :F
A biosba se tudok bejutni.

Az élet nem habostorta.

(#10016) toldy válasza toldy (#10015) üzenetére


toldy
őstag

Nagyon nehezen sikerült bejutnom a biosba, jelenleg sata ide, native sata disable móndon van, így működik.

Az élet nem habostorta.

(#10017) SE6AL válasza szacsee (#10014) üzenetére


SE6AL
csendes tag

Igen, ezen még xp.. :U

Aha...nem! -,-

(#10018) szacsee válasza SE6AL (#10017) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbálj meg live cd-vel bootolni pl ubuntu linux... és pendrivera kimenteni minden fontos adatot.
Utóbbi időben ismerősi körben többen beszámoltak ilyen rendszerösszeomlásról.

(#10019) galaxy07


galaxy07
tag

sziasztok! kérnék egy kis segítséget. Vásároltam itt hardveraprón 2x1GB OCZ Reaper 800 MHZ 4-4-4 @ 2,1V kit ramot (PC2 6400 pn ocz2rpr8002gk).
hibajelenség: a frissen vásárolt ramok előtt valami neve noname (GOOD ram) ramot használtam 2x1 Gb 667 Mhz dual chanelben hajtva. Tökéletesen ment vele a gép, de már régiek voltak ezért beújítottam. Beraktam az új ramokat és nm indult a gép. Felpörögnek a ventik de semmi csipogás vagy bármi, még a biosig sem jut. Beraktam mindenféle kombinációban sőt egyesével is de se kép se hang. Ezután még mielőtt kijelentettem volna hogy végképp rosszak a ramok, kipróbáltam a családi gépben(1000+1 éves gép) és láss csodát csak úgy hasít vele, tökéletesen megy a gép. Szóval ha ramok sem rosszak sőt az alaplap is jó akkor mi lehet a probléma? Még annyi, hogy amikor visszarakom a régi ramokat a gépembe,akkor tökéletesen működik a gép.
Konfigom
Asus M2N-E
Amd Athlon 64 7850+ Black Edition
Sapphire HD 3870 Ultimate Edition
FSP 400 W
Valaki tudna segíteni please?
Üdv mindenkinek

...

(#10020) kaszas_101


kaszas_101
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete írtam, hogy a gép újraindul váratlanul de csak netezés közben. Azóta se oldódott meg a probléma. Ma a routert kihúztam és modemen keresztül megy egyenes a net a gépbe és azóta semmi baja. Van valami összefüggés vagy csak ma nem szivat? T-home-os netem van.

(#10021) dfdfdf válasza kaszas_101 (#10020) üzenetére


dfdfdf
őstag

valószínűleg csak ma nem szívat.
mik is a hibajelenségek pontosan?

(#10022) kaszas_101 válasza dfdfdf (#10021) üzenetére


kaszas_101
csendes tag

Csak annyi, hogy netezés alatt pl msn vagy csak böngészés köbe újraindul. már ki lett cserélve szinte minden kivéve a vga-t meg a procit.

(#10023) dfdfdf válasza kaszas_101 (#10022) üzenetére


dfdfdf
őstag

táp és lap is cserélve lett?

(#10024) LadyLorien


LadyLorien
tag

Adott egy gép, bővebb konfigot nem tudok, de egyik ismerősöm szerint az alábbi tüneteket produkálja:

"Bekapcsolom a gépet, pár mp-re felpörög, majd megáll. Aztán önállóan újraindul és megint leáll. És ezt végtelenítve.
De amíg működött, már egy ideje akkor is vacakolt, mert bekapcsoláskor hallhatóan lassan pörgött, ráadásul zajosabb volt a kelleténél. Aztán általában pár perc elteltével beállt normális üzemmódra, és nem volt vele baj. Akkor kezdődtek a gondok, amikor először eljátszotta azt, hogy indítás után leállt, majd újraindult. Eleinte pár próbálkozás után működött a gép, aztán eljutott odáig, hogy már nem tudta betölteni a windowst...
Semmi hibaüzenet. Amíg működött, akkor sem volt semmi jel az égvilágon, de most meg már a monitornak nem is küldi ki a képet, tekintve hogy nem is megy annyi ideig."

Én vinyóra gondolok, esetleg tágegység... Szerintetek mi lehet a gond? Hogy derítsem ki, hogy pontosan mi a baja? (Potyára szerintem nem szeretne alkatrészeket vásárolni hozzá).

Előre is köszönöm mindenkinek.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#10025) M@cika válasza galaxy07 (#10019) üzenetére


M@cika
őstag

Akár az is előfordulhat, hogy utálják egymást. OCZ-nél gyakoribbak a kompatibilitási hibák.

Lady Lorien: Vigyél neki másik vinyót meg tápegységet kipróbálásra, illetve vidd haza a gépét és teszteld le magadnál. Másik gépben mentsd le a vinyójáról a tartalmat -a biztonsági mentés sosem árt-

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#10026) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Még mindig a Winchesterrel küzdök. Egyszerűen nem ismeri fel a gép, pedig már a jumperelést is próbáltam. A Bios-ban sem látszódik a Winchester. (IDE kábeles). Esetleg valakinek valami ötlet? :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#10027) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Olyan gondom van,hogy 2 napja nem indul a gépem.Délelött ment,este meg már nem.Volt az alaplaphoz egy kis hangszóró,rákötöttem.De semmi csipogás.Hibát se jelez,sem 1 csipogás mikor elindul a rendszer.És a hdd sem dolgozik,tehát a rendszer nem áll fel.Gariba kicserélik a hibás alkatrészt,csak nekem kell kiderìteni hol a hiba.De ez jelenleg nem megy.Ha nem is csipog és kép sincs akkor alaplap?Esetleg proci?A gép 2 éves és ezekből áll össsze:

Gigabyte m61pme-s2p alaplap
AMD Athlon X2 7850 proci
2 Gb ram
Gigabyte Hd 4650

Köszi a segítséget.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10028) kaszas_101 válasza dfdfdf (#10023) üzenetére


kaszas_101
csendes tag

igen minden ki lett már cserélve cserélve. Ez előtt egy ASRock 870 Extreme3 lap volt de a vga az új driverrel nem ment vagyis kékhalál meg fagyás volt. Lehet még mindig ez a gond csak játék közben meg semmi gondja csak net alatt. Bekapcsoláskor ma kapott egy kékhalált :F

(#10029) DAVID0000 válasza galaxy07 (#10019) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Ebből amit leírsz sztem az a valószínű hogy nem kompatilbilis a lapoddal a ram.

(#10030) DAVID0000 válasza LadyLorien (#10024) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Helo.
Szerintem vagy alaplap vagy táp. Meg kéne nézni hogy alaplapon a kondenzátorok nem púposodtak-e meg. Ha nem akkor sztem csak a táp marad a hiba forrásának.

(#10031) DAVID0000 válasza Joci93 (#10026) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Milyen lap és milyen vinyó?

(#10032) DAVID0000 válasza szilchi (#10027) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Szedj ki a gépből mindent még a ramot is csak a procit hagyjad benne. Akkor indítsd be és elvileg akkor csipognia kell. Ha akkor is ez a probléma amit írsz akkor szűkítettük a kört procira vagy lapra.

(#10033) szilchi válasza DAVID0000 (#10032) üzenetére


szilchi
őstag

Kösz.Ezeket délután megcsináltam.Először a vga-t vettem ki majd a ramot is.De nem változott semmit,továbbra sem szólal meg a speaker.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10034) DAVID0000 válasza szilchi (#10033) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Akkor viszont én procira tippelnék.

(#10035) Joci93 válasza DAVID0000 (#10031) üzenetére


Joci93
senior tag

A lapot pontosan nemtudom megmondani, mivel kidobtam a dobozát... a gép meg nem kapcsol be...
Egy Maxtor 80GB-os vinyóról lenne szó... kb. 10 éves lehet.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#10036) szilchi válasza DAVID0000 (#10034) üzenetére


szilchi
őstag

Akkor így talán meg tudom oldani a gariztatást.Mikor próbáltam elindítani a gépet,észrevettem,hogy elég forró volt a borda.Pedig el sem indult a gép,nem csinált semmit.Nem pasztáztam újra a procit az elmúlt 2 évben.Lehet ez volt a hiba.Kösz a segítséget.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10037) djculture válasza Joci93 (#10035) üzenetére


djculture
félisten

Ha valami új csipszet 1 ide slottal ami nem natív hanem egy külső vezérlő van a lapra ráintegrálva ,akkor előfordulhat hogy csak optikait eszik már.

[ Szerkesztve ]

(#10038) DAVID0000 válasza Joci93 (#10035) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

A lap típusa rá van írva a lapra is valószínüleg nagy fehér betükkel. Nekem volt olyan még régen egy P2es alaplapnál ha jól emlékszem P2112A lap volt, hogy csak 40 gigáig ismerte fel a vinyókat. Ilyenkor elvileg Biosban ha megadod a pontos paramétereit (Cylinder sector stb..) akkor fel fogja ismerni. Régi lapoknál meg van az a lehetőség hogy automatikusan csak bizonyos kapacitásig ismeri fel a vinyókat.

(#10039) LadyLorien


LadyLorien
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, szerintem elhozom a gépet, aztán megnézem itthon, kiderítem, hogy mi a baja. :R :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#10040) galaxy07 válasza DAVID0000 (#10029) üzenetére


galaxy07
tag

értem én hogy nm kompatibilis, de kipróbáltam még egy fajta rammal (Geil ultra DDR2 800 Mhz 2x1GB kit) és azzal sem indult, nem létezik, hogy ennyire válogatós. Biosban nincs valami beállítás vagy biosfrissítéssel megoldódhat ez a probléma?

...

(#10041) M@cika válasza galaxy07 (#10040) üzenetére


M@cika
őstag

Kingmax-al próbáld ki, a Geil is ugyanolyan megbízhatatlan kompatibilitás szempontjából, mint az OCZ.

Nasit a kis fehér medvének!

(#10042) tux2


tux2
csendes tag

Sziasztok,

A problemam a kovetkezo: A windows xp elkezd tolteni, majd amikor ugy gondolja, kekhalallal ujraindul. Sajnos a hibakodot nem tudom leolvasni, olyan gyorsan eltunik a kep.
Par napja kezdodott az egesz, ekkor meg azonban par ilyen huncutkodas utan elindult, majd naprol napra tovabb tartott ez az ujraindulgatas, most pedig ott tartunk, hogy winxp-vel be sem kapcsol a gep.
Tovabbi erdekesseg, hogyha Slave modba dugom a vinyot, akkor kicsit tovabb tolti a windowst, de ugyanugy lefagy mint a master modban.
Ram-ra gyanakodtam, kiprobaltam mindenfele variacioban az elhelyezesuket, probaltam ugy is, h csak az egyiket teszem be, hatha bezavar a masiknak, de semmi eredmeny.(Elotte is mukodtak egyutt normalisan.)

Lehet, hogy kezdi megadni magat az alaplapom?
Valakinek esetleg valami otlete, tippje, hogy mi lehet a problema, esetleg valami megfejtes?

Elore is koszi!

Jelenlegi konfigom, ha ez szamit valamit:
Abit is7v2 alaplap
intel p4 2,8ghz CPU
750gb samsung HDD
nvidia gforce7600 GT VGA
2x512Mb 400mhz DDR Samsung RAM
FSP 350w táp.

(#10043) dfdfdf válasza tux2 (#10042) üzenetére


dfdfdf
őstag

memtest a ramokra
másik táppal próbáld meg hátha.

(#10044) tux2 válasza dfdfdf (#10043) üzenetére


tux2
csendes tag

Ram-ok joknak bizonyulnak, TAPot is nyaron kellett venni bele, mert a regi a minosege miatt elromlott.

(#10045) DAVID0000 válasza tux2 (#10044) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Szoftveres probléma kizárva? Lehet egy újratelepítés megoldaná a gondod, ez eléggé winfos hibának tűnik nekem. Nem telepítettél mostanában új illesztőprogramokat?

[ Szerkesztve ]

(#10046) peti_s válasza tux2 (#10042) üzenetére


peti_s
addikt

Csökkentett módban próbáld ki, és tiltsd le az automatikus újraindulást, akkor látni fogod a hibakódot.

(#10047) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Szevasztok!:D
lenne egy kis bibi
van egy scsi vinyóm meg hozzá való kártya gépbe
hogyan telepítsem az xp-t rá egyáltalán lehetséges?

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#10048) djculture válasza wesaaa (#10047) üzenetére


djculture
félisten

Tisztázni kell hogy milyen vinyó és hanyas scsi ja és milyen gépbe raknád.Ha valami régi kis méretű cucc a vinyó és 2005 nél újabb gép, akkor nem éri meg kinlódni vele mert lassú egy mai sima vinyóhoz képest is hiába 10000rpm teszemazt.

[ Szerkesztve ]

(#10049) feka001


feka001
csendes tag

Sziasztok! Segítség kellene!
Van egy Chieftec gps-450aa-101a nevű tápom, most szereztem.
Kb 3 éves. Az a baj hogy azt csinálja, hogy ha kihúzom az áramkábelt, utánna visszadugom vagy ha csak lekapcsolom a tápot és visszakapcsolom akkor nem indul el a gép kb 15 percig. Mint ha töltődnie kéne. Áramot ad kezdetektől, megnéztem usb-s lámpával csak várni kell vele. Más gépen is próbáltam ugyan azt csinálja.
Mi lehet a baj? Károsíthat e valami hardvert? Most akarok venni egy komoly VGA-t, csak azért kérdem.

(#10050) wesaaa válasza djculture (#10048) üzenetére


wesaaa
aktív tag

régi p3 700mhz 400mb ram
és egy 10gb-os wd scsi vinyó lenne:D

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.