Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) Guargumi válasza DonThomasino (#44447) üzenetére


Guargumi
tag

Alaplapi, nincs külön hangkártya.
7.1 CH HD Audio (Realtek ALC887 Audio Codec)

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#44452) egonthekille válasza ElektrikusDE (#44450) üzenetére


egonthekille
újonc

Igazad van, nehézkes.
Az első volt szervízben, 128ezret mondtak alaplapcserére. :D Annyiért van koplett használt gép monitorral. Nem szeretném kidobni ezeket, mert utálok leltárt módosítani, ezért keresek valami "olcsó" megoldást.

(#44453) ElektrikusDE válasza egonthekille (#44452) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Van valami hibajelzés?

"7 POST error messages and diagnostic front
panel LEDs and audible codes"

98. oldaltól a linkelt manuálban illetve nem "csipog" bootoláskor?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44454) DonThomasino válasza Guargumi (#44451) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legújabb audio driver van fent?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44455) Guargumi válasza DonThomasino (#44454) üzenetére


Guargumi
tag

természetesen,
minden frissítve.

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#44456) DonThomasino válasza Guargumi (#44455) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor gondolom a bios is.
Win 10 van gondolom, hangszoronal tudsz valtani
Audio forrast analog vagy digital (hdmi) ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44457) Guargumi válasza DonThomasino (#44456) üzenetére


Guargumi
tag

Win 10, igen átváltom a hdmi re, bedugom a fejest a monitorba és minden oké.
Hang van, sajnos a mikrofont igy nem tudom használni.

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#44458) DonThomasino válasza Guargumi (#44457) üzenetére


DonThomasino
veterán

Bios ban vagy eszkozkezeloben, vagy win ban
nem lehet tiltani
A hdmi audio reszet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44459) egonthekille válasza ElektrikusDE (#44453) üzenetére


egonthekille
újonc

Szia!
Épp ez a bajom, hogy "se kép, se hang".
Bekapcsol, power gomb világít, úgy ahogy kell. Ventik pörögnek. HDD felpörög.

Biost reseteltem, elemet cseréletm, de nem használt. Az egy darab memória modult mindegyik slotban kipróbáltam.
Egyedül akkor kezd el sípolni, ha vagy proci vagy RAM nélkül indítom el.

(#44460) ElektrikusDE válasza egonthekille (#44459) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ha nincs hibajelzés se hang se power led villogás, akkor jönne az alaplapcsere...

Ebay esetleg?

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44461) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#44460) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

2 dolog kimaradt:

HDD nélkül is próbáld indítani, valamint CMOS reset történjen meg!

Persze lehet hogy már megtetted.

Trükkös egyébként a HP:

Lehet hogy a te gépedre nem illik, de én megpróbálnám:

"A BIOS visszaállítása, ha a számítógép képernyője üresAz üres képernyőn megjelenő probléma megoldásához hajtsa végre a következő lépéseket a BIOS visszaállításához az alapértelmezett konfigurációhoz:JEGYZET: Ezeket a lépéseket akkor is elvégezheti, ha a számítógép képernyője vagy monitora üres.Kapcsolja be a számítógépet, és ismételten nyomja meg az F10 gombot nyolc másodpercig.Nyomja meg háromszor a lefelé mutató nyíl .Nyomja meg kétszer az Enter billentyűt.A számítógép újraindul."

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44462) egonthekille válasza ElektrikusDE (#44460) üzenetére


egonthekille
újonc

Én is ezen vacilálok. Csak az a baj, hogy 3 darabnál az ár+szállítás+ vám igen nagy költség amit nem hiszem hogy örömmel venne a cég :D Szóval akkor marad a selejtezés. Aztán max átpakolom egy másik házba és lapba a jó dolgokat.
Köszönöm azért.

(#44463) Essejó válasza egonthekille (#44462) üzenetére


Essejó
veterán

Probálj esetleg olyat keresni akinek van Eu-s raktára, pl Gearbest. Hátha van bekik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44464) ElektrikusDE válasza egonthekille (#44462) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Német ebayon a komplett gép 150 Eurótól indul a szállítás 25 Eurótól.

Alaplapot jelenleg nem árulnak, később lehet az is.

Most kerestem rá....

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44465) Guargumi válasza DonThomasino (#44458) üzenetére


Guargumi
tag

A Biosban nen, a winben megnézem, gondolod valami összeakadás van?

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#44466) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#44464) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Magyarországon 73000 Ft-árt találtam használtat 6 hónap garanciával.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44467) DonThomasino válasza Guargumi (#44465) üzenetére


DonThomasino
veterán

Arra tippelnék aha vagy driver.
Szerintem az eszközkezelőben le tudod tiltani a hdmi audio t.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44468) SamSem58 válasza SamSem58 (#44430) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nos, megkíséreltem az alaphelyzetbe állítást, de az sem segített, sőt az sfc /scannow futtatása egy csomó problémát hozott, bár javította, de a probléma nem oldódott meg, az a gépet továbbra sem lehetett alvó állapotból felébreszteni. Végül a problémákat a "tiszta" telepítés orvosolta. Ebből az a tanulság, hogy sz@rból nem lehet várat építeni! :K

Samsem

(#44469) Holding91


Holding91
újonc

Sziasztok!
Ma bekapcsolnám a gépet elindul ventik felpörögnek majd rá pár másodpercre leáll a gép és próbálna újraindulni majd újra leáll így végig.
Tápot hátul lekapcsoltam így megakadalyozva az újra indulásokat.kicsit később újra próbáltam akkor a gép elindult de se egeret se monitort nem érzékel.
Kikapcsolni se tudom csak ha a tápon lekapcsolom.
Majd utána kezdi újra elölről..
Ez mi?? Milehet a baj?

(#44470) DonThomasino válasza Holding91 (#44469) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én táp hibára gyanakodnék,
Ki kene probalnod egy masik tappal.
Milyen tápod van?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44471) Holding91 válasza DonThomasino (#44470) üzenetére


Holding91
újonc

Coolermaster mwe 550gold a táp nincs 1 éves

(#44472) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok, ez fogadott ma mindkét kijelzőn:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#44473) DonThomasino válasza $p@rr0w (#44472) üzenetére


DonThomasino
veterán

VGA vagy VGA kábel hibának tűnik.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44474) Top cat válasza $p@rr0w (#44472) üzenetére


Top cat
őstag

Videokártya lesz ez.

(#44475) DonThomasino válasza Holding91 (#44471) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez egy jó nevű táp,ki kéne próbálnod egy másikkal is .

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44476) $p@rr0w válasza DonThomasino (#44473) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Igen, én is vga-ra gondoltam, hd4850 12 éves pont. :(

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#44477) Scaletta


Scaletta
tag

Sziasztok, a mai nap folyamán beszereltem egy HDD-t, illetve alapvető karbantartást csináltam (cpu ujrapasztazas, portalanitas), majd miután újra összeraktam a PC-t, fekete képernyő fogadott, ventik felpörögnek, de se kép se hang. Hardverek: Asus b250 k prime alaplap, g4560 processzor, evga 500 BQ táp.
Amit eddig próbáltam: lehúztam a HDD-t amit beszereltem
Cmos reset
RAM slot csere
Alaplapi elem csere
házventik eltávolítása a lapról, hátha zárlatos valamelyik
Egyenlőre nem jártam sikerrel. Ötlete valakinek? :W

[ Szerkesztve ]

(#44478) DonThomasino válasza Scaletta (#44477) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csipogás nincs?
Cpu foglalatot nem kented össze?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44479) Scaletta válasza DonThomasino (#44478) üzenetére


Scaletta
tag

Sajnos nincs lapi csipogóm, szóval normál esetben sem szokott. Igen, ez nagy hiba, holnap beszerzek egyet.
A CPU foglalatos tippet köszönöm, ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#44480) Essejó válasza $p@rr0w (#44472) üzenetére


Essejó
veterán

És a dátum is érdekes.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44481) Scaletta válasza Scaletta (#44479) üzenetére


Scaletta
tag

Nem, nem kentem össze, más ötlet esetleg?

(#44482) DonThomasino válasza Essejó (#44480) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az nem csak a BIOS dátuma?
A win datuma stimmel a masik kepen.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44483) DonThomasino válasza Scaletta (#44481) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csipogó kéne, mert így nehéz.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44484) Essejó válasza DonThomasino (#44482) üzenetére


Essejó
veterán

Bocs telefonon nézem...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44485) Angelland13


Angelland13
újonc

Üdv Mindenkinek!

Februárban összeállított konfigom a következő: Asus Tuf Gaming x570 Plus, Ryzen 3700x, 16gb RAM @3200MHz, Gigabyte GeForce RTX 2070S 8GB Gaming OC 3X.

Fél órával ezelőtt történt a következő: épp egy streamet néztem és váratlanul újraindult a gép. Váratlanul, mert ezzel a géppel ilyen még nem történt, semmi baja nem volt ezidáig. Azóta ha bekapcsolva hagyom folyamatosan újraindítja magát, a képernyő sötét marad, tehát semmi nem jön be, nem bootol be a windows, semmi... Az alaplapon a VGA fehér kijelzője égve marad, az újraindulás pedig 5-10mp-en belül megtörténik és ez a folyamat ismétlődik meg, amíg párszor meg nem nyomom a bekapcsoló gombot és ki nem kapcsol a gép. Nagyon aggódom, mert évekig spóroltam, hogy össze tudjam állítani ezt a gépet. Jómagam raktam össze, több hardverem nincs, hogy esetleg kicseréljek ezt-azt és úgy tudjam leszűkíteni a hibákat, teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit lehetne tenni. A windows 10 pont ma frissítette magát, valamilyen funkciófrissítés történt, ami a megszokottnál hosszabb ideig tartott, amikor végzett vele és újraindult a gép, akkor bizonyos beállításaim elvesztek (digital vibrance nvidia vezérlőpultban, amit 75%-ra szoktam húzni 50% helyett, fájlkezelőben a bal oldalt mappák más sorrendben voltak, stb). Feltűnt, hogy a meghajtón -20gb volt, ennek az oka a Windows.old mappa volt, amit a lemezkarbantartó segítségével letöröltem, így az a plusz hely felszabadult. A gép sose volt túlterhelve, HWMonitorral minden gaming session után ellenőriztem a hőmérsékleteket, a VGA-t például 70 fokig se láttam menni, a CPU-val ellentétben, ami 79-ig is felment egy alkalommal. Ezen gépem előtt egy régi 10 éves pre-built PC-t használtam, amin már mindent meg kellett tegyek, hogy a kedvenc játékaim elfussanak, így rendben tartottam azt is, ezt a jó szokásomat megtartottam ezzel a géppel is.

Lehet sok extra infót adtam meg, de perpill nagyon magam alatt vagyok és szeretném a segítségeteket kérni. A hardverek valszeg február óta még garanciálisak de nem tudom, hogy mivel jómagam szereltem össze és nem egy helyről vásároltam mindent, így pl egy Ipon szervízbe beállíthatnék-e a géppel, hogy segítsenek. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#44486) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell E2420H monitor DP és VGA porttal, és egy pc, msi 1030 aero itx HDMI és SL-DVI-D kimenettel. Az létezhet, hogy nem ad képet egy HDMI-DP kábellel? Mi lehet a bsk, a kábel, driver? Win 10 az op
Előre is köszi a segítséget!
Üdv

(#44487) Scaletta válasza Angelland13 (#44485) üzenetére


Scaletta
tag

Tápod típusa?

(#44488) Angelland13 válasza Scaletta (#44487) üzenetére


Angelland13
újonc

Corsair RM 650x

(#44489) DonThomasino válasza Angelland13 (#44485) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ne izgulj, az iponnak elég jó a garis ügyintézésük. (tudtommal)

Kicsit zavaros nekem amit írtál.
Akkor is újraindul a gép ha nincs terhelve?
VGA legújabb driver van fent?
CPU VGA hőfokot tudsz mérni ?

Én egy memestet megnéznék. ( már ha lefut)
Esetleg a WIN frissités részleteinek utána lehet olvasni,
mi is történt a háttérben.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44490) Angelland13 válasza DonThomasino (#44489) üzenetére


Angelland13
újonc

Ipont úgy értettem, hogy náluk csak a házat és a memóriát vettem, vajon beállíthatok a szervizbe náluk és fognak segíteni vagy mivel nem onnan van a gép teljesen így elutasítják? Amennyiben nem és itthon, mint hozzá nem értő, nem fogok tudni rájönni, hogy mivel van biztosan a probléma, így milyen lehetőségeim vannak javíttatást illetően?

A következő történik ha bekapcsolom a gépet: felpörögnek a ventik, VGA-n a Gigabyte logó világít, pörög annak is a ventije, az alaplapon vannak LEDek, amik fel szoktak bootoláskor világítani egy-két mp-re ebben a sorrendben: DRAM->CPU->VGA->BOOT. A VGA-nál az én esetemben megáll az egész és fehéren világítva marad 5-10mp-ig, miután pedig újraindul a gép és elölről kezdődik ez a folyamat mindaddig, amíg ki nem kapcsolom a gépet a házon lévő POWER ON gomb párszori megnyomásával. A monitor mindez alatt sötét marad, be sem kapcsol, ha megnyomom a bekapcsoló gombját akkor a következőt írja ki: NO SIGNAL, Entering power saving mode shortly. Display Port kábelt használok.

Remélem kicsit érthetőbben írtam le most egy pár óra alvást követően. Előre is köszönöm a segítségeteket.

edit: október 29-i driver van fent VGA-hoz, hőfokot nem tudok nézni, mert a monitoron semmi nem jelenik meg de sosem volt túlmelegedéssel probléma eddig, főleg nem a VGA-val, ami nagyobb terhelés alatt sem érte el a 70 fokot.

[ Szerkesztve ]

(#44491) Essejó válasza Angelland13 (#44490) üzenetére


Essejó
veterán

Alaplapon van videó kimenet? Mondjuk kell hozzá, hogy a prociban is legyen videó, de ha igen én egy átdugással kipróbálnám, hogy úgy elindul-e.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44492) DonThomasino válasza Angelland13 (#44490) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ipont úgy értettem, hogy náluk csak a házat és a memóriát vettem, vajon beállíthatok a szervizbe náluk és fognak segíteni vagy mivel nem onnan van a gép teljesen így elutasítják?
Hát ezt ők tudják megmondani mik a lehetőségek.
Amennyiben nem és itthon, mint hozzá nem értő, nem fogok tudni rájönni, hogy mivel van biztosan a probléma, így milyen lehetőségeim vannak javíttatást illetően?
Ehhez tudni kéne mivel van gond. Ezért vizsgálódunk most...

Hangjelzést nem ad ki a gép ?
Win 10 Telepítőd van ?

@Essejó : Ahogy olvasom a BIOS ig el se jut,
így amit írtál nem hiszem hogy működne.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44493) Essejó válasza DonThomasino (#44492) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem anno egy ssd döglött meg az asztali gépben és szintén még a bios betöltésig sem jutott el a gép, hanem folyton újra indult. Miután az ssdt kikötöttem már jött a bios és az üzenet, hogy Non system disk...
Azt máig nem értem, hogy a halott ssd hogy tudta úgy kiakasztani a gépet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44494) DonThomasino válasza Essejó (#44493) üzenetére


DonThomasino
veterán

Végül is egy próbát megér.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44495) Angelland13 válasza DonThomasino (#44492) üzenetére


Angelland13
újonc

Hangjelzést nem ad ki a gép és sosem adott, amikor jól működött akkor sem. Win 10 telepítőm van de mit kezdhetek vele ha semmi sem jelenik meg a monitoron? Most kipróbáltam HDMI kábellel is amúgy és úgy sem történt semmi más sajna. Alaplapon van HDMI bemenet de a 3700x-ben szerintem nincs integrált VGA, vagy az nem számít, próbáljam ki? Iszonyú stresszes vagyok, ver a víz meg minden bajom van most...

(#44496) DonThomasino válasza Angelland13 (#44495) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hangjelzést nem ad ki a gép és sosem adott, amikor jól működött akkor sem.
Valszeg nincs benne speaker.

Win 10 telepítőm van de mit kezdhetek vele ha semmi sem jelenik meg a monitoron?
Arra lennék kiváncsi arról bebootol e a gép.(lehet h nem)

Most kipróbáltam HDMI kábellel is amúgy és úgy sem történt semmi más sajna. Alaplapon van HDMI bemenet de a 3700x-ben szerintem nincs integrált VGA, vagy az nem számít, próbáljam ki?
Ha nincs a cpu ban vga akkor fölösleges.

Iszonyú stresszes vagyok, ver a víz meg minden bajom van most...
Ha ideges vagy szerintem inkább hagyjuk a távgyógyítást, és vidd el egy szerelőhöz.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44497) Angelland13 válasza DonThomasino (#44496) üzenetére


Angelland13
újonc

Távgyógyítást ne hagyjuk abba kérlek. Már tegnap este gugliztam pc szerelőket de megijedtem az áraktól, fél óráért 5000 forint+ meg ilyenek... legnagyobb segítség az lenne ha valaki ki tudná szerelni a vga-t és egy másikkal kipróbálni. Szerintem nem tartana sokáig kisakkozni, hogy melyik hardver hibásodott meg, csak kellene egy szakértő meg egy másik gép. Mikor egy ismerős gépét szervizeltettem iponnál, akkor ott helyben kisakkozták, hogy a rammal volt a gond, az a gép egészében ott lett vásárolva viszont ez nem. Örülnék ha lenne ott egy segítőkész fazon, aki tudna segíteni, mert máskülönben el kell vigyem valami szerelőhöz, aki ki tudja mit csinál vele meg mennyi pénzért. Bánom már, hogy nem egy helyről vettem mindent... na mindegy.

(#44498) jokeph válasza Angelland13 (#44497) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
BIOS-t reset megvolt ?
Ha jól látom, BIOS_FlashBack-et nem tud a lapod. :U
Ha Siófok környéki vagy, tudok segíteni alkatrész-próbákkal.
Az hogy a VGA fehér LED-je marad világítva POST során, egyáltalán nem biztos hogy a VGA problémája, lehet BIOS gond is, szélsőséges esetben pci-e vezérlő problémája (ez esetben az a CPU-ban van).

#44499DonThomasino: mindenképpen ajánlott az elem kivétele (és a 220V-os tápkábel kihúzása is ilyenkor) de ez kevés lehet, ajánlott a CLR_MOS tüskepárt is zárni kell egy 10 másodpercig folyamatosan a BIOS sikeres reseteléséhez (jumperrel ha van a lapon, vagy marad a fémes tárgy, pl kulcs, csavarhúzó).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44499) DonThomasino válasza Angelland13 (#44497) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor relax, és próbálj kicsit megnyugodni, mert
könnyen kellemetlen meglepetés lehet belőle.

jokeph kolléga írta BIOS resetet az volt már?
Ha nem vedd ki az elemet a lapból egy 5-10 percre,
és nézzük meg, változik e valami.

Én még egy telepítőről való bootolást is megnéznék. (amit már írtam)

Próbálja gondolkodni, ki tudna kisegíteni egy másik VGA val esetleg.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44500) DonThomasino válasza jokeph (#44498) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igazad van.
Mondjuk ha beröffen elemcsere után akkor örülünk,
ha nem akkor még mindig ott a jumperes módszer.

@ Angelland13 :
A gyártó könyvében kéne megnézni pontosan hogyan is megy ez.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.