Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) jokeph válasza tototos (#44200) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az jó, és nem is dobja el magát, ha a BIOS-ba vagy ?
A BIOS-ban látszik mind a 2*4=8 GB-nyi ram ?
Próbáld 1 modul rammal elsőre, hátha... ha eldobja magát akkor a másik modullal ugyanabban a slotban, majd menj végig slotonként.
FSP HEXA 500-as tápot írtál, ennek minden téren elégnek kell lennie.
Mit lehet tudni a félkonfig előéletéről ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44202) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Milyen módon lehet kideríteni, hogy boot során mely műveletbe fagy bele a windows? Van erre beépített lehetőség, monitoring? Sajnos a rendszernaplóban csak "kritikus hiba" van, amiatt, hogy le kell kapcsolnom a gépet és újraindítani, másodjára már elindul. Fast boot és hibernálás ki van kapcsolva, a gépet kikapcsolás után áramtalanítom, tehát teljesen "cold" a boot. Windows 10, de a topicban nem jött (még) válasz, hátha valaki itt belefutott már ilyesmibe. A tápot mondta valaki, de terhelés alatt nem szokott gond lenni (8 mag (2,3 GHz) Xeon, X99 deszka, RX580).

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#44203) jokeph válasza looser (#44202) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Pontosan milyen X99-es deszka ?
POST CODE kijelző van rajta ?
Esetleg POST LED-ek ?
CPU van húzva ?
Ramok ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44204) looser válasza jokeph (#44203) üzenetére


looser
addikt

Szia!

Asrock X99 Taichi, E5-2618L V3, 32GB DDR4 2400 MHz ECC ram. Menet közben nincs gond, tesztek (cpu-vga) jönnek-mennek, de bekapcsolás után indul a rendszer (pörögnek a pöttyök, majd megállnak :-) ha várok akár fél órát, akkor sem történik semmi, viszont reboot után szépen feláll. Simán lehet psu vagy OS probléma is, csakgondoltam itt is megpróbálom, hátha valaki belefutott már ilyesmibe. Szóval rendszer indul, fagyi, reset és szépen betölt a windows.

Köszi :R

szerk: semmi tuning, minden alapon. Sajnos összehasonlítási alapom sincs, mert ez az "új" rendszer automatikusan W10 lett, az előző szett meg W7 volt. A táp, ház és vga nem változott.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#44205) jokeph válasza looser (#44204) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, ennél az összeállításnál tuning nagyon szóba sem jöhet. :)
POST CODE kijelző mit mutat, amikor produkálja az indítás utáni hibát ?
A 32 GB ram milyen felosztásban van ?

A lap kézikönyvében van POST CODE leírás. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44206) tototos válasza jokeph (#44201) üzenetére


tototos
őstag

BIOSban nem dobja el magát. Párszor csinált olyat hogy boot közben egyszer csak kikapcsolt teljesen. Memtestet is póbáltam futtatni de ott is egy kis idő után kikapcsolta a képernyőt. FSP 550-es táppal is próbáltam már, de azzal sem javult meg.
Előéletről nem sokat. Írtam az eladónak azt írta fél éve nem használta, igaz a hirdetésben azt írta frissen pasztázva. Tegnap levettem a hűtőt és megnéztem a procit. Az egyik lábnál volt kis hűtőpaszta azt letakarítottam de nem történt javulás.

(#44207) looser válasza jokeph (#44205) üzenetére


looser
addikt

2x16GB és köszi a remek tippet a post code-al, ha jól láttam, az alaplapon ledekkel ki is írja :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#44208) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Létezne, hogy az AMD Phenom II X4 965BE 3,4GHz annyira gyenge lenne, hogy a Battlefield 3 32 játékosos szerverein is maxon pörögjön és szaggasson? Azért ennél erősebbnek kéne lennie, nem? Az auto beállításokat jócskán lejjebb véve is 90% felett jár, pedig gépigény szerint lazán vinnie kéne.

(#44209) kacsyx válasza IMIIKE1998 (#44208) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Anno 955-el és 4 GB rammal is vígan játszottam vele, 64-es pályákon. Milyen videokártyád van?

(#44210) IMIIKE1998 válasza kacsyx (#44209) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nvidia GTX 1050 2Gb

(#44211) kacsyx válasza IMIIKE1998 (#44210) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Hűtés rendben van? Szerver ping rendben van? A gépnek bőven elégnek kell lennie.

(#44212) IMIIKE1998 válasza kacsyx (#44211) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ping rendben, hűtés rendben, egy komolyabb procihűtő van rajta, nem a gyári, szóval én sem értem. Miért van 90% felett, mikor lazán kéne vinnie. Vagy pasztázzam újra a hűtőt? :R

[ Szerkesztve ]

(#44213) kacsyx válasza IMIIKE1998 (#44212) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A hőmérsékletet is nézted játék közben vagy csak bízol a hűtőben? :)

(#44214) IMIIKE1998 válasza kacsyx (#44213) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

55-60 fok szokott lenni, az annyira nem durva nem? :))

(#44215) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Van egy gépem ami azt produkálja, hogyha kikapcsoljuk akkor után nem hajlandó elindulni. Ekkor annyit halani, hogy a HDD mintha kattogna, de nem sípol meg semmi. Ha kicseszem az 1 szem RAM-ot és átrakom a másik slotba utána megint megy a gép. Intel procis gép, ha kell megnézem majd pontosan az adatait. Amúgy teljesen stabil a gép nem fagy le meg semmi, nincs benne VGA alaplapiról megy.

(#44216) TheBlond válasza #10726912 (#14305) üzenetére


TheBlond
friss újonc

Szia! Ugyan ez lenne a problémám.
az lenne a kédésem, hogy neked sikerült valahogyan megoldani?

(#44217) JNashville


JNashville
senior tag

Sziasztok, az alábbi konfignál a CPU-hűtő irodai használat mellett random időközönként hallhatóan felpörög, majd visszalassul. HW-SW változás extra HDD-ken kívül nem volt az utóbbi két évben, már több hete csinálja, eleinte csak Win7 betöltés után csinálta 2-3-szor, most már használat közben is rendszeresen. Alaplap, CPU vagy hűtő probléma lehet? Egyik se új darab, 4-5 éves mindegyik.

i5-2500
asus p8z77-v lx
8gb kingston ram
nvidia gtx750ti
COOLERMASTER Hyper 212 EVO
FSP 450W Hydro X Gold

Minden más szempontból teljesen jól működik.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#44218) batyuska100 válasza JNashville (#44217) üzenetére


batyuska100
senior tag

Mikor volt utoljára pasztázva? Szerintem azért melegszik.

(#44219) d@minator válasza JNashville (#44217) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Ki kell takarítani a bordák közül a port. Ha nincs por öreg a paszta a proci és a hűtőborda között és ahogy fentebb írták újra kell pasztázni (ARCTIC MX-2, MX-4 ajánlott).

(#44220) JNashville válasza batyuska100 (#44218) üzenetére


JNashville
senior tag

Március-április környékén csináltam meg utoljára, azelőtt elég sokáig el volt felejtve.

Egyébként aránylag gyakran takarítom a gépem (1-2 havonta, így nem szokott állni benne kriminális mennyiségű por).

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#44221) d@minator válasza JNashville (#44220) üzenetére


d@minator
addikt

Tölt le egy pl. AIDA-t abban van stabilitásteszt. Az érzékelők résznél látod a proci hőfokot.

(#44222) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! Ma délután elindítottam a gépet, ment egy kb. 10 percet, neteztem és közben rádiót hallgattam. Ezt követően lefagyott az egér, hatalmas kerregés a fülesben a zene miatt és újraindult. Betöltött az asztal, majd miután megmozdítottam az egeret, ismét fagyás.
Van, hogy elindul rendesen és megy is egy darabig, de inkább az a jellemző, hogy a bejelentkező töltő animációnál fagy meg. Minden esetben magától indul újra.
Futtattam memtestet a benne lévő 2 rammal, de hibátlan. [kép] Elindítottam a Windows memória diagnosztikát, 90%-ig oké volt, majd kiírta, hogy hardveres hibát talált.
Ráadásul a teszt után a fő monitor megfagyott a Gigabyte logónál (még a töltés sem ment) és csak a másodlagos töltött be integrálttal. Újra akartam indítani, de csak a hardveres gombra reagált. [kép]

i5-2500 / Gigabyte B75M D3H / A400 SSD / Chieftec GPA-400S8 / 2x4 GB Kingmax memória / MSI GTX 950 2 gb.

Keresgettem, valamelyik fórumon olvastam a processzor feszültségét. Bekapcsolás után 1.2V, majd leesik 0.9-re, utána a kettő között ugrál. HD sentinel 96% SSD kondíciós.

Nekem ezt a fagyást annak idején a laptopom produkálta, ami alaplapcserés lett. Lehet itt is az a baj? Már amúgy is hetek óta küzdök, mert nem minden slotban akarnak menni a ramjaim és nem tudom, hogy az 5 db rambol rosszak vagy nem jó az alaplap.
Vagy régi már a táp?
Esetleg az a baja, hogy a 2004es Win 10 frissítés megérkezett és fél úton kértem, hogy fejezze be a telepítést, így vissza kellett állítania a régi rendszert.

Nem tudom, tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a segítséget! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#44223) thebigK


thebigK
addikt

Sziasztok! Az adatlapomon levo config tegnaprol mara nem hajlando bekapcsolni. A bekapcs gomb megnyomasa utan semmi nem tortenik, se egy pittyenes, se egy venti felporges, semmi. Probaltam masik tappal, csereltem alaplapi gombelemet, a ramot egy masik foglalatba tenni, de semmi, gondolom a lap,proci, ram harmas kozul lesz valamelyik a ludas, lehetoseg szerint ki kellene probalni masikkal mindet, igaz?
:R

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#44224) Essejó válasza thebigK (#44223) üzenetére


Essejó
veterán

Áram van a konnektorban?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44225) batyuska100 válasza thebigK (#44223) üzenetére


batyuska100
senior tag

A bekapcsoló gomb csatlakozóját húzd ki, után a 2 érintkezőt valahogy érintsd össze.

(#44226) thebigK


thebigK
addikt

Az ilyen alap megoldasokon sajnos tulvagyok mar, nincs eredmenye

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#44227) batyuska100 válasza thebigK (#44226) üzenetére


batyuska100
senior tag

Púpos kondi nincs az alaplapon?

(#44228) thebigK válasza batyuska100 (#44227) üzenetére


thebigK
addikt

Nincsen

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#44229) Essejó válasza thebigK (#44228) üzenetére


Essejó
veterán

A tápban van a lapon biztosíték?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44230) ElektrikusDE válasza thebigK (#44226) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Van egy lehetőség:

A Tápegység kényszerített bekapcsolása.

A 24 pólusú csatlakozónál bármelyik feketét összeköthetted a zölddel (PS_ON), ekkor a tápegységnek be kell kapcsolnia, és ha szerencséd van működik is a gép.

Ha igy működik akkor alaplaphiba.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44231) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#44230) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Természetesen, ha igy nem indul el a tápegység, akkor az a hibás.

Pillanatra akkor is indulnia kéne ha zárlatos az alaplap.

Ui:

Volt olyan számítógépem amit csak az említett módszerrel lehetet használni, csak emiatt nem volt érdemes alaplapot cserélnem.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44232) Luck Dragon

Sziasztok . Első körökben nem találtam hasonló topicok így ide írom . Rokonoknál kettő gépet találtunk ami meglepő módon működnek . Ezeket rövid ideig volt csak próbálva .
A belőlünk kinyert alábbi alkatrészeket mivel lenne érdemes megtisztítani hogy bekerülhessen az új helyére ?
Az új itt egy retro HP workstation lenne amivel retro dolgok futtatásra van fentartva köztük játékok .

Az alábbi alkatrészek linkre kattintva látható .
Radeon 9200VSE
Radeon 9200SE hátlap

Geforce FXV9520 Magic-T
Geforce FXV9520 Magic-T

Sajnos a memóriákat nem ismerem. Még utánunk kell néznem , de lényeg itt is hogy mivel lenne érdemes őket takarítani .
[Memóriák ]
Memóriák

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44233) batyuska100 válasza Luck Dragon (#44232) üzenetére


batyuska100
senior tag

Féktisztító (műanyagokat ne!), izopropil alkohol szerintem nem árthat neki.

(#44234) Luck Dragon válasza batyuska100 (#44233) üzenetére

Köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44235) thebigK válasza ElektrikusDE (#44231) üzenetére


thebigK
addikt

Koszonom mindenkinek, a tap szimplan feladta, itthon is ugytunik szar volt, amivel probaltam, problema elharitva :R

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#44236) batyuska100 válasza Luck Dragon (#44234) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én egyszer valami Creative kártyát a csap alatt mostam meg, mert nem hozta le semmi a 0,5cm port. :D Az a hangkártya a mai napig megvan és még működik is.

(#44237) Luck Dragon válasza batyuska100 (#44236) üzenetére

Azért a vizet hanyagolom szerintem :DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44238) batyuska100 válasza Luck Dragon (#44237) üzenetére


batyuska100
senior tag

Háát, szerintem se próbáld ki. :DDD

(#44239) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy új gépet rakok össze az alábbi alkatrészekből:
Gigabyte Z490 Gaming X, i5 10600k , G-Skill 16GB/3600MHz DDR-4 Ripjaws, Gigabyte 1060, 660ti, Kingston A2000 500GB, Seasonic Core GM 650W Gold
A videokártyák kivételével az összes alkatrész új, de másik gépbe hibátlanul működnek.

A hiba hogyha a videokártya bent van az alaplapba akkor 5 sípolásos hibaüzenet jön. Viszont beépített Gpu-val eljutok a biosig .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#44240) batyuska100 válasza xcvbxcvb (#44239) üzenetére


batyuska100
senior tag

5 short beep :CPU error
[link]

(#44241) jokeph válasza xcvbxcvb (#44239) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ahogy (#44240) batyuska100 írta, CPU hibára utal, függetlenül attól, hogy IGP-vel megy.
Az elsődleges x16-os slot-ot a CPU-ba beépített pci-e vezérlő hajtja, ha bármely okból nem jó a kontakt a cpu és a cpu socket között, okozhatja ezt, pl. egy túlfeszített hűtő miatt is.
Miféle CPU hűtő van fent ?
Ha nem gyári, és van gyári hűtőd, próbáld ki azzal is, illetve nézz rá a lapra, hogy feltett hűtőnél látható e deformáció. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44242) Luck Dragon

Elkészült egy kétezerben kiadott DELL workstation teljes felújítása. :C
Végül a Radeon nyerte meg a helyet. Meglepő módon ahogyan betettem első nekifutásra felismerte és már az illesztő progit kérte.
FX-et sajnos úgy néz ki hogy lassan meghall mert kék és zöld csíkok jönnek elő ablakváltás közepette és nem driver nyűg lesz.
Kaptam ígéretett hogy egy Sapphire Atlantis Radeon 9600 Pro kapok hozzá ami működik .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44243) crewziii


crewziii
újonc

Sziasztok,
Gépemnek van egy kis hibája, aminek az okát/forrását nem tudtam feltárni!

Alaplapom: Asus ATX Z170-K LGA1151 processzor legfrissebb bios-sal
Processzor: Inteli 5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151
Emellett a géphez volt :
Gigabyte GTX1060 6gb videokártya
Kingston HyperX 2400MHZ DDR4 2x8GB ram
Coolermaster 650W Táp
1x M2.0 intel 250GB SSD + 1x WD 1TB HDD

A gép hibája:
A gép véletlenszerűen újraindul (nem feltétlen terhelés alatt, és volt hogy hónapokig nem jött elő a hiba)
Mikor újraindul a BIOS is nehezen tölt be (Ventillátorok felpörögnek 100%-on, alaplap logó nem jelenik meg.) Néha 2-3 újraindításra indult el a rendszer
Eddig cserélt alkatrészek időrendben:
-Táp 2019 év közepén
-saját ramokkal tesztelni külön-külön
-kölcsön rammal teszt 2020 tavasz.
-alaplap csere 2020 szeptember

Pár napja dühömben vettem egy AMD r5 2600 procit és hozzá Asrock b450 pro4 lapot, de el szeretném adni a lecserélt alkatrészeket!
Azóta nem indult újra a gép, de sokszor lefagy kék halállal :F

Köszönöm a segítséget!!!

(#44244) thebigK


thebigK
addikt

Megint problemakba utkoztem :W most meg nem ad képet ez a szutyok, se alaplapi vgaval, se dedikalttal, ventillatorok mennek, plusz ha a dedikalt vga-ra van dugva a hdmi, meg kapja a 8pinen az áramot, akkor indulas utan egyet pittyen a gep, es ennyi, alaplapi vgaval meg ennyi sem :F

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#44245) xcvbxcvb válasza jokeph (#44241) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

(#44240) batyuska100
Köszi a segítséget.
Azt kikerestem én is hogy az 5 sípolás Cpu hiba csak nem értettem mi köze a Gpu-hoz.

Gyári hűtőt nincs hozzá. Egy Fortis 3 [link] vettem hozzá nem kis darab.
Deformációt nem láttam, már amennyire lehet látni valamit a hűtőtől.
Reggel működött első bekapcsoláskor :F .
Azért levettem a hűtőt (sokadszorra), visszalazítottam a hűtő lefogatókat és a hűtőt nem húztam meg annyira.
Az alaplapot tartó csavarokat is visszalazítottam. Majd be a 1060. Még működik, remélem így is marad.

Egyébként itt [link] találtam ugyan ilyen hibajelenséget.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#44246) Elteu


Elteu
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hova tenni jellegű nem induló gépem van.
A konfig:
Asrock B85M Pro4
i5-4440 LGA1150
Kingston 8GB DDR3 1600MHz
FSP 400W HEXA+
120GB Samsung SSD EVO,
dedikált videokártya nélkül

Pár hónapja fogta magát és minden jel nélkül nem kapcsolt be - se a ventillátorok nem pörögtek fel, se hibaüzenetet nem sípolt, semmi. Elkönyveltem, hogy majd ezzel is kell foglalkozni, és ki is húztam a konnektorból. Pár héttel később tértem vissza a tárgyra,visszadugtam, és csodák csodája, elindult, minden működött is, csak a hálókártya tűnt el a Windowsból. Lusta megoldásként beszereztem egy USB-s hálókártyát, azonnal feltelepült, és használtam vígan.
Pár napja megint fogta magát, és az előzőhöz hasonlóan nem indult el. Kihúztam mindent, játszottam a RAM másik slotba helyezésével, a CMOS elem kiszedésével és visszatevésével. Valahogy sikerült bedugva felejteni a tápot és úgy összekötni a 2-3 CMOS tűket (tehát a reset funkciót), a rövidre zárástól felpörögtek a ventillátárok, pár másodpercig működtek, majd leálltak. Ezt tetszőlegesen sokszor tudtam ismételni, csatlakoztattam billentyűzetet és monitort, így is maradt a jelenség, nem jelent meg semmi a monitoron, nem gyulladt ki a billentyűzet egyik fénye sem.
Megpróbáltam másik gombelemet behelyezni, így elindult a gép, a BIOS-ba is bejutottam, beállítottam az időt. Utána újraindult, de megint nem jutott el a BIOS-ig sem, kikapcsolt, és visszajutottunk oda, ahol voltunk: bekapcs gombra nem reagál, de a CMOS reset tűk összekapcsolásával be lehet indítani a ventillátorokat, amik utána le is állnak. Különböző mennyiségű időt várva az elemet megint kiszedve és visszarakva újra eljutottam a BIOS-ig, de csak egyszer.

Nekem ebből gyanús, hogy az alaplap adhatta meg magát, de valahogy jó lenne biztosra menni. Sajnos másik megbontható hasonló gép nem érhető el a közelben, hogy ki tudjam próbálni egyesével az alkatrészeket. Meg vagyok picit lőve a 1150-es foglalatommal, ha be is bizonyosdoik, hogy alaplap, és a többi alkatrész jó még, akkor se fogok egykönnyen újat találni. Van bármi tippetek, amit még kipróbálhatnék?

(#44247) Mokar1989


Mokar1989
újonc

Sziasztok olyan problémám lenne hogy egy forumtárstól nem rég vettem egy amd configot...
Ez összeszerelésre került de sajnos terhelés alatt a cucc random kikapcsol. Ledek világitanak de csak akkor tudom visszakapcsolni ha a tápkábelt kihuzom lövésem sincs mi lehet a probléma... pár hasznos tanácsot elfogadnék :) itt a config.
GA-970A-DS3P
proci: AMD FX 8320
RAM: 2x4 GB corsair 1600mhz DDR3
hűtés: Cooler Master TX2
Vga: gtx 780 ref
120Gb-os kingstone ssd
Chieftec 450w
Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.

(#44248) chopin42 válasza Mokar1989 (#44247) üzenetére


chopin42
őstag

Fx 8320+gtx780+450w? Feltételezem, a táp régi, nem bírja, valami védelem benne lekapcsol, ami csak akkor old, ha áramtalanítod. Fx8320 125w tdp, gtx780 250w tdp, ez persze nem jelenti, hogy folyamatosan annyin mennek, de terhelés alatt ez is előfordulhat, ami a többi alkatrésszel eggyütt határeset. Másik tippem, hogy valami túlmelegszik.
Amúgy mire és mennyiért vetted? :U

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44249) Mokar1989


Mokar1989
újonc

Megprobálom majd a masik gepben lévővel az 1200w
Ha azzal is gubanc van akkor más irányba kell mennem

(#44250) crewziii


crewziii
újonc

#44243
Találkozott már valaki ilyen hibával? Nagyon tanácstalan vagyok :( Akiket eddig kérdeztem, nem tudtak mit mondani...
Aki tudja mi lehet a baja az kérem segítsen :( :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.