Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) uniquum válasza #10726912 (#23966) üzenetére


uniquum
csendes tag

Sziasztok!

Tiger.huhhhh az általad említett dolgok nem voltak kéznél / nincsenek nekem ...

Nem is tudom honnan jött a másik egyszerű ötlet , RESET újraindítás. Ekkor felkínál-ta/ja a
---csökkentett
---csökkentett hálózattal
---csökkentett parancs-sorral való újra indítást.
A csökkentett hálózattal lehetőséggel újraindult a GÉP. Na már beljebb voltam valamelyest.
Jöhetett a hibakeresés.
Volt egy előző nappal telepített frissítés, -- ha addig hardver-softver rendben volt és MURPHY-nek nem mindig van igaza akkor legyen ez a hiba. A program nem engedte magát eltávolítani, így hátulról - mellbe ment a dolog.
Rendszer visszaállítás korábbi mentett időpontra. Bejött :R

Tiger.huhhhh köszönöm a segítségedet :C és hogy nem voltam egyedül a bajban :DD

Üdv uniquum

[ Szerkesztve ]

(#24002) dvdbackuper válasza spici (#23999) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Tápegységet is megnéztem, de semmi hatása nem volt

ezt hogy érted? tápcsere is volt? milyenre? nekem ez elsőre tápnak tűnik... :R

(#24003) spici válasza dvdbackuper (#24002) üzenetére


spici
tag

Jelenleg egy FSP 350W-os van benne, de már teszteltem egy USP3430 430W-os táppal, sőt még egy Corsair CX430M-el ami pár hónapos és ugyanolyan szar, de ezzel sem volt jó.

(#24004) #10726912 válasza spici (#23999) üzenetére


#10726912
törölt tag

Melyik alaplapot tesztelted a csere tápegységekkel? A régit, vagy az újat? A régi alaplap melletti tápegységet rátetted az újra is? (ha igen és hibás a régi tápegység, az haza küldhette mindkét alaplapot, a régi alaplapot is meg az újat is).
DE ez csak egy feltételezés.
Teszteld a többi cuccot: ramot, meg a hdd-t. Tegyél másik adat kábelt a hdd-hez. Ha van ODD vagy egyéb hdd is, ezeket húzd le az alaplapról. A ramokat egyesével hagyd a gépben. A CPU volt húzva?
NE vegyél semmit a géphez, ha nem boldogulsz, akkor vidd el szervizbe, egy-két munka óra alatt megmondják, mi a hiba (ha Te nem találod meg így, ahogy írtam), ez mondjuk 6 ezer forint, de a felesleges vásárlás mindig drágább. S még valami: okozhatja rossz driver is, tehetsz fel régebbit-újabbat. Okozhatja rossz egér, billentyűzet is a belassulást. S okozhatja szemetes Oprendszer, meg vírus is leterhelheti a géped.
uniquum: Örülök, hogy boldogultál!
Chiller: Bármi okozhatja a hibát. Egyesével tesztelj mindent: Ramot, HDD-t ODD-t s minden egyebet húzz le róla, csak egy ram, tápegység, CPU és annak hűtője,illetve a VGA maradjon. Tegyél rá speakerst, és hallgasd meg, van e hangjelzés. Lehet, hogy az alaplap megmenekült és pl a CPU-t vitte magával. Teszt nélkül ne menj tovább.
jbauer05: Nézd meg a beépülő pluginokat, flash playert, stb, lehet, hogy valami nem ok...használj belőlük régebbit újabbat. S keress vírust is.

[ Szerkesztve ]

(#24005) Stylerr válasza spici (#23999) üzenetére


Stylerr
addikt

Szia!
Olyan, mintha a proci nem hajtaná ki a kártyát.

(#24006) spici válasza #10726912 (#24004) üzenetére


spici
tag

Mindkettőre a jelenlegi FSP táp volt kötve elsőként, de ez már szeptember óta lazán megy, semmi baja szerintem, ma amikor hazaértem bekapcsoltam a gépet és elsőre minden tökéletes, mintha semmi baja sem lett volna, azóta nem kapcsolom ki, estefele hoznak egy "donor" gépet és azzal tesztelgetem.
Memóriákat már tegnap este leteszteltem csak nem írtam bele mert ezt tegnap előtt írtam.
A memóriákat más foglalatokba egyesével próbáltam de nem volt hatása azaz ugyanúgy fent állt a probléma.

A processzor nem volt húzva, alapfeszültségen van illetve 42 fok stabilat hozza, terhelésnél nincs gond vele.
Az ODD-t csak akkor kötöm be mikor lemezről telepítek szóval kizárva.
Nvidia drivert mondták már páran nekem is de próbáltam hogy a Windows feltesz egy alap megjelenítő drivert, nem oldotta meg, feltettem 2-3 hónapos drivert, nem szünt meg a hiba, legfrissebbel sem.

Igen de ha bevizsgáltatom ami kb 5-6 ezer forint + az esetleges javítás nem ér annyit szerintem mint a komponensek egyenként.

(#24007) #10726912 válasza spici (#24006) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ok.
Akkor marad a HDD vizsgálat és a CPU.
A HDD hibát elő hozná egy hd sentinel pl.
CPU-t tesztelheted egy progival, csinálj max terhelést, több kört.

(#24008) spici válasza #10726912 (#24007) üzenetére


spici
tag

A HD Sentinel szerinten 100/100%-os a winchester. A processzort terhelésteszten futtatam elsőnek 20 percre , másodjára pedig 23 percre és stabil hőfokot és semmi problémát nem tapasztaltam.

(#24009) #10726912 válasza spici (#24008) üzenetére


#10726912
törölt tag

He, há ne izélj má, hűá álmatlanul fogok forgolódni, minden jó, oszt nem jó...??? :O Bocsánat :B
Na akkor összegezve: Minden alkatrész cserélve, tesztelve programmal, vagy másik gépben.
S indult egy vga cserével, azóta hiába volt vga másik, akkor sem akar jó lenni.
Egyvalami maradt: Az Op rendszer (ha az FSP tápegységet, mint gyanúsítottat kiejtjük...azért én nem használnám a helyedben, sz.op.tam már be ilyetén módon).
Csinálj egy másik HDD-re egy új Oprendszert .
Ha nincs, akkor csinálj egy tök új telepítést.
Ha ez sem jön be, akkor vagy szerviz kell, vagy Murdőr ügynöknek szólunk... :U Pardon, megintcsak viccféle volt :B

[ Szerkesztve ]

(#24010) quailstorm válasza spici (#24006) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Radeonnal is ugyanazt csinálja mint GeForce-szal? Azért egy komoly tápot rákötnék hátha... szálszakadást kizárnám, az kicsit más jellegű szvsz.

Amikor rossz, akkor sávszélesség változás a PCI slotban van-e(pl leesik PCI-ex x4-re)? Boot elem hogy áll?
Ha rossz, alapból bootkor rossz és nem romlik el menet közben tök random?
Valamint EVGA precisionnel nézz GPU használati statisztikákat.
Havernak meg állítólag a rivatuner statistics laggoltat, de nekem meg nem...

(#24011) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok! 1 hónapja vettem kb új számítógépet. A napokban figyeltem fel rá, hogy a windows indításakor amikor megjelenik a windows logó és leállításkor a kijelentekző képernyő alatt egy kis kattantó hangot hallok, ez mi lehet? Esetleg a tápegységvől jöhet vagy a winchesterből, nekem úgy tűnik mintha csak pár napja csinálná ezt a gép. Szerintetek mi lehet ez?

Samsung Galaxy S23

(#24012) Ruszki válasza StarKiller89 (#24011) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hdd lesz az. Milyen van benne!?
A többi cucc?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#24013) Hippy JEE


Hippy JEE
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni egy Dell OptiPlex GX280 hibamegalapításában. Eleinte csak az volt a hiba hogy a számítógép kifagyott egy munkafolyamatnál. Bios betöltése; windows betöltése. Bárhol képes volt a teljes halálra ahonnét nem tudott továbblépni. Megpróbáltam felrakni rá egy új windowst, de telepítés közben szintén kifagyott. Gondoltam utána a melegedésre és kicseréltem a hőpasztát a chipnél és a cpunál. Ám ezután lett rossz a helyzet. Indulásnál nem kapcsolja be a monitort és a cpu ventilátora el akar szállni mint egy turbina. Újra szétszedtem hátha én csesztem el az összerakás és újra összeraktam, de a helyzet nem változott. Ha valakinek van ötlete kérem írja le. Én tápegység problémára gyanakszom, de sajna nincsen itthon semmilyen tápom amivel ezt kizárhatnám. A válaszokat tanácsokat előre is köszönöm.

(#24014) spici válasza quailstorm (#24010) üzenetére


spici
tag

Üdv!
Maga az ötlet, hogy leesik-e a PCI slotban a sebesség meglepő döbbenetemre igen, megváltozik.
Szóval lecsökken x16-ról x1-re ez megmagyarázza azt a drasztikus lassulást.

Ez ellen mit tudok tenni?

(#24015) spici válasza spici (#24014) üzenetére


spici
tag

Plusz ha egyszer tökéletes és x16 on fut akkor ha újraindítom 10x és nem jó akkor kikapcsolom, lekapcsolom a tápot, várok 5 percet visszakapcsolom és jó, már bootnál látom hogy jó mert:
Sípol 1x szinte bekapcsolás után illetve amikor keresi az op rendszert akkor is 0-1mp között betölti.

Ha rossz 4-5 mp után sípol és 4-5 mpig is keresi az op rendszert.

(#24016) quailstorm válasza spici (#24014) üzenetére


quailstorm
nagyúr

lol eltaláltam lol

Először is befeszíted a slotot valamivel, hátha kontaktos. Gyengébb alaplapoknál szar alátámasztással jártam már úgy VGA behelyezéssel hogy reccs. Azóta papírzsepivel van körbetámogatva. :DDD szálszakadás :U

Aztán BIOS frissítés, bár nem hiszem. Lehet hogy kuka az alaplap. De ha egy reworkös megnézi, az lehet ki tudja javítani ha szakadt. Láttam már kéttétört laptopalaplapot javítva a gány topicban.

elemet nem mondtad még, bár ez nem olyannak tűnik, szerintem simán eltörted az alaplapot az új VGA-val

[ Szerkesztve ]

(#24017) spici válasza quailstorm (#24016) üzenetére


spici
tag

Bios elem tökéletes, ez a szálszakadás 2 teljesen különböző alaplapnál?
Az a furcsa akkor hogy a másik alaplappal a foxconnal 1 hétig ment faszán és utána kezdett rosszabbodni.

A Foxconn alaplapot eladtam és egy 9800GT van abban az alaplapban és a gazdája szerint tökéletes (most kérdeztem meg). Nem hiszem hogy 2x is "eltörtem" volna a lapot, de hétfőn ingyen bevizsgálja egy szakszervíz ott kiderül.

(#24018) quailstorm válasza spici (#24017) üzenetére


quailstorm
nagyúr

hát akkor nem tudom, nekem RAMslottal sikerült ezt elintézni, és volt hogy csak a modul felé vette be, de az ment

mindenesetre egyedi és érdekes hiba, az biztos

(#24019) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával találkoztam:
Gépet bekapcsolom, az alaplapon felvillannak a ledek, de nem kezd el tölteni a BIOS (amit egy csipogás jelentene), pár másodperc múlva a gép magától leáll és pár másodperc múlva ismét újraindul, megint gondolkodik egy kicsit és ismét megcsinálja az előbb leírt folyamatot.

Van úgy, hogy elindul és akár órákig is gond nélkül használom, de van olyan is, hogy esete kikapcsolom és másnap megcsinálja, amit feljebb leírtam.

- Gép portalanítva
- Elem ki-be megvolt.
- CPU és VGA újra pasztázva

30-40 perc kapcsolgatás, gondolkodás, bambán nézés után egyszer csak bekapcsolt, most is erről a gépről írok!!

KB. 1 óra alap használat után:
40 fokos alaplap
32 fokos cpu
44 fokos vga

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#24020) spici válasza quailstorm (#24018) üzenetére


spici
tag

Pedig már ~12 éve van PC-m és azóta ez az első hiba és erre büszke is vagyok, de egyszer van hiba de az olyan hogy szinte senki se tudja mi az okozója :D

Hétfőn remélhetőleg minden kiderül, köszönöm a segítséget hogy nézzem meg a csökkenés lehetőségét.
Majd még írok.

(#24021) #10726912 válasza Hippy JEE (#24013) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kezd előlről.
Szedj le mindent az alaplapról és csak egy ramot, a tápegységet, VGA-t, s a cpu-t hagyd rajta. Ha nem megy cseréld a ramot, illetve tedd másik foglalatba a ramot.
A CPU-t vizsgáld meg, hogy nem e sérült vissza rakásnál valamelyik lába, illetve nincs e szétkenődve paszta.
McReay: Bármi lehet, szerezz csere darabot tápegységből, kezdésnek ezzel próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#24022) Allien


Allien
veterán

Sziasztok!
A gepem kb 20-25 perc utan lekapcsol. AMD rendszer, Gigabyte GA-770TA-UD3 alaplap, 4 magositott proci. VGA csere volt, masik win is volt probakepp (igaz win7 mindketszer 64 bites). Ram csere is, es masik slotban is. XFX 700w tap. Amikor lekapcsol, pl a halokartya ledjei vilagitanak. Proci es alaplap csere nem lehetseges.
Kov lepesre kellene tanacs.
Biosban alapbeallitas megvolt.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#24023) #10726912 válasza Allien (#24022) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ramokat ellenőrizd, illetve másik tápegységet próbálj ki.

(#24024) execute93


execute93
őstag

Sziasztok.
Ma a szamitogepemet ujrapasztaztam, kitisztitottam majd osszeszereltem. Itt jon a galiba. Amikor bekapcsolnam a gepet, akkor a ventillatorok (cpu, vga, tap) 3mp-re felporognek majd leallnak. Elkepzelni nem tudom mitol van ez. Kb 5x szetszedtem majd ismet proba, de ugyanez a hiba..
(A port csak kifujtam,tappba meg ilyenekbe bele se nyultam)

Gep adatok:
MSI B75MA P45
INTEL CORE I3-2100 3,1GHZ
KINGMAX 4GB DDR3
GAINWARD GTS450 1GB GDDR5
FSP HEXA 400W

Elore is koszonom a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#24025) #10726912 válasza execute93 (#24024) üzenetére


#10726912
törölt tag

Neked is csak azt tudom mondani, amit az előbb: szedj le mindent az alaplapról, csak vga, tápegység, cpu+ hűtő és egy darab ram maradjon. Csinálhatsz egy BIOS resetelést, aztán próba, a ramot tedd több slotba, ha nem jó, mehet másik. Igyekezz beszerezni másik vga-t és tápegységet.
Így lesz esélyed kiszűrni a rossz alkatrészt.

(#24026) execute93 válasza #10726912 (#24025) üzenetére


execute93
őstag

Volt egy olyan probam hogy csak az alaplap csatit es a proc hutot raktam ra, maradt ugyanez az eredmeny. Ramot tobb slotba tettem, akkor is maradt ez. Volt h csak a tapot raktam ra, ekkor ugyanez 3mp ig forgott majd megallt.. hozzateszem mielott nem takaritottam ki semmi baja nem volt.. 2-3x belefujtam a tapba, ez kepes hazavagni??

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#24027) #10726912 válasza execute93 (#24026) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igen, képes.
Próbáld szétszedni fullra a tápot és át takarítani. Lehet, hogy a por zárlatot okozott valahol és ez a gondod.
Azt is megpróbálhatod még, hogy asztalon rakod össze a konfigot.
Sok sikert!

(#24028) execute93 válasza #10726912 (#24027) üzenetére


execute93
őstag

Koszonom a segitseged. Holnap megprobalom.
Majd irok ide, hogy mit sikerult elernem. :R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#24029) StarKiller89 válasza Ruszki (#24012) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Lehúztam a vinyót, továbbra is megmaradt a kattanás, viszont kipróbáltam, hogy kihúzom a hangkártyát amit később vásároltam, mert nekem úgy rémlett, hogy a legelején nem csinálta ezt a hangot. Ezek szerint a hangkártya adja ki ezt a kattanást, ami feletébb érdekes mozgó alkatrész híjján, na ez mégis mi lehet? Amúgy a hangkártya egy Asus Xonar DGX típusú.

Samsung Galaxy S23

(#24030) vj.kilkenny


vj.kilkenny
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Írtam ezzel a problémával kapcsolatban egy másik topicba is, de ott nem reagáltak rá, hátha ti kedvesebbek lesztek! :) Szóval a gépem elindul ugyan, de lassan 2-3 hónapja bíbelődöm ezzel a problémával.
Januárban vettem új gépet, majd nem sokkal rá 2 új monitort. A videókártyák SLI-be vannak kötve, az egyikre van rákötve 1-1 DVI-HDMI kábellel a két montior és rá van még dugva egy LED TV HDMI 1.4-es kábellel. Miután megvettem a 2 monitort, elkezdett az egyik monitor kikapcsolni és átállni egy monitoros üzemmódra. Szó szerint mindent kipróbáltam. Kicseréltem a kábeleket, átdugtam őket a másik VGA kártyába, lehúztam róla a TV-t, vettem új kábeleket (HDMI-DVI és HDMI 1.4-est is). Fogalmam sincs mi lehet a gond.
Ráadásul (ilyet még sosem csinált) az elmúlt egy hétben kétszer is kifagyott (bár hozzáteszem az is fura volt, hogy visszakapcsolás után a routert is újra kellett indítanom, mert nem volt net) + szoktam 3D-s filmeket nézni (ezé kell a HDMI 1.4 ugye :)) és a régi videókártyámmal semmi gond nem volt (nahjó néha belassult 1-2 percre), de ennek bírnia kéne és itt is alig észrvehetően de köbö fél percenként ugrik 1-2 framet.
Nem tudom összefüggnek-e, mindenesetre leírtam.

Jah és a konfigom:
CPU: Intel Core i7-3930K 3.20GHz
RAM: Kingston DDR-3 16GB /1600 HyperX Beast KIT
VGA: 2xASUS GTX 770 2GB GDDR5 DirectCU II OC
Alaplap: ASUS Rampage IV Extreme
Tápegység: BE QUIET! Power Zone 850W

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#24031) #10726912 válasza vj.kilkenny (#24030) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csinálj teljes hibaszűrést. Teszteket futtattál? Idestova 3 hónapja nem jó a géped, úgyhogy ez lehet hardveres és szoftveres egyaránt...kezdhetsz új oprendszerrel, teljes legyalulás után próbálj több régebbi-újabb drivert a vga-hoz, de az új oprendszer előtt kipróbálhatod az új drivert.
Aztán mehetsz hardveres oldalon először: másik VGA, tápegység, ramok első körben. de mehetsz rögvest a hardveres oldalon is, azán szoftveresen. A hardverek kompatibilisek egymással? Azzal a BIOS-sal, ami az alaplapon van. De a legegyszerűbb hibától a legritkábbig ellenőrizz le mindent (a banálisnak tűnő, de gyakori, véletlenből eredő szétkent hűtő pasztát is).
Legvalószínűbb tippjeim: driver probléma, kompaibilitás, vga hiba. A többi ezután.

(#24032) vj.kilkenny válasza #10726912 (#24031) üzenetére


vj.kilkenny
csendes tag

Először is köszi a választ!

Mivel 2 vga-m van és mind a kettő volt úgy használva, hogya másikba ment minden kábel, így én ezt kiszűrtnek tekintettem. Vagy fizikailag is ki kéne húznom és megszüntetnem az SLI-t?
A hardvereknek elvileg kompatibilisnek kéne lenniük. Illetve nem tudom miben nem lehetnek kompatibilsek, elevenem tudnám akkor fizikailag összedugni őket, nem?
A szétkent hűtőpaszta mit jelent? Amikor ráraktam a hűtőventit, akkor nyílván ráfogattam és azbiztos szétnyomta azt.
Teszt terén meg most lefuttatok egy PC Markot.
Köszi még egyszer!

(#24033) Chiller válasza #10726912 (#24004) üzenetére


Chiller
őstag

Szia!

Köszi a választ.
Hosszas tesztelgetés után (mindent kivettem, aztán egyesével pakolgattam visszafele, majd próbálgattam) úgy néz ki, a VGA a ludas. MSI 7900 GTO, nem mai gyerek már ő sem.
Ha mindent kivettem/lehúztam, csak a proci volt a lapban, akkor elindult a gép, beraktam a memóriákat, azokkal is indult, de ha betettem a VGA-t, egyből se kép, se hang. Kipróbáltam másik VGA-val (Radeon 4850, szóval annak is kellet plusz tápcsatlakozó), úgy működött a gép.

Lehetséges, hogy a VGA csinál valami olyasmit, ami miatt nem indul a gép egyáltalán?
Külsérelmi nyomot nem nagyon láttam rajta (pciex csatolón, nyákon), persze a bordát nem vettem le, az elég macerás.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24034) execute93 válasza #10726912 (#24027) üzenetére


execute93
őstag

A gépemet ráraktam egy másik tápra, elindult. Visszaraktam a tápomat, erre ezzel is elindult. Wtf?
Nem értem.. Mi ez?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#24035) feco1


feco1
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék 1 kis segítséget: tápot cseréltem a vasamba(videókari csere miatt), s az új táppal csak a második gombnyomásra indul el a pc. Elsőre csak felpörögnek a ventilátorok egy kicsit , villannak a ledek, másodikra viszont normálisan működnek. Ha kapásból 2-szer nyom meg a bekapcsológombot akkor rendesen működik. Viszont ha kikapcsolás után egyből visszakapcsolom, akkor elég 1x nyomni(áramtalanítás után is elég 1x). Alaplap asus sabertooth P67,Proci i5 2500K, 2x 4 Gb DDR3 ram, ssd... Az lehet bibi,hogy a tápom(corsair cs750m) 2.4 -es reviziós, s 2.1-ig kompatibilis visszafelé, az alaplap meg 2.0-ás.
Előre is köszi a segítséget.

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#24036) #10726912 válasza vj.kilkenny (#24032) üzenetére


#10726912
törölt tag

A szétkent hűtő paszta= szétment annyira a paszta, hogy a CPU tüskéin is van belőle, zárlatot okozva.
Kompatibilitás= nézd meg, hogy a ramokat támogatja e az alaplap (memori support list). CPU ugyanígy. Lehet, hogy Biost kell frissíteni.
Chiller: Igen, lehetséges, hogy zárlatos a VGA és amiatt nem indul. Megnézheted másik gépben is. De ez már jó jel, hogy a VGA kiderült (nem kell sötétben tapogatózni).
execute93: NEm wtf...hanem kontakthiba. Legközelebb kezd ezzel: húzd le az alaplapról a tápegység molexeit és dugd vissza többször is.
feco1: Teszteld meg a tápegységet egy másik géppel. Ha ott is ugyanezt műveli, akkor vidd vissza.

(#24037) gyurci11


gyurci11
csendes tag

Nekem van egy msi k9n ultra alaplapom 2mag 4400Mhz-n de a problémám vele az hogy nem müködik vagyis nincs be jumperezve (zsámperezve) és nem indul el vaki egy képet tud küldeni amin jól látszik. régen az volt a baj hogy 15perc után lefagyott miért lehet ez ?

(#24038) #10726912 válasza gyurci11 (#24037) üzenetére


#10726912
törölt tag

A gyártói oldalról töltsd le és nézegesd a MANUAL-t, le van írva, mit hova kell tenned. Ha nem boldogulsz, akkor kérj segítséget személyest a környezetedből. (ez nem a régi fajta szorzókkal telepakolt jumper alapú cpu sebesség szabályzós alaplap).
A másik kérdésed, a fagyogatás oka: BÁRMI lehet.
Éleszd meg az alaplapot, próbáld ki, aztán gyere vissza a továbbiakat megbeszélni.

(#24039) gyurci11 válasza #10726912 (#24038) üzenetére


gyurci11
csendes tag

Ugyan ez a fajta. http://www.msi.com/product/mb/K9N_Ultra.html

(#24040) #10726912 válasza gyurci11 (#24039) üzenetére


#10726912
törölt tag

No akkor innen töltsd le a Manual-t s tanulmányozd. Le van írva benne minden lépésről lépésre. Én nem fogom át tanulmányozni, hogy mit hova kéne jumperolni...nincs sok, fél óra alatt megleszel vele.

(#24041) gyurci11 válasza #10726912 (#24040) üzenetére


gyurci11
csendes tag

De itt magyar nincs ugye?

(#24042) gyurci11 válasza #10726912 (#24040) üzenetére


gyurci11
csendes tag

Meg van

[ Szerkesztve ]

(#24043) juve600 válasza feco1 (#24035) üzenetére


juve600
nagyúr

előző táppal nem volt gond ?? minden csati a helyén van ?

(#24044) feco1 válasza juve600 (#24043) üzenetére


feco1
csendes tag

Hali!
A régi táppal megy normálisan,(most is az van benne) csak nagyon melegszik. Az új tápot megpróbáltam másik pc-ben is, de ugyanazt produkálja. Már kértem rá szervizfutárt.

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#24045) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Egy érdekes problémával küzdök.

Bekapcsolom a gépemet, bebootol, majd nem kap IP-t a hálókártya (kis sárga háromszög), majd újraindul. Viszont,ha kihúzom a hálókábelt, és úgy bootol be a gép, majd mikor felállt a rendszer és bedugom a hálókábelt, akkor kap IP-t és minden rendben, nem indul újra. Találkozott már valaki ilyennel? Próbáltam másik hálókártyával, ugyanaz a jelenség. Modem, kábel jó, laptopot rárakva, ugyanúgy kap egyből IP-t, minden rendben. Torrent klienst, stb-t leszedtem, nem az a baja.

Eseménynaplóban ez van, minden egyes újraindulás után: [link]

Nem szeretném ezután úgy bekapcsolni a gépem,hogy bekapcsolás előtt kihúzom a netkábelt, majd ha felállt a rendszer, akkor vissza, eddig egyébként is minden rendben volt. Vírus nincs, legális NIS 2014-em van, többször is futtattam, stb. Ötlet?

Visszatéve a torrent klienst, ezt irja a tesztre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24046) Petyeka válasza IstvánLászló (#23952) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Újra itt

Én vagyok a kiporszívózás után nem indulós MSI LIVE-os.
Szal a helyzet még mindig ugyan az. Bekapcs semmi, kép, csak pörög. Aztán bekapcs indul, minden ok.
Új elemcserével ugyan az SŐT rosszabb. Mert miután elindult olyan lasú lett meg buta, hogy az nem igaz, pedig ugyan az a tipus CR2032. Ezért visszaraktam a régit, és ugyan ugy van minden mint előtte.
Mi az isten lehet? Mit kellene csinálni?

(#24047) Petyeka


Petyeka
csendes tag

Próbáljuk már kizárni, ha így elindul akkor mi NEM LEHET a baja biztosan. CPU táp, stb.
Illetve ha zárlatos hogy lehetne megtalálni a hibát.

(#24048) juve600 válasza Petyeka (#24046) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv
visszaolvastam az összes hozzászólsát a témában,sztem nem a porszivózás nyirta ki,én alaplaphibára gondolok,már csak az elemcsere miatt fellépő hiba miatt is,olvastam hogy a táp is meghalt benne,pedig a gyári elvileg FSP volt benne,lehet akkor kapott valamit a lap,a mostani táp milyen tipus?? hány wattos ??

(#24049) Petyeka válasza juve600 (#24048) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Hát igen az egy 300w FSP-volt. Egyik napról a másikra elhalt.
Most egy Cit 400w-os van benne.
Csak az az érdekes, hogy kzvetlenül a takarítás után lett. Ahogy bekapcsoltam utánna, egyből.

[ Szerkesztve ]

(#24050) juve600 válasza Petyeka (#24049) üzenetére


juve600
nagyúr

a tápban is csinálhat a por zárlatot,főleg ha gyenge minőségű,összerakású

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.